Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21751) Zirowe válasza Mate (#21744) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Kodolatlan nem jelent nalam egybol ingyenest.
Gondolom ugyanazok a szuresi modszerek, amik az analognal elnek, mukodnek a digitalisnal is, a box/mc meglete csak egy szolgaltatoi plusz, mely reven extre bevetlehez jutnak.
Legyen fizetos tovabbra is a digitalis kabeltv, csak ne lgyen az extra eszkoz kotelezo igenybevetele.

A kulfoldi peldakat, amiket latok, ott mindenhol ingyenes az elso alap box, ahol szukseges, hiszen a szolgaltot erdeke, hogy a felhasznalo hasznalni si tudja a szolgaltatasat.

Upcnek is penzbe kerul, persze, de ez neki befektetes, mert joval tobbet huz le a usereken.
Es mint lattuk a wifis modemek eseteben, siman be tudja nyelni ezt.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#21752) Mate válasza Zirowe (#21751) üzenetére


Mate
nagyúr

Ingyenes alatt én is ezt értettem.

Digitális előfizetés esetén kódolatlan lenne a legkisebb csomag.

"A kulfoldi peldakat, amiket latok, ott mindenhol ingyenes az elso alap box" Ez UPC-nél is így van. Első eszköz ingyen van.

"Es mint lattuk a wifis modemek eseteben, siman be tudja nyelni ezt."

Nem tudta benyelni, nyilván ezért is tért át egy sokkal olcsóbb, gagyibb modemre.

"Upcnek is penzbe kerul, persze, de ez neki befektetes, mert joval tobbet huz le a usereken."

Ezt úgy értettem, hogy havi +790 elengedésével bár csökken a havonta befolyó pénz, de az eszköz árát megspórolja. Így nem havi -790 lesz a veszteség. Ehhez ha hozzájön, hogy így megtud tartani előfizetőt, akár elenyésző is lehet az összeg.

UPC-nek 2 nagy konkurense van. Digivel nem tud versenyezni, ezt szerintem ők is tudják jól. Így marad a T, akivel harcba kell szállnia. T-nél technológiailag nehezen kivitelezhető, hogy +eszközdíj nélkül lehessen több tv-t nézni, így ezzel vonzóbbá tehetné magát UPC.

[ Szerkesztve ]

(#21753) ricogsm


ricogsm
őstag

Sziasztok!
Én is megkaptam a ubee modemet.
Először visszaküldtem, mert azt hittem valami kampány csomagot hozott a,futár :-)

10perc alatt megvolt a beüzemelés.
Látom két ssid van mikor tudom használni a,másikat?

Ez, a router melyik Kategóriát képviseli?

5ghzn illene 1300Mbps el menni.
2.4ghz 300Mbs korul megy.

Ezt hol lehet Állítani?

Valaki itt írta, h azt mondták neki az üf-nél, h nem tudja az 5ghz-t, ha nem tudná akkor nem lenne ráirva!!!

Azert kérdem mert illik a gigabit portos router középkategóriás eszközének HD filmeket streamelni.

Vagy akkor maradva tplink router Ac1750 v N750.
Üdv

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#21754) bogabi válasza ricogsm (#21753) üzenetére


bogabi
senior tag

- két SSID: vagy 2.4 GHz vagy 5 GHz-en megy a cucc, a kettő együtt nem megy. Neked kell választanod, melyiket akarod használni.
- 5GHz-en sose fog 1300 Mbps-ot tolni a cucc, de 2.4-en sem 300-at (most nem vágom fejből a hivatalos adatokat, de nem is tudom, honnan vetted ezeket a számokat). A gyakorlati értékek ettől jóval kisebbek lesznek. Pl. ASUS RT-N66U tud 5GHz-en 40MHz sávszéllel olyan 130-180 Mbps-ot (távolság, környezet és kliens függő).
- Ez sose fog HD filmeket streamelni. Max switch-ként tudod használni a gigabites portjait - így viszont menni fog pl. NAS-ról a HD anyag pl. hálózatos media playerre simán (mondjuk arra elég egy jól működő 100-as háló is az esetek 99%-ban) . Erre nem tudsz felrakni DLNA progit.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#21755) Zirowe válasza ricogsm (#21753) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Illik..
Ennek nem illik semmi, mert egy szolgáltató által lekorlátozott eszköz.
Ha van rendes routered, használd továbbra is azt.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#21756) gduck válasza pjen (#21729) üzenetére


gduck
addikt

És akkor mindenhova szűrőket rakosgatnak ? :DDD Ne fejlődjünk már visszafelé :) Én nagyobb esélyt látok arra, hogy a mediacardért nem kell majd fizetni és több mint 3 készüléknél is használható lesz. Ez gazdaságilag nem megoldhatatlan és egy nagyon pozitív dolog lenne :K

[ Szerkesztve ]

(#21757) gduck válasza Mate (#21752) üzenetére


gduck
addikt

"UPC-nek 2 nagy konkurense van. Digivel nem tud versenyezni, ezt szerintem ők is tudják jól."

Ez így van! Amikor tanácsot kérnek, hogy Digi vs UPC, mindig megkérdezem szükségük van-e extra szolgáltatásokra: videótárra, "okos boxra", távrögzítőre, stb. Az esetek 90%-ban természetesen nincs és a jóval olcsóbb Digit választják ;)

(#21758) Zirowe válasza gduck (#21756) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Már miért lenne visszafejlődés egy különálló eszközhöz képest? :U

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#21759) kabelmania27 válasza gduck (#21757) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jelenleg az ed3 nem tudja felvenni a versenyt a FTTx rendszerrel, docsis 3.1 előrelépés lesz viszont még nincs 3.1képes eszköz, erősítőcsere után 200Mhz-ig lehet us frekiket használni így lehet majd emelni a feltöltést.
Ha koaxos szolgáltatókkal hasonlítjuk össze a UPC kábelnet csomagot akkor jó ár/érték arányt kapunk, igazából FTTx-el nem is érdems összehasonlítani ugyanaz a történet mint adsl/kábelnet összehasonlítással. 2007tavaszától kezdve váltottak sokan ADSL-ről kábelnetre, ADSL-nél gond a központtól való távolság, amíg nem volt FTTx kábelnet volt a legjobb technológia.

[ Szerkesztve ]

(#21760) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a Panasonic TX-P46G20E TV-be bele lehet tenni a UPC-s mediacard-ot, hogy ne kelljen külön mediaboxot használni?

Van erről tapasztalatotok?

Köszi

(#21761) kabelmania27 válasza Pityke78 (#21760) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha CI+ modulfogadója van elvileg menni fog.

(#21762) club1 válasza Pityke78 (#21760) üzenetére


club1
veterán

Sehol nem írják róla, hogy CI+-os lenne a CI foglalata, de én biztos, hogy kipróbálnám benne a mediacardot. Veszteni ui. nem vesztesz vele semmit...

(#21763) Pityke78 válasza club1 (#21762) üzenetére


Pityke78
őstag

Pontosan mi a különbség a CI+ -os foglalatban a sima CI-hez képest?

Köszi az infót.

(#21764) club1 válasza Pityke78 (#21763) üzenetére


club1
veterán

Ránézésre semmi. Szoftveresen több funkciót támogat a +-os.

(#21765) kabelmania27 válasza Pityke78 (#21763) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Itt azt írják CI+os nyugodtan próbáld ki.

(#21766) N3gro


N3gro
aktív tag

Sziasztok! Egy kollégám wifis routerét kellene beállítanom, behozta a melóhelyre,a jelszót nem ismeri, azt így resetelni kellene. Otthon UPC modemes kábelnetje van, nem tud róla, hogy lenne-e az internethez felhasználó/jelszó. A kérdésem az lenne, hogy resetelhetem-e, sima dinamikus IP kapcsolatot kell-e beállítani, felhasználó/jelszó szükséges-e? Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#21767) club1 válasza N3gro (#21766) üzenetére


club1
veterán

Nem szükséges, resetelheted.

(#21768) kabelmania27 válasza N3gro (#21766) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Resetelheted, igen dinamikus kell, felhasználó név/jelszóra nincs szükség.

(#21769) HwAdokVeszek


HwAdokVeszek
aktív tag

Szombaton amikor írtam hogy lassú volt az internetem (100mbit maximum), az vasárnapra megjavult.
Modemet újraindítottam, és újra 240 lett.
(Szombaton is újraindítottam, de akkor maradt a 100mbit)

(#21770) kabelmania27 válasza HwAdokVeszek (#21769) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper:)

(#21771) Mate


Mate
nagyúr

Modem elszállt, sokszori újraindítás után életre kelt és remek jelszintek lettek....

Felfele 47.75-50.5 dBmV
Lefele 12.16-13.11 dBmV

[ Szerkesztve ]

(#21772) F_Zolee válasza Mate (#21771) üzenetére


F_Zolee
veterán

A csodás uborka?

(#21773) Mate válasza F_Zolee (#21772) üzenetére


Mate
nagyúr

Jaja, de gyanítom cisco-n is *ar a helyzet.

(#21774) Tido


Tido
aktív tag

UPC olyan jól megcsinálta az onlány ügyfélszolgálatot, hogy két felhasználóval se tudok belépni, pedig az édes, és a nagyanyám nevét is tudom :D

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#21775) F_Zolee válasza Mate (#21773) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jut eszembe. Ha már mindenkinek lecserélik akkor jár a próba 120mbit? Alacsonyabb sebességnél lehet, hogy stabilabb lenne amúgy?

(#21776) blakey válasza Tido (#21774) üzenetére


blakey
titán

Egyeztesd az adatokat, mert a felület működik, több mint 1 éve azon a felületen nyomom, de a régi is elérhető, tudtommal.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21777) Mate válasza Tido (#21774) üzenetére


Mate
nagyúr

Nálam jó, simán be tudtam jelentkezni.

(#21775) F_Zolee: Akit kiértesítenek erről, annak igen. A régieknek nem.

Az alacsonyabb sebességgel stabilabb részt nem értem. Nyilván egy 30-as net többnyire megvan, míg 240-es net előfordulhat, hogy terület terheltsége miatt nem jön maxon.

(#21778) Đobostorta


Đobostorta
tag

És várható, hogy a mostani számlában már kapunk értesítést a cseréről? Vagy ez még a jövő?

(#21779) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#21759) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

kábelmánia, az előfizető azt hasonlítja össze, ami nála elérhető! Ha DIGI-ből optika van akkor azt, ha LAN net akkor azt, ha UPC-ből kábel akkor azt, ha DSL akkor azt, és így tovább! Ha nálam van DIGI, akkor nem fogom a Telekom optikáját hasonlítani hozzá, ha az csak 50km-el odébb érhető el, hanem nyilván a DSL-el fogom összevetni, mert az van adott esetben! Ed3-mat meg lehet emlegetni, de jelenleg szerintem az országban sehol nincs!

[ Szerkesztve ]

(#21780) Mate válasza Đobostorta (#21778) üzenetére


Mate
nagyúr

Kaptok majd levelet róla. Már elkezdték a cseréket, de még jövőre is folytatják. Ha egyáltalán cserélik nálatok, akkor is lehet ,hogy csak tavasszal.

(#21781) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#21779) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

kieg.

Természetesen ED3.1 akart lenni az utolsó mondatban!

(#21782) Mate válasza Intruder2k5 (#21781) üzenetére


Mate
nagyúr

Még jó, hogy nincs MO-n. 3.1-es modemek majd valamikor 2016-ban lesznek, leghamarabb, mire eljut hozzánk 2017.

Már csak ki kell várni :D Kábelmánia optimista, engem valahogy nem hoz lázba, hogy talán 3 év múlva lesz egy optickánál továbbra is elmaradottabb megoldás.

(#21783) Intruder2k5 válasza Mate (#21782) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk én meg az optikáért nem rajongok, mert rühellem az IPTV-t, azon pedig azt kapnék! Jó az ED technológia, plusz az analóg és DVB-C TV, nekem legalábbis, de azért olyannal nem érvelnék mellette, ami még sehol sincs (ED3.1)!

(#21784) Mate válasza Intruder2k5 (#21783) üzenetére


Mate
nagyúr

Digi hálózata a jövő. Egyszeri kiépítés után olcsó a fenntartása, kapacitás meg van dögivel. Bőven mehet az 1000-es net mellet a digitális tv és még az analóg is. 6-7 év múlva meg már ott is le lehet kapcsolni az analógot, mert legtöbb helyen elérhető lesz a dvb-c.

(#21785) gduck válasza Zirowe (#21758) üzenetére


gduck
addikt

Döntsed el magad:

Csomagmódosításkor a szerelő az oszlopra mászik vagy a szekrényben kotor.
vs.
Csomagmódosításkor az ügyintéző kattint egyet az egérrel.

(#21786) Mate válasza gduck (#21785) üzenetére


Mate
nagyúr

C verzió, amiről mi is beszéltünk. Digitális előfizetés esetén alap csomag kódolatlan és csak többihez kell kártya box stb. Így csomagváltáskor ügyintéző kattint egyet az egérrel és kész.

Kártya max. úgy lenne ingyen, hogy neked kel hozzá modult venned, ami miatt szintén rengetegen siránkoznának.

[ Szerkesztve ]

(#21787) Tanisz válasza Pityke78 (#21760) üzenetére


Tanisz
senior tag

Szia,

Nekem korábban egy Pana TX-P42G30E volt (tudtommal az sem CI+-os), azzal simán ment a UPC mediacard, most egy Pana TX-P50GT60 -van és azzal is vígan működik :)
Szerintem a korábbi verziókkal is menni fog :)
Talán a holland Upc oldalon itt megtalálod a tvdet :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#21788) Zirowe válasza gduck (#21785) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mert az ember olyan gyakran módosít, hogy nem bírja kivárni ezeket.. :U

Eddig is kibírták, ezután is képesek lesznek rá.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#21789) gduck válasza kabelmania27 (#21759) üzenetére


gduck
addikt

Nem pont erre gondoltam :) Az előfizetők nagy része nem a kemény letöltő kategóriából kerül ki, nem az internet sebessége érdekli őket, hanem hogy mennyi a havidíj ;) Egy átlagos család igényét (még ha a gyerek torrentezik is) a legkisebb UPC csomag is vígan kiszolgálja :)

(#21790) Tanisz


Tanisz
senior tag

Viszont nekem is lenne kérdésem :)

Kiküldték ezt az új modem-rooter-wifi csodát :)
Be is üzemeltem, bár kicsit lassan ébredt fel és regisztrált be a szerkentyű, de teljesen rendben van.

Viszont nekem semmi szükségem rá, mármint a rooter és wifi részére, mivel otthon korábbról egy sokkal komolyabb routerem van.
Főként hogy egy csomó beállítást is újra kellene konfigurálnom az új modemen (távoli elérés, sávszélesség kiosztás eszközökre, port forwarding, ip-mac filtering..stb)

Szerintetek lehet ehelyett kérni egy sima modemet, ami majd tudja a nagyobb sávszélességet? :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#21791) Mate válasza Tanisz (#21790) üzenetére


Mate
nagyúr

Nincs másik modem. Rakd bridge módba és kész.

(#21792) gduck válasza Zirowe (#21788) üzenetére


gduck
addikt

Ez volt a kérdésed "Már miért lenne visszafejlődés". Ez pedig visszafejlődés lenne.

Ha a fejlődést nézzünk, szerintem ezeknek kellene történnie:
- "korlátlan" mediacard (mondjuk max. 6)
- bizonyos megkötésekkel "építsd magad" csomag (na ez csak álom valószínűleg)

(#21793) Zirowe válasza gduck (#21792) üzenetére


Zirowe
nagyúr

De, visszafejlődés, mert korábban se box, se mediacard nem kellett, bőven elég volt a szűrő.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#21794) Hoorus


Hoorus
őstag

Románoknál már van 500-as net.. [link]

Jöhetne már ide is, hátha nyomna az árakon egy kicsit lejjebb... :)

(#21795) Tanisz válasza Mate (#21791) üzenetére


Tanisz
senior tag

Igen az lett volna a másik megoldás :)
Köszi :R

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#21796) blakey válasza Hoorus (#21794) üzenetére


blakey
titán

500/ 25? 200/6? :Y Ebben a formában nem sok értelme egyiknek sem.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21797) ^Boss válasza Hoorus (#21794) üzenetére


^Boss
őstag

500/25???
remélem itthon többet kapunk, másképp nem sokan váltanak, semmi értelme ilyen lófütty feltöltéssel az 500 down-nak..

mondjuk az bíztató, hogy a 200-hoz 6-ot csapnak oda, így van remény rá, hogy nálunk 30-40 lesz...

mod2: egyébként nem tudok románul, de átszámítva 5000huf az 500-as csomagjuk, itthon a 240-es 8000 fölött... :(

[ Szerkesztve ]

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#21798) canniball válasza blakey (#21796) üzenetére


canniball
nagyúr

Miért, itthon ~5000Ft-ért jobb feltöltést kapsz? :U

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21799) blakey válasza canniball (#21798) üzenetére


blakey
titán

Lövésem sincs, mert annyiért kapom a 240-est mint előtte a 120-at. :)
240 vs. 500 között normál használat mellett semmi különbséget nem tapasztalsz. Semmi értelme 240/20-ról 500/25-re váltani. 500/50-nek már van értelme.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21800) canniball válasza blakey (#21799) üzenetére


canniball
nagyúr

"Lövésem sincs..."
Akkor segítek.

"240 vs. 500 között normál használat mellett semmi különbséget nem tapasztalsz."
Az lehet, de nem mindenkinek van ám 240-es letöltése...
A feltöltés meg pl. engem pont hidegen hagy.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.