Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21351) Đobostorta válasza Mate (#21350) üzenetére


Đobostorta
tag

Ez a lemondás-előfizetés működik a 3 hónap megszakítás nélkül is?

(#21352) Mate válasza Đobostorta (#21351) üzenetére


Mate
nagyúr

Meg kell próbálni. Mondjuk előbb mobilneteznék 3 hónapot, mint fizessek egy drága csomagot úgy, hogy nem is használom.

(#21353) juliabrilke válasza Mate (#21350) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nekem a nagyobb tv és telefon 240Mbites nettel lett volna 10k.
Elvárások: alap tv bőven elég, telefon még talán kellhet, internet meg 120/240Mbit.
Inkább a feltöltés lenne fontos, letöltésre elég lenne 50/100Mbit bőven.

Átmenetileg gyors mobilnetem van, de más szolgáltatók is ott vannak a házban. :U

[ Szerkesztve ]

(#21354) ^Boss válasza juliabrilke (#21353) üzenetére


^Boss
őstag

digi?

(#21355) kungzi válasza juliabrilke (#21353) üzenetére


kungzi
veterán

akkor neked digi kell :) én is már alig várom a decembert, hogy lejárjon a upc-s hűségem és megyek át a digi-hez :)

(#21356) Mate válasza kungzi (#21355) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem még sok van a hűségből, de berendelem mellé amint lehet a digit :D

Múltkor tudtam beszélni a közös képviselővel a dologról. Mondta, hogy már felvette velük a kapcsolatot, mert többen váltani akarnak :D

Mint megtudtam, jelenleg a 60 lakásból ahol csak UPC érhető el 35 azonnal váltana, további 10-15 amint lejár a hűsége :D

[ Szerkesztve ]

(#21357) Đobostorta válasza kungzi (#21355) üzenetére


Đobostorta
tag

Még nem írta azt, hogy Digi is van. :D

(#21358) juliabrilke válasza ^Boss (#21354) üzenetére


juliabrilke
addikt

Van minden szolgáltató. Majdnem belváros, még válogatni is lehet. "Véletlen" kitöltöttem és el is küldtem egy igényfelmérést nagyobb méretű csomagra a Diginél. :DDD
Tegnap kérdezgettem ajánlatokat, de semmit nem akartak csökkenteni, még csak lényegesen olcsóbb csomagot se tudtak adni.

[ Szerkesztve ]

(#21359) Mate válasza juliabrilke (#21358) üzenetére


Mate
nagyúr

Diginél a legnagyobb csomag (1000-es net, legnagyobb tv+telefon) 7000 Huf :D

(#21360) juliabrilke válasza Mate (#21359) üzenetére


juliabrilke
addikt

Hűség mentesen, igaz?
Akár 1 vagy 2 évet is tudnék vállalni, bár jó lenne megnézni,hogy maximum mennyit bír.
Még otthonról kapnak egy utolsó esélyt, de szerintem ebből könnyes búcsú lesz ha nagyon nem törik magukat a UPC-nél. :U

(#21361) club1 válasza juliabrilke (#21360) üzenetére


club1
veterán

Hűségmentesen 1 Gbit-es net és legnagyobb tv 7000 Ft-ért???

(#21362) devil-k


devil-k
nagyúr

Srácok!

A mediacarddal nem lehet felvenni, ezt tudom. Van erre valami más alternatíva? Szeretném a boxot kártyára cserélni. Mi itt a pro és a kontra?

Köszönöm! :R

- mozi bolondéria -

(#21363) mlinus válasza club1 (#21361) üzenetére


mlinus
őstag

de, hűség kell.

(#21364) canniball válasza devil-k (#21362) üzenetére


canniball
nagyúr

Alternatíva a rögzítésre alkalmas TV készülék.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21365) Mate válasza juliabrilke (#21360) üzenetére


Mate
nagyúr

Azért ne légy telhetetlen :D 7K 2 év hűséggel.

(#21366) devil-k válasza canniball (#21364) üzenetére


devil-k
nagyúr

Olyanom van. És ilyenkor hogy működik? Hozzá kell kötni egy külső HDD-t?

Lehetséges, hogy hűség alatt kicseréltetem a boxomat kártyára?

- mozi bolondéria -

(#21367) Mate válasza devil-k (#21366) üzenetére


Mate
nagyúr

Eszközcsere lehetséges, max. legombolnak 2300 Ft körüli összeget.

Amúgy tv-vel felvenni nem olyan kényelmes, mint boxxal.

(#21368) devil-k válasza Mate (#21367) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor marad a box, nem lételem. Nincs kedvem itt szórakozgatni. :D

- mozi bolondéria -

(#21369) mlinus


mlinus
őstag

hát, épp most akartam hívni a upc-t hogy rakjanak át régi XL-ről új XL-re, hogy spóroljak 500 forintot, de most látom hogy a letöltésem 170 megabitnél megáll. Konkrétan mintha falba ütközne, steamen, speedtesten, mindenhol. Reggel is ilyen volt, azt hittem csak a torrent volt szar, de nem. Már 2 hete ingadozik a sebesség, nagyon fontolgatom hogy inkább lemondom a +120 mbitet. :((

(#21370) Mate válasza mlinus (#21369) üzenetére


Mate
nagyúr

Én is lefogom mondani szerintem.

Nálam 165-170 a vége. Feltöltés megvan.

Most megnéztem. Kb. Augusztus 28-a óta ilyen.

Most nézem, 26-tól vannak új csomagok. Megrendelés, aktiválás stb. Már meg is van a hiba oka...

[ Szerkesztve ]

(#21371) mlinus válasza Mate (#21370) üzenetére


mlinus
őstag

ez azért marha érdekes mert nem kapott új konfigot a modem, és újra se indult. majd felhívom őket.

(#21372) juliabrilke válasza Mate (#21359) üzenetére


juliabrilke
addikt

Adtak csomag ajánlatot. 4800Ft 120Mbites nettel, telefonnal és tv-vel.
Csak a 2 éves hűség cseszi a csőrömet. :U

(#21373) Mate válasza juliabrilke (#21372) üzenetére


Mate
nagyúr

Neked kell döntened. Én gondolkozás nélkül váltanék digire :D

(#21374) kungzi válasza juliabrilke (#21372) üzenetére


kungzi
veterán

kössél digi-t :D az 2év hűséggel 7k :) ebben 1000/100 net, full tv és telefon

(#21375) blakey válasza kungzi (#21374) üzenetére


blakey
titán

Az 1000/100-as net kizárólag a csatlakozási pont és a gép között biztosítható, tehát az elosztószekrényből jövő kábel egyből a gépbe megy. Azért ez így már nem biztos, hogy megéri.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21376) Mate válasza blakey (#21375) üzenetére


Mate
nagyúr

Ha 240-et hoz a net, még akkor is megéri, mert sokkal olcsóbb, mint upc :D

(#21377) kungzi válasza blakey (#21375) üzenetére


kungzi
veterán

digi topikba nézz át, torrentről 110MB/s-el töltött le a srác :) (SSD-re)

(#21378) juliabrilke válasza kungzi (#21374) üzenetére


juliabrilke
addikt

Inkább a feltöltés fontos, hogy legyen legalább 50Mbit.
Viszont ahogy néztem a hűségidővel lehet variálni, UPC-nél meg sajnos nekem 2 évet mondott fixen.

Viszont nem hiszem, hogy ha már nem versenyképes a szolgáltatásuk, hogy nem tud árat csökkenteni. Meg a hülye "ezt nem lehet csomagba beletenni" dolgoktól kapok agyfrászt. :W

[ Szerkesztve ]

(#21379) blakey válasza kungzi (#21377) üzenetére


blakey
titán

Ki álltotta, hogy nem?

Ahhoz, hogy ilyen sebességed legyen, feltételei vannak, modem és router nem használandó, tehát ha minden szolgáltatásukat igényled akkor 2 kábelt húznak be, nem?

Ha a géped nem alkalmas hálózati megosztásra akkor a többiek nem tudják használni a gépüket, de gondolom a másik kábelen is jön valami net de nem azon a sebbességen.

(#21378) juliabrilke
Egy éves hűségidő is létezik. :)
Nekem az van és az is szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21380) juliabrilke válasza blakey (#21379) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én is úgy kötöttem az előző netet. Gondolom akkor meg rátesz még valamennyi összeget, nehogy versenyképes legyen az ajánlat. :W Egyébként talán mondott egy 6500Ft-os árat, de messze van azért a jótól. :U

(#21381) kungzi válasza blakey (#21379) üzenetére


kungzi
veterán

családi házas részen csak az optikai kábel jön be a házba
ott válik szét tv-re, net-re, telefonra

(#21382) blakey válasza kungzi (#21381) üzenetére


blakey
titán

Egyik ismerősöm most váltott, megkérdezte, hogy hogyan működik, azt mondták neki, hogy a bejövő kábel direktbe megy a gépbe, azt nem osztják el, mert akkor nincs akkora net, tehát az oszlopról, bárhonnan jövő jelet a gépbe csatlakoztatják, onnan már nem tudod a tv irányába küldeni, de majd utána járok, mert kiváncsi vagyok, hogy mégis, hogy van ez.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21383) kungzi válasza blakey (#21382) üzenetére


kungzi
veterán

ezen nagyon csodálkoznék :U

leírás

[ Szerkesztve ]

(#21384) blakey válasza kungzi (#21383) üzenetére


blakey
titán

Nézd, azt mondta a srác ill. úgy is csinálták meg nála, hogy ahhoz, hogy meglegyen az 1000-es net, az elosztójukból megszakításmentesen kell menjen közvetlenül a gépbe, tehát még egy kábelt be kellett húzzanak. Ennyi történt nála, azóta nem tudom, hogy megvan-e a sebbessége vagy sem

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21385) kungzi válasza blakey (#21384) üzenetére


kungzi
veterán

de ő nem családi házas szerintem, hanem társasházas
neki azért kellett behúzni még egy kábelt, mert van telefonja is, és az utp kábelen 8 érpár kell a gigabit-hez, de a telefon lefoglalt az eredetiből 4-t
így ezért húztak neki egy új kábelt be 8 érpárral :)

(#21386) kabelmania27 válasza spider23 (#21348) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg a modem értékeket.
blakey: Ilyen sebesség nem megy akármilyen gépen. Mindenki gigabitet akar, közben még nincs olyan router ami át is tudná vinni. Változnak az idők, régen 56k-s modemes kapcsolattal is elvoltunk, most meg semmi sem elég.
kungzi: Amíg nem járt le nem fog törlődni.

[ Szerkesztve ]

(#21387) kungzi


kungzi
veterán

most nézem a my upc-t és engedi a határozatlan időre való csomagváltást, ha ezt megrendelem akkor mi van? törlődik a hűség?

(#21388) Đobostorta válasza kungzi (#21387) üzenetére


Đobostorta
tag

A hűség lehet, hogy törlődik, de tuti, hogy kifizettetik az árát. :)

(#21389) blakey válasza kungzi (#21385) üzenetére


blakey
titán

Akkor is újat kell behúzni ha valahol toldás van, stb. Nem egyszerű ez. Mondjuk nekem nem kéne, jó ami van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21390) vargalex válasza blakey (#21384) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Lehet routert használni, csak tudjon gigabit környékén NAT-olni (az újabb, HW NAT képes eszközök általában tudnak). Társasháznál telefon ment régen ugyan azon a CAT5 kábelen, mint a net, ami gigabit esetén nem lehet, mert ugye szükség van mind a 4 érpárra (8 ér). Ezt most nem tudom, hogy csinálják, gondolom a telefonnak új kábelt húznak. Társasház esetén a TV egyébként is coax-on ment eddig is, ha jól tudom.

Családi háznál FTTH van, azaz optikai modem van az előfizetőnél. Onnan TV, telefon, net. A net mehet routerbe is, csak az első mondatnak itt is teljesülni kell, hogy tudja használni a sebességet. Azaz családi háznál a diginek a sávszélesség emeléséhez nincs szüksége fizikai beavatkozásra.

(#21391) kabelmania27: attól, hogy ZTE routert adnak, ha valakinél telefon is van, akkor 8 éren nem fog jönni gigabit+telefon...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#21391) kabelmania27 válasza blakey (#21389) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nekem sem.
vargalex: Főleg ha 2-3-4en kérik az ezrest miközben 2,4Gigabit jön be.

[ Szerkesztve ]

(#21392) ^Boss válasza mlinus (#21371) üzenetére


^Boss
őstag

ha eddig is 240 volt, miért kapna új cfgt? :F

szerk.
más: 480/40 várható egyébként az emlegetett október környéki bővítésnél, vagy valakinek van valami szakmai alapokon nyugvó tippje erre?

[ Szerkesztve ]

(#21393) juliabrilke válasza ^Boss (#21392) üzenetére


juliabrilke
addikt

Pont ma kérdeztem őket, semmi emelésről vagy nagyobb csomagról nem tud mondani semmit az ügyfélszolgálat. :N

(#21394) Intruder2k5 válasza juliabrilke (#21393) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyébként sem mondana, nem is mondhatna, amíg nincs nyilvánosságra hozva! Még ha holnaptól lenne új akció, azt se mondhatná...

(#21395) juliabrilke válasza Intruder2k5 (#21394) üzenetére


juliabrilke
addikt

Kár.

Én egyértelműen mondtam neki, hogy kedvező ajánlattól múlik a maradásom vagy ha tudnak feltöltést növelni, letöltés nem fontos. De ahogy látom csak új csomaggal lehetne megoldani.

(#21396) kabelmania27 válasza juliabrilke (#21395) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

1221 lemondás menübe tudsz ügyfélmegtartó ajánlatra jogosult ügyintézővel beszélni

(#21397) juliabrilke válasza kabelmania27 (#21396) üzenetére


juliabrilke
addikt

:R

Arra is jogosult, hogy ugyanazt az ajánlatot esetleg kevesebb hűségidőre adja?
Mert 2 évre sehova nem szeretném elkötelezni magam.

Egyébként ahogy hallgattam nem egyéni, személyre szabott ügyfél megtartó ajánlatokat adnak, hanem mindenkinek ugyanazt. De este beszélek majd velük még egyszer, utána meglátom.

[ Szerkesztve ]

(#21398) kabelmania27 válasza juliabrilke (#21397) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet, de az egy éves drágább mind a két éves ez minden szolgáltatónál így van.

(#21399) spider80


spider80
őstag

Nekem egy olyan kérdésem lenne(hátha valakinek van tapasztalata), hogy a mostanában osztogatott ubee modemnek jobb a wifije,mint a jelenleg használt tp 1043nd-mnek? Elsősorban a hatótávra lennék kíváncsi. Mert a tp-vel a lakás másik végén 2-3 mbit van már csak. Szegény amúgy is haldoklik,naponta lefagy már,elszáll a wifi kapcsolat. 2 eszközt ledob,2 marad. Szóval minden baja van. Ha jó az ubi,akkor inkább váltok 240-es netre,ahhoz azt adnak úgyis,és nem kell 15 ezerért routert vennem. 500 ft-ba lenne a csomagváltás/hó. Jelenleg egy ősrégi motorola modemem van 120-as nettel.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#21400) juliabrilke válasza kabelmania27 (#21398) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen, ez egyértelmű. De aránytalanul sokad dob rá a havidíjra, arról nem is beszélve, hogy egyáltalán nem versenyképes.
Mindegy, nem fikázni akarom a csomagot, de ezzel csak magukat szívatják meg. :(
Sokáig náluk maradtam, de most kb. dupla áron adják a szolgáltatásukat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.