Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14851) Gubek-Einste válasza rebugra (#14849) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A box és a kártya össze van rendelve így nem használhatód másik box-ban.
Ha válasz hűséget akkor kérhetsz HD-s box-ot mivel csak így tudod nézni az csomagban levő 4 MTVA HD csatornát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14852) air


air
nagyúr

Pécsen, a digitális retek klub hd másnak is bithibás? 0 és 700 között ugrál, 98-as jelerősség mellett.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14853) Krisztina87


Krisztina87
tag

Azt szeretném megkérdezni, hogy 3Mbit/s feltöltéses UPC csomaggal lehet e Twichen 720p-ben streamelni?

(#14854) khorvat válasza Gubek-Einste (#14851) üzenetére


khorvat
senior tag

Ha vki nem akar boxot használni csakis mediacardot, de nem fizet a HD csatornákért havidíjat, hogyan oldják meg, hogy hozzájusson a 4 ingyenes HD csatornához? Mediacard esetén jönnek az SD adók és a 4db HD?

(#14855) air válasza khorvat (#14854) üzenetére


air
nagyúr

Igen.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14856) canniball válasza khorvat (#14854) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14857) blakey válasza daniel2121 (#14850) üzenetére


blakey
titán

A két tv-n megegyezik a firmware? Hasonlítsd össze a beállításokat, de az is elképzelhető, hogy hibás a tv-ben a modul.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14858) Mate válasza khorvat (#14854) üzenetére


Mate
nagyúr

A kártya csak kikódolja a csatornát és nincs külön HD meg SD kártya. Tök ugyan az mind a kettő, csak központból mást engedélyeznek rajta.

(#14859) daniel2121 válasza blakey (#14857) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi közben megoldódott, a digitális csatorna keresésnél nem a teljeset választottam. Mondjuk elcsesztem vele két órát. Még a upc-ét is felhívtam, de minek. Ilyen dekonstruktív ráadásul férfi ügyintézővel még nem találkoztam. Csak azt fújta hogy ha nincs rajta a listán a tv-én akkor ő nem tud segíteni bla bla.... Mondom neki hogy nem érti, hogy egy másik tök ua. a tv-vel működik, azt mondja hogy ő nem tud segíteni hagyjam békén stb ha kell küld szerelőt persze nem ingyen.

(#14860) jerry311 válasza daniel2121 (#14859) üzenetére


jerry311
nagyúr

Neki van egy listája, hogy mivel kompatibilis, a többi őt nem érdekli.
De hogy érthetőbben fogalmazzam meg: ha ő elbassza az idejét azzal, hogy megpróbál egy hivatalosan nem támogatott eszközt beállítani, akkor nem megdicsérik, hogy segített az ügyfélnek, hanem jól lebasszák a rossz statisztikáért. Ha elvan veled fél órát, akkor öttel kevesebb hívást vesz és ráadásul jól megnöveli az egy hívásra számított átlagidejét.
Ez hó végén mondjuk azt is jelentheti, hogy lecsúszik a jó eredményért kapott mozgó bérről, ami 10-15k HUF mínusz is lehet...
Szerintem te sem akarnál úgy segíteni valakinek, hogy közben a béred 10-20%-át kockáztatod...

(#14861) Uthenger válasza jerry311 (#14860) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Azért ez nem teljesen így van / kell hogy legyen.
Az, hogy hivatalosan nem kell működnie, így nem tudunk segíteni a pontos beállításokban, az érthető,
de tanácsot/tippet illik adni, hogy mit lehet esetleg megpróbálni stb...

20-30 mp alatt el lehet mondani 1-2 tipikus tippet,
és akkor ő is jó fej, segíteni próbált, ha rákérdeznek az ügyféltől, akkor nem húzza le emberünk sem a céget, sem a saját statját...

Ez kb olyan mint a router beállítás.
-Tőlünk van a router?
Nem...
-Akkor másban tudok még segíteni?

Ehelyett illik tanácsot adni, hogy router függő, hogy hol és hogyan kell beállítani,
de általában dinamikus, automatikus, dhcp v. cable néven szokott lenni a routerekbe...
ha lát ilyet, akkor állítsa arra, jó eséllyel utána rendben lesz, ha nem akkor meg nézze meg a leírását, hívjon informatikust stb...

Ha az a gond, hogy nincs ilyen faq, hogy mik a tipikus hibák,
mint pl ha ékezet gondod van, akkor állítsd át a nyelvet finn-re, stb...
akkor az baj, és bővíteni kell a listát.

Szerintem :)

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#14862) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, szerintetek analóg kábeltv-t lehet 3 helyett 4 készülékre osztani?

Mert most cseréltem le a monitoromat egy tv-re, és nem lenne rossz, ha rá lehetne kötni a kábeltv-t, de nagyon ritkán lenne használva.

Most úgy van a kötés, hogy bejárat, onnan két felé, az egyik egy tv-be, a másik ág megy tovább a modemig, majd onnan egy tv-be, és onnan a harmadikba, a harmadik elé raknék be egy kettes elosztót.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#14863) Intruder2k5 válasza Zirowe (#14862) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Addig oszthatod, amíg nem romlik látványosan a minősége... Elviekben nincs korlátozva a dolog!

(#14864) kabelmania27 válasza Zirowe (#14862) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Bejövő jelerősségtől függ hány tévét bír el.

(#14865) Zirowe válasza Intruder2k5 (#14863) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mintha úgy emlékeztem volna, hogy max 3 tv-re lehet bekötni, vagy akkor ez csak a szerelő általi bekötésre vonatkozik?

De mindegy is, köszi, akkor bekötöm. :)

kabelmania27:
Modemnél ez szerepel:
Receive Power Level
-0.3 dBmV

Transmit Power Level
40.2 dBmV

3 splitter közül melyiket ajánljátok?
A legalsó volt régen az első elágazásnál, tehát az upc-s, a többi a dvb-t telepítéskor maradt.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#14866) kabelmania27 válasza Zirowe (#14865) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A felső kettő közül valamelyiket, vagy vegyél egy hármast.

[ Szerkesztve ]

(#14867) Zirowe válasza kabelmania27 (#14866) üzenetére


Zirowe
nagyúr

:R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#14868) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Sziasztok! :)
Rendeltem egy Fiber Power 120-as netet, jövő hét vége felé ígérték. Kicserélik a vevőt, meg wifi antenna/router, nem tudom pontosan minek hívják, ami sugározza a wifi jelet. :DDD Na olyat is fognak beüzemelni.
Az lenne a kérdésem hogy mennyire erős ez a cucc amit szoktak adni UPC-nél? Most egy tp-link wr941nd wifiről megy a net, ez tökéletesen elég, csak az egy másik netre van kötve, ez egy új lesz.
Szóval mennyire gyenge ez az upc-s megoldás? Valakinek van tapasztalata vele?

(#14869) Intruder2k5 válasza Nxn908xxx (#14868) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mivel belső antennás, a telek másik végén nyilván nem ezzel fogsz netezni, de egyébként lakáson belül megteszi szerintem! 99%, hogy Technicolor 7200-at fogsz kapni!

[ Szerkesztve ]

(#14870) blakey válasza Nxn908xxx (#14868) üzenetére


blakey
titán

Nem, nincs, senkinek tapasztalata. :) Te vagy az első. :D Természetesen van, olvasgasd a topicot, nekem még cisco-t adtak (most TC-t adnak) és 1 héten belül eladtam a 941-es tp-linkemet. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14871) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Köszönöm! :) Emeletes kertes házban lakom, a lényeg nekem hogy emeleten is legyen megfelelő jelerősség. 20 métert jelent, máshol nincs rá szükség. Csak azért kérdeztem rá, mert olvastam valahol, hogy semmit sem érnek ezek a routerek, de majd kiderül.

(#14872) Intruder2k5 válasza Nxn908xxx (#14871) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na igen, majd kiderül! A vasbeton födém sikeres átlövése sajnos nem garantált!

(#14873) daniel2121 válasza jerry311 (#14860) üzenetére


daniel2121
senior tag

Oké megértem én, nem tudom,hogy a upc-nél milyen rendszer működik a dolgozók javadalmazására, azt viszont nem hogy a kompatibilis listát miért nem bővitik mikor a külföldi upc honlapokon nagyság rendekkel bővebb a lista.

(#14874) blakey válasza Nxn908xxx (#14871) üzenetére


blakey
titán

Akkor használd mindkettőt és mindenhol lesz neted.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14875) Jégkokó


Jégkokó
veterán

A héten voltak megint a upc szerelők, kicserélték a teljes házon belüli vezetéket újra de a probléma még mindig fent áll, hogy 1-2 óra elteltével totálisan lehal a net és nem hoz be smemilyen weboldalt.Már vagy 5 szerelő volt mindegyik mást mondott, de az oszlopon bejövő elosztós cuccot még mindig nem cserélték ki mert véleményem szerint azzal lehet a probléma.Ugyanis az utcában mindenkinél probléma mentes a tv illetve a net is csak éppen nekem szarakodik.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#14876) Sanya


Sanya
nagyúr

mostanában lesz valami UPC akció? ha lenne kedvezmény, aláírnék 2 év hűséget.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14877) Intruder2k5 válasza Sanya (#14876) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most a minap indult új akció (új előfizetőknek), fent van a upc.hu oldalon!

(#14878) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Upc kabelt coaxra hogyan kell f csatlakozot rakni?

Probaltam az eddigi modszerrel, van ra celszerszamom is, tehat, hogy csak a kozepso rez marad meg a csatlakozo aljaig, az arnyekolo es a muanyag belso resz nem.
Igy viszont nem volt egyaltalan kep.

Most a ratekeros resz alatt kivagtam a muanyag boritast es az arnyekolasra tekertem ra a csatlakozot.
Ez mar egy fokkal jobb volt, mar van kep, szines is es hang is van, viszont nem tokeletes.

Mintha az eredeti ugy lett volna, hogy a felso arnyekolas levagas helyett vissza volt hajtva a csatlakozo ala rakva, igy ott dupla reteg volt.
Ez lenne a megoldas?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#14879) Mate válasza Zirowe (#14878) üzenetére


Mate
nagyúr

(#14880) Intruder2k5 válasza Zirowe (#14878) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

szerk.:
Hehe... Lassú voltam! :)

[ Szerkesztve ]

(#14881) Zirowe


Zirowe
nagyúr

:R :R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#14882) TeeJay válasza Intruder2k5 (#14880) üzenetére


TeeJay
félisten

Ráday utcán az Elektro-Sat-ban a szakember nekem még azt a tippet adta hogyha vékonyabb a koax mint az F csati(a háromszorosan árnyékolt az vastag de a többi kevésbé) akkor célszerű a visszahajtott földelést 1-2tekerés szigetelőszalaggal lefogni és arra tekerni rá a csatlakozót mert masszívabb lesz, valamint a rézeret nem egyenesen elcsípni hanem 45 fokban ferdén.
ha nem lenne olyan mocskosul drága a préselős technika vennék fogót de így inkább jó a tekerős F csati is...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14883) Mate válasza TeeJay (#14882) üzenetére


Mate
nagyúr

Préselősből is van olcsó, de az semmivel se jobb, mint a tekerős.

Sajnos a profi szerszám elég drága, 24k körül van csak a fogó.

Én úgy oldottam meg, hogy 1500-ért bekábeleztettem az egész kecót a szerelővel. Munkadíj, kábel, eszközök minden. Mindenki jól járt így. Legalább azóta digi is szépen megy :)

(#14884) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Szép napot!

Hamarosan költözni fogok, de nem olyan helyre, ahol van UPC internet. Én nagyon szeretném megtartani, de arról nem tehetek, hogy az új lakóhelyemen nincs jelen a UPC. Mit lehet ilyenkor tenni? Mi van a kötbérrel?

Aquila non captat muscas.

(#14885) canniball válasza Hegyirabló (#14884) üzenetére


canniball
nagyúr

Úgy tudom három lehetőséged van: vagy átadod valakinek az előfizetést, vagy fizetsz tovább vagy kifizeted a "büntetést".

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14886) Hegyirabló válasza canniball (#14885) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Mi van azzal, amit olvastam pár helyen, pl. a PH-n is, hogy ha nem tudják kötni az új lakóhelyre, az nem az én hibám, hiszen én szerettem volna, ha megmarad, de arról nem én tehetek, hogy nem építettek ki ott hálózatot?!

Aquila non captat muscas.

(#14887) Intruder2k5 válasza Hegyirabló (#14886) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én ezt furcsállanám, ha így lenne! Nem tudom hol olvastál ilyet, de a PH tuti nem mérvadó! Ha ÁSZF-ben, vagy a UPC weboldalán le van írva valahol, arra lehet hivatkozni, de PH-ra nem! OK, hogy nem tehetsz arról, hogy ott nincs UPC, de ők viszont nyilván fordítva nézik mindezt, tehát ők sem tehetnek arról, hogy olyan helyre költözöl, ahol nincsenek jelen, mint ahogy arról sem, hogy ezen nem akkor gondolkodtál, amikor aláírtad a hűséget! Tehát ha ilyet olvastál, akkor ezt célszerű lenne az ÁSZF-ben megkeresni, és azt az orruk alá dugni! A helyzet szerintem is az, amit canniball fentebb vázolt!

[ Szerkesztve ]

(#14888) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Amúgy elég nagy szemétség a szolgáltatók részéről, hogy nem lehet költözés miatt megszüntetni a szolgáltatást. Minta olyan sűrűn tenné meg az ember. Milyen lenne már ha a biztosításoknál is ezt tennék a cégek...ott mégis meg van oldva ez.

(#14889) canniball válasza Hegyirabló (#14886) üzenetére


canniball
nagyúr

Én sem emlékszem arra hogy itt ilyen elhangzott volna.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14890) Intruder2k5 válasza F_Zolee (#14888) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De ott nem írsz alá hűségszerződést, és költözés nélkül is bármikor felmondhatod! Ha nem írsz alá ilyet, akkor az internet előfizetés is felmondható! Teljesen önként vállaltad, hogy 1, vagy 2 évig itt maradsz, és nem mondod fel az előfizetést, ezért kaptad a kedvezményt! Ennek tudatában érthető, hogy ha valaki mégis felmondja, azt természetesen nem tudják, és gondolom nem is akarják akadályozni, hiszen nyilván oka van rá, de a kedvezményt visszakövetelik, hiszen akkor nekik sem kell teljesíteni a vállalt dolgaikat!

[ Szerkesztve ]

(#14891) F_Zolee válasza Intruder2k5 (#14890) üzenetére


F_Zolee
veterán

Tudom, de mondjuk ha már jó pár éve ügyfele a cégnek az ember akkor talán lehetne méltányosságból is felbontani. Hűség nélküli szerződést meg csak kevés ember köt jóval drágábban.

(#14892) Intruder2k5 válasza F_Zolee (#14891) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Méltányosságot lehet kérni bármikor, aztán vagy megkapja, vagy nem! Ez mindig egyedi elbírálás alá esik!

Én nem azt mondtam, hogy hűség nélkül kell kötni, de van sok olyan lejárt szerződés, ami már átment határozatlan időbe, és a díja egyáltalán nem, vagy csak minimálisan emelkedett, így az előfizető nem is írt alá újabb elkötelezettséget!

(#14893) blakey válasza F_Zolee (#14888) üzenetére


blakey
titán

Szerintem nem szemétség, feltéve, hogy hűségszerződést vállalsz. Biztosítónál nincs hűsgészerződés, legalábbis nekem még nem volt ilyennel dolgom. A szerződés aláírásával vállalod a kockázatokat, ezzel tisztában kell lenni. Ha előre tudod, hogy költözöl akkor nem kötsz ilyen szerződést, ha meg nem akkor így jártál, tudomásul kell venni és nem szídni a másik felet, mert valahol ő is hűséget vállal hiszen tartania kell magát a szerződéshez.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14894) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Tisztában vagyok a hűségvállalással...csak nem értitek mit mondok.

(#14895) Intruder2k5 válasza F_Zolee (#14894) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De értjük, és éppen erre írtam, hogy méltányosságot kérhet, azt nyilván bárki bármikor kérhet, de az nem garantált, hogy megkapja! Ez itt sajnos nem más, mint egy szimpla jogi kérdés egy szerződésről, aminek a feltételei elég egyértelműek! Nyilván előfizetőnek sem esne jól, ha a szolgáltató fél év után közölné, hogy bocs, de mégsem tudom tartani az árat, így jövő hónaptól plusz 2000Ft a havidíj! Akkor gondolom előfizető is azt mondja, hogy OK, rendben, de én akkor megyek máshova!

(#14896) devil-k válasza F_Zolee (#14894) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sajnos, az utóbbi évek tapasztalataiból azt szűrtem le, hogy nem számít már a nagy cégeknek az ügyfél, nem számít úgy, mint régen. Nem becsülik meg, mert úgy gondolják, hogy jön másik. (Ami valahol igaz is, mert nem hiszem, hogy bármikor előfordulna olyan idehaza egy adott szolgáltatóhoz dacból nem megy senki). Nem számít az sem, hogy akár 10 éve vagy 15 éve vagy előfizető, csak egy statisztikai adat vagy nekik. Nem számít, hogy időben fizeted a csekkeket, esetleg igényelsz még új, plusz szolgáltatásokat is. Ez az egész olyan, mintha futószalagon menne minden.

Bár remélem, hogy vannak kivételek!

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#14897) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mellesleg ha már az ár esett szóba, nem is tudom, hogy UPC-nél fix ár van a szerződésben, vagy pedig kedvezmény, mert pont a minap volt téma az Invitel topikban, hogy hűség alatt emelgetik az árat, és mint kiderült, ott a kedvezmény mértékét garantálja az Invitel, ami meg simán kijátszható, a listaár emelésével!

(#14898) F_Zolee válasza Intruder2k5 (#14895) üzenetére


F_Zolee
veterán

Na de az ember kevesebbszer költözik, mint ahányszor változtatja az árat a szolgáltató. Így az "állításod" nem épp ide vág. Értem, hogy minden papíron le van rögzítve de ezt is bele lehetne venni a feltételek közé. Na meg ha az adott környéken csak ők szolgáltattak rendesen de az új helyen meg nincsenek épp elég baj az ügyfélnek. Nem hogy még akkor lehúzzák lóvéval(tudom aláírta az ember...).

(#14899) Intruder2k5 válasza F_Zolee (#14898) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Na de az ember kevesebbszer költözik, mint ahányszor változtatja az árat a szolgáltató. Így az "állításod" nem épp ide vág."

Ez megint nézőpont kérdése! Ha a szolgáltató szemszögéből nézed, akkor mondjuk vegyünk évi két-három árváltozást, és erre mennyi előfizetői költözés jut? 10000? 20000?

A jog meg már sajnos csak ilyen, amit vállalsz, azt el is várják, hogy teljesítsd! Erről nem én tehetek, és nem is a szolgáltató!

[ Szerkesztve ]

(#14900) kabelmania27 válasza Hegyirabló (#14884) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ilyen esetben a legegyszerűbb az új lakónak (akkor van gond ha hűsége van és a régi helyről kell áthoznia) átadni az előfizetést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.