Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33851) Intruder2k5 válasza blakey (#33848) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mi van akkor ha nem szeretném átírni, mit lehet tenni?

Más megoldás nincs! Illetőleg még annyi, hogy kikapcsolod egy-két napra a HGW-t.

[ Szerkesztve ]

(#33852) blakey válasza Intruder2k5 (#33851) üzenetére


blakey
titán

Most ez a kis "átverés" megoldotta és most a régi MAC címmel is jó. :)
Gondolom egyszer valamiért rossz volt a lokalizáció és megjegyezte a beállításokat.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33853) atee válasza moonguru (#33832) üzenetére


atee
őstag

Köszönöm szépen! Megtaláltam és lényeges javulást okozott ez a beavatkozás.
Rá is kötöttem egy régen használt wifi routert és eddig minden tökéletes!
A UPC meg kapja be amiért egy ilyen nyilvánvaló problémával nem tud központilag semmit se kezdeni!

D-day 2002-01-04 01:54

(#33854) steelsec


steelsec
aktív tag

Sziasztok!

Pár napja nem enged be a my upc az ügyfélszámos, és anyja nevés résznél.
A másik beenged. Épp költöztünk és a szerelő csak napok múlva jön, így gondoltam használom a szomszéd wifreejét, hogy tudjunk dolgozni otthonról, de anno a mailban csak egy jelszót küldtek a felhasználónév üres volt, ezen akartam volna változtatni.

Betelefonáltam, de ők se tudnak semmit se mondani, az ügyintéző csak annyit próbált, hogy az adataimmal próbált belépni.

Valaki találkozott már ezzel?

(#33855) hun005a válasza steelsec (#33854) üzenetére


hun005a
tag

Jelenleg most engem se enged be :W
Időnként csinál ilyet aztán egyszercsak megjavul :)
Az hogy másik mit jelent?
Most kipróbáltam úgy hogy egyéb ügyintézés hibabejelentés,ilyenkor is kéri,így beengedett!

[ Szerkesztve ]

(#33856) steelsec válasza hun005a (#33855) üzenetére


steelsec
aktív tag

A másik, ahol felhasználónév és jelszó kell.

Nekem sehogy se enged be. :((

(#33857) glaci válasza steelsec (#33854) üzenetére


glaci
őstag

"Anno a mailban csak egy jelszót küldtek a felhasználónév üres volt."

Az úgy jó.
A felhasználónév a My UPC felhasználóneved, amit régebben regisztráltál. A jelszó meg az a "zagyvaság", amit küldtek a levélben.

(Megjegyzem, nálam az egyik eszköz (Okos telefon + Android 4.3) fel tud lépni és tökéletesen működik, míg a másik (Notebook + Windows7) vagy nem csatlakozik, vagy csatlakozik, de valamiért mégsem működik a dolog.)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#33858) kezo0 válasza kezo0 (#33680) üzenetére


kezo0
addikt

Ma felhívtak a UPC-től, miután tegnap online én is bejelentettem azt a hibát, hogy a box a legutóbbi szoftver-frissítése óta nem ad ki DD 5.1-es hangot, csak sima sztereót.
Sajnos az történt, amit vártam: totális hozzánemértés az ügyintéző részéről.
Első kérdése: a hiba csak a HD csatornákon, vagy az SD-ken is jelentkezik? Már elnézést, de mikor volt bármelyik SD csatornának DD 5.1-es hangja...??? Elmagyarázom neki, hogy még a HD csatornák közül is csak néhánynak szokott ilyen hangsávja lenni, de most azoknak sincs.
Következő kérdés: HDMI-kábellel van-e csatlakoztatva a box? OK, ez legalább releváns kérdés, bár már a hibabejelentésben világosan megírtam. Igen, azzal.
Ekkor közli, hogy kiküld egy technikust, mert szerintük NINCS ILYEN KÖZPONTI HIBA. Mondom, ne vicceljen már, több boxom is van, és mindegyiken jelentkezik, továbbá egy közismert felhasználói fórumon más UPC-s előfizetők is megírták ugyanezt a hibát. Tök feleslegesen fogjuk egymás idejét rabolni a technikussal, ne küldje hozzám, nem nálam van a hiba. Márpedig ő kiküldi, mert ez a hibaelhárítás menete, ő máshogy nem tudja ezt a hibát kezelni...
Na, ez volt az a pont, amikor feladtam: szerda délután jön az UPC-s ember, de nem szeretném, ha nekiállna babrálni a házimozi-erősítőmet, miközben nyilvánvalóan a box szofvere a hibás.
És persze megáll az eszem azon a hozzáálláson, hogy szerintük nincs ilyen hiba, miközben innen tudom, hogy másoknál is jelentkezik. Szét tudnék robbanni.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#33859) tomp válasza kezo0 (#33858) üzenetére


tomp
félisten

Akkor amit bejelentettem azzal mi van? Mehetek a fejükre vágni a boxot?
Kivizsgálás alatt... Mit kell ezen kivizsgálni? Azt, hogy nem hamis dolgog miatt reklamálok?
A upc tavaly mondta, hogy évente 2x van frissítés. Most év végéig várhatunk?

(#33860) kezo0 válasza tomp (#33859) üzenetére


kezo0
addikt

Ezek szerint a rendszerük nem képes rá, hogy az azonos vagy hasonló tartalmú hibabejelentéseket valamilyen módon összekösse és közösen kezelje. Az én bejelentésem másvalakinél landolt, ezért másfajta ügymenetet eredményez. És persze NINCS központi hiba, csak teljesen véletlenül jelentkezik ugyanaz a hiba, ugyanazon az eszközön, különböző előfizetőknél... Remélem, majd azt is megnézi a szerelő, hogy milyen osztóval jön be a lakásba a kábel, hátha attól nincs DD 5.1-es hang. Mert a szerelő mindig ezzel kezdi... Én meg húzhatom el a dögnehéz kanapét a semmiért. :P

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#33861) tomp válasza kezo0 (#33860) üzenetére


tomp
félisten

Sőt majd megkér, hogy kapcsolj át digitálisra mert analógon nincs DD hang.
Én majd bemegyek az ügyfélszolgálatra és ott az összes boxot az axn hd-ra rakom. Ott csak DD hang van majd megnézem a tv-t mit ír ki bejövő hangként. Megkérdezem majd, hogy a "kivizsgálás" hol tart. Bekapcsolták e már a boxot...

(#33862) gduck válasza mlinus (#33840) üzenetére


gduck
addikt

A gyenge wifi sajnos nem ország függő :( Kár volt megspórolni a külső antennát!

(#33863) mlinus válasza gduck (#33862) üzenetére


mlinus
őstag

a gyenge wifi nem is számít hibának. a tc és a cisco wifije is elég gyenge egy normálisabb rotuerhez képest .

[ Szerkesztve ]

(#33864) gduck válasza mlinus (#33863) üzenetére


gduck
addikt

Magyarázd ezt az előfizetőknek, akik "kidobták" a saját wifi-routert, mert a UPC wifis modemet adott, utána meg a fél házban már nem használható a wifi :W És a gyenge wifi ugye a Wi-Free működését is előnyösen érinti :DDD

Persze ajándék lónak, ne nézd a fogát :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33865) Uthenger válasza mlinus (#33863) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Nem hiba, de ha panaszkodsz a wifire, akkor hiaba 0 ft, meg lehet jol kompenzaljak is az embert :)

Mig ha 1 muszakis kollegat fog ki az ember az elmagyarazza hogy ez nem hia, hanem normal mukodes.eredmenye.

Szokasos kommunikacios hiany, emlekszem hogy mar a 240-es netnel is jol elmondogattak a facebookon hogy meg szep hogy wifin is mukodik ennyivel... Sot :)

[ Szerkesztve ]

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#33866) Intruder2k5 válasza gduck (#33864) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Még ha ajándék lenne, de benne van az a számlában, még ha így külön feltüntetve nincs is, nyilván az előfizetők fizetik meg ennek is az árát, mert hát ki más fizetné...?

(#33867) UnSkilleD válasza gduck (#33864) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

ez a wifree se jó sok mindenre, csak teleszemeteli az amúgy is telített frekvenciákat, nameg ezeknek a modemeknek jo gagyi a wifi részük szal kb szart se ér az egész

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#33868) #14121216


#14121216
törölt tag

Sziasztok :) Nemrég vettem egy 42LB671V 3D Smart TV-t, digitális UPC + HD csatornák meg 2 napja, előtte analóg volt TV nélkül.
Azokhoz, akiknek innen vanUPC HD előfizetése: Nektek is ramaty a UPC HD? Olyan mintha nem is 1920x1080 lenne, hanem fel lenne skálázva, legalább is agyon lenne tömörítve az átjövő jel. Valahogy nem az igazi. Pendrive-ról vagy sz.gépről HDMI-n keresztül az 1080p gyönyörű részletgazdag, az emberek arcán minden szál szörszál, pörcenés gyönyörűen látszik. De a TV HD adásokat nézve olyan mint ha nagyon erős zajszűrés lenne (pedig ki van kapcsolva), pl a focinál (Sport HD csatornák) egybe van mosódva a fű egy tömb zöld masszává, az emberek arca is olyan fura :F
Valami más beállítás is hibádzik? Pl a képarányt mire kell tenni, hogy native felbontás legyen? Levágás nélküli vagy eredeti?? Mást is kell állítani?
-Nem műholdas hanem kábel tv, Koax kábelen jön a UPC digital a tv-be, nincs topbopx hanem tv-be rakható Mediacard.
-A HDMI kábel itt nem kérdés, mert azzal a sz.gép-tv van összekötve, ott sz.gépről átjátszva gyönyörű tiszta a kép.
A kábel elosztónak nem lehet köze hozzá? Az OUT-on jön az utcáról be a UPC, a TAP megy a modembe (Net), az IN meg a TV-be.
Hogy valódi HD tartalom e: mindegyik HD csatorna hasonlóan kissé mosott/túl zajszűrt. Lehet hogy csak az én szemem túl kényes? Természetes hogy lejátszott 1080p tartalom s UPC által sugárzott közt van különbség? Hangsúlyozom: nem nagy különbség, szép a kép a HD adásokon is, de észrevehetően nem olyan szép mint a merevlemezről lejátszott.

(#33869) Toni12 válasza digikábeles (#33790) üzenetére


Toni12
csendes tag

Szia.

Köszi a válaszod.
Én is olvastam ilyen és hasonló cikket, mármint, hogy működik az UPC mediakártyával..
Valaki olyat is írt, hogy Németországból rendelt ilyen boxot, és működik, de még senkivel sem találkoztam aki azt mondta volna, hogy neki ilyen van.

(#33870) kezo0 válasza #14121216 (#33868) üzenetére


kezo0
addikt

Szia,

a UPC-s HD adások "csak" 1080i szabványúak (az egyetlen Viasat Nature/History HD-t kivéve, ami 720p-s), de nem valószínű, hogy ennyire látod a különbséget az 1080p és az 1080i között, szóval kell ott lennie valami más gondnak is. Ha jó a tévé, és jól is van beállítva minden, akkor tökéletesnek kell lennie a HD adások képének - feltéve, hogy épp valami natív HD műsoranyagot sugároznak. Mert ugye egy HD-ban sugárzó csatornán sem ilyen az összes műsor, gyakran mennek felkonvertált anyagok.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#33871) Toni12 válasza csabi63 (#33800) üzenetére


Toni12
csendes tag

Köszi a válaszod !

(#33872) club1 válasza #14121216 (#33868) üzenetére


club1
veterán

A hd csatornákon lévő tartalom 60-90 százaléka nem hd, hanem a műsorszolgáltató által felskálázott.

(#33873) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Ha 2-nak HD médiacardot kértem és mégis simát szeretnék akkor vissza lehet arra váltani? Mivel itt nincs hűség gondolom igen, de akkor cseréltetni kell a médiacard-ot is?

(#33874) kungzi válasza bozsozso (#33873) üzenetére


kungzi
veterán

nem kell, egyformák a kártyák, csak más csomagot aktiválnak rajta
telefonálj nekik és azonnal beállítják a másik csomagra

(#33875) abyssc2


abyssc2
tag

Sziasztok,

Ha csak telefon és internetet szeretnénk az UPC-nél, arra jár valami kedvezmény?

Trio L
10 499 Ft/hó

Ez tökéletes lenne, de TV nélkül, tehát:
Fiber Power 240 + Nonstop M

Ez vajon mennyi lenne önmagában?

(#33876) bozsozso válasza kungzi (#33874) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm.

(#33877) canniball válasza abyssc2 (#33875) üzenetére


canniball
nagyúr

Egy ideje sajnos már nincs duo csomag, csak trio.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#33878) abyssc2 válasza canniball (#33877) üzenetére


abyssc2
tag

Tehát muszáj feleslegesen beköttetnem a TV-t, és fizetni egy beltérit, amit soha nem fogok használni? :(

Kár, de még így is olcsóbb, mintha külön a netet és a telefont rendelném meg... ha nincs más megoldás, marad ez.

[ Szerkesztve ]

(#33879) #14121216 válasza kezo0 (#33870) üzenetére


#14121216
törölt tag

Köszönöm a válaszokat :)
Akkor nagyon valószínű, hogy ez tévesztett me, hogy azt hittem, a HD csatornákon mindig 1080p felbontású minden műsor, nem csak felskálázott. Nem hiszem hogy tv beállítás gond, hisz nem "durván rosszabb" minőségű amit látok, hanem valószín nekem voltak túlzott elvárásaim a UPC HD csatornákkal szemben...

(#33880) canniball válasza abyssc2 (#33878) üzenetére


canniball
nagyúr

Az első box/kártya benne van a havidíjban, használni pedig nem kötelező. ;)
De a lényeget tekintve: igen, a trio csomag lesz a megoldás.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#33881) Gubek-Einste válasza kezo0 (#33858) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az HBO SD-n van DD 5.1 hang biztosan.

#33879 Maxx71
Nem a UPC tehet róla ha a csatorna felskálázott műsort ad.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33882) gorog67 válasza abyssc2 (#33878) üzenetére


gorog67
aktív tag

Akkor én valami mást nézek.
Fiber Power 240 8290 Ft + Nonstop S 590 Ft = 8880 Ft
Trio L 10 499 Ft vagyis 1619 Ft-al drágább.

(#33883) gorog67 válasza #14121216 (#33879) üzenetére


gorog67
aktív tag

Ha PC-ről filmet néztél, ami 24p-ben ment, az az elérhető legjobb minőség. A TV adás 1080i (váltott soros) és az okos tv még meg is bolondítja néhány képjavító eljárással. A végeredmény a közelében sincs a 24p-s filmnek, főleg mozgáskor veszik el a felbontás.

(#33884) blakey válasza #14121216 (#33879) üzenetére


blakey
titán

Azért nézd át a tv-d beállításait, mert abban az esetben ha valóban HD-s az anyag akkor nem lehet gond. A TV-k szeretik "elmosni" az anyagot az úgynevezett "képjavítók" segítségével. Szóval nincs "dúrván rosszabb minőség valós HD esetén".

Ismerd ki a tv-det és állítsd be normálisan, akkor nem lesz eltérés.

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33885) abyssc2 válasza gorog67 (#33882) üzenetére


abyssc2
tag

Valóban mást nézel :)

Fiber Power 240 + Nonstop M csomagot írtam, mint igény, ezek összege pedig 8290+5000 ft, tehát kb 3ezerrel drágább, mint csomagban egy felesleges TV-vel.

[ Szerkesztve ]

(#33886) gorog67 válasza abyssc2 (#33885) üzenetére


gorog67
aktív tag

Bocs, nem olvastam elég figyelmesen az indító hozzászólásod. :(

(#33887) abyssc2 válasza gorog67 (#33886) üzenetére


abyssc2
tag

Semmi gond! Sajnálom hogy olcsóbban nem lehet kihozni, de mindenkinek köszönöm a válaszokat:)

(#33888) #14121216 válasza gorog67 (#33883) üzenetére


#14121216
törölt tag

Igen, valami ilyesmit tapasztalok, hogy főleg mozgás közben "masszásodik", s elvesznek a finom részletek. S az is igaz, hogy 10-20-30Gb-os filmekhez szoktam, azok HDMI-n a TV-re átjátszva most is gyönyörűek :)
blakey: próbálom kiismerni, de még pár napos, előttem meg nem volt Smart TV-m, szval időbe tellik :)

(#33889) kezo0 válasza Gubek-Einste (#33881) üzenetére


kezo0
addikt

Na, azt még sosem próbáltam. Nálam azok az SD csatornák, amelyeknek van szimultán HD változata is, eleve le vannak tiltva, hogy ne legyen felesleges duplikáció. De készséggel hiszek neked.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#33890) Zitronensaft válasza #14121216 (#33868) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Nagyon nagy baj,ha az elosztó out kimenetére van kötve az utcáról bejövő kábel...nem is értem...ha a tap kifejezést nem is érti mindenki,de az in meg az out azért műfordítói végzettség nélkül is kibogarászható.
Természetesen ha a bekötő ember csinálta,akkor neki szól...

(#33891) kezo0 válasza #14121216 (#33879) üzenetére


kezo0
addikt

Azért azt tudd, hogy más szolgáltatóknál sem jobbak a HD csatornák, sőt, egyik-másiknál kisebb sávszélesség van hozzárendelve egy-egy csatornához, ami - finoman szólva - szintén nem használ a minőségnek. Kb. ennyit tud most a technológia, de még így is a műsorszolgáltatói oldalról van több hiányosság e téren, mint a műsortovábbítók részéről.
Ettől függetlenül, azért nem ritkák a nagyon jó minőségű műsorok (akár sportközvetítések is a Sport1-2 vagy a Eurosport 1-2 HD változatain, ahol bőven vannak gyorsan mozgó képrészletek is), és ha még egy ilyennel sem találkoztál, akkor valami nincs jól beállítva azon a tévén.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#33892) kabelmania27 válasza #14121216 (#33868) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nem jól van bekötve az osztó in-re kell kötni a bejövő kábelt, ha leírod hogy hány dB-s a tapkimenet és milyenek a modem értékek meglehet mondani hogy melyik kimenetben legyen a modem és melyikben a tévé.
Kipróbálhatod úgy hogy outra kötöd a modemet és tapra a tévét ha vételi problémát tapasztalsz megcseréled vagy veszel egy kettes splittert akkor legalább nem fog megtörni a kábel.
Zitronensaft: Többször előfordult itt a topikban hogy splitterként volt bekötve a tap...

[ Szerkesztve ]

(#33893) Zitronensaft válasza kabelmania27 (#33892) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Nem csak a topikban,a praxisban is... érdekesek lehetnek a modem jelszintek is...hacsak nem elírta a bekötéseket..

(#33895) #14121216 válasza kabelmania27 (#33892) üzenetére


#14121216
törölt tag

Rosszul írtam, megzavart hogy megy be a falba, s a padláson keresztül a másik szobába ahol analóg tv van. Azt kötötte be anno a UPC-s szerelő. :)

Most úgy áll a dolog:
-egy vékony jön az utcáról a modembe
-a modemböl koaxon a TAP-ba,
-az IN-ből megy át a szobába az analóg jelként a sima TV-re,
-az OUT megy a digital jelként a Smart tv-re.

Ez így okés?
Mondom, míg egy analóg tv volt s analóg UPC adás addig az OUT üres volt, a modemből kijövő TAP és az IN (ami az analóg tv-be megy) volt foglalt. Ezeket a szerelő kötötte be, én hozzájuk nem nyúltam.

[ Szerkesztve ]

(#33896) gorog67 válasza #14121216 (#33895) üzenetére


gorog67
aktív tag

A modemednek 2 csatija van? A képen egy asszimetrikus osztó (vagy leválasztó, ha jobban tetszik) látszik.Az "IN" a bemenetb, az OUT kimenet kb. 2 dB-es jelveszteségű, a TAP kimenet 8 dB-es.

(#33897) #14121216 válasza gorog67 (#33896) üzenetére


#14121216
törölt tag

TC7200U wifi-s a tipusa a UPC modemnek.
2 csatija?
Egy UTP-s csatijú vékony megy bele az utca felől, onnan a fényképen látható elosztóba meg Koax. A modemből még 2db UTP megy a két számítógépbe, 1 meg a TV-be a net miatt.

[ Szerkesztve ]

(#33898) gorog67 válasza #14121216 (#33897) üzenetére


gorog67
aktív tag

Kicsit sikerült megzavarnod. Az utp az telefon vagy ethernet kábel. Ha az utca felőli kábel a Tel1-be megy, akkor az a lakás régi telefonhálózatára kapcsolódik (és semmi köze az utcához). A koax a TAP osztóból jön, nem oda megy (bár internetnél kétirányú). Szóval az UPC kábele valahonnan TAP-be jön és onnan nem túl szerencsés módon a nagyobb csillapítású kimeneten keresztül jut a modem+routerbe. Ha működik és a jelszintek is jók, akkor végül is nem gond. Így az OUT kimenetre tehetsz egy szimmetrikus osztót, amivel 2 tévét is kiszolgálhatsz.
Újraolvasva a hsz-edet az lehet, hogy a fő kábel a másik szobában van, ott van egy 2-es osztó, egyiken a tévé a másik jön ebbe a szobába a TAP IN jelű bemenetére. A modemre így már nagyon gyengített jel jut. A többit már leírtam.

[ Szerkesztve ]

(#33899) #14121216 válasza gorog67 (#33898) üzenetére


#14121216
törölt tag

Átnézem pontosan, s leírom, mert nem az enyém a lakás (barinőmé), s eleve voltak már régebben vezetékek :) De most már engem is érdekel, hogy van bekötve :) Ha meg nem a legjobb minőségű az elosztó, nekem van még vagy 2 másfajta a dobozomban, előkeresem őket hogy milyenek :) Csak előtte kert ásás a program, meg a makettezéshez műszaki rajzlap beszerzése :))

Amúgy most hogy írod, tényleg rémlik valami, hogy mintha a padláson lenne egy elosztó, s a másik szobába egyből onnan menne. Utána nézek pontosan hogy is van :)

[ Szerkesztve ]

(#33900) Zitronensaft válasza #14121216 (#33899) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

A modemen egy bemenet van,a menetes csatlakozós koax. 4 etherneten jön ki a net,a két "vékony" meg telefon kimenet. Abból az egyikbe van dugva a ház telefon hálózata.
Az elosztó minőségével semmi gond nincs,ami zavaró lehet hogy egy általános kettes osztóval ellentétben ezen nem az a bemenet,ami egymagában van. Ez asszimetrikus osztó,a tap oldalon több,az out kimeneten kevesebb jelerősséget "vesz le".
Azért ilyen a kialakítása,mert sorba kötött falialjzatok kiszerelésekor sokkal könnyebb visszaforgatni így a továbbmenő kábelt..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.