Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34751) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#34750) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Biztos ezzel fog foglalkozni külföldről...

(#34752) zoli62


zoli62
addikt

Adott egy szürke digitáiis kábeltévé Pace sd setopbox. Idegesítően lassan reagál a menüben a váltásoknál pl EPG-be való belépésnél, váltás más napra, videótárban egy adott műsor kiválasztása, stb. Gyári visszaállítás megvolt, müszaki teszt lefutott. Műveletek során sokszor hosszú másodpercig csak homokórázás van(EPG),illetve VOD-nál szabályosan lefagy. Helpdesk szerint a HD-s Pace box szoftvere sokkal gyorsabb. Ezt gyakorlati tapasztalatból meg tudjátok erősíteni?

(#34753) tomp válasza zoli62 (#34752) üzenetére


tomp
félisten

Pace SD box már oldtimer darab.
A HD modellnek valóban gyorsabb a rendszere de azért nem kell majd villámgyors reagálást várni. De az SD boxnál valóban jobb.

(#34754) zoli62 válasza tomp (#34753) üzenetére


zoli62
addikt

Moyt már csak azt kell lezongorátni az ügyfélszolgálattal, hogy a lassú működés miatt HD cseredarabot adjanak. Na ez lesz a nehezebb, ráadásul azon nincs rf out kimenet. Hosszú fekete színű távirányátó jár hozzá?

(#34755) Zitronensaft válasza zoli62 (#34754) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

A pace hd-hoz már a fekete táv van..
Felénk már azt lenne nehéz elérni,hogy szürke pace-t kapjon valaki...

Ja és miért olyan fontos az rf kimenet??

[ Szerkesztve ]

(#34756) @Jocó@


@Jocó@
tag

Sziasztok!

1-2 napja vettem észre, hogy eddig UPC Wi-Free-re csatlakozott eszközzel tudtam csatlakozni a 2. routeremen futtatott szolgáltatásokhoz.

Értsd:
1, Telefon --> 2, Ubee router mode (WAN, port forward) ---> 3, TP-Link Router (ssh, VPN)

Pár napja viszont valami tűzfal szabályt léptethettek életbe, mert most már nem megy.

Ez megy:
1, Telefon --> Tök más szolgáltatónál futó szerver (SSH)

Gondolom kicsit erős lett a tűzfal szabály, és mindent drop-ol, ami 5.x-es IP-ről jön, és UPC modem-re tart (WAN).

Szóval,
- Tapasztalta más is?
- Szerintetek jogosan hőbörgök, vagy addig maradjak csendbe, amíg a weblapok bejönnek? (Mondjuk, ha hostolnék weblapot a gépemen a 80-as porton, az se menne....)
- Tud valaki egy portot, ami mégis megy, és át tudom irányítani a routeren? :DD

(#34757) @Jocó@ válasza @Jocó@ (#34756) üzenetére


@Jocó@
tag

Ápdét:

Átraktam "bridge" módba a modemem, így nem fog meg a tűzfal.
Csodás...

(Remélem már működik ez a f@skarika Ubee modem 'bridge', és nem szívom meg vele, mint itt)

(#34758) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Nézem a fórumot de nem látom hogy menne a sírás a rossz internet miatt, szóval gondolom csak valami lokális probléma nálunk.
Múlt hét hétfő óta majdnem minden nap rossz az internet/telefon és nem képesek kijavítani. 1 utcával odébb, munkahelyen szintén UPC a telefon és az internet és ott is ugyanaz a probléma. Hol van, hol nincs internet, de van hogy órákon át tökéletes. Felhívtam őket még múlt hét kedden nagy nehezen és az első ember akivel beszéltem azt mondta nem lát semmi rendelleneset, és nem tud központi hibáról - tovább kapcsolt máshoz. A következő ember már látott rendellenes jelszinteket visszamenőleg és mondta, hogy másnap kijönnek megnézni.
Másnap jött a telefon, hogy mégsem jönnek. A hibát megszüntették. Valóban működött is kb 2 napig, de hétvégén megint előjött ugyanaz a baj. Nem töltenek be az oldalak, teleportálok játékban, kidobál a szerver gyakorlatilag használhatatlan az internet.

Ma is hívtam volna délben a 1221-et, de azt mondta az automata beazonosíttt hívószám alapján és tudnak a környéken lévő hibáról, megkezdték az elhárítást néhány órába beletelhet.

Lehet valamit ilyenkor tenni mikor a néhány órás hibaelhárítás több mint 1 hete tart náluk ?

Még streamet sem lehet nézni, mert sokszor beakad pár másodpercre.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#34759) Mate válasza DjDanee87 (#34758) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem tudom merre fele vagy, de nálunk is hasonló a helyzet.

(#34760) kabelmania27 válasza DjDanee87 (#34758) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Előfordulhat, hogy több kötést végig kell nézni mire megtalálják a hiba okát, lehet valahol van egy elöregedett vagy beázott kötés vagy kábelhiba van.

(#34761) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Egy fél órája a második kerületben eléggé belassult a upc net. :S
Kb használhatatlan színt..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#34762) Rage47


Rage47
veterán

Nálunk nincs net 8. Ker

(#34764) zoli62 válasza Zitronensaft (#34755) üzenetére


zoli62
addikt

Az rg kimenet azért fontos, mert ha el is megy a digitális adás, vagy lefagy a box, az analógon elérhető csatornák még nézhetők.

(#34765) Zitronensaft válasza zoli62 (#34764) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ez ekkor is igaz ha nincs rf kimenet a boxon. Max át kell dugni a tv-be a koaxot...

(#34766) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Hali,

Régi Samu B6000-es tv-m van, próbálom pesten a kábeles digitális adásokat fogni, de semmit nem találtam.
Hol kellene az m2-t fogni? Jó lenne ha legalább az meg lenne, egyszer pár éve pedig már sikerült.
Kézi hangolással próbáltam, de sok mindent nem tudok megadni, csatornát tudom léptetni 5-től felfele, azaz 100Mhz alsó régiókban nem is tud keresni, háromszázasok egyáltalán nincsenek. Amit még tudok változtatni az a 7/8Mhz, aztán ennyi.
Az automatikus keresést még nem engedtem rá, mert törli az eddig beállított összes analóg csatornát, de nem hiszem, hogy az megtalálná ha a kézivel sem találok semmit.
Köszi

(#34767) gorog67 válasza szabi__memo (#34766) üzenetére


gorog67
aktív tag

Többen is írtak erről, pl. én is: 34702
A 346 MHz-es csati 64QAM-ot használ, ha ezen kezded és szerencséd van, akkor ez alapján megtalálja az összes többi frekit is. Ha nem, akkor kézzel beírod őket 256QAM-el. Próbáld meg területkód megadásával és anélkül is! A frekikülönbség 8 MHz, legalábbis nálunk.

(#34768) Rage47 válasza wjbhbdux (#34763) üzenetére


Rage47
veterán

köszi
este felhívtam őket és az automata mondta hogy karbantartás 6-ig :)

(#34769) szabi__memo válasza gorog67 (#34767) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A tv-n nem lehet 3xxMhz-et alitani, sot QAM-et sem, sot teruletkodot sem.
A csatornat lehet 5 (168?Mhz) -> 69? csatorna (8xxMhz-ig), meg a frekikulonbseget. Mast nem.

(#34770) facan válasza szabi__memo (#34769) üzenetére


facan
tag

Tuti hogy a DVB-C, azaz a digitális kábeles csatornákat keresed?

(#34771) gorog67 válasza szabi__memo (#34769) üzenetére


gorog67
aktív tag

Itt egy frekitáblázat: Kábeltelevízió csatornák kiosztása (analóg) Sajnos a digitális evvel nem pontosan egyezik meg, mert kerek számokat használ, de talán úgy is jó lesz, ha a legközelebbi csatit állítod be.

Ha a tévéd hangoláskor nem kérdezi meg, hogy analóg / digitális / mindkettő, akkor esélyes, hogy nem tudja a digitális dekódolást, bár ez nagyon fura lenne, ha 10 évnél fiatalabb.

[ Szerkesztve ]

(#34772) szabi__memo válasza gorog67 (#34771) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Természetesen tudja, 5 éves és anno csúcskészülék volt. Ahogy leírtam egyszer pár éve meg si találtam vele az m2-t. Lehet máshol volt a csatorna..
Kézi hangolás - van itt analóg és digitális. Kiválasztom a digitálist.
Kirak 3 számot egymás mellé: az elsőt és a harmadikat tudom változtatni.
Az első: 5-től kezdődik, de foghíjas, manuálisan léptethető.
A második az első az előző alapján változik, manuálisan nem változtatgató. Ez a freki, ami 5-nél 168000?Khz ha jól emlékszem.
A harmadik frekikülönbség: 7/8 Ez manuálisan változtatható.
Mint írtam: 100Mhz alja nincs, 3xxMhz nincs, nem tudok olyan csatornát beállítani ami ilyen értékeltékre állna be. Gondolom kellene az 1-4, meg még a jó Isten tudja mik hiányoznak. A lényeg, hogy most semmit nem tudok digitálisan manuálisan beállítani.

Lehetséges, hogy ezzel csak a DVB-T tudom keresni? De akkor a DVB-C-t meg mivel kell, lehet csak automata kereséssel lehet? Nincs ilyen Samu Bxxxx készüléke senkinek?

[ Szerkesztve ]

(#34773) gorog67 válasza szabi__memo (#34772) üzenetére


gorog67
aktív tag

Itt megtalálod a településednek megfelelő frekiket: mediacard frekvenciatáblázat Nem biztos, hogy kell neked a 100 alatti. Ha be tudsz írni 1-99 csatornaszámot, akkor a frekinek el kell menni 800 000 KHz (800 MHz)-ig.

(#34774) balage25 válasza szabi__memo (#34772) üzenetére


balage25
senior tag

Megnéztem a samu honlapján a manualt és abban az van, hogy csak auto-ban keresi le a dvb-c csatikat. Manual keresésben csak dvb-t van.

Cable Search Option alatt tudod beállítani a kezdő és vég frekiket a modulációt és a symbol rate-t.

[ Szerkesztve ]

(#34775) szabi__memo válasza balage25 (#34774) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ohh, köszönöm, nekem nem jön le ez a rohadt manual, már órák óta próbálkozok vele.
Akkor nem marad más mint este ráeresztem az automata keresést, aztán kiderül. Remélem befogja amiket kell, mert nem szeretném megint az analóg csatornákat újra sorbarendezgetni :D
Köszi szépen mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#34776) kIsDe`


kIsDe`
tag

Sziasztok! Nem sokára lejár a hűségem, hívtak is egy ajánlattal. 8800Ft gold tv, 240Mbit net 2 év hűséggel. Most 60Mbit net és bronz tv-re fizetek 7900-et. Ami lényeges, hogy nincs konkurencia a környéken. Én úgy gondolom egész jó ár (mármint az én esetemben) van egy hetem átgondolni. Mi ti a véleményetek?

(#34777) club1 válasza kIsDe` (#34776) üzenetére


club1
veterán

Ez jó ajánlat, főleg a mostanihoz mérten. Ha a Gold-ot nem csak néhány hónapig adják ezen az áron, akkor valószínűleg van vagy készül a konkurencia nálatok.

(#34778) kIsDe` válasza club1 (#34777) üzenetére


kIsDe`
tag

Kiemelte, hogy végleges a gold nem csak promó. Egyébként a konkurencia kiépülése (gondolom digi) nekem teljesen új, viszont ennek fényében, akár még várhatnék is kicsit a hosszabbítással. Amit nem tudok, hogy ha hűség nélkül fut tovább a dolog a jelenlegi áron, mennyire fognak random áremeléssel sz*opatni.

(#34779) canniball válasza kIsDe` (#34778) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálam a hűség lejártakor, majd kb. fél évente emeltek 200-300Ft-ot.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#34780) club1 válasza canniball (#34779) üzenetére


club1
veterán

De ezt általában csak ott lépik meg, ahol nincs erős konkurencia. Tehát először a kérdezőnek körül kellene néznie, hogy tényleg nem épített-e mostanában hálózatot a környéken a konkurencia...

(#34781) kIsDe` válasza club1 (#34780) üzenetére


kIsDe`
tag

Telekom van, de ahogy fogalmaztál "erős" konkurencia nincs. A telekom lista árai nem mennek a UPC alá sőt. A szolgáltatásukról, illetve annak minőségéről nem tudok nyilatkozni sosem volt telekom előfizetésem.
Köszönöm a válaszokat :)

[ Szerkesztve ]

(#34782) club1 válasza kIsDe` (#34781) üzenetére


club1
veterán

Jól értetted az "erős"-t, a Telekom nem erős konkurens. Mondjuk ha optikájuk van, az azért technológiára jobb. Csak aztán azon ott az iptv, ami automatikusan kábelezést, boxokat és kemény havidíjakat jelent.

(#34793) zoli62 válasza Zitronensaft (#34765) üzenetére


zoli62
addikt

Nyilván nem a legjobb és legkényelmesebb megoldás kábelt kihúzni

(#34800) 3shae


3shae
aktív tag

Sziasztok,

a napokban felhívtak a szolgátatótól hogy lejárt a hűségem, de van egy ajánlatuk. + 30 csati egy csomó HD és a netem is 1-ről 12-re nőtt, mindezt havi plusz 700 huf-ért. Mondom ok rendben.

Az a bajom hogy tegnap néztem az animal planetet (hd) de a hang valamiért akadozott. Ez nálatok is volt már vagy egyedi eset?

Üdv

Z.

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.