Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33101) Patrol válasza Intruder2k5 (#33005) üzenetére


Patrol
tag

Szia,

Köszi, végül is valószínűleg ez oldotta meg a problémát.
Bár sehol sem láttam leírva, hogy ez a regisztráció szükséges és hogy hol lehet megejteni, de köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem.
Volt egy nagyobb lélegzetvételű Windows 10 frissítés is, melynek keretén belül konkrétan újratelepült az egész, :) lehet ez is segített valamelyest.

Mindenesetre működik a net a PC-n, szórja a Wifit is és megy a We-free is.
Egyelőre lassulást vagy problémát nem tapasztaltam. Csak annyit, hogy a We-free nem enged fel elsőre, többször kell próbálkozni.

Még egyszer köszi a segítséget.

(#33102) kabelmania27 válasza kovsol (#33100) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, ez jófajta osztó nézd meg hogy nem lazultak-e ki az F csatlakozók.
Értékek rendben vannak.

[ Szerkesztve ]

(#33103) kovsol válasza kabelmania27 (#33102) üzenetére


kovsol
titán

Nincs kilazulva, beton stabilan bele van csavarozva.
Egyébként a felfelé irányuló résznél ahogy frissítgetek elég nagy szórás van 42-51 dBmV között váltakoznak az értékek.

Nem lehet, hogy a router hibás?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#33104) kabelmania27 válasza kovsol (#33103) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet máshol van a hiba lehet a modem gyengélkedik.

[ Szerkesztve ]

(#33105) Drughi


Drughi
addikt

Sziasztok,

Van nekünk itthon egy kábeles UPC csomagunk, amihez jár a "box". Ezen boxon van egy usb csatlakozó is. Hogy tudok erről filmet lejátszani?
Ha számit, akkor ez egy 15éves TV, scart kábellel össze kötve.

(#33106) canniball válasza Drughi (#33105) üzenetére


canniball
nagyúr

Sehogy.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#33107) kovsol válasza kabelmania27 (#33104) üzenetére


kovsol
titán

Valami biztos nem jó így, mert online játékra használhatatlan teljesen így az internet.

May the Force be with you!

(#33108) kabelmania27 válasza kovsol (#33107) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Parancssorba írd be hogy ping bix.hu -t

(#33109) kovsol válasza kabelmania27 (#33108) üzenetére


kovsol
titán

Sima ping az oké, még de mikor rányomok egy pathpinget és ott hoponként 100 pinget csinál ott már kijön packet loss. [link]

Általában jó félnapig szarakodik, aztán egyszer megjavul, és 0% lesz a packet loss, aztán gondol egyet és újra szar.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#33110) mlinus válasza kovsol (#33109) üzenetére


mlinus
őstag

sima pingnél is elő tudod hozni valószínűleg, ha nagyobb mintát veszel. ping bix.hu -n 100 mondjuk. akkor 100 csomagot fog elküldeni.

egyébként ha csak néha jelentkezik, akkor lehet zajbetörés valahol.. mindenképp jelentsd be amikor problémás a kapcsolat.

(#33111) kovsol válasza mlinus (#33110) üzenetére


kovsol
titán

Na most felhívtam őket.
Azt mondta látszik náluk is a hiba. Az egyik felfelé irányuló csatorna hibás és az okozza a packet losst. Holnap kijön délután egy szerelő, és megméri hol lehet a hiba, és korrigálják.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#33112) HofiZoli


HofiZoli
senior tag

Vecsésen egy kamion upc kábelt szakított. A jelentés szerint upc helyszínen van, javítják.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#33113) kabelmania27 válasza kovsol (#33111) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, már egy frekinél alacsony az ussnr okozhat szakadást.
Majd le a fejleményeket,

(#33114) Uthenger


Uthenger
aktív tag

http://www.upc.hu/ugyfelszolgalat/termekeink_szolgaltatasaink/
Kedves Ügyfeleink!
Az elmúlt néhány napban tapasztaltuk, hogy az uTorrent kliens egy korábbi frissítésének működése modemeink túlterhelését okozhatja. Ez az internet és telefon szolgáltatás szakadozásában, lassulásában jelentkezhet.
Amennyiben ehhez hasonló hiba jelentkezik, javasoljuk az uTorrent kliens stabil (3.4.2 build 38913) verziójára történő visszaállítását. Megértésüket köszönjük!

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#33115) mlinus válasza Uthenger (#33114) üzenetére


mlinus
őstag

ez érdekes, bár nem tudom mennyire van valóság alapja. hiába van bitcoin miner az új utorrentben, az az internetkapcsolatot nem kéne, hogy befolyásolja.

(#33116) bb71


bb71
őstag

Tegnap előtt valami FOX reklámot láttam valamelyik adón, ez hogy lehet? Lesz vagy van már FOX a UPC-n?

(#33117) kungzi válasza bb71 (#33116) üzenetére


kungzi
veterán

FOX reklámot valamelyik adón? Ez érdekes. Hol is láttad?

(#33118) Gubek-Einste válasza bb71 (#33116) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak a reklám, semmi köze a bekerüléshez.
Ha jól emlékszem régebben volt DigiSport-os reklám is valamelyik csatornán.

#33117 kungzi
National Geographic Channel-en láttam már ilyet.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33119) kungzi válasza Gubek-Einste (#33118) üzenetére


kungzi
veterán

az lehet, mert egy a tulajuk :)

(#33120) Nordik


Nordik
őstag

Működik még a UPC-nél az analóg kábelen való sugárzás, tehát box nélkül? Gondolom ilyen esetbe elég rossz minőségű lehet a kép egy Full HD TV-n? :U

(#33121) Intruder2k5 válasza Nordik (#33120) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen működik, az analóg bronze csomag még megvan, de nyilván nem FHD eszközre van kitalálva. :)

Ha van CI+ foglalat a TV-ben, és kompatibilis is a UPC mediacard-al, akkor digitális adást nézhetsz rajta box nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#33122) Nordik válasza Intruder2k5 (#33121) üzenetére


Nordik
őstag

Csak azért kérdezem mert albiba költözök, ahol ha minden igaz így van megoldva. A tulaj fizeti, ő máshol lakik, de egybe érkezik neki a számla. Mutatta is a számlát mintha digital bronze lett volna feltüntetve rajta. De akkor is csak szükségem lenne egy boxra. Gondolom az nem elég ha én veszek egy boxot valahol és azt kötöm rá. Mert oda kell kártya is stb. Jól tudom?

(#33123) Intruder2k5 válasza Nordik (#33122) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van, csak a UPC által kiküldött boxal tudod használni, illetőleg ha találsz olyat ami képes fogadni CI+ kártyát, akkor az is jó, de akkor meg kártyát kell bérelned a UPC-től. tehát "ingyé, piacos box-al" nem úszod meg.

(#33124) Nordik válasza Intruder2k5 (#33123) üzenetére


Nordik
őstag

Akkor szerintem Mindig TV-zek majd. Az ingyenes adások bőven elegendők nekem és akkor normális minőségbe nézhetem őket. Legalábbis remélem, de majd a másik topikban még érdeklődök.

(#33125) vargalex válasza kabelmania27 (#33084) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Azonos csillapítású minden kimenet. Tegnap este ismét felhívtam az ügyfélszolgálatot a kockásodással, erre azt mondta, hogy kültéri vizsgálatot kér, mert ugye benn minden renben. Ma voltak is, kicserélték az aknában az osztót, állítólag nagyon rozsdás volt. Majdnem elmentek, hogy szerintük rendben van (ellenőrizték a központban látható értékeket), de én is ránéztem gyorsan telefonról. Az adási szint valóban lement 42-43 dBmV-re, de a vételi felment 12 dBmV fölé. Erre mondta, hogy bejön, megnézi, de annyi történt, hogy rögtön hozott egy csillapítót, amit a bejövő kábelre rakott az elosztó elé. Így a vételi is 9-10 dBmV-re csökkent, az adási pedig 45 dBmV körüli lett. Viszont most megint 49-50 dBmV az adási. Nem tudom, hogy mi ez az ingadozás.

Mindenesetre írtam egy scriptet, ami 10 percenként lekéri a modem adatait és az értékeket egy MySQL adatbázisba rögzíti. Így legalább látom, hogy folyamatában hogyan alakul.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#33126) kabelmania27 válasza vargalex (#33125) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szia!
Ha kiveszed a csillapítót csökken az adási, 12-es vételivel nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#33127) Gubek-Einste válasza vargalex (#33125) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha folyamatosan van ilyen ugrálás akkor esélyes a zaj betörés vagy valamelyik kedves szomszéd beüzemelt valamilyen rossz eszközt ami folyamatosan zavar küld a rendszerbe.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33128) Intruder2k5 válasza vargalex (#33125) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ügyes! Aztán ne felejts el csinálni hozzá valami látványos grafikont is rrdtool-al. :)

Lehet erősítő hiba van valahol a közelben, mert ez az ingadozás tényleg nem jó jel.

[ Szerkesztve ]

(#33129) vargalex válasza Gubek-Einste (#33127) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Én is erre gondoltam. Ezért is kezdtem el monitorozni.

(#33126) kabelmania27: kivehetem, de az ingadozás ismeretében napközben simán lesz 13 dBmV fölött a vételi.

(33128) Intruder2k5: Valami lesz, de szerintem inkább Highcharts, mert ez kicsit modernebb, interaktív, stb.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#33130) kabelmania27 válasza vargalex (#33129) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vedd ki elvileg hárommal csökkeni fog az adási, 45körüli érték teljesen jó lesz, 3208-as cisco modem bírja a magas vételit.

[ Szerkesztve ]

(#33131) vargalex válasza kabelmania27 (#33130) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ezt értem és el is fogadom. Csak a folyamatos ingadozás zavar...

Alex

(#33132) Gubek-Einste válasza vargalex (#33129) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szeretettel várjuk a grafikont :)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33133) kabelmania27 válasza vargalex (#33131) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amíg 50alatt tudod tartani addig tudod használni, csillapító nélkül teszteld, ha felmegy 50-re akkor következő kiszállásnál kérj -3,5kimenetes hármast, ha azzal is 50 lesz akkor kénytelenek lesznek megoldani.
Nálam Invitel d2-n hol 35-36az adási hol 45.:D

[ Szerkesztve ]

(#33134) theboobaq


theboobaq
aktív tag

Sziasztok,

Kicseréltem az elosztókat. Szeretném megmutatni milyen értékeket kapok jelenleg. Elvileg a probléma az volt hogy a Tvn pár csatorna nem volt elérhető illetve sokszor kimarad a hang és kockásodott.

Modem:

Mediabox 1:

ID Frekvencia Minőség Erősség
8 346000000 100% 59%
4 338000000 100% 74%
15 330000000 83% 75%

Mediabox 2:

ID Frekvencia Minőség Erősség
8 346000000 100% 80%
4 338000000 100% 75%
15 330000000 83% 75%

[ Szerkesztve ]

(#33135) kabelmania27 válasza theboobaq (#33134) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Rendben vannak az értékek.

(#33136) theboobaq válasza kabelmania27 (#33135) üzenetére


theboobaq
aktív tag

Köszönöm !

Ezek szerintem nem szükséges ,hogy a jelerősség még magasabb legyen a boxokon ha a minőség 100%os?

[ Szerkesztve ]

(#33137) kabelmania27 válasza theboobaq (#33136) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincs mit!
83%-os minőség rendben van.
Milyen osztót vettél?

[ Szerkesztve ]

(#33138) mackosajt válasza Uthenger (#33114) üzenetére


mackosajt
addikt

Ez nem epic?
Nem pont ez a build volt az, amelyik elhozta a bányász progit? Mintha ez szerepelt volna a hírekben.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#33139) Tido


Tido
aktív tag

Még mindig hiba van az éterben? Mert van, hogy oldalakat tök gyorsan behoz, és van, hogy nagyját betölti, majd homokórázik tovább...
Tegnap a NASomra csatlakozás más hálóról kritikán aluli volt(pár kbyte..), de amikor futott aznap reggel a nason a torrentet otthon, az meg rendesen ment.

Az meg, hogy reggel csináltam modem resetet, és csak 2-3 próbálkozásra talált up frekvenciát... :W eddig mindig elsőre ment neki, és modemértékeim jók..

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#33140) Uthenger válasza mackosajt (#33138) üzenetére


Uthenger
aktív tag

de ez volt az,
de elvileg nem az epic része okozta a problémát, az csak forgalmat generált.
A normál torrent kliens (valami beta verzió volt elvileg) generált valami olyat,
amivel kiakasztotta a modemeket, és a gépeken a cpu-t 100% környékén használta

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#33141) Intruder2k5 válasza Tido (#33139) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak valami helyi, körzeti hiba lehet, mert nálam például nincs, és nem is volt probléma mostanában.

(#33142) Tido válasza Intruder2k5 (#33141) üzenetére


Tido
aktív tag

Hát akkor még est újra indítom a NASt meg akkor már felrakom az új tomatót is :) de szerintem bejelentem hibára, mert messze nem így szokott viselkedni, és bár a NASon is volt frissítés, de ezeket a furcsaságokat azóta produkálja kb, amióta itt is elkezdtek panaszkodni sokan..

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#33143) kovsol válasza kabelmania27 (#33113) üzenetére


kovsol
titán

Többen is jelentették a hibát a lépcsőházban azt mondta. Talált egy kb 15 éves elrohadt vezetéket amivel beálltak még az épületbe. Annak a hibás kábel résznek, és csatlakozónak a cseréjét végezte el. A router szerint a felfelé menő csatornák most 41-42 dBmV között vannak a korábbi 50-52 helyett.

Azt mondta ha mégis előjön a gond azonnal hívjam őket, és kijön valaki majd és tovább nyomoz hol lehet még hiba.

Köszönöm a segítséget amúgy amit korábban kaptam.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#33144) kabelmania27 válasza kovsol (#33143) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper, most már nem lesz gond, 40-41-es érték tökéletes.
Nincsmit.

[ Szerkesztve ]

(#33145) vargalex válasza Gubek-Einste (#33132) üzenetére


vargalex
félisten

Nos, nagyjából elkészült a felület is az adási szintek megjelenítéséhez. Még csak kicsit több, mint 1 napja gyűjti a script az adatokat, most is vannak ingadozások, de talán nem annyira, mint hétköznap volt. Kíváncsi vagyok, hogy jövő héten milyen lesz.

Természetesen minden érték látszik egyben, de hogy jobban látható legyen a változás külön képet csináltam csak a downstream, illetve csak az upstream channel-eket kiválasztva.

Downstream:

Upstream:

[ Szerkesztve ]

Alex

(#33146) zombieman


zombieman
csendes tag

BP XIII, 12 órája szünetel a szolgáltatás....

(#33147) adika4444 válasza zombieman (#33146) üzenetére


adika4444
addikt

Kicsit bővebben?:)
milyen típusú modem? Jelszinteket rakj be. Ha lépcsőházban jóban vagy annyira vkivel, akkor kérdezz rá h nála se megy?

üdv, adika4444

(#33148) zombieman válasza adika4444 (#33147) üzenetére


zombieman
csendes tag

Mit kérdezősködjek? Felhívtam az üfsz-t, területet érint a hiba, elismerték, ennyi.

(#33149) zombieman válasza zombieman (#33148) üzenetére


zombieman
csendes tag

Úgy tűnik, megjavították. Sajnos az utóbbi időben több hiba van a területen, mint a korábbi években volt.

(#33150) cigam válasza vargalex (#33125) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Mindenesetre írtam egy scriptet, ami 10 percenként lekéri a modem adatait és az értékeket egy MySQL adatbázisba rögzíti. Így legalább látom, hogy folyamatában hogyan alakul.

Esetleg készítenél belőle egy blog írást? Engem érdekelne, hogy hogyan tudod kiolvasni a "WEBoldal"ból az adatokat, és már csak kíváncsiságból elindítanám nálam is a mérést.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.