Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22701) paolinho válasza Mate (#22698) üzenetére


paolinho
őstag

Ebben egyetértünk. Az milyen, hogy a laptoppal kábelen lógok a Net-en, mert a wifi használhatatlan?! :(((

(#22702) 1Room


1Room
tag

Kedves fórumozó!

Lenne némi problémám.
Kb három hete, a netem akad, szakadozik.
Sokáig tartana, ha az egész topikat elolvasnám, de természetesen bele bele olvasgattam.
Pr-telekom szolgáltatónál vagyok előfizető 60,00Mbps/5,00Mbps sávszélességgel.

Lekértem a modemem opcióit:

Értékek normálisak??? Tap elosztót kell cseréltetni, vagy a modemet?

Válaszokat előre is köszönöm.

Gondolkodás olyan mint az ejtőernyő, akkor jó ha nyitott.

(#22703) Gubek-Einste válasza 1Room (#22702) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha PR Telekom-nál vagy miért a UPC-s témába írsz???
Jelszintek egyébként rendben vannak. Fura, hogy csak egy feltöltési csatorna van, modem újraindítás után sincsen több?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22704) 1Room válasza Gubek-Einste (#22703) üzenetére


1Room
tag

Nem találtam erre vonatkozóan pr-telekomosat, azért írtam itt, mert látom van hozzáértő személy a problémámra.
Modem újraindítását a három hét alatt egy párszor már megtettem. Semmi változás :-/
:R

Gondolkodás olyan mint az ejtőernyő, akkor jó ha nyitott.

(#22705) Zitronensaft válasza 1Room (#22702) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ott valami probléma van ...az oldal alján a 4 frekvenciából csak egy üzemel,annak oka van. Amúgy is sok jelet kap ez a modem. Ha meg van osztva a kábel a modem előtt,nézd meg az osztót,ha teljesen szimmetrikus akkor egy fam kéne a modem elé. Ha egyik ága tap8 vagy tap6 feliratú,akkor arra tedd a modemet. De nem lehetetlen hogy lakáson kívül szintezni is kell az erősítőt.

(#22706) 1Room válasza Zitronensaft (#22705) üzenetére


1Room
tag

:R :R :R :R Nézem már is.

Gondolkodás olyan mint az ejtőernyő, akkor jó ha nyitott.

(#22707) 1Room válasza Zitronensaft (#22705) üzenetére


1Room
tag

[efféle elosztóm van.]
4 way indoor splitter, 1IN->4OUT, 5-1000MHz, 7,5dB

Két tvhez és a modemhez.

Egyik kimenetet felcseréltem a modem és a tvhez vezető kábelt: Az alábbi az eredmény:

Upstream Channels, hogy lehet beállítani, hogy ne egy legyen hanem négy?

[ Szerkesztve ]

Gondolkodás olyan mint az ejtőernyő, akkor jó ha nyitott.

(#22708) Zitronensaft válasza 1Room (#22707) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Hűha.. ennek az osztónak minden ágán ugyanazt kéne produkálnia a modemnek...
Mivel a csere után nagyon sokat változtak az értékek,így logikailag az a valószínű hogy rossz az osztó.

Egy oka lehet még a változásnak(bár ez olyan banális hogy félve írom le):

A lakásba beérkező jel nem az osztó bemenetére lett kötve...az osztó ágainak ilyen felcserélése teljesen rossz értékeket produkál,ha egyáltalán feláll a modem...

(#22709) Zitronensaft válasza 1Room (#22707) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Egyébként neked sehogy nem kell beállítani a modemet,a négy frekinek teljesen magától működnie kéne. Hacsak a pr telekom nem talált fel valami új rendszert,ahol csak egy visszirányú frekit üzemeltet.

(#22710) gabesszg válasza kabelmania27 (#22686) üzenetére


gabesszg
aktív tag

kép1 kép2 Ezek jónak számítanak?

(#22711) kabelmania27 válasza gabesszg (#22710) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen ezek jó értékek, rakd bridge módba a modemet és használj saját routert.
1Room: In-be jön a bejövő és outba tévék és modem van kötve?.
Cucuska2: Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve csillapító.
Iscariah: Analóg silvert fogják megszüntetni.

[ Szerkesztve ]

(#22712) mlinus


mlinus
őstag

Az, hogy csak 1 feltöltési csatorna van egyáltalán nem olyan furcsa, főleg hogy a PR legnagyobb nete 60mbit letölés és 5 mbit feltöltés.

(#22713) Zitronensaft válasza mlinus (#22712) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Az lehet,de 7,5db csillapítás után 39-es visszirány,az lehet hogy nem olyan jó.

(#22714) mlinus


mlinus
őstag

én most kapok agyvérzést, bridge módban tplink wdr3600-al egyszercsak nem engedte a feltöltést az utorrentben (azt mondja zárva van a port), kivettem a routert, úgy se, most átraktam router módba a 7200-at, megnéztem a tűzfalbeállításokat, minden ki, dmz be, upnp be, portok beállítva ÉS MÉG ÍGY IS LISTEN ERROR!

ennek mi a fene baja van? Szoftveres tűzfal nincs.

(#22715) adika4444 válasza mlinus (#22714) üzenetére


adika4444
addikt

Válts portot a torrentben 60000 és 65000 közé, nekem is volt ilyen problémám. Még a véletlen port minden indításnál-t kapcsold ki, ha be van nyomva. UPNP helyett tán jobb a kézi portkezelés.

üdv, adika4444

(#22716) Intruder2k5 válasza mlinus (#22714) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hogy mit mond az utorrent, az teljesen mellékes, mert szar a tesztje! Azon a gépen amin torrentezel, elindított torrent klienssel, teszteld le a portot itt!

http://www.canyouseeme.org/

(#22717) khorvat válasza kungzi (#22661) üzenetére


khorvat
senior tag

Ezt magadnak lehet el tudod intézni, pontosabban nekem 120-ról 240-re nem ingyen sikerült a váltás hanem még én fizetek kevesebbet, igaz szívósan kellett próbálkozni, de sikerült! Csak hűséget kellett újra aláírni, enélkül nehéz az biztos!

(#22718) Brogyi válasza kabelmania27 (#22711) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ha minden modemet bridge üzemmódba rakunk akkor mi értelme van a kombónak?
Miért nem használnak/kérnek sima modemet?

(#22719) Gubek-Einste válasza Brogyi (#22718) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó kérdés, ezt nekik is fel kellene tenned.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22720) gduck válasza Mate (#22651) üzenetére


gduck
addikt

... Hopsz ez valami régi hozzászólást volt :D Nem, tegnapi. Franc valami kavarodás volt :D

Na mind1, csak osztom a véleményedet :)

[ Szerkesztve ]

(#22721) mlinus válasza adika4444 (#22715) üzenetére


mlinus
őstag

Már volt próbálva ez meg az is. És aközött a portállomány között van, nem változik indításnál.

Intruder2k5: pont ezaz, nincs semmilyen feltöltés szinte, és a canyouseeme is azt írja hogy zárva van.

(#22722) Apollyon válasza kabelmania27 (#22711) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Köszi, nekem bronze van, szóval akkor engem ez nem érint.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#22723) Brogyi válasza Gubek-Einste (#22719) üzenetére


Brogyi
senior tag

Vissza is utasítottam az ajánlatukat amikor ki akarták cserélni. Remélem sokáig megy ez a 3212. Max. egy DPC3216 cserébe belemennék.
[itt]
Egy hibás kép róla működés közben.[link]

Mate

Tudom, mi vagyunk kevesen. :(

[ Szerkesztve ]

(#22724) Mate válasza Brogyi (#22718) üzenetére


Mate
nagyúr

1. Sok embernek ez is megfelel
2. Elmondhatják, hogy ők ingyen wifit adnak!

(#22725) mlinus válasza Brogyi (#22723) üzenetére


mlinus
őstag

16 letöltés 1 feltöltés :DDD

(#22726) Apollyon válasza Mate (#22724) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"2. Elmondhatják, hogy ők ingyen wifit adnak!"

Küldtek emailben kérdőívet, töltsem ki.

Nekiestem, na bumm. Egy csomó kérdés csak a wifiről szólt, hiába offoltam hogy saját routerem van. Mintha annyira királyak lennének, mert olyan modemet osztogatnak, amik tudnak wifit. Egy kicsit érződött a bullshitting, meg a hozzá nem értés is a wifis kérdéseken.

Pl. mennyire elégedett a wifi sebességével? – Végül is csak 4321599 ISP-től független dolog befolyásolja wifi a sebességet :U szóval a kérdéseknek marha sok értelme volt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#22727) kabelmania27 válasza Apollyon (#22722) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincs mit,
Brogyi: Amikor behozták a 60 és 120-as csomagot sokan panaszkodtak hogy nincs meg a sebesség, sokan nem azt mondják hogy régi ezeréves routerem miatt nincs meg, hanem egyből a szolgáltatót szidják ezért úgy döntöttek hogy mindenki hgw-t kap, aki használja használja aki nem nem. Ahogy mate3553 mondja sokaknak megfelel pl ismerősnél kábelen a 120/10 helyett 88/9,5jött egyik este wifin 55körül, azt mondja neki elég az 50 csak azért kérte a trió M csomagot, mert egybe olcsóbb volt mint külön 30+digitalbronze+hd,

[ Szerkesztve ]

(#22728) Gubek-Einste válasza Brogyi (#22723) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálunk biztosan nem lesz DPC3216 mivel az Docsis modem, nálunk EuroDocsis van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22729) kabelmania27 válasza Apollyon (#22726) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Minőségbiztosítás miatt kell kérdőívezni.
Októberben (2,7,9,16) kerül megszüntetésre az analóg start és silver csomag, gyakorlatban azt jelenti hogy a silver csomag szűnik meg, ezután már csak bronze-ra lehet előfizetni ami tartalmazza a megszűnt start csomag csatornáit, csak notv szűrőt fognak használni azoknál akinél nincs tv előfizetés.

[ Szerkesztve ]

(#22730) paolinho


paolinho
őstag

Áttettem bridge-be az Ubee-t, és mellétettem a jó öreg Cisco routeremet, na így mindjárt más a helyzet. Újra van sebessége a wifinek is. Csak most akkor nem tudom, mit csináljak, hagyjam az egészet így, és ne reklamáljak, vagy érdemes nyafogni UPC-éknél?! Mit tudnának jobbat ajánlani?

(#22731) kabelmania27 válasza paolinho (#22730) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

wmm beállítások kikapcsolásával sem javult a helyzet wifin?
Legegyszerűbb ha saját routert használsz, de ha mégis bejelented és van a technikusnál van TC/Cisco 3925 kipróbálhatod hogy megy.

[ Szerkesztve ]

(#22732) Mate válasza paolinho (#22730) üzenetére


Mate
nagyúr

Hagyd a fenébe és használd bridge módban. Ha véletlenül cserélnék, nagy eséllyel TC-t kapnál ami szintén *ar.

(#22733) Brogyi válasza Gubek-Einste (#22728) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ez nem zárja ki a 16 downstream-et. Nincs korlátozva a csatornák száma, de ez nem tölünk függ.

(#22734) paolinho válasza kabelmania27 (#22731) üzenetére


paolinho
őstag

Az a helyzet, hogy akár így, akár úgy használtam a cuccot, akadtak az oldal betöltések. Egy-két site jól jött be, aztán egyszer csak úgy kezdett viselkedni a "kis drága", hogy azt gondoltam volna, hogy lefagyott a rendszer, ill. a böngésző, majd kb. 10-15 mp elteltét követően ugrott egyet, és betöltötte a kívánt oldalt. Halál idegesítő volt. Lehet, hogy ezzel a bridge-s felállással sem lesz makulátlan a rendszer, de egyelőre még jól muzsikál a páros.
(#22732) mate3553: OK, akár hagyhatnám is, de az a bosszantó, hogy ettől a megnövekedett méretű modemtől már nem fér be a dobozba a router, és így egy kicsit hülyén mutat a falon a cucc :(((

(#22735) Mate válasza paolinho (#22734) üzenetére


Mate
nagyúr

Én is bajlódok mindig az elhelyezéssel. Most is egyik szobában a polcon egymás mellet router, modem és whitebox. Az előszobában szintén modem, router és whitebox :D Kicsit sok már az eszköz, de hát ez van.

(#22736) Intruder2k5 válasza paolinho (#22734) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ugye nem mondod komolyan, hogy ebbe a dobozba szorítod be a modemet, és rácsukod az ajtót? Netán van hűtés is szerelve bele?

(#22737) kabelmania27 válasza paolinho (#22734) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Asztalossal csináltass nagyobb szekrényt.

(#22738) mlinus


mlinus
őstag

hát mondjuk így nem csodálom ha (még)szarabb az ubee mint normál esetben :DDD

(#22739) kabelmania27 válasza mlinus (#22738) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ismerős Tarr Kft-nél kb ubee méretű modemet kapott, miután tönkrement egy kisebbet hoztak.

[ Szerkesztve ]

(#22740) student


student
őstag

nekem még egy régebbi 8éves atlanta modem van hibátlanul , az max hány megabitet tud?

(#22741) mlinus
akkor a 30cal még pont beleférek

[ Szerkesztve ]

(#22741) mlinus válasza student (#22740) üzenetére


mlinus
őstag

~40

(#22742) gduck válasza Mate (#22735) üzenetére


gduck
addikt

Pedig egyszerű :) Falba 2db tipli és ráakaszt :D

(#22743) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

A Cisco EPC3212-nél van jobb szolgáltatói modem?

(#22744) kabelmania27 válasza Willie (#22743) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem nincs, gyakorlatilag atomstabil, max a TC/Ubee chipsetje újabb, ettől független jó kis modem, gyakorlatilag 52 adási alatt bármilyen (-10+20) vételi jelszinttel elmegy.

[ Szerkesztve ]

(#22745) Mate válasza student (#22740) üzenetére


Mate
nagyúr

Kapsz majd jó kis ubee-t, arra cserélik majd.

(#22746) Intercreptor: Már Ubee-t adnak. Ettől függetlenül felesleges cserélned. Routerként használhatatlan úgy is.

[ Szerkesztve ]

(#22746) Willie válasza kabelmania27 (#22744) üzenetére


Willie
őstag

Köszönöm a gyors válaszodat! :)

Rám akarnak sózni egy wifis modemet - gondolom a Technicolor csodáját. De inkább marad a modem+router kombó. :)

(#22747) Mate válasza gduck (#22742) üzenetére


Mate
nagyúr

Hát igen, csak 6 eszköz elég sok helyet foglal :D

A másik, hogy ubee még erre is alkalmatlan :D Csak úgy lehet feltenni, hogy ledek felfele nézzenek, így nem látom, ha gond van.

(#22748) kabelmania27 válasza Willie (#22746) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Helyes, helyedbe sem adtam volna vissza ezt a modemet.

[ Szerkesztve ]

(#22749) Willie válasza Mate (#22745) üzenetére


Willie
őstag

Ubee? :B Elnézést , úgy tűnik egy kicsit le vagyok maradva. :D Ez olyan mint a BIOS-UEFI? :D

(#22748) kabelmania27: :)

[ Szerkesztve ]

(#22750) kabelmania27 válasza Willie (#22749) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jelenleg már csak hgw-t adnak legtöbbször régebbi két típus Technikolor vagy Cisco3925-öt, az új típus pedig a csodás Ubee. Remélem d3.1es modemből lesz majd sima változat

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.