Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36251) aram01 válasza F_Zolee (#36250) üzenetére


aram01
nagyúr

hívtam őket, csak a gépet hallgatom már 2 órája :F

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#36252) F_Zolee válasza aram01 (#36251) üzenetére


F_Zolee
veterán

Remélem van telefon is a csomagban és arról hívod. :)
Várd ki, nem tudsz mit tenni.

[ Szerkesztve ]

(#36253) aram01 válasza F_Zolee (#36252) üzenetére


aram01
nagyúr

leszedtem i-ra az app-ot,arról hívom, de nem tudom kivárni mert mindig visszadob a főmenübe.

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#36254) F_Zolee válasza aram01 (#36253) üzenetére


F_Zolee
veterán

Akkor később is próbáld vagy írjál fb-on nekik.

(#36255) Viper26


Viper26
nagyúr

Azt jól látom ha az Ubee oszt egy IP-t egy adott eszköznek, akkor az megmarad hozzá?
Egyébként ez EVW3226 mennyire jó / megbízható?
Vagy nem nagyon van különbség?

Pixel 7 | FR955

(#36256) aram01 válasza F_Zolee (#36254) üzenetére


aram01
nagyúr

létezik hogy magától beaktiválódott? :F

Most megy minden, csak valamiért az m1-re nem tudok műsorújságból kapcsolni, csak ha odagörgetek a tv-on , remélem ennek nincs köze a a nemzeti konzultációhoz. :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#36257) F_Zolee válasza aram01 (#36256) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jó kérdés. Ezt csak egy technikus tudná megmondani.

(#36258) aram01: egy kérdésed volt, arra reagáltam. ;]

[ Szerkesztve ]

(#36258) aram01 válasza F_Zolee (#36257) üzenetére


aram01
nagyúr

mármint az első, vagy a másodikra a választ? :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#36259) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Arra tud valaki valamilyen megoldást, hogy CISCO HGW-ben vagy modemben az alábbi füleket el lehessen érni működés közben?

(#36260) sacaboy válasza Intruder2k5 (#36259) üzenetére


sacaboy
tag

Szerintem csak az admin jelszó birtokában tudsz ilyeneket megnézni.

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#36261) Intruder2k5 válasza sacaboy (#36260) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát nem tudom, CISCO-nál reset után ugye az alap név/jelszó páros, üres/üres, ezzel nincs is semmi gond, de a fenti fülek sajnos csak addig elérhetők, amíg nem online a modem.

(#36262) sacaboy válasza Intruder2k5 (#36261) üzenetére


sacaboy
tag

Igy van, ezt én is észrevettem már. Annak idején amikor publikusak voltak a modemek jeszavai akkor ha beléptél akkot láttad ezeket a füleket, nem csak addig amig nem online a modem.

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#36263) Intruder2k5 válasza sacaboy (#36262) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Aham... Na hát akkor nekem még nem volt CISCO-m sajnos. :)

(#36264) Zolifarkas


Zolifarkas
tag

Hali.

Tudja valaki, hogy miért van a médiabox használatával fogott műsorok között hol egyik hol másik csatornához ki írva, hogy " blokkolt műsor ! nyomja meg a zöld gombot és írja be a pinkódját . " Van rá előfizetésünk nem olyan adóról van szó ami ne lenne benne a csomagunkba . Miután beírom a pinkódot fogható a műsor, de ha csatornát váltok mire körbeérek megint pinkódot kér . Miért lehet ez ?

Köszönettel; Zoli

(#36265) kezo0 válasza Zolifarkas (#36264) üzenetére


kezo0
addikt

Szia, korábban már többen is írták, hogy az utolsó szoftverfrissítés óta a box pin-kódot kér a korhatáros műsorok nézésekor. Lehet, hogy nálad is erről van szó? (Ugyanakkor pl. nálam három box is van, és még soha nem tapasztaltam ezt.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#36266) csabi94


csabi94
őstag

Rájöttem, hogy miért nincs net a szobámban, amikor eddig volt. :D Nem kell netkábel, jó a wifi, sőt, tökéletes, csupán annyi a gond, hogy eddig a laptopot otthon hétvégente a saját kijelzőjével használtam, ergo: mindig nyitva volt. Most viszont múlt héten hazaköltöztem a koliból, hazavittem a monitoromat, és arra kötve becsukva használnám a gépet. És a kijelző+gép fedele árnyékolja le a wifi vevőt. Így megoldás lehet a dokkolóhoz egy ethernet kábel, de úgyis csak nyár végéig van otthon a dokkoló, arra a 2 és fél hónapra meg jó lesz ez a megoldás, hogy kinyitom a gépet ha használom, vagy lehet, hogy stabilan nyitva lesz mindig. :)

Egyébként erre egyszerűbben rájöttem volna, ha nem pont most rendezem át a szobámat. :D Azt gondoltam, hogy azért van, mert más helyre került az asztalom.

(#36267) Zitronensaft válasza csabi94 (#36266) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Fura,mert pont a kijelző körüli keretben szokott lenni a wifi antenna a laptopokban...tehát elvileg kinyitva a legjobb a vétel.

(#36268) Zitronensaft válasza Zolifarkas (#36264) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Menü-beállítások-pin kód beállítások-szülői zár . Itt tudod kikapcsolni,hogy ne kérje 18-as műsoroknál a pin kódot.

(#36269) gduck válasza Zitronensaft (#36267) üzenetére


gduck
addikt

Dehát Ő is ezt írta :DDD

(#36270) szabonagyur válasza csabi94 (#36266) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Ha jól értem eddig nem volt a gép dokkolón... azt megnézted, hogy amikor dokkolóra van nem tilja le a Wifi-t, mivel dokkoláskor alapértelmezetten van ilyen beállitás, hogy a LAN-t részesiti előnyben sok gép.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36271) sacaboy válasza kabelmania27 (#36248) üzenetére


sacaboy
tag

Hello!

Na kicsit szöszöltem még, a nem szükséges osztókat kiszedtem és f-toldóval helyettesítettem, sajnos 2 osztónak bent kellett maradnia.

Ezek lettek az értékek

Ennél jobbat nem tudok kihozni belőle... :)

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#36272) blakey válasza sacaboy (#36271) üzenetére


blakey
titán

Ez már "nagyon" jó. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36273) Zolifarkas válasza Zitronensaft (#36268) üzenetére


Zolifarkas
tag

Köszi a segítséget, sikerült beállítani .

Üdv; Zoli

(#36274) kabelmania27 válasza sacaboy (#36271) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Így már jobb, a felesleges osztást érdemes megszüntetni.
Milyen tipusú a modem előtti két osztó?

[ Szerkesztve ]

(#36275) vlevi


vlevi
nagyúr

UPC megint megkavarta a mediacart frekvenciatáblázatot?
Vannak csatornák, amik helyén más jön be, mint tegnap, van, ahol nincs már semmi...

Néztem a honlapon kirakott frekvenciákat, és Nyíregyházára azt a táblázatot látom, ami be van állítva a TV-n, de a valóságban nem azok a frekik vannak.

(#36276) M0Dair


M0Dair
aktív tag

Sziasztok! :)

Egy noob kérdés.
Ubee modemem van Fiber 500-al (Win 8.1), hogy tudom elérni, hogy új IP-t osszon ki?
Nem vagyok jártas a témában, emlékszem régen elég volt annyi, hogy kikapcsoltam 20 percet és már új IP volt, de változnak az idők. :))

A miértje, hogy nem tudok új vaterát csinálni, mert asszonynak is erről az IP-ről csináltam és kiteszik reget ha sajátot is erről az IP-ről intézgetem. Progit nem akarok rá, ha jól tudom évente oszt ki néha UPC, de valahogy jó lenne ha most is megtenné és totál más IP-t kapnék. Van rá mód?

Segítségeteket előre is nagyon nagyon köszönöm! :R
További szép délutánt mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#36277) mlinus válasza M0Dair (#36276) üzenetére


mlinus
őstag

mac cím átírás hálókártyánál.
és ubee modemmel nem megy az 500 mbit. ezt bejelentetted már? :DDD hitront kell hogy kapjál.

[ Szerkesztve ]

(#36278) sacaboy válasza kabelmania27 (#36274) üzenetére


sacaboy
tag

Mindkettő 3.5 dB-es csillapítású. PCT ha jol emlékszem, de mindegyiket a UPC-s szerelők hozták az évek folyamán.

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#36279) kabelmania27 válasza sacaboy (#36278) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azok jófajták, továbbiakban nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#36280) sacaboy válasza kabelmania27 (#36279) üzenetére


sacaboy
tag

Eddig sem volt gond, csak olvasva a hozzászólásokat, picit reszelni akartam a hálón... :)

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#36281) kabelmania27 válasza sacaboy (#36280) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Most rendben vannak az értékek, felesleges osztásra nincs szükség.
Jól tetted hogy egyszerűsítetted az osztást.

[ Szerkesztve ]

(#36282) M0Dair válasza mlinus (#36277) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Köszi a választ. :) 240-es Fiber, elírtam. De MAC ip a gép ipje nem? Az nem számít már másik gép van meg wifivel tabletről, de ott is ugyanaz az IP. Tehát a net IP-jét kéne megváltoztatnom. :F Azt a szolgáltató osztja ki, vagy nem tudom, hogy néz ki a dolog. Valami modem reset vagy ilyesmi nem változtatja meg? :B Hogy tudnám megoldani?

(#36283) blakey válasza M0Dair (#36282) üzenetére


blakey
titán

Saját routerrel tudod megváltoztatni a hgw mac-címét.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36284) spider80 válasza M0Dair (#36282) üzenetére


spider80
őstag

Nincs semmiféle mobilneted? Beregisztrálhatnál arról is,ha másik ip cím kell.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#36285) mlinus válasza M0Dair (#36282) üzenetére


mlinus
őstag

a modem érzékeli a géped hálókártyájának a mac címét, és az ahhoz tartozó IP címet kapod. mivel router is egyben, továbbosztja ugyanazt az ip címet a többi eszköznek.

Ahhoz, hogy ip címet válts, a hálókártyád mac címét kell átírni. Az alternatív módszer a modem kihúzása kb 1 napig... de az se 100% hogy működik. Ha külön routert használsz, és a ubee-t csak modemként, akkor a routernek kell a mac címét átírni.

(#36286) M0Dair válasza mlinus (#36285) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Köszönöm így már értem. :R Csak Ubee-t használom. Akkor át kell írnom a hálókártya mac IP-jét.
Azt mindegy mire írom, vagy hogy megy ez 8.1 esetében?
Eszközkezelő és a hálókártyánál speciális, vagy cmdből? :B
Vagy kössek rá egy másik gépet és akkor már onnantól új IP-t ad a központ?

[ Szerkesztve ]

(#36287) M0Dair válasza spider80 (#36284) üzenetére


M0Dair
aktív tag

De van, de ha visszaléptem valamiért UPC-re már kitiltották a másik reget pikkpakk. Marha idegesítő, így erre pontot szeretnék tenni mostmár. :Y

(#36288) gduck


gduck
addikt

Na talán végre elkezdődik valami... És remélem a UPC is követi a példát :)

"A Magyar Telekom több tízezer előfizetőjét érintően hajt végre idén nyáron, illetve kora ősszel hálózatmodernizációt kábeltelevíziós hálózatán. Ennek eredményeként a legtöbb körzetben megszűnik az analóg kábeltévé,"
KATT IDE!

[ Szerkesztve ]

(#36289) szabonagyur válasza M0Dair (#36287) üzenetére


szabonagyur
félisten

És hogy akarod kikerülni ezek után? Mindig IP-t váltasz? Minek amúgy két acc?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36290) M0Dair válasza szabonagyur (#36289) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Asszony más holmikat árul, más dolgokat vesz és sokszor volt vita. Belép, látják, hogy belépett, és engem piszkált a vevő, hogy miért nem válaszolok ha beléptem.

Nem, elég ha egyszer megújul, mert Ő már használ mást, de ezzel az IP-vel nem tudok már regelni és használni, ezért nekem kéne egy új amiről csinálhatnám a dolgaimat. Tehát egyszer kéne átírni és onnantól már külön lenne. :)

(#36291) szabonagyur válasza M0Dair (#36290) üzenetére


szabonagyur
félisten

De utána ugyanúgy egy IPről lesztek... semmivel sem vagy előrébb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36292) kezo0


kezo0
addikt

Megjött végre a szoftverfrissítés (-javítás) a Cisco HD DVR-ekre, az új verzió: 4.0.1.8E40. Újra kiadja a box a Dolby Digital 5.1-es hangot.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#36293) M0Dair válasza szabonagyur (#36291) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Nem, Ő már stickel használja, de még az erről az IPről készül reget. Nekem kéne egy új IP, hogy csináljak arról újat és azt használjam. Tehát onnantól már azon az IP-n Ő nem ügyködne. De erről nem tudok újat csinálni magamnak.

(#36294) szabonagyur válasza M0Dair (#36293) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahaa..bár sticken a legegyszerűbb IP-t váltani.... Kérdés, hogy csak ennyit néznek e.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36295) M0Dair válasza szabonagyur (#36294) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Reméljük. :)

(#36296) csabi94 válasza szabonagyur (#36270) üzenetére


csabi94
őstag

Nem, a dokkolót Pesten vettem, és eddig végig azon használtam hétközben, hétvégente viszont otthon csak wifi volt. Mivel az Air-en nincs ethernet csatlakozó, ezért nem is nagyon gondolkoztam azon, hogy bevezessem a szobámba a netet. A wifi működik így, ha nyitva van a gép, meg ha csukva van, akkor is, csak úgy a 30 mbites netet 5-10-nek méri, és sokszor nem hajlandó csatlakozni a wifire.

[ Szerkesztve ]

(#36297) mlinus válasza M0Dair (#36290) üzenetére


mlinus
őstag

ha bridge módba állítod az Ubee-t, akkor minden kliens más IP-t kap. Ilyenkor viszont max 3 eszköz lehet egyszerre a routeren.

(#36298) M0Dair válasza mlinus (#36297) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Az jó lenne. Egy cucc van az Ubee-n, a többi csak wifi-s.
Hogy tudom bridge módba tenni? :) Ill van ennek hátránya, vagy csak IP-ket váltogatja és nem veszek észre semmit megy minden ugyanúgy? Nood kérdés. :))

[ Szerkesztve ]

(#36299) blakey


blakey
titán

Most frissít a Cisco STB. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36300) M0Dair válasza mlinus (#36297) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Átraktam, de így meg wifi nincs, csak wifree. Pedig kéne a wifi. Visszaállítottam akkor meg megint a régi ip-t kaptam. :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.