Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21851) gduck válasza Mate (#21844) üzenetére


gduck
addikt

Ez így van, de én kódolt vs. kódolatlan digitális csomagról beszélek. Te meg az alapcsomag kódolatlanságáról.
Ami semmit nem oldana meg, mert akkor azért menne a reklamáció, hogy ugyan a többi csomaghoz miért kell mediacard, miért nem lehet azt is 10 készüléken nézni ;)

[ Szerkesztve ]

(#21852) Mate válasza gduck (#21851) üzenetére


Mate
nagyúr

Már hogyne lenne megoldás. A legnagyobb sírás most az analóg miatt megy, azon belül is leginkább amiatt, hogy kártya kell minden tv-hez. Így nem kéne, mert az analóg csomagban lévő csatornák elérhetőek lennének ugyan úgy kártya nélkül.

Külföldön ezt csinálja UPC és bejött neki. Szerintem Edenyke ugyan erről beszélt, mint én.

(#21853) gduck válasza Zirowe (#21842) üzenetére


gduck
addikt

#21851 :R

Szerk: Ezt a cikket én is olvastam... 1,5 évvel ezelőtt... Azt hiszem ez mindent elmond arról, hogy hol is tartanak ez ügyben :D

[ Szerkesztve ]

(#21854) gduck válasza Mate (#21852) üzenetére


gduck
addikt

Értem, akkor 30-40 csatorna lenne az "alapcsomag", kódolatlanul? Ez valóban reális elvárás... csak nem biztos hogy szép hazánkban...

[ Szerkesztve ]

(#21855) Mate válasza gduck (#21854) üzenetére


Mate
nagyúr

20-25 csatorna. Nem több. Ez az egyetlen esélye UPC-nek, hogy lelője az analógot, úgyhogy ha tetszik ha nem, meg fogják lépni.

[ Szerkesztve ]

(#21856) gduck válasza Mate (#21855) üzenetére


gduck
addikt

Meggyőztél :D Bár a sok TV-n, ami nem tudja a DVB-C szabványt, (mint pl. az én Samu LE40A656-om) ez nem fog segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#21857) Mate válasza gduck (#21856) üzenetére


Mate
nagyúr

Sok emberen nem fog segíteni, de sok emberen igen. Viszont ha nem lépné meg és simán kiiktatja az analóg csomagokat, iszonyat anyázás lesz.

Pl. Rengeteg ismerősömnél van konyhában tv és bőven elég pár csatorna főzés stb. közben. Mindnél analóg csomag van bekötve, az ingyenes. Ha simán csak lelőnék és mondanák, hogy hahó mostantól +800 Ft, na akkor lenne csak igazán nagy anyázás. Így legalább hagynak lehetőséget az "ingyenes" tv nézésre.

[ Szerkesztve ]

(#21858) Zirowe válasza gduck (#21853) üzenetére


Zirowe
nagyúr

A cikk a hollandokrol beszelt, ahol reg valosag.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#21859) bogabi válasza ricogsm (#21840) üzenetére


bogabi
senior tag

De ez egy TP-Link router, Te meg az UPC által kipostázott Ubee modem/router kombóról kérdeztél... :U

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#21860) gduck válasza Zirowe (#21858) üzenetére


gduck
addikt

A hollandoknál már a Horizon is rég valóság ;)

Erre gondoltam: "Szűcs László, a UPC Magyarország kommunikációs igazgatója a HWSW megkeresésére elmondta, a vállalatnál is vizsgálják annak a lehetőségét, hogy hogyan és milyen csatornákat lehetne kódolatlanul továbbítani a digitális kábeltévé-szolgáltatás részeként. " És ahogy látod a vizsgálódás 1,5 év alatt se hozott semmi eredményt :(

[ Szerkesztve ]

(#21861) mlinus


mlinus
őstag

Én már csak azért is előfizetek az 500 megabitre hogy újfajta modem-router kombót kapjak :DDD

(#21862) kabelmania27 válasza vg (#21845) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ó:( Remélem vissza tudod kérni a modemet.
Feleslegesen erőltetik a hgw-t, újra kellene adni normális stabil modemet mondjuk Diginél is adnak már routert társasházakban...

(#21863) vg válasza kabelmania27 (#21862) üzenetére


vg
addikt

Mondtam is nekik, elég érthetően nyomatékosítottam, ha nem cserélik, akkor visszalépek analóg+30mb-ba. Ha nem hozza pénteken a modemet a "megszakértő", akkor viheti is egyből a boxot. Arra, hogy upc speedtestezni kijöjjön nincs értelme. A legszarabb az, hogy nagyon tetszik a HD adás, mert hatalmas lépés az analóghoz képest, szívesen fizetném, de szívrebbenés nélkül lemondok róla, mert ezért, így, ebben a formában konkrétan ostobaság havi 12ezret fizetni(és még gondolkoztam hbo max-on is). Ha ez nekik jó biznisz...

(#21864) kabelmania27 válasza vg (#21863) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Egyetértek, ha gond van nem érdemes ennyit fizetni... Szerintem nem vagy egyedül ezzel a dologgal, a netsebesség ingadozás nem csak modemhibától lehet hanem attól is hogy a környéken túlterhelt a hálózat.
Az a gond hogy visszaadtad a modemet (pedig írtuk sokszor hogy nem adunk vissza cisco 3212 3208 modemet) akkor kellett volna azt mondani hogy nem adod oda ha úgy nem megy akkor nem kéred az egész csomagváltást.

[ Szerkesztve ]

(#21865) vg válasza kabelmania27 (#21864) üzenetére


vg
addikt

Természetesen nem várok napi 24 órában 240-es net elérést, sőt, egyáltalán nem is kellene ennyi. Azt a stabil netet akarom ami három napja volt. Ne az legyen, hogy megnyitok egy oldalt várjak 10 másodpercet... vicc kategória. Szerk: jóhát, fasz voltam mint írtam is.

[ Szerkesztve ]

(#21866) kabelmania27 válasza vg (#21865) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Érthető, ismerősnél webstar modemmel stabil a 30 (amíg nem kap ubee-t:D)
Lehet azért (is) erőltetik ezt a csomagot mert a Digi topneteseknek egy részének társasházba nem lett 80/25-ből 200/50 így azt remélik hogy sok új előfizető lesz, a gond az hogy ezzel pont az ellenkezőjét érik el.

[ Szerkesztve ]

(#21867) ^Boss


^Boss
őstag

halkan kérdezem:
akinél ott felejtettek (tegyük fel, hogy egy barátomnál :DDD ) egy Cisco modemet, történhet-e olyan, hogy a Technicolor csodáját visszacseréli, és a UPC ezt észreveszi, majd esetleg kéri vissza a Cisco masinát, esetleg még valamit ki is szabnak az ottfelejtésért? (3208-as cisco egyébként, a barátom szerint :DDD )

(#21868) poli27 válasza Zirowe (#21734) üzenetére


poli27
veterán

Mert nem lehet szűrőzni, 1 analóg csatornahelyen 8db digitális továbbíthatóvagy 2-3HD (8mhz), nem tudják megoldani a szétválasztását a csatornáknak, túl közel vannak egymáshoz!

(#21869) mlinus válasza vg (#21845) üzenetére


mlinus
őstag

Hát, már nem azért, de bridge módban erősebb a hardvere mint a cisconak, szóval vagy egy hibás darabot fogtál ki, vagy egész egyszerűen más a gond.

(#21870) kabelmania27 válasza mlinus (#21869) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Környéken páran váltottak trio xl-re ezért túlterheltek a frekik, az más dolog hogy hányan kapnak hibás ubee-t.

(#21871) Zirowe válasza poli27 (#21868) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Szerintem ez csak elrendezés kérdése, mert simán megoldható, hogy egy helyre egy csomagba tartozó csatornák kerüljenek.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#21872) vg


vg
addikt

Ha tudok szerezni egy Cisco EPC3212 modemet, de mondjuk Digi-s, akkor menni fog upc-n?

(#21873) blakey válasza vg (#21872) üzenetére


blakey
titán

Ha sikerül regisztrálnod akkor igen, de szerintem nem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21874) kabelmania27 válasza vg (#21872) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Digi nem használ ed3 modemet, webstar modemet ad koaxon, Invitelnél Tarrnál van hasonló típus.

[ Szerkesztve ]

(#21875) mlinus válasza vg (#21872) üzenetére


mlinus
őstag

nem.

(#21876) kungzi válasza ^Boss (#21867) üzenetére


kungzi
veterán

Én januárban kértem fateréknak TC wifi-s modemet Cisco helyett(azóta sincs vele baj kopp-kopp), mert nem akartak külön routert venni, mert nekik felesleges, és tegnap vittem vissza a Cisco-t és semmit nem mondott a csávó, hogy miért nem vitték vissza eddig :D

(#21877) vg válasza mlinus (#21875) üzenetére


vg
addikt

Miért nem?

(#21878) ^Boss válasza ^Boss (#21867) üzenetére


^Boss
őstag

erre esetleg?
azért kérdezem, mert már-már beletörődött az emlegetett barát, hogy UPC DNS, meg belassult a net, stb, de ahogy látom másoknak is az oldalbetöltések elég lassúak az új modemekkel, így tenne egy próbát a régivel..

kungzi: köszi, ez legalább megnyugtató. elvileg ez náluk van, valószínű ott maradt a szerelés után, de a lapon csere volt, nem is tudom miért egyébként, mert semmilyen emelés, stb nem volt, egyszercsak hozták a TC csodát.
mellesleg mindez kb 1.5 éves sztori, ha nem több.

[ Szerkesztve ]

(#21879) Đobostorta válasza ^Boss (#21878) üzenetére


Đobostorta
tag

Szerintem, amíg külön nem szólítotják fel, hogy szolgáltassa vissza, addig nem is számíthatnak fel kötbért.

(#21880) mlinus válasza vg (#21877) üzenetére


mlinus
őstag

mert nem engedi be a hálózatuk, csak a upc-s modemeket, upc-s ciscot beenged, de mást nem. továbbra is: az ubee és a technicolor bridge módban ugyanolyan mint a cisco, ha probléma van akkor vagy egyedi, vagy nem a modem baja. Várd meg amíg legalább kimennek.

(#21881) ^Boss válasza Đobostorta (#21879) üzenetére


^Boss
őstag

köszi!

bent náluk van valamilyen ember, aki figyeli a modemcseréket, vagy erre nem szoktak figyelni? valaki erről tud valamit?

(#21882) club1 válasza ^Boss (#21881) üzenetére


club1
veterán

Természetesen kiépített rendszerük van, amiben rögzítettek a modemek azonosítói. Idegen modemet regisztrálni kell, és természetesen a rendszer riportolja a próbálkozást. Ha nem lennének a modemek rögzítve a rendszerben, szerinted mi alapján döntené el a rendszer, hogy neked 30/60/120 vagy 240 Mbps jár?

(#21883) kabelmania27 válasza vg (#21877) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Csak azokat a mac című modemeket engedi amelyet a UPC vett a Ciscotól.

(#21884) Out válasza ^Boss (#21881) üzenetére


Out
addikt

A MyUPC menüben tételesen le van írva, hogy milyen UPC-s eszközök vannak nálad (mediacard, box) névvel, sorozatszámmal együtt, de hogy figyeli-e valaki, az jó kérdés :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#21885) riki


riki
senior tag

Sziasztok.
Nem rég volt téma a UPC-nél a modemcsere. A régi előfizetőknek kérni kell a WI-Fi eszközt,ha a gyors szabványú modemmel rendelkezik. A csere történhet postai úton / ingyenes/ vagy szerelővel ,ennek díja van. A régi modemet lehetöleg egy héten belül kell leadni a legközelebbi UPC ponton.Elnézést ha már volt.

[ Szerkesztve ]

(#21886) Mate válasza ^Boss (#21878) üzenetére


Mate
nagyúr

Elvileg simán kicserélhető. Én anno cserélgettem, mikor volt tartalék modem. Sima regisztráció és ment.

Nálam lassú az oldalak betöltése már lassan fél éve. Azóta volt 2 cisco modem, 2 technicolor és most ubee. Volt google, upc és egyéb DNS is használva. Egyik sem segített.

1-1,5 hete hívtak, hogy megtalálták a hibát, házunknál az egyik kábel sérült volt. Ez azért érdekes, mert nem csak itt volt gond vele, másfelől nem kábelezési hibára utalt a dolog, harmadrészt pedig nem járt erre fele UPC-s.

Mindenesetre lezárták a hibajegyet.

(#21887) Out válasza Out (#21884) üzenetére


Out
addikt

Mire megtaláltam a menüben az eszközök listáját, addigra lejárt a szerkesztés.

Itt van a UPC-s eszközlistája mindenkinek: [link]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#21888) vg válasza Out (#21887) üzenetére


vg
addikt

Kösz az infót, megnéztem, nekem már csak a box van ott. :DDD Lehet nincs is otthon már net... Nem vagyok meglepve, hogy a box CISCO márka. Szuperül megy, minden hiba nélkül.

(#21889) Mate válasza vg (#21888) üzenetére


Mate
nagyúr

Szerintem nem a modem okozza a gondodat, simán a terhelt környék.

Illetve valami miatt jó pár embernél lassú az oldalak betöltése, aminek oka szintén nem modem és DNS beállítás, de hogy mi.... Arról fogalmam sincs.

(#21890) kungzi válasza Mate (#21889) üzenetére


kungzi
veterán

nálam semmi gebasz, nálam is TC van és google dns régóta és mindig fullon van a sebesség :)

(#21891) Mate válasza kungzi (#21890) üzenetére


Mate
nagyúr

Az oldalak betöltési sebessége lassú sokaknál. A letöltési/feltöltési sebességgel nincs gond. Már bele is törődtem a dologba, nem foglalkozom vele.

A szerelő meg hetente jön már, de semmit nem tud csinálni. A hiba nem itt van, így cseszheti a dolgot. Valami nagyon nem kóser a környéken vagy a központban, ezt jelezte is, de nem történik semmi.

Múltkor például mindenáron 9. kernek vette a lakásunkat. Újraindította vagy 25x a modemet, mire nagy nehezen belőtte a helyet.

(#21892) donmackó


donmackó
őstag

Ennyi. 5 perc telefon után 10 perc múlva aktív az új trió xl.

Release the cable hounds!

(#21893) kungzi válasza donmackó (#21892) üzenetére


kungzi
veterán

ennek az új trio xl csomagnak amúgy mi értelme van? 2k-val drágább, mint az előző, pont amennyivel többe került akkor a +120mbit/s

ez így nem nagy ajándék, akkor lett volna jó, ha ugyanannyiba került volna :)

(#21894) ^Boss válasza Out (#21884) üzenetére


^Boss
őstag

ott nem szerepel a cisco, csak a technicolor, mivel ugye náluk ez egy csere volt. technikailag ez a modem már senkié, nem vitték el, de úgy van elkönyvelve, mintha elvitték volna.. :D

(#21895) ^Boss válasza club1 (#21882) üzenetére


^Boss
őstag

itt az érdekelt, hogy a rendszer ilyenkor bevon-e valaki, ha szerelő nélküli cserélgetést tapasztal, vagy csak riportolgat magának, aztán gyakorlatilag amíg probléma nincs, senkit nem érdekelnek ezek..

(#21896) donmackó válasza kungzi (#21893) üzenetére


donmackó
őstag

Például a telefon miatt már megéri nekünk. Plusz ki lett matekolva hogy a régi xl-nél párszáz forinttal kevesebbre jövünk ki.

Release the cable hounds!

(#21897) Mate válasza kungzi (#21893) üzenetére


Mate
nagyúr

Ez sima *öcsögség a UPC részéről :D

Míg előzőleg ha neked elég volt 120-as net elég volt 10K-t fizetned, most rád erőltetik a 240-es netet.

(#21898) kungzi válasza Mate (#21897) üzenetére


kungzi
veterán

rám nehezen :D ha esetleg 12k lenne az 500-s nettel az új csomag, akkor talán :D

(#21899) Mate válasza kungzi (#21898) üzenetére


Mate
nagyúr

Hát nem mi vagyunk a célcsoport, de sokan bedőlnek :D Ráadásul azt nem nézik, hogy ezek 2 éves árak, míg szolgáltatásonként 1 év hűség van, ami később csökkenthető, így 1 év után olcsóbbra is ki tud jönni az ember :D

(#21900) kungzi válasza Mate (#21899) üzenetére


kungzi
veterán

írtam nekik facebook-n, hogyha azon az áron tudják adni a mostani xl-t, mint az előbbit, hogy ne fizetek többet és aláírok újra hűséget, szinte elküldtek a vérbe :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.