Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35901) porto1992 válasza mlinus (#35900) üzenetére


porto1992
tag

nagyon köszönöm a bátorítást ! :R mellékeltem képeket facen egy telefon számot kértek és egyeztettet időre küldenek egy szerelőt csak abban reménykedek hogy ő nem azt mondja hogy nem javítható :)

[ Szerkesztve ]

A Legnagyobb biznisz az lenne , ha megvennék pár embert annyiért , amennyit érnek , és eladnám őket annyiért , amennyit hisznek magukról !!

(#35902) bb71


bb71
őstag

Érdekességképen számolgattam egy kicsit:

- 100/50Mbps NET Digitől hűség nélkül: 2700,-
- Digitel500 (6,-Ft/p mobilhívás) hűség nékül: 500,-

- Gold csomag UPC-től (+ HD csatik, médiakártya + egy m.box), 1év hűség: kb. 6680,-

= 9880,-

Most kb. ezért 9980,- fizetek. Nem érdemes váltani. Ne felejtsük el, hogy a telefoncsomag veri a mostanit - nem is használjuk - és hát hűségidő nélkül is egy érv lehet.
********************************
Csomagoljunk:

UPC: 10990,- 120/10+Gold+HD-k (persze kérdés, hogy lejáró hűséggel ezt megadják-e nekem, szerintem nem...) 2év / 11990,- 1év hűséggel

DIGI: 4410,- (100/50+Digi+ + Digitel500) 2év / 5355,- 1év hűséggel

[ Szerkesztve ]

(#35903) Gakocsis


Gakocsis
tag

Sziasztok! Pár nappal ezelőtt egy nagyobb áramszünet után az otthoni hálózathoz, aminek a UPC Cisco modeme a központja, a LAN-os eszközük nem csatlakoznak. A rendszer felületen látom, hogy a DHCP kiosztás alapállapotba állt vissza.. Hiába próbálok akár manuálisan is IP címeket kiosztani, nem működik.

Másoknak is volt már hasonló tapasztalat?

(#35905) Treff válasza Viper26 (#35899) üzenetére


Treff
aktív tag

Hogy mi?! Biztos az én hsz-re akartál reagálni?

(#35906) kabelmania27 válasza bb71 (#35902) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Konkurenciás területen 1221 lemondás gomb után az ügyintéző általában a meglévőnél kedvezőbbet szokott ajánlani, ezek egyedi ajánlatok így csak tippelni lehet pl 7400-ért ugyanez vagy 8500-ért 240-es net gold+hd,telefon.

[ Szerkesztve ]

(#35907) bogabi


bogabi
senior tag

Ha már pingelünk... nálam 18 ms körül van az átlag (index.hu). Ez jó, vagy sem? Nem játszok, tehát ilyen téren nem zavar, pusztán műszaki oldalról érdekel. Olvasom itt, hogy valakinél 10 alatt van. Nálam sose - Eger Malomárok út többszintes társasház.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#35908) mlinus válasza bogabi (#35907) üzenetére


mlinus
őstag

Milyen modem?
Nálam TC7200-al 6-7ms volt, most Hitronnal 10-13. a 18 elég magas, érdemes egy tracert www.index.hu-t nyomni, lehet bizonyos ip tartományokról ausztrián keresztűl lehet elérni, mint a bix-et.

(#35909) Rozsta


Rozsta
csendes tag

Sziasztok!

Kb. 4 hónapja váltottam UPC mobilra, és most derült ki, hogy nem kapom meg a külföldről küldött SMS-eket. Valahogy mindig kimagyaráztam magamnak, hogy miért nem kapok válaszokat az üzeneteimre, de mostmár egyértelmű, hogy a váltás óta nem jönnek SMS-ek. Küldeni tudok, és belföldön fogadni is, csak a külföldről küldött üzenetek akadnak meg.

Jár valaki hasonló cipőben? Megoldási javaslat?

UPC azt mondja, nem látja a bejövő üziket, nem tudják megmondani, mi a gond. Azt mondták, nézzem meg az SMS központ számát, hogy jó számot ír-e, majd adtak egy rossz számot, hogy azt írjam be. Azzal egyáltalán nem működött semmi, szóval a kisasszony benézte... a +36317800350 szám van most is, ezzel továbbra sem tudok külföldi sms-t fogadni.

Tanácstalan vagyok. Most azt mondták, kérjek meg egy külföldi ismerősömet, hogy küldjön üzit, majd hívja fel a mobil szolgáltatóját, hogy miért nem megy át az SMS? De szerintem ez hülyeség, ezt nem az ismerősömnek kellene intéznie, hanem a UPC-nek. Ettől függetlenül megpróbálom, de szerintem nem itt lesz a bibi...
Nagyon furcsának találom, hogy a UPC nem tudja leellenőrizni a bejövő üzenetek forgalmát!

(#35910) Zitronensaft


Zitronensaft
aktív tag

Valaki leírná nekem hogy mi az a nett?? Olyasmi lehet mint a kaukció,csak olyan furcsa 100adszor leírva látni.

[ Szerkesztve ]

(#35911) Intruder2k5 válasza Rozsta (#35909) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem vagyok GSM tudor, de legjobb tudomásom szerint az üzenetközpont száma csak küldéshez szükséges, ha azt üresen is hagyod, attól még fogadni tudsz üzeneteket.

Abban is igaza lehet a UPC-nek, hogy a küldő félnek kellene utánajárni, hogy hol akad el a dolog, mert bár könnyen elképzelem azt is, hogy a UPC a hunyó a dologban, de egy meg nem érkezett üzenetet ők nyilván nem tudnak nyomon követni sem. Az is könnyen előfordulhat, hogy még valami kinti társszolgáltató hálózatában akad el az üzenet, és már az országba sem jön be.

(#35913) zoli62 válasza Intruder2k5 (#35799) üzenetére


zoli62
addikt

:D Ugyanakkor szomorú is arra nézve, hogy UPC-nél hol marad a kiadott elektronikus írásos anyagok kontrollja.

[ Szerkesztve ]

(#35914) kezo0 válasza Zitronensaft (#35910) üzenetére


kezo0
addikt

Hej, ha ez egy helyesírási fórum lenne, már annyiszor szóltam volna hozzá, hogy biztosan "szakértő" státuszban lennék...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#35915) Rozsta válasza Intruder2k5 (#35911) üzenetére


Rozsta
csendes tag

A gond az, hogy sehonnan, semmilyen külföldi országból (Szlovákia, Románia) nem jönnek át az üzik.
Azt találom furcsának, hogy a UPC nem tudja ellenőrizni, hogy én kapok-e üzenetet vagy sem. Mert azt értem, hogy azt nem tudják megmondani, hogy a kibocsátó szolgáltató elküdte-e az üzit vagy sem, de hogy lehet, hogy nem tudják, hogy beérkezett-e a hálózatukba adott számról egy SMS?

Most próbálok rájönni, van-e más is hasonló cipőben.
Egyelőre arra gyanakszom, hogy a számhordozásnál csúszott el valami.
Megpróbálom más készülékben a kártyámat (ha ott sem megy, akkor nem készülék probléma) ill. hogy más UPC-s ügyfélnél van-e hasonló gond (amikor rákérdeztem, a kis hölgy szavaiból úgy vettem ki, hogy nem én jelzek először ilyen hibát, de nem volt egyértelmű).

Hát, ha ezt nem tudják megoldani, akkor lehet, hogy ez válóok lesz.
Vagy számot kell cserélnem, amit nem szeretnék.

(#35916) Intruder2k5 válasza zoli62 (#35913) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bejelentettem nekik, elnézést és türelmet kértek, állítólag intézkednek az ügyben.

(#35917) inf3rno


inf3rno
nagyúr

A Linksys E1200 (fw 1.0.03) a router és ubee evw3226 a modem között hogyan tudok bridgelni? A földszintre átszórnám a routert, mert ott gyenge a jel, ha már wifi képes a modem...

Buliban hasznos! =]

(#35918) Intruder2k5 válasza Rozsta (#35915) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez is Te voltál, vagy már ketten vagytok? :)

http://beszeljukmac.com/index.php/forums/viewthread/47579

(#35919) ztsoft válasza inf3rno (#35917) üzenetére


ztsoft
őstag

Ezt nem tudtam kihagyni, felhívás volt keringőre!

"A földszintre átszórnám a routert". Ehhez csak egy kalapács, és egy lépcsőház kell. :DDD

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#35920) Rozsta válasza Intruder2k5 (#35918) üzenetére


Rozsta
csendes tag

ez is én :)

ez van, bakker, magamnak kell nyomoznom...

(#35921) Rozsta


Rozsta
csendes tag

Esetleg ha valaki UPC mobile-os, és megadná a számát, megkérnék valakit, hogy küldjön neki egy SMS-t, hallám, ő megkapja-e?
Mert ha se a telóm nem hibás, se a külső hálózat, akkor vagy a SIM kártyám vagy a telefonszámommal lett valami gebasz...

De az is elég, ha valaki szól, aki UPC-s, hogy megjönnek-e a külföldi sms-ek...

(#35922) bogabi válasza mlinus (#35908) üzenetére


bogabi
senior tag

Uborka. Majd nyomok egy trace-t is...

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#35923) student


student
őstag

Az új modemet 2015. június 3. és június 26. között postázzuk ki Önnek, amit 2015. július 14. és 16. között központilag aktiválunk

30megabites netem van
HA nem cserélem le, mert nem érdekel, és tökéletesen működik a korábbi több éve

Úgyanúgy fogom tudni használni a régivel?

(#35924) Intruder2k5 válasza student (#35923) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amíg nem törlik a régi modem mac címét a rendszerből, addig igen. Egyébként meg senki sem tud semmi biztosat, de még az is lehet, hogy a 30-as csomag megszűnik, ki tudja, lehet lesz helyette 60-as, amihez már nem elég az ED2 modem.

(#35925) club1 válasza student (#35923) üzenetére


club1
veterán

Ha 60-asra updatelik a 30-as netet, még akkor is tudod majd használni a régit, de kb. 50 Mbps-nál lesz a vége. Az ed3-as modemekkel viszont elméletileg stabilabb a net terheltebb környékeken meg biztos.

(#35926) Treff


Treff
aktív tag

Srácok!

Nektek milyen szoftver verizó van az Ubee EVW3226-n?
EVW3226_1.0.13-nál van már újabb?

(#35927) Intruder2k5 válasza club1 (#35925) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én amikor beregeltem próbaképpen a Thomson THG540 modememet a 60-as nethez, még 40Mbps sem jött át rajta, csak 38 környékén, ha jól rémlik. De mindegy, természetesen pár Mbps-en nem veszünk össze. :)

(#35928) Intruder2k5 válasza Treff (#35926) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

EVW3226_1.0.20 jött ki májusban. Bár nekem nincs Ubee-m szerencsére, de itt írták, hogy volt frissítés...

[ Szerkesztve ]

(#35929) mlinus


mlinus
őstag

Mivel csak 1 csatornát használ, ezért max hajnali órákban lehet kihasználni azt a 40-50 megabitet. Én biztos nem tartanám meg amit lehet váltanék .

(#35930) ztsoft válasza Treff (#35926) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálam ez van: EVW3226_1.0.20

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#35931) cris78


cris78
őstag

Na, egyéni ajánlat. Sajnos a hd csomagot nem akarta berakni. Mi a netet wifin használjuk csak. A vonalas telefont nem. Ezt sikerült : gold tv+ 30-as net+ legkisebb telefon+ 3GB mobilnet+ második média box= 8160Ft. (a múltkor az emberke azt mondta, nem ilyenkor elveszik a kedvezmény a második boxra, a mostani meg, hogy maradhat 490).

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#35932) Teaway válasza Treff (#35926) üzenetére


Teaway
veterán

Nekem már EVW3226_1.0.20 verzióval küldték.

Nincs itthon csokid??

(#35933) kabelmania27 válasza Zitronensaft (#35910) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Fibernetnél volt NETT csomag 6/1, aki Invitelhez került és nem váltott gyorsabbra annak megmaradt.

[ Szerkesztve ]

(#35934) Uthenger válasza Rozsta (#35915) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Ha azt latjak hogy elerkezett az upc halozataba, akjor meg is kaptad az sms-t :)
Hivni tudnak?

Az az alap, hogy a sajat szolgaltatod az alabbi esetekben illetekes:
- nem tudsz hivni olyan szamot ami mas halozatbol hivhato
40,80,81,91 es es egyeb egzotikus szamok csak akkor hivhatoak ha a szam tulaja szerzodest kot az adott szolgaltatoval
-csak sajat halozatbol vagy hivhato, semmilyen mas belfoldi szolgaltatotol (tobbnyire hordozasi hiba, az atado szolg nem allitja be a kihordozott statuszt)

Sms-el uez a helyzet

Minden szolgaltato a sajat ugyfelevel beszelget...
Aki nem tud teged hivni/sms-t kuldeni, az tesz a sajat szolgaltatojanak egy hibabejelentest,
A szam
B szam
Idopont
Hibauzenet
Melleteszi hogy mas halozatbol hivhato

Ha valamelyik fel roamingolt akkor eppen milyen szolgaltatot hasznalt stb...
Irj privit es tudok segiteni tesztelesben, nekem is upc mobilom van

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#35935) Zitronensaft válasza kabelmania27 (#35933) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Aha,tehát akkor a lassú a nettem az azt jelenti hogy lassú a nett nevű előfizetésem ...értem.

(#35936) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, pár hete elkezdett nagyon idegesítő lenni a netem.

Ha elindítok egy torrentet (nem maxon megy, hanem 75-80% körülre van bekorlátozva), akkor onnantól kezdve behal a net, az oldalak baromi lassúak lesznek és nem töltenek be.
Eddig talán még oké, de ez az állapot a torrentek leállítása után is fennáll egészen addig, amíg újra nem indítom a routert.
Az a csoda ubee van.

Torrent után, reboot előtt:

Reboot után:

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#35937) Treff válasza Teaway (#35932) üzenetére


Treff
aktív tag

Teaway és a tóbbiek!

Köszi a választ!

Nekem is a 20-as végű verzió volt, de a 35876 hsz-emben írottak miatt felhívtam őket, erre a nő, akivel beszéltem, downgradeelte a szoftvert a 13-asra, hátha úgy tudom majd használni az usb-t.... Jócskán félreértette a dolgot (Hp wifis témával keverte).
Ma este felhívtam megint őket, hogy túró az egész, visszapakolom a régi rendszert és frissítsék fel a 20-as verzióra az Ubee-t. Erre kiderül, hogy már nem tudják a 20-asra upgradelni, mert azt már letiltotta a rendszerük!!! Majd talán ha lesz újabb verzió, akkor lehet, hogy az én eszközöm is megkapja, de nem biztos!

Vazze, hallottatok már ennyire lekorlátozott és idióta szisztémát, mint ami az Upc-nél van?! Agyrém! :Y

[ Szerkesztve ]

(#35938) mlinus válasza Treff (#35937) üzenetére


mlinus
őstag

LOL, hát én nem törődnék bele, telefonálnék addig amíg vagy nem csinálják meg a szoftver frissítést, vagy nem cserélik le.

(#35939) mlinus válasza Zirowe (#35936) üzenetére


mlinus
őstag

router módban használod? Hány torrent megy egyszerre? Próbáltad csökkenteni az egyidejű kapcsolatok számát a programban?

Megpróbálnám, hogy csak egy db torrentet futtatok, mondjuk 100 egyidejű kapcsolattal, aztán ha úgy jó, lépcsőzetesen mennék feljebb.

(#35940) Gubek-Einste válasza Treff (#35937) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Más szolgáltatónál is volt már olyan, hogy visszavontak egy firmware frissítés valamilyen okból.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35941) Zirowe válasza mlinus (#35939) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Modem módban, 2-3 torrent, pár száz kapcsolat.
Eddig nem volt ilyen baja+a torrent leállítása után már nem kéne, hogy bezavarjon, és mégis.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#35942) Out


Out
addikt

Üdv!

Kivételesen most a set-top-box-al van problémám. Van egy PACE DC621KU, ami a tegnap esti konnektorból való kihúzás óta nem tud elindulni és lefagy annál a résznél, hogy UPC. A TV-n már kétszer lefutott a software update (bekapcs gomb + balra gomb nyomással), de a box kijelzőjén a UPC felirattól nem megy tovább. Kuka lett vagy van más módszer az életre keltésére?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#35943) Rozsta válasza Uthenger (#35934) üzenetére


Rozsta
csendes tag

Szia!

Írtam neked privátban, nemtom, átment-e, mert az OK gomb lenyomásakor egyszerűen bezáródott a Chrome illető ablaka. Furi.

Amit írtál, azzal kapcsolatban annyi lenne a meglátásom, hogy ha SENKI, semmilyen külföldi országból nem tud nekem üzenetet küldeni, akkor szerintem ott az én szolgáltatóm a hunyó. Szóval nem az egész forgalom jön velem szembe az autópályán, hanem én megyek szembe, valszeg...

A párom felhívta amúgy az ő szlovákiai szolgáltatóját, de ahogy várható volt, nem foglalkoznak az üggyel. Valamit állítgattak, de nem láttak hibát.

Amúgy nekem van egy tippem, mi lehet, de persze ez csak tipp: számhordozós voltam a Voda-tól, és szerintem amikor a külföldi szolgáltató továbbítja Magyarországra az üzenetet, a továbbítónál (vagy fogadó, vagy küldő félnél) a Voda-hoz van továbbítva az SMS-em, amit persze így nem kapok meg.

Ha senki nem érzékel hibát, akkor szerintem ez a logikus magyarázat. A senkiföldjén rekednek az sms-eim.
De ettől még nem a külföldi szolgáltatók a hibásak, mert nem cseszheti el MINDEN szolgáltató.
Valahol a Voda és UPC közt lehet szerintem a bibi.

Teljesen tehetetlen vagyok, a UPC-nek elmondom, amit tudok, de szerintem megint hárítani fognak.

(#35944) Teaway válasza Out (#35942) üzenetére


Teaway
veterán

„konnektorból való kihúzás óta nem tud elindulni”

Dugd vissza... ;]

Nincs itthon csokid??

(#35945) mlinus válasza Zirowe (#35941) üzenetére


mlinus
őstag

Pár ismerősnél ilyet akkor csinált amikor bekapcsolva maradt a wifi (tehát úgy lett bridge módba rakva, hogy közben még ment a wifi). Annak a kikapcsolása, illetve a wifree kikapcsolása megoldotta. A pontos problémát a feltöltés jelenti, pár kilóbájt is elég hogy kinyírja a kapcsolatot. De, ha ez sem segít, akkor gyakorlatilag szar a modem. Esetleg nem kapott új szoftvert?

(#35946) Zirowe válasza mlinus (#35945) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Wifit kikapcsoltam modem módba való átállítás előtt, wifreeről pedig nem mondanék le.
Pár hónapja volt cserélve a modem amúgy.
Szoftverfrissítést nem tudom, ha otthon leszek megnézem a verziószámot.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#35947) Treff válasza Gubek-Einste (#35940) üzenetére


Treff
aktív tag

Aszonta az ügyfélszolgálatos faszi, hogy értsem meg, nem lehet visszatenni a 20-as verziót, mert már nem engedi ilyenkor a rendszer visszafrissíteni rá!!!
Érdekes egy rendszer...eszem megáll az ilyenen.

(#35948) Out válasza Teaway (#35944) üzenetére


Out
addikt

Jogos :D

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#35949) bb71 válasza bb71 (#35388) üzenetére


bb71
őstag

KÖBE lakásbiztosítás keretében az alaplapot megjavították (alaplapi ethernet chip és valami nagyfesz halt meg, kapott a gép egy PCI-s ethernet kártyát) a villámcsapás után.

(#35950) kabelmania27 válasza bb71 (#35949) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.