Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15751) devil-k


devil-k
nagyúr

Nah, megérkezett a 80%-os "fair use policy" levél.... :D Az első! Pedig még csak december 16. óta vagyok UPC-s. :U

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#15752) Gubek-Einste válasza devil-k (#15751) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A januárt egy "kicsit" megnyomtad :D

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15753) devil-k válasza Gubek-Einste (#15752) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hát, na! Be kellett szereznem a BD50-ket a régi lebutított/mókolt mkv-k helyett. ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#15754) blakey válasza hobbiletolto (#15750) üzenetére


blakey
félisten

Két epc 3925 között is van különbség, nálam 2 féle járt az egyik gyenge volt, minden szempontból és "szerencsére" megadta magát 3 hónap után, kaptam helyett egy másikat és sokkal jobb volt az utóbbi, rendesen működött az 5GHz, a 2,4GHz is erősebb, jobb lett.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#15755) tthom válasza kabelmania27 (#15729) üzenetére


tthom
senior tag

A gépem volt a ludas.. Megnéztem egy másik gépet közvetlenül a modemre kötve és hozza a megfelelő tempót. Az enyém úgy sem ment. Leszedtem a hálókártya drivert, újratelepítettem és ismét megy.. Valami elronthatott valamit.

Köszönöm mindenkinek!

:R

(#15756) TeeJay válasza devil-k (#15751) üzenetére


TeeJay
félisten

szép kis lícser vagy :-p tessék seedelni is nem csak letölteni mindent :D
akkor fognak ám csak igazán hívogatni hogy sokat tekered a hálózatot :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15757) horush válasza hobbiletolto (#15747) üzenetére


horush
addikt

Nem hiszem, hogy cserélik, amíg működik. Az tény egyébként, hogy a TC7200 wifi jele jóval erősebb a Ciscoénál.

(#15758) balage25 válasza hobbiletolto (#15747) üzenetére


balage25
senior tag

Bejelented a 1221-en, hogy nem megfelelő a wifi, és simán kicserélik hibajavításban, még fizetni sem kell érte.

(#15759) Uthenger válasza balage25 (#15758) üzenetére


Uthenger
aktív tag

vagy inkább 2 kattintással átrakják bridge módba a modemet :D

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#15760) balage25 válasza Uthenger (#15759) üzenetére


balage25
senior tag

cinikusak vagytok :K

(#15761) _Csaba_ válasza devil-k (#15751) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Azigen, jó nagy adatforgalmat generáltál. Egy hónapba többet generálsz mint én 2év alatt :DD

(#15762) devil-k válasza _Csaba_ (#15761) üzenetére


devil-k
nagyúr

:DDD :DDD
Megcsúszott a kezem! :Y ;]

- mozi bolondéria -

(#15763) daniel2121 válasza devil-k (#15753) üzenetére


daniel2121
senior tag

Te kis gyüjtögető. :)

(#15764) szimcsi válasza hobbiletolto (#15747) üzenetére


szimcsi
senior tag

Nekünk egy másik házban Cisco epc3925 volt, még a buszmegállóból is ment a wifi,
most Tc van (más ház mondjuk), ha kimegyünk a lakás bejárati ajtón, már alig érezhető:(

[ Szerkesztve ]

XP

(#15765) TeeJay válasza szimcsi (#15764) üzenetére


TeeJay
félisten

érdekes nekem meg teljesen jól megy. 3 szintes családi ház 3. szinten van a TC, egy emelettel lentebb is jó a jel földszinten szintén pedig csak 20MHz-re volt téve tehát a tablet 65megabiten csatlakozott
szerintem teljesen jó kütyü az, csak rendesen be kell állítani aztán megy az gond nélkül.
nálam a torrent sem fektette meg a wifi-t, LAN-on főleg nem szóval megérte. :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15766) blakey válasza szimcsi (#15764) üzenetére


blakey
félisten

Mint írtam, többféle (rev) fordult meg a upc-nél, nálam konkrétan 2 féle volt, egyik gyengébb, még 5GHz-et sem tudott, a másik meg gyakorlatilag hibátlan (kopp-kopp), erős a jel, nem szakadozik, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#15767) tthom


tthom
senior tag

Azt tudja valaki, hogy az UPC mi alapján azonosít a hálózatán? Ugye netnél be kell jelentkezni és azt a mac addresst azonosítja. De mi van a telefonnál? A modem mac címe van hozzárendelve az ügyfélhez? Csak amiatt, ha mondjuk ki szeretném házilag cserélni a modemet egy másikra.

(#15768) kungzi


kungzi
veterán

Szerintem nem fog felengedni a hálózatra más modemmel, csak a saját upc-sel.

(#15769) tthom válasza kungzi (#15768) üzenetére


tthom
senior tag

UPCos, csak a neten fellelhető EPC3925ösökből lenne egy, némi antenna mod-al, amit ugye UPC tulajdonúval nem lehetne. Szeretek barkácsolni. :)

[ Szerkesztve ]

(#15770) Intruder2k5 válasza tthom (#15767) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen a modem MAC címét regisztrálják a hálózaton, minden esetben! Netnél is! A kliensét már régen nem... Így aztán elviekben nem tudsz saját eszközt használni, de mégis voltak rá példák, akinek sikerült regelni! Viszont ez bizonytalan, nem lehet tudni előre, hogy fog menni, vagy se!

Egy EPC3925-ről olvastam itt a fórumon, amit bekötöttek és ment, pedig vadiúj volt, semmi köze sem volt UPC-hez előtte! Nekem is működött a régi ED2-es Thomson amikor próbáltam, amit az előző szolgáltatótól örököltem meg, és azóta is nálam van! De van akinek nem sikerült mindez!

[ Szerkesztve ]

(#15771) tthom válasza Intruder2k5 (#15770) üzenetére


tthom
senior tag

Okés, akkor ez felejtős, ha szinte esélytelen, akkor csak a barkácsolás miatt nem veszek egyet, ha úgyse tudom utána kipróbálni. :)

(#15772) szimcsi válasza TeeJay (#15765) üzenetére


szimcsi
senior tag

mit kéne állítgatni, hogy esetleg optimálisabb legyen?: (wifi-vel kapcsolatosan)
Én sose használtam a wifit (párom szokta) ezért nem is figyeltem sose, de most elég feltűnően gyengébb, de lehet beállítás kérdése?!

XP

(#15773) canniball


canniball
nagyúr

Nálunk cca. egy órája megint elszállt a szolgáltatás, az üfsz. tud róla hogy központi hiba, előreláthatólag este felé lesz belőle valami. Kéne már ide egy viharbiztos rendszer...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#15774) horush válasza canniball (#15773) üzenetére


horush
addikt

Itt is természetesen, nevetséges.. Mostantól, ha lesz egy kis szél meg fog szűnni minden szolgáltatás?

(#15775) TeeJay válasza szimcsi (#15772) üzenetére


TeeJay
félisten

rendes csatornát választani, 20 vagy 40MHz-et kitapasztalni, WMM és energiatakarékos WMM-et kivenni mert amiatt lassú sajnos a komolyabb fájlmozgatás rajta :) satöbbi

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15776) szimcsi válasza TeeJay (#15775) üzenetére


szimcsi
senior tag

köszi, megtaláltam a beállításokban, csak mivel nem használom a wifit, nem tudom milyen mellékhatásai lehetnek, ha elállítgatom:)
Egyébként 2.4ghz-nél vagy 5ghz-nél kell állítgatni, vagy mindkettőt?
"rendes csatornát választani" ezt mire érted?

[ Szerkesztve ]

XP

(#15777) club1 válasza szimcsi (#15776) üzenetére


club1
veterán

A "rendes csatorna" gondolom azt a csatornát jelenti, ahol a legkevesebben forgalmaznak a szomszédaid (sűrűn lakott helyen), vagy amitől a szomszédok használt wifi csatornái a legmesszebb vannak (ritkán lakott helyen).

(#15778) TeeJay válasza szimcsi (#15776) üzenetére


TeeJay
félisten

a TC nem kezel párhuzamosan 2,4 és 5GHz-et így ha csak 2,4-es eszközeid vannak az 5GHz-et kikapcsolod és 2,4-re keresel 1-13 között olyan csatornát ahol kevés szomszéd lóg majd beállítod a 20/40MHz módot, nyílván majd meglátod melyik megy jobban a klienssel, normális titkosítást (WPA2 AES) meg WMM módot kinyomod és lehet rajta bátran torrentezni is nem fog meghalni (300 szálon kipróbáltam vitte)

szerintem teljesen használható kütyü, bár én vidéken családi házban próbáltam ki ahol mindössze 2 másik wifi hálózat volt illetve a ház is téglafalból az aljzat meg betongerenda+betonkefni kombó.
itt szépen ment, lehet egy pesti panelban ahol 150másik wifi is van máshogy működik de ott nincs is akkora táv mint nálunk a 3 szint miatt :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15779) szimcsi válasza TeeJay (#15778) üzenetére


szimcsi
senior tag

köszi a választ. egyelőre egy csak egy régebbi fajta samsung galaxy-hez van használva a wifink egyébként, csak böngészéshez.

[ Szerkesztve ]

XP

(#15780) RangerFox


RangerFox
veterán

Heló! Most készülök internet szolgáltatót váltani és a UPC-re esett a választásom. A Fiber Power 3 csomagot nézegettem, elég jó áron adják 1 éves rablánccal. Viszont lenne egy pár kérdésem: A weboldalon azt írják hogy online rendelés esetén ingyenes belépési díj van. Tehát nincsen bekötési díj? És ha elköltöznék a házból, amelybe be van kötve az internet, mennyibe kerül az átszerelés, újrabekötés?

(#15781) proradeon válasza RangerFox (#15780) üzenetére


proradeon
őstag

Nincs bekötési díj.
Egyszeri 1500 Ft a szolgáltatás áthelyezés.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#15782) club1 válasza proradeon (#15781) üzenetére


club1
veterán

Persze csak akkor, ha az új címen van a UPC-nek vezetékes szolgáltatása. Egyébként kötbéres a dolog.

(#15783) RangerFox válasza proradeon (#15781) üzenetére


RangerFox
veterán

Óh, ez jó hír, köszönöm!

(#15784) kabelmania27 válasza RangerFox (#15780) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincs bekötés és három hónapig 60/6ot kapsz amit a lemondas.upc.hu cimen tudsz lemondani.
Melyik szolgáltatóról fogsz UPC-re váltani?

(#15785) RangerFox válasza kabelmania27 (#15784) üzenetére


RangerFox
veterán

DIGI..... Mondjuk nem mérvadó, hiszen a mobilinternetüket használtam, a Tv előfizetésem is DIGIS, így jó áron jutottam hozzá, de meguntam hogy nem tudok megnézni egy videót sem, és két percet kell várnom hogy behozza a Google-t... facebook vagy torrent-ről pedig inkább nem is beszélek..

(#15786) töky76 válasza kabelmania27 (#15784) üzenetére


töky76
tag

Sziasztok, segítségre lenne szükségem. Jelenleg t-home vdsl2+ netem van, de költözök és ott upc kábelnetet fogok rendelni. A t-home-mal elégedett vagyok, kivéve,hogy xbox-on állandó Nat hibám van, mert a szolgáltató által adott router-modemet nem lehet bridge módba rakni. Régebben csak egy sima modem volt, de mostmár ilyen t-home szoftveres kínai szutykok vannak :(
A kérdésem, a upc-nél hogy oldható meg hogy a jelenlegi asus routeremet használhassam Nat hiba nélkül?
Milyen eszközt kérjek, ne kérjek a upc-től?
Köszi
(Asus rtn56u-routerem van)

(#15787) kabelmania27 válasza töky76 (#15786) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Megrendeléskor ne jelöld be a wifis opciót, így sima modemet fogsz kapni.

[ Szerkesztve ]

(#15788) töky76 válasza kabelmania27 (#15787) üzenetére


töky76
tag

Köszi :)

(#15789) devil-k válasza töky76 (#15786) üzenetére


devil-k
nagyúr

A legegyszerűbb, ha kérsz egy Cisco EPC3212 modemet és rádugod a saját routeredet. Nekem is ez a modem van a saját eszközzel és minden úgy megy, ahogyan én akarom. :DDD

De úgy látom, hogy kabelmania27 gyorsabb volt. :U

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#15790) kabelmania27 válasza töky76 (#15788) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincs mit:)
devil-k: Csak egy perccel:D

[ Szerkesztve ]

(#15791) TeeJay válasza kabelmania27 (#15787) üzenetére


TeeJay
félisten

nem biztos. Egri területen a szerelő mondta aki január első napjain hozta ki a TC-t nekem hogy már csak azok kapnak Cisco modemet akiknek csakis telefon előfizetés van más nincs. akik újak és most fizetnek elő már mindenki TC-t fog kapni tehát megszűnik a csak modem dolog. azt nem tudom hogy akik lemondják azoktól ugye visszaveszik a jó kis Cisco-t de azt kidobják vagy kiadják új előfizetőnek?
mondjuk nekem nincs bajom a TC-vel, ki is vettem a TP-Link routert mögüle és felhoztam pestre DIGILAN-hoz, de aki akarja használhatja csak modemként.
gondolom a Technicolor mindenes olyan árban megy mint a Cisco-ból csak a modem így meg lehet villogni hogy egyből wifi-t is kap az előfizető és milyen jó az neki

arra leszek kíváncsi 16/4-es modemek mikor jönnek majd ki a 240-es előfizetőknek mert látható hogy sok helyen 8DS kevés kiszolgálni stabilan a 240megabitet

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15792) devil-k válasza TeeJay (#15791) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor nekem szerencsém volt, mert 2013. december 16-án kaptam meg a modemet. :U

- mozi bolondéria -

(#15793) TeeJay válasza devil-k (#15792) üzenetére


TeeJay
félisten

én január 2.-án már TC-t kaptam pedig csak hibabejelentést tettem hogy túl sokat megáll a forgalom a vélhetősen sűrű DS/US stream váltások miatt. már aznap este jöttek is hogy a régi Cisco EPC2203 modemet viszik és kapok helyére TC-t ami ugye ED3-as modem 8/4 stream kezeléssel és nem fog többé váltogatni.
azóta tökéletes is, nekem bejött a dolog és mondom akkor mondta a szerelő mert elsőre én sem akartam TC-t hogy nem tud mást adni már csak azok kapnak sima modemet akiknek telefonon kívül nincs más...
mindenki más TC-t
ez az Egri körzet de gondolom máshol is ez lesz vagy már van most is.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15794) Intruder2k5 válasza TeeJay (#15793) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Új előfizetőként akkor csak telefont kell rendelni, aztán bekötés után hozzárendelni a netet!

(#15795) kabelmania27 válasza TeeJay (#15791) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nehogy már a UPC átvegye a T-től a hgwzést.

[ Szerkesztve ]

(#15796) Gubek-Einste válasza kabelmania27 (#15795) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Már most is nagyon erőltetik a HGW használatát de legalább lehet bridge módba tenni és modemnek használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15797) tirszin


tirszin
senior tag

Sziasztok, nem tudja valaki, hogy a TC7200-ban miért nem tudok 192.168.1.1-es LAN címet beállítani?
A 192.167.1.1-et elfogadja, a 169-et is, de a 168-al csak gyári 0-t tudom beállítani.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#15798) kabelmania27 válasza tirszin (#15797) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azért mert a 192.168.1.1 cím az a Technikoloré.

(#15799) tirszin válasza kabelmania27 (#15798) üzenetére


tirszin
senior tag

Köszi. Akkor sehogy sem tudom vele ezt a címet használni?
Jó lett volna, mert szinte mindenütt a 192.168.1.1 van, így ha beállítok itthon egy fix ip-jű eszközt, a végleges helyére rakva, mindig írhatom át. :(

[ Szerkesztve ]

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#15800) Intruder2k5 válasza tirszin (#15799) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.