Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12014) Intruder2k5 válasza adamssss (#12012) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem jelent hátrányt, sőt többek szerint - illetve szerintem is - sokkal inkább jelent előnyt! Írtam is, hogy én nem csak most kezdtem alternatív DNS-t használni, hanem már jó régen így van beállítva a routerem!

Lefigyelni? Hagyjuk már ezt a Google parát! Ha valaki emiatt aggódik, akkor ott van az OpenDNS, vagy még több más free public dns! Lefigyelni ott az NSA, ahhoz nem kell a Google! :)

Különben az adatforgalom nem megy keresztül a DNS szerveren, annak csak annyi a dolga, hogy megmondja azt, hogy a böngésző címsorába írt url címhez milyen IP cím tartozik! Például...

root@INT-ROUTER:/tmp/home/root# nslookup prohardver.hu
Server: 208.67.222.222
Address 1: 208.67.222.222 resolver1.opendns.com

Name: prohardver.hu
Address 1: 92.61.114.124 r7.prohardver.hu
root@INT-ROUTER:/tmp/home/root#

A BIX a Budapest Internet Exchange, mondjuk úgy, hogy a magyar internet elosztó nagy központ! Amint láthatod, bőségesen van szabad sávszél...

Itt is felveszik, de sokra mész vele, ha a honlapjukon található hibaelhárítási útmutatóból akar segíteni!

Igen, ezek a FiberPower (kábelnet) csomagok!

Nem ismerem a T rendszerét, lehet nem enged hozzáférést a mailszerver, csak saját IP tartományból! Látod, ha olyan jó az ügyfélszolgálatuk, akkor ebben biztosan tudnak segíteni! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.