Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21801) ^Boss válasza blakey (#21799) üzenetére


^Boss
őstag

500/40 megér +2k-t, ha ennél kisebb a feltöltés, nekem biztosan nem fog..

(#21802) kungzi válasza ^Boss (#21801) üzenetére


kungzi
veterán

24/8-as modemmel adják az 500-s netet, a miénk az tudja?

(#21803) ^Boss válasza kungzi (#21802) üzenetére


^Boss
őstag

úgy tudom 8?/4-esek futnak itthon, így modemcsere kellene

[ Szerkesztve ]

(#21804) kabelmania27 válasza gduck (#21789) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, 30/3 sokmindenre elég.
Intruder2k5: Igen, kimaradt a hsz-ból ezért helyesbítek: Alapjába véve nem érdemes a különböző technológiákat összehasonlítani, átlag előfizetők nagy része (akik nem jártasak hálózatismeretekből) nem tudnak/fognak különbséget tenni.
blakey: Digis topicban többen írták hogy 500-ról visszafognak majd váltani 200-ra mert ingadozik és nem lehet kihasználni, kevés helyről lehet ennyivel tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#21805) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#21804) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Aki járatos, annak sincs értelme, hogy különbséget tegyen, mert ha a másik szolgáltató ugyanolyan technológiájú szolgáltatása nem elérhető nála, akkor úgysem opció, ergo azzal kell összevetnie, ami van!

Te ugye értesz hozzá, tegyük fel, hogy épp váltás előtt állsz! Van jelenleg 6/1-es, valami "Invitel közeli" kábeled, emelett talán opció még valamilyen DSL, és nagyjából ennyi! Így Te sem hasonlíthatod a dolgokat UPC kábelhez, pláne nem ED3.1-hez, mert az nincs! DIGI-hez szintén nem hasonlíthatsz, mert az sincs! Ez ilyen egyszerű...

[ Szerkesztve ]

(#21806) blakey válasza canniball (#21800) üzenetére


blakey
titán

Ennek semmi értelme. Nincs összefüggésben azzal amit állítottam.

(#21801) ^Boss
És akkor visszaknyarodunk oda ahonnan elindultunk. :) Így van, 500/25 és 200/6 semmit sem ér, pl. nekem a 240/20-as netemet tuti nem fogom lecserélni 500/25-ösre +2e-ért.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21807) canniball válasza blakey (#21806) üzenetére


canniball
nagyúr

Azt állítottad hogy a linkelt 500/25-nek semmi értelme ~5k-ért. A UPC azt állítja hogy itthon ennyiért ad 60/6-ot. Én meg azt állítom hogy inkább az elsőt választanám. Ha te nem hát lelked rajta.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21808) blakey válasza canniball (#21807) üzenetére


blakey
titán

Nem, azt állítottam, hogy az 500/25-ös netnek semmi értelme a 240/20-assel szemben. A sebességre gondolok, nem az árra. Tehát ha nálunk 200/6-os net lenne, akkor harmatgyenge a 120/10-hez képest. pl. van akinek a feltöltés fontos, és valljuk be, hogy a 200-as letöltéshez a 6-os feltöltés aránytalanul kicsi. Magyarul., rosszak azok a csomagok. :)

Ez most kb olyan összehasonlítás, mint a mi árainkat a svájcihoz vagy a hollandhoz hasonlítani. :) Alacsonyak ott a bérek, tudom, vannak ismerőseim és nem szándékozom ezt tovább feszegetni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21809) ^Boss


^Boss
őstag

500/25-re én sem váltanék. 500/40-re elgondolkodtató lenne már

(#21810) axton válasza blakey (#21808) üzenetére


axton
tag

nem tudom mit pörögsz, 500 megabit több mint 2x gyorsabb a 240-nél. nem mindenki torrentre használja (ja tudom itt a ph-n mindenkinek csak a munkához kell a feltöltés :R )

(#21811) blakey válasza axton (#21810) üzenetére


blakey
titán

:F
Miért kell minden beszélgetést valamilyen személyes irányba terelni? Ez valami betegség?

Neked az pörgés, hogy az 500-as nethez 5%-os a feltöltés? Teljesen aránytalan és nálunk ennek nem sok értelme van. Egyszerűen véleményt nyilvánítottam.

Senki nem írt torrentről (mert ugye mindenki magából indul ki :) ) Jelen esetben én munkához használom és levélcsatomány küldése esetén vagy anyagok megosztása esetén nagyon sokat számít a feltöltés. De ugye ezekről még hírből sem hallottál. :D

A 240-es letöltés gyakorlatilag ua. az eredményt fogja hozni mint az 500-as letöltés, napi, átalános használat során, de még a 120-as is bőven elég, nekem is elég lenne, de a mostani csomaggal fix az előfizetésem és minimum 1000Ft-al olcsóbb havonta, csak ezért van 240-es netem, semmi másért.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21812) Mate válasza blakey (#21811) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem pl. 20-as feltöltési sebességnél teljesen felesleges több, viszont letöltésben simán megköszönném az 500-ast :)

(#21813) canniball válasza blakey (#21808) üzenetére


canniball
nagyúr

"A sebességre gondolok, nem az árra."
OK, tekintsünk el az ártól: ha ugyanolyan feltételek mellett választhatnál az 500/25 és a 240/20 között gondolom te sem az utóbbit kérnéd csak azért mert az "arányosabb"? Na ugye hogy ugye! ;)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21814) blakey


blakey
titán

Már leírtam a vélemyényemet. Ha most +2000-ért adnák az 500/25-öt, akkor nem érdekel, ha a 240/20-as netemet megemelik 500/25-re és nem változik az ára akkor nem foglalkozom a témával.

Továbbra is, olvassátok el amit írtam egyértelmű, világos. Senki nem beszélt az árról, hogy ott 5000 az 500/25, nálunk meg 8300 a 240/20, csupán arról, hogy ha nálunk 500/25-ös net lesz a jelenlegiek mellett akkor nem sok értelme van és valószínűtlennek tartom, csak abban az esetben lehetséges ha kivezetik a 240/20-ast és változatlan áron jön az 500/25. Jelenlegi csomagok mellett több értelme van az 500/40 v. 50-es csomagnak.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21815) axton válasza blakey (#21811) üzenetére


axton
tag

csak kitaláltam hogy munkára kell :))
átlagfelhasználás? nos, ha átlagfelhasználásra kell a net akkor a feltöltésnek is mindegy hogy 20 megabit vagy 40... mert max képeket fogsz feltölteni vagy kissebb videókat akkor nem mindegy hogy 1 vagy 2 perc?

ja, nem, csakúgy mint másoknak lehet hogy jól jönne az 500 megabit a 120-al szemben, ne te határozd meg már hogy kinek mi elég..

ez a technológia feltöltésben erősen korlátozva van, letöltésben nem annyira. ennyi.

(#21816) Mate válasza blakey (#21814) üzenetére


Mate
nagyúr

Az emberek 95%-nak a letöltés fontos és nem a feltöltés.

(#21817) Intruder2k5 válasza axton (#21815) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De nem sokáig, mert mindjárt jön kábelmánia, és elmondja, hogy majd jön az ED3.1, és akkor jön a hatalmas feltöltés, és leáldozik a DIGI-nek, mert mindenki visszajön UPC-hez, addig azt hitte, hogy valóban jobb a DIGI! :)

(#21818) blakey válasza axton (#21815) üzenetére


blakey
titán

:Y
Ne te határozd meg, hogy nekem mi legyen a véleményem.

Nem tudtok értelmezni, ennyi. Tudom, hogy nehéz a magyar nyelv, de nem gondoltam volna, hogy ennyire.

Részemről lezárva.

(#21816) mate3553

Ja persze, csak, hogy nincs olyan szerver ami megtudná mutatni a valós különbséget, szóval átlagos felhasználás mellett semmit nem fogtok észrevenni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21819) Mate válasza blakey (#21818) üzenetére


Mate
nagyúr

Hogy csatlakozzak a gondolatmenetetekhez ne te határozd már meg, hogy mit veszek észre és mit nem :D

Jelenleg több szerverről is max. sávszéllel töltök le és még bírná. Ezzel szemben ahova legtöbbször feltöltök a feltöltési sebességem felét bírja kihasználni.

(#21820) gduck válasza Zirowe (#21793) üzenetére


gduck
addikt

Ebben messze nem értünk egyet! LOL! Fordítva látod a dolgokat :D Ezek szerint neked a mobiltelefon is visszafejlődés, mert a vezetékest nem kellett magaddal hurcolnod, ezt meg kell :DD A kódolásnak pont az az egyik legnagyobb előnye, hogy a szolgáltató szabadon tudja variálni a csomagokat ;)

Persze elfogadom az álláspontodat, de ha most elkezdenek a szerelők (mint a mókusok) az oszlopra mászkálni és újra szűrőket rakosgatni, akkor magamhoz nyúlok

[ Szerkesztve ]

(#21821) Zirowe válasza gduck (#21820) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Kezdjük ott, hogy nem mindenhol van oszlopon a szűrő, másodszor meg megint csak kérdem: te napi/heti/havi szinten váltod a csomagodat?

Kétlem, főleg, mivel a upc előfizetők nagy része hűséggel van csomagban.

Ahogy az analóg időszakban megoldható volt, úgy megoldható most is, de az nem buli az itthoni upcnek.

Nem tehetek róla, hogy te tapsikolva örülsz a visszalépést jelentő külön eszközre való kötelezésnek.

Telefonos analógiádra: vezetékeshez képest előrelépés a mobil, de akkor nem, ha köteleznek arra, hogy kagyló headsettel használhatod csak.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#21822) gduck válasza Zirowe (#21821) üzenetére


gduck
addikt

Hát felesleges erre bármit is írnom, a véleményünk merőben eltérő és soha nem fog egyezni :R

UI: Vezetékeshez képest előrelépés a mobil, ugyanúgy mint az analóg szűrőzéshez képest a kódolt digitális adás :Y

[ Szerkesztve ]

(#21824) Zirowe válasza gduck (#21822) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Továbbra sem érted, hogy a szűrők ellenére bmikor tud módosítani kedve szerint, ahogyan azt tette az analóg időszakban is.

Mindegy.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#21825) gduck válasza Zirowe (#21824) üzenetére


gduck
addikt

Ja bocs közben módosítottam ;)

(#21826) Mate


Mate
nagyúr

Az álomvilág, hogy legnagyobb csomagot lehessen nézni külön eszköz nélkül, így nem igazán értem miről beszéltek.

Legkisebb csomag kódolatlan, többihez meg eszköz kell majd ugyan úgy, ahogy most. Minek ehhez oszlopra mászni? Hol van itt a vissza vagy előre lépés?

(#21827) Zirowe válasza Mate (#21826) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Tényleg, elképzelhetetlenül scifi, mármint itthon. :U

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#21828) Mate válasza Zirowe (#21827) üzenetére


Mate
nagyúr

A cikk egy az egyben ugyan azt mondja, mint én.

(#21829) blakey válasza Mate (#21826) üzenetére


blakey
titán

Mivel központilag megoldható, hogy minden előfizető azt nézze amire előfizet, ezért nem álomvilág, eljön az az idő.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21830) Mate válasza blakey (#21829) üzenetére


Mate
nagyúr

Hogy oldod meg központilag és miért lépné meg a szolgáltató?

(#21831) blakey válasza Mate (#21830) üzenetére


blakey
titán

Nem nekem kell megoldani, nem az én dolgom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21832) ricogsm válasza bogabi (#21754) üzenetére


ricogsm
őstag

Köszönöm a válaszokat!
Edenykenek is!

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#21833) Mate válasza blakey (#21831) üzenetére


Mate
nagyúr

Ja, tehát kijelented, hogy központilag megoldható, de fogalmad sincs arról, hogy megoldható-e és miként. Értem.

Ezek alapján részemről téma lezárva.

[ Szerkesztve ]

(#21834) kabelmania27 válasza blakey (#21829) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Csak az a kérdés mikor.
mate3553: Mert vannak olyanok akik jelenleg egyáltalán nem néz tévéműsort, letölti a néznivalót és megnézi gépen vagy a pendriveot csatlakoztatja a tévéhez.

[ Szerkesztve ]

(#21835) Mate


Mate
nagyúr

Csak nálam *ar a net a remek jelszintek miatt vagy másnál is?

(#21836) Intruder2k5 válasza Mate (#21835) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nálam minden ugyanolyan, mint máskor!

(#21837) Zirowe válasza Mate (#21835) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nalam ma du rendes jelszintek mellet is fos volt a net.
Sebesseg megvolt, de lassan toltottek be az oldalak.

Mindent restartoltam, azota jobb lett, de mintha meg mindig nem lenne szazas.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#21838) Mate válasza Zirowe (#21837) üzenetére


Mate
nagyúr

Itt is hasonló a helyzet, csak Sakk-Matt jelszintekkel.

Most épp lefele 12,5-14,35
Felfele: 50,4-53 között.

[ Szerkesztve ]

(#21839) blakey válasza Mate (#21833) üzenetére


blakey
titán

Kijelentem, mert megoldható. Mikéntjét nem fogom elárulni. Tehát te ne kezdj el vitatkozni.
Amúgy csak nálad sz@r a net. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21840) ricogsm válasza bogabi (#21754) üzenetére


ricogsm
őstag

Azert megis tudja aHD streamet
tplink routerek

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#21841) gduck válasza Mate (#21826) üzenetére


gduck
addikt

"Legkisebb csomag kódolatlan, többihez meg eszköz kell majd ugyan úgy, ahogy most. Minek ehhez oszlopra mászni? Hol van itt a vissza vagy előre lépés?"

Na akkor megpróbálom részletesen leírni, mire gondolok, hátha jobban érthetőbb lesz ;)

Két dolog, aminél sokan nem veszik figyelembe a UPC hálózat felépítését. mikor ezeket "reklamálják": feltöltési sebesség és digitális adások kódolása. (Mivel a feltöltési sebességet és DOCSIS verziókat már többször és részletesen kiveséztük, ezt most részletezném.)

A példában (hogy egyszerűbb legyen) családi házas szolgáltatási területet írok le.

A: Digi optika bejön a lakásba telepített modembe. A modemből jön a telefon/kábeltv koax/net. A Digi központilag a modem konfigurálásával tudja azt meghatározni, hogy a kódolatlan adások közül mire jogosult az előfizető. Pár prémium csatornákat KÓDOLTAN továbbít.

B: A UPC koax bejön a lakásba és több osztáson keresztül jut el a TV, ill. modem eszközökbe. A TV-n digitális adás nézhető box vagy mediacard segítségével, továbbá a modemből jön a net és a telefon. Mivel az analóg "frekvencia szeletek" nincsenek kiszűrve, így egyfajta "melléktermékként" az analóg adások is nézhetőek.

A probléma amiről a beszélgetés folyt, hogy minek a mediacard, miért nem lehet kódolatlan minden, mint pl. a Digi hálózatában.

Azt mindenki beláthatja, hogy a UPC nem alkalmazhat a Digihez hasonló modemet, hiszen ha kódolatlanul menne a modembe a digitális adás és az szabályozná a programcsomagot, akkor a modem elé berakott osztóval simán fogható lenne az összes csatorna. Ha viszont kódoltan kapná ez a modem a digitális adásokat, ugyan hogy kódolná ki valós időben azokat a csatornákat amiket több TV készüléken nézne az előfizető? (Bár mondjuk a Horizon már valami hasonlót valósít meg.)

Ergo az egyetlen megoldás az lenne (IPTV kivételével, ráadásul akkor is kellene mindenképpen egy + eszköz), ha kódolatlanul jönne a digitális adás és az oszlopon szűrőznék a programcsomagot.

Tehát a kérdésedre a válasz: ez lenne szerintem visszalépés, az előfizetői csomag oszlopon való szűrése!

[ Szerkesztve ]

(#21842) Zirowe válasza gduck (#21841) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Az elkepzelesed ott bukik meg, hogy amit te lehetetlennek tartasz, a upc mar reg alkalmazza, csak el kene olvaani amit linkeltem.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#21843) kabelmania27 válasza gduck (#21841) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azért sem alkalmazhat másfajta modemet a UPC mert nem FTTx-es hálózata van és iptv-n (szerencsére) nem szolgáltatnak. Szűrőzés szerintem is visszalépés lenne, zugtelevíziózás veszélye miatt van mindenhol kódolva a UPC dtv jel. Saját beüzemelést azért vezették be hogy kevesebbszer kelljen kimenni az ügyfélhez, kevés esélyt látok arra hogy az összes mux kódolatlan legyen, inkább azt tartom valószínűbbnek hogy a mostani analóg bronzenak megfelelő adók lesznek fta-k, ha jól nézem hollandoknál így van.
Legegyszerűbb az lenne ha egy tévé csomag(fta)+minicsomagok lennének:D

[ Szerkesztve ]

(#21844) Mate válasza gduck (#21841) üzenetére


Mate
nagyúr

Megpróbálom agyon egyszerűsíteni a dolgot, hogy tényleg megértse mindenki.

Most kódolatlan az m2. Vagyis digitális tv előfizetés esetén bármilyen dvb-c készülékkel fogni tudod + eszköz nélkül.

Képzeld el, hogy nem csak m2 fogható így, hanem további 10-15 csatorna.

Ez az alapcsomag. Digitális tv előfizetés esetén ez bármilyen eszközön elérhető.

Amennyiben valaki mostani bronz, gold csomagot akarja megnézni ugyan úgy, ahogy eddig bedugja a tv-be a kis kártyáját vagy ráköti a boxot.

Eddig azt hiszem elég egyértelmű a dolog.

Menjünk tovább és tegyük fel, hogy bronze csomagom van. 2 tv-n kártyával élvezem is, többi tv-n pedig alap (digitális) csomagot nézem. Megtetszik a gold csomag, így hát előfizetek rá. Miként fogja ezt megcsinálni UPC? Ugyan úgy ahogy most, arra két kártyára küld egy frissítést és kész. Szerelő nem fog kelleni a művelethez.

[ Szerkesztve ]

(#21845) vg


vg
addikt

Én fasz előfizettem erre a xl díjcsomagra, elvitték az atomstabil cisco modemet, adtak ilyen ubee szart, aminek már a kinézete is iszonyat gagyiszar(láttam a menüjét amíg áttettem bridge-be, überszar az is). Eddigi atom stabil 30-as net helyett van sebességileg össze vissza ugráló, hatalmas pingel, megbízhatatlan szar, szakadozó csökevényes net, úgy hogy a ubee modem bridge-ben van. Pénteken jönnek szerelők megszakérteni, de úgyse találnak semmit, ezt borítékolom.

[ Szerkesztve ]

(#21846) Intruder2k5 válasza vg (#21845) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Régi ED2-es CISCO-d volt?

(#21847) Mate válasza vg (#21845) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem bridge mód óta nincs gondom vele.

Mármint net egy kalap kaki, de az még cisco és 2 tc modem óta olyan, úgyhogy nem írom a számlájára.
A pinges móka megoldódott, mióta saját routert használok.

(#21848) vg válasza Intruder2k5 (#21846) üzenetére


vg
addikt

EPC3212, kibaszott fasz voltam, hogy odaadtam, simán vitte volna a 240-et is.

(#21849) Intruder2k5 válasza vg (#21848) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az bizony simán vitte volna, én sem adtam volna oda! Ha belül vagy a nyolc napon, szólj rájuk, hogy hozzák vissza a régi modemed, különben visszalépsz az előfizetéstől! Volt akinek bejött már itt a fórumon!

(#21850) vg válasza Intruder2k5 (#21849) üzenetére


vg
addikt

Megtettem fél órája. Le is fogom mondani, ha nem cserélik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.