Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22551) canniball válasza Mate (#22549) üzenetére


canniball
nagyúr

Csak ismételni tudom magam: nekem nem adtak. UPC monnyon le! :(( ;]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22552) gduck válasza kabelmania27 (#22464) üzenetére


gduck
addikt

Egy év alatt összejön egy majonéz ára! HURRÁ! :DD

(#22553) mlinus


mlinus
őstag

most kapok agyvérzést, nem változott semmi a konfigurációmban de az utorrent megint listen errort nyom... TC7200 bridge módban pedig. nem értem.

(#22554) Mate válasza canniball (#22551) üzenetére


Mate
nagyúr

Ja, szemét brigád :D

Tegnap hozott a posta futár valakihez egy ubee modemet a lépcsőházban. Pont láttam, mikor kinyitotta a kocsi ajtaját. Tömve volt a raktér, de a fele ubee modemekkel :D Alsó hangon vagy 60 modem volt benne :D

(#22555) MR!! válasza Zirowe (#22546) üzenetére


MR!!
aktív tag

Ja valami dereng, hogy előfizetésenként meg volt határozva hány számítógépet lehet rákötni... :K

(#22550) bogabi

Én komolyan veszem, de mi van azzal a sok hozzá nem értő felhasználóval , aki vesz egy routert, hazaviszi és épp hogy örül annak ha sikerül működésre bírnia , nemhogy még bekonfigolja meg levédje a hálózatát...

És még mindig rengeteg olyan hálózatot talál az ember az utcán sétálva ami nincs titkosítva...

Az internetszolgáltatók illetve router gyártók erre nem igazán hívják fel a figyelmet szerintem. Arra pl igen, hogy ezt a műsort 12 éven aluliak számára csak nagykorú felügyelete mellett stb Vagy ételekre , játékokra mennyire kell odafigyelni , hogy ne legyen baj.

De egy mezei routerra amiért be megy a paraszt a Teszkóba és levesz akciós áron a polcról, otthon bedugja, 3X klikkel a tovább , OK gombra és kész , örül hogy működik...

... miért nincs ráírva: HA NEM JELSZAVAZOD LE MEGFELELŐEN A ROUTERED AKKOR NAGY BAJBA IS KERÜLHETSZ HA VALAKI RÁCSATLAKOZIK ÉS EZT AZT TÖLTÖGET LE ! :U

miszter

(#22556) vg válasza MR!! (#22555) üzenetére


vg
addikt

te most a router vagy a wifi jelszavazásáról beszélsz?

(#22557) Mate válasza MR!! (#22555) üzenetére


Mate
nagyúr

A szolgáltatói routerek alapból le vannak jelszavazva.

A boltinál szintén jelszik szerintem a kézikönyvben. Ha vesz az ember egy bejárati ajtót, arra sincs ráírva, hogy zárd be, különben kirabolhatnak.

(#22558) Zirowe válasza Mate (#22557) üzenetére


Zirowe
nagyúr

A szolgáltatói routerek alapból le vannak jelszavazva.

Volt is belőle balhé.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#22559) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Kaptam választ az ügyfélszolgálattól.
"Köszönettel vettük DIGI KÁBEL szolgáltatásaink iránti érdeklődését.
Jelenleg FTTH hálózat kiépítése van folyamatban (kábel tv,internet, telefon) az Ön címén."

Na kíváncsi leszek a hűség lejáratkor. ;]

(#22560) kabelmania27 válasza F_Zolee (#22559) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A végén még lehet teis kapsz ügyfélmegtartót.
Mennyi most a havidíj?

[ Szerkesztve ]

(#22561) paolinho válasza Mate (#22522) üzenetére


paolinho
őstag

De mitől jobb ez az Ubee csak modemként (bridge módban), mint a méretében sokkal kisebb korábbi Scientific Atlanta EPZ2203-as modem? Mert pl. azt én sokkal kényelmesebben eltudom helyezni a ruoterrel együtt egy erre a célra kialakított helyen. Konkrétan a két szerkezet kisebb, mint ez a "combo-jószág".

(#22562) F_Zolee válasza kabelmania27 (#22560) üzenetére


F_Zolee
veterán

6200 de emelkedik. Ez is 2 év hűség ára...
Amúgy nem igazán látok erre felé építést szóval nem tudom mire gondolhatnak. ;]

[ Szerkesztve ]

(#22563) kabelmania27 válasza paolinho (#22561) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Esetleg azért mert újabb a chipset+fw.
F_Zolee: Ügyfélmegtartóba lehet 5ezer körül megkapod, milyen csomagban vagy? lehet sablon szöveg:D
gduck: Párszor tankolsz shell vpower95őst vagy 100-ast ( utóbbival autópályán 5,8as fogyasztást is el tudsz érni autópályán+minimális városi forgalomban) és összejön egy halszendóra menüre való:D

[ Szerkesztve ]

(#22564) kabelmania27 válasza paolinho (#22561) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ó elnéztem bocs, azért jobb modem mert a webstar docsis 2-es volt azaz egy le és feltöltési frekit használt, az ubee pedig eurodocsis3.0-ás azaz 8/4-et használ. sat.hu upc dtv topicba is szóba került az ubee modem mérete.

[ Szerkesztve ]

(#22565) F_Zolee válasza kabelmania27 (#22563) üzenetére


F_Zolee
veterán

Már átnevezték annyiszor így jó kérdés mi volt. Talán digital bronze volt anno.
Elő kellene kapni a szerződést, hogy tudjam pontosan. ;]

[ Szerkesztve ]

(#22566) kabelmania27 válasza F_Zolee (#22565) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Érdekességképpen össze lehetne hasonlítani Fibernetes időben mennyit fizettél a netért és most. Arra tippelek kb amennyivel kevesebbet fizetsz annyiszor gyorsabb, nekem Invitelnél (szintén ex Fibernet) 6/1, analóg 41+telefon, 9000körül van, lehetne 9990ért 15/3-as csomag, de nemnagyon megy, 10/2-vel 8300ért 2éves hűséggel, de az is csúcsidőbe lassul 2ds és 2us-közül választ a modem, vannak települések ahol kicserélték cmts-t d3-ra, és lett dtv, de a szolgáltatási terület többségén még mindig docsis2 van+analóg tv, mondhatni mint UPC 2000-es évek elején. 2000-es években három nagy ktv szolgáltató volt UPC, Matávkábel, Fibernet. Fibernet/Invitel kábelnet topicban sokan panaszkodtak hogy ismerősnél kevesebbért UPC többet ad, szerencsések akik átkerültek UPC-hez.

[ Szerkesztve ]

(#22567) Mate válasza F_Zolee (#22559) üzenetére


Mate
nagyúr

Ilyen választ kapnék, már durrantanám is a pezsgőt :D

[ Szerkesztve ]

(#22568) gduck válasza MR!! (#22555) üzenetére


gduck
addikt

Ezzel csak az a baj, ha valaki azért üzemeltet direkt kódolatlan wifit, hogy turkáljon a gépeden :DD

[ Szerkesztve ]

(#22569) paolinho válasza kabelmania27 (#22564) üzenetére


paolinho
őstag

Bevallom őszintén, hogy ehhez a webstar docsis izéhez nem értek, de az tuti valós, hogy most, hogy megint a korábbi felállással fut a Net, az elmúlt cirka 3/4 órában egy fikarcnyi torpanása nem volt az oldalak betöltésének. A hétvégén még tesztelgetem azt így egy kicsit, aztán megpróbálom az Ubeet újra, de ha rosszabb lesz megint, mint a korábbi, akkor megy a levesbe. Egyébként ilyen esetben mi a helyes teendő. Visszateszem a dobozába, és leadom a UPC-nél, vagy reklamálok előbb az ügyfélszolgálatnál? Volt már erre valakinek gyakorlata?

(#22570) F_Zolee válasza kabelmania27 (#22566) üzenetére


F_Zolee
veterán

6 megás netem volt fibernél valami 4k körül. Csak miután bejött a upc akkor lett csomagra előfizetve. Nekem a fiberrel évente 1x ha volt bajom de akkor mindenkinek kb.
5200al induhatott a csomag és akkor csak 1 évre kellett aláírni. Nem változott semmi benne és ma már 6200...

mate3553: amilyen bekötési időket olvastam náluk nem tudom várjam-e. :D

[ Szerkesztve ]

(#22571) kabelmania27 válasza paolinho (#22569) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Bejelented hogy gond van az internetkapcsolattal kimegy a technikus és kicseréli, technikustól megkérdezed hogy van-e nála más tipus.
F_Zolee: Invitelhez képest korrekt ár, Digi most a mobiltenderre koncentrál micsoda rím

[ Szerkesztve ]

(#22572) Mate válasza paolinho (#22569) üzenetére


Mate
nagyúr

Megpróbálod kicseréltetni másik modemre. A mostanit mindenképp ki kell cserélned, mer később nem fog működni!

(#22573) kabelmania27 válasza F_Zolee (#22570) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor te is a nett nevű csomagban voltál most 4263,83Ft
UPC-nél 2007tavasszal 20Megabit volt a max ha jól emlékszem.
Ti hogy emlékeztek 98-2007 közötti netcsomagokról?

[ Szerkesztve ]

(#22574) Mate válasza F_Zolee (#22570) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem van még 1 év hűségem UPC-nél, úgyhogy van idejük ideérni :D Bár ha előbb érnek ide, akkor berendelem korábban.

(#22575) paolinho válasza kabelmania27 (#22571) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi, akkor így teszek. Kíváncsi leszek, mi lesz ebből?!

(#22572) mate3553: Neked is köszi! Referálok, ha sikerült előrébb jutnom az ügyben.

(#22576) Callisto


Callisto
őstag

Pár hete észrevettem az adatforgalom lassulását, akadását netezés közben. Arra gondoltam a routerrel lehet baj. Végül szereztem egy másikat, hogy megnézzem. Ugyan az a probléma.
Erre megnéztem a letöltést és meglepődve láttam, hogy szigorúan 1MB/s. Folyamatosan! A 3,5 helyett.
Továbbá az alábbiakat állapítottam meg:
- korlátozva a letöltést jönnek a weboldalak ahogy kell
- különböző sebességmérők a 30mbit-et mérik ahogy kell
- ha nem korlátozom a letöltést, akkor egyből meghalnak a weboldalak

Majd egyedi nem regisztrált helyekről végeztem sebességméréseket miközben letöltöttem:
Nincs meg a 30 mbit!!! Sőt szinte semmi, holott a letöltés szigorúan maximum 1MB/s!
Regisztrált, ismert sebességmérő helyekről természetesen meg van összesen a 30mbit/s, de a letöltés akkor is szigorúan 1MB.

Arra gyanakszom - sőt biztosra veszem -, hogy a UPC ismét korlátozza a felhasználók részére bocsátott sávszélességet saját elgondolása szerint. Valaki találkozott ezzel vagy csak velem kivételeznek? :)

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#22577) Zitronensaft válasza MR!! (#22541) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Magasról szarni rá,ki mit tölt le..a kis példám arról szólt,hogy nem szeretnél te annyira 10 embernek osztogatni a gigabites netedet,mert ha valami gixer van neked fröcsögne a telefonba a sok szolid,idősödő droid éjjel 2-kor,hogy mileszmá,ezér fizetek? És ezt sokkal hamarabb megunnád,mint azt gondolnád.
Egy dolog szivességből elárulni a szomszédnak a wifid kódját,egy másik meg pénzért 10 embernek netet szolgáltatni.

(#22578) F_Zolee válasza Mate (#22574) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nekem április-május környékén jár le. Lesz idő megérdeklődni, hogy is haladnak. :)

(#22579) club1 válasza Callisto (#22576) üzenetére


club1
veterán

(#22580) Zitronensaft válasza paolinho (#22561) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

A 2203-al max 30 mb-es netet tud adni a szolgáltató,ezekkel a "nagy tepsikkel"meg 240 -et.

(#22581) Járókeret


Járókeret
senior tag

Sziasztok!

Lehet buta kérdés,de még nem volt sose led tv-m.
Vettem egy full hd samsung ledtv-t.
Jelenleg a UPC alapcsomagba vagyok (net,tv,telefon), viszont szerintem a csomagban lévő hd adások nem elérhetőek. MOst webstar modem van itt, amit még szerződéskötéskor adtak (nemtom hány éve, mert ez albérlet, de legalább 2).

Lehet,hogy ez a modem nem tud hd adást biztosítani? Ez pontosan hogy működik?

Köszönöm előre is :R

(#22582) club1 válasza Járókeret (#22581) üzenetére


club1
veterán

A modemnek semmi köze nincs a hd adáshoz. Az az internet miatt van ott.
HD adást digitális előfizetés birtokában nézhetsz. A UPC-nél ráadásul ennek kötelező tartozéka - akármilyen modern tv-d is van - a box, vagy a médiakártya, amiben aktív előfizetői kártyának kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#22583) Gubek-Einste válasza Járókeret (#22581) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A HD adáshoz digitális előfizetés kell, HD box vagy kártyát kell a tévéhez. Érdemes digitálisra váltani a jelenlegi analóg előfizetést mert egy FHD LED tévé nagyon ronda az analóg adás.
A modemnek semmi köze a tévéhez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22584) gduck válasza Járókeret (#22581) üzenetére


gduck
addikt

A modem az Internethez kell!

A TV-n ezek szerint most analóg adásokat nézel?

UI: látom elkéstem :DD

[ Szerkesztve ]

(#22585) kungzi válasza Járókeret (#22581) üzenetére


kungzi
veterán

kicsit most össze-vissza vagy bocsi
szerintem nem modemet akartál írni, hanem beltéri egységet (box), a modemnek a nethez és telefonhoz van köze

a tv-hez ha sd boxod van és scart csatlakozóval kötötted a tv-hez, akkor tuti nem lesz HD, ha HD boxod van, akkor nem jó a csomagod

milyen boxod van?
1
2
3
4
5

(#22586) mackosajt válasza F_Zolee (#22559) üzenetére


mackosajt
addikt

Jó neked.
Legalább válaszoltak.

Én lassan 1 éve írtam a digi-nek, érdeklődést, de válaszra se méltattak.
Írtam 2 hónap múlva, hogy hátha, de semmi.

Most talán annyi a változás, hogy a Telekom már felénk adja a 120-as netet.
Egyébként a UPC a leggyorsabb a 47-es út ezen oldalán. A másik oldalt ott a digi.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#22587) Járókeret válasza kungzi (#22585) üzenetére


Járókeret
senior tag

hát srácok, nagyon köszi a segítséget, de akkor végképp nagy a baj, mert semilyen box-om nincs.
a upc alapcsomagába van X db hd adás. most már értem,hogy ehhez kéne box, de nekünk nincs.
szólni kéne,hogy adjanak ? :U

a meglévő modembe van a sima analóg csatorna, az van rákövetve a tv-re.

SZERK: elnéztem, alap csomag nem tartalmaz hd adást, tehát akkor minden sztornó :)
köszi srácok

[ Szerkesztve ]

(#22588) canniball válasza Járókeret (#22587) üzenetére


canniball
nagyúr

Boxot/kártyát csak akkor kapsz, ha digitális adásra fizetsz. Arra fizetsz?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22589) kabelmania27 válasza Callisto (#22576) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

192.168.100.1 címen nézd meg a modem értékeket, ha routert használsz iktasd ki és úgyis nézd meg
paolinho: Kimaradt, hogy a legegyszerűbb megoldás hogy bridge módba teszed a modemet (három gépet tudsz vezetékesen egyszerre használni) és veszel (ha kell a wifi) egy jófajta gigabites routert.

[ Szerkesztve ]

(#22590) Callisto válasza club1 (#22579) üzenetére


Callisto
őstag

20mbit-et. De a letöltés fixen 1MB (8mbit) mindig és bárhonnan. Ha a letöltés megy 1MB-tal akkor meghal a WEB is. DE hivatlaos(!!!) mérőoldalakról adja a 30mbit-et általában. Viszont nem hivatalos méréssel valóban a letöltés 1MB-ja mellett nincs maradék sávszél. Tuti korlátoznak.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#22591) kabelmania27 válasza Callisto (#22590) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Előző hsz-ban leírtam mivel kezd a diagnosztikát. Milyen modem van nálad? Használsz routert?

(#22592) Gzu73 válasza Járókeret (#22587) üzenetére


Gzu73
tag

az alapcsomag a Trio S akar lenni? abban ugyanis csak analóg kábeltv van.
nagyobb csomagokban van digitális tv, abban van 4 hd csatorna is külön díj nélkül.

(#22593) club1 válasza Callisto (#22590) üzenetére


club1
veterán

Más gond lesz ez, nem korlátozás.

(#22594) Callisto válasza kabelmania27 (#22591) üzenetére


Callisto
őstag

Routert kihagytam és úgy rendben van minden. Routerre visszadugva egy ideig ok aztán beáll 1MB-ra fixen. Érdekes, hogy másik routerrel ugyanez a helyzet. Ez hosszabb utánajárást követel azt hiszem. Köszönöm az idejüket azoknak akik ötletet adtak.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#22595) F_Zolee válasza mackosajt (#22586) üzenetére


F_Zolee
veterán

Lehet csak azért tudtak válaszolni, mert egy házszámmal odébb meg vannak. Csak az enyémen nem...

(#22596) kabelmania27 válasza Callisto (#22594) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincs mit!

(#22597) Uthenger válasza Callisto (#22594) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Ha normalis routered van, es van rajta mrtg akkor nezz forgalmat a routeren.
Par ismerosom belefutott mar hogy kinai ip cimekrol erkezett ra par probalkozas aztan szepen lecsokkentette a savszelt.
Vegul ip csere segitett meg 25/53-as port tiltas

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#22598) fireproof


fireproof
őstag

A UPC-s router helyére érdemes lehet bekötni egy ilyen Dlink routert?

(#22599) kabelmania27 válasza fireproof (#22598) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Csak 100-as a Wan portja.

(#22600) Zitronensaft válasza fireproof (#22598) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Azt a routert inkább ne...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.