Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15801) TeeJay válasza kabelmania27 (#15795) üzenetére


TeeJay
félisten

nézd ha egyárban van a Cisco modemmel a TC modem+router kombó akkor utóbbival az egyszerű előfizetők jól járnak ha 1-2 laptop meg 1-2 okostelefonjuk van. nem tukmálnak rájuk 12ezerért media markt-ban gagyi routereket... aki meg komolyabban akar az bridge módba vágja és mögé teszi a sajátját.
mondom vidéken szüleimnél 3szintes családi házban semmi különbséget nem látok a TP-Link 841ND-hez képest pedig azon 2x5dBi antenna van. teljesen jól működik a wifi amit öcsém használ 54-es wifis laptoppal meg 1 okostelefonnal és 1 tablettal
simán jól ment és ingyen volt. arról nem beszélve hogy 2 eszköz helyett már csak 1 van az asztalon
vettem már CAT5e kábelt is úgyhogy öcsém laptopját bekábelezzük és gigabiten fogja használni
nekem stabil volt a wifi, torrentezést is vitte csutkán ha a WMM-et és az energiatakarékos WMM-et kikapcsoltam.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15802) töky76 válasza TeeJay (#15801) üzenetére


töky76
tag

Ugyanez van a t-nél, az átlag felhasználót teljesen kielégíti az általuk adott eszköz, de aki kicsit mélyebbre akar menni, vagy egy szimpla Nat hibát akar megoldani az röghöz van kötve, a t-home-nál mindenképp, mert a zte zxds931vii-t nem lehet bridge módba rakni, és ez gáz. Annak viszont örülök hogy a upc-nél lehet bridge módot választani és kész is. :)

(#15803) kabelmania27 válasza TeeJay (#15801) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, igazad van ettől független ha a kettőt hasonlítjuk akkor inkább a drágább Cisco modemet választanám:)

[ Szerkesztve ]

(#15804) TeeJay válasza kabelmania27 (#15803) üzenetére


TeeJay
félisten

oké és ha nincs miből választani mert csak TC-t hoznak? akkor visszamondod a szolgáltatást inkább? :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15805) tthom válasza TeeJay (#15793) üzenetére


tthom
senior tag

Azt nem tudod, hogy ez vonatkozik-e olyan esetre is, ha az ember WIFI opciót rendel meg? Amúgy milyen ez a TC? Használható?

(#15806) TeeJay válasza tthom (#15805) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor még 1x hogy mindenki megértse :D
idén január 2.-án szüleimnél Egri körzetben (kisközség) hibabejelentés után szerelő jött modemet cserélni
ismétlem a szavait, "nem tud mást adni mert már csak ilyen lesz mindenhol, utasításba kapták, csakis oda tehetnek Cisco sima modemet akinek nincs csak telefon"
ennyi
aki wifi opciót kér az is TC-t kap akinél meg modemet cserélnek az is TC-t fog kapni

és mint írtam tökéletesen működik, torrent nem fektette meg a wifit sem pedig egész éjszaka küldtem neki több száz szálon, a vétellel sem volt gond, simán bírta a családi házban mindenhol.
nálam bevált :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15807) kabelmania27 válasza TeeJay (#15806) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mi történik ha valakinél sokadik Tc mondja fel a szolgálatot?

[ Szerkesztve ]

(#15808) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#15807) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így járt! Kap egy n+1. darabot! :)

(#15809) TeeJay válasza kabelmania27 (#15807) üzenetére


TeeJay
félisten

a minőség ellenőrzést majd az előfizetők végzik el a gyár helyett :)
nekem tökéletesen működött, ha más kifog egy rossz példányt majd bejelenti és kimennek cserélik másikra. ha UPC-nek ez megéri akkor gondolom annyival olcsóbb a TC a Cisco-tól máskülönben nem rendelnének olcsóbb gyártótól cuccot.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15810) tthom válasza TeeJay (#15806) üzenetére


tthom
senior tag

Értem, köszönöm. :)

(#15811) horush válasza kabelmania27 (#15807) üzenetére


horush
addikt

Ez valami konkrét példa?

(#15812) Treck válasza TeeJay (#15806) üzenetére


Treck
aktív tag

Szombathelyrol is ugyanezt tudom mondani. Amikor csomagvaltas miatt modemcsere is szuksegesse valt, akkor en is TC-t kaptam. Rakerdeztem, hogy nem lehetne-e cisco-t, mire a szerelo azt mondta, h sajnos nem, mindenhova mar ezt viszik (csere eseten erre cserelnek, uj elofizeto eseteben ilyet visznek ki). Meg is mutatta, az autojaban csak TC modemek voltak :) Illetve annyit mondott meg, h uzleti elofizetoknek meg - de ki tudja meddig - cisco-t visznek.

Egyebkent, le is kopogom (kopp-kopp-kopp), tobb mint fel eve hiba nelkul teszi a dolgat. Igaz, kb 2 het utan kellett az adapteret cserelni, de azota mar azzal sincs gond.

http://google.treck.hu

(#15813) kabelmania27 válasza TeeJay (#15809) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Majd ha bevezetik a saját modem lehetőséget (mint USA-ban pár szolgáltatónál) és akkor bármilyen ed3 modemmel lehet netezni:)

[ Szerkesztve ]

(#15814) TeeJay válasza kabelmania27 (#15813) üzenetére


TeeJay
félisten

nem hinném hogy szüksége lenne rá! most ők biztosítják a modemet, nagy tételben kamion számra biztos olcsóbb, ráadásul így a saját hálózatukon max 3-4féle modem üzemel így kevésbé van szívás vele.
legjobban akkor járnának ha már mindenki át lenne állítva ED3-ra bár a csak telefonos ügyfeleknek túl drága mulatság lenne kitenni egy mindenes eszközt amikor csak a telefon portot fogják használni.
arra leszek majd kíváncsi mikor fogják a 16/4-es modemeket behozni a 240-es csomaghoz, és már csak azért sem járható az út a saját modem felé mert ha az előfizető nagyobb csomagra fizet akkor mindig cserélhetné a modemet mert pl a 8/4-es már kevés lesz mondjuk egy 3-400megabites sebességhez.

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15815) club1 válasza Treck (#15812) üzenetére


club1
veterán

Mi február elején - üzleti előfizetőként - már csak Technicolor-t kaptunk.

(#15816) facan válasza kabelmania27 (#15813) üzenetére


facan
tag

Válaszoltam, bocsi a késlekedésért :)

(#15817) kabelmania27 válasza TeeJay (#15814) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Én is úgy látom hogy átlagos használatra megfelel a Technikolor, ismerősnél koliba tökéletesen működik többen használják a 60/6-ot wifin kapcsolódnak, nem szokott lefagyni a letöltéstől. Előbb utóbb biztos lesznek újfajta modemek, engem az érdekelne, hogy a jövőben milyen netcsomagok lesznek. Korábban mindig négy csomag volt most 240-es bevezetésével öt lett.
facan: Semmi gond:)

[ Szerkesztve ]

(#15818) TeeJay válasza kabelmania27 (#15817) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem nem mostanság fognak átalakulni a csomagok mivel ősz óta van 240 megabit és az is köhög néhol... ettől több nem is kell, ellenben 16/4-es modemet adhatnának azoknak akik a legnagyobb csomagra fizetnek elő. a többieknek tökéletes a TC és legalább ingyen van a router is hozzá

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15819) kabelmania27 válasza TeeJay (#15818) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen ha jól tudom kábelneten UPC-nél van a legnagyobb letöltési sebesség.

(#15820) mlinus


mlinus
őstag

én most léptem át a 300 gigát de még emailt se kaptam.. 80%ról se. kimaradok a buliból.. :( :DDD

(#15821) devil-k válasza mlinus (#15820) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ne viccelj már. :DD Nézd meg a többieket, hogy milyen adatforgalmat produkáltak. Vagy nézd meg az enyémet, amit pár hozzászólással fentebb raktam be. :D Kispályás vagy. :D :D

- mozi bolondéria -

(#15822) mlinus válasza devil-k (#15821) üzenetére


mlinus
őstag

azt tudom, de elvileg az emaileknek attól még jönnie kéne :D

(#15823) kaszaf válasza mlinus (#15822) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Nincs logika a levél küldésükbe szerinem. Évekig semmi, hirtelen 2-3 levél, ezután hónapokig újra semmi. Adatforgalom végig szinte ugyan az (600-800 giga közötti / hónap). Ez saját példa.

[ Szerkesztve ]

(#15824) devil-k válasza mlinus (#15822) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nah, majd beszólok már nekik, hogy küldjék neked! Mi is az ügyfelazonosítód? ;] ;]

- mozi bolondéria -

(#15825) kabelmania27 válasza mlinus (#15822) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ne aggódj ami késik nem múlik:D

(#15826) Mate


Mate
nagyúr

Off,de talán itt kapok leghamarabb választ.

Deluge-ban hol lehet beállítani, hogy automatikusan elinduljon?

[ Szerkesztve ]

(#15827) horush válasza mlinus (#15822) üzenetére


horush
addikt

Szerintem csak kimagaslóan nagy forgalomra küldenek, nekem is 6-700GB szokott lenni havonta, nem küldtek még sosem. :)

(#15828) töky76


töky76
tag

Sziasztok, akkor mi a helyzet ha magam szeretném összeszerelni a modemet stb., tehát nem hívnék szerelőt, viszont a gépemen nincs ethernet port?! Így akkor nem tudom bergisztrálni a modememet, ugye? bocsi a láma kérdésért de eddig csak adsl-t használtam. (2013-as macbook pro)

(#15829) TeeJay válasza töky76 (#15828) üzenetére


TeeJay
félisten

van routered? mert akkor kapásból kösd rá és csatlakozz a routerre a MAC-ről
aztán úgyis azzal indul a buli hogy bejön a modem reg. oldal

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15830) töky76 válasza TeeJay (#15829) üzenetére


töky76
tag

Van.
Köszi

(#15831) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Most a Upc-s kütyü bridge-Ben van és egy 1043 osztja a netet.
Olyant lehet csinálni, hogy kábelen menjen a Upc-ből a Pc-be a net, az 1043-át meg továbbra is wifi-nem használni?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#15832) kabelmania27 válasza adamssss (#15831) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Persze, max 3 mac cím mehet egyszerre. Azt is csinálhatod hogy a modemet visszakapcsolod router üzemmódra és a saját routert dhcp kiosztását átállítod 192.168.2.x-ra.

[ Szerkesztve ]

(#15833) adamssss válasza kabelmania27 (#15832) üzenetére


adamssss
veterán

Az 1043 wan-portjara menjen a kábel, a Upc-s eszközből?

A Upc osszon 192.168.1.x
1043 192.168.2.x

Ez így jó lesz?
Ám h tudom vissza rakni rótt erre, mert nem igen tudom pingelni...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#15834) TeeJay válasza adamssss (#15833) üzenetére


TeeJay
félisten

látom szereted bonyolítani a helyzetet :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15835) kabelmania27 válasza adamssss (#15833) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, jó lesz így, saját eszköz wan porját kösd össze a modemmel.
192.168.100.1 címen bejön a modem oldala bridge mód esetén.
Úgy is jó ha nem állítod vissza a modemet router módba, három mac cím mehet egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#15836) adamssss válasza kabelmania27 (#15835) üzenetére


adamssss
veterán

Es a wan connection type min legyen? (Ugye most dynamic ip-n van)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#15837) kabelmania27 válasza adamssss (#15836) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az maradjon azon.

(#15838) facan


facan
tag

Valaki esetleg tudja pontosan hogy a UPC hálózata most HFC vagy tisztán koax?
(leszámítva esetleg a node-ok utáni rövid üvegszálas szakaszokat)

(#15839) kabelmania27 válasza facan (#15838) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

HFC, fejállomás és node között optika, node-erősítő-előfizetői szakasz koaxos.

(#15840) facan válasza kabelmania27 (#15839) üzenetére


facan
tag

Köszi az infót!

Beszélgettem a UPC szerelővel tegnap délelőtt, és mondott pár érdekes dolgot.
Többek között megemlítette, hogy elkezdődtek a tesztelések az új díjcsomaghoz, ami előreláthatólag 500 mbites lesz lefele irányban. Felfele menőt nem mondott...
Állítólag 32 lefele menő és 16 felfele menő csatorna lesz összefogva ha kijön a csomag.

Gondolom még nagyon sok mindenen múlik az egész és a UPC-nek is fejlesztenie kell a hálózatán (a modemcserékről nem is beszélve)

Nem tudom ki tud (és mire :) ) kihasználni ekkora letöltési sebességet, kifejezetten a 300GB-os vészharangot figyelembe véve......

(#15841) TeeJay válasza facan (#15840) üzenetére


TeeJay
félisten

úgy tudom a CMTS tud 32/8 stream-et szóval 16/4-es modemet hozhatnak, 32-es talán nincs is még de lehet már azóta adtak ki, fene se tudja.
500megabit 300gigás korláttal igazán vicces lesz :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15842) _Csaba_ válasza facan (#15840) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Na komoly hogy új csomagokról lehet hallani. Szerintem a mostani csomagok is rendben vannak. Esetleg ha már emelnek akkor a feltöltésen kéne emelni minden csomagnál, a lefele irány felőlem maradhatna.

(#15843) Sanya válasza TeeJay (#15841) üzenetére


Sanya
nagyúr

másfél óra alatt elérhető lesz csak lefele irányban.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#15844) adamssss válasza kabelmania27 (#15835) üzenetére


adamssss
veterán

Ha ezt tudtam volna h mukodik akkor nem mentem volna bele ebbe a router cserelgetesbe. Mindegy. A lenyeg az, hogy most minden mukodik, van stabil jo wifi, es kabelen 240 mbit. Azt hiszem amig valamelyik eszkoz nem dobja be a torulkozot marad ez a felallas.
Koszonom szepen a segitseget. :R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#15845) kabelmania27 válasza adamssss (#15844) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincs mit:)

(#15846) gduck válasza facan (#15840) üzenetére


gduck
addikt

Facebookho jó lesz :DDD Inkább a Horizon jönne már :D

[ Szerkesztve ]

(#15847) Tido válasza gduck (#15846) üzenetére


Tido
aktív tag

Igen, Horizon engem is érdekelne, és már ideje is lesz. Úgy emlékszem azt mondták 1-2 éven bevezetik Európában is, nem csak a hollandoknál marad. Engem nem hozott lázba a digitális TVzés - pontosabban máshogy digitalizálok :) - de ha lenne Horizon, azt hiszem ez gyorsan megváltozna..

Meg egyébként tényleg a feltöltési sebességet kellene változtatni a felhő világában... Tudtommal ennél a szabványnál nincs annyira lekorlátozva a feltöltési sebesség maximum aránya mint az ADSLnél.

[ Szerkesztve ]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#15848) canniball válasza Tido (#15847) üzenetére


canniball
nagyúr

Én azt olvastam Svájcban, Németországban és az íreknél is van Horizon, nem csak a tulipánok földjén.
Amúgy tudatlan vagyok, világosítsatok már föl: miért várja úgy mindenki ezt a kütyüt mint a Messiást?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#15849) Tido válasza canniball (#15848) üzenetére


Tido
aktív tag

Régen néztem már meg, de kb annyi, hogy erősebb, szebb, okosabb. :)
Bővebben: google :)

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#15850) Tido válasza canniball (#15848) üzenetére


Tido
aktív tag

Itt van egy teszt róla: http://www.hwsw.hu/hirek/49035/upc-horizon-set-top-box-belteri-mediacenter-kiprobaltuk-teszt.html

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.