Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35601) zeg74 válasza canniball (#35599) üzenetére


zeg74
aktív tag

Köszönöm
Nem igazán kellenek a plusz szolgáltatások. Ha meg nem jön be, akkor 2.500 ft ellenében kérhetem a boxot.

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#35602) pjen válasza zeg74 (#35597) üzenetére


pjen
félisten

Legalábbis nálam:a kártyával voltak gondok:a philps tv t,Magyarországgal nem támogatja,indönként pár csati nem jön,mindíg van valami nyűgje,a boxot bedugom és kész.

(#35603) zeg74 válasza club1 (#35600) üzenetére


zeg74
aktív tag

Köszönöm neked is a gyors választ.

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#35604) cigam válasza zeg74 (#35598) üzenetére


cigam
félisten

a mediacarddal jobb a kép, mert erősseb a tv tunere mint a boxé

Butaság, városi legenda.

stabilabb a box

Erre sincs bizonyíték.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35605) zeg74 válasza cigam (#35604) üzenetére


zeg74
aktív tag

Akkor úgy látom, nekem kell kipróbálnom mind a két lehetőséget.

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#35606) aram01


aram01
nagyúr

srácok kéne egy kis help, a tp link wifis routerem szeretném használni a upc-s helyett, utp kábelel össze kötöttem őket, de nem szór a tp link, mi a upc-s viszont igen mit kell tennem hogy működjön? automatikusan nem írta felül. Ki szeretném próbálni hátha így jönne 120-al a net

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#35607) solti válasza cigam (#35604) üzenetére


solti
senior tag

a mediacarddal jobb a kép, mert erősseb a tv tunere mint a boxé
Butaság, városi legenda.

miért is? lehet, hogy másképpen javítja a bithibákat, más a tolerancia szintje... (persze lehet rosszabb is).
Amúgy meg a HDMI bemeneten jövő kép is lehet, hogy más képjavítási és egyéb processzálási eljáráson megy át, mint a beépített tuneré.
(arról nem beszélve, hogy mi van akkor, ha SD boxról beszélünk mondjuk scart kábellel)

(#35608) dzoli87 válasza aram01 (#35606) üzenetére


dzoli87
aktív tag

A UPC-modemet a saját felületén át kell állítani bridge módba. utána kvázi csak modemként funkciónál és akkor jöhet a TP-Link-es routered.

A 120-as net nem fog teljes egészében átmenni wifin, csak ha olyan a router és a kliens oldal is.

[ Szerkesztve ]

(#35609) aram01 válasza dzoli87 (#35608) üzenetére


aram01
nagyúr

csak kipróbálnám ha már van itthon ilyen router, melyik fül alatt találom? wlan letiltása? (sy majom vagyok a témában)

közben megrendeltem a kártyát 5 napon belül hozza a futár, a boxot meg le kell adnom valamelyik irodában

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#35610) kabelmania27 válasza aram01 (#35609) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemnél rendszer/üzemmód bridge/switch.
Az a lényeg ,hogy a tplinknél a wan-nál dinamikus legyen kiválasztva, elvileg router üzemmódban is működik max a két wifi üti egymást, ezért először úgy kösd össze hogy modem-tplink wan, tplink lan-gép.
Hgw 192.168.0.x-címet oszt ha router dhcp-je is erre van állítva akkor azért nincs hálózat, ha jól tudom 192.168.1.x az alapértelmezett tehát elvileg mennie kell így is.
Ha a wi-free nincs kikapcsolva és nem megy a wifi tplinken válts csatornát, vagy a modemet állítsd át 5Ghz-re.

[ Szerkesztve ]

(#35611) aram01 válasza kabelmania27 (#35610) üzenetére


aram01
nagyúr

köszi, megpróbálom

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#35612) kabelmania27 válasza aram01 (#35611) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés.

[ Szerkesztve ]

(#35613) cigam válasza solti (#35607) üzenetére


cigam
félisten

lehet, hogy másképpen javítja a bithibákat, más a tolerancia szintje...

Lehet, de ez magát a kapott képminőséget nem befolyásolja, és csak találgatás. Amikor már kockásodás nélkül össze tudja rakni a képet, onnantól ugyanaz a stream.
Semmilyen műszaki paraméterrel(méréssel)nem tudod igazolni.

Elképzelhető, hogy a képjavító áramköröket kikapcsolják a hdmi-ről érkező stream feldolgozásakor, de nem valószínű, és inkább készülékfüggő lehet. Semmi logika nincs abban, hogy a dvd/br lemezek (HDMI forrás) képét ne tegye "tuningolhatóvá". + Sasszemek kifejezetten arra utaznak, hogy ezek legyenek kikapcsolva, vagy alapjáraton, mert úgy jobb a kép (szerintük).

Van box-om hdmi-vel összekötve, és egy dvb-c tuneres tv-re van bökve. Semmi difi-t nem látok azon a huszon pár szabadon fogható csatorna képén ami igazolné a difit.

Miért kevered ide ködösítésképpen az analóg jelforrást?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35614) Intruder2k5 válasza kicsipapucs (#35564) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem igazán lehetne ilyen, hogy veszteség a plusz eszköz miatt, ráadásul adott router - főleg DHCP kapcsolat mellett - ettől lényegesen nagyobb sebességre is képes, szerintem közel a Gbit/sec-et, mondjuk 800Mbps-t át kellene vinni neki, persze ha lenne miből. Én javasolnám, hogy tegyél fel rá egy Merlin firmware-t.

(#35615) gorog67 válasza cigam (#35613) üzenetére


gorog67
aktív tag

Még az is szempont lehet, hogy sok tévé nem adja tovább a külső erősítőnek a HDMI-ről érkező 5.1-es hangot, a beépített tunerral nincs ilyen probléma.

(#35616) tomp válasza gorog67 (#35615) üzenetére


tomp
félisten

Ez inkább csak DTS hangnál van jelen. Dolby Digitalt tovább adják érintetlenül, a DTS-t pedig lebutítják 2.0-ra.
Jelen állás alapján pont, hogy a box(dvr) nem küldi ki az 5.1-et. :DDD :W

(#35617) cigam válasza gorog67 (#35615) üzenetére


cigam
félisten

Persze, egy szempont a választásnál, de nem okoz eltérő képminőséget.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35618) aram01


aram01
nagyúr

hali lenne még egy balek kérdés ( nem csodálkoznék ha páran csak röhögni járnátok ide ha én írok) :))
Van 2k-s kedvezményem a upc videotárban, mivel kártyára váltok a napokban, ez elvész. Lehet élnék vele, látom valahol azt hogy mennyi az egyenlegem?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#35619) kabelmania27 válasza aram01 (#35618) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az a legegyszerűbb ha megnézel valami fizetőset.

[ Szerkesztve ]

(#35620) aram01 válasza kabelmania27 (#35619) üzenetére


aram01
nagyúr

oké, utána látom az egyenlegem?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#35621) cigam válasza aram01 (#35620) üzenetére


cigam
félisten

Nem, de rajta van mindenik filmen, hogy mennyibe kerül. Ha másképp nem megy, hát felírod egy cetlire.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35622) kabelmania27 válasza aram01 (#35620) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Videótárnál nincs egyenleg, ami fizetős azt a következő számlán kell kifizetni, vagy egy kétezres vagy két ezres filmet nézz meg

(#35623) aram01


aram01
nagyúr

kösz srácok, akkor kimerítem :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#35624) Treck válasza aram01 (#35618) üzenetére


Treck
aktív tag

A MyUPC feluleten lathatod, hogy mennyi az egyenleged. Azt viszont nem tudom, hogy az ilyen ajandek "egyenlegek" megjelennek-e.

http://google.treck.hu

(#35625) air


air
nagyúr

Sziasztok!

Mióta kicseréltem a modemet a Ubee-ra nem működik a MobileVoIP alkalmazás a telefonomon, ha wifire csatlakozom. Nem tud bejelentkezni.
A korábbi hsz-ek alapján azt látom, hogy nincs voip korlátozás. Akkor mitől lehet ez?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#35626) Gubek-Einste válasza air (#35625) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A HGW wifi-jére csatlakozva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35627) pinnacle válasza pinnacle (#35584) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nem fogjátok elhinni mi volt a gond. TV, áramtalanított PC-vel, DVI-HDMI kábellel volt összekötve, miután kihúztam, ment a kézi keresés. :D

(#35628) solti


solti
senior tag

Hali! 7. Kerületben vagyok és a tc7200am nem kap IP-t, másnál is van most hiba? (fel-le 1-1 csatornám van zárolva jó értékekkel)

(#35629) kabelmania27 válasza solti (#35628) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

1221-en jelentsd be a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#35630) kororo


kororo
tag

Üdv!
Édesanyámnál,analóg bronze előfizetéssel,Digis DVB-C sd boxal/WCD 1210/ lehetséges-e képcsöves TV-n digitális adásokat nézni?/8 éves 100Hz-es Grundig,nincs szívem kidobni/

in gold,we trust

(#35631) moonguru válasza kororo (#35630) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Miért ne nézhetne?

SCART is van a Box-xon! (remélem):)

Ha meg nincs, akkor marad az RCA kábel!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#35632) kororo válasza moonguru (#35631) üzenetére


kororo
tag

Most vennék sd-boxot fillérekért,Mama napi 4 órában néz TV-t,ha 30 csatorna szépen jön,bőven elég Neki.Ez a hirdetett box alapvetően Digis volt,ezért kérdem Tőletek,hogy UPC-n működne-e?

in gold,we trust

(#35633) moonguru válasza kororo (#35632) üzenetére


moonguru
őstag

Nem!

UPC-s box sem működik! (használtan)

Tessék előfizetni! (és akkor kapsz boxot) :)

A DVB-C nem is működhet kábelen!

Ui:

Félreértettem a kérdésedet sajnos, az előző válaszomnál! :W

Csak erre koncentráltam: "képcsöves TV-n digitális adásokat nézni?/8 éves 100Hz-es Grundig,nincs szívem kidobni/"

Mert azt lehet...

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#35634) kororo válasza moonguru (#35633) üzenetére


kororo
tag

Köszi,akkor előfizetek,az a biztos!

in gold,we trust

(#35635) moonguru válasza moonguru (#35633) üzenetére


moonguru
őstag

Még el is írtam!

A DVB-C kábelt jelent, de az UPC nem engedi meg "idegen" box használatát!

Igen, csak előfizetéssel mehet!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#35636) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

A régi bronze és a mostani nonstop s telefon között van különbség a vezetékes percdíj +40 fillérjén kívül?

/s

(#35637) air válasza Gubek-Einste (#35626) üzenetére


air
nagyúr

Igen.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#35638) balage25 válasza kororo (#35634) üzenetére


balage25
senior tag

Az szabadon fogható digitális csatornákat lehet nézni bármilyen dvb-c vevővel, nem kell annak UPC-s nek lennie.

(#35635) moonguru A UPC simán megengedi, hogy bármilyen idegen boxot használj, csak a kódolt adásokhoz legyen benne ci+ foglalat, hogy tudja fogadni a mediacardot.

(#35639) donmackó


donmackó
őstag

Ezek mennyire egészséges értékek?

Downstream Channel Status
Receiver # Channel ID Lock Status Frequency Modulation Symbol Rate SNR Power
1 1 Locked 410000000 256QAM 6952000 36.1 13.5
2 2 Locked 418000000 256QAM 6952000 36.3 13.6
3 3 Locked 426000000 256QAM 6952000 36.3 14.0
4 4 Locked 434000000 256QAM 6952000 36.5 14.2
5 5 Locked 442000000 256QAM 6952000 36.2 14.3
6 6 Locked 450000000 256QAM 6952000 36.3 14.3
7 7 Locked 458000000 256QAM 6952000 36.1 14.2
8 8 Locked 466000000 256QAM 6952000 36.1 13.9

Release the cable hounds!

(#35640) Zitronensaft válasza moonguru (#35635) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ne vezessük félre a kérdezőt! Kb 1 hónapja kódolatlan lett 28 adó digitálisan is.
Bár képcsöves tv-vel szerintem teljesen jó az analóg adás is,ahhoz meg nem kell semmi...

(#35641) adika4444 válasza donmackó (#35639) üzenetére


adika4444
addikt

Ez még jó, felfelé értékek milyenek?

üdv, adika4444

(#35642) bb71 válasza Zitronensaft (#35640) üzenetére


bb71
őstag

Mi is lett kódolatlan és mikor és miért, lemaradtam valamiről?

(#35643) blakey válasza bb71 (#35642) üzenetére


blakey
titán

De nagyon, keress vissza, le van írva nem egyszer. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35644) solti válasza kabelmania27 (#35629) üzenetére


solti
senior tag

köszi, de reggelre meggyógyult... csak jutott neki egy IP cím;)

(#35645) gorog67 válasza Zitronensaft (#35640) üzenetére


gorog67
aktív tag

Az SD/HD adókat csak egyszer számolva, nekem 21 az a 28:
M1 HD M2 HD Duna TV HD Duna World HD M1 M2 Duna TV Duna World TV2 RTL Klub VIASAT3 STORY4 Cool AXN Filmmánia ATV HírTV Muzsika TV Discovery Channel National Geographic Sport 1 Sport 2 Sport M Eurosport
Minimax/C8

(#35646) blakey válasza gorog67 (#35645) üzenetére


blakey
titán

Összesen lehet 28, de területenként változó, nálunk 22 ha nem tévedek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35647) pinnacle


pinnacle
nagyúr

"Lejárt a hűségem, van valami kedvező ajánlat mostanában?
Ha lejárt a hűség, ügyfélmegtartó ajánlatért hívd a 1221-et és válaszd a lemondás gombot."

Ez, hogy működik? Azt mondom az ügyintézőnek, hogy mindenképpen el akarok menni, mert találtam olcsóbbat vagy elég megkérdezni, nincs-e jobb ajánlatuk? Most UPC Gold, HBO Pak, FilmBox Pak, telefon 12k/hó körül van.

[ Szerkesztve ]

(#35648) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Pontosan, Digital Gold 5799Ft, HBO Max Pak 2990Ft, Media Card 1000Ft, Telefon Bronz 1498Ft.

(#35649) kabelmania27 válasza donmackó (#35639) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek még elfogadható értékek.
Milyen az adási?
pinnacle: Ha van konkurencia több kedvezményt adnak, ettől független próbáld meg hátha ennél jobb havidíjért megkapnád ugyanezt.

[ Szerkesztve ]

(#35650) b.vr


b.vr
őstag

Sziasztok!

Összetett problémám lenne, egyrészt UPC-specifikus, másrészt azért hardveres kérdés is (plusz még egy hardveres hiba, ezt a legvégén írom majd)

A UPC-nél vagyok, digitális csomag, és szeretném a jégkorong-meccseket (NHL) felvenni, amire persze a set top box is megfelelő lenne, csak a nekem tetszőket szeretném is megtartani ( (a gyári UPC set top boxból viszont nem lehetséges kinyerni a felvételt) Pont ezért van is amúgy egy USB media felvevőm, csak azért az elég macerás (akkor a háttérben még egyszer le kell játszatni a meccset, majd utána még át is kell kódolnom mert helyből nem tud mp4-et, stb)
Szóval több megoldást is el tudnék elvileg képzelni, de nem igazán értek hozzá melyik mennyire reális, ebben kérnék segítséget (és lehet hogy más topic (is) kell hozzá)

(1) beszerzek egy olyan set top box-ot (van egyáltalán ilyen?) ami egyrészt benyeli a UPC kártyát, másrészt tud adást olyan módon rögzíteni amit mondjuk egy pendrive-on tána á tudok vinni a gépemre
_Ha_ létezik ilyen, nekem ez tűnne a legpraktikusabbnak. Létezik ilyen?

(2) beszerzek egy winchesteres asztali médiafelvevőt (vagy ezek már kihaltak? :) ) Ezt rákötöm a set top boxra, beállítom hogy mikor vegyen fel, aztán ha akarom a felvételt átviszem PC-re.

(3) beszerzek valami sokkal jobb PC-re köthető médiafelvevőt mint ami most van, de akkor olyanra lenne szükségem amit lehet időzíteni, különben majdnem ott leszek ahol most vagyok, azaz még egyszer le kellene játszani a meccset, ezt szeretném kiküszöbölni (csak akkor plusz macera hogy a PC-nek is működnie kell, lényegében lesz egy csomó fölösleges üresjárat)

* * *

Az előzőtől független, de mégis kapcsolódó problémám, hogy a UPC-től kapott set top boxom egy ősöreg Thomson (legalábbis asszem, mindenesetre ilyen: [link])
Pár hete nem hajlandó felvenni... elvileg jelzi az adásnál hogy megy a felvétel, gyakorlatban meg nem történik semmi (van még rajta szabad hely)
Ilyenkor lehet valamit tenni házilag? (a UPC-t még nem akartam hívni mert van rajta még sok felvételem, ha kijönnek és végül csere lenne belőle akkor azokat buknám, szóval először le kell mentenem róla a dolgokat)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.