Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22101) Zitronensaft válasza pd (#22074) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Hivatalosan 3 tv vételi helyre+1 internet modemre vállalja a szerződési feltételek teljesítését a szolgáltató. Azért mert max négyfelé osztva tudja garantálni a végpontokon a szolgáltatás igénybevételéhez szükséges jelerősséget.

(#22102) Uthenger válasza ^Boss (#22087) üzenetére


Uthenger
aktív tag

A lassú böngészésnek sok oka lehet
Ha a böngésző lassan indul el, idő mire be lehet írni címet, az böngésző v. lassu gép probléma.

Ha nincs gond az indulással, csak az oldal jön be lassan,
1) böngésző cache-ben lévő fájlok száma ~1.000/~10.000, célszerű kitakarítani, és beállítani hogy ne nagyon tárolja el a dolgokat, nem 56K-s modemeket használunk már, hogy szükség lenne rá
2) dns probléma, google dns-e a jóbarát ilyenkor 8.8.8.8
3) szolgáltató oldali probléma - ekkor viszont csomagvesztés/magas ping idők is kell hogy legyenek
4) hibásan beállított MTU érték (bár ekkor inkább be sem töltődik az oldal)
5) modem / modem tápegység hiba

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#22103) club1 válasza pd (#22100) üzenetére


club1
veterán

Azt esetleg nem tudja valaki, mikor indul a következő akciójuk (mint ami most augusztus végén)? Mert ha van körülbelüli időpont, lehet elég lesz egy hónappal előtte lemondani két dolgot, és akkor már köthetem pl. az aktuális Trio M-et.

Na pont ezért nem jelentik be több mint 30 nappal előre az új akciókat, és variálják az akciók közötti időközöket...

(#22104) pd válasza club1 (#22103) üzenetére


pd
tag

Na ja, akkor majd tippelek. Gondoltam, ha ők trükköznek, én miért ne?
Egyébként meg semmi szükség nem lenne rá, ha a meglevő előfizetőkre is ügyfelekként tekintetnének, nem fejőstehénként.

(#22105) kabelmania27 válasza pd (#22100) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Két tévét+modemre általában elég a jel. Milyen osztókkal van elosztva a koax?

[ Szerkesztve ]

(#22106) gduck válasza pd (#22074) üzenetére


gduck
addikt

Vazze minimálbéres vagyok, haggyáááá mááá a 230-al :W :C

[ Szerkesztve ]

(#22107) gduck válasza Zitronensaft (#22101) üzenetére


gduck
addikt

De saját erősítő akármikor berakható :)

Nekem volt olyan időszak, mikor elegem lett a telefonálgatásból a rizsás analóg miatt (kb havonta), így beraktam egy viszirányú erősítőt, haver műszerrel beszintezte, oszt annyi :D (szerencsére a bejövő jel elég volt hozzá)

[ Szerkesztve ]

(#22108) ^Boss válasza Uthenger (#22102) üzenetére


^Boss
őstag

utolsó, hisz a cisco-ra csere megoldotta nálam.

(#22109) Zitronensaft válasza gduck (#22107) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Azért ez így nem igaz...ugye a szolgáltató hálózatára nem lehet csak úgy aktív eszközöket pakolgatni... (szakember által beszerelt,megfelelő minőségű,jól beállított erősítő más tészta,de ez így ritkán szokott összejönni az usernek..)
Illetve lehet,de nem kell csodálkozni ha zajméréskor levágják a francba a bekötőkábelt..aztán lehet hányni a szolgáltatót,hogy nem hagyja hogy egy egész node-ot hazavágjon valaki egy jó kis tesco-s erősítővel.

(#22110) str8


str8
tag

Másnál is előfordul olyan, hogy a hívás szétkapcsol ~10-15 perc után? Több ismerős jelezte és mi is tapasztaljuk, hogy upc < - > upc hívás közben egyszer csak gondol egyet és megszakad a hívás. Ez normális?

(#22111) Arolotifar válasza str8 (#22110) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nálam kibírja 25-30 percig :) Utána szakad meg...

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#22112) pd válasza kabelmania27 (#22105) üzenetére


pd
tag

Fehér megy a modembe, a két fekete meg a tévékhez. A fénykép elkészítésén kívül többet nem értek a témához. :)

(#22106) gduck: Hát jól van, átlagbérről cikkeznek mindenhol, ezek az értékek is bruttók ugyebár. Persze az angoloknál sem keres mindenki ennyit, ott is felhúzzák az átlagot a többmilliós fizetések nyilván.

[ Szerkesztve ]

(#22113) TIT


TIT
veterán

Az normális ha a mediacard már fél órája azonosítja magát a tv-vel?
Meddig kéne ennek tartani?

(#22114) club1 válasza TIT (#22113) üzenetére


club1
veterán

Most kaptad, vagy már régóta a tv-ben van?
Milyen tv pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#22115) F_Zolee válasza TIT (#22113) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha új akkor 1221. És majd aktiválják.

(#22116) TIT


TIT
veterán

Most kaptam,philips 32 pfk 6509(nincs a listában),aktiválni is kell?
Azt nem mondták :W

(#22117) F_Zolee válasza TIT (#22116) üzenetére


F_Zolee
veterán

Gondolom ez beépített "védelem". Nehogy valaki zsebre tegye a postán vagy máshol és röhögve használja fel...így neked kell aktiváltatni.

(#22118) TIT válasza F_Zolee (#22117) üzenetére


TIT
veterán

Értem köszi,csakakkor miért nem mondják?
Mindenről beszélnek csak a lényegről nem.Már 3x akartak a cserénél lehúzni 2540.-Ft-al,pedig ingyenes.
A leírásba sincs benne :W
Felhívni őket meg egy vagyon.

[ Szerkesztve ]

(#22119) F_Zolee válasza TIT (#22118) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ezért kell tartani egy gagyi vezetékest telefont...sajnos én is egy "vagyont" telefonáltam el ez miatt, mert nincs készülék az előfizetéshez. -.-

(#22120) mlinus


mlinus
őstag

240/20..

ping is elszállt :U

(#22121) kabelmania27 válasza pd (#22112) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a képet. Ugye felső osztó In-be kötött fekete a bejövő koax? Analóg adásokat nézel?

[ Szerkesztve ]

(#22122) pd válasza kabelmania27 (#22121) üzenetére


pd
tag

Aha, az jön az oszlopról.
Igen, mindkét tévén csak analóg megy, sima kábeltv bronze csomag van. Volt egy darabig, amikor még volt digital silver médiaboxszal pár hónapig, de csak a szívás volt vele. Azóta le lett cserélve az egyik tévé olyanra, amibe lehetne kártya, szemezgettem is az előfizetéssel, amikor megvettem, de horror árakon akarták, akkor még nem voltak csomagajánlatok sem. Azóta lettek, de csak a 100csillió csatornásat vehetem igénybe, az meg nem kell. Ha egyszer olyan kedvembe leszek, utánajárok, hogyan mehetne itt a mindigtv, mert nincs az az isten, hogy 5.800 havidíjért próbáljam ki a digitális adást.

[ Szerkesztve ]

(#22123) kabelmania27 válasza pd (#22122) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

192.168.100.1 címen nézd meg a modem értékeket. Azért kérdezem mert ha túl magas az adási máshogy kell bekötni az osztókat. Most 6+3,5dB csillapítást kap a modem ami lehet nyáron sok lesz.

[ Szerkesztve ]

(#22124) Neil Watts válasza mlinus (#22120) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Az ok, hogy Dunaújvárosi szerverrel mérsz, de hol vagy pontosan? :D

Nekem most ilyen:

A modem jelszintértékek rendben vannak?

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#22125) Mate válasza mlinus (#22120) üzenetére


Mate
nagyúr

Itt jobb a helyzet :D

(#22126) pd válasza kabelmania27 (#22123) üzenetére


pd
tag

Elvileg jó kell, hogy legyen azok alapján, amiket írtak többen is korábban.

[ Szerkesztve ]

(#22127) Intruder2k5 válasza Zitronensaft (#22109) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet így is hozzáállni, de előfizetőt is meg lehet érteni, hogy a pénzéért használható szolgáltatást szeretne, és ha már a szolgáltató baszik rá...

(#22128) kabelmania27 válasza pd (#22126) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen mert jó a bejövő de ha bármi ok miatt csökkenni fog a jelerősség gond lehet az 50feletti adásivel, 52felett nem tud a modem adni négy frekivel. Régi modem csak egy frekit használ így 57tűréshatárig felmehetett az adási nem volt gond, de már nem így kötik be az osztókat, egy hármas osztót kapnál.

[ Szerkesztve ]

(#22129) pd válasza kabelmania27 (#22128) üzenetére


pd
tag

Egyáltalán mi annak a tünete, hogy nem elég a jelerősség? És akkor mit lehet vele tenni, átkötni a modembe tartó kábelt a bejövő mellé a fehérbe, a két tévét meg a fekete elosztóba?

(#22130) kabelmania27 válasza pd (#22129) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amikor elkezd szakadozni a net ingadozni a sebesség, újraindul a modem, egyik megoldás a tévét és a modem kábelét megcserélni ezzel +6dB-t adsz a modemnek, ha valamelyik tévén szemcsések lennének az adók akkor azt is csinálhatod hogy bejövőre a splitter egyik ág modem másik tap osztó in out messzebb lévő tévé tap közelebb lévő tévé.

(#22131) Mate


Mate
nagyúr

Ezt elmagyarázná nekem valaki?

Az okát nyilván tudjuk, én a megvalósítását nem értem. Csak RTL és TV2-re lesz igaz?

(#22132) pd válasza kabelmania27 (#22130) üzenetére


pd
tag

Világos, akkor ezek szerint a fehér csillapít rajta 6-ot (mondjuk ezt a rajta levő 6 dB feliratból is kisakkozható), a fekete 3,5-et, és ha kisebb a csillapítás, az javíthat a képminőségen / instabil neten. Jó tudni, köszönöm, ha esetleg fellépnének hasonló gondok, akkor ezt még szerelő nélkül is meg tudom oldani. :)

(#22131) mate3553: Korábban nyilván azért nem kérhettek, mert ingyen is lehetett fogni. De hogy most akkor miért nem úgy van, hogy egyik sem kérhet, amelyik ingyenes digitális földfelszíni van, az számomra rejtély.

[ Szerkesztve ]

(#22133) kabelmania27 válasza Mate (#22131) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tegnap linkeltem volna ezt.
pd: Igen, úgy van ahogy írod. Első osztó out ága 3-3,5körül csillapít, többi kimenet értékét leírtad.
Harmadik megoldás bejövőre kettes egyik ág modem másik ág megint egy kettes két tévé, így 7dB körül lenne a tévék csillapítása, UPC használ olyan hármast amelynek egyik kimenete -3,5 másikkettő -7,5 gyakorlatilag két kettes egybeépítve, modem adási minimalizálása miatt első három megoldás a legjobb, de negyedikként lehet sima hármast is használni 6dB csillapítással, kb 45 lenne az adási ami még belefér.
Ötödik megoldás: Az első osztó out kimenetére kötöd a másodikat így +3dB-t nyersz a modemnek.
pd: Egyforma távolságra vannak a tévék az osztóktól?

[ Szerkesztve ]

(#22134) Mate válasza kabelmania27 (#22133) üzenetére


Mate
nagyúr

Lehet rosszul tudom, de szinte minden csatornáért pénzt kérnek. Akkor tv2 és rtl mi a frászért ne kérhetne?

m3-nál ez miért nem merült fel? Ott ráadásul már általunk, elődeink által finanszírozott műsorok mennek.

[ Szerkesztve ]

(#22135) Đobostorta válasza Mate (#22134) üzenetére


Đobostorta
tag

Mind a kettőre van szvsz logikus magyarázat. :)

(#22136) kabelmania27 válasza Mate (#22134) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mert szabadon fogható (FTA).

(#22137) pd válasza kabelmania27 (#22133) üzenetére


pd
tag

Úgy 10 méter körül lehet mindegyik, mert az elosztók a padláson vannak, rögtön, miután bejön a kábel a házba. Az egyik tévé a padlástérben, a másik a földszinten van, de egy-két méternél nagyobb eltérés a kábelek hossza közt szerintem nincs.

(#22138) TIT


TIT
veterán

Ha a mediacardon a upc felirat felfelé van,akkor a belevaló kártya chipje és vonalkódja is felfelé legyen ugye?

(#22139) Zitronensaft válasza Intruder2k5 (#22127) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Az a baj,hogy az előfizető akar gondoskodni a jó szolgáltatásról,aztán szereli be ész nélkül az erősítőnek alig nevezhető ,ipari hulladék zajgenerátorokat....általános gyakorlat,hogy internetes ágat kihagyva felteszik az "erősítőt",jól le is hpf-ezik..a hpf viszont csak 80,esetleg 85 mhz-ig szűr. Sajnos az erősítő nem tudja,hogy e freki felett ne csináljon zajt,úgyhogy televágja a hálózatot zajjal úgy,hogy utána a környékről lehet ide beirogatni mindenféle parajelenségeket elemezgetve,hogy miért szar a szolgáltatás..
Fenti példa többszintes,régebbi építésű családi házakban nagyon gyakori. 25 vagy akárhány éve betettek a házba egy csomó hulladék kábelt,fos csatlakozót,osztót..Persze a mai szolgáltatások ezeken önmaguk árnyékai,használhatatlanok. Ekkor ahelyett hogy ki lenne cserélve minden,beraknak egy ilyen isten tudja honnan szedett erősítőt.

(#22140) Zitronensaft


Zitronensaft
aktív tag

Egyszerű a képlet,ha valakinél 3 tv +az internet nem működik jól,és a házban a hálózat rendben van,akkor kint van a gond..Ütni,vágni,fenyegetni kell őket hogy csinállják meg. De ehhez az kell,hogy bent rendben legyen minden..sajnos 30 évente rá kell szánni egy fél napot,hogy a szerelő átnézze,rendbe tegye a hálózatot.Még akkor is,ha kosszal,felfordulással jár...és sajnos előfordul hogy nem cserélhető a falban futó kábel,akkor alternatív nyomvonalat kell keresni. Ennyi...
És nem a szerelőt köpködni,hanem a kőművest aki rászigetel szó nélkül a külső falon futó koaxkábelre,vagy a villanyszerelőt aki behúzta a szőlőkötözésre is alkalmatlan szart a falba,mert annyit ért hozzá,hogy ha összeér és szikrázik akkor már jó.
Mint minden műszaki dolognak,ennek is megvannak a feltételei ,ezeket meg kell teremteni ..Az előfizető házában is és kint a hálózaton is. Ha az efi okos tóbiás,belebohóckodik a házhálóba nincs az a szolgáltató amelyik jó szolgáltatást tud nyújtani.

[ Szerkesztve ]

(#22141) vg


vg
addikt

Épp most cserélték ki Ubee modemem egy Cisco 3925-re. :C :R :D

(#22142) Mate válasza Zitronensaft (#22139) üzenetére


Mate
nagyúr

Modem naplózással tényleg nem foglalkoztok? Szerelőt kérdeztem. Mondta, hogy egy árva szóval nem mondták nekik, hogy figyelniük kéne, azt se tudja, hogy működik vagy sem.

(#22143) kabelmania27 válasza vg (#22141) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper. :) Rendben van a netkapcsolat?

(#22144) Zitronensaft válasza Mate (#22142) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Meg tudom nézni logban a modemet visszamenőleg,egy hónapig.Bár csak 6óránként rögzíti az értékeket. 0 óra,6 óra,12 óra ,18óra. Jelszintet,snr-t,deltaRx-et,csomagvesztést is látni..persze ha ezek között az időpontok közt van a baj,akkor ez sem ér sokat.

(#22145) Mate válasza Zitronensaft (#22144) üzenetére


Mate
nagyúr

Ja, nem erre gondoltam :D

Azt tudom, hogy látjátok.

Ubee és TC modemnek van naplója, ami lekérhető admin felületről.. Arra gondoltam.

Node-ok adatait bármikor megnézhetitek?

[ Szerkesztve ]

(#22146) Neil Watts válasza vg (#22141) üzenetére


Neil Watts
veterán

És azt hogy sikerült? :D

Üdv. core2

(#22147) Zitronensaft válasza Mate (#22142) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Most értelmezem a kérdést.. figyelnem nem kell,nincs kapacitás állandó online monitorozásra technikusi szinten.(nyilván üzemzavar figyelő rendszer létezik,de az más tészta) Konkrét hibajavításkor viszont adott a lehetőség az előbb említett logokat megnézni,technikusnak is. Bár hozzátartozik,hogy ha már ezt kell elemezni,akkor ott valószínű a technikus nem sokat tud tenni..

(#22148) GeoPhoto


GeoPhoto
tag

Sziasztok!

Most kaptam meg az új bunkó nagy kábelmodemet ami wifis. A wifit egyből lekapcsoltam, meg bridge módba váltottam, és most akartam ellenőrizni, hogy megy-e a vezetékes telefon. A modem szerint be van konfigolva, de tök süket a vonal, van valakinek ötlete? Sajnos csak 1 vezetékes telefonom van, másik készülékkel per pillanat nem tudom kipróbálni...

Status

This page displays the CM's initialization of the MTA.
Startup Procedure
Task Status
Telephony DHCP DHCP COMPLETE
Telephony Security DISABLE
Telephony TFTP TFTP COMPLETE
Telephony Provisioning Status Step[24] Status[PassWithWarnings]
MTA Line State
Line1 REGISTERED
Line2 N/A

(#22149) Zitronensaft válasza Mate (#22145) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ja,a modem logokat...hát speciel bárki láthatja,aki kicsit belekiváncsiskodik a modem belsejébe. Az ott lévő dolgok értelmezése más kérdés.

Node-okat is láthatom bármikor. Az igazság az,hogy mióta táblagép van,azóta hihetetlenül sok dologhoz hozzá lehet férni...Gyakorlatilag az ország összes upc-s területén ,akár berendezésre szűkítve is lehet látni mindent.

(#22150) Mate válasza Zitronensaft (#22147) üzenetére


Mate
nagyúr

Konkrétan arra gondoltam, hogy ha pm-ben esetleg megírok egy node-ot, megtudod nézni, hogy adott időszakban volt gond vagy sem? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.