Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33651) mlinus válasza UnSkilleD (#33648) üzenetére


mlinus
őstag

hát már első hopnál lossol, szóval vagy nálad van valami gebasz (jelszintek?) vagy a upc cmts-e szarta össze magát.

(#33652) blakey válasza tomp (#33650) üzenetére


blakey
titán

Melyik adón van most 5.1?

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33653) UnSkilleD válasza mlinus (#33651) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

us 45 körül van
ds 38.5 körül

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#33654) kabelmania27 válasza UnSkilleD (#33653) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A 38.5 az SNR érték lesz.
Ds teljesítmény/erősség kellene.

[ Szerkesztve ]

(#33655) UnSkilleD válasza kabelmania27 (#33654) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#33656) kabelmania27 válasza UnSkilleD (#33655) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi, rendben vannak az értékek.

(#33657) tomp válasza blakey (#33652) üzenetére


tomp
félisten

MTV Live HD-n koncertek alatt, m2HD és Duna HD amerikai sorozatok/filmeknél az eredeti hang, AXN HD eredeti hang illetve filmeknél a magyar hang is.
Ezen felül HBO HD de az nincs nekem.
Ha jól tudom a Forma 1 eredeti hangja is 5.1-es.

(#33658) blakey válasza tomp (#33657) üzenetére


blakey
titán

Jelen pillanatra gondoltam, mert nem tv-t nézek. :)

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33659) UnSkilleD válasza mlinus (#33651) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

a jelszintek elvileg rendben vannak

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#33660) Sas madár


Sas madár
őstag

Sziasztok!
A Wi-Free -vel kapcsolatos lenne a kérdésem.
Ahol használni szeretném van több elérhető pont is de sajnos nem tudok választani közülük mert teljesen automatikus a csatlakozás és hosszas próbálkozás után jöttem rá miért nem tudom rendesen használni.
Érthetetlen módon a gyengébb jelerősségű hálózathoz csatlakozik és folyamatosan megszakad a kapcsolat és perceken keresztül hitelesít meg próbája lekérni a címet.Használhatatlan.

Hogyan tudnám Én kiválasztani a több elérhetőség közül a megfelelőt?
Az azonos név miatt nem is látom külön külön a hálózatokat!

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#33661) UnSkilleD válasza mlinus (#33651) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

csináltam még egy mérést, első hopnál 1600 átlag ping és 73% packet loss, nem is rossz :C

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#33662) Gubek-Einste válasza Sas madár (#33660) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez olyan eszköz kell amelyik tud BSSID alapján is választani a hálózatok között de így pont a lényege veszne el a szolgáltatásnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33663) Sas madár válasza Gubek-Einste (#33662) üzenetére


Sas madár
őstag

Ezt egy picit bővebben is kifejtenéd,mert a megoldás nélkül egyenlőre teljesen használhatatlan a upc wi-free.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#33664) gduck válasza tomp (#33647) üzenetére


gduck
addikt

Miért, volt rá frissítés? Mi az aktuális szoft verzió? 4.0.0.7E2-nél nagyobb?

Csak azért mert a PHILIPS boxra, 2010 decemberében volt az utsó frissítés (4.0.0.3E2) :(

(#33665) tomp válasza gduck (#33664) üzenetére


tomp
félisten

4.0.1.8E36
Volt. Megszűnt a kikapcsolt boxnál felpörgő merevlemez bug.
Nekem az előbb azt mondták telefonon, hogy a frissítésnek nem kellett volna ilyet produkálni de nincs kizárva. Továbn küldik a hibát részletes kivizsgálásra.
Jelen állás szerint a box szoftvere letiltotta a DD hangot és lekonvertálja PCM-re.

(#33666) gduck válasza tomp (#33665) üzenetére


gduck
addikt

Köszi! Akkor viszont a PHILIPS a mostoha gyerek, mert annak már 4 éve nem frissítik a szoftverét :( Igaz hang hiba se volt soha :)

[ Szerkesztve ]

(#33667) nyxor válasza nyxor (#33605) üzenetére


nyxor
aktív tag

Tegnap felhívtam őket, szerintük lefagyott a modem, és a hard reset sem hozta ki ebből az állapotból. Úgyhogy holnap csere.

LG G2

(#33668) kabelmania27 válasza nyxor (#33667) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet kiakadt fw frissítéskor.

[ Szerkesztve ]

(#33669) tomp válasza gduck (#33666) üzenetére


tomp
félisten

Hát mivel olyat már nem adnak így a frissítések is leálltak.
Remélem nem addig tart a DD javítása mint a magától felpörgő merevlemez fixálás.(1év)

(#33670) Intruder2k5 válasza nyxor (#33667) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az is nagyon érthetett hozzá, aki ilyet mondott Neked. :)

"lefagyott a modem, és a hard reset sem hozta ki ebből az állapotból"

(#33671) nyxor válasza Intruder2k5 (#33670) üzenetére


nyxor
aktív tag

Nézd, nem ismerem a belső rendszerüket. Ő annyit mondott, hogy semmire nem reagál, csak a tesztcsomagokra, kb mintha le lenne fagyva. Volt közben reset, nem segített.
Egyébként nyilvánvaló, hogy a modem IPv4 routing része állt meg. De hogy ezen a reset sem segít, az furcsa.

LG G2

(#33672) |AP|


|AP|
veterán

AMC-ről veszek fel egy sorozatot, HD-s, mediabox-szal. Eredeti nyelven, felirattal szeretném visszanézni. A hangsáv váltás működik, felirat is van, de a képernyő közepére teszi :F
Ez a box, a UPC, vagy az AMC hibája?

(#33673) Gubek-Einste válasza |AP| (#33672) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Más csatornán hogyan viselkedik a felirat?
Más műsor alatt hogyan viselkedik a felirat az AMC-n?

#33663 Sas madár
Igazándiból ötletem sincsen, hogy mit lehetne tenni, talán valamilyen wifi csatorna néző programból közvetlenül kellene csatlakozni ha van rá lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33674) Sas madár válasza Gubek-Einste (#33673) üzenetére


Sas madár
őstag

Igen erre már gondoltam Én is.Csak meg kellene találnom.
Mert ez a MAC szűrés vissza felé nem igazán kar össze állni.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#33675) nyxor válasza nyxor (#33671) üzenetére


nyxor
aktív tag

Most nyomtam egy resetet, és jó. Mik vannak :)

LG G2

(#33676) kabelmania27 válasza nyxor (#33675) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Dejó:)

(#33677) kezo0 válasza |AP| (#33672) üzenetére


kezo0
addikt

Ezzel a jelenséggel találkoztam már én is, de csak az AMC-n, és véletlenszerűen... Ha jól emlékszem, "élőben" nézett műsornál és rögzítettnél is.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#33678) kezo0 válasza tomp (#33665) üzenetére


kezo0
addikt

Csekkoltam, már az én Cisco HD DVR-emen is ez a fw van, és nekem is csak sztereó hang megy át a HDMI-n az erősítőre mindenhol, ahol elvileg DD 5.1 szokott lenni.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#33679) tomp válasza kezo0 (#33678) üzenetére


tomp
félisten

Jelentsd be te is a hibát itt!
Ha sokan szólnak, hátha gyorsabban javítják.

(#33680) kezo0 válasza tomp (#33679) üzenetére


kezo0
addikt

Pontosítalak: hátha elhiszik, hogy egyáltalán létezik ez a hiba! ;)
OK, megteszem.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#33681) tomp válasza kezo0 (#33680) üzenetére


tomp
félisten

Hát tegnap az írásos hiba jelentéshez mellékeltem képet is. Box szerint DD (axn hd) tv szerint viszont nincs semmi DD. Ma kérdezték, hogy közvetlenül box optikai kimenetére kötve sincs DD? Nincs. Csak PCM. Elég sokáig hallgattam a zenét. Az oldalon a hibabejelentés "folyamatban" van. Azaz nem zárták le.
Ha nem ismerik el a hibát azaz nem kap az ügyfél DD hangot akkor a kötelezően továbbított csatornák miatt (m1HD, m2HD, DunaHD, Duna World HD) törvényt sértenének. Mivel nem korlátozhatják a csatornákat. Se képben se hangban. Hiába megy el a boxig a DD hangsávjuk ha a upc frissítési hibája miatt nem megy ki belőle.

Habár a Duna World SD nyári kivétele eleve törvény sértő lesz...

[ Szerkesztve ]

(#33682) Intruder2k5 válasza tomp (#33681) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Habár a Duna World SD nyári kivétele eleve törvény sértő lesz..."

Hát nem tudom, én nem vagyok jogász, de szerinted a UPC jogászai nem rágták át ezt 23x, mielőtt a döntés közzé lett téve?

(#33683) tomp válasza Intruder2k5 (#33682) üzenetére


tomp
félisten

Őszintén? Szerintem rámutattak egy köz. csatornára, hogy "ennek az SD változatát vegyük ki, a HD úgyis marad"
Csak az a probléma, hogy a törvény digitális hálózaton 6 csatornát ír elő(analógon 4) mint kötelezően továbbított csatorna. Ez az m1, m2, Duna, Duna World, M4 Sport és M6. Az M6 csak decemberben indul de már a törvény tartalmazza az M4-el együtt. Ezek HD változatait is kötelező továbbítani érintetlenül(azaz ha 6 hangsáv van akkor 6hangsávval) ha a hálózaton a szolgáltató szolgáltat HD csatornát.
Ha kiveszik akkor a upc jogászai alkalmatlanok a munkára és a szolgáltató törvényt sért.

(#33684) tomp


tomp
félisten

Ezzel az új szoftverrel jött a letiltott DD hang mellé egy másik fícsör.
Alapértelmezett a 18-as korhatárral sugárzott műsorok blokkolása amihez PIN kód kell.
Eddig ezt külön lehetett bekapcsolni.

(#33685) Breeze válasza tomp (#33683) üzenetére


Breeze
aktív tag

Hali

nekem annyi hozzászólni valóm lenne ehhez a témához,hogy szerintem kivehetnék a digital gold csomagból a sok sz*r SD csatornát, lásd pl : m1,m2 duna, duna world, rtl klub stb stb.Nagyon zavaró, hogy nem lehet egy külön csatorna listát szerkeszteni amit szeretnék nézni.

(#33686) vargalex válasza Breeze (#33685) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A digital gold-ban nincs benne mindegyik HD verziója. Ahhoz HD csomag is kell. Sőt, digital gold-hoz nem kötelező HD boxot adnia a szolgáltatónak.

Alex

(#33687) gduck válasza Breeze (#33685) üzenetére


gduck
addikt

Hát igen, sokkal egyszerűbb lenne, ha legalább le lehetne tiltani csatikat (ha már rendezni nem lehet). De ezt soha nem csinálják meg, mert hülye biztosnak kell lenni a rendszernek. :( Ha pl. Marika néni telefonál akkor a 35-ös csatorna az nála is ugyanaz a 35-ös csatorna legyen mint a suportnál :D

(#33688) Breeze válasza vargalex (#33686) üzenetére


Breeze
aktív tag

öcsi sajt nekem hd csomagom van hd media box felvételi opcióval

nem ezen van a hang, hanem azon,hogy vegyék ki a szaros SD csatornákat vagy szerkeszthető legyen az egész.

üdv

[ Szerkesztve ]

(#33689) bogabi válasza Breeze (#33688) üzenetére


bogabi
senior tag

Ahogy vargalex is írta, a Digital Gold MAGÁBAN nem tartalmaz csak 4 HD csatornát (M1. M2, Duna, Duna Word) - a HD csomagot külön díjért adják. Az, hogy neked HD csomagod van, nem derült ki az első hozzászólásodból.

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#33690) Intruder2k5 válasza Breeze (#33688) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A csomagok nem személyes, hanem általános igények kielégítésére vannak összeállítva, tehát nyilván nem lehet egy-egy előfizető szája íze szerint igazítani azokat. A csatornarendezési lehetőséggel kapcsolatos igényedet írd meg UPC-nek, aztán majd vagy lesz belőle valami, vagy nem.

És ha megkérhetünk egy picit legalább próbáld viszonozni azt a megszólítási és társalgási színvonalat, amit vargalex is megadott feléd! Köszi.

(#33691) khorvat válasza Breeze (#33688) üzenetére


khorvat
senior tag

"Öcsi sajt" mediacraddal szerkeszthető a csatornák sorrendje, használd azt ha ez a fontosabb nekem ez volt. Igaz így buktam a sosem használt felvétel és mediatár opciókat dehát kibánja?!

(#33692) Breeze válasza khorvat (#33691) üzenetére


Breeze
aktív tag

mediacard egy vicc :) inkább kihagyom :) nem hiszem hogy nagyon nagy dolog lenne a upc részéről megoldani ezt a problémát :)

;]

(#33693) pimmi


pimmi
senior tag

Sziasztok, feltettem a horizon got, táblagépre, de mikor rákattolok egy müsorra, betölt aztán homokora, indulna a müsor és kilép, a tábla elvileg birná,mi lehet a hiba? köszi

(#33694) khorvat válasza Breeze (#33692) üzenetére


khorvat
senior tag

Ahogy érzed, én 3 éve használok 2db mediacardot párhuzamosan már és hogy többet UPC box nem fog járni a lakásban az is biztos, szal számomra jó vicc ez.

(#33695) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Ügyfélszolgálaton lehet átvenni 2.médiacardot? Vagy megrendelem és majd hozzák?

(#33696) adika4444 válasza bozsozso (#33695) üzenetére


adika4444
addikt

Majd futárka viszi, valamilyen érthetetlen okból ott nem lehet átvenni.

üdv, adika4444

(#33697) torma1981 válasza Breeze (#33692) üzenetére


torma1981
veterán

Miért is felelős a média card? A legjobb. Nincs plusz box, távirányító. A tv-n meg simán lehet a csatornákat szerkeszteni, törölni stb. Hd csomaggal meg nagyon szép a kép is.

(#33698) cris78


cris78
őstag

Csepelen az elöl lévő csatornák mind a két mediabox-szal kockasodnak? Másnál nem? M1,m2.. RTL klub.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#33699) kabelmania27 válasza cris78 (#33698) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet központi hiba van.
Ha néznél egy modem jelszintet és leírnád hogy a hármas osztó mindhárom kimenet -5,8 vagy egyik -3,5 és arra van-e kötve a kettes és a modem akkor kilehet számolni a bejövő jelerősséget.
Nézd meg box jelszintnél milyen az erősség/minőség.

[ Szerkesztve ]

(#33700) kezo0 válasza adika4444 (#33696) üzenetére


kezo0
addikt

Nekem az ügyfélszolgálaton is simán a kezembe nyomták, amikor kértem egyet.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.