Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35401) Intruder2k5 válasza aram01 (#35397) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha azt mondta, hogy van, akkor biztos van, és csak azt írtam, hogy én nem tudok róla. :)

canniball szerintem erre válaszolt: mennyivel lassabb, már zavaró?

(#35402) aram01 válasza Intruder2k5 (#35401) üzenetére


aram01
nagyúr

szerintem akkor váltok :K
ha megtalálom ezt a upc app-ot bedobom ide hátha másnak is jól jön

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#35403) poli27 válasza mefistofeles (#35376) üzenetére


poli27
veterán

Sztem egy kicsit törjél le az arcodból,mert ha egy moderátor teszi meg akkor szarul jársz.....

(#35404) Zitronensaft válasza mefistofeles (#35365) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Okoska?? Hatalmas király lehetsz...
A tv-ről nem írtam,hogy nem kell kifogástalanul működnie.
Az ügyfél számítógépeihez meg akkor sincs köze a upc szerelőnek,ha neked ez nem tetszik.
Nem szeretném hosszú lére ereszteni az okait(a dumádból látszik,hogy el sem gondolkodsz rajta,hátha magad is rájössz),de ...
1. Sok olyan adat,kép,egyéb lehet egy gépen ami abszolút magánügy.
2. Sok olyan megvásárolt szoftver lehet egy gépen,amik károsodásáért,véletlen letörléséért nem tudjuk és nem is akarjuk vállalni a felelősséget.
3. A számítástechnikai eszközök jelentős hányada ósdi,elavult,telehányt,szemétből kiszedett,szakszerűtlenül üzemeltetett moslék. Ha ezeken mind be kéne mutatnom a szolgáltatás működését,napi egy hibát tudnék kijavítani...

Ettől függetlenül a pályafutásom alatt több millió ft értékű hardveres,szoftveres javítást végeztem el előfizetők eszközein,teljesen ingyen. Néha úgy,hogy az ügyfél nem is tudott róla. Mindezt csupán azért,hogy későbbi hibabejelentéseket előzzek meg és elégedett legyen az előfizető.
Okoskázó hőbörgőknek meg beviszem a laptopom,megmérem a sebességet és elköszönök.

Egyebet nem tudok mondani,kérem kapcsolja ki...

(#35405) Chrystall


Chrystall
senior tag

Sziasztok!

Most állítottam be az előfizetésemhez a UPC Wifree-t, és olvastam, hogy 3 eszközt tudok a felhasználónevemmel egyidejűleg csatlakoztatni. Azt nem tudom, hogy ha mondjuk én meg másvalaki be van így jelentkezve, neki az eszközéről lehet látni az én adatforgalmamat? A barátnőm, használná velem együtt, de nem 100% hogy nincs a gépén valami trójai. Állítsak be magamnak VPN-t, vagy felesleges?

(#35406) Intruder2k5 válasza Chrystall (#35405) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A két eszköznek ilyen formán semmi köze egymáshoz, nem látják egymás forgalmát sem, sőt semmilyen más eszköz forgalmát sem látják!

(#35407) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok!

A régi modem helyett most kaptam új ubis wifis modemet. Bedugtam egy koax végébe, de nem akar a modem IP-t kapni (beléptem a routerbe, és ott láttam, hogy nincs is IP-je a modemnek). Egyébként az is lehetséges, hogy a koax másik vége "ki van húzva". Azt hogyan tudom kideríteni, hogy a koax online? Vagy esetleg kell idő, amíg a modem beregisztrálja magát, vagy ilyesmi?
Előre is köszönöm!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#35408) canniball válasza aram01 (#35397) üzenetére


canniball
nagyúr

Ahogy Intruder mondja: a kérdésedre a válasz. Bővebben: nem, nem zavaró. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#35409) aram01 válasza canniball (#35408) üzenetére


aram01
nagyúr

köszi, végre eltűnik megint egy fekete doboz a tv állványról :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#35410) Intruder2k5 válasza TomMusic (#35407) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A http://pcreg.upc.hu oldal be kell töltődjön mindenképpen, ha online a modem.

(#35411) JohnnyX válasza TomMusic (#35407) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Nem kaptal veletlenul tajekoztato levelet, hogy bizonyos idopontban fogjak aktivalni az uj modemet?
Egyik ismeros is megkapta az ubeet, de juni 22-26 kozott kell kicserelni a papir szerint...

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#35412) Zitronensaft válasza TomMusic (#35407) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

A régi modem helyére tetted? Bár feltételezem,ha így lenne fel sem merült volna,hogy "ki van húzva" a koax vége....

(#35413) TomMusic válasza JohnnyX (#35411) üzenetére


TomMusic
őstag

Nem kaptam levelet, illetve telefonon egyeztettem a UPC-s emberkével, és nem említetett ilyesmit, pedig direkt rá is kérdeztem. Elvileg összedugom, és mennie kéne.
Viszont én egyre jobban gyanakszom arra, hogy a koax másik vége ki van húzva. :(((
Ugyanis még IP-t se kapott a modem, illetve a LED-ek állapota független attól, hogy be van dugva a koax, vagy sem.

Szerk.: Zitronensaft: nem, nem egészen ott van, ahol a régi...

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#35414) Mate válasza aram01 (#35385) üzenetére


Mate
nagyúr

Ha jól tudom nincs. IOS és android appról tudok csak.

(#35415) gduck


gduck
addikt

A UPC most se fog sávszélességet emelni? KATT IDE!

(#35416) TomMusic válasza TomMusic (#35413) üzenetére


TomMusic
őstag

Na, közben kiderült, ki van húzva a vége...

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#35417) Intruder2k5 válasza gduck (#35415) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem nem fog. Relatíve úgyis kicsi a közös területük, tehát komoly verseny ilyen szempontból nincs, ahol meg átfedés van, és akinek kellett a nagyobb sebesség, vagy az olcsóbb szolgáltatás, az már régen váltott, nem hiszem, hogy sokan lennének, akik erre a bejelentésre vártak, és majd most ugranak. Egyébként is teljességgel esélytelen, hogy ED3 koaxon lépést tartson a UPC ezzel a sebességgel.

[ Szerkesztve ]

(#35418) poli27 válasza gduck (#35415) üzenetére


poli27
veterán

A UPC most is emelt igaz nem sebességet hanem árat :DDD

(#35419) aram01 válasza Genius007 (#35399) üzenetére


aram01
nagyúr

Mennyi egy olyan router? Nekem is jo lenne a 120 a 60 helyett. Majd írj hogy mire jutottál.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#35420) szabonagyur válasza aram01 (#35419) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért AC-hoz nem csak router kell hanem kliens oldalról is eszköz...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#35421) zoli62


zoli62
addikt

Milyen esetekben szokott a UPC értesített levelet küldeni? Ez az első eset.

(#35422) MrRL19


MrRL19
senior tag

Helló

hol és hogyan tudom használni a wi-free-t?! esetleg van vmi oldal ahol vannak xy pontok ?! v hogy működik ez a dolog ?! (regiztem stb...)

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#35423) Intruder2k5 válasza MrRL19 (#35422) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ott tudod használni, ahol van UPC szolgáltatás, és a HGW-k kellő közelségben vannak a közterülethez, ahol használni szeretnéd. Ilyen térkép nincs, mert nagyjából a UPC teljes szolgáltatási területén, plusz még külföldön is használhatod.

De ITT nagyjából mindenre találsz választ!

[ Szerkesztve ]

(#35424) MrRL19 válasza Intruder2k5 (#35423) üzenetére


MrRL19
senior tag

Értem köszönöm akkor gondolom a várósban (bp) szinte bárhol lehet ... na m1 majd tesztelem :C

köszi :R

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#35425) Intruder2k5 válasza MrRL19 (#35424) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, amennyiben adott helyen elérhető legalább egy olyan UPC előfizető HGW jele, amin megy a WiFree. A "bárhol" azért enyhe túlzás, mert bár nincs előttem erre vonatkozó térkép, de szerintem sok olyan terület van BP-n is, ahol nincs UPC internetszolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

(#35426) MrRL19 válasza Intruder2k5 (#35425) üzenetére


MrRL19
senior tag

Az igaz ... csak gondoltam aktiválom ,ha már van ... ;]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#35427) moonguru válasza Intruder2k5 (#35423) üzenetére


moonguru
őstag

Jelenleg az alábbi külföldi országokban érhető el a szolgáltatás: Hollandia, Svájc, Lengyelország, Románia, Írország.

Ausztriában sajnos nem! :W

Ui:

Bécsben még a "free" hotspotok is telefonszámot kérnek!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#35428) Intruder2k5 válasza moonguru (#35427) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom ennek valami ottani jogi szabályozás az oka...

(#35429) moonguru válasza Intruder2k5 (#35428) üzenetére


moonguru
őstag

A "német" alaposság!

Bécs 11. kerületében pár másodpercre tudtam WIFI-n kapcsolatot létesíteni az emailjaim meg is jöttek de persze az utalási SMS meg nem! (nem szeretek "vakon" vásárolni úgy hogy nem tudom hogy van e fedezett a kártyán)

Még a McDonald’s-dokban sem működött! :W

Bezzeg Wiener Neustadt-ban működött gond nélkül! :) ( a free hotspot, több is)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#35430) solti válasza Intruder2k5 (#35428) üzenetére


solti
senior tag

Olaszországban is hasonló a helyzet, valami maffia törvény miatt...Az osztrákok meg nagyon privacy érzékenyek, pl náluk még a dashboard kamera se engedélyezett AFAIK.

(#35431) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Sziasztok!

Vállal valaki nagy feltöltésű sebességgel nagyobb mennyiségű adat feltöltést egy cloud tárhelyre? Ha van itt ilyen vagy ismertek olyat aki vállal megkérném írjatok pm-et.
Sajna az én 1Mbit/sec max feltöltési sebességemmel nagyon lassan tudnám feltölteni ezt a sok, archiválandó adatot.

(#35432) moonguru válasza Daywalkerke (#35431) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

És mit nyernél vele? :(

Mivel a "valakinek" is át kéne küldened a feltöltéshez!

Ui:

HA nem a saját gépedről kellene feltölteni, akkor arra van megoldás, ám ahhoz "valaki" se kel!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#35433) cigam válasza moonguru (#35432) üzenetére


cigam
félisten

Gondolom odaadná merevlemezen.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35434) moonguru válasza cigam (#35433) üzenetére


moonguru
őstag

Ó hát persze, ezt a lehetőséget (fizikai átvitel) már el is felejtettem! (már mindent online csinálunk) :DD

Monitor Guru!

(#35435) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. a upc nél mezei felhasználónak lehet fix ip szoláltatást kérnie? mennyibe fáj?van más megoldás is, csak érdekelne :)

(#35436) Intruder2k5 válasza bb.bocs (#35435) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#35437) aram01 válasza Daywalkerke (#35431) üzenetére


aram01
nagyúr

szia ha a környékemen laksz megoldom neked

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#35438) mlinus


mlinus
őstag

Most bridge módba raktam a hitront, és el lehet érni a webes felületet mindenféle trükközés nélkül. Szóval ezt is megoldotta az új firmware.

és bridge módba kifejezetten stabilabb is a ping. (A bixet már nem pingelem mivel ausztrián keresztűl érjük el)

217.20.130.99 ping-statisztikája:
Csomagok: küldött = 100, fogadott = 100, elveszett = 0
(0% veszteség),
Oda-vissza út ideje közelítőlegesen, milliszekundumban:
minimum = 9ms, maximum = 15ms, átlag = 12ms

(#35439) bb.bocs válasza Intruder2k5 (#35436) üzenetére


bb.bocs
őstag

nem láttam bocsi.hát ddns hez kellen pont a fix ip, de ennyi pénzt nem adok érte megoldom máshogy.kicsit pofátlanság :D meg csak businessben érhet el. de ár kategóriában röhej...na mind1 köszi.

más téma. ha elfelejtettem a wifree felhasználónév jelszó kombót,az e mailt meg úgy néz ki kitöröltem, hogy tudok hozzájutni?

(#35440) bb.bocs válasza bb.bocs (#35439) üzenetére


bb.bocs
őstag

rájöttem :)

(#35441) bb.bocs


bb.bocs
őstag

ismerősöm most fog kapni upc wi frees modemet, és belkell regisztrálni. ezt csak számítógéppel lehet vagy telefonon is? mert neki nincsen gépe, én meg nem cipelném a laptopot.

(#35442) moonguru válasza bb.bocs (#35441) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Nekem az UPC-s ügyfélszolgálat adta, és így már beregisztrálva kaptam is meg!

Futár esetén is megoldható, az ügyfélszolgalat megteszi. csak fel kell hívni!

Monitor Guru!

(#35443) cigam válasza bb.bocs (#35439) üzenetére


cigam
félisten

hát ddns hez kellen pont a fix ip :Y

"A DDNS (azaz Dynamic Domain Name System) dinamikus névfeloldó szolgáltatást jelent. Arra való, hogy állandó néven lehessen megtalálni egy számítógépet az interneten akkor is, ha annak internetkapcsolata olyan, hogy az egyedi azonosításra alkalmas IP-cím időről időre változik."

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35444) bb.bocs válasza cigam (#35443) üzenetére


bb.bocs
őstag

tudom :) max nem tudok fogalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#35445) bb.bocs válasza moonguru (#35442) üzenetére


bb.bocs
őstag

postán küldik ki. de akkor ügyfélszolgálatot hívogatva beregisztrálható nem kell gép hozzá...nem akarom hogy kimenjenek hozzá meg ilyenek, szigoruan telefonon kellene ma megoldani. nem akarok gépet vinni, tfelhivnám öket és oldják meg mert gép nincsen, kijönni meg ne jönnenek :P

[ Szerkesztve ]

(#35446) bb.bocs válasza bb.bocs (#35445) üzenetére


bb.bocs
őstag

elviszem a gépemet... mind1 nem bonyolítom :) csak cipelni...

(#35447) jeni


jeni
félisten

Üdv!

A szerződés hosszabbítással 2 évre lekötve,az árak a szerződés megkötésekor megmarad a szerződés lejártáig vagy egyéb okokra hivatkozva emelhetik?

Jelenleg: Digital Bronz és az UPC 120 Fiber van lejárt idejű szerződéssel látszat megtartásával.

Váltással Digital Gold + UPC 240 Fiber lenne (tervezett)

Az a bizonyos WIFIS routert amit adnak ingyenesen (a csomagrésze a wifis modem?) az milyen? ezzel az összeállítással az Asus RT-AC68U routeremet csomagolhatnám el a tv szekrény aljába.

Vagy maradna a Bronz + 120 Fiber 2 év szerződéssel.

Kimaradt:
A csomag váltásnál (felfelé) be kell vinni a szolgáltatóhoz az UPC mindkét mellékelt modemeket (TV + Internet) vagy kijönnek valamely napon ?

[ Szerkesztve ]

(#35448) kabelmania27 válasza jeni (#35447) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
UPC-nél hűség alatt nem változik az ár.
Használhatod a wfis modemet, de a router része elmarad a mostani routeredtől, ezért ha nem válik be akkor érdemes bridge módba tenni és saját routert használni, de a legjobb ha mostani ed3-as modemet+saját routert használod tovább.
Csomaggal kapcsolatban 1221 lemondás gomb után tudsz érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#35449) aram01 válasza kabelmania27 (#35448) üzenetére


aram01
nagyúr

ha egy 300Megát tudó wifi routert rákötök a upc cuccra akkor lehet hogy jön 12-al wifin?(ilyenem van itthon) Vagy valamit nagyon elértettem?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#35450) kabelmania27 válasza aram01 (#35449) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

12Mbittel jöhet, 120-al akkor jön ha a wan port gigabites

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.