Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61) nemtommi


nemtommi
senior tag

Üdvözlet!
Tegnap lett beüzemelve nálam két X301T és ami először feltünt nekem, az merevlemez hangja volt. Van rá valami mód, hogy ezt lecsökkentsem? Éjjel ugyanis zavaró :(
Előre is köszönöm!

(#62) T.Jones válasza T.Jones (#60) üzenetére


T.Jones
tag

nos a telefonvonal probléma megoldodott szóval az lényegtelen,ma 1 órát halgattam a zenét,mondhatni kivülről fújom.Vistát újratettem igy a probléma megoldodott,most már mind2 gépen ugyanannyi a sebesség,egyenlőre,de ez még igy is kevés,tegnap amugy e-mailt is irtam a helpdesknek,és még nem válaszoltak.Persze telefonon jobb volna dehát...

(#63) Thulcandra válasza pitya9 (#59) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Elég sokan keverik a biteket meg a bájtokat, remélem te nem ugyanis 1 mBIT/128 kBIT net az (max) 128 kBYTE/16 kBYTE netet jelent.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#64) T-online válasza T.Jones (#62) üzenetére


T-online
tag

Hello, e-mail-ben vagy faxon leadott hibabejelentés mindíg lassabb egy kicsit, mert idő mire feldolgozzuk így a telefonos a legjobb és leggyorsabb megoldás. Ne foglalkozz vele mit mondd a hang a telefonban csak amint megszólal nyomd azokat a gombokat amiket leírtam neked. Most próbáltam ki, fél perc alatt el is értem egy kollégát.
A 3Mbit pedig nagy valószínűséggel HGW konfig hiba lesz, ennyit elég, ha mondassz csak telefonálj. :)

[ Szerkesztve ]

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#65) T-online válasza pitya9 (#59) üzenetére


T-online
tag

Ahogy azt Thulcandra is írta fontos, hogy 120kbit-el vagy kbyte-al megy a net-ed.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#66) T-online válasza nemtommi (#61) üzenetére


T-online
tag

Ez jelen pillanatban sajnos nem megoldott, de folyamatban van a fejlesztés, hogy készenléti állatpoban kikapcsoljon a HDD.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#67) T.Jones


T.Jones
tag

hi!az mért van,hogy a tv vevőt sokszor(napi legalább 1x) nem lehet bekapcsolni,nyomom a bekapcsolást és semmi,csak úgy működik,ha resetelem hátul a gombbal.

(#68) T-online válasza T.Jones (#67) üzenetére


T-online
tag

Ez akkor fordulhat elő, ha elmegy az adsl szinkron a hgw-n, ilyenkor ez lehet a gond, az online ügyfélszolgálaton meg tudod nézni a forgalmi adatoknál, hogy szakad-e a kapcsolatod. Ha igen, akkor érdemes bejelenteni, megnézetjük a szerelőkkel. 24 óránként bontjuk a kapcsolatot hivatalosan, de az a TV-t nem befolyásolja.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#69) valkesz


valkesz
csendes tag

Jelenleg 4 megabites netem van.
A sebességgel nem is volt gond eddig.
Csak ma törént egy vonalszakadás és azóta 1 megabites lett belőle.

Ilyenkor mi van?

(#70) T-online válasza valkesz (#69) üzenetére


T-online
tag

Reseteld a modemet, mérj egy sebességet az adsl@test felhasználónévvel a 192.168.9.1-n és ha akkor is 1Mbit, akkor javaslom jelentsd be 1412-n, a 120-al kezdődő hosszú hibaszámot kérni fogják.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#71) valkesz válasza T-online (#70) üzenetére


valkesz
csendes tag

Megoldódott.Köszi.

Még valami.

Ha telefon előfizetéssel kapcsolatban érdeklődnék akkor a 1412-őn melyik menűpontban tudok valakivel beszélni?

(#72) lymmz válasza valkesz (#71) üzenetére


lymmz
csendes tag

gondolom barmelyikben, legfeljebb átkapcsolnak

http://www.tamasnaplo.hu

(#73) Pribi válasza T-online (#70) üzenetére


Pribi
senior tag

PÜ ment

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#74) mezis válasza T-online (#1) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv. !

Örülök, hogy nyílt ez a topik !

Rögtön lenne két kérdésem:

1. Ez akkor fordulhat elő, ha elmegy az adsl szinkron a hgw-n,....
Mi az a hgw ? (A Win 3.11-es világban egy grafikus programcsomag rövidítése volt.)

2. Ez bonyolultabb, még április 2.-i eseményem, és arra lennék kíváncsi, hogy miért keletkezhetett nekem tömegével olyan eseménynapló bejegyzés a routeremben, amiből egy részlet itt látható (egy másik fórumon már feltettem ezt a kérdést - onnan idézek -, de ott nem kaptam választ):

Ma délelőtt (ápr. 02) ezt látom a routerem Firewall Log-jában:

17 1 STL stop W->L 81.183.232.44 80.85.57.98 GRE 04/02 11:21:51
18 1 STL stop W->L 81.183.232.44 80.85.57.98 GRE 04/02 11:21:51
19 1 STL stop W->L 81.183.232.44 80.85.57.98 GRE 04/02 11:21:51
20 1 STL stop W->L 81.183.232.44 80.85.57.98 GRE 04/02 11:21:51
21 1 STL stop W->L 81.183.232.44 80.85.57.98 GRE 04/02 11:21:51
22 1 STL stop W->L 81.183.232.44 80.85.57.98 GRE 04/02 11:21:51

Erről a GRE protokollról annyit tudok, hogy VPN-el kapcsolatos. Én VPN-t nem működtetek.
A RIPE adatbázisában a 81.183.232.44-es IP címről a következőt tudtam meg:

% Information related to '81.183.232.0 - 81.183.233.255'

inetnum: 81.183.232.0 - 81.183.233.255
netname: T-MULTILINK-C
descr: T-Online Hungary,Datacenter, cDSL split
country: HU
admin-c: IV32-RIPE
tech-c: GK672-RIPE
status: ASSIGNED PA "status:" definitions
mnt-by: AS5483-MNT
source: RIPE # Filtered

person: Irina Varnai
address: Magyar Telekom
address: H-1117 Budapest
address: street Gabor Denes, 2
address: Hungary
abuse-mailbox: abuse@t-online.hu
phone: +36 1 3713400
fax-no: +36 1 4110541
remarks: Contact abuse@t-online.hu concerning
remarks: activities like spam, portscan and other
nic-hdl: IV32-RIPE
source: RIPE # Filtered

person: Gyebnar Krisztian
address: T-Online Hungary, Magyar Telecom Group
address: Pf.204
address: H-1364 Budapest
address: Hungary
abuse-mailbox: abuse@t-online.hu
phone: +36 1 3713400
fax-no: +36 1 4110541
remarks: Contact abuse@t-online.hu concerning
remarks: activities like spam, portscan and other
nic-hdl: GK672-RIPE
source: RIPE # Filtered

Aztán T-Com-éktól azt tudtam meg, hogy a megadott telefonszámon előfizető nem található...

[ Szerkesztve ]

mezis

(#75) T-online válasza mezis (#74) üzenetére


T-online
tag

1. HGW = Home Gateway = antennás dobozos ami routerként funkcionál

2. Erre nem igen tudok mit mondani.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#76) kew válasza T.Jones (#67) üzenetére


kew
senior tag

szia!

ilyenkor reset helyett még azt tudod csinálni, hogy gyorsan elkezded nyomkodni a stb gombjait (power és a kerek gombot) összevissza. Nálam ez a művelet kb 20-30mp alatt feléleszti a boxot, és már lehet is tovább használni, nem kell megvárni, míg újraindul :)

Ugyan ezt lehet tenni, ha az adás ugyan megy, de nem reagál semmilyen gombra. Egyébként valóban szakadás okozhat ilyet, abban az esetben, ha a hgw azonnal vissza is kapcsolódik, és nem esik ki huzamosabb ideig a szinkronból.

(#77) kanzoli


kanzoli
tag

Sziasztok!
Lenne egy kisebb parám ami inkább bosszantó mint probléma. Nemrég elköltöztünk és buktam a chellom, mert itt nem érhető el. Be lett húzva a 4mb/256 adsl +2iptv, egyik az egyik szobában másik a másikban. Router után még be kellett műtenem egy swithet is mert 2 gép van itthon. A parám hogy letöltésnél teszem azt torrentkliensemet még soha nem láttam 250kB/s fölé menni. Webes letöltés esetén néha azért megy 300Kb/s fölé de kb. mint a fehér holló. Feltöltés az szintén hurka...12kB/s ha ftp-n töltök föl valamit, mondjuk a weboldalamat csinálgatom. Torrentkliens is max ezt produkálja. Viszont ha jönnek a torrentek 200kB/s fölött akkor a feltöltés megszűnik létezni...Na ez az egyik.
A másik meg hogy skype ill. msn(ezt lesz@rom), nem kézbesít, lecsatlakozik, olyankor néha a TV is elmegy. Barátaim elmondása alapján csak velem csinálja ezt a skype. Elég bosszantó :W .
Ugye a tesztszerveren méregetve persze mindig megvan a minimum ami a szerződésben van, így hát gondolom ez van szokjam meg :W
Próbálgattam ugy is hogy mind2 TV kihúz, másik gép lehúz, csak az enyém megy de semmi érdemi változás nemtörtént.
Szóval ez tényleg ilyen, vagy valami para is lehet vele?

üdv.

-kanzoli-

uhh mégvalami, a router egyik napról a másikra nem enged be 3play -el :F Nagyon nem akarok állítgatni semmit benne mert minden be van lőve de azért na....

amugy helyileg 1051 Sas utca.

[ Szerkesztve ]

(#78) Thulcandra válasza kanzoli (#77) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Először egy tesztet kéne csinálnod úgy, hogy egy gép közvetlen van a dslre kötve ergó telefonvonal-dslmodem-gép, semmi más. A leírtak alapján nem zárható ki, hogy a vonallal semmi gond, csak valami eszköz nálatok van rosszul konfigolva.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#79) T-online válasza kanzoli (#77) üzenetére


T-online
tag

Javaslom hívd fel az ügyfélszolgálatot, hogy szakadozik a kapcsolatod, gondolom ez forgalmi adatokban is látszik(Online ügyfélszolgálaton te is meg tudod nézni, ideális esetben 24 óránkénti bontást látsz), remélhetőleg megcsinálják, hogy többet ne szakadjon a kapcsolatod és ha a szakadás megszünik, akkor visszatérhetünk a sebességproblémára, érdekesség képpen úgy, hogy nem megy semmi netes alkalmazás és csak egy gép van rákötve mérj egyet a speedtest.net-en és írd ide az eredményt amit kaptál, az alapján próbálok valamit okosat mondani, tanácsolni neked.
Ha két géped van miért kell switch? Két STB-t és két gépet tudsz a HGW(router)-re kötni plussz még a wlan-on egy párat, 4 port van rajta.
Nem enged be 3play 3play-el? Javasolnám, hogy reseteld a kicsi lyukkal ott hátul, de akkor minden beállítás elmegy így ezt neked kell eldöntened, hogy szeretnéd-e.

[ Szerkesztve ]

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#80) kanzoli válasza T-online (#79) üzenetére


kanzoli
tag

Kösz srácok az ötleteket, holnap nekiugrok és végimegyek rajtuk, most használatban van a másik TV ill. gép is. Amúgy azért kell switch mert a mókus aki kötötte be azt mondta hogy ez a speedtouch tökköm nem bir el 2Tv+2gépet, amit nem hittem el és kipróbáltam, valóban nem ment. No, holnap este remélem jelentkezek az eredményekkel hogy mire jutottam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.