Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87701) DJ. Ru$y válasza #04441088 (#87699) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

1 Ft-ért "megvásároltad". Saját eszköz, elvileg nem fogják visszakérni, de szerintem gyakorlatilag sem. Az ONT-tal pedig ez a D-Link opció meg is szűnt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#87702) #04441088 válasza DJ. Ru$y (#87701) üzenetére


#04441088
törölt tag

Köszönöm. Akkor körbe kérdezek ismerősök körében. :R

(#87703) qnadam válasza yetmanus (#87688) üzenetére


qnadam
veterán


egy év hűséggel -1000 mindegyikből. tévé és telefon nem kell, mobil most nincs a nevemen, most elvileg a 250-es a cél.

bp 4. kerület, káposztásmegyer. a környéken van digi, pont ebben a házban nincs (flip sincs), upc viszont van, és bent van a lakás mellett a szekrényben a telekom optikája.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#87704) bzolika10 válasza Kommy (#87659) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Ha van vdsl2 port a dslam-on akkor elvilileg át tudnak tenni. Nekem is 13mb/s-el jött sokáig ( 20mb/s csomag) , de amikor tönkrement az adsl2+ modem akkor kaptam egy 724-es speedportot, de automatikusan nem tettek át. Fel kellett hívnom őket hogy ha vdsl2 képed minden eszköz akkor miért nem megy 20-szal. Először nem akartak átttenni, mert hogy megvan a garantált (1/0.5) és letették a telefont. De még párszor megpróbáltam telefonon, az egyik ürge értette hogy mit szeretnék és áttett vdsl2-re.

(#87705) #22718208 válasza #22718208 (#87646) üzenetére


#22718208
törölt tag

Új fejlemény.
Ma reggel azt vettem észre , hogy nincs internet kapcsolat.

Az asus routerembe belépve látom, hogy hajnal négytől nem tud PPPoE kapcsolódni.

Timeout waiting for PADO packets

Előzményként ismét az olvasom a logban hogy 0:30 és 4:00 között volt 4 IP csere.

A Speedport W724V -be belépve azt látom , hogy volt DSL szakadás , pont a 4. IP csere után. Amikor a DSL kapcsolat újra felállt , a harmadik próbálkozás után , akkor nem tudott már az asus PPPoE kapcsolódni.
Nem mellesleg az éjjel durván elaszaporodtak a CRC hibák is, amelynek azóta megállt a gyarapodása.

Jelenlegi firm:09021602.00.653

DSL infó képek:

08.24 19:24

10.09 09:10

Egyenlőre az asus átment AP módba, kíváncsi vagyok hogy a speedport , hogy fog viselkedni.

Szerintetek mi történik a háttérben?

Illetve azt tudja valaki , hogy a speedport automata kiléptetési idejét lehet valahol válltoztatni?

(#87707) raider21


raider21
aktív tag

Ma hajnalban, kb. 9 órája frissült a Speedport Entry 2i HGW szoftvere nálam is V1.0.0_HU_T3P2 verzióra. A Line Attenuation -nál látok jelentős értékbeli csökkenést feltöltési irányban. A Noise Margin értéke is csökkent feltöltésnél egy kicsit.

Korábbi értékek.

Ja és nem kellett az elmentett beállításokat alkalmaznom, a szoftverfrissítés után megmaradtak a saját beállításaim a HGW -ben. :)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#87708) DJ. Ru$y válasza #22718208 (#87705) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A Speedport nálam is ezt csinálta mielőtt bonding lett, lehet elfáradt a tápja?! Én nem mértem ki, már utólag bánom.

Nálam volt, hogy csak azt segített, hogy mind a két eszközt újraindítottam. Kezdtem az ASUS-ra gyanakodni először, de mióta a ZTE van bonding miatt, azóta nem volt ilyesmi. Kopp-kopp-kopp.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#87709) lemusz


lemusz
addikt

Speedport Entry 2i sw:T3P2


Nagyobb kép

[ Szerkesztve ]

(#87710) IG55 válasza #22718208 (#87687) üzenetére


IG55
senior tag

Nálam most megjavult. Délelőtt még nem volt jó.

(#87711) #22718208 válasza IG55 (#87710) üzenetére


#22718208
törölt tag

Nekem most sem jó.

(#87712) madle válasza yetmanus (#87700) üzenetére


madle
őstag

yetmanus: Jelenleg így van megoldva a Magenta1 előfizu:

Ehhez párosul egy Integrált Next S társkártya, amit bevontam a Magentához, annak pár hónapja hosszabbítottam a hűségidejét, így 5310 helyett fizetek rá 3800Ft körül. Összesen 13000 Ft ez a 4 szolgáltatás. Durván...
A Netmánia L nálam a régebbi csomag 30Mbit. A telefon 5000 perc belföldön, bár azt annyira nem használom.

(#87713) dergander válasza lemusz (#87709) üzenetére


dergander
addikt

Nálam is frissült a T3P2 , eredménye pedig 2,5mega feltöltésből lett kerek 1 megabit . Gratulálok , nem hogy a letöltésem is csökkent még a feltöltés az jócskán.
Nagyon nem problémázok ugyan mert nemsoká lesz Optika 1-2-3 hónapon belül,de az akkor is felháborító.

(#87714) funk648 válasza dergander (#87713) üzenetére


funk648
aktív tag

Ráadásul tegnap vettem észre, hogy az új szoftver óta az SNR értéke lefele irányba este 2-2.5dB-re csökken, korábban legalább a 3.5dB este is mindig megvolt.
Kíváncsi vagyok hogy mennyi ideig tesztelhették ezt a verziót, szerintem a készítésénél csak a FON-al voltak elfoglalva.

(#87715) #04441088 válasza DJ. Ru$y (#87701) üzenetére


#04441088
törölt tag

Úgy néz ki gazdára talált a 842-es router.
A kérdésem az lenne, hogy ezen van a telekomnak bármilyen fw-je, beállítása?
Elég egy reset-et nyomni rajta és mehet az új gazdájának? :R

(#87716) DJ. Ru$y válasza #04441088 (#87715) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha nem használtad, akkor semmi teendő, ha volt használatban, akkor factory reset és kész is vagy.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#87717) qnadam válasza qnadam (#87703) üzenetére


qnadam
veterán

ping :)

ronda dolog türelmetlennek lenni, csak kötném már, és mondanám le a upc felesleges net+tv+telefon kombóját :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#87718) qnadam válasza qnadam (#87717) üzenetére


qnadam
veterán

közben elkezdtem kipróbálni a környékbeli címeket. érdekes eredmény született, ahova a net kellene, az az A út 5. szám, ha ezt a címet írom, akkor 8700 6087 forintot mond a 250-es netre. viszont B út 102-re simán 6525 forintot, ami azért vicces, mert ez a ház négy lépcsőházból áll, A utca 1-3-5 és B út 102. így három lépcsőházra kedvezményes árat mond, a negyedikre listát :D és ami a legszebb, hogy a B út 104-120 közötti házakra is, pedig ott digi is van, az A utcában meg nincs, és ezt a T is tudja, mert az egész környéken csak ebben a házban nincs flip. furcsa ez, viszont úgy sejtem, hogy ennél olcsóbb már telefonon se lesz :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#87719) Livius


Livius
őstag

Gratulálok, ennek a világszínvonalú T cégnek! :C Nálam is megjött a Speedport Entry 2i frissítés, és tragikusak a változások. Vagy az van, hogy szar az új FW egységesen mindenhol, vagy alapból szarul mért eddig.

Régi FW:

Új FW:

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#87720) Bozek válasza Livius (#87719) üzenetére


Bozek
nagyúr

És mi ezzel a gond? Mert én itt több esetben csak javulást látok. A Line Attenuation 39-ről lement 9,2-re, valamint csökkent a FEC hibák száma is, bár ennél az is számít, hogy mennyi ideje mérte. Mindenesetre ezek pozitív változások.

Vagy az a gond, hogy lement 3,5 Mbps-t az elérhető sebesség? Nem mindegy az? Úgyis csak 30-as neted van.

(#87721) funk648 válasza Bozek (#87720) üzenetére


funk648
aktív tag

Lefele irányba a csillapítást korábban simán rosszul mérte, az FEC hibák pedig azért kevesebbek, mivel a frissítéskor újraindul az eszköz, ami gondolom most éjjel történt nála.

[ Szerkesztve ]

(#87722) btz válasza Livius (#87719) üzenetére


btz
addikt

Azta k.....va micsoda tragikus változások. Te nem láttál még tragikus változást DSL-en (75mbps-ből 30mbps egy és fél nap alatt)

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#87723) dchard válasza Livius (#87719) üzenetére


dchard
veterán

Lassan 10 éve elemzek vonaldiagnosztikai adatokat, több vonaldiagnosztikai szoftvert is készítettem, de nem látom a drámai romlást, amiről te vizionálsz.

Az egyetlen érték, ami érdemben változott az az uplink csillapítás. A többi paraméter változatlanságát elnézve nem nehéz kimatekozni, hogy nem a vonal változott meg, csak a mérési módszertan. VDSL2-nél egyébként az első időkben 0/0dB-t írtak a modemek, mert az aggregált információt nem volt értelme kiírni (szerintem most sincs), a részletes, sávokra bontott infót meg a webes felületén sosem írta ki egyetlen modem sem.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#87724) Janusz001


Janusz001
őstag

Beiktattam egy sima alap tp link gigabites switchet ,iptv simán megy rajta, sőt switch ből powerline adapterbe, onnan STB, az is megy, nem tudom miért mondták azt, hogy valami csoda switch kell, hogy az iptv átmenjen rajta.

(#87725) e90lci válasza Janusz001 (#87724) üzenetére


e90lci
senior tag

Szerintem az IGMP Snooping miatt mondták.

(#87726) DJ. Ru$y válasza Janusz001 (#87724) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Majd, ha akad, szétesik a kép, akkor jusson eszedbe, szóltunk! Vagy, ha lehal a wifi esetleg azért, mert ráküldi a teljes IPTV forgalmaz, akkor is nyugodtan jusson eszedbe.

Az, hogy bizonyos helyzetekben működik egy alap router/switch-csel, az nem jelenti azt, hogy máshol is működni fog.

És igen pontosan az IGMP funkció miatt kell.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#87727) Janusz001 válasza DJ. Ru$y (#87726) üzenetére


Janusz001
őstag

Gondolom néhány nap használat után ez ki fog derülni, legrosszabb esetben az stb ket visszadugom a sagecom -ba.
A wifi meg amúgy is lehalt rendszeresen, switch nélkül is.

(#87728) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!
Ha ONT-n benyomom a reset gombot, akkor utána fel kell hívnom a szolgáltatót, hogy konfigurálják be újra, vagy működni fog rendesen?

(#87729) harley


harley
senior tag

hello
olyan gondom van, hogy be lett kötve a t-com internet, de nem tudok levelet küldeni.
fogadni tudok, csak freemail-t használok.
mit kell beállítani pontosan?

a mobiltelefonon ugyanez a helyzet, csak fogadni tudok.

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#87730) Heimdallr75 válasza harley (#87729) üzenetére


Heimdallr75
őstag

ha ezt email kliensből próbálod akkor a szolgáltató smtp tíltását kell kikapcsolni, ha jól emlékszem a freemail a 25-ös smtp portot szeretné használni.

telekom fiók-> előfizetések-> internet-> Internet előfizetés beállításai ->SMTP szűrés ha aktív kérni kell a kikapcsolását

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#87731) yetmanus válasza qnadam (#87703) üzenetére


yetmanus
tag

Helló! Jó hírem van, melyikkel kezdjem? Inkább a rosszal, szóval:
1. Bugos a telekom oldala abból a szempontból, amit be akarsz állítani.
2. Spec I-es területen laksz --> ez a jó hír

Na figyelj, a honlapon be lehet állítani, hogy 1-2 évvel, hűség nélkül, stb kéred e, és ha van spec kedvezmény, akkor azt is hozzárakja a rendszer, akkor is ha csak 1 szolgáltatást rendelsz. Ha online indítod, akkor pár napon belül felhívnak, és elmondják hogy nem fogják tudni beállítani (ezt a szisztémát már kiveséztük pár hónapja a topicban), mégpedig azért, mert speciális kedvezményeket minimum 2 szolgáltatáshoz tudnak biztosítani, egyhez, tehát csak internethez nem.

4. kerületben optikán kapod, de levezetem neked az árat akkor:
1. 5287Ft hűség nélkül az 50es net, de ezt nem köték be, 1 évvel 4287Ft
2. 250es nettel 6087Ft, 1 évre ugye kevesebb, de ugyancsak nem kötik be

Esetedben ezt javaslom:
3. alap telefont köss mellé 1-1 évre, akkor 3430Ft az 50es net és 560Ft az alap telefon= 3990Ft
4: előbbihez hasonlóan 250es net 4070Ft + 560Ft alap telefon=4630Ft

A különbséget az adja, hogy van 20% kedvezmény is, ezt már az árba beleraktam, és így automatán jár a spec kedvezmény is. A gigabites 1 év alap telefonnal 5056Ft

Ha kérdés van, ne habozz :)

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#87732) OldMike válasza DJ. Ru$y (#87726) üzenetére


OldMike
őstag

Azt hiszem én vagyok a kivétel, aki erősíti szabályt :) .
4 éve az addigi szolgáltatóm elvonult, és nemes egyszerűséggel átpasszolt az anyacégének (Telekom), aki viszont villámgyorsan IPTV-re irányította a tapasztalatlan (én) előfizetőt. Ez viszont bizonyos helyi sajátosságok miatt egy sürgősen lebonyolított switch vásárlást tett szükségessé. Mivel a Telekom-os fórumot csak kb. egy év múlva fedeztem fel, azután értesültem hogy nem jó switchet vettem (TP-Link TL-SG1005D), mert nem írják hogy tudná az IGMP Snooping funkciót.
Szerencsére a switch nincs ezzel tisztában, és négy éve működik hibátlanul (központi hibákat és szoftveres problémákat leszámítva) az IPTV, két boxszal (az egyik felvevős), egy PC-vel és egy internetezésre is használt tévével. Nemrég még egy HGW váltás is volt a 250-es netre áttérés miatt. A wifi is működik, pedig erősen nehezítettek a körülmények, másik 10 wifi-szóró miatt.

Persze nem merném ezt a megoldást ajánlani senkinek (inkább a 105D nevű testvérét, ami garantáltan tudja a funkciót), csak az érdekessége miatt írtam le.

42LM660S

(#87733) harley válasza Heimdallr75 (#87730) üzenetére


harley
senior tag

a telekom fiókomba nincs is internet előfizetés, csak a mobil. :U

a mobiltelefonon miért nem tudok küldeni?
ugyanezért?
bármit próbálok beállítani, nem küld csak fogad.

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#87734) viktorhu válasza DJ. Ru$y (#87726) üzenetére


viktorhu
veterán

Sima switch üzemmódban elvileg csak akkor kell a multicast, ha a wifi is arról megy.

(#87735) Heimdallr75 válasza harley (#87733) üzenetére


Heimdallr75
őstag

MT azonosítóddal és jelszavaddal lépj be a telkom fiókba otthoni szolgáltatás miatt. (ha a telefonod a vezetékes wifire kapcsolódik igen, a 25-ös port alapból tiltva van telekomnál, mobilnetet nem tudom, de remélem ott is)

ui: használj normális levelezőt ami támogatja az ssl kapcsolatot. A freemail nem az. ;]

الغريبة في هذا الكوكب

(#87736) qnadam válasza yetmanus (#87731) üzenetére


qnadam
veterán

huh :) köszi, kezd összeállni.

a környéken van digi, de a házban nincs, csak upc. akkor is spec1?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#87737) e90lci válasza viktorhu (#87734) üzenetére


e90lci
senior tag

Meg azért az sem árt,ha (a Wifi mellett)nem szemeteli össze az egész belső hálózatot igmp csomagokkal.Utóbbi időben szívtam vele egy kicsit,de megoldódott sikeresen.

(#87738) yetmanus válasza qnadam (#87736) üzenetére


yetmanus
tag

Ugyan, ez a topik célja, hogy összeálljon :))
Spec II: általában invitellel és upc-vel fedett területek, ahogy van helyi szolgáltató is, vagy külön-külön, előfordul hogy a helyi szolgáltatónak vannak jobb árai/technológiája, és kell a spec.
Spec I.: bárhol ahol digi van, vagy a másik 2 nagy valami meredek árral/technológiával nyomul. Pl a szüleimnél upc és invitel van együtt, de durva árral, ugyh ott spec I. ár van :)
A hűség nélküli árad az spec I., próbáld ki hogy mellé teszed az alap telefont is, és kijön az az ár, amit írtam.
Apropo, ha tv-t is rendelsz hozzá, akkor asszem hogy még él a 3 hónap promóció is (javítsatok ki ha tévedek), ha csak 2 szolgáltatást rendelsz és 1 évre, akkor nincs ilyen promóció, ezt is érdemes átagyalnod :) Nameg az új kötőknek van eszközkedvezmény is, ha találsz valemi speckó laptopot/tabletet, ami kellhet
Ha gigabites netet akarsz és 2évre vállalod, teloval együtt jelenlegi áron 4576Ft, 1évre 5056Ft :) Ugyh tedd mellé a telefont, és játsz az árakkal

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#87739) harley válasza Heimdallr75 (#87735) üzenetére


harley
senior tag

működik :C
nem kell letiltani az smtp-t..

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#87740) choco01


choco01
addikt

Hali.

Ez a 300-as feltöltés csak azokra vonatkozik akik újonnan kötnek szerződést a csomagra? :U

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#87741) Gubek-Einste válasza choco01 (#87740) üzenetére

Már többször le lett írva, hogy el van írva, a feltöltés 200 Mbps, a letöltés garantáltja 300 Mbps.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#87742) yetmanus válasza choco01 (#87740) üzenetére


yetmanus
tag

Üdv! Nem
Mindenkire vonatkozik, az értékei megegyeznek a korábbi netmánia 1000 csomagéval, tehát ha ez volt korábban, vagy most kötöd, akkor is ezeket kell hogy kapjad ;)

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#87743) funk648


funk648
aktív tag

Most vettem észre, hogy nálunk is bekapcsolták a FON-t. (Entry 2i) Kikapcsoltatni csak telefonos ügyfélszolgálaton lehet?
Elég sok sávszélt elvesz, az 5 Mbit-ből csak 3Mbit-et mérek.

[ Szerkesztve ]

(#87744) DJ. Ru$y válasza yetmanus (#87742) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem éppen, mert senki nem kap 300 Mb upload-ot, csak 200 Mb-et, ahogy a kolléga már írta a 300 Mb a download garantált értéke.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#87745) DJ. Ru$y válasza funk648 (#87743) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Igen, csak telefonos ügyfélszolgálaton lehet kikapcsoltatni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#87746) qnadam válasza yetmanus (#87738) üzenetére


qnadam
veterán

mi ez a három hónapos promó?
elvileg augusztusig van lakó a lakásban, és neki csak net kell, szóval tévé nem hiszem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#87747) yetmanus válasza DJ. Ru$y (#87744) üzenetére


yetmanus
tag

Ja, én arra gondoltam, hogy a korábbi netmániával egyezik meg, de igazad van :) :R

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#87748) yetmanus válasza qnadam (#87746) üzenetére


yetmanus
tag

Ez azt jelenti, hogy ha valaki 3 szolgáltatást rendel egyszerre (tv,tel,net), avagy 1-2 szolgáltatást bővít 3-ra, akkor 3 hónapig nem kell fizetnie havidíjat, ezt eddig ugye a 2 éves hűség mellé adták. Megjegyzem, ha valaki 1-2 szolgáltatást bővít 3-ra, akkor csak az új szolgáltatásra vonatkozik a promóció.
Csak a havidíjra vonatkozik ez a kedvezmény, tehát mivel pl én rendeltem hozzá PVR-os beltérit, és hbo-t, így azoknak a díja az első naptól ugye ki van számlázva. Nekem ez anno májusban jól is jött :)
Visszatérve rád, ha csak augusztusig van ott lakó, akkor érdemes 1 évre kötni, árat ugye írtam hozzá korábban, aztán meg max az új lakó továbbviszi, vagy áthelyezed magadhoz ha az van.

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#87749) viktorhu válasza e90lci (#87737) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem két igmp routerem van, mindkettőnél a wan oldalon vannak az igmp beállítások. Ha az asus routert AP módba teszem, akkor el is tűnik mind, csak a wifi beállításoknál marad meg a lehetőség a bekapcsolásra - ha a wifit is kikapcsolom, akkor viszont ott sem.

(#87750) raider21 válasza funk648 (#87743) üzenetére


raider21
aktív tag

Na ettől most kíváncsi lettem!

Fon státusz: NOT OK

Lemértem a sebességet, ez lett.

SNR Lock van, igazából a korábbi feltöltés volt 12,1 Mbit/s, most 11,37 Mbit/s.

raider21

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.