Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#110152) tom_tol válasza RubbishBin (#110150) üzenetére


tom_tol
addikt

"Elégett pár űrhajós is, mire leszálltunk a Holdon'
Én jelentkeztem de nem akartak a holdra vinni. neked hogy sikerült? :DD

(#110154) RubbishBin válasza tom_tol (#110152) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Én sem szoktam szeretni ezt a fajta megfogalmazást, pl ha egy focicsapat szurkolója mondja, hogy "nyertünk". Nem tettem érte semmit, és sajna le sem szálltam. A Holdraszállást az emberiség legnagyobb tettének tartom, és mint ember, megengedem magamnak a T/1-et. :)

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#110155) Gsx-rr válasza Sped (#110148) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nagyon jol tudom.
Mesze van meg a teljeskoru elfogadastol.
A tobbi oltast amivel meg a fel vilagot leoltottak elfelejtetted!
Azokkal mi van.

[ Szerkesztve ]

(#110156) pjen válasza Sped (#110148) üzenetére


pjen
félisten

Ahhoz képest, ha egy gyógyszer fejlesztése végigmegy a normál procedúrán.Keress rá:Gyógyszer fejlesztési és engedélyezési folyamat, idő.

(#110157) UberMutant válasza pjen (#110156) üzenetére


UberMutant
őstag

ez elég antivaxer érvelés , azt tudod, ugye?

(#110158) radi8tor válasza Sped (#110144) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha jobban utána olvasol a témának, akkor nem az a vakcina kapta meg az FDA jóváhagyását, amivel oltanak, hanem egy olyan változata, amit még nem dobtak piacra. ;)

⭐ Stella

(#110159) pjen válasza UberMutant (#110157) üzenetére


pjen
félisten

Ez száraz tény. Engem 2x beoltottak, egy pillanatig sem akartam senkit lebeszélni az oltásról, szerintem még mindíg sokkal jobb mint a lélegeztető gép.Viszont ettől még nem lesz egyenértékű a biztonságossága egy normál fejlesztésen átesett gyógyszerrel.

(#110160) lacafaca válasza radi8tor (#110158) üzenetére


lacafaca
őstag

az mellékes, a lényeg, hogy lehet most ezt bégetni érvként, miközben aki kicsit ki mer kuksizni a fősodorból, azt jól tudja, semmi nem változott :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#110161) radi8tor válasza lacafaca (#110160) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ma jöttem haza Balatonról csapatépítőn voltam 90 fővel.
Sokat tanult kollégám is azt mondta Pfizerre bármennyire jó a marketingje, azért ő nem adatná be magának (hosszú távú tapasztalatok nincsenek mRNS-el). Szóval most kicsit elbizonytalanodtam :D
Lehet megkérdem a sarki fűszerest mit ajánl.

⭐ Stella

(#110162) lacafaca válasza radi8tor (#110161) üzenetére


lacafaca
őstag

már mondtam többször, nem kell ide fűszeres...hess korlátot nyalogatni :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#110164) radi8tor válasza lacafaca (#110162) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Füreden végig nyaltam őket. :P

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#110166) UberMutant válasza pjen (#110159) üzenetére


UberMutant
őstag

mesebeszéd

(#110167) lacafaca válasza radi8tor (#110164) üzenetére


lacafaca
őstag

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#110168) pjen válasza UberMutant (#110166) üzenetére


pjen
félisten

Simán olvass utána.Gugli a barátod.

(#110169) Corleone33 válasza lacafaca (#110141) üzenetére


Corleone33
aktív tag

konteósok véleményére nem szokásom adni, de köszi a hozzászólást :K

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#110171) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Egészen drámai a színvonal.

A kismillió közül egyetlen példa, ajánlva radi8tor és pjen fórumtársaknak. Ne egyetek már meg mindent! (mert sok közülük mérgező, vagy mérgezett)

(#110172) S e t h válasza RubbishBin (#110142) üzenetére


S e t h
nagyúr

Olvastad is a mellékelt cikket, vagy csak egyébkénti rutin a böszmeség amit írtál?
Reflektáltam vmire, minek remegsz annyira, relax.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#110173) tom_tol válasza Z.É.T. (#110171) üzenetére


tom_tol
addikt

Én örülök hogy ezt megosztottad velünk. Megnyugtató hogy a FDA egy felelőségteljes, mindenkitől is független szervezet.

(#110174) BalanceR


BalanceR
addikt

Nézzük a vakcina ellenesek főbb, visszatérő mantráit:
- Dehát ez kísérleti!
Nem, nem az. A kísérleti fázis a Phase III lezártával végbe ment. Pont. Ezt követően lett engedélyezve a vészhelyzeti protokoll szerint , ami jelenleg is érvényben van kivéve USA, ahol már fully approved. A kísérleti és a vészhelyzeti állapot között óriási a különbség.
A kísérleti szakasz lezártával jóváhagyásra került az alkalmazhatósága nagy tömegekben , mivel a vizsgálatok adatai szerint minden kockázata, mellékhatása kisebb, mint a hatékonyságának köszönhető védelem nélküli fertőződés kockázata.
- Gyorsan összedobott kotyvalék! Egy vakcina kifejlesztése évekig kell hogy tartson!
Ez több dolog miatt sem állja meg a helyét:
A vakcinák kifejlesztése azért volt lassú korábban (évek akár évtizedek) mert rengeteg pénz, erőforrás, zökkenőmentes ,gyors kommunikáció és nagy számú "tesztalany" szükséges hozzá.
A korábbi vakcina fejlesztések azért tartottak évekig, mert "ráért" nem volt pandémia, nem kellett sietni vele. Nem volt kb végtelen pénzforrás rá, mint a jelenlegi helyzetben.
A technikai fejlődés rengeteget dobott a fejlesztés sebességén, korábban (10-20-30 éve amihez viszonyítják a vakcina fejlesztési idő "szükségességét") még nem állt rendelkezésre minden laborban korlátlan több gigabites net, nem volt összekötve a világ minden pontja egymással. Egy kutató nem tudott egyhavi adatot feldolgozni és továbbítani egy másik laborba egyetlen kattintással. Lényegesen kevesebb volt a jól felszerelt modern labor.
( Gondoljunk bele mennyi ideig tartott 20-30 éve mondjuk egy építésznek megtervezni egy házat:
Statikai számítások , műszaki rajzok kézzel, ezeket postán továbbítani ellenőrzésre, a vaisszakapott adatokat értelmezni, újra rajzolni, számolni, újra kiküldeni, más építészekkel konzultálni, levélben, telefonon, tőlük rajzolt terveket bekérni, elemzésre... Ma meg számítógéppel a neten , segédprogramokkal mindaz ami korábban hónapokig vagy évekig tartott, napok alatt megvan...)
Ezen felül pedig folyamatosan voltak tesztalanyok, akiken lehetett ellenőrizni a hatékonyságot, mellékhatásokat... Pl egy influenza elleni oltást hiába fejlesztesz nyáron, mivel szezonális, nincs kin tesztelni fél évig, addig áll a projekt, Covid esetén folyamatosan, tömegesen voltak tesztelhető fertőzöttek.
- Undorító kényszervakcinázás!
Kényszer na az nincsen. Kényszer az, ha nics alternatíva. pl pisztolyt tartanak a fejedhez, hogy pénzt vagy életet... igen vagy nem, fekete vagy fehér....
Itt jelenleg elutasíthatod az oltást, ezzel lemondasz mondjuk a jelenlegi munkádról, vagy arról, hogy PCR teszt nélkül zárt étterembe menj, esetleg bemehess kórházba látogatni...
Van B verzió, van választási lehetőség. Neked kell mérlegelni, hogy melyik a fontosabb, a lehetőség adott. Az ügyben valóban lehet jogászkodni, hogy milyen mértékben, milyen erővel lehet hatni egy polgárra , de ennek nem most van az ideje, pandémia idején.
- Rengeteg mellékhatás, rengeteg halál!
Igen vannak mellékhatásai, és igen extrém esetben akár halált is okozhat....
Mint ahogy rengeteg egyéb évtizedek óta használt, gyógyszer / vakcina esetében is.
Az arányok, a kockázati esélyek viszont továbbra is a vakcina mellett szólnak.
Az összes mellékhatás, ami a jelenlegi covid vakcinák esetében bizonyított (vérrög képződéstől a szívizom gyulladáson át a herpesz kiújulásáig...), közvetlen covid fertőzés esetén is jelentkezhet, csak éppen többszörösen nagyobb eséllyel. Annak pedig, hogy a vakcinától hal meg az ember több ezerszeresen kisebb az esélye, mint ha védelem nélkül kapja el a covid bármelyik variánsát, és az annak köszönhető szövődménytől halna meg.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#110175) pjen válasza BalanceR (#110174) üzenetére


pjen
félisten

Nincs ezzel gond, ez a Te véleményed és pont.

(#110176) lacos001 válasza BalanceR (#110174) üzenetére


lacos001
senior tag

Várjámááá....
Nonstop hangoztatod ide befírkálva, hogy itt mindenki ostoba, konteós, tanulatlan, jujjagődény, káposztás köcsög bocs, de én nem..., nincs igazad, nem úgy van az.
Sorolhatnám, ha nem is szó szerint idéztem és nem mindet, de ide lyukadnánk ki.
Mi a cél? Felvilágosítani ezen embereket akikről ezt gondolod? Esetleg megváltoztatni őket? Jobb belátásra bírni, hogy szúrassál, mert így van ahogyan írom copyzom!
Minek?
Ettől nem fognak megtérni, rád hallgatni, bólogatni, de a versenyt szerinted, mert te jól megaszontad megnyered...
Van ám időd azt látom...Komolyan nem értem.
Mintha remegnél valamiért.....de minek, hiszen ide csak műveletlenek írkálnak....
Ők fújják az A oldalt, te a B oldalt.

(#110177) t72killer válasza BalanceR (#110174) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez a véglet/radikális-laposföldes oldal, határos az 5g chip-hívőkkel. Olyanok is akadnak, akik nem szeretnek pl szoftverért havonta fizetni ha egyben egész életre is meg lehetne venni a megoldást.

Az is elég meredek, hogy a beoltott már mindent IS akar csinálni korlátozás-tesztelés-stb nélkül, amikor hivatalos adatok vannak rá, hogy a tavasszal beadott Spájzer már "lejárt" és vígan tudja terjeszteni a deltát a beoltott. Az engedélyeknek, pláne utazásiaknak a terjesztőképesség kellene hogy legyen az alfája és omegája. Tehát OK, kimért szupermagas antitest-szinttel, vagy 2 dózis+nemrégi fertőzés, vagy <4hónapos második pfizerrel legyenek jogosítványok, de a márciusban kapott sino-lötty előjogait nemigazán tudom értelmezni, max ha múlt héten belőtt rá egy 3. Pfizert.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#110178) kwzatz válasza lacos001 (#110176) üzenetére


kwzatz
őstag

Ha megnézed ezt a fentebbi tirádáját, és azt, hogy rendszeresen kell használnia az antivaxxer, konteós, alusapkás szavakat, azért elég gyorsan lejön, hogy ez egyfajta önigazolási kényszer nála.

Gondolom a lelke mélyén ott lehet egy kisebb vagy nagyobb bizonytalanságérzet, ami adódhat az általa is említett lehetséges mellékhatásokból - mégha elenyésző is -, vagy abból, hogy a jövőbeli variánsok ellen már azért "picit" bizonytalanabb a hatékonyság. Azért már most hivatalos szervektől, kormányoldalről, egészségügyből, világszerte itt-ott egyre gyakrabban felmerülget a 4-8 havonta booster lehetősége is, vannak hírek néhány hónap után fokozatosan csökkenő védettségről, meg elég sok helyen lehozták azt a hírt is egy tanulmányról, amely szerint azoknak, akik korábban átestek a betegségen, jobb a védettsége a delta ellen, mint a kétszer oltottaknak.

Aztán ott vannak olyan lehetséges kimenetelek is (mindenki saját belátása szerint rendelhet hozzájuk százalékos esélyt), mint az ADE, amiről szintén elég sok diskurzus van, de majd az idő dönt róla, meg hát ott van a nagybetűs ismeretlen is, olyan események, következmények, amit nem lehet előre látni. (ez persze igaz a Covidra is, megint csak mindenki rendelhet hozzá százalékos esélyt) Jelenleg nincs olyan ember a világon, akit 3-5 éve oltottak, szóval időgép híján ilyen hosszabb távú következtetést tapasztalati úton egyelőre nem lehet levonni a vakcináról, boosterezgetésről, oltások kevergetéséről, variánsokról, stb.

Az idő fogja elhozni a válaszokat minderre.

[ Szerkesztve ]

(#110179) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Kérlek ne vigyétek el személyeskedő irányba a szálat.

⭐ Stella

(#110180) BalanceR válasza lacos001 (#110176) üzenetére


BalanceR
addikt

A cél, tartani a fákját a sötétségben azoknak akik valamilyen oknál fogva idetévednek.
Ez egy szakmai fórum, többnyire értelmes emberekkel, rengeteg témában több millió értelmes és hasznos hozzászólással...
A járvány (ami egyesek szerint nincs is) viszont sajnos felszínre hozta a hülyéket akik szent küldetésként élik meg a hülyeségek, álhírek, konteók egyéb f@$zságok terjesztését többek között itt is.
Így vált ez a topic a PH $egglyukává. Olvass vissza nyugodtan, mekkora hajmeresztő idiótaságok, beteg konteók, ép ésszel felfoghatatlan hülyeségek lettek ide hozva, tényként, hiteles információként belinkelve.
Ha valaki aki nem " A és nem B oldal" de ide keveredik mert bízik abban, hogy a mainstream elfogult, clikkbait média, és az ellenőrizetlen, hiteltelen közösségi háló információi közötti origót "középigazságot" itt találhatja meg, és azt látja, hogy itt az 5G, háttérhatalom, grafénes vakcina, férges maszk, felirattal növeszthető bab, a BillGates által fejlesztett vírus és rezgetett víz a többségi tartalom mindenféle cáfolat nélkül, könnyen hajlik a sötét oldal felé.
Ha nem lennének jelen ebben a topicban az általad "B-oldalnak" aposztrofált emberek, akik sorozatosan cáfolják a tudománytalan kamu híreket, téves információkat, egy hajszállal sem lenne más ez a topic, mint a facebook antivaxxer csoportok legretardáltabbja.
Senki nem kérdőjelezne meg egyetlen ide bedobott álhírt, konteót, kiforgatott, vagy hamis információt, senki nem szólna, ha egy topictárts nyilvánvalóan hamis információt hoz tudomámyos tényként tálalva. Gyöngyörű szál lenne.
De ha szerinted ez így nem jó, próbáljunk ki valamit, beszélj a modikkal, hozz létre egy Covid-Antivaxx topicot, ahol bannolnak mindenkit, aki nem vakcina/maszk/lezárásellenes, ahol nem szükséges egy állítás mellé bármilyen hiteles forrást rakni, ahol mindenki bármilyen következmény nélkül posztolhat olyan hírt vagy információt, amit harmadkézből hallott, és nézzük mi alakul ki ott. :))
Van ugye a szakmai covid topic, ahol nincs helye a médiaforrás.hu-nak, ebben a másikban nem lenne helye a thelancet.comnak...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#110181) tom_tol válasza BalanceR (#110180) üzenetére


tom_tol
addikt

Nocsak! Pázmány reinkarnáció

(#110182) lacafaca válasza BalanceR (#110180) üzenetére


lacafaca
őstag

kicsit tévedésben vagy...szakmai topik: [link] és a rettegőké: [link]
ez a laza, ha nem tetszik, fáradj át, vagy ha maradsz, fogadd a pofonokat büszkén és ne rinyáljál, mint egy tüllszoknyás ;)

ha nem láttad még:

isten áldjon/üdv

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#110183) Gsx-rr válasza pjen (#110159) üzenetére


Gsx-rr
veterán

beragadt ez a lelegezteto gep nagyon!
massal nem tudjatok remiszteni az embereket?
mondjuk megy az antivaxer duma melle pont

[ Szerkesztve ]

(#110184) pjen válasza Gsx-rr (#110183) üzenetére


pjen
félisten

Dehogy rémisztgetek én.Távol álljon tőlem.

(#110185) BalanceR válasza lacafaca (#110182) üzenetére


BalanceR
addikt

Lacabácsi, szemüveget fel.
Mint említettem, van olyan topic, ahol nincs helye a retard kontentnek, lásd: szakmai.
Ennek ellenmintájára javasoltam az Antiwaxx topicot, nem a laza helyett, itt "mindkét oldal" játszhat.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#110186) Gsx-rr válasza BalanceR (#110180) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Vakcinaellenes?
100x lett leirva!
Azert mert valaki a sajat dontese alapjan nem keri az oltast, nem jelenti azt,hogy harcol ellene!
Mar az is bebizonyosodott,hogy ha 100 szazalek lenne beoltva se lenne mas a helyzet.
mindig is lesznek mar fertozottek!

Na a lezarasellenes a legjobb!
Gratulalok ha valaki lezarasparti! :)
Ennek orulnel ha megint sokmindent bezarnanak?
Egyszeru nem kell nektek odamenni,mar megtudtuk folosleges a sport,szorakozas stb...

(#110187) Gsx-rr válasza pjen (#110184) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Akkor jó, bocs ha kicsit támadó volt a stílus. Csak tényleg ez a nagy ellentét amit generálnak egyesek már nagyobb problémát jelent a társadalomnak mint maga a vírus!
Egyelőre azt látom hogy a világban nagyon nagy a kuss!
Valahogy mindenhol úgy néz ki mintha tényleg influenza szintre mutálódott volna a vírus, a magyar média is ezt tolja napok óta.

(#110188) kwzatz válasza BalanceR (#110180) üzenetére


kwzatz
őstag

"A cél, tartani a fákját a sötétségben azoknak akik valamilyen oknál fogva idetévednek."

Legközelebb majd ly-nal tartsd azt a fáklyát! :DDD

(#110189) lacafaca válasza BalanceR (#110185) üzenetére


lacafaca
őstag

itt bárki lazulhat, te akarsz itt egyedül önkéntesrendőrködni...ez van, ha úgy tetszik, akkor írd alkoholossal át a monitorodon antiwaxxra és megnyugodhatsz végre...ez így marad (mivel azért lett a 3. közmegegyezésre), ha nem tudod megemészteni, akkor így jártál. szóval nyugodj bele, vagy ne gyere ebbe (persze gyere nyugodtan, nekem kifejezetten hiányoznál, fele ennyit nem szórakozhatnék :DDD)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#110190) csapee válasza kwzatz (#110188) üzenetére


csapee
senior tag

Nyelvtannácik 10 éve kihaltak, sorry...

Csapee

(#110191) kwzatz válasza csapee (#110190) üzenetére


kwzatz
őstag

Jellemzően nem is szoktam másokat kijavítani. Viszont amikor valaki épp a szellemi felsőbbrendűségét hirdeti az adott mondatban, mint BalanceR az imént, akkor azért mindig van annyira vicces, hogy ne bírjam ki. :D

(#110192) lacafaca


lacafaca
őstag

Israel will then reconfigure its Green Passports, granting them only to the triple-vaccinated, and limiting their validity to six months. :DDD

és ennek fényében újra fölteszem a kérdést:#107828

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#110193) forumpista válasza BalanceR (#110174) üzenetére


forumpista
tag

Ez egy nagyon egyoldalú leírás.

Az mrns alapú vakcinákkal nincs még évtizedes tapasztalat, főleg nem ilyen kiterjedt (oltunk vele gyerektől kezdve öregekig, fehértől-feketéig, férfiakat-terhes nőket stb).
A gyógyszerkisérletek nem csak azért tartanak (tartottak) sokáig, mert nincs rá pénz, meg nem volt gyors net.
Hanem mert a mellékhatások nem csak olyanok lehetnek hogy beadjuk valakinek aztán egy hét múlva meggyógyult/meghalt. Olyan is van hogy a mellékhatás hosszabb távon jelentkezik (évek múlva) és/vagy hosszabban alkalmazott "kúra" esetén (pl. fél évente oltás...) és hogy nem is olyan egyszerű megállapítani az ok-okozatot.

Továbbá, az esetleges mellékhatások nagyon sok esetben függenek bizony életkor, nem, rassz és egyéb tulajdonságoktól amik megint csak időigényessé teszik a tesztelést.

Csak néhány példát mondanék a múltból:
a dohányzásról 50 év alatt sikerült bebizonyítani hogy rákot okoz (nem is egyfajtát), pedig amúgy ránézésre a hülye is rájöhet hogy valami füstöt belélegezni nem a legtermészetesebb állapot. Mégis a dohánygyárak 50 évig sikeresen verték vissza az összes támadást, mert kismillió orvosi tanulmányt készítettek (khm... "fizettek"), amik azt állították hogy nincs itt semmi látnivaló a világ legegészségesebb dolga dohányozni, az idegeket is nyugtatja...
És tudod miért? Mert elszívhatsz egy doboz cigit is naponta nem lesz semmi bajod. De ha ezt csinálod 10-20-30 éven keresztül, akkor meg jó eséllyel rákod lesz, csak azt bebizonyítani hogy ettől lett a rákod, már nem is annyira triviális. Ma már persze ezt a hülye is tudja, de még akár csak 20 éve is, ez komoly pereskedés tárgya volt

Vagy mondhatnám a legnagyobb építőipari sikert, az azbeszt használatát mindenben is, arról sem másnap derült ki hogy micsoda bajok okozója.

Ezt csak azért mondom, mert sokan most nagy mellénnyel okosak, de mondjuk a covid 20 év alattiaknál ~0.01%-ban veszélyes, de mi most jól végigoltjuk pfizerrel 3x a 20 éven alattiakat és kiderül hogy -hasra ütök- 2%-ban meddőséget okoz lányoknál 10 év múlva, nem lesz őszinte a mosolyod (vagy a lányodé).

És ezt úgy mondom hogy egyáltalán nem vagyok oltás ellenes, sőt én is be vagyok oltva, de elég időt leéltem már ahhoz hogy tudjam, a hamar munka sosem jó, és hogy az hogy a nagy multicégek mit hazudnak össze, az nem jelent semmit.
(én kicsit az autóiparban mozgok, érdemes utánanézni a takata légzsák, meg a vw konszern dízelbotrányának, a világ legnagyobb légzsák illetve autógyártó cégéről beszélünk. Pár évvel ezelőttig valaki azt mondta volna hogy a világ legnagyobb autógyártója szándékosan meghamisítja a károsanyag kibocsátást és egy csaló szoftver van beépítve az autóba, minimum kiröhögték volna, hogy konteós idióta, hát hogy csinálna már ilyet a világ legnagyobb autógyártója ha ez kiderül akkor végleg lehúzhatja a rolót, soha többé nem árulhatna autót...)

(#110194) t72killer válasza lacafaca (#110192) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Várható volt, 2 hónapot adok és az EU-ban is ez lesz.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#110195) BalanceR válasza forumpista (#110193) üzenetére


BalanceR
addikt

Nyilván nem lehet 15-20 évre előre látni, de nem is kell. Az mRNS technológia egyik előnye hogy hamar lebomlik, nem hagy maga után semmit, a vektor és klasszikus elölt víruson alapú oltóanyagokkal ellentétben nem keletkezik semmilyen maradvány, amely esetleg évek után problémát okozhatna, ha valakinél bármilyen okból mellékhatást fejt ki, az viszonylag rövid időn belül jelentkezik.
A sűlyos mellékhatások, halálok jellemzően amiatt alakultak ki, mert vagy nem vettek figyelembe az oltáskor bizonyos egészségügyi állapoti tényezőket, vagy volt valamilyen rejtett alapbetegség, extrém esetben az adott személy valamilyen élettani funkcióját zavarta meg a vakcináció ideiglenesen, de ez elég volt a halálhoz. (pl idősnél egy átmeneti , 3 napig tartó magas vérnyomás simán okozhat szívmegállást, stroke-ot...)
Ellenőrizd, az mRNS vakcinákhoz köthető, bizonyított halálok / súlyos mellékhatások számát a beadás utáni időponthoz képest.
Látni fogod, hogy minél több idő telt el az oltás óta annál kevesebb a haláleset, vagy súlyos szövődmény. A legtöbb haláleset a beadást követő 1-2 héten beül történt, a súlyos mellékhatások pedig ~1-90 napon belül, ezért annak, hogy lesz később 10-15-20 év múlva bármilyen szövődménye / következménye elenyésző. Az eleve alacsony rizikófaktor az idő előrehaladtával folyamatosan csökken. Lehet rettegni a hosszútávú mellékhatásoktól, és emiatt skippelni a vakcinációt, de a covidnak önmagában is lehet utóhatása (amiről itt a topicban is tudnak mesélni egy páran) és ennek a longcovid kialakulásának a valószínűsége magasabb, mint egy esetleges vakcina mellékhatás.

Ezen felül számomra továbbra is kérdés marad, hogy azok akik nem értenek egyet a korlátozásokkal, elutasítják a maszkhordást, és nem bíznak a vakcinákban sem, mi a javaslatuk a járvány ezek nélküli megoldására?
Csináljunk úgy, mintha nem lenne? Hagyjuk hogy kapja el mindenki, aki belehal, az így járt?
Engedjük, hogy hónapokra lenullázza az EÜ-t az aktuális hullám, annyira, hogy az alapellátás sem működik akkor?
Mindemellett tény, hogy a mutációk akkor alakulnak ki leginkább, amikor el van engedve a vírus, kedvére szaporodhat, ugrálhat emberek-állatok között, és másolhatja magát, szóval ha semmit nem teszünk, azt érjük el, hogy pár havonta -fél évente jön egy új variáns, mint az influenza esetén, csak ebbe többször annyi ember hal bele, és nincs bevált otthon vagy kórházban kivitelezhető gyógymód, + az immunrendszerünk sincs erre felkészülve, mert aki elkapta a wuhanit, simán ugyan úgy megszenvedheti a britet, aztán a deltát....

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#110196) lacafaca válasza BalanceR (#110195) üzenetére


lacafaca
őstag

mert aki elkapta a wuhanit, simán ugyan úgy megszenvedheti a britet, aztán a deltát....
bf-bullshit, amire már van pár ütős cáfolat, ezt hiába mantrázod, konkrétan hazug állítás meg az is, hogy az immunrendszer nem tudja legyőzni...max azoké, akik rottyon vannak vagy az életkoruk okán, vagy a "gyógyszerekkel/életvitellel" szétcsapott szervezetük okán. egy egészséges szervezetnek nem több egy flúszerű lefolyásnál és ebben nem nyitok vitát, mivel mi átéltük, te nem ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#110197) pjen válasza lacafaca (#110196) üzenetére


pjen
félisten

Ez tényleg érdekes.Sógornőm 74 éves, mindenféle gondja van a szivével mégis gond nélkül elviselte.

(#110198) BalanceR válasza lacafaca (#110196) üzenetére


BalanceR
addikt

"egy egészséges szervezetnek nem több egy flúszerű lefolyásnál és ebben nem nyitok vitát, mivel mi átéltük, te nem ;)"
És ami igaz "rátok" az igaz 7 milliárd emberre....
Mert ez ilyen egyszerű, van két féle ember: a kőegészséges, akinek nem árt semmi, és a rottyon emberek, akik megérdemlik a halált, miattuk te nem fogsz maszkot hordani...
Ennyi. :C

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#110199) lacafaca válasza BalanceR (#110198) üzenetére


lacafaca
őstag

hogy jön ide a maszk? :F :N csak szólok, mindig hordtuk amikor elő volt írva (attól függetlenül is, hogy egy oltári faszság), de tisztelem annyira embertársaimat, hogy már csak az ő megnyugtatásukra föltegyem...én toleráns vagyok és elfogadom mindenkinek a nyűgjét ellenben veletek, akik nem bírjátok megemészteni, hogy van másfajta álláspont is a tiéteken kívül...tipikus komcsitempó

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#110200) forumpista válasza BalanceR (#110195) üzenetére


forumpista
tag

Hm... Továbbra is azt érzem hogy túl binárisan nézed ezt a témát (meghal valaki pár héten belül vagy nem).
Megpróbálom máshogy kifejteni:
- Egy gyógyszer mellékhatása nem szükségszerűen jelentkezik órán/napon/héten belül. Jelentkezhet akár évekkel a kezelés után is (főleg ha a kezelés ismétlődő, márpedig jelenleg 6 havonta akarják betolni a pfizert, a terv ez).

-egy gyógyszer mellékhatása nem csak az lehet hogy meghalsz. Szándékosan írtam a hasra ütött meddőséget, senki nem hal meg, senki nem kerül kórházba, mégis szörnyű az eredmény.

És most képzeld el a kettőt együtt, egy nem halálos, ámde évekkel később jelentkező, az érintett számára szörnyű betegséget/mellékhatást. És nem kell ám hogy mindenkinél jelentkezzen, bőven elég ha magasabb a százalék mint a covidé.

Sőt, ne is ezt képzeld el. Hanem azt, hogy hány évtized és tanulmány kellene ennek a bebizonyításához, ha egyébként az Astra esetén a pár napon/héten belül jelentkező halálos mellékhatás bebizonyításához hónapok kellettek illetve ha egyébként a dohánygyárak 50 évig sikeresen védték orvosi hatástanulmányokkal a dohányzás egészséges voltát.
Mindezt úgy hogy az államok olyan szerződést kötöttek a vakcinagyártó multicégekkel, ahol a cég kizárt minden felelősségvállalást...

Egy szó mint száz, aki óvakodik ezektől az oltásoktól, az nem feltétlen hülye vagy laposföld hívő.

A jó megoldást pedig nem tudom (ahogy írtam, én sem vagyok oltás ellenes sőt be is vagyok oltva, pluszban én még el is kaptam előtte ezt, szóval közvetlen saját tapasztalatom is van a coviddal), de ettől még azt az elvet vallom, hogyha kigyullad a garázsban a Tesla, akkor nem biztos hogy a legjobb ötlet kapkodásból gyorsan rálocsolni egy hektó vizet, nehogy leégjen a ház is, hanem érdemes egy kicsit megállni gondolkozni, hogy vajon tényleg jó ötlet-e egy nagy feszültségü elektromos akkutűzre vizet loccsantani.

Mindenesetre mindannyiunk érdekében, nagyon remélem hogy az mrns vakcinákról a jövőben sem derül ki semmi kellemetlen (kincstári optimizmusom van), de azért azt is megértem aki fél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.