Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15251) Mate válasza zannor (#15250) üzenetére


Mate
nagyúr

Szia!

Bár elég sokszor le lett írva, leírom újra.

Saját box használatára elvileg van lehetőség. mediacard-ot kell kérni tőlük és ci+-os boxot szerezni. Semmiképp se ajánlott, mivel nincs információnk arról, miként működik illetve nem hossza vissza sosem az árát.

UPC box tud egyszerre 2 műsort rögzíteni. Vagyis vagy egyszerre 2 adást veszel fel, vagy egyiket nézed, másikat felveszed.

(#15252) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Szerintem ne dőljetek be nekik, csak el akarják adni a méregdrága csomagokat 2 év hűséggel, alapból nem lehet túl hivatalos hogy magánszemélyekre tukmálják az üzleti cuccost.
Hány éve nem volt semmi korlátozás? Majd ha lesz rá példa, akkor el lehet gondolkozni hogy a 25 gigás blueray backup helyett a ripet töltsed, addig meg úgyis mindegy.

/s

(#15253) pjen válasza zannor (#15250) üzenetére


pjen
félisten

Az első kérdésedre :igen,A t nézel B t felveszel.Saját box nem nyerő,mert a kártyát akkor is elő kell fizetni és elesel egy csomó kényelmi szolgáltatástól. :)

(#15254) Intruder2k5 válasza wjbhbdux (#15252) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én még életembe nem töltöttem egy darab bluray rip-et sem, és így van havi 1TB feltöltésem... :)

(#15255) wjbhbdux válasza Intruder2k5 (#15254) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Én pont azt néztem a napokban, hogy ha a Steamen letölteném az összes játékomat, az 1.5TB felett lenne :P
http://mysteamgauge.com/

Szerk: amúgy nem lehet, hogy a Netflix európai érkezése miatt mozgolódik a szolgáltató ennyire adatforgalom témában?

[ Szerkesztve ]

/s

(#15256) Intruder2k5 válasza wjbhbdux (#15255) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, de ilyen sz@rságok miatt nem kellene az internetezőket csesztetni! Dugják fel maguknak az ilyen szolgáltatást, ha csak a másik rovására tudják megvalósítani! Ráadásul erre a másikra - ami jelen esetben az internet - egy "picikét" nagyobb igény van szerintem!

(#15257) 3lm0


3lm0
csendes tag

Nem tudom volt-e róla már szó (én nem találtam, de lehet csak figyelmetlen voltam). Átállítottam a routert bridge módba, mivel sokan említették hogy így talán üzembiztosabb a működése (kevésbé szakítja meg a netet, stb). Viszont így nem tudom elérni a menüjét, mivel már nincs átjáró, aminek a címén bejelentkezhetnék. Esetleg valaki meg tudná mondani hogy hogyan tudok, ebben az állapotban belépni a készülék beállításaihoz?

"Unalmas egyedül a nyeregben mióta megdöglött a ló"

(#15258) Intruder2k5 válasza 3lm0 (#15257) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 192.168.100.1 címen mindenképp eléred!

(#15259) 3lm0 válasza Intruder2k5 (#15258) üzenetére


3lm0
csendes tag

Köszönöm. A 100 eszembe nem jutott volna. :)

"Unalmas egyedül a nyeregben mióta megdöglött a ló"

(#15260) Intruder2k5 válasza 3lm0 (#15259) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez a kábelmodem alapértelmezett IP címe! A HGW-k ezen a címen elérhetőek mind router, mind pedig bridge módban!

(#15261) daniel2121


daniel2121
senior tag

A Viasat 3 és az Universal csatornát automata keresésnél nem hozta be a médiacard. Nem tudja valaki, hogy milyen frekin jön be ill. hol tudom megnézni a frekvenciákat?

(#15262) digikábeles válasza Intruder2k5 (#15256) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Azért az internetet weblapok nézegetésére találták fel, filmet nézni tévé csatornákon kellene elsősorban.

(#15263) Intruder2k5 válasza digikábeles (#15262) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen, valamikor tényleg arra találták fel, csak azóta egy kicsit túlnőtte magát ezen a funkción!

(#15264) Mate válasza digikábeles (#15262) üzenetére


Mate
nagyúr

Aham.

(#15265) odrif


odrif
MODERÁTOR

Az M3 csatorna elérhető a UPC szolgáltatásában?

20 éve a Prohardveren

(#15266) Intruder2k5 válasza odrif (#15265) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen elérhető! Legalábbis nálam Digital Gold csomagban van!

szerk.:
Bronze-ban is benne van!
http://www.upc.hu/televizio/digitalis-kabeltv-alapcsomagok/digital-bronze/

[ Szerkesztve ]

(#15267) digikábeles válasza Intruder2k5 (#15263) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Azokra gondoltam, akik pl azért töltenek le filmeket, hogy meglegyen, nem azért hogy meg is nézzék elejétől a végéig.

(#15268) odrif válasza Intruder2k5 (#15266) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Digital Bronze csomagom van mediacard-al, de nem találtam meg.
Lehet figyelmetlen voltam.

20 éve a Prohardveren

(#15269) Intruder2k5 válasza odrif (#15268) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos freki ügyben nem tudok segíteni, én upc-s cisco box-al nézem, de tuti lennie kell!

szerk.:
Bár, ha jobban belegondolok! :)

[ Szerkesztve ]

(#15270) odrif válasza Intruder2k5 (#15269) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Időközben megtaláltam, köszönöm!

20 éve a Prohardveren

(#15271) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Felfrissíteném a teljes csatornalistát, de ha jól emlékszem, korábban volt 3 mux, amit nem talált meg a TV magától. Ezeket utólag kézzel kellett megkerestetni. Nem tudja valaki, mi volt az a 3? És jól emlékszem, hogy függ a területi hovatartozástól is? Mert ha igen, akkor Kazincbarcika. :)

(#15272) club1 válasza Jamboo529 (#15271) üzenetére


club1
veterán

A legalacsonyabb és legmagasabb frekvenciákat nem szokták egyes országokban keresni a tv-k. A frekvenciatáblád itt találod.

(#15273) facan válasza Jamboo529 (#15271) üzenetére


facan
tag

(#15274) Mate


Mate
nagyúr

Írtam UPC-nek, hogy jó lenne egy hivatalos tájékoztatás a korlátozásról, céges netről és arról, hogy tervben van-e az extrém használat csomagonkénti növelése. Megkértem őket, hogy ne a szokásos sablon szöveget írják meg.

Ezt írták:

"Az extrém magasnak tekintett adatforgalmat (három hó átlagában havi 300 Gb-ot) meghaladó ügyfeleink adatátviteli sebességének lassítására az esetleges nagyobb hálózati túlterhelés elkerülése érdekében elvi lehetőséget ad az ÁSZF-ünk. Ez azonban csak egy lehetőség, egy biztosíték, amit a gyakorlatban már régóta nem alkalmazunk. Mindössze a limit elérése esetén küldjük ki az ilyenkor szokásos tájékoztató e-mailt, viszont a sebességet nem korlátozzuk és más intézkedést sem teszünk, mert a hálózat védelme ezt műszakilag nem indokolja. A jelenlegi hálózati kapacitásunk elég stabilnak bizonyul ahhoz, hogy ne váljon szükségessé ennek a tényleges alkalmazása, legfeljebb különösen indokolt esetben. Mindenesetre köszönjük javaslatát a limitek módosításával kapcsolatban, továbbítjuk az illetékes osztályunknak.
Természetesen továbbra is lehetősége van arra, hogy olyan üzleti internet csomagot vegyen igénybe, amelyet kifejezetten nagy mennyiségű adat forgalmazására alakítottunk ki, így ott nincs is ilyen jellegű „biztosíték”a vonatkozó ÁSZF-ben."

Csupa új info....

(#15275) TeeJay válasza Mate (#15274) üzenetére


TeeJay
félisten

upconline is írta már ide nyáron is mikor bejött a 240-es csomag...
szerintem tolja mindenki ezerrel tovább aztán 1x kiderül úgyis mi lesz :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15276) facan válasza Mate (#15274) üzenetére


facan
tag

Döbbenetesen hasonló UPC On-line lassan 1 éves hozzászólásához
Ugye-ugye. :)

(#15277) kungzi válasza TeeJay (#15275) üzenetére


kungzi
veterán

Nekem volt olyan, hogy egymást követő 3 hónapban egységesen 5tb volt az adatforgalmam, és semmi korlátozás nem volt.

(#15278) TeeJay válasza kungzi (#15277) üzenetére


TeeJay
félisten

korlátozást én sem láttam még soha, sőt sosem kaptam levelet pedig mint linkeltem 500GB alá sem nagyon sikerült beférni évek óta, de levelet most először kaptunk, ráadásul 1hónapon belül kétszer is.
meg is lepődtem hogy mi van :D nem riadok meg, ugyanúgy fogjuk tolni csak ugye érdekes ez, hogy jönnek a levelek meg a nagy adatforgalmú előfizetőket hívogatják telefonon...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15279) vitezlejszlo válasza TeeJay (#15278) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

El tudom képzelni, ahogy egy lelkes új kollega leül, elé teszik az ÁSZF, olvasd el, legyen sejtésed mi a dörgés errefelé. A 300G-nel meg is áll egy pillanatra, hogy főnök, ilyen van 2014-ben? Hogy 300G-nel korlátozunk? Erre a főnök: hmmm.... volt ilyen régen.. -Józsi! Mi van most ezzel? - Hát nem megy az a lapat.sh script már vagy 5 éve. - Na Józsikám akkor indiccsad el osztán had fusson, mer ezzel is lehetne egy kis forgácsot felcsipegetni. - Főnök, mennyire vegyem a limitet? 300G már elég vicces manapság. - Jauzsikám haggyad csak úgy drága testvírem, elég az, meg különben is mi van ma a weben? Hülyeség. Nem kell az a népnek. Itt nekem ne dzsatubézzon senki! Fene a pofájukat. Különben is. Mi van az ÁSZF-ben? 300. Akkó az 300. Na. Mennyé vissza dógozni osztán csapassad kifele azt a scriptet. Na.

Kb. :)

Ehhez az egészhez már csak két videó hiányzik. Egy kis bajszos csávós nein nein nein, meg a fogatlan öreg aki a talkshow-ban csapkodja az asztalt... tudjátok :)

[ Szerkesztve ]

(#15280) facan válasza vitezlejszlo (#15279) üzenetére


facan
tag

Szemléltető :C :DD

(#15281) kaszaf válasza Mate (#15274) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Ha megkapnék mondjuk 20/20-as garantált sebességű üzleti netet a mostani 120/10-es áráért akkor máris váltanék.
Sajnos nincs ilyen csomag, gondolom nem is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#15282) Mate válasza kaszaf (#15281) üzenetére


Mate
nagyúr

Fiber Power 120 most 6300 Ft/hó

A 20/2-es céges net 4560 Ft/hó

20/20-as nincs.

150/15 illetve 250/25 van. Előbbi 12.700 míg utóbbi 15.200 Ft.

Nem tudom, hogy sima, magán felhasználóknak miként változnak a dolgok. Lehet ők olcsóbban kapják kicsivel.

[ Szerkesztve ]

(#15283) Intruder2k5 válasza Mate (#15282) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Aham, persze! Ha visszaolvasol, valaki leírta az ajánlatukat, ami bruttóban már átlépte a 20k-t!

(#15284) facan válasza Mate (#15282) üzenetére


facan
tag

Ahogy néztem mikor csacsogtak velem erről a témáról csomagban talán olcsóbb.
Igaz hogy cégesben nincs XL csomag és HD opció csomagban de adtak rá valamilyen árat. Talán az összes 250/25-ös nettel minimum párezer HUF-al olcsóbb havonta mint a honlapon. Ehhez is alá kell írni 2 év hűséget!
(25333 HUF de ebben bronze TV és alap teló van, ehhez képest ugyanazt adták volna mint ami jelenleg is, tán a teló más, mert ott 500 lebeszélhető perc van, nem a korlátlan csúcsidőn kívüli)
Drága. Magán felhasználóknak akik nem igényelhetik vissza az áfát és nem írhatják le az adóból a szolgáltatás díját azoknak drága. Nem véletlenül cégeknek szól......

@Intruder2k5: én tuti leírtam, ha jól emléxem 24k-ra jött ki a legnagyobb nettel. Tán az első hó havidíját elengedték volna nagy kegyesen....
Sztem felesleges ezen tovább csámcsogni mert sztem csak beetetés.

[ Szerkesztve ]

(#15285) Intruder2k5 válasza facan (#15284) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van, és egyáltalán nem versenyképes az ár, más szolgáltatók hasonló, ámde korlátlan csomagjaihoz viszonyítva!

(#15284)
Lehet, de ennyit igazán megérdemel a UPC, hogy legalább téma legyen a dolog, és néhány leendő előfizetőt elveszítsenek emiatt, akik beleolvasnak a topikba, és van választási lehetőségük!

[ Szerkesztve ]

(#15286) Mate válasza facan (#15284) üzenetére


Mate
nagyúr

25k-s árban mobilnet is van.

Nehéz elhinni, hogy rugalmatlanok lennének nagyobb bevétel esetén. Megpróbálok utána járni miként megy náluk a dolog.

(#15287) SteveL válasza Intruder2k5 (#15285) üzenetére


SteveL
aktív tag

:K

(#15288) facan válasza Intruder2k5 (#15285) üzenetére


facan
tag

Igen, ebből a szempontból maximálisan egyetértünk.
De volt már ilyen korábban is tán múlt év végén is jelezték már többen, a UPC hivatalos válasza az volt hogy ügyfélszámot kértek és kivizsgálják, és elnézést kértek.

Namármost én direkt rákérdeztem, velem (másodszor) UPC alkalmazott beszélt a kisvállalati osztályról. :Y
Nem tudja a kéz mit csinál a láb? ;]

@mate3553: Abban ugyan nincs. Az 27606 HUF/hó. [link]

[ Szerkesztve ]

(#15289) SteveL válasza facan (#15288) üzenetére


SteveL
aktív tag

Jó, hogy nem alapítottak Bt-t a nevedben. ;]

Egyébként én visszaigényelhetem az ÁFA-t (mint egyéni vállakozó), de ezek a csomagok még így is drágák.

[ Szerkesztve ]

(#15290) Mate válasza facan (#15288) üzenetére


Mate
nagyúr

Business vagy Business+ csomagot akartak rádsózni?

[ Szerkesztve ]

(#15291) facan válasza Mate (#15290) üzenetére


facan
tag

Azt mondták, hogy ugyanazt kapom ami van, csak a net lesz 250/25 és korlátlan, plusz mint írtam a teló is kicsit más konstrukció.
(ebben az esetben szvsz csak a Business+ jöhet számításba, bár a jófene ismeri az árképzésüket egyedi ajánlatnál)

Korlátlan netnél a plusz 5 mbit feltöltés még akár jó is lenne, nade nem ennyiért!!!

Ja, 27-ről indult a történet, végül már egy ingyenes hónapot is felajánlottak ;]

[ Szerkesztve ]

(#15292) Mate válasza facan (#15291) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem most 5300 a 240-es net.

Mivel üzletinél nem tudnák adni a mostani csomagomat, így gondolom azt mondanák, hogy ez a havi 5300 lejön és helyette fiberpower business 250, ami így +10k lenne. Továbbá 2 hónapig ingyen menne a dolog, esetleg -1000 Ft kedvezmény.
Tehát havi 9k-val kerülne többe.

Ez nem tűnik soknak. Akinek akkora feltöltése van, hogy tartania kell a korlátozástól, annak megérheti. Bár átlag felhasználónak drága és felesleges, mivel amúgy sem korlátozza UPC őket.

(#15293) Eliot Anders


Eliot Anders
aktív tag

Ma berágtam a UPC-re. Januárban kértem új címre a szolgáltatást és a Mammutban levő ügyfélirodában az ügyemet intéző hölgy azt mondta, hogy a következő számlám már az új címre fog érkezni februártól.
Nos, azóta már két számlám is érkezett a régi címre és ha nem megyek be akkor várhattam volna a számlákra. Bementem az ügyfélszolgálatra és ott mondták, hogy nincs átírva a régi címről.
Pedig akkor nekem a hölgy elmondta többször is - ráadásul még felvételük is van róla - hogy az új címet megadta levelezési címként is. :(((

(#15294) khorvat válasza Eliot Anders (#15293) üzenetére


khorvat
senior tag

Nem lehet, hogy a levelezési cím és a számlázási cím külön dolgok az UPC-nél és ebből adódtak a gondok, hogy csak az egyiket írták át neked?

(#15295) Eliot Anders válasza khorvat (#15294) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

A hölgytől kérdeztem direkt, hogy a következő számla mikor esedékes és mondta, hogy az már biztosan az új címre érkezik. Ha azt mondja, hogy az még a régire akkor intézkedtem volna, hogy onnan megkapjam.

(#15296) pcwork


pcwork
újonc

Sziasztok!
Ma én is kaptam egy telefonhívást a T. UPC-től.

Az „üzleti” osztályukról hívtak. Mondom neki egyből, hogy rossz helyen kopogtat.
Erre jött a hideg zuhany.

Figyelmeztettek, hogy többször túlléptem a megengedett adat mennyiséget ?????
Mondom neki, hogy mi az anyád van?? Miről beszélsz??? Jó számot hívott??

Kiderült hogy igen, mivel név szerint keresett, engem meg szét…ot az ideg egyből.

RUBICOM területen vagyok, amikor megjelent a UPC, váltottunk, telefonos szerződéssel. Ott direkt bemondattam velük, hogy korlátlan a csomag. (most keresik a hangfelvételt)

Erre most felhívnak és fenyegetőznek a mocsadékok.

Nem hogy 300Gb-t , több TB-ot töltögetünk le és fel, ez a XXI. század. (vagy lehet hogy rosszul gondolom). Erre adták a szolgáltatást, erre való nem??

Majd nézem a számlálót, mint régen a mobil internetnél az adatmennyiséget nem????
Minden ON-LINE, minden CLOUD-ban van., minden „okos” eszköz egyfolytában a NETen lóg.
(tv, tablet, telefon, médiabox, média player, NAS…., még a kutyaházban is Wifi van stb…….

A sebességgel eddig nem volt gond, minden jött 1000-el , mint a mesében a „Boldog Völgyben” (erről még később lesz szó) és amúgy meg tényleg völgyben lakunk.

A mostani letöltési sebesség mellett ami kb. 16 Mb/sec kb. 5-6 óra mellett elfogy a 300 Gb.
N O R M Á Á Á L I S ??? Ez nekik 2014???

Még jó hogy nem kértük a Fiber P 240-et !! Akkor ez az idő 2-3 óra lenne aztán nyista.

Nevetséges, pitiáner banda.

Náluk van már minden előfizetésünk, TV, 3 média kártyával, 120/x FIBER POWER internet, telefon.

Havonta nem kevés pénzt utalok át nekik.
Erre meg jönnek a 300Gb-al???

A TV reklámban valamilyen „boldog” völgyet nyomnak 1000-el!!

Kössél be mindent és csapból is a net folyik. Még a tehenek is neteznek.

A valóság az hogy ezek szívatnak "boldog – boldogtalant", völgy nélkül, magukhoz édesgetik aztán meg jön a lehúzás!

Visszaélnek az erőfölényükkel.

Fizessek többet „üzleti” csomagért?? Miért??? Ott nincs korlát.

Valamilyen kormány határozatra hivatkoznak. „FAIR USE POLICY” ezt mondogatják egyfolytában, meg az
ASZF-t. Mondtam az ügyintézőnek hogy hova dugja fel mindkettőt.

A cég neve nem is UPC hanem FUP „FAIR USE POLICY”

Érdekes, ha „üzleti” csomagban lennék akkor nincs „FAIR USE POLICY”

Ebben az esetben le vannak tojva az esetleges „magán” felhasználók???

Ez aztán a UPC „policy” mi??

Inkább úgy mondanám hogy erősebb kutya ba…..ik.

Most aztán meg vagyok fenyegetve és 30 napot nyertem, mivel panasszal éltem.

De tájékoztattak, hogy ha meg is találják a felvételt, amin ugye korlátlan adatforgalom van, akkor is csak az
lesz a jogom hogy minden nélkül felmondhatom a szolgáltatást.

Eszem ágában nincs felmondani azt. Eddig „szuperlatívuszokban” beszéltem róluk, mindenkinek csak ajánlottam őket. A múlt évi leállások miatt sem idegesítettem magam. Őket is szívatták.

Kezd átformálódni a véleményem az egész bagázsról.

„Röviden” ennyi

De legalább kiírtam magamból.
Szép estét mindenkinek.
T.

(#15297) devil-k válasza pcwork (#15296) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kíváncsi lennék, hogy a Gazdasági Versenyhivatal mit szól ehhez az egész játékhoz, amit a UPC űz mostanság.

- mozi bolondéria -

(#15298) Mate válasza pcwork (#15296) üzenetére


Mate
nagyúr

Ennyire azért nem drámai a helyzet. Ha visszaolvasol jó pár bejegyzés született ez ügyben.

Ha ténylegesen, bárki ír, hogy korlátozták akkor lehet hisztizni, addig viszont bosszankodni lehet csak.

(#15299) Intruder2k5 válasza pcwork (#15296) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A másik variáció, hogy korlátlan a net, mind időben, mind adatforgalomban, de 300GB után lassítják! Tehát forgalomkorlát nincsen, csak sebességkorlát! Köcsög banda!

(#15300) daniel2121 válasza vitezlejszlo (#15279) üzenetére


daniel2121
senior tag

Nagyon jó,tetszik nekem is.Nem tudom mennyire van távol a valóságtól. :C

(P:R)(/P)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.