Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86351) anadroid válasza Don77 (#86339) üzenetére


anadroid
senior tag

Szokás szerint h*lyeségeket beszélnek. Amíg a múlt héten végre le nem mondtam az IPTV-t, addig egy Fritz!Boxon keresztül, dupla NAT mögül ment (illetve az évek során 3 különböző FB-n). És semmilyen kábelhúzás nem volt, Fritz!PowerLine-t használok.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#86352) Doky586 válasza havri1 (#86348) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Átvette, mert nem tudta mi az."
Magadról beszélsz 3. személyben..? :F

(#86353) havri1 válasza Doky586 (#86352) üzenetére


havri1
félisten

Tessék?
Ő vette át, nem voltam akkor még itthon.

[ Szerkesztve ]

havri

(#86354) Doky586 válasza havri1 (#86353) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

OK érthető, magadon kívül voltál..

(#86355) havri1


havri1
félisten

Rendszerhiba miatt, úgy néz ki, kapok egy harmadikat is.
:D
Megvarom, és együtt adom le.

Doky, te most vicces akarsz lenni, vagy kötekedsz? Nem tudom eldonteni, ne haragudj.

[ Szerkesztve ]

havri

(#86356) Nasuto válasza havri1 (#86355) üzenetére


Nasuto
tag

Szerintem nem kötekedik, csak nem használtál személyes névmásokat és ez zavarta meg:
Nekem most hívott, hogy most hozták a másodikat.
Átvette, mert nem tudta mi az.
Gondolom a feleséged, anyukád, tesód, vagy a szomszéd vette át. Itt egyébként lényegtelen, hogy ki vette át, csak gondolom Doky kíváncsi az ilyen apró részletekre is. :D

(#86357) havri1 válasza Nasuto (#86356) üzenetére


havri1
félisten

Nekem - nejem, csak a telefon kijavította.
:D

havri

(#86358) Nasuto


Nasuto
tag

Ezt esetleg megszakértené nekem valaki? :R Köszönöm.

(#86359) dvtkfan válasza havri1 (#86348) üzenetére


dvtkfan
senior tag

Ez már valami újabb verziós? Nekem más a doboza, pedig nemrég, májusban kaptam... :F

Samsung Galaxy S23 Ultra -- Xbox Series X -- Asus ROG G551

(#86360) DJ. Ru$y válasza dvtkfan (#86359) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Én 1-2 hete vettem tőlük, az enyém még a régi fehér dobozos.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#86361) woodworm


woodworm
veterán

Ha esetleg már a C1-es revíziót küldték volna, akkor az nagyságrenddel jobb, mint az A1-es. Esetleg még openwrt is/lede is elérhető lesz rá.

(#86362) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Úgy tudom, lassan vége a dőzsölésnek, mert jön az új Sagem ONT és azt adják majd, így nem lesz több ingyen DLINK router.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#86363) mbalint987 válasza Nasuto (#86358) üzenetére


mbalint987
aktív tag

VDSL2-n 17a-s profillal (ezt használja az MT) 100 Mbit-nél többet nem fogsz tudni kisajtolni a vonalból. A mért maximális ~125 Mbit egyszerűen csak mérési pontatlanság. Az utolsó képen egyébként azt látom, hogy elvileg megy szépen a 100 Mbit, de a vonal jelenleg a maximális értékeken fut, tehát bármilyen minőségromlás valószínűleg a sávszélességed csökkenéséhez fog vezetni. A DS csillapításod mondjuk nem tetszik, ott elvileg 0.0 dB-nek kéne lennie.

A javaslatom az, hogyha nincs a vonallal problémád, akkor - a vonalad folyamatos monitorozásán kívül - nincs további teendőd. Ha romlik a vonal állapota - ami előfordulhat, ha több előfizető vált majd feljebb vagy lesz az MT ügyfele - akkor érdemes hibára jelenteni. Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy belátható időn belül az ún. Vectoring megoldást nálatok is bevezetik, ebben az esetben a vonal minősége az előfizetők számától (közel) függetlenné válik.

De ha erre jár Dchard, akkor lehet hogy pontosabb információkkal tud majd szolgálni.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#86364) funk648 válasza Tigerclaw (#86362) üzenetére


funk648
aktív tag

Tőled kérdezném - és még aki esetleg tudhat róla valamit-,hogy az itt kiírt "hálózatkorszerűsítések" mit takarhatnak?
Gondolom ilyenkor ezek csak kisebb szoftverfrissítések lehetnek a központokba, nem túl életszerű, hogy éjjel bármit is csináljanak fizikailag, meg egy időintervallumra túl sok település van kiírva egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#86365) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Lenne egy kis gondom bajom telekom telefon szolgáltatással.
Belépek a modem menüjébe, ot látom a voip alatt, a számom ellett, hogy not registered.
Call Vaiting On-re van beállítva, incomingnál be van pipálva a telefonszámom a SIP2 nem.
A PPPoE Pass-through on-on van.
Valakinek ötlet?

(#86366) btz válasza funk648 (#86364) üzenetére


btz
addikt

Leporolják a vezetékeket 😂

ⓑⓣⓩ

(#86367) Doky586 válasza funk648 (#86364) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez minden nap ott szerepel..: "Budapest település egyes részein" :B

[ Szerkesztve ]

(#86368) Livius válasza dchard (#86333) üzenetére


Livius
őstag

Igen a fázisban eltolt jel, vagy mondhatjuk azt is, hogy a zavaró másik vonal jelének kivonása tudja megszüntetni a crosstalkot, egyszerű interferenciával. De egy fontos dolog van még előtte, az adaptív szűrés! [link - figure 2]

A két vonal között van egy átvitel, ami egy szűrőnek tekinthető valamilyen frekvencia és fázis menettel, és tekinthetjük úgy, hogy ezen a szűrőn keresztül jön be a másik vonal zavaró jele. Ezt a közeget identifikálni kell abban az adaptív szűrőben (ezek lehetnek a napi szintű mérések, mert igen is változhat az átvitel, hőmérséklet, pára, eső meg minden szír-szarra), így lesz arra lehetőség, hogy a másik zavaró vonalon kiadott akármilyen jelformát (amit a központ ad ki ugyan úgy, és kiadhatja másik vonalra is akár) ha megszűrőm digitális jelfeldolgozással (matekkal számolok), és annak -1 szeresét adom hozzá a vonalamhoz, akkor képes lehet az ellentétes fázissal azt a valódi fizikai közegen átjött zavarjelet kioltani majd ezzel. Vannak más cikkek is [link] ahol máshol is konkrétan említik az adaptív szűrést, de persze jó tudományos szokás szerint normális ábrák, meg világos leírások nagyon nincsenek. Valami google patentben olyan ábrát is láttam nem rég, ahol még az is benne volt az egészben, hogy egy antennával az éppen zavaró rádióhullámos zavart is, egy adaptív szűrőn keresztül próbálják kioltani a vonalból. Sajnos amúgy maga a digitális szűrés egy FIR szűrővel elég költséges számítás, így jah, azzal hogy okoskodhatnak hogy mik a legjobban zavaró szomszédok, szinte biztos, hogy élni kell.

Amúgy még ezzel az adaptív szűrős technikával akár a hosszú kábelen a visszaverődő zavaró jelet is kilehet szűrni, erre is vannak jó kis cikkek [link]. Gondolom azért ilyet is tartalmazhat már a VDSL2, legalábbis remélem.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#86369) kopa1 válasza Tigerclaw (#86362) üzenetére


kopa1
aktív tag

Annak holnap lesz vége. Ma kimentek az első szállítmányok a vállalkozóknak.
250M és 1000M mellé megy a Sagemcom. Egy hibája van az FW-nek, nem tudja a passthrough-, de a következőben javítja a sagemcom.
(Holnaptól pedig nem megy ki DIR, gonoszul leállítattam :DDD )

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#86370) yetmanus válasza kopa1 (#86369) üzenetére


yetmanus
tag

Flipnél is ugyanaz lesz a dolog? Mit tudsz róla? :D

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#86371) dchard válasza mbalint987 (#86363) üzenetére


dchard
veterán

"A mért maximális ~125 Mbit egyszerűen csak mérési pontatlanság"

A profile 17a 4096 vivőből áll, ez kb. 1/3 - 2-3 arányban oszlik meg US és DS között. Ha 2/3-dal számolok, akkor durván 2700 DS vivő lehet, vivőnként maximálisan 15 bit kódolható, a szimbólum sebesség 4000:

2700 * 15 * 4000 = 162Mbit/s a maximális DS sávszélesség profile 17a mellett, tehát nagyon is lehet többet mérni 100megánál, persze ehhez közel tökéletes vonal kell.

Mivel a valóságban nagyon kevés a 100mega fölött teljesítő vonal, és a legtöbb CPE is 100megás portokkal rendelkezik, ezért jellemzően 104-105megás profilsebesség elérésénél egyszerűen nem engedi a DSLAM feljebb a vonalat, a fennmaradó részből (zaj) tartalékot képez és/vagy visszaveszi az adásteljesítményt.

"A DS csillapításod mondjuk nem tetszik, ott elvileg 0.0 dB-nek kéne lennie."

Ezer éve nem igaz. A 0dB éppen hogy hibás érték, az első verziós modemek írtak ki VDSL2-n ennyit, most pedig a valós aggregált csillapítást írják ki. Nem volt gyanús, hogy egy időben hirtelen mindenkinek 0 dB volt a csillapítása VDSL2-n? :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#86372) DSPx válasza kopa1 (#86369) üzenetére


DSPx
tag

Ment vissza a pm, sry a későbbi válaszért. :D

Huawei P10

(#86373) Tigerclaw válasza funk648 (#86364) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Valószínűleg DSLAM, MSAN átterhelés, vagy MSAN-MSAN csere...esetleg a mögöttes optikai gerincen, routereken dolgoznak valamit. Szóval nem a fizikai hálózaton korszerűsítenek. (persze ez is csak tipp)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#86374) margithid válasza margithid (#86365) üzenetére


margithid
veterán

Erre valaki?

(#86375) Intruder2k5 válasza margithid (#86365) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Lenne egy kis gondom bajom telekom telefon szolgáltatással."

És konkrétan mi a gondod bajod?

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#86376) margithid válasza Intruder2k5 (#86375) üzenetére


margithid
veterán

Az hogy nem volt vonal, azt hittem egyértelmű:)
De már jó, újrakonfiguráltam a modemet.

(#86377) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Tegnap néztem, hogy elérhetővé vált nálam is a 100-as internet. Eddig 50 volt, abból olyan 42 jött Bonding nélkül. Ha van elérhető hely, akkor Bondinggal fogják megoldani, ugye?
Már ha meglenne a 85-90, nekem már jó lenne. Meg is rendeltem egyébként, 14Ft-tal fog többe kerülni. Már akkor is megéri, ha meglesz az 50 Bondinggal.

[ Szerkesztve ]

(#86378) DJ. Ru$y válasza tibi970307 (#86377) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Bonding-gal igen, és 80 Mb körül lehet talán, ha jó mind a két érpár.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#86379) tibi970307 válasza DJ. Ru$y (#86378) üzenetére


tibi970307
tag

Köszi!

Amikor az 50-est csinálták meg akkor azt hittem, hogy az is bondinggal lesz, meg a szerelő is, mert hozott egy Bonding képes modemet, de nem tudta megcsinálni, mert a központban nem aktiválták, utána meg váratlanul egyszer csak megemelték a sávszélességet 42Mb-re és nem cseréltek eszközt. Ez egy 3 hónapos folyamat volt, amire ugyan kaptam kötbért, de nem akartam már foglalkozni vele, pedig valószínűleg a Bonding mehetett volna.

(#86380) pvt.peter válasza DSPx (#86312) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi a választ.
A probléma az, hogy ez uTorrent, nekem pedig Transmission van.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#86381) woodworm válasza pvt.peter (#86380) üzenetére


woodworm
veterán

Az adott opció ugyanúgy az upnp-vel nyitná a portot, mint az utorrentes upnp port társítás bekapcsolása. Tehát router oldalon ugyancsak be kell kapcsolni.

(#86382) pvt.peter válasza woodworm (#86381) üzenetére


pvt.peter
őstag

Már bekapcsoltam router oldalon korábban.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#86383) woodworm válasza pvt.peter (#86382) üzenetére


woodworm
veterán

Nem minden tranmission builden jò az ellenőrzès. Ha a külső tesztoldal szerint működik a port, akkor nincs teendő.

(#86384) powerup2


powerup2
addikt

250-es net mellé jár az a dlink router vagy az csak az 1000-es mellé ? illetve 250-esnél cserélik HGW-ét ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO, Panasonic DP-UB9000 Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris

(#86385) DJ. Ru$y válasza powerup2 (#86384) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Csak optikán járt és csak gigabit mellé, de most már oda is megérkezett az új HGW, szóval nincs több D-Link router ingyen, ahogy tegnap írt is róla kopa1. Koaxon HGW-t cserélnek hozzá.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#86386) powerup2 válasza DJ. Ru$y (#86385) üzenetére


powerup2
addikt

És kábelen milyen HGW-ét adnak ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO, Panasonic DP-UB9000 Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris

(#86387) DJ. Ru$y válasza powerup2 (#86386) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Minden második nap le van írva kb, mert vannak vele kisebb problémák Sagemcom f@st3686ac.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#86388) Nasuto válasza dchard (#86371) üzenetére


Nasuto
tag

dchard és mbalint987 nagyon köszönöm a kimerítő és részletes választ. Figyelni fogom a vonalam, és meglátjuk mi lesz vele pár hónap múlva.
Én csak azt furcsáltam, hogy az elmúlt évben az elméleti becsült maximális letöltésből eltűnt úgy 15-18 mega. és ezt nem értem (egyre több MT ügyfél a környéken?), hogy ez mitől lehet? Mert így félek, hogy a következő hónapokban a 100-as is szép lassan le fog csökkeni. Mondjuk majd ha jön a vectoring, akkor ha jól értem nem lesz ilyen gond. :)

(#86389) powerup2 válasza DJ. Ru$y (#86387) üzenetére


powerup2
addikt

Akkor biztos fasza készülék :D és cserélik ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO, Panasonic DP-UB9000 Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris

(#86390) mbalint987 válasza dchard (#86371) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Szóval - ahogy kiveszem a szavaidból - a 17a profil tudna többet 100 Mbit-nél, de mivel a gyakorlatban kevés vonal esetében lehetne ezt kihasználni, így az eszközgyártók nem teszik ezt lehetővé? (A Wikipedia 100 Mbit-et ír a 17a profilhoz, azért is kérdezném)

A csillapításról szólva természetesen tudom, hogy nullás csillapítás elméletileg nincs (maximum kereken nulla méter hosszú kábelen, de nem távközlést tanulok, szóval nyugodtan javíts ki). Maximum olyan minimális csillapítás (mondjuk 0.002 dB), hogy az eszköz kerekít majd 0-ra. Ettől függetlenül valós környezetben általában (vagy mindig, javíts majd ki) van érzékelhető és jelentékeny csillapítás, ahogy a fórumtársnál is. Ugye azt írtad korábban, hogy a 0.0 dB-es csillapítást az eszközök azért írják ki, mert több frekvenciatartományt használunk (ahogy itt is láthatjuk) VDSL2 alatt, és az eszközök külön mérik a jelen esetben DS1, US1, stb. tartományok csillapítását. Van értelme ezeket a csillapítási értékeket irányonként aggregálni?

Azért meg külön haragszom, hogy a mostani eszközök alkalmatlanok diagnosztikai adatok kinyerésére. Nem gondolom, hogy nagyon nagyon dolog lenne egy SNR / Carrier és Bits / Carrier diagrammokat legyártani, meg pár apróságok (mint mondjuk a csillapítások) melléírni.

"Nem volt gyanús, hogy egy időben hirtelen mindenkinek 0 dB volt a csillapítása VDSL2-n?"
Soha nem volt olyan eszközöm, ami így írta volna a csillapítást, de akkor kaptak ezek az eszközök valami firmware frissítést, amitől elkezdtek csillapítási értékeket kiírogatni?

Szerk.: Közben megtaláltam az aggregációval kapcsolatos kérdésemre a választ:
"Nos azért, mert több US és DS sávra van felosztva a spektrum és minden sávban külön külön mér a modem csillapítást. Ebből következik, hogy ezeket összeaggregálni nem lenne értelme." (#27127)

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#86391) bkiky01 válasza DJ. Ru$y (#86385) üzenetére


bkiky01
senior tag

Optikán most milyen hgw lett?

(#86392) Doky586 válasza pvt.peter (#86382) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A routerben nézd meg hogy mi állítódott be UPnP kérésre. Ha nincs a routerben ilyen menü, akkor pl wifis telefonról Android UPNP Manager-el lekérdezheted..

És ellenőrizd hogy az van-e beállítva ami kell..

(#86393) DJ. Ru$y válasza bkiky01 (#86391) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Sagemcom az is, lehet volt pontos típusról szó, nem rémlik. Meg is van közben. Sagemcom F@st 5655v2

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#86394) bkiky01 válasza DJ. Ru$y (#86393) üzenetére


bkiky01
senior tag

Közben beugrott, amikor beindultak az új csomagok, akkor erről is volt szó.. A leendő hgw+dlink párost nem lehet erre cseréltetni, vagy nincs értelme játszani vele?

(#86395) pvt.peter válasza Doky586 (#86392) üzenetére


pvt.peter
őstag

Hogyan és hol tudom megnézni, hogy mi állítódott be UPnP kérésre?
Cisco EPC3925 routerem van.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#86396) woodworm válasza pvt.peter (#86395) üzenetére


woodworm
veterán

A külső port ellenőrzés is zártnak mutatja?

(#86397) pvt.peter válasza woodworm (#86396) üzenetére


pvt.peter
őstag

canyouseeme.org azt írja, hogy nyitva van

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#86398) woodworm válasza pvt.peter (#86397) üzenetére


woodworm
veterán

Már írtam korábban, hogy a transmission saját tesztje nem mindig mutatja a valóságot. Tehát most feleslegesen aggódsz a port nyitottságán.

(#86399) Marmonkanna válasza Livius (#86168) üzenetére


Marmonkanna
tag

valaki meg tudná mondani, hogy az 1. pontban említett napi adatkorlát konkrétan mennyit jelent?
köszi.

(#86400) dvtkfan válasza bkiky01 (#86394) üzenetére


dvtkfan
senior tag

Ja ez engem is érdekelne, mert ez a D-link egy kalap kaki...ez az új hwg meg mintha jobb lenne a mostani huawei helyett...

Mondjuk gondolom ha valami oknál fogva elromlik a huawei, akkor lehet már erre az újra cserélnék?... :F

Samsung Galaxy S23 Ultra -- Xbox Series X -- Asus ROG G551

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.