Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66201) gban válasza flymi (#66200) üzenetére


gban
Közösségépítő

Így már értem :R
Akkor a Deluxe-nál kell még izgulni hogy visszajön-e a hiba.
Majd mesélj idővel hogy mi lett vele.

Postázást nem vállalok.

(#66202) flymi válasza gban (#66201) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Remélem semmi gond nem lesz már vele. :N
Hamarosan megint megy bele tesztre egy dupla gpu-s szörny, egy HD5970. :)

Majdnem két éve váltotta le a Deluxe az SLI tesztlapot. De ezek szerint érdemes mindkettőt jó kondiban tartani, mert mi van ha... :)

Mondjuk a 3dmark06 eredmények nem lettek valami combosak. Vantage alatt win7-tel jobban kijöttek volna a különbségek. Meg mondjuk egy s1366 + i7 kombóval a quad helyett. :DDD

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#66203) hege8888


hege8888
aktív tag

Ez mitől van? Párszor már volt, hogy nem akarta az igazat, aztán 2-3 újraindítás után minden ok.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#66204) arn válasza hege8888 (#66203) üzenetére


arn
félisten

Meghajto, kontroller, kabel etc hiba. De lehet a gep tobbi resze is rossz, csak csereberevel szurheted ki biztosan.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66205) hege8888 válasza arn (#66204) üzenetére


hege8888
aktív tag

És ebből a hibaképőernyőből hogy lehet kilépéni, mert eddig csak az újraindítás segített...
chkdsk a vinyót hibátlannak mutatja, akkor talán kábel..
A másik talány, hogy 8db SIMM ram van a gébpen, de startnál 7808-at számol le...

Feltettem egy csomó adlibes játékot, de nem muzsikál... :(, és nem mindegyiknél van config.exe vagy setup.exe ilyenkor mit lehetne tenni?

Ami pedig végképp bosszant, hogy a Lotus ultimate elindul, de maga a játék menüje miért nem jön be? Megy a zene (végre), lemegy az intro, és ennyi. Semmire nem reagál ..
Próbáltam DOSon, win98-on.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#66206) arn válasza hege8888 (#66205) üzenetére


arn
félisten

akkor a bios rendesen van beallitva? pl ha 504megas limit van, de van felette is tartalom, nem tudja cimezni/olvasni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66207) arn


arn
félisten

Youtube: Iguana - Despair (1996) demoscene demo 2160p60 retro PC
Facebook: Iguana - Despair (1996) demoscene demo 2160p retro PC

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66208) hege8888 válasza arn (#66206) üzenetére


hege8888
aktív tag

250Mb-s Maxtor van benne. Egyébként ettől függetlenül ezt a beállítást hol találom a (milyen elnevezése van) régimódi BIOSokban?

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#66209) arn válasza hege8888 (#66208) üzenetére


arn
félisten

lba/chs/etc

bar ebben az esetben nem lenne gond.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66210) envagyok


envagyok
veterán

Lehet már volt, de nem találom.
Van lista slot1-s370 átalakítókról ( slotket ), hogy melyik milyen procit támogat (cumine, tua) illetve dual proci képes-e?
Másik kérdés, hogy pl kell-e biost hackelni ha bx440-be pl tualatin procit teszek ilyen adapterrel?
Az asus s370-dl-ről olvastam jókat, de beszerezhetetlen.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#66211) DarthSun válasza envagyok (#66210) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Annyit tudok hogy amelyik SlotKet- nek ezüstözött az élcsatlakozója az csak PPGA- s fekete procikat eszik, amelyik aranyozott az pedig Coppert is. Tua esetén nemtom milyen szempont a kritérium. Valamint úgy tudom hogy amelyikben indul a Tua, az megy bármelyik BX lapban, nem kell extra BIOS.

(#66212) alvaro válasza hege8888 (#66205) üzenetére


alvaro
senior tag

7808k teljesen normális. A 8192-ből 384 "elveszik", mert az a 640k és 1M közti terület. A memóriavezérlő vagy eltolja 384k-val az egész 640k fölötti részt (memory relocation), vagy otthagyja és ROM-okat tud bele másolni (shadow), hogy a BIOS elérése elfogadható sebességű legyen.

Ha szerencséd van, akkor a BIOS-ban az összes "shadow" opciót letiltva megkapod ezt a 384k-t. Ha nincs, akkor se kell a kardodba dőlni, lehet, hogy valami régi memóriamanagerrel tudsz UMB-t csináltatni a takarásban lévő memória egy részéből.

Más: Velociraptor ugrott, a fő gépemen se látszik, bekapcskor hallom, hogy csak rángatja a fejet, és nagyon sokat kell várni a detektálásra, aztán nem lesz semmi. Hát, erről ennyit. A végén még valami kommersz vinyó lesz a Barton alatt.

[ Szerkesztve ]

(#66213) hege8888 válasza alvaro (#66212) üzenetére


hege8888
aktív tag

Oké, köszi a választ, megint tanultam valamit... Ezért komálom ezt az 10 fős kis keménymagot ebben a fórumban, mert mindig jön valami megvilágosodás.. meg az, hogy dosban mennyi mindenről f|ngom sincs..

arn: az lehet, hogy azért mókázik a rendszer, mert az alaplapi elem (drótra mókolt elempár, (akku?) szigszalagozva, de még nem jutottam oda, hogy kibontsam) már gatya, és sokadik indulásra már helyére kerülnek a dolgok?
Mert volt olyan is, hogy mikor leszámolta a ramot, akkor sem volt minden karakter a helyén...
Sőt, most belegondolva ezt kéne sűrgősen orvosolni, utána kérdezni, ha továbbra is előjön a dolog.. :U

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#66214) arn válasza hege8888 (#66213) üzenetére


arn
félisten

Ennek ezer oka lehet... Futtass memtesztet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66215) alvaro válasza hege8888 (#66213) üzenetére


alvaro
senior tag

Ha a karakterek nincsenek a helyükön, először megpróbálnám a VGA érintkezőit megpucolni. Valóban ezer oka lehet, de ha ennyivel megúszod, az nagyon jó eredmény.

Aztán tényleg lehet pl. RAM. Akár a rendszermemória, akár a videomemória. Vagy busz-időzítés. Vagy... nem tudom, biztos még sok minden.

(#66216) envagyok


envagyok
veterán

Én meg a Half-Life-al küzdök.
Egyik retró gépen (p3 1.4+fury maxx+audigy-win me) elkezdődik a játék, indul a földalatti, de a dumálás egyszer csak megakad, és ismételgeti az utolsó szót a csaj. A poén, hogy eddig jó volt, csak beszart a hdd, és újratelepítettem. Felraktam audigy frissítést.
Van ötlet, mi lehet a gond?
Esetleg játék patchek vannak valahol hozzá?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#66217) quailstorm válasza envagyok (#66216) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Milyen verziód van?
Van az utolsó WONCOMM-os, 1.1.0.8 asszem, meg vannak Steamesek. EAX már eredetiben legálisban nincs.

(#66218) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Dübörög tovább a projekt.

Belőttem az SS7- et egy józan értékre, majd futtattam teszteket, melyeket referenciának veszek (Radeon @398/351, CPU @617)

ÖsszVissz ezeket választottam :
3DMark99
3DMark2001
Shiny
3DBench2
Landmark2 CPU/FPU/video
Doom1.9s
GLQuake1 StartTimerefresh
NPRQuake1 StartTimerefresh
GLQuake1 640x480 TimedemoDemo3
NPRQuake1 640x480 TimedemoDemo3
Quake2 800x600 OGL StartTimerefresh
Quake2 800x600 OGL Map.demo1.dm2

DOS alatt az eszme :

Nyitottam egy táblázatot az egésznek.

Majd procicsere. Kíváncsi lettem a low értékekre. A K5- öt választottam. K5PR166, már ritka darab, bár nem menőzhetek nagyon vele, mert jelezték hogy többeknek is van itt a topikban. Mindegy, azért király egy példány, de azonnal szembesültem avval hogy a G2- őn nem lehet beállítani 3.5V-ot :Y , szerencsére megy 3.3V- on, legalábbis ez a példány.
3DM99- el kezdtem :

Majd futtattam a többi tesztet is, a linkelt táblázatban láthatók az eredmények. A 2001 is lefutott, de az MMX hiányára hivatkozva nem adott pontot.

Érdekesség hogy ez a K5 alulfeszelve is viszi a tuningot, megy 131MHz- en (a def : 117 MHz), melyen egy 3DM99- et toltam :

Innen folytatom a többi teszttel.

(#66219) alvaro válasza DarthSun (#66218) üzenetére


alvaro
senior tag

Az 1.75*75 érdekes perspektíva, én csak a 2*66-ot próbáltam, ami ugye a "PR200" beállítás - idézőjel, mert olyan viszont szerintem tényleg nincs itt senkinek. Bár mérget erre se vennék...

(#66220) envagyok válasza quailstorm (#66217) üzenetére


envagyok
veterán

Gyári lemez

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#66221) arn


arn
félisten

Hexen: Beyond Heretic (1995) DOS game @ Sound Blaster AWE32 Youtube Facebook

Peon - Movement (2002) demoscene demo 2160p retro PC

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66222) DarthSun válasza alvaro (#66219) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ehhez le sem kellett állítani a lapot, restart->BIOS->FSB 75, aztán go. A kis emelkedést tapasztalatom szerint minden kártya bírja. Persze lehet megnézem a 2x66- ot is.

A Doom eredményt néztem Thandor- on, viszonylag szignifikáns. Ott a K5PR166def+Voodoo3 VX lapban 86.55, nálam pedig 87.459 lett. Érdekesség hogy DOS alatt nemrég teszteltem pár retro kártyát, a sokkal gyengébbel is kaptam 160 feletti FPS- t Doom- ban a refkonfighoz hasonlóval (PCChips lap-K6-III+), ettől függetlenül a 9800 marad a refpont, Win alatt a leggyorsabb. Az FX5900XT lehet még versenyképes, avval viszont nem sikerült 4000 fölé menni a 2001- ben, próbálgattam a drivereket, mikor gyorsulást mutatott, cserébe instabil lett. Van azonban stabil beállítás, mivel másnak sikerült vele 4000 fölé menni.

A K5PR200 fehérholló már biztosan, de ha valakinek van, bedobhatna egy fotót.

[ Szerkesztve ]

(#66223) envagyok


envagyok
veterán

Találtam egy tök jó kis leírást a v2 SLI skálázódásáról különböző processzorokkal pentium 100-tól P3 1.4GHz-ig.
Érdemes átnyálazni, úgy néz ki, kb GHz-es proci tudja kihajtani rendesen:
[link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#66224) DarthSun válasza envagyok (#66223) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem is az jött ki. Bár 1GHz fölé nem tudtam akkor menni, RAM hiány miatt, de már van 133MHz BX ready. Mikor először vizsgáltam akkor 800MHz körüli határt mértem, de aztán a BE6- ban 1GHz- en is nőtt még a teljesítmény.
Jó viszonyítási alapok vannak ebben a tesztben is. Visszaköszön az AOpen BX lap is, melyből van nekem is egy példány. Kár hogy 3DM99- et nem futtattak, én avval mértem hogy mikor telítődik az SLI. Bár játékokkal biztosan jobb, mivel az embereknek az fontosabb információ.

(#66225) r0b3r


r0b3r
senior tag

A korszak szépségei... 486DX2, 1Gb SCSI HDD. Egyik napról a másikra, Win95 boot helyett "Nincs operációs rendszer a gépen". :DDD :O :W :DDD
Boot floppyról, vinyó tartalma látszik, másik vinyó + cd lehúz semmi, fdisk /mbr semmi, sys c: semmi. Annyi változott, hogy most már angolul írja ki ugyanezt. :DDD Majd ha lesz hozzá kedvem folytatom. :DDD

(#66226) envagyok válasza r0b3r (#66225) üzenetére


envagyok
veterán

Az élet szép.... :) :D

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#66227) arn válasza r0b3r (#66225) üzenetére


arn
félisten

Inkabb a kore :) sajnos elofordul, hogy a hibatlanul eltett vas az orok vadaszmezokre tavozik a kovetkezo hasznalatig.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66228) Bile Demon


Bile Demon
őstag

GUS Classic 2.4
PC: Pentium 233 MMX Gigabyte TX lap, csak VGA van benne, LPT1 off, PNP off, IRQ 5, 7 legacy, DMA 1, 3, 5, 7 legacy

4.11 szoftvert telepítettem
SETUP.EXE -ben a RAM Test OK. IRQ test OK.
DMA test fail (mindegyik), az elején még jó volt az 5 és 7 is, egyiket beállítottam a playbackhez másikat recordinghoz, de amikor mindent tesztel mielőtt tovább lépne a másik oldalra, akkor hibát dob. Ismét elinditva már külön külön tesztelve se jó egyik DMA se.
Ráhagytam és kértem, hogy állítsa be az AUTOEXEC.BAT-ot.

Ennek ellenére szól. (DOOM1 2, DUKE3D, Heretic, MID-ek az Ultrasound playerrel) Van zene és effektek is. Ez így OK vagy haldoklik a kártya? Vagy rossz szoftvert telepítettem? Mivel lehetne tesztelni?

Bruhe

(#66229) arn válasza Bile Demon (#66228) üzenetére


arn
félisten

Errol beszeltem korabban, az isa busz es gyorsabb gepek. Probald ki egy 386ban pl.

240,3,3,7,7 esetleg?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66230) DarthSun válasza r0b3r (#66225) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Fdisk -> partíció aktívvá tétele. Néha elveszti és a sys c: sem képes visszaállítani, ilyenkor hatásos volt nekem.

(#66231) r0b3r válasza arn (#66227) üzenetére


r0b3r
senior tag

Pedig még csak nincs is elcsomagolva, ez az egyik fixen bekötött gép.
Felismeri a scsi kártya, láthatók a rajta lévő adatok, csak nem bootol. De sztem még simán menthető, csak ideiglenes elmezavar. :)

DarthSun
Aktív, ellenőriztem.

[ Szerkesztve ]

(#66232) DarthSun válasza Bile Demon (#66228) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem haldoklik. Jó az. Arn mondja : gyors gép fail lehet, chipset nem játszik. Namost nekem a TX- ben totál fail lett a GUS, VX- ben is, egyik fel sem ismerte (telepítő-nincs GUS a gépben), de ugye lehet hogy megy TX- ben, csak az általam próbáltakat nem bírta. BX- ben, PII/450 és P-III Copper @760, valamint SlotA Pluto800, tehát ezen 3 gépben azonnal működött/működik kifogástalanul. Demok, gamek ok, és jó is a gyors gép mert vannak demok melyek eleve úgy indítanak hogy min P-II/400 az ajánlott. Úgy emlékszem hogy MVP3- ban is próbáltam, ott hasonló felemás eredménye lett mint Nálad. DMA- kat dobálta, pedig minden erőforrás szabad volt.

(#66233) Bile Demon válasza arn (#66229) üzenetére


Bile Demon
őstag

Igen igazad lehet. Az SB16-nál segített a 8 bit IO recovery time megnövelése.
Ez a leglassabb egybe gépem. Mondjuk kíváncsiságból lehet, hogy megnézem a DX2-66-al holnap.

240,3,3,7,7 -el is van hang. De a setup.exe-ben egyik DMA-ra se fut le a teszt.

Melyik progik használják aktívan a DMA-t?

Bruhe

(#66234) alvaro válasza Bile Demon (#66233) üzenetére


alvaro
senior tag

Minden, ami szoftveresen mixel, aztán streamet nyom a kártyára, előre feltöltött hangszerek helyett. Játékok nyomják így az effekteket, miközben a zene szólhat DMA nélkül is. Igazi renitens a Duke3D, a Blood. De a Quake-et is próbálhatod, az ráadásul mágikus cucc, mert volt már, hogy a futtatása után más progikkal is szólt a GUS, amikkel előtte nem... Ne kérdezd, miért :DDD
Demók is vannak SW mixerrel, főleg újabbak, amikor már nem fájt úgy egy sokcsatornás MOD lejátszása, ami egy 486-ot tökéletesen agyonvert volna. Szerintem a Gateways egy példa, remélem jól emlékszem.

(#66235) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kicsit rendeztem a próbapad körüli terepet, csomó proci volt széjjel, bepasztázva. Letörlés, elpakolás.
Közben a refkonfig procijáról egy fotó, úgyis kell majd a bloghoz.

(#66236) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Végigmértem a K5- öt 131MHz- en,[link]- en frissítve az eredmények(bedobom majd minden proci után, ne kelljen keresgetni). A 133MHz- hez vajon 3x66- ot kell beállítani ? A def 117, 2.5x66 beállítással megy, 2.5x75 pedig a 131- et adja. A 2x66 pedig 100MHz, így a PR100/133 procicsere nélkül tesztelhető elvileg.
Úgy néz ki szépen skálázódnak majd a procik, persze kis különbségekkel.

A K5- ön mint említettem fut a 2001, csak a Car-high detail- ra nem ad pontot :

Emiatt a nem MMX- es procikhoz, a táblázatba bevezettem a 3DM2001-Dragothic-Low detail és a 3DM2001-Nature eredmények rögzítését, tehát a két legmagasabb pontot adó tesztet. Úgy tippelem skálázódik majd ez is.

Mérek még 100MHz- en, aztán valami egzotikus procit választok.

(#66237) r0b3r


r0b3r
senior tag

Melyik a gyorsabb tudomásotok szerint? Egy Gef2 MX200 32Mb, vagy egy Viper V770 16Mb? :U :DDD

(#66238) Bile Demon válasza r0b3r (#66237) üzenetére


Bile Demon
őstag

Én annó a V770-ről upgradeltem MX200-ra.
Nem volt annyival gyorsabb, mint amennyivel rosszabb volt a képe.
Gyorsan megváltam tőle és legközelebb már csak TI4200-8x-re upgradeltem.

Az MX200 a BH6-ban olyat is produkált, hogy a DOS-os karakteres képernyőn úgy jelentek meg a karakterek, mint az XT-n, szemmel követhetően jöttek a sorok, win alatt megvolt a sebessége. Max Payne jobban ment vele, mint a TNT2-vel.

Bruhe

(#66239) rumkola válasza r0b3r (#66237) üzenetére


rumkola
veterán

Gef2 mx sokkal gyorsabb. Gef1 szint alatt van hajszálnyival.

(#66240) r0b3r válasza Bile Demon (#66238) üzenetére


r0b3r
senior tag

köszönöm nektek!

Ha megérkezik a vinyó + lan a PIII 500-hoz akkor megmérem a különbséget. :)

(#66241) envagyok válasza DarthSun (#66224) üzenetére


envagyok
veterán

Ez v3 3000-re is igaz lehet, vagy dual vga miatt kell több erőforrás?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#66242) arn válasza rumkola (#66239) üzenetére


arn
félisten

Az eredeti gf2mx az kb a gf256 sdr melegedes nelkul. Az mx400 mar gyorsabb, viszont az mx200 az elegge ki van herelve, 64 bites busz, etc. A gpu resze gyorsabb, kint a tnt2, viszont a mem busz majd a fele.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66243) arn válasza envagyok (#66241) üzenetére


arn
félisten

Szvsz erosen app fuggo, hogy a cpu vagy a gpu terdel le elobb. De a voodoo egy eleg dummy vga, gyakran alacsony felbontassal es kis texturakkal talan ezert erzekenyebb a cpura.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66244) rumkola válasza arn (#66242) üzenetére


rumkola
veterán

Igazad van tányleg, az MX400 a gyorssabb. Az MX200 az csak TNT2 szint. :R

(#66245) DarthSun válasza envagyok (#66241) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

V3 2000- esem van csak, MVP3- ban. Tehát nemtom mennyi procierő kell a 3000- esnek - vagyis én nem mértem, de lehet a neten találhatók adatok, melyekkel látható/megtippelhető. Esetleg hozzávetőlegesen tudnám megmérni Copper mellett, ha 1100MHz- ig nőne a pont, akkor át kéne tenni Tua mellé, hogy hol van a vége. A V2SLI- nek nem kell sok erőforrás, IRQ- t pld nem kér, csak a procierő jött ki így. Pontos okát nemtom, lehet a 2 kártya+driver sajátossága is hogy felváltva rajzolnak - tipp.

(#66246) Bile Demon válasza alvaro (#66234) üzenetére


Bile Demon
őstag

Kipróbáltam a 486-ban. Ott lefutott minden DMA-ra a teszt.
Ettől eltekintve mindkét gépben ugyanúgy viselkedik és szól a kártya. Szóval én ezt eddig a setup.exe bug-jának tekintem, mert valójában működik a DMA. A Doom-ot órákig futtattam a Pentiumos gépen, és nem volt semmi gond a hanggal.

A Quake viszont elég fura. Ha azt indítom először, akkor csak sípolás van.
Ha DOOM-ot indítok először, akkor utána a Quake-nek is jó a hangja. Más játékok, amikkel próbáltam, szólt rendesen elsőre (DOOM és Quake nélkül is) elég az ULTRINIT.EXE -DJ.

A Second reality-hez meg az init se kellett.

Bruhe

(#66247) envagyok válasza Bile Demon (#66246) üzenetére


envagyok
veterán

Ez köztudott: "It is a known bug that the GUS setup fails when checking for resources and reports problems specifically on DMA check. Just ignore it and go on."
[link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#66248) unclefucka válasza envagyok (#66247) üzenetére


unclefucka
senior tag

Nekem is csinál ilyet a GUS. Érdekes, hogyha átteszem egy másik ISA SLOT-ba, akkor "megjavul".

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#66249) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Lemértem a K5- öt 100MHz- en is. Táblázat frissítve. Két kisebb anomália van, de a többi eredmény arányos az órajellel.

Valamint ez a proci inkább már a FinalReality teszt világába tartozik, tehát versenyen kívül :

Így a 9800- al a Baseline system fölé hozza, mivel abban Virge van, valójában a P150 lenyomja jócskán, kiderül majd mennyivel.

(#66250) arn válasza envagyok (#66247) üzenetére


arn
félisten

ezt annyira nem osztom... foleg, ha ugyanabban a gepben egy pnp semmi ilyen jelenseget nem produkal. vmi le fog akadni, ha sok demot nezel, tuti lesz, ami egyik esetben ok, a masikban meg nem. vmi hulyeseget csinal a kartya - hianyzanak mintak, stb. ettol szolni szol, de csak annak fog lehet feltunni, aki ismeri, hogy kellene mukodnie.

en socket5ig hasznalok classicot, socket7tol pnpt.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.