Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33951) #14121216


#14121216
törölt tag

Egy órán belül már 4x esett meg ez az eléggé aggasztó jelenség: UPC CI+ kártya van a tv-be, megy a műsor (Spektrum HD), egyszer csak esik szét a kép, majd megint jó, egy perc múlva megint esik szét egy pillanatra, el kezd akadozni, kockázódik... Majd végleg megadja magát, s kiirja hogy a Médiacard nem ismerhető fel vagy kódolt az adás...
TV ki-be kapcs, dolgozik, majd bejön. De valamikor nem jön be, kártya ki-be, s bejön. Az előbb is elment, majd fél perc múlva visszajött az adás... Kártyahiba lenne? Vagy adáshiba? Lehet jobban járnék ha kicserélném a UPC-nél médiaboxra???

[ Szerkesztve ]

(#33952) Intruder2k5 válasza #14121216 (#33951) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Olvass vissza kicsit, tegnap (2015-04-13 11:26:53-kor) írt valaki egy történetet a médiacard-ról, lehet rajtad is segít.

kábelmánia27, már megint írsz, majd törölsz? :)

[ Szerkesztve ]

(#33954) kabelmania27 válasza #14121216 (#33951) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg ezt, hátha segít, ez már nem jelszint problémától van.
Nem kell boxra váltanod.
Intruder2k5: Már nem aktuális amit írtam.

[ Szerkesztve ]

(#33955) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Tv adás kábelen, adott két régebbi daewoo képcsöves tv, az egyiken (kisebbik) fogja vele az adást/jelet és persze működik a csatorna beállítás/finomhangolás is. Viszont, a másik tv-n (nagyobbik) a csatorna beállítás/finomhangolásnál a menüben ezt már nem engedélyezi, azt írja ki, hogy nem hozzáférhető, így a nagyobbik tv-n nem lehet behozni a csatornákat.
A két tv kb. ugyan olyan régi, a kicsi típusa dt-3702t, a nagyobbik típusa (amivel nem engedi) cz-21f12z.

(Egyébként egyik tv-nek sem jó már a távirányítója, de ez nem probléma a finomhangolásnál, anélkül is lehet).

Jó lenne, ha menne a nagyobbikkal is, mert a kicsinek már nem sok van.

Szerintetek?

(#33956) Intruder2k5 válasza Ice&Lime (#33955) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem ennek semmi köze a UPC-hez, keress egy TV szerelőt...

(#33957) gorog67 válasza kabelmania27 (#33954) üzenetére


gorog67
aktív tag

Én csak a cellux dolgot nem értettem. Különböző vastagságú papírral kísérletezés nem jó? Esetleg a végleges változatot lehet a kártyához ragasztani celluxszal. Azért az régen rossz, ha olyan kicsire nyúlik ki az érintkező, vagy olyan gyenge a rugóerő, hogy ez a vastagítás számít.

(#33958) #14121216 válasza Intruder2k5 (#33952) üzenetére


#14121216
törölt tag

Köszönöm :)
Szóról szóra ugyanezt a hibajelenséget produkálja. Lehet hogy mivel melegedik, tágul a kártya háza?

Cellux épp nincs itthon, 4db A4-es papírlapot (nem az egészet, csak csíkokat) raktam egymásra, s a kártya mögé dugtam. Most teszteljük, beválik e.

gorog67: arra gondoltam, hogy mikor felmelegedik a kariház, kitágul. S a kártya annyira lazán van benne, hogy ha a 4 házban lébő érintkező közül akár 1 is kicsit erősebb, elnyomja az üres rész felé, s lehet hogy az egyik fog meg nem rugalmas, s akkor már nem ér hozzá...

Idáig 5 perce hibátlan... kopkopkop...

[ Szerkesztve ]

(#33959) Ice&Lime válasza Intruder2k5 (#33956) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Esetleg egy tv hiba topikot tudnál linkelni, ami friss is?
Nem hiszem, hogy rossz a tv és szerelő kellene, hogy szétszedje és javítsa.

[ Szerkesztve ]

(#33960) Intruder2k5 válasza #14121216 (#33958) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt nem tudom megmondani, hogy pontosan mi okozhatja, de lehet a kártya nem szabvány vastagságú.

jakos73, én nem tudok ilyen topikról.

[ Szerkesztve ]

(#33961) #14121216 válasza Intruder2k5 (#33960) üzenetére


#14121216
törölt tag

Már az anyagában/vastagságán is spórolnak. Elég vékonyka :W

[ Szerkesztve ]

(#33962) gorog67 válasza Ice&Lime (#33959) üzenetére


gorog67
aktív tag

(#33963) Ice&Lime válasza gorog67 (#33962) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi, megpróbálom.

(#33964) cigam


cigam
félisten

Nem semmi ez a UPC. Megreklamáltam, hogy nem tudok regisztrálni a We-free-re. Erre tájékoztatnak, hogyan kell regisztrálni a myUPC-re. Értem én, hogy kell az előzetes myUPC regisztráció, de nekem olyan van már. Be is tudok lépni, de hiába jutok el a http://www.upc.hu/internet/internet-kiegeszito-szolgaltatasok/upc-wi-free/ oldalra. Az oldal közepén rákattintok a regisztrációra. Ekkor felbukkan egy ablak ami azonosítást kér.
- Ha már egyszer be vagyok lépve a myUPC-be(egyértelműen azonosítva vagyok!!!), miért kell újra azonosítanom magam?
- Bár beírom a kért adatokat, a mellékelt képen látható, hogy azokat nem fogadja el.

- Miért tették ilyen bonyolultá?
- Miért nem fogadja el az adataimat?

Nem melleseleg a baloldali menüben az "Elektronikus számla" menüpontra kattintva 404-es hibát kapok. Ezt is ki kellene javítani!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#33965) tomp válasza kezo0 (#33903) üzenetére


tomp
félisten

Gondolom ideiglenesen rakná vissza a régit. Jó lenne ha még e hónapban megcsinálnák ezt a bugos izét...
Remélem nem szimpla hibaként szóltak mert annak a javítása minimum 1év!!

(#33966) kezo0 válasza tomp (#33965) üzenetére


kezo0
addikt

Hát ha csak mi ketten jelentettük be, akkor gyanítom, hogy nem fognak annyira sietni a javítással... Szerintem eleve nem sokan lehetnek, akik egyáltalán észrevették ezt a hibát a DD 5.1-gyel, és még kevesebben vannak, akiket valóban zavar is.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#33967) tomp válasza kezo0 (#33966) üzenetére


tomp
félisten

Ha nem sietnek akkor érdekes lesz a köztv. csatornák DD hangsávja miatt. Mert azt köteles elérhetővé tenni a szolgáltató. Most ugye ez borul a trehányságuk miatt.
Azért sok HBO ügyfél lehet. Ők pedig elvárják a DD hangot.

(#33968) abyssc2


abyssc2
tag

Sziasztok,

A számhordozás hogy működik pontosan?
Ha most T-home telefonunk van, és szeretnénk átmenni UPC-hez, ez mennyi időt vesz igénybe? Illetve fog működni a telefon megszakadás nélkül?

(#33969) Uthenger válasza abyssc2 (#33968) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Ugyanazon a neven kell legyen az elofizetes mindket cegnel.
8 nap a hordozas, a hordozas napjan 20-24h kozott tortenik meg a szamhordozas, utana kell 1 modem restart es kesz.
Na meg persze a kabeleket kell atdugni a modembe, ha van lakashalozat, akkor elvagni a bejovo t-s kabelt a hordoza utan

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#33970) Intruder2k5 válasza abyssc2 (#33968) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És fontos még, hogy a T-s előfizetést nem szabad lemondani, mert megszűnt előfizuból nem lehet hordozni a számot, tehát élő előfizetés kell, számlatartozás nélkül, és a UPC fogja kikérni a T-től a számot, miután ott megszűnik automatikusan az előfizetés. Persze ha van más szolgáltatás is a T-től, amiket át akarsz hozni, azokat le kell mondani, de ha csomagban van minden, akkor szintén vigyázz, mert az felmondáskor egyben megszűnik.

Nekem anno Invitel csomagom volt, amikor átjöttem (akkor még RubiCom-hoz), megvártam amíg működik az új telefon, másnap felhívtam Invitel-t, elmondattam velük a rögzített beszélgetésen, hogy akkor minden náluk lévő előfizetésem megszűnt, mai naptól nem lesz semmi számlázva, stb... Beszélgetés időpontját felírod, és ennyi.

(#33971) blakey válasza abyssc2 (#33968) üzenetére


blakey
titán

Gyakorlatilag semmit nem kell csinálnod, jelenlegi, élő előfizetéseddel nem kell csinálnod semmit, telefonálsz a UPC-hez és elmondod nekik, hogy mit szeretnél és ők mindent elintéznek, amennyiben nincs hűséged a T-nél akkor kb. 1 héten belül már az új előfizetést fogod használni, az előző szolgáltatótól meg fogsz kapni egy záró számlát ami ki kell egyenlítened. Ennyi, 2 éve én is T-től jöttem. Ezek telefonra vonatkoznak, a többit simán lemondod.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33972) Ironizer


Ironizer
tag

Másnak nem fos mostanában a ping fehérváron?

pl. bix.hu-ra:

193.239.149.1 ping-statisztikája:
Csomagok: küldött = 50, fogadott = 50, elveszett = 0
(0% veszteség),
Oda-vissza út ideje közelítőlegesen, milliszekundumban:
minimum = 15ms, maximum = 2987ms, átlag = 657ms

(#33973) kabelmania27 válasza Ironizer (#33972) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg a modem értékeket.

(#33974) Ironizer válasza kabelmania27 (#33973) üzenetére


Ironizer
tag

Ezekre gondolsz?

Downstream Channels

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 7.0 dBmV 38.3 dB
Channel 2: 7.5 dBmV 38.3 dB
Channel 3: 7.4 dBmV 38.0 dB
Channel 4: 6.9 dBmV 37.9 dB
Channel 5: 6.6 dBmV 37.1 dB
Channel 6: 6.8 dBmV 38.2 dB
Channel 7: 6.8 dBmV 38.1 dB
Channel 8: 6.7 dBmV 37.7 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 39.5 dBmV
Channel 2: 39.2 dBmV
Channel 3: 39.2 dBmV
Channel 4: 39.9 dBmV

(#33975) kabelmania27 válasza Ironizer (#33974) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, rendben vannak az értékek.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve (FAM/Attenuator felirat) csillapító.

(#33976) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#33975) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt mi jelentősége van az esetleges csillapítónak, amikor láthatóan hibátlan jelszintjei vannak? Vsz semmi...

[ Szerkesztve ]

(#33977) wmati válasza Intruder2k5 (#33976) üzenetére


wmati
addikt

Egyéni fétis...

(#33978) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#33976) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kizárni a sárga osztót :)
Nemrég hasonló probléma volt három us freki volt az egyik osztónál oxidált volt a kimenet pedig az értékek rendben voltak. Nem kérdezném ha nem lenne kétezres ping.

[ Szerkesztve ]

(#33979) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#33978) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt viszont négy us freki van, és szerintem tök mindegy milyen színű az osztó, ha rendben van a jelszint. Egyszerűbb lenne ha azt mondanád, hogy kell a gyűjteményedbe. :)

(#33980) gorog67 válasza Ironizer (#33972) üzenetére


gorog67
aktív tag

Nekem Fehérvár környékéről 15-17 ms az említett IP-cím pingelése.

(#33981) Ironizer válasza kabelmania27 (#33978) üzenetére


Ironizer
tag

Emlékeim szerint nincs más az elosztón kívül, de majd holnap megnézem (ma már fáradt vagyok mászni meg pakolni). Az elosztó pedig nem sárga, már ha ez a színére vonatkozik. :D

gorog67: köszi.

Lehet szétcsúszóban van a csatlakozó az oszlopon? :D Kb. egy hónapja egyszer csak elment a net, telefon, tv, minden, másnap jött a szerelő, felmászott az oszlopra, és kiderült, hogy szétjött a csatlakozó.

(#33982) gorog67 válasza Ironizer (#33981) üzenetére


gorog67
aktív tag

Én már másztam villanyoszlopra UPC kábelt szerelni egy 10-es kulccsal. Féltem is, hogy leesek, mert tériszonyom van.

(#33983) kabelmania27 válasza Ironizer (#33981) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet az oszlopon vagy valahol a környéken van probléma, ok természetesen nem sürgős, azért kérdeztem hogy kitudjuk zárni a házon belüli problémát, az jó ha nem sárga színű.

(#33984) Zitronensaft válasza Intruder2k5 (#33976) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Annyi,hogy mondjuk fam10-el egy 39-es visszirány már azért elgondolkodtató lenne..

(#33985) Zitronensaft válasza gorog67 (#33982) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Aztán a 10-es kulcs minek???
Nem a tértől kell iszonyodni..hanem az arra járó elmüs kocsitól..ha meglát,nehéz pillanataid lesznek.

(#33986) gorog67 válasza Zitronensaft (#33985) üzenetére


gorog67
aktív tag

Az F csatit meglazítani-meghúzni. Még az analóg korszakban feltettek egy 3-kimenetű véget a vastag légkábelre és a negyedik előfizetőt egy kettes osztóval kötötték be, aminek a másik ágán én voltam. Bepipultam, hogy velem csesztek ki és megcseréltem a kábeleket. Később az egyik iker bejelentett valami hibát és újra én kerültem a kettes osztóra. :O Azóta is haragszom rájuk emiatt.

(#33987) kabelmania27 válasza gorog67 (#33986) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Máshol is lehet látni ilyen bekötést.

(#33988) Zitronensaft válasza gorog67 (#33986) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

3 kimenetű kültéri efi leágazó nincs,csak 2 vagy 4 vagy 8. Az f csatit 11-es kulccsal lehet meghúzni,lazítani..

Köszönöm bíró úr,nincs több kérdésem....

(#33989) Zitronensaft válasza kabelmania27 (#33987) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Lehet sajnos,a beltéri osztók kb 1 évet szoktak bírni oszlopon lógva..jó esetben.

(#33990) gorog67 válasza Zitronensaft (#33988) üzenetére


gorog67
aktív tag

Pedig ez 3-as volt, a kulcsom meg 10-11 kombi. :K

(#33991) kabelmania27 válasza Zitronensaft (#33989) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Végül is kap hideget meleget szelet esőt havat.

(#33992) Ironizer


Ironizer
tag

Amúgy egész változó bír lenni, most perpill egész jó, bár azért nem tökéletes:

193.239.149.1 ping-statisztikája:
Csomagok: küldött = 50, fogadott = 50, elveszett = 0
(0% veszteség),
Oda-vissza út ideje közelítőlegesen, milliszekundumban:
minimum = 12ms, maximum = 33ms, átlag = 21ms

És nem, az előbb nem ment közben fel/letöltés, vagy ilyesmi. Sőt, most megy egy kicsi, úgy ilyen. 120/60 KB/s (le/fel).

(#33993) gorog67 válasza kabelmania27 (#33991) üzenetére


gorog67
aktív tag

Az miért van, hogy sok dobozba menő kábelen ott lóg a zsugorcső (legalábbis annak néz ki), de nincs ráhúzva a csatlakozásra, amitől esetleg jobban ellenállna a nedvességnek.

(#33994) adika4444 válasza gorog67 (#33993) üzenetére


adika4444
addikt

Gondolom én jó trehány a szerelő aki azt kötögette...

üdv, adika4444

(#33995) Zitronensaft válasza gorog67 (#33993) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Attól,hogy ezek olyan zsugorcsövek,amik egy petróleum szerű trutyiban áznak egy zacsiban. Ahogy elpárolog róluk ez a trutymó,attól zsugorodnak össze.
Ha a bontott zacsiból párolog el a cucc, akkor a benne maradt,kiszáradt zsugorcső,már nem zsugorodik,gondolom ilyenek lettek felhúzva ott,ahol csak fityegnek.
Egyébként olyan nagy jelentősége nincs,a csatlakozókban van gumitömítés,ha rendesen van összerakva,soha nem ázik be.

[ Szerkesztve ]

(#33996) steelsec


steelsec
aktív tag

Valaki próbált már meg saját modemet használni? Erősen gondolkozom a dolgon, hátha megoldaná a letöltési korlátokat. Vagy központilag van szűrve? Mert elég gáz, hogy az mmo ami torrentről szedi a frissítést nem tudja leszedni, vagy ha épp igen akkor meg böngészni nem tudok közben....

VNP-en kívül valami tipp?

(#33997) Uthenger válasza steelsec (#33996) üzenetére


Uthenger
aktív tag

nem tudod beregisztrálni az oldalukon
QoS, vagy extrém esetben cfosspeed :)

[ Szerkesztve ]

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#33998) gorog67 válasza Zitronensaft (#33995) üzenetére


gorog67
aktív tag

Most nézem a szülői ház bekötését, tényleg 2 kimenetes doboz van a kábelvégen és még a zsugorcső is a helyén. :K De ez legalább 15 éve így van. 30/3-as nethez egy Cisco EPC2203 modem van, Receive -10.1 dBmC, Transmit 51.7 dBmV. Ezt nem fogják cserélni wifis docsis3-ra?

(#33999) kabelmania27 válasza gorog67 (#33998) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Automatikusan fogják küldeni, de amíg ilyen rosszak az értékek jobb ha marad a webstar.
Nézd meg hogy van elosztva a koax hátha lehet rajta segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#34000) gorog67 válasza kabelmania27 (#33999) üzenetére


gorog67
aktív tag

A házban én tettem 2-es osztókat, mert akkor 4 szobába kellett tv-rádió, szóval legalább 7 dB csillapítás van benne, de amikor bekötötték, még 6 felett volt a bemenőjel és az évek során csökkent 0-ra, majd tovább. Ez a -10 most engem is meglepett. Most épp -9.4 / 42.2 a szint.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.