Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8451) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Tegnap esti kép: ❤️ ❤️ ❤️

⭐ Stella

(#8453) NavySeal válasza Somatom (#8447) üzenetére


NavySeal
senior tag

:D
Most pótolom :)

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#8454) Somatom válasza radi8tor (#8448) üzenetére


Somatom
veterán

Semmi a világon. Szokásos kamionos hétvége. Egy papírgyár kihalt parkolójában fekszem a fülke nevű karanténban, és unalmamban netezek. Mindamellett, a topikot olvasgatva kib...ottul szerencsésnek érzem magam. Eddig szinte csak pozitív irányban változtatta az életemet a vírus. Van melóm, a Forint zuhanása miatt talán még soha életemben nem kerestem annyit, mint mostanában és honvágyam sincs. Itt meló közben is szabadabb vagyok, mintha most otthon lennék szabin. Ráadásul ezt a melót köhögve is tudnám csinálni, úgyhogy a vírus sem aggaszt különösebben.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8455) radi8tor válasza Somatom (#8454) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Határon mennyi a várakozási idő? Várunk majd csomagot Németországból DHL-MPL viszonylatban.

⭐ Stella

(#8456) MrChris válasza GypsFulvus2 (#8425) üzenetére


MrChris
nagyúr

Esetleg az orvosod kiírhatna betegállományba, hogy ne kelljen bemenned.
Főnöködet csókoltatom, hogy még március 11-én is olasz ügyfeleztetett veled.

(#8457) Ijk


Ijk
nagyúr

Újabb két halál. Elég szarul állunk statisztikailag, 131 regisztrált fertőzött és 6 halott.
Cseheknél meg ha jól látom 1000-ből 0.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8458) Motion_Blur válasza Ijk (#8457) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Sajnos a vírus nem barátja a látszatintézkedéseknek és hazudozásnak, a magyar egészségügy helyzetőről nem is beszélve.

Kíváncsi lennék a 6 halott átlagéletkorára.

mod: 69,3 év

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8460) sz.j válasza Dyingsoul (#8452) üzenetére


sz.j
nagyúr

Helyenként azt olvasom, hogy nem kell mindenkit tesztelni, sőt azt is, hogy a megbetegedett emberek közvetlen kontaktjait sem tesztelték le, aminek szöges ellentétét csinálva Dél-Koreában és egy olasz kisvárosban mindenkit teszteltek és visszaszorították vagy majdnem teljesen megszüntették a járvány terjedését ....

A tesztelés mellett áll ki az alábbi cikk szerzője is:
"Tesztelni, tesztelni, tesztelni és még tesztelni!"

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8461) radi8tor válasza Motion_Blur (#8458) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Eddigieket megmondták, róluk is lesz szó biztosan. Ami aggasztó, hogy eddig itthon csak férfi halott volt.

⭐ Stella

(#8462) nubreed válasza Motion_Blur (#8458) üzenetére


nubreed
veterán

Jól tudom, hogy az olaszoknál az átlag halálozási életkor ennél jóval magasabb, kb. 79 körül van? Vagy összetévsztem valamivel?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#8463) Lauda válasza Ijk (#8457) üzenetére


Lauda
félisten

Valószínűleg ott is csak azokat tekintik a koronavírus okozta halálesetnek, akinek más betegségük nem volt. A német és osztrák számok is hasonlók.

(#8464) Somatom válasza radi8tor (#8455) üzenetére


Somatom
veterán

Azt nem tudom, arrafelé nem járok kamionnal. Az én útvonalaim német belföldön, Svájcban, Franciaországban vannak. Sztem ha ügyes a sofőr és engedik neki, hogy ügyes legyen, akkor nem kell várakoznia. Pl. ha Suben helyett, Braunaunak megy. Viszont, ha várnia is kell, a közlekedésen tud időt spórolni. Pl. péntek délután fél ötkor úgy hasítottam át Stuttgarton, mint még soha. Ha érdekelnek az aktuális határhelyzetek, akkor érdeklődj a kollégáktól a kamionos topikban!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8465) somogyib válasza radi8tor (#8461) üzenetére


somogyib
őstag

Úgy tudom, hogy ez világviszonylatban is így van. Jóval több a férfi mint a női áldozat.

(#8466) radi8tor válasza Lauda (#8463) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért az nem kis ferdítés.

⭐ Stella

(#8467) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

(#8468) DS39 válasza radi8tor (#8461) üzenetére


DS39
nagyúr

"Egy 65 éves és egy 75 éves magyar nő halt meg a koronavírus miatt."

(#8469) sz.j válasza Ijk (#8457) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha jól tudom a cseheknél szájmaszk nélkül nem lehet felszállni a tömegközlekedési eszközökre, azaz elvannak látva maszkokkal, nálunk meg nincs (még a kórházi dolgozóknak is alig alig adnak). Azt papolják, hogy az "egészséges" embereknek nem szükséges ....
Kérdem én, honnét lehet tudni, hogy ki az egészséges és ki az aki már megfertőződött csak tünetmentes?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8470) viharhozo válasza sz.j (#8460) üzenetére


viharhozo
addikt

Csinaltam tegnap egy grafikont, h melyik orszagban lakossagaranyosan mennyit tesztelnek, de aztan vegul nem raktam ki, mert siman lecsuknanak erte 5 evre.

Magaban mindenki talalja ki, vajon miert nem tesztelnek (Occam borotvajat celszeru hasznalni).

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#8471) somogyib válasza viharhozo (#8470) üzenetére


somogyib
őstag

Ennek a hsz-nek így mi értelme?

Posztold a grafikont és ne ködösíts meg köntörfalazz.

(#8472) Ijk válasza Motion_Blur (#8458) üzenetére


Ijk
nagyúr

Túl alacsonyak még a számok következtetések levonásához, de eddig ez nem túl bíztató. Nem tudom van-e táblázat regisztrált eset és haláleset arányával, de környező országok között mi állunk a legrosszabbul.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8473) Lauda válasza radi8tor (#8466) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem is. Amúgy más logika nincs benne. A német számok szerint a halálozási arány 0,4% lenne. :U Osztrál 0,3%. Olasz 9%. Usa 1,5%. :F Az a gond, hogy kb mindegyik ország másként vezeti a statisztikát, így képtelenség bármit is levonni belőle a koronavírus veszélyességét illetően.

[ Szerkesztve ]

(#8474) radi8tor válasza Ijk (#8472) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze hogy van: [link]

⭐ Stella

(#8475) Noukoum válasza ubyegon2 (#8467) üzenetére


Noukoum
veterán

Szerintem a nyugdíjasok elleni ellenszenv nem csupán a mostani helyzet következménye, hanem az előző években kialakult nyílt nyuggerutálat.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#8476) radi8tor válasza Noukoum (#8475) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért az a szépkorú aki előttem a postán szándékosan felemelt maszkkal ráköhögött az ajtóban álló biztonsági őrre az pont rászolgál erre a hangulatra. (nem volt hajlandó sorban állni, mindenáron sorszámot akart húzni)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#8477) Because válasza radi8tor (#8474) üzenetére


Because
őstag

pont most néztem a bicós topikban és ezen kaptam fel a fejem:

miért nem rohangálunk fejvesztve egy cigarettázó embert látva? és miért nincs még betiltva minden dohányáru?

(#8478) aprokaroka87 válasza sz.j (#8469) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Sehogy..
De igazából ha esetleg kiderülne hogy a virus úgy kezdett el terjedni hogy szépen a háttérben, jóval az első kinai esetek előtt, akár hónapokkal, akkor már rég késő...

Mintha valahol olvastam volna hogy a vírusok képesek valamilyen formában az időhöz is alkalmazkodni vagy mi.

Azaz lehet hogy bekerült a szervezetbe a virus mondjuk tavaly Szempterben, szépen meghúzódott, kereste a biztonsági rést az immunrendszer-ben, stb, majd aztán valaminek a hatására müködésbe lépett.

(#8479) Noukoum válasza radi8tor (#8476) üzenetére


Noukoum
veterán

Azért írtam hogy nem csupán a mostani helyzet . A nyugdíjasok eddig is az utcán voltak, csak most jobban feltűnik.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#8480) VinoRosso válasza llax (#8351) üzenetére


VinoRosso
veterán

Időt? itt minden van csak idő nincs. Cselekedni kellett mégpedig gyorsan. Van egy kérdés, A vagy B válasszal, eldöntik, hogy A aztán mennek a következő problémára a listán. A részleteket meg majd az érintettek megoldják ahogy tudják idővel.
Én egy IT cégnél dolgozom, ahol évek óta opció home office használat, mégis kellett egy hét, hogy az egész cég át tudjon állni távmunkára. Badarság lenne azt várni, hogy a közoktatásban majd minden egy csettintésre hiper-szuperul fog működni. Tolni kell a szekeret ami az elején döcög aztán majd beindul.

(#8481) Somatom válasza Because (#8477) üzenetére


Somatom
veterán

Hallottál már a jövedéki adóról?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8482) Motion_Blur válasza radi8tor (#8474) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én itt nem látok arányszámot és sorrendezhetőséget.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8483) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#8450) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ismét van 4 új felgyógyult...

(#8484) Parci válasza radi8tor (#8476) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez ma már btk ám! :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8485) Spirit


Spirit
őstag

Minden európai ország ugyanazt járja be függetlenül attól mit csinál, csak valaki előrébb tart.
Ez alapján szvsz 2 hetünk maradt az egészségügyünk letérdeléséig.

Because: Egyrész a jövedéki adó, másrészt az 1 millióból jövő héten nem lesz 10, áprilisban meg 100.

[ Szerkesztve ]

(#8486) gergo5991 válasza viharhozo (#8470) üzenetére


gergo5991
őstag

Szlovak lakossag fele maganak csinalt otthon maszkot aki tehette egy egesz falunak vart. Regi lepedobol trikobol nadragbol meg
stylolnak is vele.. aki beteg aki nem, felveszi, igy minimalisra csokkentheto amit kikohog hogy szetszorodjon a levegoben

aki akar az tud tenni azellen hogy elkapja, amig a tobbiek varjak a sultgalamb a szajukba repuljon, es remenykednek majd hogy az allam ad nekik maszkot

ennek ellenere a fel topik azon sir hogy nincs maszk nem tud venni, ninca a boltban, nem ad az allam, ha meg van akkor meg az a baj hogy 10-20e egy ffp2-3.. tu ollo cerna meg egy kis szovet ennyi kell

[ Szerkesztve ]

(#8487) DS39 válasza Because (#8477) üzenetére


DS39
nagyúr

túl sok pénz van benne

(#8488) radi8tor válasza Motion_Blur (#8482) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Utolsó oszlopban van csak arányszám, ha ennél részletesebb kell, akkor azt excelben tudod magadnak megtenni.
Amúgy lehet sorba rendezni a táblázatot.

⭐ Stella

(#8490) Ijk válasza radi8tor (#8488) üzenetére


Ijk
nagyúr

Esetek száma és a halálok aránya lenne kérdés, arra nincs benne oszlop. Excellel be lehet vinni kézzel.

Because : Rádfúkjják a dohányfüstöt nem kapod el a tüdőrákot és nem is adod tovább. Nem is értem hogy lehet párhuzamot vonni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8491) NavySeal válasza Motion_Blur (#8458) üzenetére


NavySeal
senior tag

A magyar társadalom egészség állapota (cigi, elhízás, daganatos megbetegedések, cukor, stb...) is igazolja sajnos az alábbi számokat és az esetleges diffiket a nyugati államokhoz képest. :((

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#8492) PitLee válasza radi8tor (#8394) üzenetére


PitLee
őstag

WHO és sürgősségi szó egy mondatban :DDD
Gondolat kísérletként elképzeltem ha Igazi EU lettünk volna, akkor az olasz esetszám megugrásánál egy közös karantént vállat volna fel az EU minden tagállama, így mindenkinél megállt volna az élet arra a pár hétre, és akkor lelehetett volna fagyasztani az árakat egységesen, nem lett volna olyan, hogy egyes gyáraink egy héttel tovább nyomják haszonszerzés végett ..ect.
Azok az országok akiknél esetleg nem jelentkezett nagy esetszám elindulhattak volna segíteni az olasz helyzeten . . .ect
és a többi ...

(#8493) radi8tor válasza gergo5991 (#8486) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De ezzel kb azt fogják elérni hogy náluk akkor terjed amikor mindenhol végig ment. Vagy 180 napig mindenki maszkban megy utcára?

⭐ Stella

(#8494) JanR válasza Spirit (#8485) üzenetére


JanR
addikt

Ezt most nem is értem részedről. Itt nem arra ment ki a hangsúly, hogy jövőhéten 10 millió lesz a halott,
hanem az arányszámok. Több mint 1 millióan meghaltak idén dohányzásban, de azt "leszarjuk".

[ Szerkesztve ]

(#8495) --ka válasza Ijk (#8490) üzenetére


--ka
senior tag

...aha: ideje lenne megváltoztatni a dohányzásról kialakított képet.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#8496) Because válasza Ijk (#8490) üzenetére


Because
őstag

az ellene irányuló lépések, intézkedések, szigorítások vonalában... az hogy valami qva drága, de kinyírhatod magad vele ebben az esetben elég. a passzív dohányzásnak kérlek olvass utána.

(#8497) Gaben360


Gaben360
senior tag

Amúgy azt miért nem csinálja egyik ország se mint Kína, hogy okádja a fertőtlenítőt az utcákon, az aluljáróba meg ózongenerátoroznak?Ez is egy csomó vírust elpusztít nem?
Sőt,ha kijárási tilalom lenne itthon, akkor akár repülőkröl is lehetne szórni az áldást, mint szúnyogírtáskor.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#8498) MrChris


MrChris
nagyúr

Vajon milyen Uniós stratégiát dolgozott ki februárban, márciusban az EU egészségügyi biztosa Európa védelmére? Hogyan készültek fel a járványra Uniós szinten? Milyen sürgősségi segítségnyújtást adtak és adnak Olaszországnak? Stella Kyriakides EU egészségügyi biztosa milyen intézkedésekről rendelkezett?

[ Szerkesztve ]

(#8499) gergo5991 válasza radi8tor (#8493) üzenetére


gergo5991
őstag

MAr egy honapja mindenki maszkban jarkal szlovakiaban.. a szamok amitt novekednek mert sok kulfoldit hoztak haza akik mar elkaptak es karantenba tettek oket menedekhelyen persze nem ingyen. Ha mindenki maszkot hord lehet az orszag 20% fogja csak elkapni szo nincs arrol hogy nalunk akkor fog elindulni mikor mar mindenhol vegigment lol ez logikatlan

ellentmond a valaszod a maszkordassal, mikozben mindenhol az megy hogy nincs maszk, nem hordja senki az utcakon, itt meg arrol almodoztok hogy ebben abban az orszagban mar buszra se lehet felmeenni nelkul.. ennek ellenere nem hordja nalatok kb senki.. akkor mirol is van szo? Hordanatok ha lenne.. es ha varna mindenki maganak akkor lenne is, ennek ellenere le se szarjatok es sirtok hogy nincs..es mutogattok hogy csehek mennyit vettek olasznak kina mennyit kuldott..

[ Szerkesztve ]

(#8500) snecy20


snecy20
veterán

Ezt az embert el kéne zárni a köznyilvánosság elől, amilyen pánikkeltő, hergelő szöveget nyom... első 10 percbe érdemes belehallgatni, mekkora eszement baromságok hangzanak el ettől a négyosztályos marhától. [link]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.