Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34451) szabonagyur válasza theboobaq (#34438) üzenetére


szabonagyur
félisten

MIlyen a kliens oldali eszközöd? Az sem mindegy... régebbi notiknál volt pl a 150Mbit-es N szabvány aminél a valós sebesség a 72Mbit és így tovább...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#34452) theboobaq válasza szabonagyur (#34451) üzenetére


theboobaq
aktív tag

Nem mai laptop az biztos. Gondoltam arra amire írsz viszont akkor néha miért ugrik fel 150mbit-re?

(#34453) szabonagyur válasza theboobaq (#34452) üzenetére


szabonagyur
félisten

És nem szándékozol elmondani a hardvert vagy ekkora államtitok? Amúgy az ilyen ugrálás oka lehet a távolság is, gyenge router vagy kliens eszköz stb stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#34454) zsolti3738


zsolti3738
újonc

sziasztok..

aszt szeretném kérdezni hogy a upc digitális kábel tv-HD-adásának mijen fel bontása van...

válaszokat elöre is köszönöm...

(#34455) szabonagyur válasza zsolti3738 (#34454) üzenetére


szabonagyur
félisten

Aszt egy konzervnyitóval tudod fel bontani maximum... Helyesírás 1.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#34456) Intruder2k5 válasza zsolti3738 (#34454) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#34457) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

MyUPC-be miért nem lehet belépni?

Azt írja, hogy a szolgáltatás átmenetileg szünetel.

Egy hete is így volt, közben mondjuk nem próbáltam...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#34458) Gubek-Einste válasza Donki Hóte (#34457) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam nincsen gond, megy rendesen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34459) Donki Hóte válasza Gubek-Einste (#34458) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Na, ez érdekes...

Nekem nem megy, hiába próbálom :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#34460) theboobaq válasza szabonagyur (#34453) üzenetére


theboobaq
aktív tag

bocs elkerülte a figyelmem ,hogy te is válaszoltál.

Atheros AR9002WB-1NG

Ilyen vevő van a laptopban de más vevővel is ezt csinálta azt hiszem az RALINK vevő volt.

(#34461) kungzi


kungzi
veterán

én is hívtam őket, tegnap este óta nem kódolta ki a csatornákat a mediacard, epg volt, de kép nem
most frissítette a kártyát a központban, fut jelenleg a teljes csatornakeresés, remélem ok lesz, mert 9-től real meccs lesz :(((

adat/egyéb az mi a fene? Eddig még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#34462) kezo0 válasza -=RelakS=- (#34445) üzenetére


kezo0
addikt

A hiba a box legutóbbi szoftverfrissítése óta van, azóta nem adnak ki a Cisco HD DVR-ek DD 5.1-es hangot. Jelentsd be te is hibára, érezzék a nyomást, hogy ezt mielőbb orvosolniuk kell, mert jelenleg csak maszatolnak (elismerik a hibát, de nem tudják, mikorra lesz javítva)!

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#34463) club1 válasza kungzi (#34461) üzenetére


club1
veterán

A csatornakeresés nem jelent semmit, annak minden dvb-c tunerrel rendelkező tv-n le kell futnia előfizetői kártya nélkül is. Kábeltv rendszereken általában nem csak tv és rádió csatornákat tartalmazó frekvenciákat használnak.

(#34464) kungzi válasza club1 (#34463) üzenetére


kungzi
veterán

Na a kártya meghalt. Másik tv-n se kódolja ki a csatornákat. Abból kivett kártya pedig igen. Szóval holnap küldenek egy szerelőt és cserélik.

(#34465) Zitronensaft


Zitronensaft
aktív tag

Ubee modemeseket érintheti,hogy az 1.0.20-as új szoftverrel HP eszközökkel wifi és kábeles csatlakozási probléma lehet. (nem kapnak ip címet)A hiba kijavítása folyamatban.

[ Szerkesztve ]

(#34466) moonguru válasza Zitronensaft (#34465) üzenetére


moonguru
őstag

Na ne, újabb szoftver frissítés... :W

Inkább küldjék Tarzant, majd az megoldja!! :)

Monitor Guru!

(#34467) Treck


Treck
aktív tag

kabelmania27: raereztem, hogy vmi nem okes nalam, amikor a 40-41es visziranybol 47 lett, es meg olyan melegek sem voltak... Tegnap este teljesen elszallt a visziranyom, nincs se net, se telefon, se videoteka... Az a node javitas par honapja nalam nagyon elrontott vmit, mert azota vannak problemak, de olyan meg nem volt, mint most, hogy teljesen elmegy a viszirany... Ma jonnek "meghegeszteni", kivancsi leszek mi lesz a gond...

http://google.treck.hu

(#34468) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok! Egyik ismerősömnek van egy UPC előfizetése amihez kapott egy TC7200U típusú HGW-t. Valahogy meg kellene oldani,hogy a mögötte lévő eszközt kívülről elérje. Egy ideig működött de most valamiért elromlott. Újraindítás megvolt a HGW-n is és a mögötte lévő eszközön is.Van esetleg valami dmz lehetőség rajta? Esetleg be lehet állítani rajta,hogy kívülről is el tudjam érni a HGW-t?

[ Szerkesztve ]

(#34469) aram01


aram01
nagyúr

Urak ma odáig eljutottam hogy kihozták a mediaboxot, párosítanám a tv távjával de nem találom a szolgáltatóját a listában (beltéri egységnek látja) netem emeltettem 120/10, az meg lett 30/10 behozzam a baltát?

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#34470) spider80 válasza aram01 (#34469) üzenetére


spider80
őstag

A netet wifin használod,vagy kábelen?

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#34471) aram01 válasza spider80 (#34470) üzenetére


aram01
nagyúr

wifin

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#34472) Uthenger válasza aram01 (#34471) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Akkor a wifi lesz a gyenge lanszem
Vagy ennyit bir az eszkozod vagy zsufolt a wifi csatorna
Ha tud tobbet az eszkozod akkor keress tiszta csatit es allitsd 40 mhz-re a savszelt a modemben
Nezd meg kabelen ott meglesz...

[ Szerkesztve ]

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#34473) bogabi válasza aram01 (#34471) üzenetére


bogabi
senior tag

Tesztelt le kábellel (modem és PC vagy laptop közé legalább Cat5e kábelt rakj), és ha úgy sincs meg a sebesség, akkor van gond. WiFi sebessége nagyon sok mindentől függ (kliens, csatornák telítettsége a környéken, egyéb zajforrás a sávban, falak árnyékolása, stb.), tehát a WiFi nem mérvadó.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#34474) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok!
Van egy helyen elérhető UPC Wi-Free, amihez tudok csatlakozni mobillal (Samsung Galaxy Ace2, ill. Akai Glory G3), viszont laptoppal nem (Win7). Látja a wifit, kéri az azonosítót és jelszót is, de aztán vagy ismét újra kéri, vagy kiírja hogy nem tudott csatlakozni (pedig ugyanazt írom be, mint a telókon). Kicsit régebbi a laptop, kb. 2007-es, azthiszem. Mi lehet a probléma?
Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#34475) Gubek-Einste válasza kisapa (#34468) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a mögötte lévő eszköz?
Ha saját router akkor a HGW-t bridged módba kellene tenni és már is publikus IP címet fog kapni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34476) pjen válasza aram01 (#34469) üzenetére


pjen
félisten

Szia.A box távját egyszerűbb párosítani a Tv vel.

(#34477) aram01 válasza pjen (#34476) üzenetére


aram01
nagyúr

tudom csak az egy forintot nem ér, a tv-m távja meg mozgás érzékelős

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#34478) -=RelakS=- válasza aram01 (#34477) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Csak nem LG?
Azt nekem sem sikerült megoldanom, pedig szerintem minden lehetséges médiaeszközt végig kattintgattam a tv-n :/

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#34479) kisapa válasza Gubek-Einste (#34475) üzenetére


kisapa
senior tag

Nem router hanem egy videó rögzítő. Ha bridge módban van akkor használható a telefon?

(#34480) aram01 válasza -=RelakS=- (#34478) üzenetére


aram01
nagyúr

de az

fejlemény az hogy a teszt után ezeket mértem:
gép: 30
tv: 57
telefon :8
ez ám a sebesség
sajnos csak wifin tudom mérni kábelen nem
a router itt van a nappaliban :F

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#34481) Intruder2k5 válasza kisapa (#34479) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen, minden használható.

(#34482) kisapa válasza Intruder2k5 (#34481) üzenetére


kisapa
senior tag

A briged módot hol tudom bekapcsolni? Legfeljebb viszek neki egy saját routert amit biztosan be tudok állítani úgy ahogy kell.

(#34483) Intruder2k5 válasza kisapa (#34482) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#34484) kisapa válasza Intruder2k5 (#34483) üzenetére


kisapa
senior tag

Az én esetemben egy TC7200-ról van szó. Ami leírást találtam róla abban nem láttam ezt a menüpontot.

(#34485) Intruder2k5 válasza kisapa (#34484) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig elviekben a TC7200 menüje is ugyanilyen, ha nincs benne a bridge mód, akkor telefonáljatok be a 1221-re, mert rossz firmware van rajta. Volt már ilyen több is itt a fórumon, eddig mindenkinek szó nélkül cserélték az fw-t, aztán beállítható a bridge mód.

Feltehetően akkor EZ van neked is.

[ Szerkesztve ]

(#34486) spider80 válasza aram01 (#34480) üzenetére


spider80
őstag

De értsd meg,hogy kábelen fogod csak megkapni a 120 mbitet. Wifit minden zavarja,és sehol nem garantálnak rá 1 mbitet sem. Ezt hiába is jelented be hibára,mert nem hiba.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#34487) kabelmania27 válasza Treck (#34467) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Írd majd le a fejleményeket.

(#34488) aram01 válasza spider80 (#34486) üzenetére


aram01
nagyúr

megértem akkor így jártam, más a csomag tartalma a vezetékes telefon, de készülék nem jár hozzá (ez is vicc) ha már megvan használnánk de a szerelő valami wifis telefonról makogott, van valahol a upc-nek készülék ajánlata? vagy ti tudnátok ajánlani valamit? vagy hogy működik ez?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#34489) blakey


blakey
titán

Az elmúlt 1-2 évben többször említettem, hogy eljön az az idő amikor több kódolatlan digitális csatorna lesz a upc hálózatán, nos eljött. :) Sokan kételkedtek benne, de ez várható volt, szerintem bövülni is fog a kínálat, már így is van egy jó pár csatorna, nem kell + box és ez jó.

(#34488) aram01
Létezik upc phone alkalmazás androidra, iOS-re, wp-re nem tudom, azon be tudod állítani, hogy a vezetékesre érkező hívásokat azon fogadd ill. onnan kezdeményezz hívásokat. Wifi-vel ill. mobilnettel működik, tehát adatforgalmat generál, ezért érdemes wifivel használni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34490) -=RelakS=- válasza aram01 (#34488) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

wifis telefon?

Veszel egy akármilyen vezetékest, bedugod a router megfelelő portjába, csókolom.

Ha "rádiós" telefon kell, az meg ugye úgy megy, hogy van egy dock, amibe bedugod a telefonkábelt, meg a tápegységet. Telefonkábel másik fele routerbe, tápegység konnektorba. Ezután már csak a kézibeszélőt kellhet összepárosítani a dockal, és használhatod is.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#34491) kisapa válasza Intruder2k5 (#34485) üzenetére


kisapa
senior tag

Most jelenleg nem tudom megnézni,hogy milyen fw van rajta mert helyileg nem itt van. Remélem,hogy csak a leírás a rossz amit találtam hozzá és a HGW-ben már benne van ami kell. Köszönöm a segítséget.

(#34492) aram01


aram01
nagyúr

oké leesett, köszönöm

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#34493) Intruder2k5 válasza kisapa (#34491) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom hol és mit találtál, de UPC saját fw-t használ, tehát ha esetleg eredeti gyártói oldalon nézted, annak semmi jelentősége.

Szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#34494) ferob válasza blakey (#34489) üzenetére


ferob
őstag

Esetleg arról van már valahol egy lista, hogy pontosan melyik csatornákat érinti a változás?

(#34495) kisapa válasza Intruder2k5 (#34493) üzenetére


kisapa
senior tag

Ezt találtam,de ez lehet hogy már nagyon régi.

(#34496) blakey válasza ferob (#34494) üzenetére


blakey
titán

Biztos van, de ha van tv-d akkor végig mehetsz rajta. :)
Ezeket vettem észre: m1 (SD, HD), m2 (SD, HD), Rtl Klub SD, TV2 SD, Duna TV (SD, HD), Duna World (SD, HD), Viasat 3, Cool TV, AXN SD, AXN Black, Story 4, Filmmánia, ATV SD, Hír TV, Sport 1, 2 SD, Eurosport SD, Nat Geo SD, Discovery, Minimax és még van egy kettő, nem jut eszembe. Kezdetnek nem rossz, szerintem.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34497) Intruder2k5 válasza kisapa (#34495) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

UPC-nél TC7200U néven fut, a TC7200.20 a Telekom-os változat, viszont a Telekom minden HGW-jében tiltva van a bridge üzemmód.

[ Szerkesztve ]

(#34498) cigam válasza blakey (#34489) üzenetére


cigam
félisten

Lesz az még 1-2 év mire az ide begyűrűzik. :(

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34499) blakey válasza cigam (#34498) üzenetére


blakey
titán

Mármint micsoda? Már elkezdődött. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34500) ferob válasza blakey (#34496) üzenetére


ferob
őstag

Még a SportM és Muzsika TV is kódolatlan lett, valamint ugye a területenként eltérő helyi csatornák.

Kár, hogy a Film+ és a Comedy Central kimaradt a szórásból, de valóban nem rossz így kezdésnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.