Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36551) Wolverine válasza Ghoosty (#36550) üzenetére


Wolverine
félisten

Ez azért van, mert a heirloom a szinteddel skálázódik, viszint a PvP-bracketedben már ott vannak a lvl68-69-esek a northrendi cuccokkal, amik jelentősen jobbak a te iLvl-ednél.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#36552) Lirion válasza lumpen_stex (#36549) üzenetére


Lirion
addikt

Ez nem teljesen igaz.
A fegyverek között 65ös szinten a heirloom már jobb lesz, mint a 60as pvp epik és előtte sem jelentősen rosszabb.
A 70es pvp epikek pedig 76es szintig tartanak ki, 77től megint a heirloom válik jobbá.

(#36553) F-ECT$ válasza H.O.D. (#36548) üzenetére


F-ECT$
titán

Épp azon gondolkozom, hogy vajon a lockom elég-e UK heroic-ban a blue proto drake farmhoz. Próbálta már valaki?

Dive ever, work never.

(#36554) lumpen_stex válasza Lirion (#36552) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

azt nem tudom másnál hogy van, de mage warlock ugyanazt a lovas pálcát veszi ki és attól csak ~60 spellpower-el jobb a heirloom-os pálca (és mintha kevesebb stamina-t adna), viszont a lovasra felmegy a 81 spellpower-es enchant a heirloom-re meg nem és úgy már veri.

(#36555) H.O.D. válasza lumpen_stex (#36554) üzenetére


H.O.D.
senior tag

A heirloomok fóleg az XP boost miatt lehetnek érdekesek. illetve szinthez képest elég jó statokat adnak ahhoz, hogy ne kelljen időt töltened azzal, hogy rare itemeket hajkurászol. Idő megtakarítása; így kell megközelíteni ezeket az itemeket.

Where do you want to go today?

(#36556) birno válasza F-ECT$ (#36546) üzenetére


birno
addikt

Crytos.

Ez a gear amúgy szerintetek elég az achik teljesítéséhez?
Mert volt akitől már megkaptam, hogy párhoz elég gyengécske lesz, s ezt valamelyest meg is éreztem tegnap az Arrested Development teljesítése közben, mondjuk ezt általában amúgy is a nehezebbek közé sorolják s ha így sikerült megcsinálni, akkor talán a többivel se lesz gond.
Meg sokkal jobbat nem is nagyon tudnék honnan szerezni, csak raidről, ami jelenleg nem lehetséges vagy esetleg AH-ból, de az ottani árakat meg azért sokallom.

[ Szerkesztve ]

(#36557) Wolverine válasza birno (#36556) üzenetére


Wolverine
félisten

Relicet inscriptionnel lehet jobbat csinálni viszonylag olcsón, ez biztos.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#36558) birno válasza Wolverine (#36557) üzenetére


birno
addikt

Lehet, de 2000g AH-ban, ami sok, Stonecore heroicban eshet egy kb. ugyanolyan szintű, inkább azzal próbálkozom egyelőre.

(#36559) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

olyan macrora lenne szükségem, ami felrakja a poisont a throwing weapon-re.

vki?

– Alkudozz rendesen. Ez nem ér tizenkilencet. – Az előbb azt mondtad, hogy húszat ér! – Jaj, ugyan barátom, gyerünk, alkudj!

(#36560) Onamish


Onamish
csendes tag

Arcane magenek tényleg nincs semmi támadó arcane aoe spellje, vagy csak én nem találom a spellbookban? (Nem arra a puffogtatásra gondolok.)

Imperare sibi maximum imperium est.

(#36561) Gyick válasza Onamish (#36560) üzenetére


Gyick
őstag

Hát neki pedig pont az az aoe spellje(Arcane Explosion) van rá talent is.

[ Szerkesztve ]

(#36562) szőröscica


szőröscica
addikt

Esik-e valamilyen értelmes healer relic valahol, vagy vegyem meg a valorosat?

Megválaszolom magamnak. Az Armory szerint vennem kell.

[ Szerkesztve ]

(#36563) Healbacsi válasza kenesei1982 (#36559) üzenetére


Healbacsi
őstag

Tudtommal throwing weaponra nem lehet felrakni semmit sem.

(#36564) Wolverine válasza Healbacsi (#36563) üzenetére


Wolverine
félisten

Ez a 4.0 óta nem igaz, és mehet a méreg a dobófegyverekre is.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#36565) vpeeter válasza szőröscica (#36562) üzenetére


vpeeter
csendes tag

Én például ezt gyűjtöttem be Vortexben

(#36566) Viktor77 válasza vpeeter (#36565) üzenetére


Viktor77
titán

Szerintem epicre gondolt, ami jelen pillanatban nem esik instából.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#36567) F-ECT$ válasza birno (#36556) üzenetére


F-ECT$
titán

Ok, ha épp online leszek, és te is, akkor összehozunk valamit. Sajnos ez az elkövetkező 1 hétben biztos nem lesz aktuális (torkos csütörtök, utána meg szombaton indulok Krakkóba), de ha még utána is kell achi, én megyek.

Dive ever, work never.

(#36568) szőröscica válasza vpeeter (#36565) üzenetére


szőröscica
addikt

Nekem is ez van, de ilvl359-eset szeretnék már helyette.

(#36569) F-ECT$ válasza F-ECT$ (#36553) üzenetére


F-ECT$
titán

Na tegnap leöltem egy "wipe" után. Nekem az rémlett, hogy a packok között néha van egy kis off combat, ami most nem volt, így kb 40k hp-m volt, mire lelőttem a bosst a sárkiról, de végülis meglett: demon builden (0/31/10) 351-es ilvl-lel. Szerintem már 330 körüli ilvl-lel is meg lehet csinálni optimálisabb talent/glyph kombóval, de akkor izzadósabb.

Dive ever, work never.

(#36570) Onamish


Onamish
csendes tag

Akkor az arcane mage mivel csinál nagy sebzést? Bár még csak 19-es, de dungeonokban mindig a végén kullogtam damage-ben. A támadó spelljeimet majdnem mind megkaptam; arcane blast lesz asszem 24-en, meg az a fura aoe, amit nem tudom mire lehetne használni (menekülésre talán). Jobb armort se nagyon tudok szerezni egyelőre, néztem AH-ban is de semmi.

Imperare sibi maximum imperium est.

(#36571) birno válasza F-ECT$ (#36567) üzenetére


birno
addikt

Ok, majd írd meg a karaktered nevét s felveszlek friendsbe.

Az a baj, hogy elég nehéz összehozni olyan időpontot ami mindenkinek jó lenne, meg az in-game lehetőségek nem is annyira segítik ezt.
Azon gondolkoztam lehet kellene valami google naptár féle megoldás, ahova mindenki beírja, hogy mikor érne rá, milyen szerepben jönne s akkor nem menne el sok idő azzal, hogy mindenkit megkérdezgessek, épp jó-e neki.

(#36572) H.O.D. válasza Onamish (#36570) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Ramged AoE-re használd a Blizzardot, vagy a Flame Strike-ot. De be is állhatsz a tank közelébe Arcane Explosiont nyomni, mert nagyon kevés aggrot termel. A nagyobb baja, hogy zabálja a manát, viszont jóval erősebb, mint a fent említett spellek.

Where do you want to go today?

(#36573) Healbacsi válasza Wolverine (#36564) üzenetére


Healbacsi
őstag

Nezegettem par forumot, sokan meg most is hozzam hasonloan csodalkozva allnak a kerdeshez.

Kensei: Ezt az addont javasoljak: http://wow.curse.com/downloads/wow-addons/details/poisoner.aspx

(#36574) Lirion válasza Healbacsi (#36573) üzenetére


Lirion
addikt

Pedig tényleg így van. Viszont cserébe a FoK már csak a dobófegyverre tett mérget procolhatja, a main-off hand mérgeket nem. Szóval annyira nem buffolták halálra a dolgot...

(#36575) Healbacsi válasza Lirion (#36574) üzenetére


Healbacsi
őstag

Persze nem is azert kaptam fel a fejem. Azota megneztem, es a fan of knives is valtozott. 4.0-ig a melee weapon damage-el skalazodott, most mar "logikusan" ranged fegyverrel. Ez egy kicsit mar feledesbe merult nalam, de a mereg a throwing weaponra total furcsanak tunt, es nem csak nekem. Sokan meg most sem tudjak, foleg azok akik csak kedvtelesbol jatszanak rugoval.

(#36576) lumpen_stex válasza Onamish (#36570) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

azzal csinál nagy sebzést, hogy szaladgálás közben is el tudod sütni azt a 3 instant spell-t ami van neki, kb folyamatosan +ha van lehetőséged megállni, akkor addigra biztosan éles az arcane missile. az arcane explosion inkább a hidden egységek ellen jó, mert kicsit sebzi és felfedi őket, aztán jöhet a frost meg a kivégzés. emiatt az arcane mage inkább pvp-re való, dg-re inkább fire vagy frost a jobb választás.

a fire tudja tolni folyamatosan a pyroblast-ot, ami lassú ugyan de sokat sebez és dg-ben egyébként is állni kell... a frost-nak meg ott van az elementálja.

de egyébként az item-ektől is függ. ma mindenki heirloom-al tolja, ha ahoz méred a mezei stuff-okat akkor nem csoda ha le vagy maradva damage-ben. és tök mindegy mennyi enchat-ot raksz magadra. én is végigszivtam ezt de egy heirloom-os pálca 3500 honor, ami nem sok (40..90 körül hoz egy nyert mecs) és 51spellpower-t ad +11 stamina-t (ha jól emlékszem) +haste +crit 20-as szinten.

(#36577) Wolverine válasza H.O.D. (#36572) üzenetére


Wolverine
félisten

Lvl19-en nincs Blizzard.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#36578) Arnold2 válasza Wolverine (#36577) üzenetére


Arnold2
őstag

[link] Interjú Paul Sams-szel, a Blizzard üzleti ügyeit vezető nagyfőnökével a Blizz következő nagy MMO-járól.

Egy dolog ragadta meg a figyelmem:
"Sams assured that World of Warcraft is still under the watch of experienced staff, even though key members are moving onto Titan."

Szóval a WoW egy kicsit parkoló pályán van, hogy a következő nagy dobás tényleg nagy legyn.

(#36579) Wolverine válasza Arnold2 (#36578) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem hiszem, hogy parkolópályán lenne. Én csak egy kulcsfontosságú emberről tudok, aki a Titanhoz került, és az Tigole volt.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#36580) Arnold2 válasza Wolverine (#36579) üzenetére


Arnold2
őstag

Hát nem tudom. Az, hogy Ragnarosszal nem készültek el, nekem nem úgy tűnik, hogy nagyon törnék magukat.

(#36581) Cathfaern válasza Arnold2 (#36580) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szvsz azért (sem) törték magukat, mert akkor ugyanaz lenne most, mint Ulduar -> ToC váltásnál. A raidelő guildek java része még nem fejezte be a mostani contentet normalban sem.

(#36582) Arnold2 válasza Cathfaern (#36581) üzenetére


Arnold2
őstag

Most tudom, kukacoskodok, de más dolog nem elkészülni és más visszatartani egy cotentet.
Nem akarok én az ördög ügyvédje lenni, félreértés ne essék, csak egyre inkább azt érzem, hogy egyre kevésbé tetszik a WoW. Személy szerint nekem a Wotlk nagyon tetszett, és még a TBC is bár annak már csak a végére érkeztem be.
Szerintem nem csak Tigole-t vitték, hanem úgy a kreatív bagázs 3/4-ét. Nekem a Cata nem ütött akkorát, mint ahogyan ők és én szerettem volna.
:S
S igazából ez zavar.

(#36583) Wolverine válasza Arnold2 (#36582) üzenetére


Wolverine
félisten

Zarhym a múlt héten közölte, hogy a class design team évek óta változatlan, és a többi csapatban sem történt lényeges változás jó ideje.

Firelands és a T12 túl korán érkezne még. A legtöbb guild a T11-nél sem nagyon jutott túl a végén (persze aki nem akar heroicba menni, annak tényleg fájhat a foga a T12-re). Anno a vanillában és a BC-ben is jelent meg úgy content patch, hogy nem tartalmazott új raidtiert.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#36584) H.O.D. válasza Wolverine (#36577) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Most nézem, hogy csak level61-től lehet megtanulni. A Cata kijövetelekor variálták meg? Mert emlékszem, hogy viszonylag alacsony szinten is használtam anno AoE grindingre. Ámbár az is lvl20 felett volt, a grindelés meg Tanatison ment a kalozoknál olyan 42-es szint körül.

Where do you want to go today?

(#36585) F-ECT$ válasza Wolverine (#36583) üzenetére


F-ECT$
titán

Sőt vanillában volt class rewamp-os content patch sorozat is, amikor nemhogy raid tier, de új insta sem jött.

Dive ever, work never.

(#36586) F-ECT$ válasza H.O.D. (#36584) üzenetére


F-ECT$
titán

Variáltak több classnál, pl druidánál is volt olyan, hogy helyet cserélt egy lvl10 és egy lvl60 körüli spell.

Dive ever, work never.

(#36587) H.O.D. válasza F-ECT$ (#36586) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Régen lvl20-tól lehetett megtanulni, ezzel persze lvl19-es öreg harcosunk akkor sem lenne kisegítve, ha most fél évvel fiatalabbak lennénk :)

Where do you want to go today?

(#36588) Lirion válasza Arnold2 (#36582) üzenetére


Lirion
addikt

Tulajdonképpen neked mi nem tetszik a cataban?

(#36589) Wolverine válasza H.O.D. (#36584) üzenetére


Wolverine
félisten

Sok egyéb spellel együtt.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#36590) Cathfaern válasza Arnold2 (#36582) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ez nem a fejlesztők hibája :) Én lényegében vanilla óta követem a wow fejlesztését (még ha aktívan officalon csak BC legvége óta játszok), a most cata-ba berakott tartalom minősége és mennyisége is túltesz a korábbiakén. A probléma('d) abból adódik, hogy amikor a wotlk kijött, akkor minden nagyon új volt. Nem tudtam még fejből a tipikus bosstaktikákat (állj ki a tűzből szakítsd meg, stb), a tipikus quest típusokat, és még sorolhatnám. A zsánerből és az alapprogramból adódóan vannak dolgok, amiken nem lehet változtatni, mert lényegében egy új játék megírását jelentené. Mikor a Cata kijött ezek a dolgok neked már ismertek voltak, megszokottak, ezért nem robbant akkorát, mint a LK. Nagyon sok BC-t végigtoló játékos ugyanazt mondta a LK-ra, mint te most a Cata-ra. És ez így lesz sok LK végén kezdett játékossal, akik meg majd a Cata-ra mondják, hogy az nagyon tetszett nekik, de ez az új kieg... gondolom értesz :)
Ha belegondolsz, nincs más olyan játék, amivel az ember éveken át játszana, és ennyi idő alatt, főleg ha belefektet egy kis energiát annyira kitanulhatja a dolgokat, hogy fejlesztő legyen a talpán aki képes annyi mennyiségű újdonságot belerakni a játékba, amennyi kielégíti azokat, akik 4 éve játszanak és mindenhol újdonságot várnak. Főleg, ha pl. az emberek a tartalom egy részére nem is kíváncsiak (pl. iszonyat mennyiségű lore és sztori került be a játékba a felújított területekkel. De nagyon sokan totál leszarják ezeket, és azt mondják, hogy alig került be újdonság wotlk-hoz képest... ).
És nem igaz az, hogy vegyenek fel kétszer annyi embert, mert ez egyszerűen nem működik úgy. Aki fejlesztett már valaha is programot 1 fősnél nagyobb csapatban, az érti, hogy miért, de aki nem, azoknak meg javaslom, hogy próbálják elképzelni, milyen lenne mondjuk néhány embert ráállítani egy festményre, megmondani nekik, hogy ők most lovat festenek. 2-3 emberrel valószínűleg működik a dolog, és gyorsabban végeznek, mint 1, és a kép egységes is marad. De ahogy növeled az emberek számát, az egységesség úgy fog szétesni, és egyre több idő el fog menni a megbeszélésekre, hogy mit hogyan csináljanak... egyszerűen egy adott mennyiség után csak romlik a tempó. És egyáltalán nem rossz példa a festést idehozni, mivel adott ki a Blizz számokat, emlékeim szerint összesen 3-4 programozó dolgozik a WoW-on (kezdetektől fogva), mindenki más "kreatív munkás" (designer, grafikus, class tervező, terep tervező, lore tervező, stb stb).

(#36591) H.O.D. válasza Wolverine (#36589) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Az az igazság, hogy nem nagyon nézegettem vissza, csak előre. Végzek majd némi családfakutatást mage frontom és utána osztom az észt :)

Where do you want to go today?

(#36592) Cathfaern válasza Cathfaern (#36590) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

És ha már 4.1 és Ragnaros: Too Soon :D

(#36593) lumpen_stex válasza Cathfaern (#36590) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

/*
Ha belegondolsz, nincs más olyan játék, amivel az ember éveken át játszana, és ennyi idő alatt, főleg ha belefektet egy kis energiát annyira kitanulhatja a dolgokat, hogy fejlesztő legyen a talpán aki képes annyi mennyiségű újdonságot
*/

Hát hogyne lenne, cs, cod, aoe3, stb. én nem egész két hónap alatt meguntam, még jó hogy cataclysm-ot nem vettem meg... káosz az egész, már ami a pvp-t illeti.

(#36594) dilipok válasza lumpen_stex (#36593) üzenetére


dilipok
veterán

Amiket itt sorolsz azok nem igazan ugyanolyan stilusu jatekok. Amivel nincs, baj, viszont az is rendben van hogy nem mindenkinek ugyanazok a jatekok tetszenek. Tehat (minden bantas nelkul) szerintem nem igazan van ertelme itt barmit is kritizalni, ugy hogy 2 honapig jatszottal vele... peace :R

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#36595) Wolverine válasza lumpen_stex (#36593) üzenetére


Wolverine
félisten

Amiket említettél, azok nem MMO-k. Én speciel 15 percig bírtam maximum az összes általam kipróbált fps-t... és már évek óta nem is próbálkozom velük, mert szerintem a komplett műfaj en bloc szar.
szerk: a WoW-val meg 6 éve játszom folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#36596) Arnold2 válasza Cathfaern (#36590) üzenetére


Arnold2
őstag

Mondasz valamit..

(#36597) F-ECT$ válasza Wolverine (#36595) üzenetére


F-ECT$
titán

Valaki meg már 10 éve cs-zik és nem unja, pedig abban aztán tényleg nem sok újdonság van.

Dive ever, work never.

(#36598) ezeregy válasza F-ECT$ (#36597) üzenetére


ezeregy
csendes tag

Én két évig játszottam tört szerveren, és azt hiszem ez alatt a két év alatt sikerült kiaknázni a játék minden érdekes pontját. Jó ideje nem nyúltam hozzá, csak porosodnak a lemezek, de a legújabb kiegészítőt elnézve lehet, újra feltelepítem.
Az eredetire sajna nincs mani, drágállom a hivatalos játék havidíját, de egy kevésbé bugos, tört szerón jól ellennék. Tud valaki ajánlani egyet?

(#36599) F-ECT$ válasza ezeregy (#36598) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem.

Dive ever, work never.

(#36600) dilipok válasza ezeregy (#36598) üzenetére


dilipok
veterán

na ezt ne magyarazza el nekem senki hogy nincs 3000 forintja, hogy egy honapig jatszon. Tenyleg anelkul mondom hogy barkinek az anyagi lehetosegeit ismernem. Ha van olyan geped amin normalisan megy a wow es van net elofizetesed is akor tuti hogy 3K is lenne. Max nem akarod kiadni, az mas. De akkor nem kell arra fogni hogy nincs ra penz...

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.