Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35701) Intruder2k5 válasza mlinus (#35695) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, bár nem mondtam, de a netcsomagok számát én is sokalltam, szintén vártam egy ilyen lépést.

(#35702) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#35701) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amikor a webstar modemeket lecserélték ubee-re lehetett számítani, hogy lesz emelés.
Majdnem a te hsz-od lett 35700-as.

[ Szerkesztve ]

(#35703) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#35702) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk abba a WiFree gondolata is belejátszott biztosan.

(#35704) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#35703) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jaja.
Ha belegondolunk sokat fejlődött a kábelnet szolgáltatás, 10évvel ezelőtt még nem volt 120-as csomag, 2007-ben a extreme 10Megabites csomag nagy dolog volt.

[ Szerkesztve ]

(#35705) wjbhbdux válasza kabelmania27 (#35704) üzenetére


wjbhbdux
veterán

2002-ben 0,5 mbit volt a UPCtől kicsit kevesebbért mint most az 500 :P

/s

(#35706) kabelmania27 válasza wjbhbdux (#35705) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha jól emlékszem hogy volt 784kbites csomag. :)
Milyen volt a többi csomag?

[ Szerkesztve ]

(#35707) wmati válasza kabelmania27 (#35706) üzenetére


wmati
addikt

12. oldal[link]

(#35708) szabi__memo válasza mlinus (#35689) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Folyamatosan lekapcsolódnak róla jó-néhány másodpercre az eszközök.
Power on/off sem számít neki, mindig visszatér változó időközökkel. Még olyan is van, hogy napokig jó.

(#35709) Intruder2k5 válasza szabi__memo (#35708) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vezetékes eszközök is? Vagy csak WiFi-ről van szó?

(#35710) kabelmania27 válasza szabi__memo (#35708) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kapcsolat menüpontban nézd meg a lefelé és felfelé értékeket.

[ Szerkesztve ]

(#35711) szabi__memo válasza kabelmania27 (#35710) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Csak wifi van rákötve.
Amúgy minden csatorna ugyanolyan értékeket mutat, kb semmi eltérés nincs. 48/38dbmV, szerintem teljesen normális értékeket látok

[ Szerkesztve ]

(#35712) kabelmania27 válasza szabi__memo (#35711) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

38-as SNR és 45ös adási jó. Mennyi a vételi?
Wifi beállításoknál kapcsold ki az energiatakarékos wmm-et ha nem javul válts csatornát.

[ Szerkesztve ]

(#35713) Intruder2k5 válasza szabi__memo (#35711) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A csatorna szélességet állítsd fix 20MHz-re, a csatornát pedig fixen, valahova 1-11 közé.

(#35714) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Minden érték oké, energiatakarékosság nincs, 20Mhz belőve. Ezeket már hónapokkal ezelőtt megcsináltam.
A csatornán senki nincs. De ettől még szar valamiért :((
Alap beállításokkal is ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#35715) Intruder2k5 válasza szabi__memo (#35714) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor meg legjobban azzal jársz, ha ezt a sz@rt átrakod bridge módba, és rákötsz egy saját routert.

(#35716) Sleed


Sleed
aktív tag

Sziasztok,

Fiber Power 120-as netünk van egy csomag részeként. Az utóbbi pár napban negyedóránként elmegy a net 2-10 percre, aztán egy 5-6 órán át semmi baja, aztán megint ezt csinálja. Tapasztalt valaki hasonlót? A dél-pesti régióban vagyok.

Üdv.
Sleed

(#35717) kabelmania27 válasza Sleed (#35716) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg a modem értékeket.

(#35718) Sleed válasza kabelmania27 (#35717) üzenetére


Sleed
aktív tag

a 192.168.100.1-re nekem azt írja a böngésző hogy "Ez a weboldal nem érhető el".
hogy tudnám máshogy megnézni?

[ Szerkesztve ]

(#35719) kabelmania27 válasza Sleed (#35718) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

192.168.0.1-et próbáld meg
Milyen modem van nálad?

(#35720) Sleed válasza kabelmania27 (#35719) üzenetére


Sleed
aktív tag

EPC3925

erre is azt írja, hogy nem érhető el.

(#35721) Intruder2k5 válasza Sleed (#35720) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

http://192.168.1.1

név és jelszó üres marad

(#35722) Sleed válasza Intruder2k5 (#35721) üzenetére


Sleed
aktív tag

(#35724) kabelmania27 válasza Sleed (#35722) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Magas az adási.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve csillapító Fam/Attenuator felirat.

(#35725) Sleed válasza kabelmania27 (#35724) üzenetére


Sleed
aktív tag

[link]

Ő a kérdés? Fam/Attenuator feliratot nem találtam rajta.

(#35726) kabelmania27 válasza Sleed (#35725) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, ez egyjófaja osztó nézd meg nem lazultak-e ki az F csatlakozók osztónál modemnél toldásnál, előfordul hogy modem F csatlakozójához teszik így néz ki, lehet nincs nálad, ha van akkor vedd ki.
Nézd meg, hogy a bejövő kábel legyen az in-be kötve.
Indítsd újra a modemet, ha utána is csak egy adási freki megy akkor 1221-en jelentsd be a problémát, technikus kifog menni és megcsinálja.

[ Szerkesztve ]

(#35727) Sleed válasza kabelmania27 (#35726) üzenetére


Sleed
aktív tag

[link]

Közben rájöttem, hogy az osztó előtt amit az előbb linkeltem, van még egy osztó a másik szinten,ahol bejön a kábel. A csatlakozó nincs sehol kilazulva, a bejövő kábel az in-be van kötve, és csillapító a modemnél sincsen.
Megpróbálom az újraindítást.

(#35728) kabelmania27 válasza Sleed (#35727) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez is fontos infó.
Ennél az osztónál azt ellenőrizd hogy a -3,5kimeneten legyen a másik osztó felé menő kábel, ha nem akkor kösd át és elvileg menni fog, ha jól van bekötve és nem javul akkor tényleg be kell jelenteni.

[ Szerkesztve ]

(#35729) kabelmania27 válasza Sleed (#35727) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Legegyszerűbben úgy tudod megnézni, hogy a 3,5öt letekered ha elmegy a net akkor jól van bekötve.
Általában jól szokták bekötni, ezért esélyes hogy nem ez lesz a gond.

[ Szerkesztve ]

(#35730) Sleed válasza kabelmania27 (#35728) üzenetére


Sleed
aktív tag

A -3.5-esen van a másik osztó, viszont újraindítás után ilyenek voltak a jelszintek:
[link]

A másik ami közben eszembe jutott még, hogy már egy ideje előfordul olyan 4-5 naponta, hogy a modem sípolni kezd, olyan hangja van mintha egy elektrolit kondenzátor ment volna tönkre benne. Általában a net is elment ilyenkor, de újraindítás után jó lett mindig, úgyhogy nem foglalkoztam különösebben ezzel.

(#35731) kabelmania27 válasza Sleed (#35730) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Na most megy mind a négy adási freki így már nem lesz gond.
Azt tudod csinálni hogy többször újraindítod vagy kérsz cserét, vagy ubee tipusút vagy tc típusút kapsz ha technikusnál lesz kérhetsz cisco-t.

(#35732) Sleed válasza kabelmania27 (#35731) üzenetére


Sleed
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#35733) kabelmania27 válasza Sleed (#35732) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit.
Ha akad a nett nézz rá az értékekre amennyiben egy adási megy 50feletti értékkel indítsd újra, ha nem hajlandó négy frekin csatlakozni jelentsd be a hibát technikust kérd meg állítson az erősítőn.

[ Szerkesztve ]

(#35734) Zitronensaft válasza kabelmania27 (#35733) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ne biztatgassuk az előfizetőket,hogy mondják meg a technikusnak hogy mit csináljon a hiba elhárításához...a következő az lesz,hogy a felhasználó szintezze be maga a vonalat?? Kezd hasonlítani ez az egész ahhoz,mikor gyógyítgatják egymást az emberek interneten...
Továbbra is azt tudom mondani,hogy használja ki mindenki,hogy hétköznap és szombaton napi 3 időablakban,vasárnap 2-ben kimegyünk és javítunk. A legtöbbször másnapra már van időpont.

(#35735) air válasza Gubek-Einste (#35626) üzenetére


air
nagyúr

Wifis VoIP problémára nincs ötlet?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#35736) jeni válasza Zitronensaft (#35734) üzenetére


jeni
félisten

De az se helytálló,hogy 5 napig nincs TV adás és csak akkor javul meg ha a szerelő betelefonál a kedves Rózi néniek,hogy légszi már aktiváld a teljes csomagot. Holott ez a hiba be lett jelentve már az első napon. Nem a lakáson belül és nem a házon belül található UPC szekrényben volt a hiba,ha van még ilyen dobozka elhelyezve.
Egyértelműen a központban volt a hiba és ezt tudták és nem tettek semmit érte,hogy mielőbb helyre állítsák.
Ne lepődj meg ha megy a javítsd meg magad mozgalom a neten. :K

(#35737) Gubek-Einste válasza air (#35735) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha van saját router-ed akkor tedd a HGW-t brided módba és használd azt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35738) kabelmania27 válasza Zitronensaft (#35734) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha minden kollégád hajlandó lenne szintezni nem is biztatnánk...
Azt is tudjunk hogy vannak olyan felvásárolt területek ahol nem lehet tökéletesen beállítani a visszirányt, docsis2-nél nem is volt gond.
Ismerős mesélte, hogy magas adásinál splitter 8as tapra cseréjével (modem outon) az addigi tiszta adás szemcsés lett, technikus csak annyit mondott, hogy nem tud mit csinálni pedig a padlásra is fel mehetett volna...
Intruder2k5-nek is több telefonjába került mire olyat küldtek ki aki hajlandó volt foglalkozni a problémával.

[ Szerkesztve ]

(#35739) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#35738) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, de a dolog nálam úgy történt, hogy bejelentettem a hibát, majd kijött egy technikus, aki mindössze annyit csinált, hogy megállapította, hogy a hiba a külső hálózatban van, bejelenti, és majd jönnek (a jövő héten) megcsinálják. Megint eltelt x idő, nem jöttek, ismét bejelentettem, elmeséltem a történetet, majd kijött egy technikus, aki szintén megállapította, hogy a hiba nem nálam van. És talán a harmadik emberke volt, aki úgy jött ki, hogy végigmászott több oszlopott, lement a node-hoz, megcsinálta amit lehetett. Ez nem a technikus hibája volt, hanem az üfsz balgasága, akik egyszerűen nem képesek összekötni a hibabejelentéseket, még akkor sem, ha arra külön felhívom a figyelmüket, és én nem a technikust "utasítottam", csupán az ügyfélszolgálatnak rágtam a fülét, hogy nálam ez már ki lett vizsgálva, 1x, 2x...

[ Szerkesztve ]

(#35740) air válasza Gubek-Einste (#35737) üzenetére


air
nagyúr

Nem raknék be még egy eszközt. Ennek nem látom értelmét. Csak a csoda Ubee eszközzel nem fog menni soha? Van benne valami korlátozás? Vagy úgy módosították egyoldalúan a szolgáltatást, hogy nem lehet otthonról voipozni?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#35742) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#35739) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, igen ez nem a technikus hibája.

[ Szerkesztve ]

(#35743) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

Szeretnék kábeles netet köttetni és ahogy próbáltam leadni a rendelést, akkor szembesültem vele hogy egy 60/6mbites csomagért 7e Ft-ot képesek elkérni??? Természetesen 4990-es ár van feltüntetve, de megcsillagozva azzal hogy társasházi kedvezmény... szánalmas, megtévesztő...

Egyik ismerősömnek családi házban van 120/10-es csomagja és valami 5500-at fizet érte.

Így elszállt volna ez a retek UPC?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#35744) Zitronensaft


Zitronensaft
aktív tag

Azzal semmi gond,hogy a házhálózatot átbogarásszátok,meg beállításokat tanácsoltok. De azzal fogadni a technikust,hogy "a fórumon mondták hogy tessék erősítőt szintezni"....az elég húzós. Legalábbis én rosszul reagálnék rá,pedig én hírhedten türelmes vagyok még nyilvánvalóan elmekórtani esetekkel is.
Be lehet menni egy orvoshoz és előadni,hogy a szomszéd marinéni szerint mi a bajunk és hogy kell kezelni...biztos sokat segít az orvos empátiájának növelésében.
Annyi csak a lényeg,hogy mitől magas egy tx érték,azt látatlanban megállapítani nem lehet,ezer oka lehet,amiből csak egy az,hogy nincs beszintezve a hálózat.

(#35745) kabelmania27 válasza Zitronensaft (#35744) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, igazad van, kérésedet figyelembe vesszük.
Igen, lehet beázott kötés sérült kábel stb, ki is akartam venni az erősítős részt csak már lejárt a szerkesztési idő.

[ Szerkesztve ]

(#35746) Zitronensaft válasza kabelmania27 (#35745) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Zárójelben jegyzem meg,hogy maximálisan átérzem azok indulatát is,ahol sokadszori töketlenkedés ellenére se oldódik meg a probléma...

(#35747) kabelmania27 válasza Motion_Blur (#35743) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ismerősnél van tv/telefon szolgáltatás is trio csomagban?
Zitronensaft: Okés.

[ Szerkesztve ]

(#35748) gduck válasza kabelmania27 (#35733) üzenetére


gduck
addikt

Na ne csináld :D Azt a "Ha" szót miért írtad bele? Hívja csak a szerelőt, mert ezzel a jelszinttel folyamatosan szívni fog :(

(#35734) Zitronensaft : pedig nem biztos hogy rossz ez, nekem már sokszor kellett ismerősöknél is "intézkedni", mert ügyfélszolgálatos alapból elzavarta őket. És csodák csodájára kiszállás után simán működött a - üf szerint addig is jó - net ;)

Emelés téma: konkurencia miatt valószínűleg lesz automatikus emelés. Amúgy is kigyepálnak jövő hónapban az analógból (ha lehet hinni az ÁSZF-nek)

[ Szerkesztve ]

(#35749) kabelmania27 válasza gduck (#35748) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Na ez jó kérdés, nincs szükség a ha kezdésre, modem újraindítás segített osztók bekötése jó többet házon belül nem lehet csinálni.
Jaja, néztem az ASZF-et, ha jól számolom 274-466között elfér 24 ds freki, ehhez csökkenteni kell az analóg adások számát, később további csökkentéssel/megszüntetéssel mehet 32 ds freki is.

[ Szerkesztve ]

(#35750) tomp


tomp
félisten

Most hívott a drága kedves upc!
9-én lesz Cisco DVR box frissítés az eltűnt 5.1 miatt! :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.