Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36901) kabelmania27 válasza Bdanyy (#36900) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Belehet lépni.

(#36902) pjen válasza Bdanyy (#36900) üzenetére


pjen
félisten

Ha felhívod a 1221 et lehet 5 perc alatt megoldódik. :)

(#36903) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdvözlet!

Egy kicsit pihentetem a digit, mert hülyének nézik az embert, ezért szeretném megtudni, hogy van-e lehetőség 3 hónapra UPC triót kötni és utána felmondani?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#36904) kabelmania27 válasza F.B.I. (#36903) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Igen, van lehetőséged hűség nélkül kérni, viszont jobban jársz ha legalább egy (vagy két) éves hűséggel rendelsz, konkurenciás területen más csomagok vannak, ha 1221-et felhívod és az ügyintézőnek azt mondod hogy visszaváltanál a négybetűsről, biztos kapsz az oldalon lévő csomagnál kedvezőbb ajánlatot.

[ Szerkesztve ]

(#36905) Bdanyy válasza pjen (#36902) üzenetére


Bdanyy
addikt

Időközben belépni sikerült, de a sim aktiválásával még gondjaik vannak.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#36906) Mate válasza F.B.I. (#36903) üzenetére


Mate
nagyúr

Honlapjukon csomag menüpont alatt tudsz választani, hogy mennyi hűséget akarsz. 24 hónap, 12 hónap és hűség nélkül.

(#36904) kabelmania27: Miért jár jobban hűséggel? 3 hónap alatt ugyan annyi, vagy több lesz az igénybe vett kedvezmény, amit vissza kell fizetnie.

[ Szerkesztve ]

(#36907) F.B.I. válasza Mate (#36906) üzenetére


F.B.I.
veterán

Kösz mindenki. Csak addig köttettem be, amíg vissza nem tudok menni a digihez új előfizetőként. Sajnos nekünk a 28K 2 év alatt is pénz. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#36908) kabelmania27 válasza F.B.I. (#36907) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az a 28 a gyakorlatban kevesebb mert ahol van konkurencia ott kedvezőbb a havidíj így a különbség is kevesebb, de ahogy gondolod. Nem az oldalon lévő árakkal kell hasonlítást végezni.
mate3553: Úgy értettem hogy ha már előfizet akkor legalább egy évig érdemes előfizetni mert lehet kap valami kedvező visszaváltó ajánlatot amivel nem járna rosszul.

[ Szerkesztve ]

(#36909) Mate válasza F.B.I. (#36907) üzenetére


Mate
nagyúr

1200-t tudsz spórolni havonta ha új előfizetőként mész vissza?

Mennyit fizetsz most?

(#36908) kabelmania27:Ez hülyeség. Te is tudod jól, hogy a legkedvezményesebb upc ár is bőven digi ár felett van.

[ Szerkesztve ]

(#36911) kabelmania27 válasza Mate (#36909) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Trio m 2éves hűséggel normál területen 7990Ft konkurenciás területen kedvezőbb pl benne van 240-es net gold hd+alacsonyabb a havidíj és ha beleszámítjuk a horizont és a többi kiegészítő szolgáltatást akkor szerintem egész elfogadható. Normálisan nem is lehet összehasonlítani, van akinek számít a videótár horizon stb, van akinek csak az számít hogy legyen nagy feltöltés, és nem is rendel tévét telefont.
De még ha 1-2ezerFt-al drágább, akkor sem a világvége, havonta annyit simán ellehet költeni lottóra sorsjegyre, bármire.

(#36912) jerry311 válasza kabelmania27 (#36911) üzenetére


jerry311
nagyúr

Jó, de te ár/érték arányról beszélsz. Teljesen mindegy, hogy 120-as helyett 240-es netet kap valaki, ha eleve nem akarja kifizetni azt az árat. (mint ahogy írta is a kolléga)
Lehet, hogy egy 3 TB-os vinyó csak 2k HUF-fal drágább, mint a 2TB-s társa, de ha az a 2k HUF is számít... :U

(#36913) glaci


glaci
őstag

Sziasztok!

Nagyon régen volt már digitális bekötésem. (Kb. 7 éve.)
Most 4 napja küldtek új HD Pace boxot.
A régi SD box mikor szűnik meg működni?
Mert a HD már működik, de még az SD is üzemel.
Gondoltam, amikor már nem megy, akkor majd beviszem az ügyfélszolgálatra.
De még mindig működik.
Szerintetek meddig várjak?

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#36914) #99546112


#99546112
törölt tag

Üdv!

Nálunk eddig csak az utca túloldalán volt a upc-nek szolgáltatása. Most építenek egy nagyobb utat ami közműkiváltással stb dologgal jár. Ebből kifolyólag megigényeltem, h vizsgálják fölül a kábel ebbe az oldalba áthozatalát. Ez már a 3. Felülvizsgálat, mert eddig olyan helyen akarták áthozni amin még én is elképedtem, de 3 héttel ezelőtt kértem az újabb vizsgálatot. Igazából elég aok idő volt míg kijöttek, de 1 héttel ezelőtt megcizsgaltak hogy mint lehetne. Van két párhuzamos akna (merthogy az akna csatorna ki van építve csak kábel nem volt a mi oldalunkban) és mondta hogy ezt a kettőt kellene egy csővel összekötni -hisz már amúgyis fel van túrva az út- és kész is lenne, onnantól már jöhetne az oldalunkban is, mert valami elosztónál van pont annyi hely is, hogy megvalósítható lenne. Nos ma örömmel láttam, hogy túrják fel és ássák a két akna közötti helyet, teszik be a csövet, meg is kérdeztem, h a upc kábelt hozzák-e át és mondta hogy igen, de a kábelezést nem ők végzik.
Nemtudja valaki hogy ez mennyi időt szokott igénybe venni, a kábelezéstől a házhoz való behúzásig?!

(#36915) Zitronensaft válasza str8 (#36892) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Érdemes bejelenteni.Ilyen alacsony adási érték nem normális.

(#36916) csabi63


csabi63
senior tag

Srácok,lenne egy kérdésem.Van nálam egy HDDVR(Cisco)+ egy mediacard.Mindkettőt egy TV-n használom,a box gyakorlatilag csak az időzített felvétel funkciója miatt van megtűrve.A nejem miatt az szent tehén.Viszont vettem egy új,kisebb TV-t a konyhába,ami szintén alkalmas CI+ kártya kezelésére.És akkor most jönne a kérdés.Megtehetem,hogy a kártyát alkalomtól függően mindkét TV-n használom?Pontosabban úgy értem,ha nem vagyok itthon,az asszony bedugja a konyhai TV-be."Normál" esetben pedig marad a szobai TV-ben.Vagy minden alkalommal érvényesíteni kell?Talán valakinek van ilyen irányú tapasztalata.Addig várok a kísérletezéssel.
Persze tudom,a megoldás egy második kártya lenne.De a gyerekszobában is van egy box.És ha jól tudom,max három eszköz lehet.

(#36917) kabelmania27 válasza csabi63 (#36916) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Max három eszközön lehet nézni a kódolt adásokat, a többin kb 30 kódolatlan dvb-c adásokat lehet nézni, átviheted a kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#36918) XFishboneHUN


XFishboneHUN
senior tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy mostanában nem frissülnek be a leveleim? Küldés/fogadás 50%-nál megáll és ott kész vége, amint újraindítom a routert megjavul, de folyamatosan ezt csinálja! Kb egy jó hónapja kezdődött, azelőtt semmi bajom nem volt! Valami ötlet? :) :U :F

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#36919) kabelmania27 válasza XFishboneHUN (#36918) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Milyenek a modem értékek?

(#36920) club1 válasza csabi63 (#36916) üzenetére


club1
veterán

Simán lehet dugdosni tv-k között a médiakártyát. Azt viszont nem árt figyelembe venni, hogy a PCMCIA csatlakozót tv-kben nem arra tervezték, hogy sok száz vagy ezer csatlakoztatást kibírjanak. Azaz dugdosással előbb-utóbb bejöhet egy kontakthiba, ami után nem lesz olcsó a javítás...

(#36921) XFishboneHUN válasza kabelmania27 (#36919) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Milyenek a modem értékek? Ezzel mire gondolsz egész pontosan? :)

A UPC-s modem nálam, csak bridgeként funkcionál, ott nincs bekalibrálva semmi!

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#36922) Mate válasza XFishboneHUN (#36921) üzenetére


Mate
nagyúr

Van topicösszefoglaló.

(#36923) kabelmania27 válasza XFishboneHUN (#36921) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

192.168.100.1 címen lépj be admin/admin-al

(#36924) csabi63 válasza kabelmania27 (#36917) üzenetére


csabi63
senior tag

Köszönöm.

club1 - Rendszer nem is lesz belőle.Bár a tetves Spektrum Home kódolt maradt.Az meg az asszonynál a top 3-ban van.Óvatos is vagyok a "humoros" beszólásaimmal.Legutóbb felvetettem,hogy vigye be a szobába a gáztűzhelyt,akkor nem kell félbehagynia a luxusvilla berendezését.A választ inkább mellőzném.
De végül is minden oké.Tényleg sok a kódolatlan csatorna,így az asszony elégedett.Ami azt jelenti,hogy én meg boldog vagyok. :)

(#36925) szente


szente
addikt

Sziasztok!

UPC-s Technicolor modemem van, és olyan problémával szembesültem, hogy csak egy eszköz tud hozzá csatlakozni wifin keresztül, ha egy eszköz csatlakozva van, akkor már egy másik nem kap IP címet. Ez miért lehet?

(#36926) Intruder2k5 válasza szente (#36925) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

És kábelen meg csatlakozik másik két eszköz?

Egyébként bridge módban megy, vagy router módban? Helyi (192.168.1.x) ip címekről beszélünk?

[ Szerkesztve ]

(#36927) szente válasza Intruder2k5 (#36926) üzenetére


szente
addikt

Most, hogy kérdezted bridge módban volt. :) Most hogy átraktam router üzemmódra, most kap mind két telefon ip-t. Egyébként jelenleg 2 eszköz csatlakozik hozzá vezetékesen, meg két eszköz wifin.

Amúgy most meg a 192.168.0.1-et bepötyögve nem jön be a router felülete. :F

(#36928) Intruder2k5 válasza szente (#36927) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

UPC-nél 192.168.1.1 a HGW címe általában, 0.1 a Telekom-nál divat. De lehet a 192.168.100.1. is bejön ugyanúgy, mint bridge módban.

Akkor mindez azért volt, mert egy előfizetéshez maximum három publikus IP címet ad a UPC.

[ Szerkesztve ]

(#36929) szente válasza Intruder2k5 (#36928) üzenetére


szente
addikt

Megjavult, köszi! :R

(#36930) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok!

Portot hol és hogyan tudok nyitni UPC -s wifi routeren?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#36931) Mate válasza pvt.peter (#36930) üzenetére


Mate
nagyúr

(#36932) jerry311 válasza XFishboneHUN (#36918) üzenetére


jerry311
nagyúr

Emlékeztet arra az esetre amikor a modem újraindult egy emailtől. :DDD
Egy ideig vakargattuk a fejünket, aztán webmail-en átraktuk a kukába és onnantól kezdve jól letöltődött a másik 8 levél.
Kár hogy akkor csak a megoldásra koncentráltunk és nem mentettük le... :(((

(#36933) gorog67


gorog67
aktív tag

Végre sikerült kikapcsoltatnom a wi-free-t, azóta a menüből is eltűnt a WIFI4ALL pont. (EVW3226_1.0.20)
Át lehet írni valahol a felhasználónevet? Csak jelszóváltoztatást találtam.

(#36934) Mate válasza gorog67 (#36933) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem lehet.

(#36935) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

Miután a UPC-s ember párosította a CI+ kártyát és belőtte az összes csatornát, én bármikor újrakerestethetek a TV-vel? Gondolok itt arra hogy az analóg + rádió csatornák is benne vannak a listában és én azokat nem szeretném megjeleníteni.

Kell valami frekvencia tartományt beállítanom?

LG 42LM620S a TV.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#36936) Mate válasza Motion_Blur (#36935) üzenetére


Mate
nagyúr

Bármikor újrakerestetheted őket. UPC honlapján fent vannak a frekitáblázatok területek szerint. Ott akár egyesével is megkeresheted őket.

(#36937) deathtania


deathtania
senior tag

sziasztok!
gondoltam, itt teszek fel két kérdést, hátha valaki tud rá válaszolni.

ma reggel bekötötték a UPC 120Mbites netemet (technicolor modemmel), és laptopról wifin keresztül csináltam egy speedtestet, de csak 30-35Mbit-et tudtam elérni. gondoltam rá, hogy csinálok egy mérést másik géppel is, meg kábelről is majd az este, de felmerült bennem, hogy koax kábellel van behúzva a történet, és nem optikával.

1. koaxon mekkora sebességet lehet elérni? lehet egyáltalán 120 Mbitet azon keresztül szolgáltatni?
2. a modem hátulján van egy olyan, hogy 2,4 Ghz SSID (ez most működik elvileg) és alatta egy 5Ghz SSID. az 5Ghz az mire jó, be lehet-e külön kapcsolni, és ha igen, érdemes-e?

találkoztam már olyannal, hogy a T simán eladta a 20 Mbitet egy olyan házban, ahol őskori rézvezetékeken a 10Mbit is nehezen jött, ezért kérdezem, mert még módosíthatom lefelé az előfizetésemet 30-60MBitre, és feleslegesen nem fizetnék csak úgy...

köszönöm a válaszokat előre is! :R

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#36938) spider80 válasza deathtania (#36937) üzenetére


spider80
őstag

Szia! a 120Mbites sebesség kábeles használatra vonatkozik. wifit ezer dolog zavarhatja (környékeden lévő egyéb wifi-k,falak,stb,így nagyon lutri.) Ha 1000Mbites csomag lenne,wifin akkor is csak 40Mbit körül jönne neked. A koax kábellel semmi baj,simán bírja a sokkal nagyobb sebességeket is. 5Ghz az egy kevésbé terhelt frekvenciasáv,így ha az eszközeid képesek lennének az 5ghz-es csatlakozásra,akkor 40Mbitnél jóval nagyobb sebességet érhetnél el,akár a 120-at is stabilan. Szóval a legegyszerűbb módok számodra: vagy használod kábellel,és akkor szinte biztos hogy meglesz a 120MBit (mondjuk ez is függ a hálókártyádtól,hogy gigabites e. Ha igen,akkor meglesz.), vagy ha wifin szeretnéd használni, akkor inkább válts vissza még most 30mbites csomagra,amíg megteheted. Az meglesz wifin is mindig.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#36939) club1 válasza deathtania (#36937) üzenetére


club1
veterán

Koaxon 500 Mbps-ot tud a UPC.
Ha majd nem wlan-on, hanem kábelen mérsz, ott meglesz a 120 MBps, feltéve, hogy nem 100 Mbps-os hálókártyád van.

(#36940) Intruder2k5 válasza deathtania (#36937) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Illetőleg vehetsz saját WiFi routert, AC-s szabványút, AC-s kliensekkel, azzal majdnem biztos, hogy stabilan átvihető a 120Mbps. Igazából ettől jóval több is, akár 3-400Mbps is, de mint minden WiFi átvitel, ez is környezetfüggő, ezért írom, hogy majdnem biztos.

Önmagában a koax kábel semminek sem akadálya, az új 3.1 DOCSIS szabvány szerint még akár 10Gbit/sec is átvihető koaxon.

(#36941) Zé777


Zé777
tag

Sziasztok!

Lesz egy valószínűleg nagyon láma kérdésem, de nem találtam egyenlőre meg a topikban pedig biztos ezerszer volt róla szó.
Beüzemeltem egy EVW3226 típusszámú modemet, de nem szeretném routerként használni mert van egy asus routerem.
Annyit már sikerült kibogarásznom, hogy a bridge mód kell nekem.

Na de azt hol kapcsolom át/be/ki/meg stb... mert ilyet a menüben, hogy "bridge" nem találok. :D

Köszi! :R

(#36942) Intruder2k5 válasza Zé777 (#36941) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Rendszer -> Switch mód

(#36943) Zé777 válasza Intruder2k5 (#36942) üzenetére


Zé777
tag

Uhristen, de bamba vagyok. :D
Köszi! :R

(#36944) Intruder2k5 válasza Zé777 (#36943) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincsmit! Amennyiben nincsen rá szükséged, a WiFree-t is kikapcsolhatod, de azt csak az online ügyfélszolgálaton tudod megtenni.

(#36945) phanfantom


phanfantom
senior tag

üdv,

Kb. 1 hónapja kaptam levelet tőlük, hogy küldenek új mondem-et a régi helyett. Ma járt le a határidő, de eddig még nem történt semmi:)
Másnál is van ilyen csúszás?
A legrosszabb esetben az ügyfélszolgálaton adnak majd újat, ezt már megtudtam.

(#36946) Intruder2k5 válasza phanfantom (#36945) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem addig jó, amíg a régit használhatod, az újjal sokaknak csak a gondja van. Gondolom a neted csak 30-as, arra tökéletes a régi is. Ha esetleg konkrét problémád van vele, akkor meg jelentsd be hibára, és 1-2 napon belül kicserélik.

(#36947) phanfantom válasza Intruder2k5 (#36946) üzenetére


phanfantom
senior tag

Igen,így van és valóban tökéletes.
Azt írták, hogy júl.14 után már nem lesz használható.
Ez igaz?

(#36948) Intruder2k5 válasza phanfantom (#36947) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem amíg nem kapod meg az újat, addig nem fogják letiltani a régit. Meg aztán addig van még sok idő, több mint két hét, az alatt még háromszor is megkapod.

(#36949) phanfantom válasza Intruder2k5 (#36948) üzenetére


phanfantom
senior tag

persze, csak érdekes, hogy nem tudták tartani a határidőt
de ha az újjal gond van, akkor lehet nem is fogom kicserélni:)

(#36950) kabelmania27 válasza phanfantom (#36949) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

192.168.100.1 címen nézd meg a modem értékeket, ha a transmit 50felett van akkor az új modem nem fog négy adási frekit használni ami problémát okozhat.
Jó kis modem a webstar, ismerősnél 2007 márciusa óta ment folyamatosan míg meg nem kapták az ubee-t.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.