Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21451) HofiZoli


HofiZoli
senior tag

reggel-délben-este

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#21452) Mate válasza HofiZoli (#21451) üzenetére


Mate
nagyúr

Nálam jelenleg:

Mértem vagy 8-at.

Nagyon lassan megy fel a sebesség.

8-ból 5x 110-115-öt mért.

3x meg:

170-ig felmegy és mintha le lenne korlátozva. A fölé nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#21453) HofiZoli válasza Mate (#21452) üzenetére


HofiZoli
senior tag

ez így gáz.. :(

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#21454) mlinus


mlinus
őstag

ez 100% hogy limitálva van. Egész egyszerűen ha túlterhelt lenne, akkor nem húzna egyenes csíkot speedtesten, illetve nem állna be ennyire stabilan mindig ugyanarra a sebességre.

(#21455) Mate válasza HofiZoli (#21453) üzenetére


Mate
nagyúr

Ráadásul whitebox mér naponta vagy 10x.

A csomagok megjelenéséig 10-ból 7x kimérte, 3x mért kevesebbet.
Megjelenés után 10-ből egyetlen egyszer se mért 170-175 fölött.

(#21454) mlinus: Igen, volt már terhelt, de akkor mérés közben néha megszalad. Itt viszont egyenes vágás 170-nél.

[ Szerkesztve ]

(#21456) mlinus


mlinus
őstag

hát akkor ez a upc válasza a digire :C :R

(#21457) HofiZoli válasza mlinus (#21456) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Mire mi a válasz? Hogy nálam jó.. Aha, szerintem is :D
Egy másik szerverrel (székesfehérvár)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#21458) Mate válasza HofiZoli (#21457) üzenetére


Mate
nagyúr

Budapest?

(#21459) kabelmania27: Remélem számlára is ráírják, hogy tisztelt ügyfelünk! Új freki bevezetéséig ne 2000-et fizessen pluszba, csak 1000-et, hisz lekorlátoztuk 170-re.

[ Szerkesztve ]

(#21459) kabelmania27 válasza mlinus (#21454) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha meglesz az új ds frekicsoport újra kilehet mérni rendesen.

(#21460) HofiZoli válasza Mate (#21458) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Igen, XIII. kerület

A fehérvári szerverrel egész jó a ping is.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#21461) Mate válasza HofiZoli (#21460) üzenetére


Mate
nagyúr

Oda nekem is jobb a pingem. A sebesség viszont változatlan.

mlinus: Csepeli, cégnél lévő nettel mértél?

[ Szerkesztve ]

(#21462) ^Boss


^Boss
őstag

ki lehet mérni most is, nem tudom nálatok miért lassú

11.ker

ping speedtest-en magas néha magas, szerintem a flash és a safari nem a legjobb barátok, amúgy játékban és terminalból 7-10ms

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#21463) facan


facan
tag

Itt is kezd lecsengeni a csúcsforgalom :)

(#21464) mlinus válasza Mate (#21461) üzenetére


mlinus
őstag

nem, otthon vagyok, 5. kerület.
a csepeles netem 120megás, azzal nincs gond.

(#21465) HofiZoli válasza HofiZoli (#21451) üzenetére


HofiZoli
senior tag

reggel:

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#21466) mlinus


mlinus
őstag

továbbra is 175 nálam, reggel 5-kor mérve.

(#21467) blakey


blakey
félisten

Beszállok én is, ha már mindenki méregeti a …:)

Nem értem azokat akik állandóan azt nézik, hogy mekkora a sebességük, működik és kész, mit érdekel engem, hogy 180 vagy 240 a letöltés, kibírom az a + 1-2 percet.

Tudom, hogy …, de így élni nem lehet egyszerű. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21468) HofiZoli válasza blakey (#21467) üzenetére


HofiZoli
senior tag

pontosan így van, nem akarom, nem tudom elhinni azokat a feltevéseket hogy 170 körül "bekorlátozna" a upc.. ott valami más gubanc van.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#21469) mlinus


mlinus
őstag

Nem poénból méregetem, hanem észrevettem letöltés közben. És igen, zavar, mivel 240mbitért fizetek nem pedig 175ért. 65 megabit hiányzik.

HofiZoli: akkor szerinted mégis milyen "gubanc" van? Nagyon kiváncsian várom a magyarázatot.

(#21470) HofiZoli válasza mlinus (#21469) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Nem hinném, hogy neked magyarázattal tartoznék.. Az biztos, hogy már felvettem volna a kapcsolatot a upc-vel. Hatásosabb mint itt panaszkodni. Többünknek is megy minden rendben, tehát korlátozásról szó nincs. Ha valaki normális hangnemben veszi fel velük a kapcsolatot, az általában segít. Tapasztaltam.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#21471) mlinus válasza HofiZoli (#21470) üzenetére


mlinus
őstag

Atyaég. :D
Arra is van bizonyíték hogy nem csak nálam jelentkezik. Azt egy szóval sem állítottam hogy globális a probléma :U Erre jó a fórum. Már tegnap felvettem a UPC-vel a kapcsolatot. ;)

(#21472) blakey válasza mlinus (#21469) üzenetére


blakey
félisten

Gondolom elolvastad a "garantált minimum" részt, ha igen, akkor ennyi. Tudod, hogy mit vállaltál, ha nem tetszik, akkor lehet váltani. Most ez így keménynek hangzik, de tudom, értem, hogy miről írsz viszont a szolgáltató betartja az általa garantált minimumot. Ha valami nem tetszik, akkor kérj szerelőt, nézesd át velük a rendszert.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21473) facan


facan
tag

Itt most ilyen.

Ezt én teljesen rendbenlevőnek tartom :)

[ Szerkesztve ]

(#21474) mlinus válasza blakey (#21472) üzenetére


mlinus
őstag

A garantált sávszél annyira röhejesen alacsony, hogy azt még a UPC is figyelmen kívűl hagyja. Az csak akkor jó érv, ha konkrétan annyira le van terhelve a hálózat hogy nem tudnak mit csinálni, és elküldik az embereket azzal, hogy a garantált megvan, amíg nem fejlesztenek. De itt nem erről van szó, mivel hajnali 5-kor is ugyanannyi mint este 9-kor.

Az meg ne zavarjon már senkit, hogy a fórumot arra használom hogy megtudjam hogy egyedi probléma vagy sem. De persze beszélhetünk a DIGIről, meg jelszintekről, meg arról hogy mikor lesz már digisport hamarosan, nyugodjon le mindenki. :)

(#21475) Mate válasza blakey (#21467) üzenetére


Mate
nagyúr

Kb. 4-5 hónapja *ar a net. Letöltés eddig ment 240-el, most már az sem.

Volt már, hogy bizonyos napszakban nem ment, vagy 1-2 napig nem ment. Benne van a pakliban.

Viszont most már jó pár napja nem megy és a nagyon max. a 170-en. vagyis letöltésben közelebb van a 120-as nethez, mint a 240-eshez.

A korlátozást se véletlen vetettem fel. 1 éve van 240-es net és jó párszor volt 120-126 a net letöltésben. Érdekes mód, a fölé nem ment. Írtam nekik, azt mondták nincs hiba és hopp, hirtelen jó lett. Egyszer lehet véletlen, 2x lehet véletlen, de 4-5 ilyen alkalom után már nem hiszek benne.

Nincs hűségem a +120-as netre, ezért is érdekel a dolog, hogy mi van.

(#21476) ^Boss


^Boss
őstag

októberben bővítenek úgyis valószínűleg, és általában az új csomag nagy prioritást kap. akinek fontos a sebesség, intézheti gondolom a szokásos +2000-ért (én is így teszek). a 240-es nálam 1 nap volt eddig 170 körül, azon kívül inkább 250 fele jár.

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#21477) juliabrilke válasza ^Boss (#21476) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ez mennyire fix infó?

Gondolom akkor minden csomag nagyobbra váltásáról nem is lehet álmodni. :U

(#21478) ^Boss válasza juliabrilke (#21477) üzenetére


^Boss
őstag

Topicbol szurtem le, analog csatornak megszunese kell hozza elvileg, ami ekkor tortenik meg.

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#21479) poli27 válasza mlinus (#21474) üzenetére


poli27
veterán

Akkor nézd meg a Telekom mennyit garantál 1/1 a 30/5 ös nethez a 120/10 hez meg 15/2, a upc azért csak jobb....

(#21480) mlinus válasza poli27 (#21479) üzenetére


mlinus
őstag

A telekom egy vicc, folyamatos 2-3% packetlossom volt, bejelentettem, és azt mondták szar a vonal és levettek 15mbitről 2-re. Persze a packetloss maradt, de nem csináltak semmit, 8 hónapig szívtam velük míg elértem egy komolyabb pozicíóban lévő dolgozót aki szólt pár szerelőnek hogy nézzék meg a központban, és kiderült a dslam volt szar. Átraktak újra és gond nélkül bírta a 20mbitet is a vonal. Persze kompenzációt nem kaptam :C

szóval tudom mi megy ott, de a UPC-vel az a tapasztalatom hogy minden hibát kivizsgálnak normálisan.

[ Szerkesztve ]

(#21481) str8 válasza mlinus (#21480) üzenetére


str8
tag

Egyetértek a kivizsgálás mértékével kapcsolatban. Nagyon rendesek, 3 hét alatt ma a 4. alkalommal (és a 6. autóval) jöttek ki packet loss miatt, és csak az első alkalommal kellett hívni őket, mert utána már ők hívtak hogy javult-e. Megvolt az összes csatlakozó, osztó cseréje, modemcsere, utcai oszlopon szerelvény csere, ping teszt kint is, bent is. És még mindig nem tudták azt mondani, hogy innentől garantáltan jó lesz, de nagyon segítőkészek voltak!

(#21482) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok, nem tudjátok véletlenül, hogy fix ip címet lehet hordozni Budapestről vidékre?

S23

(#21483) Tido


Tido
aktív tag

Kérdés:
Megkaptam csodás set top boxot. Hogyha egyes csatornáknál kockásodik, míg mondjuk ugyannak a HD csatornája nem pl Duna kockásodik, Duna HD nem, az mitől van? Várjak, vagy jelentsem be hibára?
Bocs, de ebben a témában még új vagyok. Vagy a 8 kerben másnak is vannak hasonló gondjai?

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#21484) mlinus válasza alex devil (#21482) üzenetére


mlinus
őstag

Nem látom akadályát, UPC hálózatán maradsz végülis.

(#21485) tomp


tomp
félisten

VII. kerületben nálam az eddigi 9ms-on ping lement 5ms-ra. Fejlesztés van a hálózaton! :)

(#21486) mlinus válasza tomp (#21485) üzenetére


mlinus
őstag

cmd-ben?

(#21487) club1 válasza Tido (#21483) üzenetére


club1
veterán

Először ellenőrizd az otthoni kábelezésed (pl. csatlakozók meghúzása). Ha ez nem növeli az adott mux-ok jelszintjét, akkor kérj szerelőt.

(#21488) tomp válasza mlinus (#21486) üzenetére


tomp
félisten

cmd-ben max 7 minimum 5ms.

(#21489) alex devil válasza mlinus (#21484) üzenetére


alex devil
senior tag

Közben megkérdeztem az ügyfélszolgát, nem lehet:(

S23

(#21490) kabelmania27 válasza Tido (#21483) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve csillapító, bocs ha már kérdeztem.
192.168.100.1 címen nézd meg a modem értékeket.

(#21491) djapor96


djapor96
őstag

Szerintem a 170-240 közti sebességet meg sem érzitek...

Nekem továbbra sem javult.... Fix 4 a modemtől 10cm-re és 4 fallal odébb is.... Szerintem ezt is okosan korlátozzák... nehogymá jól érezzem magam....

Ha meg betelefonálok, ajánlanak egy nagyobb csomagot....

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#21492) Tido válasza kabelmania27 (#21490) üzenetére


Tido
aktív tag

kabelmania27, club1 ezek már megvoltak :) De most meg úgy tűnik, hogy minden jó.. Lehet hogy akzedeti magára találás... De vszinű holnap telefonálok, mert még nem emelték meg a sávszélt sem, és a telefonszámom sem aktív még.. pedig azt mondták, hogy ha aktiválódik a settop box, akkor azok is aktiválódnak..

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#21493) khorvat


khorvat
senior tag

Nekem nemhogy nincs meg a 240/20 sebesség az új modem regisztráció után is maradt a 120/10?
Elvileg szerződéskor az mondta ügyintéző, hogy az új modem aktiválása egyben a magasabb netet is eredményezi majd, a myupc is 240/20 mutat már szolgáltatások között, csak a sebesség nincs meg, vmit tudok én még itt elkövetni, vagy elfelejtkeztek rólam és telefonálni kellene nekik?

Modemet áramtalanítottam ma is 30-40percre de újraindulás sem hozott változást!

[ Szerkesztve ]

(#21494) Kovi71TM válasza Kovi71TM (#21448) üzenetére


Kovi71TM
tag

Sikerült beszélnem, egy hozzáértő, korrekt ügyfélszolgálatossal! Ő is tanácstalan mi lehet hiba oka. Szombatra kiküld szerelöt többféle modemmel, és meglátjuk lesz-e válltozás. Ha nem javul, azt javasolta, hogy álljak el a szerződéstől, és lépjek vissza az előző csomagra.

[ Szerkesztve ]

(#21495) Mate válasza Kovi71TM (#21494) üzenetére


Mate
nagyúr

Én 1 hetet adok még nekik, aztán lemondom a +120-at.

(#21496) mlinus


mlinus
őstag

Na, akkor erre varjatok gombot. Délután változtattam MAC címet, és 240 mbittel ment, mostanra viszont megint 175 a plafon. :F

[ Szerkesztve ]

(#21497) Uthenger válasza mlinus (#21496) üzenetére


Uthenger
aktív tag

rájöttek hogy te vagy, és lekorlátoztak :)
nézz 1 tracertet "lassú" nettel, és ha mac csere után gyors a sebesség, akkor úgy is,
a) ugyanazon az útvonalon megy upc-n belül, akkor lehet a túloldalon van valami gond
b) más útvonalon megy az upc-n belül, akkor lehet az az adott eszköz rosszalkodik, vagy valóban terhelt.

Egyébként ha nem speedtest-el mérsz sebességet, hanem pl ftp.fsn.hu több fájlt több szálon, akkor is 175 Mbit a plafon, vagy akkor megvan a 240?

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#21498) facan válasza Mate (#21495) üzenetére


facan
tag

Ha nincs szükséged a kétszeres feltöltési sebességre.... :)

(#21499) Mate válasza facan (#21498) üzenetére


Mate
nagyúr

Néha jól jön, de nem havi 2K-ért :D

(#21500) donmackó válasza khorvat (#21493) üzenetére


donmackó
őstag

És esetleg nem lehet hogy az új modem 120/10-es config file-t kapott a központtól? Én már szívtam így meg. 120/10-es helyett 60/6-ost kapott és nem is ment az fölé. Nézd meg a logot restart után.

Release the cable hounds!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.