Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36151) azigazimoris válasza Intruder2k5 (#36137) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Csak érdekességképpen, nem dicsekedni akarok :)
Egy hónapja váltottam én is vissza hűségre, pont olyan csomaggal, mint most te. 8200-ról lett 7500.
Annyi a különbség, hogy itt van konkurenciájuk.
Felhivtam őket, hogy kellene gyorsabb net de nem akarok többet fizetni, vagy váltok szolgáltatót.
Előtte csak a legnagyobb trio csomagot akarták erőltetni, hogy nekem csak ez a lehetőség van, aztán így jobb belátásra tértek...
Biztos kisírhattam volna még valami pluszt, de nekem csak ennyi kellett :)

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#36152) Intruder2k5 válasza azigazimoris (#36151) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Annyi a különbség, hogy itt van konkurenciájuk."

Ez pont elég!

Lehet én is tudtam volna még lejjebb tornászni valamelyest, de ezt 10 perc alatt megbeszéltük, úgy voltam vele, hogy esetleg 300Ft mínuszért nem fogok még 5x telefonálni, és fél-fél órát alkudozni minden alkalommal. Nekem is annyi volt az elvárásom, kikötésem, hogy ha törik, ha szakad, nem fizetek többet egy forinttal se. Esetleg a net lehet gyorsabb, de ez sem volt kifejezett igény, viszont tv és telefon tekintetében meg is mondtam, hogy nem kérek semmilyen többletszolgáltatást.

(#36153) kabelmania27 válasza aram01 (#36150) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Viszont digitálisan kb 30 adás jön kódolatlanul, analóg adások csökkentésére számítani kell, letöltési frekik bővítéséhez kell helyet csinálni.
Intruder2k5: Akkor még nem ért el a módosítás a modem felügyeleti rendszerhez.
azigazimoris: Szuper :)

[ Szerkesztve ]

(#36154) aram01 válasza kabelmania27 (#36153) üzenetére


aram01
nagyúr

Be kell àllitanom a màsik lcd-t a hàlóba, plussz kàrtyàval. Màr csak asszonyt kell meggyőzni :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#36155) Viper26


Viper26
nagyúr

Ma voltak kötni (EWV3226), ha jól tudom ez modem, és router egyben, de DHCP-nél nem látom, hogy fizikai cím alapján lehetne bárminek IP-t osztani. :F

Port nyitás, forward hogyan működik ennél az eszköznél?

Még egy dolog...
SSID, és jelszó páros szabadon változtatható?

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#36156) Mate válasza Viper26 (#36155) üzenetére


Mate
nagyúr

Szabadon választható az SSID és a jelszó is. Portos kérdésedre meg már jó párszor le lett írva a válasz.

(#36157) fgabor87


fgabor87
tag

Sziasztok.
Ma kaptam levelet, hogy júni 3 és 24 között cserélik a modemet, postán küldik az újat.
Lehet tudni, hogy mit küldenek? Az kiderült a levélből, hogy routereset, aminek nagyon nem örülök. Látom, három típus van terítéken UPC-nél, Cisco, Technicolor és Ubee vagy mi a fene.
UPC engedi ezeket bridge módban használni? Nincs szükségem még egy routerre a meglévő mellé.

(#36158) Mate válasza fgabor87 (#36157) üzenetére


Mate
nagyúr

Ubee-t küldenek és igen, lehet bridge módban használni. Illetve Wi-free-t mond majd le, akkor sima modemként fog működni.

(#36159) eeent


eeent
csendes tag

Sziasztok!

Tapasztal valaki lassulást Debrecenben? 120/10-es net alig megy. Speedtest-en néha nem is sikerül tesztelni.

(#36160) fgabor87 válasza Mate (#36158) üzenetére


fgabor87
tag

Köszi!
Wi-free-re nem is jelentkeztem, hacsak automatikusan nem léptetnek be rá.
Az a gond, hogy nem én fogom üzembe helyezni, úgyhogy bonyolult lesz, de megoldjuk valahogy. :)
Ha nincs Wi-free, akkor elvileg ahogy bekapcsolják, és fellép a UPC hálózatra, bridge módban indul majd el?
Mert ha nem, akkor szép kis IP ütközés lesz a hálózaton. :) És majd jön a telefon, hogy semmi nem működik. :D

(#36161) azigazimoris válasza fgabor87 (#36160) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Alapból router módban indul majd és igen lesz wifrí :)

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#36162) fgabor87 válasza azigazimoris (#36161) üzenetére


fgabor87
tag

Akkor majd csinálhatok valami leírást, hogy mit hova dugjon, és hova lépjen be, és mit állítson, majd utána mindent húzzon szét, és dugja össze máshogy.
Jaaaaaaaaj, kellett ez nekem most nagyon. :W

(#36163) Intruder2k5 válasza fgabor87 (#36162) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Aztán ha még olyat kapsz Te is, amin rossz firmware van, és nincs benne a bridge mód, akkor lehet telefonálgatni ügyfélszolgálatra, hogy frissítsék. Csak mert, ilyen is volt már nem egyszer...

(#36164) Viper26 válasza Intruder2k5 (#36163) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ha jól értem bridge mód akkor kell, ha saját router-t használunk hozzá, és így akkor kizárólag modemként üzemel az Ubee?

Pixel 7 | FR955

(#36165) Intruder2k5 válasza Viper26 (#36164) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van!

(#36166) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#35799) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Javították a kérdőívet. :)

(#36167) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#36166) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én is kaptam egy kérdőíves levelet de abban nem volt iskolai végzettségre vonatkozó kérdés. Akkor most több kérdőív fut párhuzamosan vagy véletlenszerűen teszi fel őket?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36168) Zitronensaft válasza fgabor87 (#36162) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Vagy nem cserélik ki modemet amíg oda nem tudsz menni. Ahogy elnézem ez a legjobb megoldás.

(#36169) fgabor87 válasza Zitronensaft (#36168) üzenetére


fgabor87
tag

Gondoltam erre én is, csak a levélben az áll, hogy júli 14-ig ki kell cserélni, én meg csak utána, szám szerint legkorábban 15-én tudok kimenni. Azért azt sem akarom, hogy galiba legyen belőle, és esetleg ne legyen net.
Akkor már az is jobb, hogy 1-2 napig a gyárilag konfigurált UPC-s routerrel megy a net, aztán ha kimegyek, elintézem.

(#36170) Viper26 válasza Intruder2k5 (#36165) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nekem egyelőre jó igy legalább nincs plusz egy eszköz a hálózaton.
Mondjuk fix IP nem ártana az itthoni dolgoknak, ahogy láttam azt nem tudja az ubee, szóval ennyi hiányzik.

Pixel 7 | FR955

(#36171) fgabor87 válasza Viper26 (#36170) üzenetére


fgabor87
tag

Igen, ez pl előnye, hogy csak egy eszközöd van. Hely és esztétikum szempontjából biztosan, talán áramfogyasztás szempontjából is. Bár ez utóbbi határeset, mert pl egy routeres Cisco 3925 15 wattot fogyaszt max, a kistesója az epc3212 max 10-et, és a routerem max fogyasztása 6 watt. Szóval icipicit jobb az egybe eszköz.

A hátrány ott jön ki, ha valakinek okosabb a routere, mint a szolgáltatóé, és ezt ki is használja.
Illetve bennem fura érzéseket kelt, hogy két eszköz esetén megvan a határ. Modemig szolgáltatóé, routertől enyém. Ha a router is a szolgáltatóé, akkor néz bele, amikor akar, azt állít rajta, amit akar. Még a router mögé is bármikor benézhet.
Meg mondjuk a UPC tipikusan nem az a szolgáltató, akik gyakran cserélik az eszközt, de egy másik szolgáltatónál nekem ez már sokadik eszközöm. Utálnám, ha folyton hálózatot kéne konfigurálnom.
Meg ha elromlik az eszköz, nincs hálózatom se, nem tudok nyomtatni, stb.

Pont most fordult elő velem, mondjuk ez már nem UPC, hogy a Cisco 3212-es tápja zárlatos lett, levágta a 16 amperes biztosítékot. Hoztak egy "újat", de mivel ilyen modemük már nincs, sőt, már epc3925 se, ezért egy dobozból turkáltak tápot. Egy használt 3925-ösét kaptam meg, ami két hétig bírta, utána a modem nem volt képes indulni vele. Olyan, mintha folyamatosan nyomnám a reset gombot, az indulási folyamat felénél újraindul. Most ha ez egy router lenne, akkor a mobilnetet se tudnám továbbosztani, már csak azért sem, mert nem tud ilyet, másrészt meg mert nem működik ugye az eszköz. Most saját költségen rendeltem új tápot, mert a szolgáltató ennyi támogatást sem tud nyújtani hozzá.
Addig itthonról turkáltam egy 60 wattos tápot, ez viszi az eszközt már lassan egy hete. ;]

(#36172) Viper26 válasza fgabor87 (#36171) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nekem jelenleg a DHCP hiányzik, de azért nem hiszem, hogy bekötném.
Arról nem is beszélve, hogy nincs kedvem 10+ IP-t megint kiosztani. :U
Mire érted, hogy belenéz, módosítja szoftveresen?
Vagy ebédszünetben azt nézik ki / mit olvasott indexen? :DD

Egyébként a sebességgel elégedett vagyok közel 15 MB/s lefelé, mondjuk Steam ha frissít akkor ott nem szokott gond lenni ilyesmivel.

Pixel 7 | FR955

(#36173) fgabor87 válasza Viper26 (#36172) üzenetére


fgabor87
tag

Távolról bármit át tud állítani a routerben, pl ha felhívod őket, hogy módosítsák a wifi jelszót, megteszik.
Szóval mindent látnak, amit te. Hány gép van rákötve, ezek milyen gépek, telefon, laptop stb. Bár állítólag ha saját routered van, akkor is tudják, hány gép csücsül mögötte.

Nem azt mondom, hogy kémkednek az ember után, de megvan rá a lehetőség, hogy akár egy szolgáltatói oldalon futó szoftverrel információkat gyűjtsenek, vagy a nekik nem tetsző beállításokat vagy letiltják az eszközön, vagy módosítják, ha olyat állítasz. Joguk is megvan rá, hiszen az övék az eszköz, te csak bérled tőlük.

(#36174) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Ki mennyire van megelégedve a UPC mobillal?

(#36175) Viper26 válasza fgabor87 (#36173) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ha jól értem itt kéne elérni az Ubee-t.:

192.168..100.1

De csak google keresés jön fel rá. :F

Pixel 7 | FR955

(#36176) lnorba


lnorba
csendes tag

Sziasztok!
Eddig nekem egy sima upc modemem/routerem volt, meg a tv mellé az a nagyobb szürke box, ami egy dvd lejátszóra hajaz kb. Nagyanyámék kaptak az új upc előfizetésük mellé ilyen kisebb fekete mediaboxot. A kérdésem az lenne, hogy én ezt rátudom-e kötni a saját tv készülékemre itthon úgy, hogy működjön is? A netes tartalom miatt érdekelne leginkább.

lifetime slave living in a suburban grave

(#36177) Szólista válasza Viper26 (#36175) üzenetére


Szólista
senior tag

Itt érem el az Ubee-t:192.168.0.1.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok normális. Na és?!

(#36178) club1 válasza Just_Reboot (#36174) üzenetére


club1
veterán

Ha jól rémlik, van UPC mobil topic.

(#36179) Just_Reboot válasza club1 (#36178) üzenetére


Just_Reboot
addikt

És azt hol találom meg?

(#36180) Szólista válasza Just_Reboot (#36179) üzenetére


Szólista
senior tag

Az van csak amit te is ismersz.[link]

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok normális. Na és?!

(#36181) fgabor87 válasza Viper26 (#36175) üzenetére


fgabor87
tag

Csak akkor 100.1, ha bridge módban van, a router ip gondolom 0.1 végű.
De nem ismerem a kütyüt.

(#36182) gorog67 válasza fgabor87 (#36181) üzenetére


gorog67
aktív tag

Nekem router módban mindkettőre bejön az Ubee bejelentkező lapja.

(#36183) kevinium válasza Viper26 (#36175) üzenetére


kevinium
aktív tag

ha két ponttal írom be, mint te akkor nekem is a google keresés jön fel...

(#36184) air válasza kevinium (#36183) üzenetére


air
nagyúr

Mert az nem IP cím.
IP címben 1 pont választja el a számokat. Mivel azt nem ismeri fel a böngésző, ezért hívja meg a Google-t.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#36185) Viper26 válasza kevinium (#36183) üzenetére


Viper26
nagyúr

Jah, a két pont véletlen volt. :B

Pixel 7 | FR955

(#36186) razoritosz


razoritosz
csendes tag

Sziasztok!
Lehet hülye kérdés lesz , :DD de felteszem
Van rá lehetőségem Upc-nél vadonat új modem router kombót venni külön, mert ami van az már 7 éves és a végét rúgja eldobálja a netet + tűzforró is (cisco epc 3925).Vagy felejtős az egész, mert csak előfizetéssel adják,ha így van tudnátok adni valami ötletet, hogy tudnám lecserélni a mostanit az se baj ha nem kombó 120/10 netem van telefonnal együtt.Előre is köszönöm ha valaki választ tud adni. :R :R

(#36187) wjbhbdux válasza razoritosz (#36186) üzenetére


wjbhbdux
veterán

ha hibás akkor természetesen ingyen kapsz újat

/s

(#36188) glaci válasza razoritosz (#36186) üzenetére


glaci
őstag

Ha gond van vele, akkor bejelented az UPC -nek hibára és ők mad kicserélik neked egy új "hibamentes" Ubee eszközre!

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#36189) razoritosz


razoritosz
csendes tag

és mi a menete ennek a cserének elviszik bevizsgálják és addig nincs szolgáltatás net plusz telefon, vagy bejelentem és egyből hozzák a másik agyonhasznált lomot :D :D , vagy ilyenkor mindig újat hoznak

(#36190) wjbhbdux válasza razoritosz (#36189) üzenetére


wjbhbdux
veterán

1221, pár napon belül hozza a postás

/s

(#36191) Zitronensaft válasza razoritosz (#36189) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ez komoly?? Kicserélik a helyszinen,a többi számodra teljesen mindegy...
Venni nem tudsz,a szolgáltatóé a modem. Ezért ingyenes a csere.

(#36192) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#36167) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt sajnos nem tudom megmondani, nekem ez volt benne az utolsó kérdés.

(#36193) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok!
Előre is elnézést kérek ha nem ide való a kérdés, de mint UPC-s ügyfél, kérdezem, hogy ez a kábel megbízhatóan képes lenne a padláson elvezetve elvinni a netet a nappaliból a szobámba? Mert a 4 fal már kicsit sok a routernek, és nagyon gyengélkedik a net.

(#36194) gduck válasza csabi94 (#36193) üzenetére


gduck
addikt

Igen!

(#36195) air válasza csabi94 (#36193) üzenetére


air
nagyúr

Ha úgy gondolod, hogy az egyik végét a routerbe dugod, a másikat pedig a gépedbe, akkor nem jó. Túl hosszú. Réz alapú Ethernet kábellel ekkora távolságon csak aktív eszközöket lehet összekötni. Patch kábel nem lehet 100 méteres. Még úgy sem jó, hogy ha a másik végére teszel egy switch-et, és arra kötöd a géped, mert akkor is hosszabb lesz a szegmens mint 100 méter.
Egy 90 méteres kábellel, egy switch-csel és egy max. 5 méteres patch kábellel lehetne megoldani.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#36196) z67 válasza air (#36195) üzenetére


z67
őstag

De a hirdetésben 30 méteres kábel van.

(#36197) air válasza z67 (#36196) üzenetére


air
nagyúr

Óóóóó. Bassz. Elnéztem. :B
De a 30m is sok patch kábelnek. Túl sok lesz rajta a csillapítás, és kellően sok zajt tud összeszedni, ezáltal csökkentve a hatásfokot (átviteli sebességet).
Patch kábel - lengő, a fali csatlakozótól a készülékig menő - ideális hossza 3 méter.
Én nem javaslom. Mindenképpen aktív eszköz beiktatásával érdemes használni. Az helyreállítja a jelszinteket, korrigálja csomagveszteséget stb.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#36198) club1 válasza air (#36197) üzenetére


club1
veterán

Maradjunk annyiban, hogy amit leírtál - szabványos cat5e kábel esetén - nem így van. A 30 méteres szegmenshosszal semmi gond nincs, a problémák ennek dupla-tripla méreténél kezdődnek extrém elektroszmogos környezetben.

(#36199) gorog67 válasza z67 (#36196) üzenetére


gorog67
aktív tag

csabi94 Legalább árnyékolt, még inkább duplán árnyékolt kábelt használj!
Cat5e árnyékolt 30m

[ Szerkesztve ]

(#36200) air válasza club1 (#36198) üzenetére


air
nagyúr

30m-nél nem a szegmenshosszal van probléma, hanem azzal, hogy a kábel mindenféle elektrosztatikus védelem nélkül a padláson megy keresztül.
De uccu neki, ki kell próbálni! Ha nem szed össze semmit, akkor még működhet is komolyabb veszteség nélkül. De ha esetleg olyan a környezet, akkor nem kell csodálkozni, hogy akár 30-40-50%-os vagy még nagyobb sebességcsökkenés is bekövetkezhet.

(#36199) gorog67
Egyetértek. Ez a minimum.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.