Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14901) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#14900) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy ha Ő nem UPC-t, hanem DIGI-t, vagy éppen T-t szeretne, vagy stb... De az is lehet, hogy ez egy albérlet, és fogalma sincs, hogy ki lesz az új lakó!

(#14902) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#14901) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, elég bonyolult a helyzet, albérlet esetén a tulajdonostól kell megbeszélni.

(#14903) Ace owner


Ace owner
addikt

Drágábbak lettek a csomagok, ez a hbo-s dolognak köszönhető ? Anélkül nem is lehet kérni vagy mi?

Galaxy Fold 4

(#14904) devil-k válasza Ace owner (#14903) üzenetére


devil-k
nagyúr

Úgy emlékszem, hogy 500 Ft-tal. Az nem pénz az HBO csomagért, ha kell, ha nem. Amikor én kötöttem (2013. december), akkor nem volt benne. Sajnos.

Gubek-Einste
Ezt nem tudtam. Mennyi úgy? (Pl.: Trio XL-nél?) Mert én nem találok ilyen opciót, hogy ki lehetne venni.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#14905) Gubek-Einste válasza Ace owner (#14903) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van lehetőség sima csomagot is kérni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14906) kabelmania27 válasza Ace owner (#14903) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

De, lehet :)

(#14907) Intruder2k5 válasza Ace owner (#14903) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt vannak sima csomagok!
http://www.upc.hu/csomagok/trio/24-honapos/

devil-k, már, hogyne lenne pénz, ha valakinek nincsen rá szüksége?! Nekem sem kell, nem is adnék érte még 15Ft-ot se! Lehet neked megéri, de akinek nincsen rá szüksége annak nem!

[ Szerkesztve ]

(#14908) devil-k válasza Intruder2k5 (#14907) üzenetére


devil-k
nagyúr

Inkább az HBO csomagért adnék 500 Ft-ot, mint pl Film+ vagy/és Story 4 csatornákért.

Most már látom, majd kiverte a szememet. :D :U

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#14909) Intruder2k5 válasza devil-k (#14908) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen vannak más csatornák is, amik egy garast sem érnek, de sajnos nem mindent lehet választani, lemondani, nem kérni! Az HBO packot viszont még lehet... Szerencsére!

(#14910) devil-k válasza Intruder2k5 (#14909) üzenetére


devil-k
nagyúr

Emlékszem, régen milyen nagy dolog volt az HBO. :) Kb. azokban az időkben volt utoljára HBO csatornám, amikor még videokazettáról indították az adást egyszerre az ország "egész" területén, du. 16 órától, ha jól emlékszem. :D

- mozi bolondéria -

(#14911) Ace owner


Ace owner
addikt

Énis csak a sorozatokat nenézem rajta, de azt meglehet máshogyis oldani :)
Köszönöm.

Galaxy Fold 4

(#14912) Hegyirabló válasza canniball (#14889) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Egy szóval nem írtam, hogy ez itt, ebben a topikban lett volna.

Aquila non captat muscas.

(#14913) Intruder2k5 válasza devil-k (#14910) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen, anno én is csináltam magamnak "hbo dekódert" (szűrőt), mikor még nem volt kódolva, csak zavarták az adást... De ez még régen, a szülői házban, a helyi ktv-nél volt!

(#14914) daniel2121 válasza Sanya (#14876) üzenetére


daniel2121
senior tag

Most indult, de semmi extra. +500ft-ért kapod a hbo pakkot.

(#14915) daniel2121 válasza Intruder2k5 (#14880) üzenetére


daniel2121
senior tag

Komoly szemléltetés, köszi szerintem sokan hasznát veszik.

(#14916) daniel2121 válasza Nxn908xxx (#14868) üzenetére


daniel2121
senior tag

Szerintem még ne add el a tp-linket,szerintem jobb lesz mint a beépített wifis.

(#14917) Mate válasza daniel2121 (#14916) üzenetére


Mate
nagyúr

Legközelebb légyszíves szerkeszd egybe a hsz-eket.

(#14918) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Na, ma felhívott engem is az ügyfélszolgálat ezzel kapcsolatban. Pedig csak FiberPower 60-am van. Igaz, nekem 100 Mbps-es csomagot ajánlott (mintha 100/100-at mondott volna, pedig gondolom 100/10 Mbps) 11000 Ft-ért.
Mondtam, hogy nem váltok és ha majd korlátoznak (nekem nem említette, hogy aktívan alkalmaznák, csak az ÁSZF-re hivatkozott) és nagyon rossznak érzem, akkor nézek másik szolgáltatót. :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#14919) HofiZoli válasza vargalex (#14918) üzenetére


HofiZoli
senior tag

100/100 ért elgondolkodnék na :D

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#14920) vargalex válasza HofiZoli (#14919) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Azért én is. Kár, hogy nem kérdeztem vissza.

Alex

(#14921) dudi6


dudi6
senior tag

Erre esetleg valaki?

(#14922) HofiZoli válasza vargalex (#14920) üzenetére


HofiZoli
senior tag

szia!
Írj nekik a facebookon és kérj visszahívást, hátha.. ;)

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#14923) donmackó válasza vargalex (#14918) üzenetére


donmackó
őstag

Akkor ezek szerint befogják aktívan vezetni a forgalom korlátozást?

Release the cable hounds!

(#14924) vargalex válasza donmackó (#14923) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Én nem hinném. Inkább néhány embernek el akarják adni ezt a csomagot. Nekem egy szóval sem mondta egyébként, hogy bevezetik a korlátozást, csak jelezte, hogy az ÁSZF szerint van rá lehetőség.

Alex

(#14925) perempe


perempe
addikt

hello.

nem tudjátok, hogy mekkora tárhely jár az email fiókokhoz?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#14926) Intruder2k5 válasza perempe (#14925) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#14927) perempe válasza Intruder2k5 (#14926) üzenetére


perempe
addikt

köszönöm. régen vmi 30MB-ra emlékeztem, most hól hangzik az 5GB.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#14928) jerry311 válasza donmackó (#14923) üzenetére


jerry311
nagyúr

Tolem akar be is vezethetnek, hatha visszahozna a 120-as sebessegem a kevesbe terhelt vonalakkal. :P

(#14929) khorvat válasza vargalex (#14924) üzenetére


khorvat
senior tag

Vmi azért van a levegőben hosszú idő után újra kaptam egy Fair Use Policy 100% elérése levelet!
Igaz üzleti net csomaggal szerencsére, még nem zargatnak 3x-os áron nem olyan jó buli az adatforgalmi korlát nélküli net!

(#14930) Eliot99


Eliot99
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy van-e itt valaki aki tud segíteni, de megpróbálom. A helyzet az, hogy lejárt a hűségem a UPC-nél, és ráadásul csomagváltás fog következni (hd-re). Pár évvel ezelőtt egy külsős UPC ügynök keresett meg, és akkor hasonló helyzetben a neten és az ügyfélszolgálatokon elérhető csomagárakhoz képest jobb ajánlattal sikerült rajta keresztül váltanom. Sajnos azonban elkavartam a kontaktot ehhez az emberhez, és most egy olyan külsős UPC ügynököt vadászok, akivel hasonlóan kedvezményesebben tudnék új szerződést kötni.

Nem tudom, hogy esetleg van-e itt olyan aki ebben érdekelt (ő maga az üzletkötő), vagy valamelyikőtök tud-e esetleg kontaktot ilyen külsős UPC üzletkötőhöz? Én egyszerűen nem találok ilyet akármennyire is keresek. (még annyi infó, hogy Budapesten, azon belül is Zuglóban lakom)

(#14931) Intruder2k5 válasza khorvat (#14929) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, jó lenne ha "júpíszíonlány" nyilatkozna valamit ez ügyben, hogy talán van változás a kérdésben...?!

(#14932) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Tegnap kicserélték a eégi cisco modemet egy technicolorra, mert egyszerűen beszart bizonyos időközönként nem jöttek be a weboldalak egyálltalán.Viszont ebben nem tudom hol kell beállítanom a torrentnek a port forwardot.Mert a másiknál teljesen egyértelmű volt.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#14933) Intruder2k5 válasza Jégkokó (#14932) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#14934) vargalex válasza jerry311 (#14928) üzenetére


vargalex
félisten

Ez valóban jogos, mert akkor akár havi átlag 5,68 órát is tölthetnél le teljes sebességgel. Egyébként mondtam is az ügyintézőnek, hogy anno a 3 Mbps-es netnél is ekkora volt a forgalmi korlát, úgyhogy talán újra kellene gondolni. Mondjuk nekem a felfelé iránnyal van inkább gondjuk, lefelé nem sokat töltök.

Alex

(#14935) Jégkokó válasza Intruder2k5 (#14933) üzenetére


Jégkokó
veterán

Most nem enged be a modem web felületére azt irja ki hogy egyszerre csak egy bejelntkezés megengedett és nem enged be

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#14936) Intruder2k5 válasza Jégkokó (#14935) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Indítsd újra... Esetleg töröld a böngésző sütiket, lehet ott tárolja az aktív session-t!

(#14937) jerry311 válasza vargalex (#14934) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az pontosan 5,68 órával több lenne, mint most. :U
Bocs, hogy nem sajnálok senkit, akit 300 GB felett korlátoznak.
Ha nem tetszik, nem kötelező ennél a cégnél előfizetni. :P

(#14938) Intruder2k5 válasza jerry311 (#14937) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De lehet nézni másik oldalról is a dolgokat... A garantált minimum sebességed gondolom megvan, ha nem tévedek, akkor meg nem értem, hogy mi a probléma?!

(#14939) jerry311 válasza Intruder2k5 (#14938) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hol láttál te problémát?
Egyszer sem szóltam a UPC-nek, mert a szerződésben garantált értékeket teljesítik.

Nem is erről szól a dolog, hiszen leírtam, talán elérhetné néha a maximumot, ha pár embert letiltanának 300 GB után.

(#14940) donmackó válasza jerry311 (#14939) üzenetére


donmackó
őstag

Véleményem szerint ahol xar a hálózat, ott olyan a sávszélesség is. Itt vidéken (legalább is ebben a faluban) van jó pár torrent és letöltésvezérlő huszár, még sincs semmi baj a sávszélemmel. Stabil 120/10 , néha több is.
Volt rubicomos területről írok. Ahol nincs meg ott a UPC-nek kellene talán csinálni egy eszköz bővítést, és nem több előfizetőt rákötni hátha még inkább terheltebb lesz a környék.

Release the cable hounds!

(#14941) jerry311 válasza donmackó (#14940) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nálam kb. tavaly nyár közepéig megvolt. Azóta semmi sem változott (nálam). Se jelszintek, se frame errorok, semmi.
Kivéve a maximálisan elérhető letöltési sebességet.

(#14942) Intruder2k5 válasza jerry311 (#14939) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Értem, akkor minden rendben van! Szerintem érdemes lenne próbálkozni hajnal 3 körül, akkor biztosan megvan a sebesség! Ha pedig mégse, akkor tényleg hálózati gond lesz, és nem a torrentezők akadályoznak meg a maximális sebesség elérésében!

(#14941)
Jellemző a szolgáltatókra, túlvállalják a kapacitásukat a nagyobb haszon érdekében! Invitelnél a probléma úgy jelentkezik, hogy rendszeresen eladják a max 10Mbps-re képes ADSL linkre a 8M-es DSL-t, plusz mondjuk két IPTV előfizut! Aztán jönnek a panaszok, akadozás, kockásodás... UPC bevezette a 240-es csomagot, de ezzel párhuzamosan ezek szerint nem emelte (kellően) a hálózati kapacitást! Láthatóan megszaporodtak azóta a panaszok! Na most, még ha jogilag ugyan a helyén is van, szerintem akkor sem az lenne a dolgok menetének normális módja, hogy szigorítják a limit betartatását, hanem, hogy ha már több pénzért és nagyobb csomagokat értékesítenek, akkor bővítsék a kapacitást, hogy az ne okozzon problémát! Ezen kívül ahogy Alex is írta, és amint az már 1000x ki lett tárgyalva, az ÁSZF-nek eme 10 éves pontját lassan nem ártana aktualizálni a kor követelményeinek megfelelően!

[ Szerkesztve ]

(#14943) donmackó válasza jerry311 (#14941) üzenetére


donmackó
őstag

Lehet hogy sűrűsödött a környéketeken a előfizetés. Itt felénk az összes ismerős 120/10 ill. 240/20-as előfizetésekkel rendelkezik (nyilván nem "csak facebookoznak"). Mégsem terhelt a környék, pedig elvileg itt is ugyanaz a hálózat van. Nem ismerem a városi környezetet (faluban lakok). ;]

Release the cable hounds!

(#14944) Uthenger


Uthenger
aktív tag

1 adott node-n 8 db DS csatorna van, összesen 440 Mbit,
tehát 2 db 240-es net ha koppon menne, akkor már megfektetné az adott területen a netet,
ha a szolgáltató nem menedzseli normálisan a kapacitásait, vagy nem bővít.
bővítésnek a legegyszerűbb módja, az analóg TV leépítése, csatornánként ~55 Mbit plusz sávszél lenne elérhető az adott területen.

Na most lehet dönteni, hogy mi generál több panaszt...
Mivel vélhetően nem a "gagyi" csatornák kerülnének leépítésre, ezért szerintem a TV miatt lenne nagyobb panasz, tehát marad minden a régiben...

vagy majd ha jön a Docsis 3.1 utána meg a 4.0, a vele járó QAM1024-el, akkor máris lesz megint plusz sávszél.
korábban kábelmánia hivatkozta be a képet, hogy mit szeretnének a szabvány által megvalósítani a HFC hálózatokon, amit majd a szolgáltatók tudnak applikálni.

[ Szerkesztve ]

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#14945) donmackó válasza Uthenger (#14944) üzenetére


donmackó
őstag

Ma is tanultam valami újat. :) "1 adott node-n 8 db DS csatorna van, összesen 440 Mbit,
tehát 2 db 240-es net ha koppon menne, akkor már megfektetné az adott területen a netet,"
Ezt eddig nem tudtam.

Release the cable hounds!

(#14946) kabelmania27 válasza donmackó (#14945) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet több ds is pl 2x8 Egy bonding csoport 8ds frekiből áll .

[ Szerkesztve ]

(#14947) katalin888


katalin888
aktív tag

Milyen internetetet erdemes kottetni. (nem kaptam speci forumot erre)
Egyik ismerosom uj lakasba koltozott( VIII. ker.) es szeretne intenetet kottetni.
Sokan nem ajanljak az UPC-t, nektek mi a velemenyetek rola?
Meg mindig van torrent korlatozas es mas "erdekesseg"?
Esetleg meg milyen szolgaltato johet szoba?

(#14948) Intruder2k5 válasza katalin888 (#14947) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Esetleg meg milyen szolgaltato johet szoba?"

DIGI? T? De főleg olyan, ami elérhető az adott helyen! Ezt meg neki kell tudni!

(#14949) kabelmania27 válasza katalin888 (#14947) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

ADSL, de azzal nem érdemes küzdeni mert sok gond van vele mert ár érték arányban és műszakilag is sokkal gyengébben teljesít mint a kábelnet, nyugodtan lehet rendelni UPC-t.

[ Szerkesztve ]

(#14950) Uthenger válasza kabelmania27 (#14946) üzenetére


Uthenger
aktív tag

az összes belinkelt jelszint ugyanazt a 8 DS frekvenciát tartalmazza...
nézd csak meg visszamenőleg, szólj ha esetleg látsz olyat, ahol nem így van :)

410000000 256QAM
418000000 256QAM
426000000 256QAM
434000000 256QAM
442000000 256QAM
450000000 256QAM
458000000 256QAM
466000000 256QAM

[ Szerkesztve ]

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.