Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87251) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Annyira értelmetlen ez a "más szolgáltatónak 1000x jobb a HD képe" vita. Nálam is T van, és teljesen elégedett vagyok vele, szép a HD kép. Meg merem kockáztatni, hogy 10/9 ember nem lát különbséget a 3 szolgáltató HD képe között (vagy nem annyira érzékeny erre a szeme, vagy egyszerűen nem érdekli). Ez kb. olyan mint a házimozi topikban az olyan megjegyzések - kis túlzással - hogy csak a 100e Ft-os HDMI kábel ad értékelhető képet.

(#87252) yetmanus válasza pinnacle (#87244) üzenetére


yetmanus
tag

Hát van spec I és spec II is, és ezeknél a durva spec ajánlatoknál is úgy fest kettő féle van, de majd az itteni telekomosok megmondják a tutit :)) De ilyen áron azt kérném ami a csövön kifér. Amúgy ezt 2évre adják, és sztem ott, ahol a többi szolgáltatónak is durva áraik vannak optikán vagy koaxon

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#87253) bringasisti válasza Doky586 (#87240) üzenetére


bringasisti
őstag

Manuálisan csinálom hogy ha nem vagyok otthon akkor minek menjen és a fejemet mikor alszom ne sugározza feleslegesen. Az idő kapcsoló a halaimnak jár kizárólag.

BENEFON DELTA--------N8

(#87254) pinnacle válasza yetmanus (#87252) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Az kellene, hogy mindenkinél legyen UPC, Telekom, Digi. :)

(#87255) DJ. Ru$y válasza pinnacle (#87254) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Persze és a konkurencia majd az új hálózat árát leveri az előfizetőkön, ha mind a három ott lenne, 3 felé oszlana az ügyfélkör, ergo kevesebb lenne mindenhol, vagyis jóval többet lehetne fizetni és a paneles árak mellett szép álom lenne megint vidéken. Felejtsük el.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#87256) kabelmania27 válasza DJ. Ru$y (#87255) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha már ideális állapotról beszélünk az is elég lenne ha mindenhol lenne egy jó/ár érték arányú szolgáltató kb hasonló csomagokkal.
pinnacle: Nagyvárosi környezetben vannak olyan városrészek ahol mindhárom szolgáltató jelen van. Ha jól emlékszem beszéltünk ról pl XII kerület ahol a Telekom optika (adott társasházban nem volt bekötés) mellett van három és négybetűs.

[ Szerkesztve ]

(#87257) Bozek válasza poli27 (#87248) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az 1080i is fullHD csak két félképből rakja össze a teljes képet, ezért van ott az i, mert interlaced. A p meg ugyebár progresszív. Előbbihez kell egy megfelelő algoritmus, hogy élvezhető legyen az adás, mert a nem megfelelő dekódolással könnyen lehetnek problémák, főleg gyors mozgásoknál.

Egyébként a linkelt oldalon is ezt írják: A 1080i és 1080p a HD megjelenítésének formátumai, és mindkettő 1980x1080 pixelt jelent. Márpedig az 1980x1080 az fullHD.

(#87251) Gabesz87: Gyors mozgásoknál sokat számít a tömörítés is, így érthető ez a kijelentés.

(#87258) yetmanus válasza Gabesz87 (#87251) üzenetére


yetmanus
tag

Valahogy 2 havonta mindig előkerül ez a HD gebasz, korábban nálam hozzáértőbbek leírták párszor, most nem linkelem vissza, dióhéjjban a helyzet:
1. DSL-en lehet HDR és full HD is, attól függ, hogy mit és hogy bír a vonal
2. Saton a HD az nem full HD, hanem 1440x1080
3. Koaxon és optikán a teljes full HD-t tolják 1920x1080-at. mindenhol, ha kérik, 2 boxra is.

A T így tolja. Más szolgáltatók meg máshogy vagy ugyanígy. Nem értem h minek kell a szolgáltatókün leverni a full HD-t, ha egyes csatornáktól sokszor nem úgy kapják. Nem mellesleg a 43 colos UHD tv-men is tökéletes a HD-m, szóval elégedett vagyok, pedig ez koax. A fogyasztása a beltériknek meg szinte minimális, egy villanykörte többet fogyaszt, pláne sb állásban.

De a többi kérdésedre még válaszolva: attól függ melyik wifi frekisávot használod, és milyen az okos eszközöd. 2,4-en nekem jön 50-70Mbps-el, 5GHz-en 150-250Mbps között (ugye a 250es netem van). Annyira azért nem a minimumot adják itt a szolgáltatók, csak a 2,4-es frekvencia azért több falon is átmegy, de az 5GHz leginkább csak abban vagy a mellette levő helyiségben. Korábban a topikban le is írták páran hogy hogyan és miként lehet a legjobb sávokat kiválasztani, hogy a szomszédok wifi jelei ne zavarjanak panelban (próbálom konyhanyelven leírni).
Optikán azért odaverik a 200Mbps feltöltést gigabites csominál, és lefele ha van vasad, ezer megát is kipréselhetsz gond nélkül belőle. Korábban többen leírták a véleményüket itt, és néhányuknak jobb a szájíze, hogy azért nem tudja kihozni a maxot a vonalból, mert a gépük jelenti a szűk keresztmetszetet :))
Torrent, gond nélkül jön a 30-31MB/s (szorozva ugye 8-al, hogy Mbps legyen), de mivel olyankor fogja a vonalamat, inkább levettem Torrenten belül 25-re, hogy azért a többi eszközömet arra a 4-5 percre amíg lejön valami, "ne lökjem le a netről", érted XD

(#87247) Hegyirabló: optikán egy új Sagemcom ONT-t kapsz, pár napja vezették be, wifin elég tuti, megkérdezhetsz itt privátban 1-2 fórumozót, ha picit visszaolvasol, meg is tudod hogy kiknek van, beszámolhatnak a tapasztalataikról.

(#87242) icetheman: ebben az esetben mehetsz amikor akarsz, a T-s eszközöket meg leadod amikor kell, de ha olyan helyen laksz, akkor nézd meg a flipet. Nem mellesleg, ha hűség nélkül kérsz csak netet, akkor az egy kissé borsos.

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#87259) Gabesz87 válasza yetmanus (#87258) üzenetére


Gabesz87
veterán

Na most nemrég meg azt írta valaki, hogy egyik szolgáltató sem sugároz full HD-ban. Most akkor hogy van ez? Egyébként nekem is a 49"-os UHD TV-n tökéletes a kép, akár full HD akár nem. Szóval nem értem mit kell ezen rinyálni. Ez már csak kötöszködés, hogy jaj a Tkom képe okádék a másikéhoz képest.

A másik felét meg a hsz-odnak szerintem nem nekem szántad, mert én sebességgel kapcsolatban semmit nem írtam.

(#87260) #22718208


#22718208
törölt tag

Nálatok megy a [telekom weboldala]??

Nekem nem tölt be semmit. Mint ha nem is létezne.

(#87261) Bozek válasza Gabesz87 (#87259) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ne foglalkozz vele. :) Neki csak az 1080p a fullHD, az 1080i már nem. Egyébként gyakorlatilag az 1440x1080 is nevezhető fullHD-nak (bár inkább HDV-nek hívják), mivel az csak az adatátvitel miatt lett akkora, hogy kevesebb sávszélességre legyen szükség. A MindigTV is így tolja a HD csatornákat.

(#87262) szabogabor10 válasza #22718208 (#87260) üzenetére


szabogabor10
veterán

Meghalt.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#87263) dptrsk válasza #22718208 (#87260) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Nekem se tölt be

(#87264) #22718208


#22718208
törölt tag

Biztos annyian érdeklődnek a gomb után , hogy kiakadt az oldal :DD :O

(#87265) Bozek válasza #22718208 (#87264) üzenetére


Bozek
nagyúr

Vagy az volt a vészleállító gomb. :DDD

(#87266) yetmanus válasza Gabesz87 (#87259) üzenetére


yetmanus
tag

igenigen, azt hegyirablónak szántam, csak már belezavarodtam igy 'reggel', és már nem tudtam javítani a 15 perces korlát után

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#87267) tlala válasza #22718208 (#87260) üzenetére


tlala
addikt

Nekem sem tölt be, de nem is baj.
Mostanában már nem nyitom meg, hogy ne idegesítsem fel magam, hogy hogyan tud egy telekommunikációs cég ennyire pocsék weboldalt működtetni 2017-ben. Szégyen.
Mintha egy kezdő középiskolás készítette volna informatika órán.
Természetesen az ügyes középiskolások ne vegyék magukra semmi esetre sem.

[ Szerkesztve ]

(#87268) #72010496 válasza kabelmania27 (#87256) üzenetére


#72010496
törölt tag

Mi laktunk már a XIV. kerület azon részén is, ahol mindhárom nagy elérhető volt (panelház). A Telekom és a négybetűs is optikával volt jelen. :)

(#87269) kabelmania27 válasza #72010496 (#87268) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Fővárosban már a 2000-es évek elején voltak olyan városrészek ahol két koaxos szolgáltató van, pl az egyik a XIV.

(#87270) Hegyirabló válasza yetmanus (#87258) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Köszönöm a kimerítő választ! :R

Végül is, hogy milyen a HD, átgondoltam, mindegy is, amennyit tévét nézek.

Ami sokkal jobban izgat, hogy kell-e vajon bizgálni, állítani a Sagemcomot, hogy legyen torrent. Vagy csak bedugják és már megy is? Esetleg a kliensben kell állítani valamit?

Válaszodat előre is köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#87271) DSPx válasza Hegyirabló (#87270) üzenetére


DSPx
tag

Valószínűleg csak a portot kell majd feloldani a kliensnek. :)

Huawei P10

(#87272) OldMike válasza Bozek (#87265) üzenetére


OldMike
őstag

:C

42LM660S

(#87273) Hegyirabló válasza DSPx (#87271) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Köszönöm! Félig értem, amit írsz, de félig kínai, ha eljutok oda, kérhetek majd segítséget Tőled?

Aquila non captat muscas.

(#87274) Livius válasza Hegyirabló (#87270) üzenetére


Livius
őstag

Ha van benne UPNP, akkor azzal magától a port forward beállítódhat, de ha nincs benne vagy p nincs bekapcsolva, akkor neked kell birizgálni a menüjében, vagy kézzel simán port forwardot csinálni. Olyan sose lesz, hogy ne kelljen valami beállítást babrálnod benne, ha normális beállításokat akarsz magadnak akár wifire, vagy port forwardokra.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#87275) DSPx válasza Hegyirabló (#87273) üzenetére


DSPx
tag

Persze, szívesen segítek. :)
A routeren belül kell majd ezt megcsinálni, fogalmam sincs milyen a Sagemcom felülete... de biztosan tudni fogja illetve működni is fog rajta.. :DD
Közben utánnanéztem.. : [link] elméletileg itt lehet hozzáadni. A kliensben lévő portot kell majd ide beleírni azzal a helyi IP címmel amivel használva van a gép.. (célszerű statikust megadni az ilyen esetekben az operációs rendszeren belül.)

Huawei P10

(#87276) pinnacle válasza DJ. Ru$y (#87255) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szerintem nagyobb a szolgáltatók kapzsisága, minthogy kartellezve az ügyfelekre hárítsák a költségeket. Nálunk mindhárom szolgáltató van, rögtön elérhetővé vált a Flip. Valószínűleg ott van igazi verseny, ahol Flip is van. :)

(#87277) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Köszönöm szépen mindenkinek!

Valahogy majd csak összehozzuk. :)

Aquila non captat muscas.

(#87278) Sukta 95


Sukta 95
tag

Üdv!

Bevallom, nem olvastam vissza ennyi hozzászólást, de lenne egy kérdésem: Adott egy magenta előfizetés, 1000 mb nettel, huawei és dlink dir802 eszközökkel. Azonban, 2.4 gzh-n, 5 ghz-n és kábelen is maximum 100/100 mb-t tudok mérni. Akár laptoppal, akár iphone-nal, pedig, mindkettő képes jóval nagyobb sebességre is, másik lakásban a digi 1000-es csomagból sokkat többet ki tudok hozni.

Nézegettem a huawei és a dlink beállításait is, de nem találtam olyat, ami segítségével sikerülne növelnem a sebességet. Valaki esetleg tudja, hogy hol lehet a hiba? (Telekoméknál inkább nem is próbálkozom ezzel, ők azt sem tudták, hogy jár majd az előfizuhoz a dlink router, csak hozta egyszer a futár)

ui.: diginél is ugyan ilyen routert használok. az ont-re kötve közvetlenül még nem próbáltam sebességet mérni, megpróbálom azt is.

[ Szerkesztve ]

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#87279) Heimdallr75 válasza Sukta 95 (#87278) üzenetére


Heimdallr75
őstag

A dir802 ha jól látom max 100 megás portokkal operál, nem tud többet.

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#87280) Sukta 95 válasza Heimdallr75 (#87279) üzenetére


Sukta 95
tag

most mértem, a huawei-n is ennyi jön át, kábelen és wifin is. a dlinknek elvileg tudniak kell az 1000 mb-t, másik lakásban mint írtam, át jön wifin a jelentős része, nem 100 mb. Itt viszont most az a helyzet áll fent, hogy akárhogy mérem, akármelyik eszközzel, maximum 100 mb jön át, kábelen és wifin is, akkor is ha be van kötve a dlink és akkor is, ha kikötöm a hálózatból.

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#87281) Heimdallr75 válasza Sukta 95 (#87280) üzenetére


Heimdallr75
őstag

a dir802 biztosan nem tudja.

Viszont nézd meg hogy mennyivel áll össze a kapcsolat. (ha win akkor adatper tulajdonságoknál látod.)

الغريبة في هذا الكوكب

(#87282) Sukta 95 válasza Heimdallr75 (#87281) üzenetére


Sukta 95
tag

wifin sem? megnezem, kesobb. :) az erdekesseg az, hogy az ont-on sem jon at kozvetlenul. bocs, dir842 a router.

[ Szerkesztve ]

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#87283) Heimdallr75 válasza Sukta 95 (#87282) üzenetére


Heimdallr75
őstag

úgy más ha 842 :D

akkor a kábelt kéne megnézni, és hogy mivel áll össze a kapcsolat.

الغريبة في هذا الكوكب

(#87284) viktorhu válasza Livius (#87274) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem a kábeles verzióban alapból be volt kapcsolva az upnp.

(#87285) Sukta 95 válasza Heimdallr75 (#87283) üzenetére


Sukta 95
tag

kébelek rendben. :D az adapter tulajdonságokat hol találom?

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#87286) viktorhu válasza Sukta 95 (#87285) üzenetére


viktorhu
veterán

Mit jelent, hogy rendben? Tesztelted, hogy a két router közötti kábel viszi-e a gigabitet?

(#87287) Sukta 95 válasza viktorhu (#87286) üzenetére


Sukta 95
tag

magan a huawei eszkozon sem jon at a sebesseg. sem wifin, sem kabellel (tobbel is probaltam), mondjuk a gyarilag hozzajuk tartozo kabelekkel probaltam eloszor.

[ Szerkesztve ]

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#87288) viktorhu válasza Sukta 95 (#87287) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha rossz csomagban lennél, felfelé nem lenne meg a 100. Pont 100 a le/fel, vagy inkább ilyen 94 körül? Ez utóbbi 100-as linket feltételezne, érdemes akkor tenyleg megnézni windowsban a kapcsolat adatait, hogy ott mit ír linksebességnek.

(#87289) hr2


hr2
őstag

Üdv.
A Tatung beltéri max. az 1080i felbontást tudja?

(#87290) blg válasza hr2 (#87289) üzenetére


blg
senior tag

igen, minden IPTV beltéri - modelltől függetlenül - ugyanazt tudja, leszámítva a felvétel opció funkcióit (valamint esetleg a különböző csatlakozók meglétét/nemlétét, pl. eSata)
amúgy meg 1080p-ben nincs műsorszolgáltatás

[ Szerkesztve ]

(#87291) DSPx válasza Sukta 95 (#87287) üzenetére


DSPx
tag

Egyik ismerősöm szintén a gyárilag adott kábellel használta ( gondolom ezt használta fel a szerelő, sárga utp ).. Nála is szintúgy 100mbit illetve internet fagyásokat is tapasztalt.. :)) CAT5E a kábel vagy csak CAT5? Nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

Huawei P10

(#87292) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Kicsit javulgat a helyzet a sebességgel kapcsolatban :)

100 Mbit beállítása után (hétfőn):

Ma:

A letöltési sebesség az ubuntu.hu-ról 9,2 MB/s körüli maximális sebességet mutat, hétfőn kb 8,8 MB/s volt. :DD :C

[ Szerkesztve ]

(#87293) Core2duo6600 válasza pinnacle (#87276) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nálaunk elérhető a telekom koax, a UPC , és a Digi optika is, mégsincs flipp

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#87294) bul07


bul07
nagyúr

Hajdú Bihar, Berettyóújfalu környékén vagyok
Ma ezt dobta

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#87295) HaZsolt


HaZsolt
őstag

SOS. Lakossági előfizetés esetén Mi az utolsó számlád számlaszáma? Ez hol található a kapott számlán?

(#87296) HaZsolt válasza HaZsolt (#87295) üzenetére


HaZsolt
őstag

A számlasorszám vagy a folyószámlaszám?

(#87297) Intruder2k5 válasza HaZsolt (#87296) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nyilván a számlasorszám.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#87298) DJ. Ru$y válasza HaZsolt (#87296) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Folyószámlaszám = bankszámla szám.

Ha már számla... Jött egy 0 Ft-os számla, jövő hónapban még -3200 Ft. Vonják a kötbért a múltkori hibára.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#87299) yetmanus válasza HaZsolt (#87295) üzenetére


yetmanus
tag

Számlád első oldalán bal oldalt középen egy 16számból álló számsorozat a számlasorszám, azt kell a közlemény rovatba írni ha utalod, és a számlaszám is ott van mellette, amire utalnod kell, egyszerű megtalálni, most nem fotozom le a számlám ezért :D

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#87300) DJ. Ru$y válasza yetmanus (#87299) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Van digitális számla is, ott csak print screen. Tessék:

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.