Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35351) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Hiába megy a kerítéstől körül belül EGY Méterre kívül az utcán a kábel.Ennyit a UPC üzletpolitikájáról!Laci. :R

[ Szerkesztve ]

Soha többé ...

(#35352) Zitronensaft válasza JohnnyX (#35341) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Gondolom szokás szerint a meglévő netek ugyanolyan áron nagyobbra váltásáról van szó.. Nem tudni még.

(#35353) Zitronensaft válasza Vesa (#35346) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Vagy szokás szerint a türhő paraszt fémet keres az optikai kábelben...

(#35354) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Egyik utcaszomszéd szeretne a UPC kábelmodembe menő kábelére rákötni egy régi fajta képcsöves TV-t. A coax kábelt a falból egy toldás szakítja meg, ahová egy splitter elhelyezése adná is magát. Másik szobában közvetlenül a falból megy a coax kábel egy TV-be

Hol, merre milyen módon van elosztva a bejövő kábel, azt sajnos nem tudom.

A kábelmodemhez érkező kábelnél mit kell eszközölni, hogy az említett TV-t is rá lehessen kötni? Sajnos a TV-hez nincs semmilyen kábele, tehát még azt is be kell szerezzen. Egy híradástechnikai boltban pontosan mit kérjen a szomszéd a felmerült problémájának megoldásához?

A válaszokat szomszédom nevében előre is köszönöm :R

read-only mode on the forum

(#35355) kabelmania27 válasza AtHoS (#35354) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
F toldó helyére kell egy kettes splitter sárga színűn kívül bármelyik jó, kell két F csatlakozó és egy ilyen.
Meg kellene nézni a modem értékeket, főleg az adási fontos, de azt is jó lenne tudni hogy milyen osztóval van elosztva a koax.

(#35356) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Ismerős vett valami upc mobilnetes sticket, van hozzá egy sim kártya. Nem tudja milyen csomag stb tartozik hozzá. Rádugtam gépre, feltelepitettem a programját, inditáskor beirtam a pin kódot, mégis mikor csatlakoznék, azt irja, hogy "connection terminated". Ilyenkor mit lehet csinálni? Duplán villog a sticken a led.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#35357) Bdanyy válasza Bdanyy (#35356) üzenetére


Bdanyy
addikt

Valszeg nincsen a sim aktiválva sem hozzá, és ez okozza a hibát

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#35358) AtHoS válasza kabelmania27 (#35355) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszönöm az infót, beszerzés indul és amint tudok keríteni értékeket, beírom ide :R

read-only mode on the forum

(#35359) bb71


bb71
őstag

Tegnap este a vihar közben elhalálozott a Technicolor modemem. TV működik.

Jön a technikus cserélni.

(#35360) Intruder2k5 válasza bb71 (#35359) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Majd kapsz egy Ubee-t helyette, vsz jobban jártál volna ha áramtalanítod akkor egy időre. Nálunk is volt pár nagyobb dörgés, valamikor 22:30 körül, de én akkor lelőttem a netet ~15 percre, nem szeretném ha megpusztulna valami eszközöm, na meg a CISCO modem se.

Szerencse, hogy más nem ment tönkre! Vagy nem volt kábelesen rákötve semmi? PC, router?

(#35361) mefistofeles

Régen volt dolgom a UPC-vel de most teljesen felháborítottak!
Aposóm eddig is a szolgáltató TV és telefon rendszerét használta és most úgy döntött, hogy az eddigi mobilstick helyett vonalas internetet is rendel. Kapott is egy nagyon kedvező csomagot, majd a megbeszélt időben megjelentek a technikus kollégák. Új kábeleket húztak, (mindkét szobában TV) a modemig elvitték az internetet, azt saját készülékükön leellenőrizték aztán távoztak. A laptopra a netet nem kötötték rá a kisszobai TV-n az adás élvbezhetetlen! Nyilván az apósom is lehetett volna karakánabb (nálam biztos nem megy ki addig a csávó az ajtón amig nem oké a TV) de az eljárás szerintem felháborító! Ez ma egy szolgáltatás magyarországon? .....Panaszt tettem, és az internet megoldódott még tegnap este. A TV elvileg ma.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#35363) Zitronensaft válasza mefistofeles (#35361) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Csak közlöm,hogy az előfizető számítógépeihez semmi köze a upc szerelőnek..
A füvet ne nyírjuk le?

[ Szerkesztve ]

(#35364) aram01


aram01
nagyúr

Tegnap volt egy jó kis vihar, mindent áramtalanítottam, volt is egy jó közeli villám, a média box elesett. Nem hoztam ki belőle a kábelt. Még jó hogy a tv-ből a hdmi-t igen. Nem lehet erre is valami villám védelmet eszközölni?

Érdekes: a router sem volt áram alatt viszont a hálózat benne volt még is túlélte :F

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#35365) mefistofeles válasza Zitronensaft (#35363) üzenetére

Oké ez rendben de azért egy perc amig leellenőrzi a működést...... ja és okoska a TV nek sem kell rendeltetés szerint, jó minőségben működni? (a televizió természetesen hibátlan)? Tudod azért fizet a felhasználó, hogy MŰKÖDŐ szolgáltatást kap.

Egyébként képzeld le, vannak szolgáltatók akik megnézik, ténylegesen működik e az általuk szolgáltatott internet a fizető felhasználó gépn és jéé micsoda marhaság, még a TV hibátlan működését is ellenőrzik!

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#35366) club1 válasza aram01 (#35364) üzenetére


club1
veterán

Vannak olyan túlfeszültségvédő eszközök, amiken coax-ethernet-230V csatlakozók is vannak.

(#35367) club1 válasza mefistofeles (#35365) üzenetére


club1
veterán

Ez nem szolgáltatófüggő, ui. mindegyik szolgáltatónak a saját eszközén van az átadási pontja.

(#35368) aram01 válasza club1 (#35366) üzenetére


aram01
nagyúr

Azt nem értem, miért nem így szerelik eleve?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#35369) mlinus válasza mefistofeles (#35361) üzenetére


mlinus
őstag

Az a vicces, hogy megint megérkeztünk a "EZ MAGYARORSZÁG" kijelentéshez, pedig külföldön(nyugatabbra) eléggé standard az, hogy nem nyúlnak az emberek gépéhez, hanem saját, bevizsgált, 100% ismert eszközön nézik meg.

Másrészt, nem értem mi a nagy dráma oka? Kijavítják, nem? Az apósod nem kérte, hogy nézzék meg a saját eszközön, jól értem? Ebben az esetben teljesen értelmetlen ez a hangnem. Ha azt mondják, bocs de nem, akkor oké, de így...

Én direkt kértem hogy ne piszkálják a gépemet amikor bekötötték, csak lerakattam velük a modemet valahova, megnézték tableten, minden ment és kész.

[ Szerkesztve ]

(#35370) mefistofeles válasza mlinus (#35369) üzenetére

Az apósom nem tiltotta meg a gép használatát, a csávó nem is dugta össze a rendszert! Az ethernet kárbelt bele sem dugta a számítógépbe! Az meg szerintem nehogy már az ügyfél dolga legyen, hogy a TV adást és a minőségét ellenőrizzék! Ilyen alapon sok öreg néni ül a "hangyás" kép előtt!
"Kijavítják nem?" Szerintem vagy UPC-s vagy vagy valami gáz van......
Nehogy már azért kelljen örülnöm, hogy ha kiverem a palávert akkor kegyesen megjavítják azt ami (szerintem, és más szolgáltatóknál) a szolgáltatás része!

Te direkt kérted, az apósom viszont egy MŰKÖDŐ szolgáltatást szeretett volna a gépén! Gondolom ez elék komoly kérés.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#35371) mefistofeles válasza club1 (#35367) üzenetére

Had mondjam, hogy ez marhaság jó?
Nekem egy másik szolgáltató csinálta és lelkiismeretesen mindent leellenőriztek. megnézték a tv-t (és a minőségét) az internetet és leellenőrizték a telefont. Ja és mindez természetes volt kérnem sem kellett! Szerintem ez egy komplett szolgáltatás, kivéve ha az ügyfél kimondottan kéri, hogy ezt vagy azt ne tegyék!

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#35372) ztsoft válasza mlinus (#35369) üzenetére


ztsoft
őstag

Nekem még kérni sem kellett, hogy ne piszkálják. Kint felejtették a laptopot, kérdezték, hogy használhatják-e, mondtam, hogy igen. Rá nézett és kérdezte, "milyen rendszer van rajta?". Mondtam, hogy Linux, már szaladt is ki a kocsiba. :D Pedig csak modem regisztráció lett volna. Ők szerelők voltak, első, teljes bekötés.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#35373) bb71 válasza Intruder2k5 (#35360) üzenetére


bb71
őstag

Nem érdekes ha Ubee jön az sem... szeptember elején olaj...

(#35374) axton


axton
tag

Nem veled tortent, nem voltal ott, nem te vagy az elofizeto. De megis te pattogsz mintha kb gyilkossagot kovettek volna el a szerelok. Jo lenne ha nem a szolgaltaton verned le a keseru hetkoznapok bantalmait. Ja amugy aposnak meg ajanlom a szajanak a kinyitasat.. Biztos segitettek volna.

(#35375) moonguru válasza mefistofeles (#35371) üzenetére


moonguru
őstag

Általában az UPC ebből a szempontból rugalmas, nekem még azon a TV-n is rendbe hozták a képet ami ugyan UPC-s de nem az én előfizetésemhez tartozik! :)

Monitor Guru!

(#35376) mefistofeles válasza axton (#35374) üzenetére

Nagyon vakvágányon vagy öreg. Nehogy már az apósom legyen a hibás azért mert egy más habitusu ember és a bunkók megvezetik. A "keserű hétköznapokat" a saját életedből vetted? Garantálom, hogy tőlem nem mentek volna így el a szerelők! Pedig képzeld teljesen kiegyensúlyozott vagyok!

Ja és öcsibogyó, tényleg "pattogtam" és érdekes módon ugrottak is mint a nikkelbolha! Gondolom azért mert sokat kértem igaz?

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#35377) mefistofeles válasza moonguru (#35375) üzenetére

Nincs is ezzel gond, szívből remélem, hogy ez egy kirívó eset és nem általános!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#35378) aram01 válasza mefistofeles (#35377) üzenetére


aram01
nagyúr

Nem akarok bele vau-vau, de miért nem hívtátok ki őket még egyszer? Én már hívtam ki anno 3x egymás után a digi szerelőjét, húzta a száját de nekem volt igazam, csendben tette a dolgát. Negyedjére már nem kellett jönnie.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#35379) glaci válasza mefistofeles (#35376) üzenetére


glaci
őstag

Úgy látom nagyon elment OFF -ba a topic a sok személyeskedés miatt. Ezért csak röviden és egyszer szólnék hozzá.
Én, amíg IP -t installáltam az UPC -nek mindíg minden eszközt ellenőriztem, aminek a kábeléhez hozzá kellett nyúlnom, akár új bekötés volt, akár meglévő hálózaton dolgozás.
Úgy gondolom, hogy a legtöbb lelkiismeretesen dolgozó (volt) kolléga hasonlóan cselekszik, hiszen a munkalapját is csak akkor zárják le, ha a munka rendesen el van végezve és az eszköz ki van próbálva, ami a központból is látszik. (Ellenkező esetben vissza kell mennie és rendbe kell raknia a dolgokat, ami csak + macera lenne, ezért ez nem érdeke senkinek.)
Mindennek tükrében szerintem az történhetett, hogy az apósodnak eszébe sem jutott ott, akkor kipróbálni ill. ellenőrizni a dolgok működését vagy csak nem volt bátorsága kérdezni.
A szerelő pedig valószínűleg figyelmetlen volt, vagy fáradt, esetleg sietnie / kapkodnia kellett, mert valamelyik címen nagyon "megcsuszott" és még sok címre kellett mennie aznap.
Mindenesetre nagy általánosságban ez alapján kijelenteni, hogy az UPC szerelői trehányak nagy bolondság, hiszen nem voltál ott és nem ismered minden részletében a körülményeket.
A lényeg, hogy a bejelentésed után a cég kortekt módon kezelte és visszamentek "rendesen" megcsinálni, így tulajdonképpen azt is mondhatjuk, hogy "kis hibával", de végül is jó kiszolgálást kaptál ...

Szerk.:
És még egyszer: Minden jó, ha a vége jó (és most ugye tulajdonképpen ez történt)!
Engem csak a személyeskedő (bár személyesen szerencsére már nem érintő) hangnem zavart ...

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#35380) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Sziasztok!

Van arra mód, hogy laptoppal, vagy egy routerrel csatlakozzak a WiFree a jelszavammal és ne csak mobilról, tabletről lehessen elérni?

Nem otthon vagyok, hanem a meló helyemről, de itt korlátos a net.

Hogy lehet ezt megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#35381) aram01 válasza Ateszpapa (#35380) üzenetére


aram01
nagyúr

en laposrol is tudok csatlakozni (sy az ekezetek miatt tv_rol irok)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#35383) moonguru válasza Ateszpapa (#35380) üzenetére


moonguru
őstag

Szia! laptoppal igen!

Routerrel nem!

Egyébként ha sikerülne is routerrel, (nem fog, mert olyan titkosítást használ az UPC amit a SOHO routerrek (gyári szoftverrel) általában nem ismernek, akkor is Tilos!

Ui:

"Kérjük, vegye figyelembe, hogy az Ön tulajdonában álló kábelmodem által megosztott Wi-Free hálózatra nem tud csatlakozni, mert az eszköz minden esetben a privát hálózatot részesíti előnyben."

Ez a hazugság, legalábbis a "minden esetben"! :)

Egy modem újraindítás szükséges csak hozzá!

Ahogy az UPC (más helyen) le is írja! :C

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#35384) Ateszpapa válasza Intruder2k5 (#35382) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Köszönöm, ez elkerülte a figyelmem!

Így már sikerült!

Azt meg lehet-e oldani, hogy egy router segítségével felerősítsem a jelet, hogy az épület távolabbi zugában is elérjem?

Gondolom a sima WDS nem jó.
A lényeg az lenne, hogy egy router csatlakozik a Wi-Free-hez és LAN kábelen keresztűl egy másik routerhez ami továbbítani a netet.

Persze annak már más lenne a neve, és jelszava.

Ez kivitelezhető?

moonguru

Most olvastam.
Ez szomorú, csak a jelet szeretném felerősíteni.
DDWRT router sem lenne jó?

[ Szerkesztve ]

(#35385) aram01 válasza Intruder2k5 (#35382) üzenetére


aram01
nagyúr

esetleg wp-re van olyan app hogy wifin keresztül használjam a vezetékes telefon szolgáltatást?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#35386) Genius007


Genius007
őstag

Sziasztok!

Lehetőségem van 120as UPC-ről 240esre váltani.
A jelenlegi (talán Technicolor, nem néztem még meg) wifis upc router nálam wifin maximum 60mb-t tud, kábelen rendesen működik. Ha 240es netem lesz (gondolom wifis modemet is cserélnek), viszont erősen kétlem, hogy bármelyik gyári upc wifis modemen jönne wifivel a 240mb.
Milyen WiFi-s routert ajánlanátok mellé, ami tényleg, a valóságban is tudja a 240et WiFi-n?
(Laptop, Tv, Telefon menne rá Wifin keresztül, nem kábelezünk!)

Köszönöm! :R

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#35387) aram01 válasza Genius007 (#35386) üzenetére


aram01
nagyúr

60-70 nél többel nem fog jönni wifin :(

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#35388) bb71


bb71
őstag

Tegnap esti villám következmény:

- TC7200 halott
- Mediabox HDMI kimenet halott
- PC halott (még nem tudtam megnézni, hogy a tápja és/vagy alaplap is)

A UPC technikusok bejelentéstől max 3-4 óra múlva már jöttek is, KORREKTEN mindent átnéztek a rendszerben!!! Le a kalappal előttük. Ahol kellett kábelt cseréltek, csatlakozót.

Ja, és az utcában nem csak hozzánk jöttek... már előre mondta, hogy az utcából többen is hibát jelentettek be.

(#35389) aram01 válasza bb71 (#35388) üzenetére


aram01
nagyúr

nekem csak a média box táp kábele halt meg, most cserélték megy minden faszán, média cardon filozok erősen, kicseréltessem rá a boxot? unom a sok távot :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#35390) bb71 válasza aram01 (#35389) üzenetére


bb71
őstag

Azzal elveszted a videótárat minimum... és lassabb is a médiakártyával a csatornaváltás.
Nekünk kártya is van.

(#35391) aram01 válasza bb71 (#35390) üzenetére


aram01
nagyúr

nem használom a média tárat, mennyivel lassabb, már zavaró?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#35392) canniball válasza aram01 (#35391) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#35393) Genius007 válasza aram01 (#35387) üzenetére


Genius007
őstag

Ezt most nem teljesen értem.
Miért ne jönne 60-70-nél gyorsabban?
Ha adott egy UPC-s modem, amin most utp-n jön 120mb, és 240mb-ra emelés után utp-n jön 240mb (akár a mostani upc-s wifis modemmel, akár egy újabbal, ha cserélik.
Ha veszek egy WiFi-s routert, amit összekötök UTP-n a UPC-s wifis modemmel, miért ne jönne a 240mb?
UTP-vel fog menni az új wifis routerbe a 240, az pedig ha tudja a 240et Wifin, akkor miért ne jönne?

A kérdésem, milyen WiFi-s routert éri meg venni (nem csillagászati áron) ami tudja a 240mb-t?

:R

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#35394) Intruder2k5 válasza aram01 (#35385) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ilyenről sajnos nem tudok.

(#35395) Intruder2k5 válasza Genius007 (#35386) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

240Mbps WiFi-n történő átviteléhez mindenképpen AC szabványt támogató routerre, és természetesen kliens eszközökre lesz szükséged! UPC-nek ilyen eszköze nincs, n szabványon pedig esélytelen az említett sebesség átvitele. Router választással kapcsolatban a továbbiakat inkább IDE írd.

(#35396) moonguru válasza Ateszpapa (#35384) üzenetére


moonguru
őstag

DE (valószínűleg) :)

De megjárhatód vele ha kiszúrják, mert ez tetheringnek minősül, (valamiért) nagyon komoly szankciókkal!

tethering

Nagyon komolyan veszik még magadnak is tilos "megosztani"!

Ui:

Ha visszaolvasol a fórumban vagy ebben a másikban akkor láthatod hogy problémás!

[link]

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#35397) aram01 válasza canniball (#35392) üzenetére


aram01
nagyúr

Mi nem? :U

(#35393) Genius007: wifin nem jön gyorsabban, nekem 120-as van de 60-70 el jön, madzagon jön gyorsabban, de nincs az az isten hogy beledugjam valamibe inkább marad ez a sebbeség. :U

(#35394) Intruder2k5: előbb mondta a szerelő hogy van, hiába volt az ezres jatt? :Y

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#35398) moonguru válasza bb71 (#35388) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Biztosításod, főleg ami kiterjed villám kárra is van?

Mert akkor szerencséd volt!

Monitor Guru!

(#35399) Genius007 válasza aram01 (#35397) üzenetére


Genius007
őstag

A lényeg, ha veszek egy AC-s WiFi-s routert, akkor jöhet WiFi-n a 240mb is akár, és akkor nem kell dugdosnom, ennyi lett volna a lényeg. :)

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#35400) bb71 válasza moonguru (#35398) üzenetére


bb71
őstag

Van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.