Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15301) khorvat válasza pcwork (#15296) üzenetére


khorvat
senior tag

Olyan ez lassan, mint egy biztosító társaság, csak olyan ügyfél kell aki nem kér kártérítést értsd nem tölt le 300GB-nál többet havonta. Akivel sok a gond, gyakran okoz biztosítási eseményeket értsd foglalja a hálózatot 7/24ben nah az olyan ügyfél nem kell, vagy ha kell is csak magasabb szolgáltatási díjakkal!
Ebből, ha tovább gyűrűzik "biztosító" váltás lesz sokaknak!

(#15302) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Nekem egyenlőre még nem volt "szerencsém" ilyen híváshoz.
Múlt péntek óta nézhetetlen nálunk az RTL Klub HD, folyamatosan szétesik/kockásodik a kép, az SD és a több HD jó. Írtam nekik FB-on, jött a válasz tegnap, hogy keresem le újra a csatornákat. Nem segített, visszaírtam megint FB-on, hogy még mindig nem jó, délután hívtak, hogy holnap jönnek. Közben más is írt FB-n, hogy nála sem jó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15303) Jamboo529 válasza club1 (#15272) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Köszi neked is meg facan-nak is. Mediacardosoknak ajánlom a chansort nevezetű progit. Nálam életet mentett. :)

(#15304) Jamboo529 válasza kabelmania27 (#15240) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Na sikerült megnézni, bár nem mindet, mert csatornánként kell kitallózni a menüből. Kb. 5-6 csatornát néztem meg különböző muxokon, a jelerősség 71 és 85 között mozgott (inkább 80 környékén volt), bithibaarány mindenhol 0 volt. Ez még jónak mondható? 1-2 csatorna van, ami néha kockásodik, de érdekes módon ott volt a nagyobb jelerősség.

(#15305) solti


solti
senior tag

Engem tegnap este idegesítettek fel, csak akkor ment el a net, amikor kellett volna. Volt egy uplink csatornám (Bp 7.ker, TC 7200) 57-es teljesítménnyel. Egyik pillanatba még ment, utána elszállt...felhívtam ügyfélszolgálatot, közölték, hogy küldhet szerelőt...mondom ne,mert nem itt van a gond, és különben sem fogok kivenni fél nap szabit, hogy megállapítsák, hogy itt minden jó. Srác elvileg megvizsgálta a modemet távolról, ami vicces volt, mert épp újraindulási fázisban volt ahogy láttam:) Ma reggel ugyanúgy 1 uplink csatorna, de legalább a downlinkek megvoltak, most meg este csodák csodájára megjavult... Biztos valami csoda történt..

[ Szerkesztve ]

(#15306) facan válasza Jamboo529 (#15304) üzenetére


facan
tag

Nálam ugyanez van. RTLklub HD, ATV HD, Fem3.
A tévében van egy "jelcsökkentés" funkció, ami viszonylag nézhetővé teszi ezt a három adót. Érdekes hogy a jelerősség nem 100%, kikapcsolt jelcsökkentővel a bithiba iszonyat magas, amint kikapcsolom akkor azonnal szétesik a kép és a hang is.
Nem olyan régóta csinálja ezt, tavaly még teljesen jó volt emlékeim szerint, erről a jelcsökkentő funkcióról sem hallottam akkor még.
Kint voltak kétszer, legutóbb egy értelmes szerelő jött (médiacard-ot cserélni, mert a az első olyan 10 hónapot bírt), ő azt mondta hogy valami gerjedés lehet a hálózatban ezeken a frekiken, mert a jelszintet a teljes sávban rendben levőnek találta a kis kézi jelszintmérőjével.

Várom hogy mikor oldódik meg ez a probléma, mert sokáig tökéletes volt.

(#15307) digikábeles válasza pcwork (#15296) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Jól tetted, hogy kiírtad magadból, legalább nem kapsz agyvérzést, vagy szívinfarktust!
De: /halkan jegyzem meg/ biztos hogy szükséged van ennyi adatátvitelre?

(#15308) predakon


predakon
őstag

Sziasztok, kemény 1 hete vagyok UPC user és az a gondom hogy nem mennek a torrent feltöltések, amikor lejön valami megy a feltöltés de csak nagyon korlatozott ideig (15 perc kb) utána semmi, ez mi??? Hogyan lehet megoldani a problémát?

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#15309) Intruder2k5 válasza predakon (#15308) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Megfelelő tűzfal, és a router beállítással!

(#15310) donmackó válasza predakon (#15308) üzenetére


donmackó
őstag

Mondjuk úgy hogy portot forward-olsz. ;]

Release the cable hounds!

(#15311) facan válasza digikábeles (#15307) üzenetére


facan
tag

Neki kell tudnia hogy mennyi adatot szeretne mozgatni, vagy inkább Te megmondanád neki a tutit? :K

@Predakon: bittorent topik
Szeritnem írj le mindent részletesen ott, tuti segítenek.
Ajánlanak itt forszírozott titkosítást, bár szerintem azzal egy csomó peer-t elvesztenél (tapasztalataim alapján a UPC semmi módon nem korlátozza a p2p forgalmat, így ez a forszírozott titkosítás totál felesleges). Első körben azt próbáld megoldani hogy menjen a portforward, ezáltal kívülről elérhessenek az adatra éhes peerek.

[ Szerkesztve ]

(#15312) predakon válasza donmackó (#15310) üzenetére


predakon
őstag

értem, megoldottam, működik, thx

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#15313) TeeJay


TeeJay
félisten

az a vicc hogy elvileg a lakossági csomagban azért korlátoznák le 300giga után a sebességet hogy óvják a hálózatukat, amiről azt nyilatkozzák hogy nincs szükség arra hogy korlátozzák az előfizetőket meg elbír mindent, de persze utána fenyegetnek hogy mered használni amit neked bereklámoztak, de ha csak most csak sokkal drágábban váltasz üzleti csomagra ami ráadásul még gyorsabb is ott már semmi féle gond nem lesz :D

ez azért kemény halljátok
vagy a biznessz csomagot aranyborítású koax kábelen triplaprocis modemmel fogom kapni hogy ott már meg se kottyan ha szintén 40-50TB letöltést generálok?
tudtommal azonos a hálózat de javítsatok ki ha tévedek, sőt még a modem is azonos ezek szerint.

ennyire szarul állnak anyagilag hogy mindenkin extra pénzeket kell beszedni?

pont kiszámoltam hogy 60megás csomaggal napi kb. 630gigabájt adatot lehet letölteni, egy hónap alatt pedig 18,4TB körül... 120 és 240-es csomag értelem szerűen duplája illetve négyszerese ennek.
tehát ha lakossági 240-es csomagom van ócsóbban akkor az csak 300gigáig fogja bírni utána leizzad a hálózatuk, de ha bekajálom és váltok biznessz csomagra dupla áron akkor 74TB-nál sem lesz semmi gond (240mega egész hónapban csutkán)

vicces fiúk találhatják ki náluk ezeket a törvényeket :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15314) Mate válasza TeeJay (#15313) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem értek hozzá, múltkor írta valaki, hogy céges nettel max. a többi céges netet terheled le. De mivel abból kevés van, így nem gond.

(#15315) TeeJay válasza Mate (#15314) üzenetére


TeeJay
félisten

majd valami szaki megaszondja de én szerintem a céges csomag is koaxon jön, ugyanúgy optikán egy ideig majd CMTS aztán koax... egydül azt tudom elképzelni hogy az üzleti előfizetőknek dedikálnak DS és US stream-et amin csak ők vannak kevesen, nem úgy mint a lakosságinál ahol akár 100-200előfizető is lehet egyszerre mert bőven elférnek

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15316) Mate válasza TeeJay (#15315) üzenetére


Mate
nagyúr

Utolsó mondatoddal meg is magyaráztad szerintem :D

Amúgy abban a pillanatban, hogy korlátozzák a netemet (úgy se fogják) akkor cégesen indul a móka :D

(#15317) NixonHUN


NixonHUN
tag

Sziasztok! Van valakinek infoja arról, hogy ezt a technicolor nevű ocsmányságot milyen feltételekkel lehetne egy rendes cisco eszközre cseréltetni a mélyen tisztelt szolgáltatóval? Mondjuk ha kis apró darabokra csapkodom, belesöpröm egy zacskóba, és az ügyintéző elé öntöm, az mondjuk nyomós ok lehet a cserére?
MA untam meg a napi rendszeres újraindítást.

(#15318) Mate válasza NixonHUN (#15317) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem fogják és nem is nagyon tudják másra cserélni. Max. akkor van esélyed, ha szerelő jó fej és azt visz.

Amúgy szerintem az újraindulás nem a modem típusából adódik.

(#15319) NixonHUN válasza Mate (#15318) üzenetére


NixonHUN
tag

Bocs, rosszul fejeztem ki magam. Folyton az a gond, hogy esténként mikor használnám is, megáll, és se kép se hang. Dhcp megy, pingelni tudok kifelé, de adatforgalom az nincs. FIrefox, chrome, tök minfegy, csak homokórázik. Ebből a félholt állapotból csak a restart kelti életre. Két eszköz van rajta, a wifi részét szinte nem is használjuk. Torrent nem megy, nagy ritkán 2-3 darab összesen. Lehet ezeket vajon bridge módba tenni?

[ Szerkesztve ]

(#15320) Intruder2k5 válasza NixonHUN (#15319) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Lehet bridge módba is tenni, illetőleg megpróbálhatsz egyedi DNS szervert beállítani, mert lehet azzal van a baj!

(#15321) NixonHUN válasza Intruder2k5 (#15320) üzenetére


NixonHUN
tag

Szia!

Köszi, a tippet, másik dns-tmég nem próbáltam (ha van ötleted hogy mit lehet még próbálni, örömmel veszem :).) Van egy rendes linksys routerem is otthon, remélem ha csak bridge módban lesz azt talán el fogja viselni... Ha egyáltalán nem megy sehogy, vehetek egy saját kábelmodemet amit a upc hajlandó felregisztrálni? Ezt meg leviszem kitámasztom vele a garázsajtót.

[ Szerkesztve ]

(#15322) Mate válasza NixonHUN (#15321) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem engednek másik modemet. Legalábbis nekem nem engedték. Mondtam nekik, hogy külföldről szerzek UPC-s modemet, használhatom? Mondták, hogy nem....

(#15323) Intruder2k5 válasza NixonHUN (#15321) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt kétlem, nem hinném, hogy rá tudod beszélni őket!

De bridge módban talán jó lesz az! Milyen neted van, és milyen az a Linksys?

(#15324) NixonHUN válasza Mate (#15322) üzenetére


NixonHUN
tag

:((( :((( Rendes népek ezek, jól van.

(#15325) NixonHUN válasza Intruder2k5 (#15323) üzenetére


NixonHUN
tag

LInksys e900 előtte egy évig hibátlanul ment egy digis kábelmodem mögött. Ha egyszer restartoltam, sokat mondok... Azt hiszem 80/25 (20?)-ös netem van.

(#15326) Mate válasza NixonHUN (#15324) üzenetére


Mate
nagyúr

Itt mindig azzal van a gond, hogy ha egy valakinek megengedik, akkor milyen alapon tiltják meg másnak?

Aztán következő lépcsőben tele lesz az ország saját modemekkel

Majd jönnek a hibák a modemekkel és szidják UPC-t ha teljesen jogosan azt mondja, hogy nem segíthetnek.

Ezért inkább nem engedik.

(#15327) Intruder2k5 válasza NixonHUN (#15325) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Linksys E900 sajnos nem bír ekkora sebességet, az legfeljebb 65-70Mbps-t tud, de lehet még kicsit kevesebb is! 80/25 az DIGI-s csomag, UPC-nél 30/3, 60/6, 120/10 van!

(#15328) NixonHUN válasza Mate (#15326) üzenetére


NixonHUN
tag

:) Jogos. Csak kínomban már ez is megfordult a fejemben.

(#15329) NixonHUN válasza Intruder2k5 (#15327) üzenetére


NixonHUN
tag

:) Bocs.. évekig digit használtam. Sosem volt még upc-s netem. Igen, 60/6 lesz a nyerő. :) Bakker.. erre nem is gondoltam, hogy nem fogja bírni az e900 a 60 Mbitet... Alakul ez... :U

[ Szerkesztve ]

(#15330) Intruder2k5 válasza NixonHUN (#15329) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meg kell próbálni, határeset! ASUS RT-N12 ugyanaz a hardver, és az tud 65-70 közt! Csak egyszer mintha valahol azt írták volna, hogy a Linksys nem viszi át ezt! De UPC DHCP-s kapcsolattal megy, az nem terheli annyira mint a PPPoE, tehát mondom, meg kell próbálni!

[ Szerkesztve ]

(#15331) NixonHUN válasza Intruder2k5 (#15330) üzenetére


NixonHUN
tag

Ok, köszi még egyszer! Holnap nekiállok, máma már nem hasad tovább. Meg még melózok is... :) Köszi Mindenkinek a tippeket! :R

(#15332) devil-k válasza NixonHUN (#15317) üzenetére


devil-k
nagyúr

Leszeded, bemész a legközelebbi UPC-hez és 2.500 Ft-ért kicserélik!

- mozi bolondéria -

(#15333) Apaxp válasza facan (#15306) üzenetére


Apaxp
senior tag

Nekem ugyanez volt a problémám. 7 kiszállás után most egy hete rendesen működik kockásodás nélkül.
Családi házas övezetben az erősítőknél is találtak problémát, ill. a bejövő vezetékre raktak fel egy szűrőt.
A szerelők a végén már úgy jöttek mintha hazajönnének. :D
Az alapvető probléma az, hogy egyedül jön a szerelő és így meg nem mehet oszlopra. A másik meg alapból meg akarják magyarázni hogy csak nálad lehet a hiba. Az utolsó hibajelentéskor az ügyfélszolgának megmondtam hogy annyi szerelő jöjjön amennyi ahhoz kell, hogy a külső hálózatot tudják javítani mert nálam hiba nincs, de ha nem javul meg havi díj fizetés sincs.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#15334) heim


heim
tag

Sziasztok! Nekem ma a TV kiírta hogy új csatorna található....melyik lehet az mert nem vettem észre semmi változást a keresés után...de biztos én nem láttam esetleg lehet tudni mi a frissítés?

Csak Norrisz poénokhoz alapvető tudás szükségeltetik, Csak Norrisz a legkeményebb (PSN ID: Heimsz)

(#15335) seederking


seederking
őstag

Sziasztok

A tanácsotokat szeretném kérni.Tegnap hívtak a szolgáltatótól,hogy már rég hűséges előfizetőjük vagyok így kedvezményesen ajánlanak nekem egy csomagot. (tv,internet,telefon) (a telefon nem lényeg,nem is lenne bekötve)

Szóval eddig analóg volt a szolgáltatás (modem-koax kábvel-tv) ezt most lecserélnék nekem digitálisra settopbox-al.

Karácsonykor vettem lcd tv-t és néha 2 csatornánál azt vettem észre,főleg filmek alatt,hogy elmosódik a kép.De csak ennél a 2 csatornánál.Nem tudom ez megszűnne-e és mennyivel lenne jobb a képminőség.?

Az viszont nem tetszik,hogy így 2 távirányítóval kellene kinlódnom.+ ha én pl beállítom a tv-t hogy kapcsoljon ki x idő mulva akkor a settopbox bekapcsolva maradna?

2 ezer a különbség az előfizetői díj között de nem tudom megéri-e hosszú távon.Van valakinek tapasztalata ezen a téren?Mit tanácsoltok?

Az a helyzet,hogy már vagy 4 éve a jelenlegi csomagot használom és mikor költöztem és kint volt a szerelő kérdeztem is tőle,hogy van e jobb csomag.Erre azt válaszolta,hogy ne nagyon eröltessem a csomag váltást mert az enyém nagyon kedvező és nincs is már olyan ami csak tv-t és internetet tartalmaz.Szóval nem tudom mitévő legyek.

Ja igen beharangozta nekem az ügyfélszolgálatos,hogy 4 vagy 5 hd csatornát is foghatok.
Amik a követekzők duna m1 stb...k.ra nem érdekelnek:s

Még ide tartozik,hogy ma úgy állok döntés terén,hogy igénybe veszem az új csomagot viszont nem kell settopbox.
Nem akarok 2 távirányítóval bajlódni,kábelezni,még egy fogyasztót működtetni,stb.
annyi hogy mondták hogy így a videótár nem lesz elérhető de gondolom ugyan azok a filmek vannak rajta mint pl online oldalakon....így egyenlőre fölösleges(szerintem)

(#15336) Mate válasza seederking (#15335) üzenetére


Mate
nagyúr

Mediacard-al is kérheted. Bár többet tudunk segíteni, ha elmondod most milyen csomagod van és mit ajánlottak.

(#15337) club1 válasza seederking (#15335) üzenetére


club1
veterán

Ha CI+ kártyás tv-d van, akkor médiakártyát kell kérni és nem lesz STB. A digitális SD tv-nek nagyságrenddel jobb képe van, mint az analógnak.

(#15338) Apaxp válasza seederking (#15335) üzenetére


Apaxp
senior tag

Ezzel az igénnyel én a mediacardot választanám ha a TV CI+ fogadó hellyel rendelkezik. A HD csatikat ezzel is megkapod. A TV kompatibilitásra azért keress rá.

club1: megelőztél, nem frissítettem az oldalt mielőtt írni kezdtem :)

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#15339) pd


pd
tag

Azt árulja el nekem valaki, hogy a digitális tévézés terén mikor lesz végre olyan eszköz, mint az internetnél a router. Magyarul: elosztó után, ami megy a tévék felé kábel, az rá van dugva a (mondjuk) DEKÓDOLÓra, aztán ha akarom, annyi tévét kötök rá szétosztva a kábelt, amennyit nem szégyellek (illetve amíg annyira leromlik a képminőség, hogy nézhetetlen lesz), és mindegyiken tudom nézni a digitális adásokat meg a HD-csatornákat, ha már egyszer van bennük DVB-C meg DVB-T tuner. És úgy állítom be a csatornákat, ahogy akarom, ha akarok, kötök egy tévére DVR-t (akár UPC-st) stb.

Mert a tévézés terén a jelenlegi felállás olyan, mintha az internetet csak úgy használhatnám, ha előfizetek rá, aztán minden egyes nyomorult eszközhöz, amellyel netezni akarok, kellene bérelnem darabonként 500 vagy 1.000 Ft-ért egy KÜTYÜt, mert milyen már, hogy én több eszközzel is INGYEN hozzá akarok férni ahhoz a tartalomhoz, amiért egyszer már fizettem.

Egyáltalán van ennek valami műszaki gátló tényezője, vagy csak azért nincs így, mert akkor nem tudnának ennyi pénzt lehúzni az előfizetőkről?

(#15340) canniball válasza pd (#15339) üzenetére


canniball
nagyúr

Sanszos hogy az utóbbiról van szó. Központi dekóder ugyan nem tudom létezik-e, de a kódolatlan szolgáltató(k)nál annyi TV-n nézed az adást amennyin akarod.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#15341) seederking


seederking
őstag

Köszönöm a segítségeteket.

A mostani csomagom egy 30mb-os net és 29 csatorna. 5200ft
Amit ajánlottak az pedig a trio m (53 csatorna 60mb-os net)csomag.+ 500ft Hbo pack hozzáférés.
A hbo pack-ot nagyon jó árúnak találtam így erősen hajlok rá viszont a videótár elérése nem igazán éri meg nekem a box-al járó "kellemetlenségeket"
Szóval 2200ft-al több havi díj ezzel a kombóval,.

Annyi,hogy analógon van olyan csatornám ami ebben a digitális csomagban nincs.
Szóval gondolom ha nézni szeretném akkor kapcsolgatnom kell av/analóg között.
Mivel úgy tudom av-re lövi be magát a kártya.az ügyfszolgálaton azt mondták hogy megmarad az összes analóg csatorna amit eddig tudtam fogni.Csak ugye jó lett volna ha 1-2 csatorna miatt nem kellene kapcsolgati a tv -t.

[ Szerkesztve ]

(#15342) club1 válasza pd (#15339) üzenetére


club1
veterán

A műsorszolgáltatók jellemzően drágábban adják azoknak a műsorelosztóknak a csatornákat, akik nem tudják pontosan meghatározni, hány végberendezésen nézhetik azokat. Itt néhány, max. 10-20 Ft különbségről beszélhetünk, de ez 60 csatorna esetében már jelentős hátrány lehet egy kódoltan továbbító szolgáltatóval szemben.

(#15343) club1 válasza seederking (#15341) üzenetére


club1
veterán

Gondolom azt tudod, hogy digitális tv-hez a UPC-nél mindenképp kell 1-1 előfizetői kártyát használnod tv-nként, ezért ha nem kérsz STB-t, akkor médiakártyát kell kérned a digitális adások kikódolásához, mivel csak az M2 kódolatlan.

(#15344) seederking válasza club1 (#15343) üzenetére


seederking
őstag

Ezt nem igazán értem..(bocs)

Nem úgy néz ki az egész,hogy oké kérem a csomagot de nem settopbox-al hanem kártyával és így kártyát kapok sb helyett?Vagy most külön fizetnem kell a kártya "bérléséért" vagy nem értem.
1 tv van amihez 1 kártya kell amin az előfizetett csomag lesz nemde?

[ Szerkesztve ]

(#15345) club1 válasza seederking (#15344) üzenetére


club1
veterán

De, így néz ki, de nem úgy éreztem az eddigi hozzászólásaidból, hogy ezt tudod. Az analógról áttérőknek a kódoltság általában újdonság...
Konkrétan milyen pontos típusú tv-d van?

[ Szerkesztve ]

(#15346) Mate válasza pd (#15339) üzenetére


Mate
nagyúr

Technikai háttere adott és alkalmazzák is úgy tudom szállodáknál és hasonló helyeken.

A gond ott van, hogy egyfelől drága a készülék, másfelől nem éri meg a szolgáltatónak.

Sajnos nálunk azért is nehezen kivitelezhető a dolog, mert jó pár helyen előfizetne a másodikon Kovács Józsi, majd felezve a díjat áthúzná a kábelt a szomszédba is.

[ Szerkesztve ]

(#15347) Eliot99 válasza seederking (#15335) üzenetére


Eliot99
csendes tag

" ... Nem akarok 2 távirányítóval bajlódni... "

A dupla távírányító probléma nem probléma. Nekem már évek óta van settopboxom a UPC-től, és azóta nem is volt a kezemben a tv távkapcsolója, ugyanis a upc-s boxnak olyan a távírányítója, hogy betanítható, hogy felismerje a tv-t, és onnantól kezdve kezeli azt is, ergo 1 távírányítót használsz csak.

(#15348) seederking válasza club1 (#15345) üzenetére


seederking
őstag

Ilyen
Megkérdeztem az LG-t azt mondták mehet bele a kártya.

15345 -re válaszolva.Azt hittem hogy valami extra dolgot kell csinálnom használnom a hsz-ed alapján.
De gondolom semmi dolgom vele attól hogy kódolt egy adott csatorna.Mivel a kártya tartalmaz és elvégez mindent amiért fizetek az adott csomagban.Nem értek hozzá,átlag felhasználó vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#15349) Mate válasza seederking (#15348) üzenetére


Mate
nagyúr

UPC által is, hivatalosan támogatott a készülék. Úgyhogy nem lehet vele gond.

Ugyan úgy csinálsz egy csatornakeresést, csak nem analóg, hanem digitális csatornákat keresel. Onnantól kezdve a kártya magától kikódolja azt a csatornát, ami a csomagban szerepel.

Amivel számolni kell, hogy kicsit lassabb lehet a csatornaváltás, illetve bekapcsoláskor pár másodperc, mire képet kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#15350) pd válasza club1 (#15342) üzenetére


pd
tag

Értem. Csak akkor az a furcsa, hogy ezek szerint, mivel a UPC meg tudja határozni, olcsóbban kapja a csatornákat. Ezzel szemben mégis úgymond "bünteti" azokat, akik több készüléken is szeretnének digitális adókat nézni. És hát, most ahogy megnéztem, le vagyok maradva, mert nem +500 a plusz mediacard/mediabox ára, hanem +890. Ha meg netán van olyan elvetemült az ember, hogy két tévén is akar HD adást nézni, akkor meg csenegessen +1.550-et a HD opció 1.000 Ft-os alapdíján felül.

Na most a Gold 82 digitális csatornája ×20 Ft az még mindig csak 1.600 Ft többlet, ha ugye drágábban vennék a csatornákat.
A jelenlegi 23 HD csatorna ×20 Ft pedig nincs 500 Ft, és azért alapban fizet egy 1.000-est az ember.

Már ha minden egyes csatorna minden egyes előfizetőnek egy 20-assal többe kerülne. Már nem azért, de szerintem 100-ból 80 ember fizetné a nagyobb alapdíjat. Plusz nem érezné magát mindenki lehúzva, aki több tévén nézi az adást.

Hát nem tudom, jól számoltam-e, de azért ez erősen a lehúzás kategória, pláne hogy a választási lehetősége sincs meg az embernek (eléggé régi tévéadó-hatása van a dolognak, de lehet, hogy csak én vagyok eltévedve).

(#15346) mate3553: A kábelt egy elosztóval most is áthúzhatja bárki a szomszédba. Nálam is volt, hogy 3 tévére volt elosztva, az már tök mindegy. hol van az a 3 (pláne panelban).

Azt meg látod, nem tudom, mibe kerül egy-egy ilyen eszköz, elképzelhető, hogy átlag felhasználónak tényleg nem érné meg. De attól még felajánlhatnák a választási lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.