Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33251) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Azt meg tudja nekem mondani valaki hogy a digitális adásnál a jelerősség milyen intervallumok között megfelelő? A hibaüzenet általában olyan csatornáknál jön elő aminek a jelerőssége olyan 46% vagy az alatti.
Az átlagos jelerősség olyan 55%. Ez ideális vagy kevés?

(#33252) kabelmania27 válasza kriszpontaz (#33251) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek tájékoztató adatok, 55% elfogadható.
Kártyád vagy boxot használsz?

(#33253) kriszpontaz válasza kabelmania27 (#33252) üzenetére


kriszpontaz
veterán

CI+ kártyát. Itt írtam a problémát.
Azt vettem észre hogy az 50% alatti jelerősségű csatornáknál dobálja a hibaüzit. Az ennél jobbaknál nem.
Meg általában az AXN White, az RTL+, az RTLII. Ezek sűrűn.

[ Szerkesztve ]

(#33254) kabelmania27 válasza kriszpontaz (#33253) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez a tévé érzékenységétől függ.
Hogy van elosztva a koax?

[ Szerkesztve ]

(#33255) club1 válasza kriszpontaz (#33253) üzenetére


club1
veterán

Nálam ezekben az a közös, hogy 600 MHz feletti mux-okon vannak, de nálam az LG-n 90% fölötti jelerősséggel. Szerintem nálatok ott lesz valami gond a kábelezéssel. Nálam is volt, 2000 Ft-ért rendbe rakattam...

(#33256) gorkmc válasza club1 (#33246) üzenetére


gorkmc
tag

TV+internet+telefon is UPC-nél van most. A hűségidő már mindháromra lejárt. Le akartam mondani a telefont, mert nem használom. Erre mondták, hogy oké, de akkor sokkal több lesz a másik 2 szolgáltatás ára, mert csomag árnak számít így is, hűségidő nélkül. Oké, akkor maradjon a telefon. Meg akartam emelni a 30-as netet 60-asra. Azt mondták ezt sem lehet, csak ha váltok Trio XL csomagra 2 év hűséggel. Amikor mondtam, hogy megnézek más alternatívát, akkor mindjárt jöttek egy olcsóbb árral, de még mindig 24 havi hűséggel. Amiket írtatok, várható, hogy 2 éven belül lesz Digi nálunk is. Addig viszont nem értem miért nem lehet csak a netet megemeltetni és arra vállalni az 1 év hűséget.

(#33257) club1 válasza gorkmc (#33256) üzenetére


club1
veterán

Mivel a UPC befektetői a rövidtávú profit maximalizálására törekednek, a cég ezért igyekszik minél több pénzt kiszedni azokról a területekből, ahol egyedül, vagy csak drága konkurenciával együtt vannak. A profit maximalizálását nem segíti az, ha az ügyfél szabadon tudja variálni az akciós árú csomagját.

(#33258) kriszpontaz válasza kabelmania27 (#33254) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ha erre gondolsz, így:

Jelerősség átlagban: LINK

És ezt a hibaüzenetet dobálja:

[ Szerkesztve ]

(#33259) kabelmania27 válasza kriszpontaz (#33258) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi, ha jól látom tapba megy a tv, nézd meg hogy in-re van-e kötve a bejövő, elvileg out ágon van a modem vagy tovább van osztva. Modem jelszintet is nézd meg.
gorkmc: Egyszerűbb lenne a helyzet ha nem trioba lennél, ettől független hívd fel megint a 1221-et nyomd le a lemondás gombot, hátha olyan ügyintézőt kapsz aki megoldja vagy írja az upconline@upc.hu címre
Invitelnél kisebb csomagba hűség után csak listaáron lehet visszamenni.

[ Szerkesztve ]

(#33260) kriszpontaz válasza kabelmania27 (#33259) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Igen, TAP-ba van a TV kötve, IN a bejövő kábel, OUT a modem felé.

Modem jelszintek:

(#33261) cigam válasza club1 (#33257) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Azért én megnéznék egy statisztikát, hogy így mennyi ügyfelet tartanak meg, és mennyit buknak a rugalmatlanságukkal.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#33262) club1 válasza cigam (#33261) üzenetére


club1
veterán

Ahol nincs más vezetékes net (vagy max. adsl), ott nyugodtan lehetnek rugalmatlanok. Aki használt már kábel/optikai netet, nem szívesen megy vissza adsl-re. Ahol meg van normális konkurenciájuk, ott véletlenül tudnak jó árakat adni. Meg akkor is, ha nagyon fel akarja mondani az ember az előfizetését...

(#33263) kabelmania27 válasza kriszpontaz (#33260) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, modem értékek rendben vannak.
Előfordul hogy lassan kódol ki.
Jelszint problémával azt tudod csinálni hogy az osztót kicseréled kettes splitterre kb +3dB-t adnál a tévének, lehet ennyitől javulni fog a helyzet.
Ezen kívül bírni jó, pl [link] [link] YCM-1002B EKT-1002B A felsoroltakon kívül más típus is elfogadható ha a 5-1000Mhz-s és van rajta CE felirat.
gorkmc: Trioval nem egyszerű lefele módosítani, ettől független hívd fel megint a 1221-et nyomd le a lemondás gombot, hátha olyan ügyintézőt kapsz aki megoldja vagy írja az upconline@upc.hu címre

[ Szerkesztve ]

(#33264) blakey válasza kriszpontaz (#33258) üzenetére


blakey
titán

Próbáld ki szűrő nélkül, szerintem az nem kell neked.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33265) kriszpontaz válasza kabelmania27 (#33263) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Köszi szépen a tippet!

(#33264) blakey: Ha a bumszli toldó a szűrő a TV ágán akkor megpróbálom lecsavarni és tesztelem. :)

(#33266) kriszpontaz válasza blakey (#33264) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Letekertem, olyan átlag +5-10% jelerősség növekedés van, még mindig dobja néha a hibaüzit. Nem gond ha nincs rajta a szűrő? Konkrétan milyen szerepe van?
Nem az lenne a dolga hogy a TV felől ne menjen zavaró jel a modem felé?

[ Szerkesztve ]

(#33267) Gubek-Einste válasza kriszpontaz (#33266) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha lefényképeznéd akkor meg tudjuk mondani, hogy pontosan milyen típusú is így azt is, hogy a kiszedésének milyen hatásai lehetnek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33268) blakey válasza kriszpontaz (#33266) üzenetére


blakey
titán

Egy fotó jól jönne, nálam sincs semmilyen szűrő, nyugodtan kiveheted, a modemet nem fogja zavarni.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33269) kriszpontaz válasza Gubek-Einste (#33267) üzenetére


kriszpontaz
veterán

A henger alakú szűrőn lévő típusszám: EZHP-88/65/50. A fentebb linkelt képen látszik.

[ Szerkesztve ]

(#33270) Gubek-Einste válasza kriszpontaz (#33269) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Modern tévék esetében nincsen rá szükség, nyugodtan kiveheted.
Én nem látom rajta a típusszámot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33271) kriszpontaz válasza Gubek-Einste (#33270) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Mert a képen nem látszik, de leolvastam.

Újabb képek:

[ Szerkesztve ]

(#33272) blakey válasza kriszpontaz (#33269) üzenetére


blakey
titán

Nyugodtan használd nélküle, ha úgy jobb a vétel.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33273) Gubek-Einste válasza kriszpontaz (#33271) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én olyan képet szerettem volna kérni amin látszik a típusszám is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33274) kriszpontaz válasza Gubek-Einste (#33273) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Sajnos beütött szám, így nehezen fényképezhető. Fentebb linkelve.

(#33275) poli27


poli27
veterán

hpf 85 szűrő mit kell ezen fényképezni?.... sima visszirányszűrő!

[ Szerkesztve ]

(#33276) kabelmania27 válasza kriszpontaz (#33274) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha kiveszed utána nézd meg a modem értékeket főleg a felfelé irány lényeges.
Osztócserét is megpróbálhatod hátha javul a helyzet, fent leírtam részletesen.

(#33277) kriszpontaz válasza kabelmania27 (#33276) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Leszerelés után szűrő nélkül:

(#33278) benjoe1


benjoe1
aktív tag

Egy kétszintes hétvégi házba lenne bekötve UPC net.
Wifis kábelmodemet igényelnénk, amit a felső szinten helyeznénk el. Félve attól, hogy az alsó szinten nem lenne elég jel, egy wifi AP-re gondoltam (pl. TP-Link TL-WA801ND). Ebben az esetben egy UTP kábellel simán össze lehet kötni a kapott kábelmodemet az AP-vel, és működik? Nem kell router a kettő közé, ugye?

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#33279) poli27 válasza benjoe1 (#33278) üzenetére


poli27
veterán

Sztem jobban jársz ha veszel egy saját routert, mert amit adnak az egy fos.... Bridge módba teszed és alsó szintre meg elhelyezel egy Ap.....

[ Szerkesztve ]

(#33280) kabelmania27 válasza kriszpontaz (#33277) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, ha jól látom nem változott az adási.
Az osztót cseréld ki kettes splitterre pár dB plusztól lehet 46%-ról felmegy az erősség 50%-re.

(#33281) gduck válasza benjoe1 (#33278) üzenetére


gduck
addikt

Igen, működik!

[ Szerkesztve ]

(#33282) FireShadow


FireShadow
senior tag

Mennyire merjek nyugodtan havi 500gigát forgalmazni? Új ügyfél leszek holnaptól, idöröl idöre mindig megkérdezem tőletek mennyire aktuális a forgalom limit betartatása, de volt akit már kiraktak hogy tul sokat forgalmaz és mi volt az a mennyiség? :B

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#33283) Intruder2k5 válasza FireShadow (#33282) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az aktuális forgalmi limit ÁSZF szerint még mindig 300GB, de jelenleg nem igazán foglalkoznak vele...

(#33284) mókus örs


mókus örs
újonc

Sziasztok! Szerintem Nektek tök egyszerű lesz a kérdésem megválaszolása. Szóval upc-digit előfizetés van a lakásban egy kártyás, valamint egy a második tv-készülékhez szükséges kártya nélküli médiaboxxal. Mindkettő médiabox a szolgáltatótól, az egyik díjmentes, a másik havi bérleti díj fejében van nálunk. Kaptam egy olyan tanácsot, hogy a bérelt készülék helyett vegyek a kereskedelmi forgalomban található médiaboxok közül, így a upc-től bérelt készüléket vissza tudom adni és nem kell tovább a havi díjat fizetnem. Ez a megoldás működik, vagy csak kizárólag a upc-s bérelt készüléken tudom nézni a digitálisan továbbított csatornákat? Az ügyfélszolgálat szerint csak az ő készülékük a frankó. Kinek higgyek?

(#33285) Zitronensaft válasza mókus örs (#33284) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Hinni bárkinek bármiben lehet. Csak a upc által adott boxokkal vagy médiakártyával foghatók az adók. Ez meg tény.
Egyébként mindkét boxodban van kártya,különben nem látnád az adást.

(#33286) mókus örs válasza Zitronensaft (#33285) üzenetére


mókus örs
újonc

Köszi. És ha vennék egy kártyafogadóval szerelt médiaboxot és kérnék egy kártyát a szolgáltatótól? Ez a megoldás működhet? Vagy a kártyának is van bérleti díja? Mik a tények? :)

(#33287) Intruder2k5 válasza mókus örs (#33286) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen van, semmit sem adnak ingyen!

http://www.upc.hu/televizio/premium-digitalis-szolgaltatasok/tobb-tv-keszulek/

[ Szerkesztve ]

(#33288) Zitronensaft válasza mókus örs (#33286) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Össze van rendelve a box a kártyával,ami benne van. Csak kártyát nem ad a upc.
Próbáld ki,cseréld ki a két boxodban a kártyákat:nem fog működni.
A médiakártya is tulajdonképpen egy pcmci kártyaolvasó és egy kódkártya ...
Léteznek boxok amik nem kártyát,hanem kártyaolvasót fogadnak,de egyrészt ritkák,drágák,másrészt a médiakártya sincs ingyen...úgyhogy felesleges bonyolítani.

(#33289) F_Zolee válasza gorkmc (#33256) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én is hasonló cipőben járok. Trio XL-t mennyivel olcsóbban ajánlották? Bár gyanítom így is jóval többe kerülne, mint amit most fizetek.

(#33290) mókus örs válasza Zitronensaft (#33288) üzenetére


mókus örs
újonc

Köszönöm!

(#33291) csubuka


csubuka
addikt

A WiFree kikapcsolásához, ha eddig nem vagyok regisztrált akkor először regisztrálni kell a Wifreere?

(#33292) FireShadow válasza Intruder2k5 (#33283) üzenetére


FireShadow
senior tag

Csodás, köszönöm :R

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#33293) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

ubee-n bekapcsoltam a portforwardot:

A whatismyip port scanner-e szerint nyitva van:

És mégsem oké. Belső hálós ip-vel megy, a külsőssel nem:
$ ssh root@192.168.0.3 -p 222
root@192.168.0.3's password:

$ ssh root@89.135.x.y -p 222
ssh: connect to host 89.135.x.y port 222: Connection refused

Mit rontok el, és hol?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#33294) mlinus


mlinus
őstag

UPC-n nem megy az RTL vagy az RTL most, és ez nem hálózati hiba.
katt/L]

(#33295) Intruder2k5 válasza mlinus (#33294) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elég durva! Nem semmi, hogy azért mit meg nem engednek maguknak... Mondjuk én nem igazán nézem ezeket az oldalakat, így eddig fel sem tűnt.

[ Szerkesztve ]

(#33296) SybenX válasza mlinus (#33294) üzenetére


SybenX
őstag

Akkor ezért nem tudom elérni az rtl most-t...Most nézhetem mobilnetről...

(#33297) canniball


canniball
nagyúr

Levágta a UPC az RTL Klub weboldalát

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#33298) Uthenger válasza canniball (#33297) üzenetére


Uthenger
aktív tag

már kb 1 hete a deninetes oldalak sem mennek több UPC-s IP címről...
valószínűleg szépen sorra következik a többi szolgáltató is, akitől sok forgalom jön,
amíg valaki nem enged...

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#33299) blakey válasza canniball (#33297) üzenetére


blakey
titán

Igen, 3 hozzászólással előtted már írták. :)

[ Szerkesztve ]

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33300) canniball válasza blakey (#33299) üzenetére


canniball
nagyúr

Láttam, s bár végig nem pörgettem úgy látom az "csak" egy fórum, ez meg (félig-meddig) hivatalos hír. Épp ezért raktam be, reagálva arra. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.