Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36601) Rozsta válasza spider80 (#36600) üzenetére


Rozsta
csendes tag

Nevetni fogsz, de nekem pont az jutott eszembe, hogy többek közt ezért sincs náluk (most) hűségidő: fel voltak készülve az ilyen jellegű problémákra (ez meg mondjuk a mobilparkolás hiánya), megkockáztatom, hogy akár tudtak is róla. És ha hűségidőm lenne, nagyobb patáliát csapnék, mint így, hogy szabadon távozhatom.

Ez akkor jutott eszembe, amikor az ügyfélszolgálatos közölte, hogy ők engem nem hoztak kellemetlen helyzetbe, hisz' nincs hűségidő, bármikor kiléphetek.

(#36602) Rozsta


Rozsta
csendes tag

Amúgy félreértés ne essék, én a UPC-nek szurkolok.
Szeretnék náluk maradni, mert ettől eltekintve nekem megéri ez az egész.
És szerintem tök sok dologban jobbak, mint a konkurencia.

Ettől függetlenül persze lehet, hogy ez nálam válóok lesz...

(#36603) bogabi


bogabi
senior tag

Egy érdekes dolog: böngészek a MyUPC oldalán, csekkolom a szolgáltatások alatt, hogy mikor jár le a hűségidőm. Itt ugye látható, hogy mennyit kellene kifizetni, ha hűségidő lejárta előtt lemondom a szolgáltatást. A furcsa, hogy az UPC számítása szerint minél több időt töltesz ki a szerződésből, annál több lesz a lemondási díj is. Ezek szerint ha kötök egy hűségszerződést az UPC-vel, és másnap lemondom, akkor alig kell valamit fizetni? Most lehet, hogy én gondolkodom fonákul, de eddig ennek pont az ellenkezőjét tapasztaltam más szolgáltatónál: minél inkább közelebb vagyok a hűségidő végéhez, annál kevesebbet kellene fizetni, ha felmondom a szerződést. Vagy én gondolom rosszul? Hmmmm......

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#36604) wjbhbdux válasza bogabi (#36603) üzenetére


wjbhbdux
veterán

az igénybevett kedvezményt kell kifizetni

/s

(#36605) bogabi válasza wjbhbdux (#36604) üzenetére


bogabi
senior tag

Én is pont ezt írtam, meg azt, hogy ez nekem olyan "fordítva ülök a lovon" dolog. De nem gond, csak egy észrevétel volt.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#36606) spider80 válasza bogabi (#36603) üzenetére


spider80
őstag

bizony,ez pontosan így van. 1-2 hónapig még viszonylag kis bukóval ki tudsz szállni.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#36607) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok,

A wifi-free szolgáltatás mennyire biztonságos, értem ezalatt, a router amihez csatlakozok annak a tulajdonosa valamilyen szinten tudja, hogy éppen valaki használja a "wifi free"-t?

Eltudja azt érni mint egy klienst?

(#36608) Intruder2k5 válasza swoody (#36607) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, ha nézi a HGW admin oldalát, ott láthatja, hogy jelenleg éppen mennyien csatlakoznak az Ő HGW-jén lévő WiFree Access Point-ra.

Nem, a WiFree és az elsődleges hálózat semmilyen kapcsolatban nincs egymással, egyik irányba sem átjárható a két VLAN.

(#36609) cigam


cigam
félisten

Melyik (frekin van) az a mux, amiben az EPG-t sugározza a UPC?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36610) szabonagyur válasza bogabi (#36605) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez normális szolgáltatónál így kellene, hogy legyen, hiszen a hűséged miatt adott kedvezményt, ha nem kötöttél volna nem lenne. Felmondod akkor lényegében nincs hűséged, kedvezmény visszajár.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36611) glaci


glaci
őstag

Sziasztok!

Ez a Pace DCR7111 HD box milyen?
Csak azért kérdezem, mert pár napja, amikor hűséget hosszabbíttattak velem rábeszélt az ügyintéző, hogy kérjek +500 Ft -ért HD -t is és akkor lecserélik a régi első generációs csiga lassú Pace SD boxomat és küldenek helyette egy modern, szuper jó és gyors Cisco HD boxot, "aminél jobb nincs is a világon".
Na ehhez képest most vettem át a postán a csoagot és egy ilyen Pace van benne ... :(
(Még nem bontottam ki, csak tudok olvasni.)
Szerintetek mi a külömbség a 2 között?
Megtartsam, vagy küldjem vissza nekik, hogy nem ezt ígérték?
Ez sokkal gagyibb? Ill. mennyivel jobb ez, ha a HD - SD külömbséget nem nézzük, mint a mostani?
Csatlakozók, funkciók, sebesség terén hogyan viszonyul egymáshoz a 3 box?
Tanácstalan vagyok, hogy megtartsam a régit vagy elfogadjam ezt vagy kérjem azt, amit ígértek?
Szerintetek?

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#36612) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Erre kérnék értékelést:

Milyen beállításokat érdemes eszközölni ha ez egy új wifi-s Ubee modem?

(Amit megcsináltam: admin jelszó sajátra + eszköz híjján wifi-ki [free maradt] )

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#36613) kabelmania27 válasza ledgeri (#36612) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értékek rendben vannak, ha max három eszközt használsz mehet bridge módba a modem, ha nem használod akkor wi-free-t érdemes kikapcsoltatni.

[ Szerkesztve ]

(#36614) Gubek-Einste válasza glaci (#36611) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Cisco-t akkor kapsz ha kértél DVR-t is az előfizetéshez mivel a Cisco-ban van egy 320 GB-s WD Blue HDD is.
Sokkal jobb a Pace HD mint az SD.
Amiből megegyezik az SD és a HD abból érdemesebb a HD verziót nézni mivel ott van 5.1-es hang is és ha 4:3-as műsor van akkor helyes képaránnyal megy, nincsen széthúzva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36615) swoody válasza Intruder2k5 (#36608) üzenetére


swoody
senior tag

Oké, köszönöm szépen a segítséget.

(#36616) glaci válasza Gubek-Einste (#36614) üzenetére


glaci
őstag

köszi a gyors választ!

Akkor nem tudom, miért mondta a fickó, hogy Cisco -t fognak küldeni!
Mindenesetre akkor ha jól értelek a "megtartom az SD -t" opció szerinted kihúzható, igaz?
Viszont kérdés, hogy elfogadjam ezt, vagy kérjem az eredetileg beígért Cisco -t?
Azon a HDD -n kívül van még valami észre vehető külömbség a 2 HD box között? (Csatlakozók, sebesség, megbízhatóság ...)
Hosszú távra tervezek, így nem akarok olyanba belemenni, amivel később esetleg csak a zűr van.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#36617) kezo0 válasza glaci (#36616) üzenetére


kezo0
addikt

A kettő közt pl. havidíjban is van különbség. Amivel tudsz műsort is rögzíteni, az többe is kerül (ha jól emlékszem, havi 500 Ft-tal).

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#36618) Gubek-Einste válasza kezo0 (#36617) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A felvételi opció havi 1k-ba kerül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36619) kezo0 válasza Gubek-Einste (#36618) üzenetére


kezo0
addikt

Na pláne. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#36620) ledgeri válasza kabelmania27 (#36613) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Miért ajánlod az egyiket, és miért a másikat? Ja és persze: Nagyon szépen köszönöm!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#36621) kabelmania27 válasza ledgeri (#36620) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mert bridge módban a modem router része nem megy, így nem kell portforward beállítással foglalkozni. Előfordult korábban, hogy wi-free kikapcsolásával is stabilabb volt a modem, ezért ha nem használod akkor ajánlatos kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#36622) facan válasza kabelmania27 (#36621) üzenetére


facan
tag

Azt elfelejtetted hozzátenni, hogy bridge módban minden eszköz publikus IP címet fog kapni ami komoly veszélyforrás lehet..... (arról nem is beszélve hogy az eszközök az előfizetett csomagnak megfelelő sebességgel fogják elérni csak egymást, ráadásul lehet hogy teljesen külön tartományokból kapnak IP címet...)

(#36623) azigazimoris


azigazimoris
aktív tag

Tegnap óta a Pace HD boxomon a HD adások sokkal hangosabbak lettek azonos hangerőn, mint a sima adások és a box távirányítóval nem is tudom a HD csatornák hangerejét változtatni csak a többiét.
Annyi különbséget látok, hogy az SD adásoknál a hagcsatornánál magyart ír az info, a HD csatiknál Dolby Digitalt.
Valakinek volt már ilyen problémája, és lett-e rá megoldás? Vagy hibabejelentés lesz ?

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#36624) kabelmania27 válasza facan (#36622) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az is lemaradt, hogy a hgw router funciója nem olyan mint egy sima routeré ezért bizonyos esetekben jobban jár ha bridge módban van.

(#36625) Zitronensaft válasza azigazimoris (#36623) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Távirányítót tudod úgy beállítani,hogy a tv-n állítgassa a hangot.Ha bejelented hibára,a szerelő ugyanezt fogja tenni.

(#36626) bb.bocs


bb.bocs
őstag

halihó.
ti milyen netet ajánlanátok ha feltöltök? most konkrétan az alap csomaggal 300kb el tölt fel... gondoltam váltok a 60as csomagra, logikusan nézve akkor 600kb a feltöltési sebesség?...

(#36627) spider80 válasza bb.bocs (#36626) üzenetére


spider80
őstag

Nem egészen. a 60-as csomag feltöltési sebessége 6Mbit, 1Mbit 128Kb másodpercenként. 128*6=768Kb . Tehát maximum 768-al tudnál feltölteni.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#36628) bb.bocs válasza spider80 (#36627) üzenetére


bb.bocs
őstag

az szrtem teljesen jó. csak ilyen 100mb os hanganyagokról van szó, nem filmekről meg ilyenekröl... köszi azt hiszem megéri váltani, bár nem tudom ha most csomagot ugrom akkor van e kötelezettség ,és mikor aktiválják. :) és árban mennyi lesz a kül. régi"tagok" vagyunk :D

[ Szerkesztve ]

(#36629) kabelmania27 válasza bb.bocs (#36628) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Felfelé bármikor lehet váltani, a hűség újraindul, hamar átállítják.
Webshopban vagy 1221-en tudsz módosítani, ha csak neted van akkor 4990Ft egy éves hűséggel, ha már nincs hűséged akkor 1221 lemondás gomb után tudsz kérni ügyfélmegtartót.
Mennyi most a havidíj?

[ Szerkesztve ]

(#36630) gorog67 válasza bb.bocs (#36628) üzenetére


gorog67
aktív tag

Az optimisták abban reménykednek, hogy a UPC sebességet emel, lehet, hogy ha vársz egy kicsit, nem is kell csomagot váltanod.

(#36631) bb.bocs válasza gorog67 (#36630) üzenetére


bb.bocs
őstag

aha.hát ráér.de ez vagy bejön vagy nem...mi a 30asért fizetünk 3700at :(

de ha váltunk akkor azt is emelni fogják amire váltanánk. gondolom

[ Szerkesztve ]

(#36632) kabelmania27 válasza bb.bocs (#36631) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az a lényeg, hogy hűségen belül felfelé bármikor mehetsz de lefelé csak ha lejárt.

(#36633) bb.bocs válasza kabelmania27 (#36632) üzenetére


bb.bocs
őstag

jaja azt tudom.csak hogy akkkor köt e +1év ha váltok

[ Szerkesztve ]

(#36634) azigazimoris válasza Zitronensaft (#36625) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Igen ez is egy opció, de eddig közel egyforma hangerőt tolt a tévére a box minden csatornán és lehetett a hangerőt állítani, most meg a HD csatornák ordítanak, mint az állat a simákat meg alig hallom.
Ne kelljen már csatornánként 5 és 25 között állítgatnom a tv hangerőt :W
Eddig minden frankó volt...

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#36635) kabelmania27 válasza azigazimoris (#36634) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Médiacardra váltás is egy opció ha a tévé CI+ képes és nincs szükséged videótárra.
bb.bocs: Okés.

[ Szerkesztve ]

(#36636) bb.bocs válasza bb.bocs (#36633) üzenetére


bb.bocs
őstag

hát ez nem logikus... a felületen mikor megrendelném, ott azt ajánlja fel hogy a 60as az 7000ft!
szóval akkor az új ügyfél meg mindenki 5öt fizet én meg régi elöfizetőként 6 ot? :D tök logikus. gondolom ezt azért mert nekünk csak internet meg telefon van tv nincs... 7000ért tuti nem kell, inkább emgvárom hogyí felhívjon egy kis ügyintéző a kedvező ajánlattal... jó lehúzás :(

ui:
most látom az az 5000es ár vlmi társasházi kedvezmény... akkor felejtős. ki nem adunk 7000et ilyen netér. kicsit morcos lettem azért :D

[ Szerkesztve ]

(#36637) kabelmania27 válasza bb.bocs (#36636) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jaja, időnként behozzák a társasházi és a nem társasházi díjakat aztán a következő időszakban egységes díjat írnak ki.
Várd ki a hűség végét, vagy hívd fel 1221-et, vagy ne csinálj semmit hátha emelik a 30-ast.

[ Szerkesztve ]

(#36638) bb.bocs válasza kabelmania27 (#36637) üzenetére


bb.bocs
őstag

ja a végén az lesz :) anno is emeltek szóval nem lehetetlen.szrtem nincs már hűségem.szrtem

[ Szerkesztve ]

(#36639) Popes válasza azigazimoris (#36634) üzenetére


Popes
őstag

Egy pár napja nálam is ezt csinálja és valóban idegesítő, valamit elcsesztek de nagyon mert eddig jó volt.

Deus ex machina

(#36640) gorog67 válasza kabelmania27 (#36637) üzenetére


gorog67
aktív tag

Nem értem a UPC-t, hogy miért hergelik az embereket az extrém listaárakkal, meg hogy trükközni kell, ha régi ügyfél vagy. A társasházi árak a még elfogadható kategóriába tartoznak. Egy bizonyos idejű előélet után már visszajött az egyedi lakások magasabb telepítési költsége, ezért méltányos lenne megadni ezt a kedvezményt pl. 5 év után.

(#36641) kabelmania27 válasza gorog67 (#36640) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Én sem értem, pár hónapja megint külön árat írnak ki, régebben egyfajta havidíj volt.
bb.bocs: 10évvel ezelőtti csomagok feltöltéséhez képest jobb a helyzet, betárcsázáshoz képest pedig fénysebesség van. 2007 tavaszán 20Mbit volt a legnagyobb csomag, most 30-as a legkisebb.
Sávszélesség igény folyamatosan nő.

[ Szerkesztve ]

(#36642) azigazimoris válasza Popes (#36639) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Köszi a megerősítést, akkor délután hívom őket, mert ez így elég hulladék...

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#36643) hallerlaller válasza kabelmania27 (#36621) üzenetére


hallerlaller
addikt

Wi-freet hogy lehet kikapcsolni?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#36644) sznandi77 válasza kabelmania27 (#36635) üzenetére


sznandi77
csendes tag

Azért nem biztos nekem is Ci+ képes és a upc listán szerepel a tv-m még is szar a HD adások egy része.

(#36645) Gubek-Einste válasza hallerlaller (#36643) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

MyUPC felületen vagy felhívod a 1221-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36646) adika4444 válasza hallerlaller (#36643) üzenetére


adika4444
addikt

Telefonos üfsz vagy My UPC
de ha kinyomod akkor te hozzád sem tudnak kapcsolódni, és te sem tudsz mások hálózatához.

üdv, adika4444

(#36647) gorog67 válasza Gubek-Einste (#36645) üzenetére


gorog67
aktív tag

Én a MyUPC-n csak olyat találtam, hogy regisztrálás a wifree-re. Csak azután lehetne letiltani?

(#36648) Gubek-Einste válasza gorog67 (#36647) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelenleg milyen szolgáltatói eszközöd van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36649) gorog67 válasza Gubek-Einste (#36648) üzenetére


gorog67
aktív tag

Ubee.

(#36650) Gubek-Einste válasza gorog67 (#36649) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azon elvileg alapból aktiválva van.
Akkor ha be van kapcsolva akkor a kikapcsolásnál marad a 1221.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.