Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104866) Statikus válasza pjen (#104865) üzenetére


Statikus
senior tag

Hagyjuk. Felesleges vita folyik. Nektek jó a falból kilógó kábel, nekem nem jó. Műszakilag senki nem tudja megindokolni, de már nem is érdekel.
Az nem indok, hogy plusz egy hibaforrás. Az életben minden plusz egy hibaforrás - ha valaki hibát keres, az talál is.
Az lenne indok, hogy a szerelvény bekötésénél az árnyékolás megszakad, nem egyenletesen veszi körbe a középső szálat, ezért akár az 50Hz-es elektromos áram frekvencia is belezavarhat a jelbe. Vagy az, hogy hasonlóan az UTP kábelhez, magasabb frekvencián, nagyobb átvitel lehetséges, de annak az az ára, hogy szálanként kell árnyékolni és párosával sodorni, ami ha megszakad, van nem úgy van tekerve, ahogy azt kell, nem fog tökéletesen működni.

Ellenben itt csak azt a választ kaptam, hogy mert a szolgáltató így szokta és ki fogja tépni a falból...
Biztos van itt köztünk olyan szakember, aki tudja is az okokat, de sajnos csak olyan választ kaptam, amit nem tudok teljes mértékben elfogadni, még akkor sem, ha a legnagyobb jóindulattal írtátok.

A válaszokat köszönöm, megoldom valahogy és ha a szolgáltató által alkalmazott szokásos lógókábeles megoldástól eltérő, igényes kialakítást sikerült összehoznom, majd publikálom - ha érdekel bárkit is.

Mindenkinek sok locsolót kívánok!
Üdv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.