Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14651) bb.bocs válasza F_Zolee (#14649) üzenetére


bb.bocs
őstag

aha. és a 3gb? :D vlmivel barátibb lehet? vagy fejlejtsem el a mobbilnetet :D mondjuk ez már drágább...

[ Szerkesztve ]

(#14652) jerry311 válasza bb.bocs (#14648) üzenetére


jerry311
nagyúr

1 GB nem olyan kevés, mint azt itt sokan gondolják vagy próbálják leírni.
Én havi 500 MB-tal jól elvagyok.
Persze használattól függ. Ebben az 500-ban nincs youtube, max 1-2 video havonta. Viszont benne van napi 45-50 perc aktív netezés, amíg melóba/haza utazok. Facebook-ot jellemzően csak telefonon nézek.

Szerintem próbáld ki. Feltöltőkártyás vagy pre-paid szolgáltatásként hűség nélkül. Majd meglátod, hogy elég-e az 500...

(#14653) F_Zolee válasza bb.bocs (#14651) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mérd le a forgalmad ahogy mondták és meglátod melyik kellene. :)

(#14654) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Aközött, hogy felmondtuk a szolgáltatást előre, de a hűségidő lejártával, azaz egy hét múlva, és hogy azóta szakadozik a net (router fel/le jel led szerint is) napjában többször is, ugye semmiféle paranoid összeesküvéselméleti kapcsolat nincs.. :U

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#14655) bb.bocs válasza F_Zolee (#14653) üzenetére


bb.bocs
őstag

aha. hát igen. van 1 fletöltökártyásom is, azzal vían elvagyok. leginkább a facebook megy, meg googleben keresés meg iylenek.néha progi eltöltés. másra nem kell. de mivel az mobilon megy ezért gondolom kevesebb is neki a mennyiség. köszönöm a segítséget, ezen még agyalnom kell :)

amúgy van benne vlmi adatforgalom mérö mint a telenornál pl? kiirja mennyit neteztl, mennyit fogyasztottál stb? :)

(#14656) F_Zolee válasza bb.bocs (#14655) üzenetére


F_Zolee
veterán

Van. Bár ilyeneket sosem használtam, próbáld ki.[link]
Amúgy a #14650-es hsz-ben van még kiegszítés.

[ Szerkesztve ]

(#14657) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Sziasztok!

Most hó végén jár le a 2 éves hűségem a UPC-nél. 30 mbites netem van tőlük 4.590,-Ft - ért. Meg akarták velem hosszabbíttatni velem, persze nemet mondtam.

Azt tudom, hogy ha a hűség lejárta után felmondom, akkor 3 hónapig "tiltólistára" tesznek, nem szerződnek velem (netes kötésnél most a kétszer gyorsabb net kerül ugyanennyibe).

Azt szeretném kérdezni, hogy a tiltás felhasználóra, vagy csatlakozási pontra vonatkozik-e? Magyarán felmondanám, és feleségem nevén megkötném online a 60/6 mbiteset. Lehetséges-e ez?

(#14658) Real Ghoost


Real Ghoost
aktív tag

Holnap jönnek hozzám a szerelők az upc trio s csomagot bekötni, a lakásba korábban már upc volt mielőtt odaköltöztem, de mégsem látok a falból sehol sem kijövő koax kábelt, csak egy db van, ami viszont tv aljzatba van építve, azt olvasom mindenhol, hogy azon nem jön jól át a jel és ki szokták szedni, akkor itt eddig vajon hogy működött?
Illetve ezek a szerelők mennyire szoktak készségesek lenni? A 2 szobából csak az egyikben van aljzat, és tv kellene a másikba is, a falba a lyukak megvannak hozzá, csak nincs bennük semmi, vajon ha szépen megkérem őket behúzzák oda is a szükséges kábeleket?

(#14659) Mate válasza Real Ghoost (#14658) üzenetére


Mate
nagyúr

Panel? Nagyobbik szobában ablak mellet van a csatlakozó aljzat?

(#14660) kabelmania27 válasza bb.bocs (#14648) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mi az hogy nincs net egy kollégiumban...
cowboy_bebop: Adott címen egy darabig nem fogsz tudni akciósat kötni...

[ Szerkesztve ]

(#14661) bb.bocs válasza kabelmania27 (#14660) üzenetére


bb.bocs
őstag

van, de jelszóval védett, és nem mondják meg xD

(#14662) Real Ghoost válasza Mate (#14659) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Nem panel, tégla, 2001ben épült, elvileg már azóta az UPC szolgáltat ott, más lehetőség nem is nagyon van.
Mind2 szobában 2 lyuk van, a nagyszobában az ablakhoz közelebbiben nincs behúzva semmi, az aljzat a távolabbiban van.

kabelmania27: Köszi, úgy legyen :)

cowboy_bebop: Nálam elvileg az előző lakó felmondta a határozott idejű szerződését, és amikor én bementem az UPC-hez, ránéztek a címre, és azt mondták semmi akadálya, hogy én új előfizetőként köthessek akciós csomagot. (kb 2-3 hét telt el a lemondás és az új szerződés kötése között, de szerintem csak ki kell fogni egy rendes ügyintézőt, és akkor elintézi neked)

[ Szerkesztve ]

(#14663) kabelmania27 válasza bb.bocs (#14661) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

No comment, felháborító...
Real Ghoost: Technikus megfogja rendesen csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#14664) sly54 válasza jerry311 (#14652) üzenetére


sly54
tag

Szerintem a UPC mobilnet az nem telefonra való hanem egy stick a laptopba pl.

(#14665) bb.bocs válasza sly54 (#14664) üzenetére


bb.bocs
őstag

am ugyanúgy lehet telón is használni, ha független és beállítja az ember. sok akadálya nincsen. :) de netbookról lenne használva :)

(#14666) pjen válasza Real Ghoost (#14658) üzenetére


pjen
félisten

Elvileg,ha új előfizető vagy 2 vételi hely van az előfizetésben,hogy fizikailag hogy lehet megvalósítani az egy másik dolog.Szerintem némi diszkrét biztatástól nagyon készségesek lesznek.Nekem alapból is csak jó tapasztalataim vannak a kijáró szerelőkkel. :)

(#14667) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#14654) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Az, hogy félóránként resetelni kell a modemet, mert csak akkor hajlandó ismét felvenni a fonalat, nem segít pozitívan megítélni a szolgáltatást.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#14668) cowboy_bebop válasza Real Ghoost (#14662) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Köszi, eléggé átverve érezném magam, hogy régi előfizetőként drágábban adnák nekem a netet (tudom, más is így van ezzel).

(#14669) jerry311 válasza cowboy_bebop (#14668) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mert nem úgy kell kezdeni, hogy hosszabbítanál és milyen csomagok érhetők el?
Hanem úgy, hogy drága és olcsóbb kellene. Ennek általában az lesz a végeredménye, hogy olcsóbb lesz a szolgáltatás. Na persze ők sem teljesen hülyék, tehát ha nincs másik szolgáltató vagy nagyon gynge a konkurencia, akkor nehéz lejjebb tornázni az árat.

(#14670) daniel2121 válasza Real Ghoost (#14658) üzenetére


daniel2121
senior tag

Én úgy tudom hogy még két vételi helyre külön felár nélkül behúzzák a kábelt.

(#14671) kabelmania27 válasza Real Ghoost (#14662) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kifogja venni az aljzatot helyére kerülni egy osztó. Egyik szobában lesz a modem másik szobában a tévé?

(#14672) Real Ghoost válasza kabelmania27 (#14671) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Igen, az egyikben lenne a modem, de majd később ott is lenne tv, a másikba meg csak a tv kellene, már most megtaláltam az étkezőben a falban, hogy hol jön a koax, aztán majd akkor tudom mutatni, hogy hol kéne még leválasztani, hogy abba a szobába is legyen, ahol most a tv-m van. Az elosztó már végül is itt van, mert először ezt a szereld magad cuccot kértem, csak rájöttem hogy mégsem olyan egyszerű, mint ahogy elképzeltem. Majd beszámolok, hogy mire jutottam holnap.

(#14673) cowboy_bebop válasza jerry311 (#14669) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Nálunk családi házas övezetben nincs sajna Digi. T vagy ők.

(#14674) kabelmania27 válasza Real Ghoost (#14672) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor a bejövőre kell tenni a kapott kettes osztót egyik ág modem másik tévé, ha lesz majd még egy tévé akkor a kettes helyet egy ilyen hármast tegyél be -3,5ág modem két hetes ágra mehet a két tévé.

(#14675) Real Ghoost válasza kabelmania27 (#14674) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Köszi, megkonzultálom majd holnap a szakemberrel is, jó lenne ezt most egyszerre letudni, aztán majd csak bedugdosni az eszközöket, ha lesznek..

(#14676) kabelmania27 válasza Real Ghoost (#14675) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha megoldható célszerű egy osztóval megoldani a jelosztás és könnyen hozzáférhető helyre tenni így később nem okozhat problémát. Akkor olyan hármas osztót kérj amelyiknek egyik kimenete -3,5ös, ed3 modem 52 es adási felett nem tud négy frekivel adni, ezért érdemes odafigyelni a modem jelszint értékekre. Feleslegesen nem érdemes fojtani a jelet. Bejövő jelszinttől is függ hogy mennyire kell spórolni a decibelekkel, téli-nyári jelszint között légkábeles bekötés estén eltérés van.

[ Szerkesztve ]

(#14677) daniel2121


daniel2121
senior tag

UPC modemet szeretném egy másik helyiségbe tenni és ehhez meg kellene toldanom a vezetéket. Hogyan lehetne megoldani jel veszteség nélkül?

(#14678) kabelmania27 válasza daniel2121 (#14677) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

F toldóval nyugodtan megtoldhatod az a lényeg 3x árnyékolású koaxot használj

[ Szerkesztve ]

(#14679) daniel2121 válasza kabelmania27 (#14678) üzenetére


daniel2121
senior tag

Linkeljél be légyszíves egyet.

(#14680) kabelmania27 válasza daniel2121 (#14679) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

normál, professzionális.

[ Szerkesztve ]

(#14681) daniel2121 válasza kabelmania27 (#14680) üzenetére


daniel2121
senior tag

köszi

(#14682) kabelmania27 válasza daniel2121 (#14681) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincs mit:)

(#14683) TeeJay


TeeJay
félisten

Technicolor modemet sikerült már valakinek jól beállítani? Wifije mennyire gyenge? Upnp /port forward működik? Ha jól működik a TP-link routeremet kivenném mögüle mert máshol jó lenne most nekem...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14684) donmackó válasza TeeJay (#14683) üzenetére


donmackó
őstag

Véleményem szerint az UPnP nem működik normálisan, de a portforward igen a TC-n. Nekem semmi probléma vele. a wifije meg elfogadható, de sokat ne várj tőle ( beépített antenna).

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#14685) szjoci válasza szjoci (#14583) üzenetére


szjoci
őstag

Erre valaki? Utoljára bedobnám még a témát...

Köszönettel,
Joci

[ Szerkesztve ]

(#14686) Intruder2k5 válasza szjoci (#14685) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha jelenleg nincs még TC-d, akkor minek kellene átírni? Ha meg van, akkor miért nem próbálod ki Te? :)

(#14687) szjoci válasza Intruder2k5 (#14686) üzenetére


szjoci
őstag

Mert nekem nem engedi, és nem tudom hogy globális probléma vagy egyedi.

(#14688) mcfly82


mcfly82
tag

Sziasztok!
Nem tudom volt-e már szó erről a fórumban, de miért van ez a hülyeség a szolgáltatóknál, hogy ha felmondasz egy szolgáltatást, akkor x ideig nem lehet új előfizetést kötni? A maguk ellenségei? Átmegyek másik szolgáltatóhoz 1-2 év hűséggel, és akkor buktak egy előfizetőt sok hónapra...
Persze, nyilván van olyan hely, ahol nem lehet válogatni, monopol helyzetben van egy adott szolgáltató. Vissza is élnek vele rendesen.
De a régi ügyfeleket megtartani/kedvezményt adni miért esik nehezükre?

(#14689) jerry311 válasza mcfly82 (#14688) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nagyon egyszeru, az elofizetok a kisebb ellenallas fele mennek.
Marpedig ha uj szolgaltato, akkor dolgozni kell a kikotesen, bekotesen, TV-k, router-ek allitgatasan, szamhordozas es egyeb valogatott kinzasok.

Na most ha mutatnak ket lehetoseget, amibol az egyik a fenti, a masik meg egy kozel azonos elofizetesi dij, amiert max egy levelet kell bedobni a postaladaba, akkor legtobben az utobbit fogjak valasztani.

Aki hajlano raszanni az idejebol, az valthat szolgaltatot vagy kiharcolhat egy olcsobb elofizetest ugyanott.

(#14690) kungzi


kungzi
veterán

azt hol tudom beállítani a boxon, hogy a felvételen a 5 percet tudjak vele ugrani? korábban már beállítottam, de most elállítódott és nem jövök rá

köszi előre is

(#14691) Uthenger válasza szjoci (#14687) üzenetére


Uthenger
aktív tag

A technicolor fenntart maganak bizonyos tartomanyokat,
hogy miert passz...
Ha jol tudom akkor ezeket: 192.168.1.x-192.168.7.x ig
Es a 192.168.100.x
Ezeket nem tudod hasznalni sajat celra

[ Szerkesztve ]

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#14692) szjoci válasza Uthenger (#14691) üzenetére


szjoci
őstag

És valóban, 192.168.8.xx-et már engedi... :W Akkor marad bridge módban a nyavalyás.
Köszönöm szépen a választ :R

Üdv,
Joci

(#14693) canniball válasza mcfly82 (#14688) üzenetére


canniball
nagyúr

"...ha felmondasz egy szolgáltatást, akkor x ideig nem lehet új előfizetést kötni?"
Én úgy tudom lehet. Hogy mennyiért az más kérdés...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14694) TeeJay válasza donmackó (#14684) üzenetére


TeeJay
félisten

köszi
akkor marad az hogy jövőhéten hazaugrok szülőkhöz és megnézem hogy szuperál ha kiveszem a routeremet és csak a Technicolor fog futni.
öcsém laptopja egy gipszkarton fal mögött van 5-6méterre a routertől és csak 54-es G szóval annyit talán át kellene vinnie, egyedül az upnp miatt aggódok meg hogy tudok-e majd portot nyitni
ha nem megy úgy ahogy gondolom akkor marad ott a saját TP-Link router rajta
és pestre veszek egy újat

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14695) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
Ma kaptam egy sms-t hogy rendezzem a számlámaz, de azt se tudom, hogy mennyit kell befizetnem, mert semmi nem jött. Valahol meg tudom ezt nézni esetleg vagy ilyenkor mi a teendő??

(#14696) kabelmania27 válasza smallmer (#14695) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha díjnetre kéred a számlát www.dijnet.hu ha postán kapod 1221

(#14697) devil-k válasza smallmer (#14695) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hívd fel a 1221-t.

Megelőztek. :))

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#14698) bostone


bostone
addikt

Valaki meg tudja mondani, hogy a mobilinternet melyik szolgáltató hálózatán üzemel?

(#14699) hucsikoi válasza bostone (#14698) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Úgy tudom a Vodafone.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#14700) Real Ghoost válasza Real Ghoost (#14675) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

16-20 óra közt vártam őket, 15:55kor szólnak, hogy itt vannak, rohanok haza a melóból, 16:05re itt vagyok, de ők már eltűntek mint a kámfor, rejtett számról hívtak persze.
Egyébként simán működik a fali aljzaton keresztül minden, jön a net, mind a 60 mega.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.