Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34951) Peppo válasza kabelmania27 (#34908) üzenetére


Peppo
őstag

Holnap jönnek ki megnézni. A poén az, hogy tegnap este, szinte pont tízkor hirtelen megszűnt a probléma. Két nap folyamatos szakadozás után mintegy varázsütésre elmúlt. És az is érdekes, hogy míg szombaton a modemet pingelve is előjött a hiba, vasárnap már csak a külső szerverekkel szakadt a kapcsolat. Szóval most már tényleg gőzöm sincs, mi lehet ez.

(#34952) Samott


Samott
addikt

Hogy ez a Horizon go mekkora egy atveres, minden csatornara ezt kapom: Elnézést, ez a videó szerzői jogok miatt hálózatunkon kívül nem elérhető. - bakker, ahol van halozatuk, ott TVn-is tudom nezni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#34953) tomp válasza Samott (#34952) üzenetére


tomp
félisten

A Cisco box hiba pedig szánalmas. Az oldalon azt írják igénybe vehető a dolby hang, illetve érdekes módon a jelenlegi szoftver verzió nincs írva csak a régebbi. Ezzel szemben több mint 1hónapja megszűnt a DD hang. Ahhoz, hogy legalább a köz.csatornákat tudjam nézni DD hangban dugdosni kell a kábelt a boxból a tv-be.
Igazi ügyfél "élmény".

(#34954) blakey válasza Samott (#34952) üzenetére


blakey
titán

Azért ez nem teljesen így van, max a lakásodban ahol van előfízetésed, egyébként, bárhol máshol, wi-free-vel is nézheted, holott nincs is tv előfizetés. Azért ez nem rossz szolgáltatás. Bemegyek a melóhelyemre és tudom nézni a műsort, upc net van, tv nincs. :D

(#34953) tomp
Már többször le szerettem volna írni, de bíztos nagy érvágás a DD hiánya. :D Nem tudom milyen tv műsort szoktál DD-ben nézni, de az a minőség hagy némi kivánnivalót maga után. Esetleg egy-két mozicsatorna esetében jó lehet, de inkább megnézem DTS-HD hanggal, ami nagyobbat "üt". :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34955) pjen válasza Samott (#34952) üzenetére


pjen
félisten

T.vel is megy, csak nem minden csatorna. :)Ráadásul azok pont mennek amiket szeretek.

[ Szerkesztve ]

(#34956) ztsoft


ztsoft
őstag

Ma egy új oldaláról ismertem meg a UPC-t. Volt egy nem fogadott hívásom a mobilon, budapesti szám, mivel ott nincs ismerősöm, így rá kerestem a neten. A találat egy kicsit meglepett. [link] [link]

Már azt is értem, hogy a GMail miért teszi a UPC-től érkező leveleket a SPAM-ek közé.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#34957) blakey válasza ztsoft (#34956) üzenetére


blakey
titán

Nem teszi spam-ek közé, hacsak korábban nem lett áthelyezve. Ebben az esetben megjegyzi. :) Az adott számot le lehet tíltani, tehát nekik foglaltat fog jelezni, neked meg nem fog csörögni. :D Engem nem zaklattak még, de ha netán hívnának és zavarna akkor némítanám, letíltatnám, stb., megoldható egyszerű módszerekkel is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34958) ztsoft válasza blakey (#34957) üzenetére


ztsoft
őstag

"Nem teszi spam-ek közé, hacsak korábban nem lett áthelyezve." Ebben nincs igazad! Az e-mail címet tavaly augusztusban adtam meg nekik, február közepéig meg is kaptam mind (nem böngészőben nézem az e-mail-eket), utána nem jött több, majd be jelentkezve a böngészőben találtam öt levelet tőlük a SPAM mappában. Így valamiért fekete listára került a UPC, és nem én tettem rá.

A telefont nem azért írtam, hogy mit lehet tenni ellene, azt én is tudom! Először úgyis meg hallgatom, hogy mit akarnak (ha bele szólnak). Ezt csak tanulságnak szántam.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#34959) tomp válasza blakey (#34954) üzenetére


tomp
félisten

Hallani, hogy gyengébb lett a minőség. Sok esetben hiányzik a ".1" sáv.
Na meg ha már úgy reklámozzák és adjál el akkor legyen is.
Egy 1kilós cukrot megvéve vinned kell magaddal zacskót amibe töltik ugyan annyiba kerül mint a papír csomagolásos. A te zacskós fajtájában is benne van a papír ára de azt nem kapod meg.

(#34960) blakey válasza ztsoft (#34958) üzenetére


blakey
titán

Most nem értem, miért nincs igazam? Miért kell drasztikusan kijelenteni, hogy nincs igazam? Neked nincs igazad. :) Évek óta minden levelet úgy kapok meg ahogy be lett állítva, upc sem kivétel, ők a promocóba vagy a frissítésekbe érkeznek. Csak, hogy tisztán lássunk. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34961) ztsoft válasza blakey (#34960) üzenetére


ztsoft
őstag

Mit nem lehet ezen érteni? Te ezt írtad: "Nem teszi spam-ek közé, hacsak korábban nem lett áthelyezve.", én erre írtam, hogy nincs igazad. Nem lett áthelyezve korábban, így meg jegyezni sem tudta. Ha arra gondolsz, hogy a beállításokban a tiltó lista, akkor a válaszom az, hogy nem használom, egyenlőre nincs szükségem rá. Egy szóval, én nem tettem tiltó (SPAM) listára.
És igen, meg tanulta, hogy nem SPAM, azóta meg is kapom a leveleket.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#34962) blakey válasza ztsoft (#34961) üzenetére


blakey
titán

Egy kicsit másképp kéne fogalmazni és nem egyből "hazugnak" nevezni valakit?
egyenlőre - egyelőre

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34963) kezo0 válasza blakey (#34954) üzenetére


kezo0
addikt

Bár nem engem kérdeztél, de mivel engem is zavar a DD 5.1 hiánya (és igen, most már több mint egy hónapja ígérik a firmware javítását, no comment):
Egyrészt nincs minden filmnek DTS hangja (pláne nem DTS-HD), másrészt én pl. a F1-es közvetítéseket is szívesebben nézném 5.1-es hanggal, mint sima sztereóban.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#34964) facan válasza kabelmania27 (#34917) üzenetére


facan
tag

Igen csak eddig a hármas osztó -7,5 dB-es portján volt az a tévé. Mivel a másik bő 20 év regnálás után kipusztult ezért most a szülői hálóban nincs tévé (nem mintha néztük volna...), ezért nem is fáj hogy ott nem jön semmi a kábelből :)
Ezért próbáltam meg a -3,5dB-es osztót, hátha. Hát nem. :N
Amúgy a jel-zaj is javult egy nagyon picit ahogy látom, úgyhogy marad.

Ha tovább romlik a helyzet akkor megint bejelentem. Majdnem 5 hónapig nem volt gond ezekkel az adókkal (112 és 128 MHz-es MUX-ok, korábban leírtam)

(#34965) kabelmania27 válasza facan (#34964) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Így már értem, érdemes minimalizálni a csillapítást, nem érdemes hagyni üres kimenetet, ezért jól tetted hogy kicserélted kettesre :)
Kb 63-64dB körül kap a tévé ami megfelelő.
20év elfogadható üzemidő

[ Szerkesztve ]

(#34966) bb.bocs


bb.bocs
őstag

ez a horizon go egy drab fos, most már mindenhol akad.
kompabilítás 1es:
silverlight kell, chrome alatt macerás nem megy jelenleg. ie alatt szétesik lefagy kokásodik,most már folamatosan bufferel, kidobálja hogy hiba merült fel kattintsak a lejátszás gombra, van hogy random pinkódot kér??? nagyon jó...
a hangminőség még elmegy.
kérdésem,miértakad, bufferel folyamatosan mikor eddig elég jó volt, ja és hozzáfüzném hogy apró laggolások látszódnak nézés közben, szóval ennél jobb nem is lehetne. a gépigény nem lehet gond, már ha van neki, de hogy totál használhatatlan az is biztos.
csináhlatnának win8.1re optimalizált marketes horizont got hogy használható is legyen... vicc kategória mint a upc phone volt... az is csörgötta telefon, a mobilon meg csönd volt, fél perc múlva mikor már letették, elkezdett a mobilon is csörögni :D kicsi bugok voltak ott is most nem tudom hogy áll a helyzet. remélem jegyzetelik a hibákat amiket javitani knée az okosoknk :)Ö amúgy nagggyon jóóóó meg minden :D
ja és a horizon 8.1es tablet alatt is akad nem ugy mint a szép mosolygós reklámban ahol megy és de szép,ha csak nem a NASA tabletjével csinálták :D
bezzeg a mindig tvs win app gond és csont nélkül viszi a brutál full hdt, megsem nyikkan a minöségre...valami hasonlót elvárna azért az ember :P

[ Szerkesztve ]

(#34967) blakey válasza bb.bocs (#34966) üzenetére


blakey
titán

Firefox és Safari alatt hibátlan, iOS alatt sem volt gond. Androidon a múlthéten néztem., akkor jó volt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34968) bb.bocs válasza blakey (#34967) üzenetére


bb.bocs
őstag

akkor ne mtudom mi a gond. ssds duál kóre os 8gb ramos gépen ie alatt gondos... katasztófa. vagy ez marketingfogás hogy vegyen nagyobb internet előfizetést? :D

firefoxxal jobb nem annyira laggol, de ott is kihagy részeket kicsit... de hogy akkor a tableten miért akad, ott pedig firefoxon megy, és a hardver is elég hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#34969) Gubek-Einste válasza bb.bocs (#34968) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Most milyen net csomagod van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34970) blakey válasza bb.bocs (#34968) üzenetére


blakey
titán

Nem lehet, hogy a nettel van valami gond?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34971) bb.bocs válasza blakey (#34970) üzenetére


bb.bocs
őstag

hát de mi ? nem tudom mi lehet... ha letöltök stb jönnek gond nélkülminden, oldalak letöltések... még az is gondoltam régebben lassíthat hogy wifin vagyok, de most direktbe van durva a modemrouter, és a gépbe... kábellel.

[ Szerkesztve ]

(#34972) blakey válasza bb.bocs (#34971) üzenetére


blakey
titán

Most néztem pár percig és semmi gond. Wifi nem gond neki, ott valami más lesz a hiba.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34973) Gubek-Einste válasza bb.bocs (#34971) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Másik géppel/eszközzel próbáltad már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34974) bb.bocs válasza Gubek-Einste (#34973) üzenetére


bb.bocs
őstag

igen, tablettel...ugyanez.
amugy a modemmel voltak gondok, anno beaktiváltam, majd felhivtak hogy nincs aktiválva, mondom jó mert használom :D aktiváljam be megint, megtettem, majd rá nemsokára kijött a szervizes hogy beaktiválja megint :D mondom szuper... azóta nem volt gond... nem értem mitöl lehet ez.

(#34975) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Sziasztok!
Segítsetek légyszi ebben a problémámban!
A UPC lecserélte a Technicolor TC7200-t, egy ubee evw3226 "csodára".
Azóta nem tudom az Epson nyomtatót Wifin használni!
Illesztőprogramot letöröltem, újratelepítem de amikor a wifi ellenőrzéshez ér,
akkor kiírja, hogy a nyomtató nem található a hálózaton..........
Az előző routerrel nem volt ilyen gond.
Mit kellene állítanom??????

(#34976) kabelmania27 válasza bb.bocs (#34974) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen modem van nálad?
Peppo: Okés, majd írd le a fejleményeket.

[ Szerkesztve ]

(#34977) bb.bocs válasza kabelmania27 (#34976) üzenetére


bb.bocs
őstag

pfuh lusta vok megnézni ez a gyári wifrees amit szétdobáltak postán :D most újraindítottam hátha...de ugyanaz...

(#34978) kabelmania27 válasza bb.bocs (#34977) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ubee lesz, nézd meg bridge módban javul-e ha javul akkor használj saját routert, wi-free-t ha nem használod tiltsd le, ha modemet routerként használod wifi beállításoknál energiatakarékos wmm kikapcs.

[ Szerkesztve ]

(#34979) szabonagyur válasza bb.bocs (#34966) üzenetére


szabonagyur
félisten

A Chrome dologhoz annyit, hogy ez az új verzió hülyesége, hogy kb. minden beépülőt tilt alapból, nem csak silverlight hanem java, stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#34980) bb.bocs válasza kabelmania27 (#34978) üzenetére


bb.bocs
őstag

hmm megnézerm de nem tudom mi is az ip meg a bejel njelszó :D

(#34981) kabelmania27 válasza bb.bocs (#34980) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

192.168.100.1 admin/admin

(#34982) bb.bocs válasza kabelmania27 (#34981) üzenetére


bb.bocs
őstag

kösz. brigbe tettem de nem lett jobb annyival.

(#34983) porto1992


porto1992
tag

Helló all ! más is szokott upc-nél lassú válasz időt tapasztalni feltöltésnél illetve letöltésnél fiber nettről lenne szó. köszi előre is :)

A Legnagyobb biznisz az lenne , ha megvennék pár embert annyiért , amennyit érnek , és eladnám őket annyiért , amennyit hisznek magukról !!

(#34984) Intruder2k5 válasza porto1992 (#34983) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Pontosabban mit értesz ez alatt? Feltöltés és/vagy letöltés közben megnő a válaszidő? Ezen mondjuk nincs mit csodálkozni... Egyéb forgalom nélkül, mondjuk parancssorból a bix.hu címet pingelve mennyi az annyi?

[ Szerkesztve ]

(#34985) porto1992


porto1992
tag

például van hogy 10 másodperc míg megnyit egy weblapot ezen kívül steam-es játékok laggolnak a ping nem szökik az egekbe de még is érzem hogy olyan mint ha szakadozott lenne a nett . :W

A Legnagyobb biznisz az lenne , ha megvennék pár embert annyiért , amennyit érnek , és eladnám őket annyiért , amennyit hisznek magukról !!

(#34986) moonguru válasza porto1992 (#34985) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Ilyenkor (ugye torrent nem fut közben) ha szaggat, próbáld letesztelni a kapcsolatodat!

Előtte minden internetes forgalmat generáló programot állíts le!

pingtest

Jó esetben ilyen képet kellene kapnod:

Itt a Grade "A" a fontos és a "0" packet loss! (az alacsony ping és jitter sem árt! :)

Sajnos a packet loss méréséhez JAVA-ra is szüksége van az oldalnak, én csak emiatt rakok JAVA-t böngészőre! :(

Amennyiben a packet loss nem "0", akkor verd az asztalt az UPC-nél!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#34987) Zitronensaft válasza urbanjozsi (#34975) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ubi modem és hp nyomtatók kapcsolódási problémája ismert...lehet hogy az epson is hasonlót produkál.

Pláne ha mondjuk ugyanazt a wifi chipet használják.

[ Szerkesztve ]

(#34988) porto1992 válasza moonguru (#34986) üzenetére


porto1992
tag

Helló köszi a segítséget :) , de nem értem hogy akkor a steam játékok mért csinálnak ilyen micro laggokat több gépen is néztem már tehát kizárva hogy vírus .

A Legnagyobb biznisz az lenne , ha megvennék pár embert annyiért , amennyit érnek , és eladnám őket annyiért , amennyit hisznek magukról !!

(#34989) Uthenger válasza Zitronensaft (#34987) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Elvileg ki kell kapcsolni az ipv6 tamogatast a nyomtato drivereben v. Ha kijelzos akkor menubol, es megoldodik a "hp hiba"

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#34990) moonguru válasza porto1992 (#34988) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

A "steam" szerverein is lehet hiba (legalábbis tapasztaltam már ilyet)!

Meg persze a "külföldi" sebesség sem annyi, mint a belföldi, én online steamos játékokkal (csak offline) nem játszottam, van itt a PH-n steamos topic (biztos) talán ott meg lehetne kérdezni!

Legalább a tapasztalatokat megosztjátok! :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#34991) Đobostorta


Đobostorta
tag

Helló urak, ti megkaptátok már a májusi számlát?

(#34992) donmackó válasza porto1992 (#34988) üzenetére


donmackó
őstag

Az sem valószínű hogy a steam szerverei Magyarországon vannak. Nyilván nagyobb a packet loss külföldi irányba, nem 0% mint az országon belüli. És még a szerver terheléséről és a hálózati gerinc bla bla.... nem is esett szó. Nem írja a játékokban az ilyen adatokat?

Release the cable hounds!

(#34993) mlinus válasza porto1992 (#34988) üzenetére


mlinus
őstag

mielött még elküldenek másik topicba:

milyen játék?
több szerveren is jelentkezik?
meg tudod az egy szerver ip címét ahol jelentkezik?
minden napszakban tapasztalható a probléma, vagy csak csúcsidőben?

(#34994) moonguru válasza Đobostorta (#34991) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Én igen! (meglepően alacsony összegről)

Monitor Guru!

(#34995) Đobostorta válasza moonguru (#34994) üzenetére


Đobostorta
tag

Csak mert mi még nem. A múlt héten jött egy levél arról, hogy a következő egy hónapban futárral küldik az új Wi-Fi-s modemjüket, mert ugye a régi nem lesz használható, de számla nem volt a borítékban.

(#34996) porto1992 válasza donmackó (#34992) üzenetére


porto1992
tag

de ír adatokat csak ugye én váltottam csomagot előtte 50 mega bites volt azzal nem volt semmi ilyesféle lagg . :F

A Legnagyobb biznisz az lenne , ha megvennék pár embert annyiért , amennyit érnek , és eladnám őket annyiért , amennyit hisznek magukról !!

(#34997) moonguru válasza Đobostorta (#34995) üzenetére


moonguru
őstag

Én díjnet-ten kaptam meg, papír alapú számlát nem igen látok! :)

Monitor Guru!

(#34998) ztsoft válasza Đobostorta (#34991) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!
Én még nem kaptam meg, pedig ilyenkor már meg szokott jönni.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#34999) mcfly82 válasza Đobostorta (#34991) üzenetére


mcfly82
tag

Én is csodálkoztam tegnap, hogy miért nem jött még meg, aztán olvasva a kérdésed beléptem most a díjnetre, és már ott a számla május 7-i kiállítási dátummal.

(#35000) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok! Az imént ajánlott a upc 4szer olyan gyors netet a mostanimtól ugyanilyen árért. Most 60as, péntektől 240 és marad a digital gold + hd csomag + ci kártya 8800ért. (Eddig is ennyi volt csak 60as nettel).
Hol az átverés?
Vagy nincs?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.