Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22851) Intruder2k5 válasza spdrfx (#22850) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Firmware-t cserélni csak a HGW-vel együtt tudsz, azt pedig szolgáltatóval együtt, tehát egyelőre marad ez! Ha kötsz rá saját routert, abban cserélheted az fw-t kedvedre, de sajnos a szolgáltató eszközében nem!

[ Szerkesztve ]

(#22852) Haart válasza kabelmania27 (#22848) üzenetére


Haart
addikt

Az suxx. Jó lenne minél hamarabb megtörténne a dolog :)

(#22853) kabelmania27 válasza Haart (#22852) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Telefonálj be 1221-re és kérj modemcserét.
spdrfx: Max azt tudod csinálni amit Intruder2k5 leírt.

(#22854) tomp


tomp
félisten

UPC Phone alkalmazással ha bejelentkezünk 2 eszközről ugyan azzal az előfizetéssel akkor lehet előfizetésen belül egymással beszélni?

(#22855) Mate válasza tomp (#22854) üzenetére


Mate
nagyúr

Próbáld ki :D

(#22856) spdrfx válasza Intruder2k5 (#22851) üzenetére


spdrfx
tag

Ertem, koszonom.
Ez a website filter csak nekem nem mukodik vagy egy bug? Esetleg user error?

(#22857) Intruder2k5 válasza spdrfx (#22856) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt sajnos nem tudom megmondani neked, mert nekem még CISCO EPC3208 modemem van, szerencsére! De vannak már itt jó néhányan sorstársaid az Ubee-val, majd valaki biztos lesz szíves és leteszteli Neked 3 perc alatt.

[ Szerkesztve ]

(#22858) Mate válasza spdrfx (#22856) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem nem sikerül életet lehelnem bele se Ciscon, se TC-n, se Ubeen. Állj hozzá úgy a dologhoz, hogy simán csak egy modem, ami semmit nem tud.

(#22859) Cucuska2


Cucuska2
őstag

A szakadozó net Ubees modemmel típus vagyok, és bejön a lakásba a koax, van valami, és megy a kábel a routerba.
Úgy egy hete jött elő, azelőtt nem volt baj majd' 3 hétig!
A valami az ez: kép.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#22860) Mate válasza Cucuska2 (#22859) üzenetére


Mate
nagyúr

Nézd meg a jelszinteket, hátha azzal van a gond. B verzió, hogy egy kalap *ar az ubee :D

(#22861) Cucuska2 válasza Mate (#22860) üzenetére


Cucuska2
őstag

Ja, onnan indultam, hogy a bemeneti jelszint magas, sőt, ezt te magad mondtad. :DDD
[link]

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#22862) kabelmania27 válasza Cucuska2 (#22859) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Dehogy magas, osztó nélkül is 10alatt lenne a vételi, viszont az adási -6tapba magas, az osztó helyére tegyél be egy ilyet ha nincs F toldód és nincs lerögzítve a kábel akkor az outba kösd a modemet.

[ Szerkesztve ]

(#22863) blakey válasza Cucuska2 (#22859) üzenetére


blakey
titán

A TAP-ből tedd az OUT-ba és nézd meg, hogy úgy mi a helyzet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22864) Cucuska2 válasza kabelmania27 (#22862) üzenetére


Cucuska2
őstag

Honnan szerzek olyan osztót? Sajnos nem tudom az OUTba bedugni, rögzítve vannak a kábelek. :(

Hol találok olyat Pesten?

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#22865) kabelmania27 válasza Cucuska2 (#22864) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Híradástechnikai/villamossági boltban.

(#22866) blakey válasza Cucuska2 (#22864) üzenetére


blakey
titán

És nincs semmilyen ráhagyás? Megoldaná a problémádat ha áttennéd az OUT-ba.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22867) kabelmania27 válasza Cucuska2 (#22864) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Itt vagy itt
blakey: Csodálatos kivitelezés...

[ Szerkesztve ]

(#22868) Cucuska2 válasza blakey (#22866) üzenetére


Cucuska2
őstag

A falból már ígyis 2 szegecset kiszakítottam, de többet nem akarok, csak albérlet. Megrángattam, ha nem lenne annyira rideg a kábel, még jó is lenne, de új kábelt meg nem akarok bekötni, tekintve, hogy egy helységen végig kéne vinni. (mert plusz kábel persze az van...) albérlet :(
Ja, meg az albérlet úgy indult, hogy rohadt a hűtő, a mosógép, a gáz szivárgott a bojlerből, a konnektorok kilógtak a falból, minden tiszta por volt, első nap konkrétan levegőt nem kaptam... Szóval legalább a kábel jó! :K

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#22869) Intruder2k5 válasza Cucuska2 (#22868) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csavarozd le az osztót a falról, akkor meg tudod fordítani, és oda fog érni a kábel...

(#22870) Cucuska2 válasza Intruder2k5 (#22869) üzenetére


Cucuska2
őstag

[link]
[link]
Nem, és nem. A kábelek vastagok, merevek, és nincs holtterük. Sőt, még attól is félek, hogy egy toldóval rövid lesz.
Ami a második képen van, annyira tér ki max.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#22871) khorvat


khorvat
senior tag

Discovery Channel
594
RTR Planeta
594
ZDF
594
ATV HD
594
Eurosport HD
594
Rai Uno
594
Discovery World
594

Ezek a csatornák vagy ez az 594 MHz-es frekvencia másnál is áthelyeződött, mediacardos vagyok?
Auto csatrona keresést nem szeretném bekapcsolni, nincs kedvem az egészet ilyenkor újra sorba rakni, inkább kézzel keresnék rá. Egyik tippem a 386MHz lett volna, de itt nem talál új csatornákat a jelteszt viszont itt mondaná, hogy lenniük kellene! Ebből holnap 1221 lesz csak hogy találok ott egy hozzáértő embert :)

(#22872) Mate válasza Cucuska2 (#22870) üzenetére


Mate
nagyúr

És nem tudod megoldani, hogy valaki szerelőt tudjon fogadni?

(#22873) Cucuska2 válasza Mate (#22872) üzenetére


Cucuska2
őstag

Holnap elmegyek toldóért, meglátjuk mi lesz az eredménye.
Azt pedig nem nagyon tudom megoldani sajnos, hogy valaki itt tudjon várni. :(

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#22874) wiERHcSc


wiERHcSc
tag

Sajnos nem bírom megnyitni az összefoglalót Mobilról :-(
Az lenne a kérdésem, hogy van-e adatforgalmai korlát most az Upc internet szolgáltatásaiban.

(#22875) club1 válasza wiERHcSc (#22874) üzenetére


club1
veterán

Mindig is volt, de többnyire csak papíron.

(#22876) gduck válasza spdrfx (#22856) üzenetére


gduck
addikt

Szia! Nincs ilyen modemem és ráadásul angol nyelvű manualt se találok hozzá. De ahogy nézem a németet, 4db menüpont van. Mindent beállítottál? Felvetted a klienst, hozzárendelted a webfiltert, beállítottad az időzítést, stb. ?

UI: ha valaki tud magyar/angol leírást linkelje már be. KÖSZI!

[ Szerkesztve ]

(#22877) kabelmania27 válasza Cucuska2 (#22870) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vegyél ki annyi szöget amennyi szükséges hogy összeérjen utána ilyen bilinccsel szögeld végig.

[ Szerkesztve ]

(#22878) nyilasmisi


nyilasmisi
tag

Nekem pénteken kötöttek be egy FP120-ast.
Természetesen az ubi hulladékot akarták felrakni, mert ez volt kiírva nekik de mondtam nekik hogy ezt felejtsék el.
Maguk a szerelő srácok nagyon rendesek voltak, megértették. Mondták hogy fel kell hívniuk a főnöküket, hogy a 3208-ast lerakhatják-e!

Srác a főnöknek: "Az előfizető ha nem lehet 3208-at felrakni, akkor nem is kéri az internet szolgáltatást"
Erre természetesen a válasz azonnal az volt hogy persze tegyétek a sziszkót!

(#22879) Mate válasza nyilasmisi (#22878) üzenetére


Mate
nagyúr

Milyen cég volt?

(#22880) HwAdokVeszek válasza kabelmania27 (#22877) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Szia!
Jól gondolom hogy itt valami nem jó ezekkel az értékekkel?
Néha-néha megszakad az internet,

Előre is köszönöm a segítséged :) :R

[link]

(#22881) nyilasmisi válasza Mate (#22879) üzenetére


nyilasmisi
tag

Fogalmam nincs

(#22882) Gubek-Einste válasza HwAdokVeszek (#22880) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Rendben vannak a jelszintek, ez nem lehet a hiba oka.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22883) Out válasza khorvat (#22871) üzenetére


Out
addikt

A múlt héten kérdeztem ezt én is itt a topikban. Kb. egy napig az 594 Mhz-en voltak azok a csatornák, aztán hirtelen eltűntek, de nem tudom én sem, hogy hova :)

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#22884) kabelmania27 válasza HwAdokVeszek (#22880) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értékek rendben vannak, biztos ami biztos alapon nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

(#22885) ricogsm válasza spdrfx (#22850) üzenetére


ricogsm
őstag

Szia!
Én is beírtam próbaképp az origot és nekem is bejön az oldal.

Sikerült azóta megoldani?
üdv

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#22886) greeny7


greeny7
tag

Sziasztok!

Adott egy előfiz UPC-nél digitális kábeltévére, mediacarddal. Szombat délelőtt negyed 12ig minden rendben működött, majd párom gondolta körbe néz az adókon hogy van e valami értelmes műsor. Hát bejött a fekete kép és kódolt jel üzenet, nem egy adóra, hanem 2 kivétellel az összesre. Szokásos rutin, tv ki-bekapcs, mediacard ki be, stb és újrakerestem az összes adót, analóg rendben (többet is talált mint eddig), digitális kábel megtalálja az adókat, de fekete kép, és kódolt jel üzenet. Kivétel is van, mint pl az M2 (az M2 HD szintén kódolt jeles), az "őszi hangulat" remekbe szabott adó... A többi viszont kódolt.

Felhívtam üfszolgot, a héten csütörtökön tudnak kijönni (megkérdeztem hogy ez hogy fér bele a 72 órába, erre a csaj azt mondta, hogy hát hétvégén ha nem tud kijönni a szaki, akkor hív, és akkor a preferált (értsd: csütörtöki) időpontban jönnek majd.

Na most persze se szaki, se hívás. Köszi UPC...

Volt már valakinek hasonló esete? Mi volt a megoldás?

Köszi

(#22887) HwAdokVeszek válasza kabelmania27 (#22884) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Az a gond hogy ez a melóhelyemen lévő internet, és osztót sehol nem látok, csak egy kábel megy a routerbe és ennyi.
A kábel meg álmennyezet felett van elvezetve.
Kb fél percekre néha-néha elmegy a net, és utána magától vissza is jön

(#22888) canniball válasza greeny7 (#22886) üzenetére


canniball
nagyúr

Szökőévben egyszer nálam is csinál ilyet, ilyenkot a TV áramtalanítása meg szokta oldani a problémát.
Az említett két csatorna kódolatlan, azért látod dekódolás nélkül is.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22889) kabelmania27 válasza HwAdokVeszek (#22887) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A modemen csak egy F csatlakót látsz?

(#22890) student válasza Mate (#22839) üzenetére


student
őstag

Ezt hogyan lehet? "Vagyis Digital Bronze (2590) + FP30 (2590). Ez 5180 és csak 1 év hűség."

Nekem most hűség nélküli analog bronze+fb30 van 4900ft-ért

De nekem még Intercreptor ajánlata is tetszene mert családi házas övezetben lakom város végén itt talán sose lesz DIGI.

(#22891) Mate válasza student (#22890) üzenetére


Mate
nagyúr

Egyéni ajánlattal szolgáltatásonként -1000-et adhat az ügyintéző. Bár most ezzel az erőszakos csomagmániával lehet csak arra engednek váltani és abból tudnak kedvezményt adni.

(#22892) kabelmania27 válasza student (#22890) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Speciális ajánlat ismerős analóg bronze mellé kapott boxot, lehet hamarosan te is kapsz Intercreptor ajánlatához hasonló ajánlatot, analóg adásokat csak úgy tudják megszüntetni ha az összes előfizetést digitálisra váltják.

[ Szerkesztve ]

(#22893) Đobostorta válasza greeny7 (#22886) üzenetére


Đobostorta
tag

Nálunk volt ilyen rendszeresen, a legtöbb esetben megoldotta a kártya kivétele, TV kikapcsol, áramtalanít, aztán minden vissza fordított sorrendben. Érdemes többször is próbálkozni... Igazából az okát nem tudom. Kb. fél éve volt kint szerelő egyéb miatt, akkor más okok miatt kivettek valami szűrőt az oszlopról, azóta nem fordult elő ilyen hiba.

(#22894) student válasza kabelmania27 (#22892) üzenetére


student
őstag

És mi van akkor hogy 2lcd + 1crt van a házban?
1 lcd kap "ingyen" mediacardot +bérelnem kell még 1-et a másiknak, a crt-n pedig lesz ugyanúgy analog bronze?

(#22895) kabelmania27 :
ezt a +1 mediacardot nem tudom egyénileg külön megvenni hogy ne kelljen érte 10e bérletet fizetni évente?

[ Szerkesztve ]

(#22895) kabelmania27 válasza student (#22894) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, úgy lesz ahogy leírtad.

(#22896) student válasza kabelmania27 (#22895) üzenetére


student
őstag

és az hogyan van hogy osztrák upc-nél nem kell mediabox/card és ezt adja a mini?

Mit UPC TV MINI genießen Sie 53 digitale TV-Kanäle*, inkl. 2 HD-Kanäle sowie 30 analoge TV-Kanäle.

(#22897) Mate válasza student (#22894) üzenetére


Mate
nagyúr

Kártyáért nem kell 10K-t fizetnet évente. Nekem most 190 Ft/hó díjat mondtak rá.

(#22898) kabelmania27 válasza student (#22894) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem tudod, egyrészt CI+ modul ami alapból drágább mint a sima CI-s modulok, másrészt a kártya össze van párosítva a modullal.
Lehet osztrákoknál van kódolatlan dtv adás, más jellegűek a csomagok hd-ben van extra extra+ meg hd komplett csomag.

[ Szerkesztve ]

(#22899) student válasza kabelmania27 (#22898) üzenetére


student
őstag

:R

(#22897) mate3553

honlapjuk alapján írtam ott 890/hó-t írnak

a 190 már jobban hangzik

(#22900) RufuszX


RufuszX
senior tag

Sziasztok!

Úgy fest, hogy UPC mellett kötök ki költözés után mivel más elérhető szolgáltatónál nincs normális megoldás az igényeimre.
Amire szükségem van, az digitális adás 2 tv-n és hozzá net. Ahogy néztem ez UPC-nél úgy oldható meg, hogy alapból kapok egy mediacardot/set top boxot és kell még egyet bérelnem havi 890-ért.
Trio M csomagot néztem, de nekem abszolút nem kell 120-as net...
Esetleg van más olcsóbb megoldás amit tudtok javasolni? Mert hogy olvasgattam itt a topicban lehet egyedi ajánlatot is kapni vagy ez mindenképpen 7500-ba fog fájni 2 év hűséggel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.