Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22801) Zitronensaft válasza Brogyi (#22798) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ezt írta ő is,hogy csak upc-s modem regisztrálható be.
De ez több ezer hozzászólás után még hogy lehetett egyáltalán kérdés,azt nem tudom....

(#22802) canniball válasza poli27 (#22793) üzenetére


canniball
nagyúr

Forintosítva lehet nem gyenge, de ott nem Ft a fizetőeszköz... :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22803) devil-k válasza Mate (#22789) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sosem értettem, hogy minek valakinek 4 beltéri. Ennyire TV központúak az emberek?

- mozi bolondéria -

(#22804) canniball válasza devil-k (#22803) üzenetére


canniball
nagyúr

Nagy család?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22805) devil-k válasza canniball (#22804) üzenetére


devil-k
nagyúr

De ekkora? :D És mindenkinek van TV-je? ;]

- mozi bolondéria -

(#22806) pjen válasza devil-k (#22805) üzenetére


pjen
félisten

Végeredményben igen,mindenkinek van külön Tv je. :Y

(#22807) devil-k válasza pjen (#22806) üzenetére


devil-k
nagyúr

Áh, sejtettem, hogy innen fúj a szél. :) Egyébként a 3. beltérinél észre lehet venni bármilyen minőségbeli hanyatlást?

- mozi bolondéria -

(#22808) kungzi


kungzi
veterán

nálunk is 5 tv van, 1 beltérivel és 2 kártyával + 2 analóg :)

[ Szerkesztve ]

(#22809) gduck válasza devil-k (#22803) üzenetére


gduck
addikt

Szerencsére vannak még ma is olyan családok, ahol együtt él 2-3 generáció egy nagy családi házban :K Ott biza a 4 TV is kevés :DDD

(#22810) devil-k válasza gduck (#22809) üzenetére


devil-k
nagyúr

Biztos jók lehetnek az ilyen családok. Sajnos, az én szüleim elváltak, így ebben nincs tapasztalatom.

- mozi bolondéria -

(#22811) pjen válasza devil-k (#22807) üzenetére


pjen
félisten

Legalábbis nálam nem,pedig az egyik a modemmel van van egy osztón,és a sáv szélből sem vett el. :)

(#22812) 1Room válasza kabelmania27 (#22783) üzenetére


1Room
tag

Kedves kabelmania27!

Igen fel. Ez az: HPF85, van ettől jobb?
:R

Gondolkodás olyan mint az ejtőernyő, akkor jó ha nyitott.

(#22813) kabelmania27 válasza 1Room (#22812) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, mert a hfp szűrő nem engedi vissza a hálózatra a 85Mhz-alatti zajokat, amik zavarhatnák a visszirányt.

(#22814) blakey válasza fdisk (#22780) üzenetére


blakey
titán

Én kikapcsoltam és semmivel sem érem el wifin, ipad, teló és a gépek sem látják.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22815) poli27 válasza kabelmania27 (#22783) üzenetére


poli27
veterán

Már nem használ HPF et a UPC , most a csomagszűrőkkel eggyütt le kell szedni a HPF et is!Érdekes viszont a Telekom az még az MMVO ra is HPF et rakat,pedig abba alapból benne van a hpf :DD

[ Szerkesztve ]

(#22816) kabelmania27 válasza poli27 (#22815) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, de ő a PR-Telekomnál van, Invitel is rakott mmwo tévés ágára hfp-et.

[ Szerkesztve ]

(#22817) szente


szente
addikt

Modem újraindítás után se hasít a 120-as net, előtte pedi 0.2-0.3Mbps volt a letöltés. :((( Bár az oldalbetöltés ennél sokkal lassabbnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#22818) fdisk válasza blakey (#22814) üzenetére


fdisk
őstag

Látni nekem sem látják,de telóról,böngészőn keresztül simán belépek a menübe,és ki-,be tudom kapcsolni a rádió részt.(beütöm a böngészőbe a 192.168.100.1-et és bent is vok a menübe)
Tehát nem pc-ről érem el a modemet,hanem telóról.
Az meg csak wifin kommunikál a modemmel.
Erre csak 1 magyarázat van szerintem,hogy teljesen,0-ra nem tudom kikapcsolni a rádió részét.

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#22819) blakey válasza fdisk (#22818) üzenetére


blakey
titán

De telefonról, tabletről sem érem el a modemet. Előző 3925öm furcsán működött.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22820) Mate válasza fdisk (#22818) üzenetére


Mate
nagyúr

Kérdeztem, de nem látom, hogy válaszoltál volna. Véletlenségből nem kapcsolódsz a routere, ami pedig kábelen kapcsolódik a modemhez?

(#22821) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Kaptunk egy "csak" telefonos ajánlatot.
Jelenleg így néz ki a csomagunk: analóg tv, 30 megabites net, bronze telefon, ez havi 5000 Forint hűségidő nélkül.
Ezt kapnánk: digital bronze TV csomag, 60 megabites net, alap telefoncsomag, wifis modem - erről már érdeklődtem itt, erre semmiképpen sem tartanánk igényt. Ez lenne havi 5400 Forint és 2 évet kellene aláírni. Mit gondoltok róla? Szerintetek megéri?

Előre is köszönöm a segítséget a döntésben.

Üdv.

(#22822) fdisk válasza Mate (#22820) üzenetére


fdisk
őstag

és blakey:

De igen.
És ez volt a megoldás. :R
Amint kikapcsoltam a routert, nem tudtam belépni a menübe.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#22823) Mate válasza Willie (#22821) üzenetére


Mate
nagyúr

Ha jól értem kapnál egy Trio M-et 120-as net helyett 60-as nettel. A net árából fakadó -2000 Ft-al.

(#22824) Willie válasza Mate (#22823) üzenetére


Willie
őstag

Pontosan. Engem csak a 2 év hűségidő tart vissza. Beszéltem a digivel és elvileg nem tervezik az utcába kiépíteni a hálózatukat. A környéken egyébként az összes többi utcában elérhető a szolgáltatásuk kb. fél éve. Csak a mi utcánkban a közmű a föld alatt megy, nem oszlopon és emiatt jóval drágább lett volna kiépíteni a hálózatukat. Csak tapasztalataim szerint a UPC általában akkor szokta magához láncolni az ügyfeleit valami csábító ajánlattal, amikor tudják, hogy megy az utcába az olcsóbb szolgáltató.

(#22825) Mate válasza Willie (#22824) üzenetére


Mate
nagyúr

Vagy azért akarják, hogy csatlakozz mert úton a digi, vagy azért, mert analógot baszkurálják.

Mond meg nekik, hogy 1 évnél többre nem írsz alá semmikép.

[ Szerkesztve ]

(#22826) Willie válasza Mate (#22825) üzenetére


Willie
őstag

Mire gondolsz az analóggal kapcsolatosan?

(#22827) Mate válasza Willie (#22826) üzenetére


Mate
nagyúr

Átvariálják az analóg csomagot. Elég sokszor beszültünk róla mostanában. Számlán megtalálod, hogy felétek mit változtatnak.

(#22828) kabelmania27 válasza Willie (#22821) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Megéri csak a modemet ne cseréljék ki.

(#22829) Zitronensaft válasza fdisk (#22822) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Az komoly...

[ Szerkesztve ]

(#22830) Mate válasza kabelmania27 (#22828) üzenetére


Mate
nagyúr

2 év hűségért nem jó ajánlat.

(#22831) kabelmania27 válasza Mate (#22830) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet, ha azt nézem hogy +400Ft ért digitális adás akkor jó ajánlat sokan nem tudják kihasználni a 120-as netet.
Intercreptor: 2éves hűséget gondold végig.

[ Szerkesztve ]

(#22832) Zitronensaft válasza poli27 (#22815) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Marha egyszerű...a videotár,az interaktív meg ezek,a boxba épített kábelmodemmel elérhető,kvázi internetes szolgáltatások..Ha bent van egy hpf a box előtt,ezekből semmi nem elérhető,csak a digitális tv nézhető úgy a boxon. A upc-n kívül egyik szolgáltató sem alkalmazza ezt a hibrid megoldást,úgyhogy nyugodtan védheti a hálózatát a tv-s ágakon is hpf-el.

[ Szerkesztve ]

(#22833) Willie válasza kabelmania27 (#22831) üzenetére


Willie
őstag

Úgy lesz, köszönöm! :) Legfeljebb megmarad a mostani csomag. :)

(#22834) kabelmania27 válasza Willie (#22821) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Alapjába véve +400Ft-ért +30Mbit+digitális adás jól hangzik de a 2éves hűség bosszantó lehet ha közben kijön egy jobb akció, nem vagy köteles elfogadni az ajánlatot, ha úgy gondolod maradhatsz határozatlanba mostani csomaggal

[ Szerkesztve ]

(#22835) Willie válasza kabelmania27 (#22834) üzenetére


Willie
őstag

Igen, én is így vagyok vele. Igazából a +30 megabit nélkül megvagyok, a minőségibb adás, a több csatorna lenne az egyedüli jó dolog, de 2 év láncot nem igazán ér meg. Holnap lesz a visszahívás, megpróbálok esetleg egy digital bronze, 30 megabit, legalapabb telefoncsomagot összeállítani. Aztán ha lehet ilyet és olcsóbban, akkor talán alá is írnám 2 évre. :D

(#22836) kabelmania27 válasza Willie (#22835) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Konkurenciás területen szoktak hasonlót adni ezért lehet kapsz, amiről úgy gondolod hogy nem tudod kihasználni azt ne rendeld meg
mate3553: Igazad van. Szerinted milyen jó csomagot harcoljon ki?

[ Szerkesztve ]

(#22837) Haart


Haart
addikt

Hi már kicsit idegesít a dolog ezét írok hátha más is észrevette ezt amit én.
Ha fullal töltök lefelé egyszerüen megszakad a upc netem ilyen pár másodperc erejéig, utána visszajön. Ezért mindig limitálnom kell a letöltést, mert különben folyamatosan ledobál.
Mondom ezt úgy hogy csak 30megás netem van. Ja és routert is cseréltem már szóval biztos nem az a baj.
Elképzelhető hogy a modem nem bírja? :W

(#22838) kabelmania27 válasza Haart (#22837) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen modem van nálad? 192.168.100.1 címen milyenek az értékek?

(#22839) Mate válasza Willie (#22835) üzenetére


Mate
nagyúr

Régi ügyfélként el lehet érni a szolgáltatási-1000Ft kedvezményt.

Vagyis Digital Bronze (2590) + FP30 (2590). Ez 5180 és csak 1 év hűség.

A 2 év hűségbe semmi kép ne menj bele. Analóg előfizetők szép fokozatosan meg fogják kapni a digitális tv-t. Első körben gondolom akit tudnak rábeszélnek 2 évre, aki megmarad, meg megkapja hűség nélkül.

(#22840) Haart válasza kabelmania27 (#22838) üzenetére


Haart
addikt

Scientific atlanta model: epc2203
Hogy érted hogy milyenek az értékek?

(#22841) kabelmania27 válasza Mate (#22839) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jaja, ismerős kapott hd-s boxot analóg bronzehoz ugyan azért a havidíjért kapja.
Intercreptor: Szerintem se írj alá 2 évre.
Haart: 192.168.100.1 címen nézd meg a receive és a transmit értékeket.

[ Szerkesztve ]

(#22842) Haart válasza kabelmania27 (#22841) üzenetére


Haart
addikt

Kérem szépen:
Receive Power Level
5.5 dBmV

Transmit Power Level
44.7 dBmV

(#22843) kabelmania27 válasza Haart (#22842) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi, ezek teljesen jó értékek. Biztos ami biztos alapon nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és csillapító (Fam/Attenuator felirat) van-e bekötve.

[ Szerkesztve ]

(#22844) Zitronensaft válasza Haart (#22840) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

A jelszintek tökéletesek,viszont az a modem csúcsidőben lehet hogy már nem teljesít megfelelően. A továbbiakat majd itt megvilágítják modemcserével kapcsolatban

(#22845) Haart válasza kabelmania27 (#22843) üzenetére


Haart
addikt

Igen van az is.

(#22846) kabelmania27 válasza Haart (#22845) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, nézd meg milyen osztóval van elosztva koax és hány dB-s a csillapító. 4.9es érték az F csatlakozóhoz tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#22847) Haart válasza kabelmania27 (#22846) üzenetére


Haart
addikt

Ezt megnézem holnap mert igy is alig értem el :D Egyébként minden standart még soha nem volt hozzányúlva.
Ráadásul ezt az egészet az óta csinálja mióta 30 megabit a sávszél. Előtte a 15-el nem csinálta ezt.

(#22848) kabelmania27 válasza Haart (#22847) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Oké:D Nem sürgős, nem jelszint probléma lesz, ettől független érdemes ránézni hátha lazák az F csatlakozók.
Ez a modem egy le és feltöltési frekit használ, lehetséges hogy egy letöltési freki nincs szabad 30Megabit kapacitás, vagy a feltöltési dugul be, hamarosan lehet automatikusan fogsz kapni új modemet ami 8 letöltési és 4feltöltésit fog használni.

[ Szerkesztve ]

(#22849) mlinus


mlinus
őstag

csatornát vált a modem. szarügy, kell docsis 3 modem.

(#22850) spdrfx


spdrfx
tag

Sziasztok,

ubee evw3226 modemet hozott a posta. Szep es jo minden, viszont a parental control / website filter menuben miert nem tudom szurni a weboldalakat? black list re tettem az origo hu t, de siman bejon.
Firmwaret lehet valahogy frissiteni/cserelni nem upc s re? ezek a birkak tiltottak az usb portot..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.