Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21651) rappit4 válasza devil-k (#21650) üzenetére


rappit4
őstag

Igen az első kérdés nem tűnhetett egyértelműnek, nyilván nem fájna kifizetnem, ha a tényleges árát kéne visszaadnom. Az meg a másik, hogy miért nem bírnak figyelmeztetni, hogy 8 napom van visszaadni, vagy mégjobb: miért nem vitte el egyből a szakember?

(#21652) Mate válasza rappit4 (#21649) üzenetére


Mate
nagyúr

Ja, hogy szaki cserélte ki. Így más.

Ez még papír alapú időszakban volt gondolom. Nincs meg a munkalap, amit kitöltöttek. Ha azon szerepel, hogy elvitték, akkor nem lehet belőle bajod, hisz papíron UPC-nél van.

(#21653) rappit4 válasza Mate (#21652) üzenetére


rappit4
őstag

No ennek utánanézek! Köszi! :R

(#21654) devil-k válasza rappit4 (#21651) üzenetére


devil-k
nagyúr

Tudod, jobban szeretik az elektronikai szemetet otthagyni másnál.

Amikor a "Té"-nél felbontottam a szerződésemet, még aznap leszereltem a vackukat és visszaküldtem.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#21655) Mate válasza devil-k (#21654) üzenetére


Mate
nagyúr

Egy működőképes, felvevős HD box-ot nem nevezném elektronikai szemétnek.

(#21656) pjen válasza rappit4 (#21651) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Nem biztos,hogy köteles vagy megőrizni,különösen egy évre vissza menőleg.Szerintem simán leírták mert a szerelőnek el kellett számolni.Egyébként Te joggal lehetsz jóhiszeműen tévedésben,azétr nem vitte el mert érték nélküli. :)

(#21657) kali válasza pjen (#21656) üzenetére


kali
legenda

szia,

ez nem feltétlenül így működik, ha az ászf, előfizetői szerződés...stb konkrétan tartalmazza a feltételeket és teendőket.

[ Szerkesztve ]

(#21658) pjen válasza kali (#21657) üzenetére


pjen
félisten

Nem olvastam el az tény.Konkrétan benne van hogy az ügyfélnek ingyenesen raktároznia kell az UPC berendezéseit? :F .Én mikor postán megkaptam le volt irva vissza kell küldeni,viszont mikor szerelő cserélte minden alkalommal magával vitte a régit.Ha a szerelő nem viszi el az ügyfél joggal feltételezheti,hogy nem kell.Főleg egy év után.

[ Szerkesztve ]

(#21659) Tido válasza pjen (#21658) üzenetére


Tido
aktív tag

Ügyfél szerintem joggal megkérdezheti, hogy kell-e vagy kidobhatom?... Az hogy még valami ott van, nem jelenti azt, hogy a tiéd... Munkahelyen is így viszed el a tűzőgépet, hogy ott lett hagyva az asztalon, miért nem vitte el az akié, de mivel itt van, így már az enyém?...

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#21660) pjen válasza Tido (#21659) üzenetére


pjen
félisten

Nézd az UPC esetleg kérheti az árát az ügyfél viszont kérheti a raktározási dijat.Egyébként a hasonlat sántít,nem tom van e gyereked de az iskolában természetesnek veszik hogy amelyik anyuka tud az fénymásol az osztálynak ,másik papírt hoz és senki nem veszi lopásnak.

(#21661) Mate válasza pjen (#21658) üzenetére


Mate
nagyúr

Attól még, hogy a szerelő ott felejti a mobilját, még nem lesz a tied :D

(#21662) kali válasza pjen (#21658) üzenetére


kali
legenda

érdemes lenne akkor elolvasni, és nem ilyen raktározási butaságokkal jönni...

(#21663) devil-k válasza kali (#21662) üzenetére


devil-k
nagyúr

Vagy csak egyszerűen felhívni az ügyfélszolgálatot.

pjen
Nem értem minek akarod kötni az ebet a karóhoz. Ha nem kell az a vacak, vidd vissza, de nehogy azt gondold már, hogy a UPC majd bármit is fizetni fog neked emiatt. :D :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#21664) pjen válasza kali (#21662) üzenetére


pjen
félisten

És ha az én hibámon kívül megrongálódik,vagy ellopják?De mi az hogy raktározási butaság,mért tárolnám én ingyen?Egyéblént pedig a szerződés szerint neked vannak kötelezettségeid a szerződés szerint amelyek világosan le vannak írva.Semmi egyébre nem vagy kötelezhető.

[ Szerkesztve ]

(#21665) Intruder2k5 válasza pjen (#21664) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha ellopják, akkor a betörésről gondolom kérhet a UPC egy rendőrségi jegyzőkönyvet, ami persze még mindig nem mentesít a kártérítés alól, mert hát ha a barátod autóját kölcsönkéred, vagy épp bérelsz egy autót, hogy jogilag közelebb essen a két dolog egymáshoz, és azt tőled ellopják a garázsból, azt még ugyanúgy ki kell fizetned, vagy neked, vagy a biztosítónak!

A raktározás költségéről előzetesen tájékoztattad a UPC-t? Nyilván kérhetsz díjat bármiért, ha arról ÁFA-s számlát tudsz adni, de a szolgáltatásod áráról is előzetesen tájékoztatni kell a másik felet! Te mit szólnál hozzá, ha utólag, visszamenőleg, minden előzetes tájékoztatás nélkül kapnál számlát egy szolgáltatásról, amit sosem kértél?

[ Szerkesztve ]

(#21666) pjen válasza Intruder2k5 (#21665) üzenetére


pjen
félisten

Igen de valamilyen ésszerű határidőn belül.Azzal hogy ott hagyta rá utaló magatartást tanusított.Ez pont UPC nél bevett gyakorlat.Egyébként ha bérelsz egy autót azon van CASCÓ.

[ Szerkesztve ]

(#21667) Intruder2k5 válasza pjen (#21666) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A ráutaló magatartáshoz is kell egy szerződés, ami lehetővé teszi, hogy azt követően működhessen ez a ráutaló magatartásos történet! Én például anno jeleztem is a upc-nek, amikor ez téma volt, hogy nem kérek ebből a szerződési formából, is vissza is írtak, hogy akkor nem módosítják!

Én anno a RubiCom-al voltam így, amikor ott hagytam őket! Maradt egy kábelmodem, amire azt mondták, hogy Budapesten kell leadnom! Felhívtam őket, és mondtam, hogy sorry, de én tuti nem fogok egy modemmel Pestre menni, így ha kell nekik, akkor jöjjenek érte, telefonos egyeztetés után átvehető, szerelők úgyis nap mint nap jönnek erre! Így is lett, egy hónapon belül hívtak, és egyik délután bejöttek érte!

[ Szerkesztve ]

(#21668) Mate válasza pjen (#21666) üzenetére


Mate
nagyúr

Túl gondolod.

Nem akarod raktározni? Okés, küld vissza. Ennyire egyszerű a dolog. Nem kell évekig pakolgatnod, ide-oda.

[ Szerkesztve ]

(#21669) pjen válasza Mate (#21668) üzenetére


pjen
félisten

Egyébként én sem dobnám ki,de valószinüleg as egésznek nincs is értelme a munka lapon beltéri csere van tehát szerintem nem lehet kettő a nevén.

(#21670) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze az online üfsz még mindig nem megy! Nem tudom, azt mikorra kívánják ismét beüzemelni...?!

(#21671) kali válasza pjen (#21664) üzenetére


kali
legenda

itt a kapcsolódó ászf; link

Abban az esetben, ha az Előfizető szolgáltatási csomagját olyan digitális szolgáltatási csomagra módosítja, melynek igénybe vételéhez az Előfizetőnél kihelyezett, a Szolgáltató tulajdonát képező berendezés (médiabox/ upc mediacard és dekódoló kártya) cseréje szükséges, és az Előfizető a szolgáltatás telepítésével kapcsolatban az Előfizetői általi telepítést vállalja, úgy az Előfizető az új szolgáltatás igénybe vételéhez rendelkezésére bocsátott berendezés átvételét követő 3 (három) munkanapon belül köteles a Szolgáltató ügyfélszolgálati irodáján a korábbi szolgáltatási csomagjához használt berendezést a Szolgáltató részére rendeltetésszerű használatra alkalmas állapotban visszaszolgáltatni. Amennyiben az Előfizető e kötelezettségének nem tesz eleget, köteles a kárt megtéríteni, azaz a 3/b számú mellékletben meghatározott összegű kártérítési díjat megfizetni. Az Előfizető kártérítési kötelezettsége mind a berendezések megrongálódása, mind azok visszaszolgáltatásának elmulasztása esetén fennáll, mely utóbbi esetben a felek úgy tekintik, hogy az adott berendezés megsemmisült.
Abban az esetben, ha az Előfizető szolgáltatási csomagját olyan csomagra módosítja, melyhez az Előfizetőnél kihelyezett, a Szolgáltató tulajdonát képező eszköz (mediabox/upc mediacard) cseréje szükséges, illetve ha az Előfizető egyéb okból ezen eszköz cseréjét kéri, az Előfizető köteles a 3/b mellékletben meghatározott Médiaeszköz-csere adminisztrációs díj-at és ezen felül, amennyiben az Előfizető - választása alapján - az eszköz telepítésével a Szolgáltatót bízza meg, Kiszállási díjat megfizetni. Ilyen esetben a régi eszköz visszaszolgáltatásával kapcsolatos kötelezettségek az Előfizetőt az új eszköz telepítésekor ugyanúgy terhelik.

[ Szerkesztve ]

(#21672) pjen válasza kali (#21671) üzenetére


pjen
félisten

O.K.irtam az elelyén hogy nem olvastam el.Ha ez van a szerződésben az pech.

(#21673) ALI_G


ALI_G
veterán

Hello,
Most már nem először tapasztalok lassulást az internet elérésemben, jelenleg lement 3 Mbit/sec-re a letöltés.
Latency alacsony, feltöltés szintén lassú. 25-ös netem van és elég zavaró hogy hetente egyszer ilyen lassú. Igazából lehet máskor is belassul, csak nem veszem észre.

(#21674) pjen válasza ALI_G (#21673) üzenetére


pjen
félisten

25 ös netnél a 3mbit/sec lassú?

(#21675) Intruder2k5 válasza pjen (#21674) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már, hogyne lenne lassú? Mintegy egy-nyolcad része a névleges sebességnek! Gondolom bekeverted a 3MB/sec-el!

(#21676) ALI_G válasza pjen (#21674) üzenetére


ALI_G
veterán

hát mi?! :D
12%-a a névlegesen elérhetőnek, amit egyébként tud is ha nincs semmi gond.

(#21677) pjen válasza Intruder2k5 (#21675) üzenetére


pjen
félisten

Ivy igaz sajnos. :W

(#21678) club1 válasza ALI_G (#21673) üzenetére


club1
veterán

Én azt hittem, 25-ös net nincs már a UPC-nél...

(#21679) Intruder2k5 válasza club1 (#21678) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor meg még rosszabb a helyzet, ha 30-as a net!

[ Szerkesztve ]

(#21680) club1 válasza Intruder2k5 (#21679) üzenetére


club1
veterán

Akkor tényleg, ha nem a szokásos 3 Mbps/3 MBps keveréséről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#21681) ALI_G válasza Intruder2k5 (#21679) üzenetére


ALI_G
veterán

ja bocs, 30-as, nem is 25 :D
Szóval a restart-on kívül mit lehet még tenni?

[ Szerkesztve ]

(#21682) kabelmania27 válasza ALI_G (#21673) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek a modem értékek?

(#21683) adrian94


adrian94
őstag

Sziasztok. miért van az, hogy laptopon is meg minden olyan eszközön ami akár wifin vagy kábelen keresztül van rá kötve a routerre kb 10-15 percenként elmegy egy pillanatra a kapcsolat és vagy ledob vagy nem tölt stb... elég zavaró ... 30Mbps-os a net... mit érdemes tenni ellene ha lehet egyáltalán ?

[ Szerkesztve ]

(#21684) Gubek-Einste válasza adrian94 (#21683) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen modem/router van használva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21685) kabelmania27 válasza adrian94 (#21683) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen router/modem van nálad? Milyenek a modem értékek?

(#21686) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Szerintetek ha WiFi használhatatlan lett 2.4 GHz-es tartományban valamiért az utóbbi időben, értsd: 60-ból 2 Mbit/s jön át 2 méterre a routertől, távolabbról nem is beszélve, akkor a UPC kicseréli a routert? Igen próbálkozunk csatorna átállítással, de mindegyikben vannak már vagy 20-an. (lakótelep).

Az 5 GHz-es csatornán csak ketten vagyunk, de az meg nem szórja el olyan messzire a WiFi-t és nem minden eszköz támogatja.

Jó lenne, ha nem ezt a f@s technicolort adnák, hanem a Cisco-t.

Jól tudom, hogy már csak Cisco-t adnak az új előfizetéssel rendelkezőknek? Mert akkor cserére kerülne sor, nagy eséllyel én is Cisco-t kapnék.

(#21687) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
A upc most milyen beltérit ad(rögzítő nélküli) a digitális tv csomagokhoz?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#21688) Gubek-Einste válasza Vasinger! (#21686) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Teljesen felesleges a csere mert ha most rossz akkor egy másikkal is az lesz. Ilyen indokkal nem is cserélik.
Mostanság Ubee-t osztogatnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21689) blakey válasza Vasinger! (#21686) üzenetére


blakey
titán

Rosszul tudod, cisco-t már nem adnak, "ubi" van a porondon.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21690) Gubek-Einste válasza Bagira01 (#21687) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet kérni box-ot és kártyát is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21691) Vasinger! válasza Gubek-Einste (#21688) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Teljesen felesleges a csere mert ha most rossz akkor egy másikkal is az lesz.

Miért? Ennek a Technicolor routernek egyébként nem csak ez a baja, ha 2 kliensnél több csatlakozik rá: értsd: 5-8, akkor már óránként újra kell indítani, mert lefagy, nem oszt DNS-t stb. (nem, nem torrentezünk 500k+ szálon)

Egyébként már 3x cserélték, eddig nem volt baja, amíg nyáron nem volt terhelve, mert kevesen használtuk.

blakey:

És ez az "ubi" mennyire jó/rossz?

[ Szerkesztve ]

(#21692) mlinus válasza Vasinger! (#21691) üzenetére


mlinus
őstag

ha ennyien használjátok a routert, érdemes lenne beruházni egy normálisba, és elfelejteni ezeket a kombó cuccokat. ubi se lesz jobb.

(#21693) Vasinger! válasza mlinus (#21692) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ha az olyan egyszerű lenne...

Egyébként attól még a Wifi ugyanúgy trágya, indokolatlanul, 1 emberel is a 2.4 GHz-es.

(#21694) club1 válasza Vasinger! (#21686) üzenetére


club1
veterán

A 2 Mbit/s-ban biztos vagy? Nem 2 MByte/s az? Ha 2 Mbps-ról van szó, akkor valamilyen wifi analizátor szoftverrel meg kellene nézni a környékbeli csatornákat. Ahol legkevesebb a terheltség, arra a csatornára kellene áttenni a routert.

[ Szerkesztve ]

(#21695) Vasinger! válasza club1 (#21694) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen biztos vagyok, ilyet azért nem írok el, mivel szakmabeli vagyok. Inssiderrel már meglestem a csatornákat, ahogy írtam minden csatorna fullon van, vagy még azon is túl...(2.4-es tartományban)

[ Szerkesztve ]

(#21696) blakey válasza Vasinger! (#21691) üzenetére


blakey
titán

Biztos, tapasztalatom csak annyi van vele, hogy segítettem üzembe helyezni. Nem tudom mennyire jó vagy rossz használat közben, wifije elég erősnek bizonyult.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21697) Mate válasza adrian94 (#21683) üzenetére


Mate
nagyúr

Technicolor modem?

(#21687) Bagira01: Ha jól tudom Pace HD-t ad mindenkinek, de mintha napokban írta volna valaki, hogy ő SD boxot kapott.

(#21698) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Most volt időm kicsit szétnézni a konkurencia terén. Digi lenne de mégse. :F Megnéztem a szolgáltatás keresőjükben és 2 házszámmal odébb vannak csak. Ekkora szívást...azért írtam nekik hátha.
Csak úgy nem köthetik be szerintem mivel én lakóparkban vagyok ahol még van az előbb említett szolgáltatás az meg családi ház.

(#21699) adrian94 válasza Gubek-Einste (#21684) üzenetére


adrian94
őstag

hát ez egy jó kérdés :) nem nagyon értek, hozzá... hol tudom megnézni vagy valami ?

(#21700) Mate válasza adrian94 (#21699) üzenetére


Mate
nagyúr

Ránézel és leolvasod ami rá van írva.

Cisco

TC

Ubee

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.