Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33401) Uthenger


Uthenger
aktív tag

http://www.origo.hu/techbazis/20150403-az-externet-tehet-a-leallasrol.html

"A problémának része ugyan, hogy a budapesti adatcserélő központos (BIX) peeringet megszüntette a UPC, de ettől még a UPC-Externet közötti forgalomnak mennie kellene a külföldi kapcsolatokon. Valószínűleg azért nem érhető el UPC ügyfeleknek többek közt az RTL Klub oldala, mert az Externetnél nem akarják a drága vagy szűk külföldi sávot a magyar ügyfelek kiszolgálására használni, és ennek megfelelően van beállítva a rendszerük, vagy egyszerűen hibásan van beállítva, csak eddig nem jött elő a hiba a korábbi BIX-es peering miatt. Lehet a UPC-t ekézni a peering megszüntetése miatt, de az oldalak nem miatta elérhetetlenek” - olvasható az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállakozások Szövetsége (IVSZ) az Origónak továbbított hivatalos állásfoglalásában.

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#33402) Gubek-Einste válasza BoneDragon (#33399) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyenek a jelszintek?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33403) blakey


blakey
titán

Látom sikerült megoldaniuk. :) Minden elérhető. :D

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33404) Keeperv85 válasza Uthenger (#33401) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Lehet hülye vagyok, de az rtl.hu/rtlklub domain az, ami a szóbanforgó események tárgya?

Csak mert:

Ellenben tegnap megint két órán át nézhettem a DNS errort… :W

(#33405) Uthenger válasza Keeperv85 (#33404) üzenetére


Uthenger
aktív tag

leginkább az elvvel volt szerintem gond, gyanítom az itteni többség soha nem nézi az rtl oldalát :)

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#33406) Treck


Treck
aktív tag

"Szia!

Igen, megerősítem, a UPC visszakapcsolta az ExterNet és a Deninet felé a BIX-es peeringet.

Üdv:
Angeli János
ISZT / BIX"

Meg mindig nem tudjuk ki hazudott a tortentekrol :) UPC vagy Externet.

http://google.treck.hu

(#33407) agroman válasza Uthenger (#33401) üzenetére


agroman
senior tag

ez az ivsz is idiota. a problemanak nem resze, hanem okozoja, hogy a peeringet megszuntette a upc a bix fele..

------

(#33408) TeeJay válasza Treck (#33406) üzenetére


TeeJay
félisten

a BIX nem azért van hogy a belföldi szolgáltatók olcsón egymás közt tudjanak kapcsolatot létrehozni?
aki BIX tag annak miért kell közvetlen kapcsolat egy másikkal és ha lelövi ezt a kapcsolatot akkor miért nem BIX-en keresztül megy tovább az adatcsere?
valami nagyon gáz módon van ott megtervezve akkor

ahogy láttam tavaly lecserélték a Force10 rendszert új Cisco-ra és már 100gigás portokat is lehet rendelni olyan brutál switchek-re bővítettek, így ha minden szolgáltató belőne magának egy ilyen portot BIX felé azzal kb. évekig simán menne minden és az összes többivel lenne adatcsere direkt csatlakozás nélkül is. nem is értem miért nem erőltetik ezt a sok szopatás helyett

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33409) T.Peterka


T.Peterka
csendes tag

Sziasztok!
Nem biztos, hogy a legjobb helyen teszem fel a kérdést, de azt hiszem kapcsolódik a UPC-hez valamelyest.
Van egy valamiféle kapcsolódási problémám, viszont úgy néz ki csak egy adott barátommal áll fenn. És csak egymással. A barátom 3 házra lakik tőlem, és szintén UPC internete van. Pár hónapja kezdődött a jelenség, hogy Skypeon nem tudtunk beszélni egymással, mert folyton megszakadt. Én nekem tökéletes volt bárkivel, ő neki is bárkivel, csakis egymással van problémánk. Néhány próbálkozás után, 2-3 voice chat alkalmazást kipróbálva találtunk egyet ami jól működik közöttünk. Viszont azóta több programban/játékban is megjelent ez. Mindenkivel jó mindkettőnknek, csak egymással nem. Pl. egy jáétkban 3-an játszanánk. Mikor én vagyok a szerver, 3. személy tökéletesen csatlakozik, viszont a barátom nem tud, vagy ha be is lép akkor semmiféle adatot nem kap belőle, nem is látja a változásokat a játékban. Ha ő csinál szervert, akkor nálam van ez a gond, míg ők ketten rendben vannak. Ha a 3. személy csinál, akkor mindkettőnknek sikerült csatlakozni, viszont felváltva hol a barátomnak, hol nekem volt olyan laggom, hogy semmit sem láttunk. A 3. személy ezekből semmit sem érzékelt. Tehát több programban/játékban csak egymással van gond. És mint mondtam 3 házra lakik tőlem, szintén UPC, még talán a csomag is ugyan az (nem mintha számítana). . Persze vannak olyan programok is amik gond nélkül mennek kettőnk között.
Nem értem, ez hogy lehet, remélem valaki tud segíteni.
Köszi!

(#33410) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Tegnap este nem volt netem, ami egy modem újraindítás után helyreállt. Most ránéztem a statisztikákra. Ilyen az utóbbi 1 nap downstream iránya:

Viszont most meg az upstream szállt el, így ha hazaérek, megint indíthatom újra a modemet:

Régen nem volt semmi ilyen gondom. Megpróbálkozom majd a csillapító kivételével. De mivel mindkét irányban jelentkezik a hiba, így nem hinném, hogy sokat segítene... Valószínűleg megint telefonálhatok.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#33411) riki


riki
senior tag

Eddig védtem a szolgáltatót,mert maximálisan elégedett voltam,a szerelők az ügyintézők munkájával, Azért ma kinyilt a bicska a zsebemben:[link] :F

(#33412) BoneDragon válasza Gubek-Einste (#33402) üzenetére


BoneDragon
veterán

Remélem jót másolok.

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 4.4 dBmV 40.0 dB
Channel 2: 1.5 dBmV 39.5 dB
Channel 3: 3.0 dBmV 39.9 dB
Channel 4: 3.2 dBmV 40.1 dB
Channel 5: 3.9 dBmV 40.2 dB
Channel 6: 4.0 dBmV 39.5 dB
Channel 7: 1.6 dBmV 39.4 dB
Channel 8: 5.1 dBmV 40.4 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 54.0 dBmV
Channel 2: 49.9 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

(#33413) mlinus válasza BoneDragon (#33412) üzenetére


mlinus
őstag

lehet valami nincs jól bekötve, meghúzva, mert nagyon összevisszák a jelszintek, az egyik feltöltési pedig magasabb a határnál. Húzd meg jól a csatlakozókat, ha úgy se változik akkor hívd fel őket.

(#33414) BoneDragon válasza mlinus (#33413) üzenetére


BoneDragon
veterán

Az volt az első amit megnéztem múltkor, de semmi változás. Hát akkor marad a telefon.

(#33415) Peltár


Peltár
aktív tag

Sziasztok !

Nekem tegnap este és reggel volt 9ms, 125mbp/s le fel viszont csak 0,014mbp/s a 10mbp/s helyett.

Másnak volt ma hasonló? Elérési idő jó , letöltés folyamatos max, (125) feltöltés pedig mérhetetlen?

Most melózok , nem tudom éppen mi van.

(#33416) kabelmania27 válasza BoneDragon (#33412) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Magas az adási nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve csillapító Fam/Attenuator felirat.

(#33417) gorog67


gorog67
aktív tag

Kb. 1 hete minden nap legalább 1x újraindul a technicolor 7200 modem routerem. Már egyszer ugyanezért cseréltem külső tápot. Csak 1 hónapig bírta? Sajnos a helyi ügyfélszolgálaton nem hajlandók az egészet cserélni, mert arra csak a szerelő jogosult a helyszínen, pedig nekem egyszerűbb lett volna az üf.

(#33419) devil-k válasza mlinus (#33418) üzenetére


devil-k
nagyúr

Tök mindegy, hogy ki hibázott, megoldódott a dolog, felesleges volt az izgalom. Szerintem.

- mozi bolondéria -

(#33420) gorog67 válasza mlinus (#33418) üzenetére


gorog67
aktív tag

A szöveget lehet úgy is értelmezni, hogy a másik oldalon nem állították át a rendszert, hogy a BIX-et kikerülve külföldi csomópontokon keresztül jöjjön létre a kapcsolat (amikor csak a jelkésleltetés nőtt volna meg), ehelyett elérhetetlen lett az oldal. A sok anyázás miatt az UPC visszaállt a BIX-en keresztüli kapcsolatra.

[ Szerkesztve ]

(#33421) Mate válasza devil-k (#33419) üzenetére


Mate
nagyúr

Szerintem meg nem. A gond továbbra is az, hogy A kategóriás ügyfelek lettek, amiből kifolyólag még jó pár irányba lehet ezentúl külföldi utaztatás.

(#33422) Zitronensaft válasza devil-k (#33419) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Nem értem a hőbörgést...ha megszünteti az eddigi elérési útvonalat a szolgáltató és az alternatív útvonal,amihez a upc-nek semmi köze,nem működik ,azért miért a upc a felelős?

Bocsi,nem válasznak szántam.

[ Szerkesztve ]

(#33423) Intruder2k5 válasza Zitronensaft (#33422) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Eleve miért tereli a forgalmat egy nem járható útvonalra? Illetőleg amennyiben módjában áll bármilyen módon a hibát kiküszöbölni, szerintem az kutya kötelessége, és ezzel nem feltétlenül kell 3 napot várnia. Szerintem egyértelmű, hogy ebben volt szándékosság is.

[ Szerkesztve ]

(#33424) devil-k válasza Zitronensaft (#33422) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én sem értem a sok vergődést és csodálkozom, hogy van ennyi energiájuk Húsvét előtt az embereknek. Az a legnagyobb probléma, hogy nem bírják felfogni a legtöbben, hogy nincs olyan, hogy tökéletes, hibátlan szolgáltató és szolgáltatás nyújtás. Engem hidegen hagyott a dolog, meg a tavalyi (pont 1 évvel ezelőtt) is, mert tudtam, hogy meg fog oldódni és egyértelmű volt, hogy ez így úgysem maradhat. Aki pedig annyira veri a nyálát az húzzon át a Telekomhoz vagy bárki máshová. Félreértés ne essék, nem védem egyik szolgáltatót sem...

A másik, hogy az internet korlátozása nem a Retek Klubbal kezdődne... hanem első körben a Facebookkal indulna a dolog, de ebbe ne is menjünk bele inkább. :)

(#33425) mlinus
Megoldódott, nem? :)
Furcsa is lett volna, ha nem lenne a jövőben elérhető bármilyen weboldal emiatt, ezt senki sem hagyta volna. Egyébként érdemes elolvasni a FB oldalon az emberek bejegyzéseit, hogy milyen stílusban is reagálják le ha valami problémájuk van. Tisztelet a kivételnek, de 10-ből 6 ember kezelésre szorul, mert nem tudja normálisan demonstrálni a panaszát.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#33425) mlinus válasza devil-k (#33424) üzenetére


mlinus
őstag

Ez nem egy egyszerű szolgáltatáskiesés volt. Az internet semlegességének megőrzése elég fontos lenne.
Viszont azzal egyetértek hogy az anyázás egyéb ősemberi megnyilvánulások nagyon gázok.. upc facebook oldala siralmas volt egész nap.

[ Szerkesztve ]

(#33426) kabelmania27 válasza devil-k (#33424) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Egyetértek, felesleges idegeskedni reggel biztos voltam benne hogy megoldódik a probléma, szolgáltatónak az a fontos hogy minden jól működjön, különben nem lenne új előfizető.
Ilyen jó időbe ki kell menni a szabadba kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#33427) Peltár


Peltár
aktív tag

Sziasztok!

Nálam is megoldódott a probléma, pedig nem csináltam reggel óta semmit sem.
Nem cseréltem kábelt, modemet sem és szerelő sem jött, a jelszintem sem lett jobb-roszabb.
Az F-csatlakozót sem húztam meg. Tehát bizton állíthatom hogy a hiba nem nálam volt. Ismét.

Mondjuk kevesebb autó jár és így a zajbetörés is "megszűnt." Közel lakom a főúthoz.

[URL=http://www.speedtest.net/my-result/4263189199][IMG]http://www.speedtest.net/result/4263189199.png[/URL]

Valaki hozzáértő felvilágosíthatna hogy milyen "zajbetőrés" lehet az aminél a válaszidő és a letöltés tökéletes, csak a feltöltést cseszi el. Függetlenül az időjárástól szél, eső, fagy stb. És 1 napon belül megjavul, majd hetekig semmi gond, még akkor sem ha ítéletidő van. Az U.F.O-t még elfogadható indoknak tartom, de ha van valami konkrét ötlet azon kívül hogy szerintem a szolgáltató valamelyik eszköze rakoncátlankodott (ami nálam havi 1x bőven belefér) akkor kérlek benneteket hogy a kíváncsiságomat valami komolyabb műszaki jellegű magyarázattal légy szíves elégítsétek már ki. Akár privátban is. Köszönöm! :U :R

Megőrülök ettől a szótól "zajbetörés" mint gyerek koromban a mumus.

(#33428) Intruder2k5 válasza Peltár (#33427) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Hát rettentően tudományos magyarázatot nem fogok adni, mert nem vagyok sem ktv szerelő, sem rádióamatőr, de a le és a feltöltési irányok eltérő frekvenciatartományban üzemelnek, így előfordulhat, hogy olyan "zaj" kerül a hálózatba, ami a feltöltési csatornák tartományába esik, és azoknál okoz interferenciát, és/vagy elnyomja azokat.

A zajbetöréshez pedig szerintem nem kell feltétlenül szél, vihar, vagy egyéb időjárási körülmény, azt okozhatja egy hibás készülék is ami a hálózatra van kötve, és nem feltétlenül nálad, lehet akár a szomszéd utcában is. Felteszem az azonos "node ágon" lévő előfizetők bármelyike bekavarhat ilyen szempontból.

Ettől függetlenül persze lehetett szolgáltató oldali is a hiba.

De majd biztosan kapsz egy szakmaibb választ is, mondjuk Zitronensaft-tól...

[ Szerkesztve ]

(#33429) Pocok256


Pocok256
veterán

Sziasztok,
Ubee routerem van ugyebár világít rajta a power online wpan és a Ds villog. Kb fél napja nincs egyáltalán net upc meg telefonon elérhetetlen... Ez most globális upc net lehalas vagy csak nálam?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#33430) kabelmania27 válasza Pocok256 (#33429) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Kérdezd meg a szomszédokat ha náluk működik akkor lehet nálad.
Nézd meg hogy van elosztva a koax és van-e bekötve (Fam/Attenuator felirat) csillapító.

(#33431) Pocok256 válasza kabelmania27 (#33430) üzenetére


Pocok256
veterán

Ezeket már megnéztem most konkrétan arra van rakotve közvetlen ami bejon a házba.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#33432) Intruder2k5 válasza Pocok256 (#33429) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Hát globális lehalásról egész biztosan nem lehet beszélni, mert én is UPC netről írok, most is. Újraindítani próbáltad már a HGW-t?

ITT tudsz nekik írni is.

[ Szerkesztve ]

(#33433) Mate válasza devil-k (#33424) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem ugyan arról beszélünk. Most volt egy hiba, aminek köszönhetően kiderült, hogy mit csinál a UPC. Engem nem a hiba érdekel. Tojok az rtl-re és ez csak pár nap. Engem inkább az új üzleti modell zavar...

(#33434) Zitronensaft válasza Intruder2k5 (#33423) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Nem hinném hogy a upc monitorozná a 3. felek közti kapcsolódás lehetőségeit...
Semmi köze ennek az egésznek az internet szabadságához...
Itt arról van szó,hogy egy másik cég ezzel a retekklubbal (de egyébként lehetne bármi)óriási forgalmat generál. Ezzel az óriási forgalommal nyilván magas reklámbevételekhez jut(ha nem ő,akkor az rtl,aki nyilván szintén emiatt sokat fizet az externetnek). Cserébe a streamelésekkel agyon terheli a upc(vagy bárki más) hálózatát.
Azért ez nem teljesen olyan,mint mikor a google találatok közt van néhány szponzorált is...

(#33435) kabelmania27 válasza Pocok256 (#33431) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jah bocs emlékszem már, a ds akkor villog ha a modem nem talál letöltési frekit tehát nincs bejövő jel.
Kérdezd meg a szomszédokat náluk működik-e a netszolgáltatás ha nem működik központi hiba van ha működik jelentsd be.

(#33436) Intruder2k5 válasza Zitronensaft (#33434) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A lényeg szerintem annyi, hogy a saját előfizetői felé a UPC tartozik felelősséggel, hogy lehetőség szerint minden weboldal elérhető legyen a hálózatából! Persze az egy másik kérdés, ha az adott weboldal hal le éppen, de ha minden más szolgáltató hálózatából működik valami, még a UPC-ből nem, akkor azt nehogy már egy harmadik félre kenjük! Ráadásul annak tudatában, hogy "tegnap" még működött, majd amikor a UPC adminjai valamit átállítottak, onnantól már nem megy. Értem én a befektetői érdeket is, de a harcot úgy vívják meg, hogy az előfizetők, akik egyébként befizették időre a havidíjat, ezt ne érezzék meg!

Egyébként meg hidd el, hogy a UPC szakemberei és a vezetősége is, az első pillanattól kezdve tisztában voltak azzal, hogy ezen lépésük következményeként elérhetetlenné váltak az említett oldalak, és stream-ek. Ebben én 100%-osan biztos vagyok!

[ Szerkesztve ]

(#33437) Pocok256 válasza kabelmania27 (#33435) üzenetére


Pocok256
veterán

Írok majd levelet.. Mert telot 10 perc után sem vették fel.. Persze 500 Ft om ba került azért a hívás...

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#33438) Zitronensaft válasza Intruder2k5 (#33436) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Hát ja...meg kötelessége biztosítani hogy az ilyen-olyan net sebességek is elérhetőek legyenek,akkor is ha egyidejűleg 116ezren bámulják az épp aktuális szellemi-erkölcsi lepratelepet,vagy bármit...Ennek költséges beruházások révén lehet csak megfelelni,egyértelmű,hogy azokra kell többletköltséget hárítani,akik miatt végső soron akadozik a meglévő infrastruktúra..

(#33439) TeeJay válasza Intruder2k5 (#33436) üzenetére


TeeJay
félisten

alapból mit hittek ha külföld felé megy ami eddig közvetlenül akkor kevesebb forgalmuk lesz?
mi a túrónak van 2x40gigabit portjuk BIX felé ha kb. 20gigabit forgalmat nem kapnak azon keresztül?
ez vágja le a hálózatukat? elég nevetséges kifogás lehet
arról nem beszélve hogy 1éve is voltak már ezek a stream oldalak (rtlmost és mtva online) és azóta nem lett 3x annyi néző mivel a szerverek is limitesek, néha esténként ha párom nézi mondjuk az Éjjel Nappalt valamikor még 23órakor is bufferel pedig fene se hinné hogy annyian nézik még olyankor

a hétvégi kora reggeli F1 mondjuk 720p-ben szépen ment az MTVA netes oldalról, csak a vége felé volt 1-2 bufferelés (DIGI100/50 csomag)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33440) club1 válasza TeeJay (#33439) üzenetére


club1
veterán

Több bevétel kellett volna. Nem jött be, ennyi. Majd próbálkoznak máskor, máshol, mással.

(#33441) kabelmania27 válasza vargalex (#33410) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Annyit lehet segít hogy legrosszabb esetben nem esik ki három us freki.

[ Szerkesztve ]

(#33442) vargalex válasza kabelmania27 (#33441) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Viszont a downstream még jobban emelkedhet, mint tegnap. Pedig már akkor sem volt netem....
Mindegy, most felvettem a kapcsolatot egy UPC-s ismerőssel (1043ND topicból az ismeretség), aki modem MAC alapján ránéz a teljes node-ra, hátha lát valamit.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#33443) kabelmania27 válasza vargalex (#33442) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A magas ds nem fog problémát okozni egyik ismerősnél kettes és hármas osztó után 20-21es ds-el tökéletesen volt net ilyen modemmel nem volt probléma az a lényeg hogy 52alatt legyen az adási szint mert csak úgy lesz meg a négy us, ezért írtam hogy nyugodtan vedd ki ha jó akkor jó ha nem akkor bejelented.
Magas ds szinttől nem fog elmenni a net, de ha egy us frekin lesz a modem akkor megfog szakadni a kapcsolat.
Vedd ki teszteld úgy aztán kiderül hogy javul-e vagy sem, ha nem sima cisco modem lenne nálad nem írnám hogy nem okoz gondot a magas ds szint.

[ Szerkesztve ]

(#33444) devil-k válasza Mate (#33433) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor miért nem bontod fel a szerződésed? ;] Innen "kívülről" mit látsz az üzleti modelljükben?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#33445) Peltár válasza Intruder2k5 (#33428) üzenetére


Peltár
aktív tag

Szia! Köszönöm szépen a választ!

Akkor rákérdezünk a kollégánál is :K

Zitronesaft #33427 erre van valami szakmaid? Esetleg? Tudod hogy komolyan érdekel. :P

[ Szerkesztve ]

(#33446) vargalex válasza kabelmania27 (#33443) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Mindenképpen ki fogom próbálni csillapító nélkül, de ahogy fentebb írtam, a 15-18-as ds-nél nem volt netem!

Alex

(#33447) kabelmania27 válasza vargalex (#33446) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, szerintem nem a magas ds hanem az egy us miatt volt szakadás, de ez teszteléskor úgy is kifog derülni.

[ Szerkesztve ]

(#33448) Zitronensaft válasza Peltár (#33445) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

A zajbetörés valóban csúnya szó :)
Az egész kábeltévé hálózatot úgy kell elképzelni,mint egy óriási csőrendszert,tele vízzel...ha valahol megsérül a cső fala(az árnyékolás),akkor a víz(jel) nyomása(erőssége) csökken mert a sérülésnél kiszökik a csőből.
Olyan is előfordulhat hogy a sérülésnél kosz( rádiófrekvenciás zaj) kerül a vízbe(jelbe),ami így egyre rosszabb minőségű lesz...
Ez igen leegyszerűsített magyarázat,de talán jobban érthető nem hozzáértőknek is,mint a sok szakszó.

(#33449) vargalex válasza kabelmania27 (#33447) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ahogy a képeken láthatod, a magas ds idejében megvolt mind a 4 us csatorna, igaz 51 körüli értékkel. És abban az időben nem volt netem. Amikor az 1 us volt, akkor volt netem, mert is maximális feltöltési sebességgel (20 Mbps).

Alex

(#33450) kabelmania27 válasza vargalex (#33449) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Topikban 51-es értékkel gyakran előfordult szakadás, ed3 négy frekis módban ha gond van az egyik frekivel szakadhat a net míg egy frekis módban ha zajos frekin van a modem cmts átállítja másikra.
Ha egy us esetén megvolt a 20Mbit akkor szerencsés vagy mert nem terhelt a környék.
Ettől független webstar modemet leszámítva a normális működés esetében több mint egy us freki van, arrafelé tökéletesen mennie kell négynek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.