Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15101) SteveL válasza TeeJay (#15100) üzenetére


SteveL
aktív tag

Nekem nem nagyon tudnak olyat ajánlani, amit elfogadnék majd. És majd én kiszámolom, hogy mennyit fizetek miért. Ha nem fogadják el, még jobb. :DDD

(#15102) Jamboo529 válasza kabelmania27 (#15092) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Bizony mondom néktek: örüljetek a 300GB-nak amíg még van. :)
Gondoltam megnézem mi a helyzet más országokban a UPC háza táján, vajon ott is 300GB-e a 300GB.
Vegyük pl. a holland UPC-t. Ahogy néztem, ott is 50-120, meg talán 200mbit-es netre lehet előfizetni. Az árakba most ne menjünk bele, meg a hálózat kiépítettségébe.

Jobban érdekelt a dolog ÁSZF része. És itt jön a különbség: hosszas keresés után mindössze ennyit találtam az extrém használatról.
Holland nyelvben kevésbé jártas embereknek mondanám, itt kb. csak annyi van benne, hogy - a magyar aszfhez hasonlóan - aki más kárára túlterheli a hálózatot, annak szól a UPC, hogy ejnye-bejnye, majd ha továbbra is fenntartja a tevékenységet, akkor joga van bármiféle jogsértés nélkül a sebességet korlátozni, díjat emelni, vagy épp a szerződést megszüntetni. Viszont konkrét mértékegységet nem találtam. Szóval itt a UPC akár "10GB" után is kötekedhetne, ha azzal a hálózatot indokolatlanul túlzott mértékben igénybe veszi az előfizető.

Remélhetőleg ezt nem olvassa az itthoni UPC, mert ha innen vesznek ötletet ASZF módosításhoz, akkor mindenki engem fog megkövezni. :D

Szóval én is kevésnek találom a 300GB-ot a jelenlegi sebességekhez, de eddig legalább tuti! :)

[ Szerkesztve ]

(#15103) khorvat válasza Jamboo529 (#15102) üzenetére


khorvat
senior tag

Az tuti ha komolyan figyelni fogják a 300GB-ot akkor alacsonyabb csomagra váltok, ebben az esetben elég a legkisebb netcsomag is! Ők kevesebb pénzt kapnak tőlem, vagy szolgáltató váltással éppen semmit, netezésre elég a 30Mbit is a router úgyis megy egésznap nekem mind1, hogy 2 óra alatt jön le amit szedek vagy 1 nap, míg alszok is dolgozik a vas! Ritka az , hogy vmi hamar kell és nagy méretű!

(#15104) Nxn908xxx válasza TeeJay (#15100) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Be van kapcsolva. Vagy épp ki kell kapcsolni?

(#15105) Nxn908xxx válasza Nxn908xxx (#15104) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Na kikapcsoltam mind a kettőt amit mondtál, most sokkal jobb! Köszi! :R

(#15106) club1 válasza khorvat (#15103) üzenetére


club1
veterán

Én is elkezdtem tavasszal kavarni a 3 szolgáltatásommal. Konkrétan egyet (telefon) meg akartam szüntetni, egyet pedig olcsóbb kategóriába váltani. Az eredménye az lett, hogy kb. 1000 Ft-al lett magasabb a fizetendő havidíj mivel meglévő előfizető vagyok, lefelé módosítottam, így örülhetek neki hogy nem a listaárakat kaptam mert hűséget vállaltam. Szóval a lefelé váltással nem ijeszted meg őket, max. a szolgáltatóváltással, ami nálam csöbörből vödörbe (T optika van iptv-vel és elszállt árakkal).

(#15107) HofiZoli


HofiZoli
senior tag

Cisco epc 3925 új firmet kapott. Lestem hogy miért szállt el a net, de mire megnéztem visszajött.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#15108) Gubek-Einste válasza HofiZoli (#15107) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mi az új verzió adatok, hogy tudjam ha megjön?
MAC alapján IP osztás működik már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15109) HofiZoli válasza Gubek-Einste (#15108) üzenetére


HofiZoli
senior tag

passz, nálam bridge módban van, sose kutyultam ennyire bele..

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#15110) Gubek-Einste válasza HofiZoli (#15109) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Verzió adatok mik, azt látható a státusz lapon.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15111) menalcas


menalcas
őstag

Helló mindenki!
Szeretném kicserélletni a régi Webstar ( Scientific Atlanta) modemem mert állandóan dobál, olvastam itt hogy más is járt így és kicserélik, az érdekelne hogy csak simán felhívom őket és majd kijönnek kicserélni vagy nem ilyen egyszerű ? :R

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#15112) kabelmania27 válasza menalcas (#15111) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Először nézd meg a modem értékeket a 192.168.100.1 címen

(#15113) HofiZoli válasza Gubek-Einste (#15110) üzenetére


HofiZoli
senior tag

eddig áprilisi volt, ez októberi.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#15114) Gubek-Einste válasza HofiZoli (#15113) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kicsit pontosabban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15115) menalcas válasza kabelmania27 (#15112) üzenetére


menalcas
őstag

És mit kéne majd látnom pontosan ?

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#15116) facan


facan
tag

Most ez a helyzet :)

(#15117) kabelmania27 válasza facan (#15116) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek:)

(#15118) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Ugye kikapcsoltam a WMM energiatakarékos módot. Így elég jó a jele a 7200 wifijének, de valamiért egy idő után szépen lecsökken a sebesség. Ilyenkor ha bekapcsolom a WMM-et, majd ki, akkor megint jó az adatátvitel. Ez mitől lehet? Találkozott már valaki ilyennel?

(#15119) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. kérdésem a kövi. upc mobilnetet akarok majd igényelni. kérdésem. lehet e olyat hogy pl 2 készülékben szeretném használni, hogy 2 készülékem van, 1 előfizetés, és 2 sim kártya az 1 előfizetéshez. köszi a segítséget :) mik a vélemények a upc mobilnetröl? mennyire stabil,mennyire jó, megbízható? :)

(#15120) devil-k válasza bb.bocs (#15119) üzenetére


devil-k
nagyúr

"1 előfizetés, és 2 sim kártya az 1 előfizetéshez"

Úgy tudom, hogy nem. Annak idején a T-Home-nál én is szerettem volna ilyet.

A többi részéről nem tudok nyilatkozni. :U

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#15121) bb.bocs válasza devil-k (#15120) üzenetére


bb.bocs
őstag

aha.pedig ez nekik semmi +t nem jelentene... na mind1. ha nem akkor nem :D

(#15122) Intruder2k5 válasza bb.bocs (#15119) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez egész biztos, hogy nem lehetséges! Nekik ebben semmi üzlet nincs! Több készülék, több előfizetés...

(#15123) bb.bocs válasza Intruder2k5 (#15122) üzenetére


bb.bocs
őstag

hát de nem is veszitenek vele semmit.
egy családban 1 cimre nem lehet pl 3 elöfizetés ,ha 3 tablet van pl, és 1 upc kártya... akkor azt hogy oldják meg? :D ( ja osztd meg... és ha nincs otthon mindenki mindig :D ) nem tudom miért nem megoldható,hisze elméletben nem veszitenek vele semmit. ha lemegy az adatkeret, úgyis lassítanak. na mind1 :)

(#15124) bb.bocs


bb.bocs
őstag

mit találtam

Rendelhetek egyszerre több SIM kártyát?

Egyéni előfizetők összesen 3 db upc mobilinternet szolgáltatással rendelkezhetnek egyidejűleg.

magyarul 1 előfizetönek lehet 3 féle mobilnet elöfizetése is?... jól értem?

(#15125) club1 válasza bb.bocs (#15121) üzenetére


club1
veterán

Dehogynem. A két sim kártya két cellán lóghat fent egy időben, vagy egy cellát terhel duplán. A két sim kártyához két hívószám kell (ezért a Vodafone fizet állambácsinak). És végül amit már mások is leírtak: A két sim kártya helyett akkor nem vennél két külön előfizetést dupla áron.
Egyébként a UPC mobilnet pont annyit teljesít, mint ugyanott a Vodafone mobilnet (gyakorlatilag a legnagyobb földrajzi 3G lefedettségük van). Annyi, hogy 7.2 Mbps-ban maximalizálva van a használata, de mondjuk havi 1-6 GB adatforgalomhoz ez is sok...

(#15126) club1 válasza bb.bocs (#15124) üzenetére


club1
veterán

Lehet persze, 3x-os pénzért...

(#15127) kabelmania27 válasza bb.bocs (#15124) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mivel egy előfizető max hármat rendelhet ezért kérhetsz kettőt.

(#15128) Intruder2k5 válasza bb.bocs (#15124) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A mobilinternet szolgáltatás mint fogalom, az előfizetést jelenti, és nem sim kártyát! Ergo három mobilinternet szolgáltatás az annyi mint három mobilinternet előfizetés!

(#15129) bb.bocs válasza club1 (#15126) üzenetére


bb.bocs
őstag

ez csodás. más szolgáltatónál pl tvnél létezik társkártya +500ft ért max / hó. mlyen egyszerű :D bár gondolom a mobilhálózat más...azért köszi.igy tárgytalan

(#15130) Intruder2k5 válasza bb.bocs (#15129) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

TV-hez itt is létezik második, sőt akár harmadik mediacard, vagy box, azonos előfizetésen belül, némi plusz díjért!

Egy mobilinternet szolgáltatáshoz azonban sehol nem fogsz két sim-et kapni, mert ez műszakilag kivitelezhetetlen! Nem lehet két sim kártyának egy telefonszáma!

[ Szerkesztve ]

(#15131) devil-k válasza bb.bocs (#15129) üzenetére


devil-k
nagyúr

A kettő azért nem ugyanaz. :DD Nem mindegy, hogy 2x 240 mbit-es netet rendelnek pl. 1 bérházba, vagy 240 mbit-es netet dobják kétfelé wifin (vagy még tovább ;] ) ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#15132) bb.bocs válasza devil-k (#15131) üzenetére


bb.bocs
őstag

persze, de itt 1 elöfizetön belül,1 háztartásban élökről beszéltem most konkrétan. az más téma ha vlki megosztja a szomszéddal stbstb :D

(#15133) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Valaki segítene nekem abban hogy hogyan kell egy TP-Link wifire rákötni a TC7200 routert?
Addig megvagyok hogy a switch opciót bridge üzemmódra állítottam és kikapcsoltam a wifit a TC-n. Rádugtam a tp-linkre de nem akart jelet adni. A wifi adón is kell állítani valamit?
Előre is köszönöm! :R

(#15134) Intruder2k5 válasza bb.bocs (#15132) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De ez nem akarat kérdése! Egyszerűen nem lehet egy telefonszámhoz több kártyát használni, mert akkor nem tudná a központ, hogy melyik adatcsomagot melyik sim kártyának küldje, ez pont olyan, mint ha számítógép hálózaton több azonos ip cím lenne!

(#15135) kabelmania27 válasza Nxn908xxx (#15133) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tp link wan portjába kösd a Technikolort utána elvileg mennie kellene.

(#15136) Nxn908xxx válasza kabelmania27 (#15135) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Oda kötöttem de nem akar. 2 netem van, a régebbi van most a tp-linkre dugva, azzal működik. Kihúztam, beledugtam a TC-t de jelet nem ad.

(#15137) kabelmania27 válasza Nxn908xxx (#15136) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Indítsd újra a TC-t és a tplinket is.

(#15138) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Másnál van RTL Klub HD?
Nálam, Bp XVII., nincsen de SD változat és a több HD adó megy.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15139) Treck válasza Intruder2k5 (#15134) üzenetére


Treck
aktív tag

De lehetseges, technikailag is... A T-nel van is ilyen, ugy hivjak hogy: 'DuoNet SIM kártya'...

http://google.treck.hu

(#15140) Intruder2k5 válasza Treck (#15139) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De gondolom a második SIM kártyának ott is más a száma, még ha a felhasználható adatmennyiségen osztozik is a főkártyával!

(#15141) Treck válasza Intruder2k5 (#15140) üzenetére


Treck
aktív tag

Itt elsosorban a mobilinternet hasznalatarol / megosztasarol volt szo, nem pedig a telefonalasrol, mivel a UPC csak mobilnetet nyujt, "mobiltelefont" nem.

http://google.treck.hu

(#15142) Intruder2k5 válasza Treck (#15141) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De az adatkártyának is van száma, még ha hanghívás nem is bonyolítható rajta!

(#15143) Treck válasza Intruder2k5 (#15142) üzenetére


Treck
aktív tag

Sohasem a telefonszam azonositja a kartyat/elofizetot... Nezz utana a technologia mukodesenek.

http://google.treck.hu

(#15144) blakey válasza Gubek-Einste (#15138) üzenetére


blakey
titán

Van. Nálad rendbe jött?

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#15145) Gubek-Einste válasza blakey (#15144) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Már vissza jött.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15146) Intruder2k5 válasza Treck (#15143) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet, hogy ebben a részben igazad van, nem vagyok GSM szaki, de szerintem akkor is kell hozzá telefonszám, vsz szám nélküli SIM kártya nincs!

(#15147) Treck válasza Intruder2k5 (#15146) üzenetére


Treck
aktív tag

De van :) Amikor elotted kibontjak, akkor meg nincs szama. Azt utolag rendelik hozza. Kiveve a feltoltokartyakat, ahol eleve megtortenik mar az osszerendesel (a SIM kartyanak van egy hosszu szama, ez azonosit mindent es mindenhol, nem a telefonszam).

http://google.treck.hu

(#15148) blakey válasza Treck (#15147) üzenetére


blakey
titán

Egy kártyához 1 szám tartozik. Több nem lehet hiszen a rendszer nem tudja, hogy épp melyiket kapcsolja. :) Egy előfizetéshez lehet több kártya de mindegyiknek más lesz a száma, ún. flotta.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#15149) Intruder2k5 válasza Treck (#15147) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jaj istenem, elbeszélünk egymás mellett! Működő SIM kártya nincs szám nélkül! Nyilván amikor a műanyagüzemben kipréselik a kártyát, és belenyomják a chipet, akkor sincs száma! De tudod mit, tök mindegy is az egész, mint mondtam, lehet, hogy a technikai részletekben igazad van, nem foglalkoztam sosem elmélyülten a GSM működésével, de kár a szavakon lovagolni, és a részleteken vitázni, az eredeti kérdés az volt, hogy kaphat-e a upc mobilnet előfizetéshez két kártyát...?! Ez pedig itt egy előfizetéssel nem opció, függetlenül a technikai részétől!

(#15150) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#15149) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kiegészítésként: Ismerős mobilnet előfizetéséhez tartozott szám sms-t lehetett küldeni vele, lehet hogy szolgáltatónként csomagonként eltér, az a lényeg hogy max három sticket lehet kérni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.