Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14951) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#14949) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért ne általánosítsunk, hogy sok gond lenne az ADSL-el, mert egyébként az is lehet beton stabil, és jellemzően a sebesség is stabilabb, hiszen ott dedikált sávszélességed van, és nem osztott erőforráson vagy mint catv esetén, tehát nem függsz a többi előfizető aktivitásától! Amíg nekem dsl-em volt, nem igazán volt semmilyen műszaki problémám vele, csak hát a tempó limitált, már nincs hova fejlődnie, és az elérhető sebesség elég kevés, főleg felfelé!

(#14952) kabelmania27 válasza Uthenger (#14950) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Egy-két esetben volt 402Mhz vagy 394Mhz webstarral, szegmentálás miatt lehet ugyanazokat a frekiket látni.
Intruder2k5: Igazad, kábelnethez képest ADSL-nél meghatározó és ezért hátrány a DSLAM-tól való távolság és a telefonhálózat állapota, kábelnetnél osztott erőforrást használnak az előfizetők.

[ Szerkesztve ]

(#14953) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#14952) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A hálózat állapota itt is ugyanúgy számít, mint mindenhol! Zajos hálón, ahol ritkán vannak az erősítők felszerelve, mínuszos jelszinttel, 29-30-as SNR-el, itt se sok jót lehet várni!

(#14954) TeeJay válasza kabelmania27 (#14946) üzenetére


TeeJay
félisten

8DS/4US-t fognak össze a modemek de az újabb CMTS 32/8-at tud szolgáltatni, magyarul ott 1600/216 megabitből lehet gazdálkodni csak ugye akkor van sz*pás ha egy adott körön 2 darab 240-es torrenthuszár is van :B

bár van egy olyan érzésem hogy a letöltést nehezebb már lefogni mert úgysincs annyit tölthető anyag
a feltöltést ellenben 0-24@30napon át lehet tolni akár csutkán is ha van mit seedelni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14955) TeeJay


TeeJay
félisten

kipróbáltam itthon a TC mindenest hogy mit tud mert lenyúlnám a TP-Link routert pestre
beállítottam szépen, a wifi is megy 2,4GHz-en N módban
upnp-t aktiváltam, és láss csodát a utorrent 63000-es portra simán nyitva van
ez a canyouseeme.org oldal is kiadta pedig nincs forward hanem csak upnp és semmi más.
most próbálom tesztelni wifin szépen stabilan megy-e, ha igen akkor marad ez és egy eszközzel kevesebb én meg mespórolok egy router vásárlást egyelőre a pesti 20/10megás DIGILAN-hoz

próbálja már ki más is hogy szimplán upnp-vel és 60000 feletti portszámmal neki is megy-e automatikusan

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14956) jerry311 válasza TeeJay (#14955) üzenetére


jerry311
nagyúr

Well, UPnP-nek ez a lényege... :U
Ami kéri, az megkapja a port forwardot, meg egyéb beállításokat, mindenféle egyéb kérdés nélkül. Ha mondjuk valamilyen kártékony szoftver kéri, az is megkapja. Csak nyilván más hatása lesz. ;]

(#14957) TeeJay válasza jerry311 (#14956) üzenetére


TeeJay
félisten

oké ezt vágtam de akkor miért panaszkodott itt mindenki hogy nem működik az upnp a Technicolor csodában és minden gépre portforwardot kell kézzel beállítani?
ezek szerint ha szimplán upnp van benyomva akkor működik a utorrent is és aktív és seedel is szépen.
azt meg hagyjuk hogy mennyire megbízható vagy sem ez a módszer, amióta routert használok úgy 12éve mindig volt upnp de nekem még semmi kártékonyt nem sikerült beszedni és csak windows tűzfalt használtam meg nod32 antivírust...

még valamit kellene kiderítenem:
a wifi résznél van olyan hogy WMM illetve energiatakarékos WMM
ezt be kell kapcsolni vagy ki kell kapcsolni? valami Qos szerű beállítás lehet ha jól láttam de kérdés hogy wifi-s torrentezés esetén mi a jobb, ugyanis öcsém laptopja 54-es G-s wifin csatlakozik majd ehhez és ott nyomat egy kis utorrent "játszást" :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14958) TeeJay válasza TeeJay (#14957) üzenetére


TeeJay
félisten

megvan a válasz is :D
WMM és energiatakarékos WMM ha be van kapcsolva akkor csak köhög a wifi-n a torrent
kinyomtam mindkettőt és csutkán hozza a seedelést, ráaádsul benyomtam 40MHz-re és 300megabiten simán viszi a laptopom és a Technicolor között az áldást.
nem is olyan rossz ez a TC, holnap kiderül öcsém szobájába ami a szomszéd szoba átviszi-e rendesen a dolgokat és ha nem okoz neki gondot egy gipszkarton fal akkor marad így és jó ez :)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14959) jerry311 válasza TeeJay (#14957) üzenetére


jerry311
nagyúr

...nekem még semmi kártékonyt nem sikerült beszedni és csak windows tűzfalt használtam meg nod32 antivírust...

Kétfajta ember létezik: az egyik aki bevallja, hogy már sikerült valami vírust/trójait/egyéb kártékony kódot bekapnia, a másik meg aki észre sem vette.

(#14960) Mate válasza jerry311 (#14959) üzenetére


Mate
nagyúr

Illetve a harmadik, akinél nem tudod jobban, hogy mit szedett be és mit nem :)

(#14961) TeeJay


TeeJay
félisten

lehet fujjolni de sokan upnp-t használnak...
egyelőre tolom neki 1órája a torrentezést, wifin meg LAN-on is néztem és nem hal le egyik sem
szerintem jó lesz ez szüleimhez itthonra, itt úgysem kap olyan forgalmat amit ne bírna el

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14962) Mate válasza TeeJay (#14961) üzenetére


Mate
nagyúr

A legtöbb ember jól megvan vele.

Túl sok választás úgy sincs, csak azt ad UPC. Modem+router meg drága, vagy semmivel sem jobb.

(#14963) forceberg


forceberg
veterán

Naponta legalább egyszer szakad a UPC net. Mitől lehet ez?

A modem:
WebSTAR EPX2203
Hardware Version
v2.1
Software Version
v2.0.2r1162-091102
Receive Power Level
2.9 dBmV
Transmit Power Level
43.7 dBmV

+ egy DI-524 van mögé kötve.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#14964) TeeJay válasza Mate (#14962) üzenetére


TeeJay
félisten

eddig Bridge módban volt újév óta mert akkor cserélték le a régi ED2-es Cisco-t erre, aztán mivel a Cisco-hoz úgyis volt egy TP-Link WR841ND V7.x router, beraktam ehhez is.
most viszont pestre DIGILAN-os helyre költözök és vennem kellene routert így meg a Technicolort benyomom router módba, és a TP-Link-et meg vihetem fel magammal pestre. spóroltam egy 6ezres router árát szóval jó ez így :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14965) Mate válasza forceberg (#14963) üzenetére


Mate
nagyúr

Mid van fiber 15, 30?

Nem ártana egy modem csere szerintem.

Ezen felül több oka is lehet a dolognak, de mindentől függetlenül nem mai darab.

TeeJay: Ismerősöm is azt kapott és elégedett vele. 1-1,5 TB-ot torrenteznek rajta albérletben, 2 géppel wifint, 2 kábelen, nem kímélik de nincs vele gondjuk.

[ Szerkesztve ]

(#14966) Gubek-Einste válasza forceberg (#14963) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Router nélkül is van szakadás? Elég öreg típusú a router, lehet ő is a forrás.
Köthető a szakadás valamilyen tevékenységhez? Lehet, hogy nem szakadás van, hanem csak csatornát vált a modem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14967) kabelmania27 válasza forceberg (#14963) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jelszint értékek rendben vannak, biztos ami biztos alapon nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e nálad csillapító.

(#14968) TeeJay válasza forceberg (#14963) üzenetére


TeeJay
félisten

EPX már nekünk réges régen cserélve volt emiatt EPC-re majd legutóbb már az EPC-t cserélték Technicolorra mert sűrű volt nagyon a stream csere. hozták ezt a 8/4-es TC-t azóta sosem volt beakadás mert ugye több stream-et terhel egyszerre és úgy van szabad kapacitás :R jelentsd be te is hibára hogy túl sokat megakad az adatforgalom és le fogják nálad is cserélni a régi modemet :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14969) TeeJay válasza Mate (#14965) üzenetére


TeeJay
félisten

egész éjjel toltam neki a torrentet csutkán de nem akar lehalni sehogy sem :)
teljesen korrekt lesz ez a TC, öcsém laptopján is stabil 54megabites a link, azon is fut a torrent és semmi baja. vétel is tökéletes úgyhogy még azt sem mondanám hogy gyenge a wifi. marad így, aztán veszek úgyis már egy 15méteres patch kábelt és gigabit LAN-t kap ő is a wifi helyett mert csak 21megabit megy így át a 30-ból. telefonokkal nem néztem még de szerintem azoknak is jónak kell lenni
lehet hogy én már valami újabb kiadást kaptam ebből azért megy minden frankón? :)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14970) mlinus


mlinus
őstag

hát, nálam új helyen tegnap lett bekötve a 240es upc, tc 7200al, de iphone 5S wifin keresztül nem jön ki 47 mbitnél több, még közvetlen közelről sem, 5ghz-n se... úgy hogy itthon tp linken simán kijön a 80 megabit, de az is csak azért áll meg ott mert ennyit tud az itthoni net :)

[ Szerkesztve ]

(#14971) forceberg válasza kabelmania27 (#14967) üzenetére


forceberg
veterán

30-as a net.
Az első 2-es elosztó egyik fele megy a modembe. Az elosztó típusát nem látom, szekrényeket kellene tologatni hozzá.
A csatornaváltás miképp látszik? Itt az van, hogy a hálózat jelzése a tálcán sárga felkiáltójeles lesz.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#14972) TeeJay válasza mlinus (#14970) üzenetére


TeeJay
félisten

40MHz-en sem? általában a telefonok 1x1:1 N-es wifivel vannak szerelve tehát csak 40MHz-en jön össze a 150megabites link, ha 20MHz-en tolod akkor azt hiszem 72megabit a max így amit te mértél az teljesen korrekt érték. próbáld ki 40MHz-en is szerintem több lesz az

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14973) Mate válasza forceberg (#14971) üzenetére


Mate
nagyúr

Egyelőre ne foglalkozz semmivel. Jelezd nekik a hibát és hogy szerinted a modem az. Említsd meg, hogy amúgy is járna elvileg valami wifi opció, akkor lépjék meg a kettőt együtt. Ha azzal is fenn áll majd a hiba, akkor lehet tovább menni, de igen valószínű, hogy a modem okozza.

(#14974) Intruder2k5 válasza vargalex (#14918) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Engem ma hívtak ugyanebben az ügyben, szintén elhajtottam őket, illetve ha már hívtak, akkor szóvá tettem, hogy jó lenne ha nem egy olyan limittel fenyegetnék az előfizetőket, ami vagy tíz éve került az ÁSZF-be, az akkori talán 5Mbit-es topnet mellett! Ezt kellene talán felülvizsgálni, mert hol reális, hogy eladnak egy 1 hónapra szóló előfizetést, ami 3,5 óra alatt elhasználható, és onnantól úgymond "jogosan fenyegethetnek" a sebesség csökkentéssel! Vicc, hogy a szolgáltatások sebessége azóta 30-50x-esére emelkedtek, a limit meg ugyanott van, ahol a bevezetéskor! Persze mindez sem a hiper-szuper gyors UPC net reklámjában nem hangzik el, sem pedig a weblapjukon nem találni meg a netcsomagok listázásánál, pedig tisztességes dolog lenne a reklámban is megemlíteni, hogy a sebesség csupán havi 3-4 órán keresztül vehető igénybe, aztán egyéb indoklás nélkül egy jobb ADSL tempójára vehetik azt vissza! Mindjárt egy kicsit másképpen festene a dolog! Vagy pedig ne villogjon a UPC az extrém sebességű csomagokkal, ha azt nem lehet használni! Akkor áruljanak 5-10Mbit-es csomagot mindenkinek, a sebességnek megfelelő áron, és akkor nincsen ebből probléma! Egyébként azt hozzátette nálam is a hölgy, hogy a túllépés ténye jelenleg még semmilyen retorzióval nem jár, de ebből akár az is következhet, hogy hamarosan megint fognak limitálni, illetőleg az is lehet, hogy ezzel az elszólással is csupán a dolog meggondolására akart ösztönözni! Lényeg a lényeg, mondtam neki, hogy ha majd oda kerül a sor, hogy élesben alkalmazzák a korlátozást, akkor nézek más szolgáltatót, de nem vagyok hajlandó többszörös - a piacitól jóval magasabb - árat fizetni egy netcsomagért sem, és ezzel elbúcsúztunk! Keressenek más palimadarat! Ezek szerintem még a DOCSIS 3.1-es 10Gbit-es netet is 300GB-ban fogják limitálni! Így utána számolva, jelenlegi csomagommal havi szinten olyan 22-24TB körüli forgalmat lehetne bonyolítani, ha éjjel-nappal fullon lenne használva! Ehhez képest a havi 1,5TB csak 6-7%-os kihasználtságot jelent, nem tudom, hogy erre mit sírnak! Minden esetre részemről minden megy tovább, ahogy eddig!

(#14975) Mate válasza Intruder2k5 (#14974) üzenetére


Mate
nagyúr

Most néztem meg skydrive hatását:

17-e: 8 818 MB feltöltés
18-a 969 MB feltöltés
19-e: 1 602 MB feltöltés
Majd skydrive után:

20-a: 48 202
21-e: 47 156

Amúgy visszanézve az elmúlt 1 évet minden hónapban túlléptem a limitet. De múltkor azt mondták, hogy a feltöltési mennyiséget nézik és akkor korlátoznak, ha az a 3 havi átlag 300Gb/hó többszörösét eléri.

Ezt figyelembe véve összesen 1x szegtem ezt meg, amikor 750 Gb volt a feltöltés, utána meg 550 és utána is 550.

(#14976) Intruder2k5 válasza Mate (#14975) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A "skydrive után" című részben lemaradt a mértékegység! Ez most 48 és 47GB akart lenni a két napban? És ez csak a feltöltés?

Igen ezt tudom, mondani mondanak minden félét, itt pl. azt hangoztatták, hogy már régen nem alkalmazzák a korlátozást, de ugye alapozni csak arra lehet, ami le van írva, de arra nem, hogy éppen mikor és ki nézi meg a forgalmadat, és az milyen hangulatban lesz éppen akkor, és milyen egyedi elbírálás alá esel majd éppen akkor! Szóval alapul venni csak a 300GB-os limitet lehet, persze 3 hónap átlagában, viszont mindkét irányban együttesen, ahogy az benne van az ÁSZF-ben! Na most tényleg, ilyen limittel eladni egy 60/120/240Mbps csomagot, amikkel ez órák alatt túlléphető, szerintem a "fogyasztó megtévesztése" és a "tisztességtelen piaci magatartás" kategóriákba esik! Tényleg, akkor áruljanak 10Mbps netet, és az legyen korlátlan, de akkor ne villogjanak vele, hogy övék a leggyorsabb netszolgáltatás óperencián innen és túl, mert ez feltétel nélkül csak 3 órán keresztül van így, minden hónapban, aztán bármikor jöhet a DSL speed!

(#14977) Mate válasza Intruder2k5 (#14976) üzenetére


Mate
nagyúr

MB az is, csak lemaradt.

Hivatalosnak tekinthető csatornán írták meg, így ha korlátoznak hivatkozni fogok rá és felmondom a szerződést.

Amúgy még korlátozással is elég gyors marad egy 240-es net, bár egyetértek, hogy röhejes a dolog.

DOCSIS 3.1-ről tudni valamit? Tesztelik már egyáltalán?

(#14978) Intruder2k5 válasza Mate (#14977) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Amúgy még korlátozással is elég gyors marad egy 240-es net"

Ez lehet, de havi 8290Ft-ért 24/2-es netet előfizetni nem nagy buli! Invitel pontosan ennyiért adja az 50/20-at, ahol a weboldalon fel van tüntetve, hogy Korlátlan adatforgalom! Ezen kívül, nekem 60/6-os van, ami már csak 6/0.6 lenne! :)

Én nem tudok semmit róla, bár hozzá teszem nincsenek belsős kapcsolataim!

[ Szerkesztve ]

(#14979) TeeJay válasza Intruder2k5 (#14974) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem ne foglalkozz velük, már hónapokkal ezelőtt írtam én is hogy én sem foglalkozom ezzel, 60/6megás csomagban naponta 600-640gigabájtot lehet lekapni, tehát aki megelégszik 2-3TB forgalommal az is csak 3-5napot használta a hálózatot csutkán...
általában ezeket a korlát dolgokat mindig olyanok hozzák meg akiknek fogalmuk sincs mennyi mondjuk 300GB... tipikus mobilnetes dolgok hogy pl telenornál a fullos csomagokhoz alapból 500megás adatforgalom jár a hipernet mellé... mi a francnak akkor hipernet ha pár óra alatt el tudom lőni vele az 500megát utána meg 29,5 napon át szophatok 64/64kbit-re korlátozva?
ED3 hálózaton egyelőre még így sem tűnik indokoltnak hogy alkalmazzák a korlátozást hogy bejött a 240megás csomag mert szerintem olyan kevesen fizettek rá elő hogy jelentéktelen
ED3.1-nél meg akkora böszme nagy osztott kapacitás lesz hogy akár gigabites csomagok mellett is vígan lehet majd töltögetni, hiszen ha most 400/108 megabites osztott sávnál megfér egymás mellett 2darab 240-es user akkor 10gigás osztott kapacitásnál vagy 100 darab gigabites is simán beférhet hiszen sosem lesz majd olyan hogy 10-től többen egyszerre húzzanak valamit 1gigabiten.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14980) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Eddig nem voltak gondjaim a net sebességével de már nem először esett vissza 0.2 megabitre a sebességem, ezelött ilyen nem volt.A másik modemmel a sebsség stabil volt csak a kapcsolat nem.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#14981) Mate válasza Intruder2k5 (#14978) üzenetére


Mate
nagyúr

Most olvasgattam 2016-ra van belőve a 3.1 külföldön. Tehát elvileg még jó pár év mire eljut hozzánk.

(#14982) TeeJay válasza Mate (#14981) üzenetére


TeeJay
félisten

pedig úgy tudom a tapasztalat az hogy mivel kis ország vagyunk elsők között szokták nálunk is fejleszteni a hálózatot mert könnyebb itt tesztelni mint egy Lengyel ország méretű területen.
szerintem amint kijönnek az ED3.1 eszközök és modemek tuti kiadnak valami 500/50megás csomagot jó drágán, és első körben budapesten később vidéki nagyvárosokban is megjelenik.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14983) Mate válasza TeeJay (#14982) üzenetére


Mate
nagyúr

Hát elmúlt években mindig 2-3 év csúszással jutott el minden hozzánk.

(#14984) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok
A UPC médiakártyához hogy az epg jó legyen mit kell beállítani,olvastam régebben hogy más országot kell választani.

(#14985) pjen válasza daniel2121 (#14984) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Havernak Finnország ra van állítva.

(#14986) daniel2121 válasza pjen (#14985) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi de mit is kell állítani.

(#14987) MerLinh válasza Intruder2k5 (#14976) üzenetére


MerLinh
senior tag

ezt mond akkor ha nem lesz így, volt olyan időszak mikor vissza rakták a legkisebb csomagra az 5GB adatforgalmat ami fel is volt tüntetve...na de a legkisebb csomag akkor 10Mb volt....ezek bármire képesek....

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#14988) facan válasza Intruder2k5 (#14974) üzenetére


facan
tag

Engem is ma délután hívtak ugyanebben a kérdéskörben.
A kedves ügyfélszolgálatos vesszőparipája a garantált sebesség volt, bár még ez is nagyon gyenge lábakon állt (illetve említett 24 órán belüli javítást - ezt azonnal leszereltem azzal, hogy az elmúlt majd 3 évben nem volt ilyen problémám -ekkor jött a 98%-os rendelkezésre állással....), . Szóval ~23.000HUF környékén ugyanazt ami most megvan14k-ért megkaphatom korlátlan 250/25 internettel :)
Megegyeztünk hogy holnap visszahív, mivel lenne még pár kérdésem, stb. stb.
Érdekes volt az "előadása", de nem igazán volt meggyőző. Többször hivatkozott a korlátozásra, először olyan formában hogy az ÁSZF-ben is benne van hogy korlátozhatNAK, majd a beszélgetés vége felé már konkrétan korlátozásról beszélt!

Ennyire szükségük van a plusz bevételre, hogy így fenyegetik a régi előfizetőiket?????

(#14989) blakey válasza daniel2121 (#14984) üzenetére


blakey
titán

Készülékfüggő, nálam Magyarország a jó. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14990) Intruder2k5 válasza facan (#14988) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem az van, hogy el kell neki adni x darab üzleti előfizetést, vagy x százalékot az összes eladáshoz képest, mert különben repül! A benzinkúton ugyanez van a 30-40Ft-al drágább prémium üzemanyag kérdésében, a postákon ez van a sorsjegyekkel, mindenhol ez van! Erőszakolni kell nekik mindent rá az előfizetőre, különben kirúgják, ha nincs meg az eladása! Szerintem... De hát nekem meg nincs erre havi plusz 14k-m, és ha lenne is, nem leszek a UPC mecénása!

[ Szerkesztve ]

(#14991) Mate válasza Intruder2k5 (#14990) üzenetére


Mate
nagyúr

Vagy van a környéken 4-5 problémás és bezsarolják őket, hátha 1 vagy 2 belemegy és így megoldódik a dolog korlátozás nélkül.

(#14992) Intruder2k5 válasza Mate (#14991) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Miért, ezzel mi oldódik meg? Ha valakit rá tudnak beszélni a drágább, és egyben gyorsabb csomagra, ami ráadásul valóban korlátlan, akkor annyi változik, hogy nem 1, 2 vagy 3TB-ot, hanem akár 20-50TB-ot is forgalmazhat, ergo a jelenlegitől 10x jobban is beterhelheti a környéket! De még ha a realitás talaján is maradunk, akkor is simán mondhatom, hogy megduplázza a forgalmát, és ezután 5TB lesz!

(#14993) Mate válasza Intruder2k5 (#14992) üzenetére


Mate
nagyúr

De azzal max. a céges neteket terheli nem? Amiből meg jó pár helyen nincs sok.

(#14994) Intruder2k5 válasza Mate (#14993) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Látod ezt nem tudom, ennyire nem vagyok kábelnet szaki! Bár hallottam én is valami olyasmit, hogy az üzleti előfizük külön frekin mennek! Akkor igazad lehet!

(#14995) facan válasza Intruder2k5 (#14990) üzenetére


facan
tag

A hét éves fiam csak ennyit mondott mikor magyaráztam miről beszélt a "bácsi": "Apa, biztos több pénzt akarnak..." :D
Holnap felteszek az embernek egy-két keresztkérdést, ha valóban ismét fel fog hívni.....

[ Szerkesztve ]

(#14996) Intruder2k5 válasza facan (#14995) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez annak buli, aki el tudja számolni, le tudja írni, egyébként nem szabad belemenni!

(#14997) Mate válasza facan (#14995) üzenetére


Mate
nagyúr

Ti csomagba vagytok vagy külön-külön vannak a szolgáltatások?

(#14998) facan válasza Intruder2k5 (#14996) üzenetére


facan
tag

Én is külön rákérdeztem, hogy miért nettó összegekről beszél, ha magánszemélynek szeretné eladni a szolgáltatást..... Egyből bőven 20k fölé emelkedett az "ajánlata"....

@Mate3553: Trio XL + 240-es net felár + Silver teló

[ Szerkesztve ]

(#14999) Intruder2k5 válasza Mate (#14997) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Trio L csomagban, de ezt még 50/5 nettel kötöttem, aztán amikor jöttek az új csomagok, akkor a netet módosítottam 60/6-ra!

(#15000) SteveL


SteveL
aktív tag

Lehet, hogy tegnap engem is ők akartak hívni, de pont nem tudtam felvenni... Én is el fogom őket küldeni a francba. :DDD Alig várom, hogy lejárjon a hűségidő, és azonnal váltok is. Még 3 hónap. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.