Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57701) Gubek-Einste válasza decoati (#57700) üzenetére

IGMP Snooping támogatást kell engdélyezni az IPTV használatához.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57702) decoati válasza Gubek-Einste (#57701) üzenetére


decoati
aktív tag

Tehát IGMP-képes ap kliens kell a multicast miatt?

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#57703) btz válasza decoati (#57702) üzenetére


btz
addikt

Mivel csak olyanon tudod bekapcsolni ami támogatja. Ha nem támogatja, akkor nincs mit bekapcsolni.

ⓑⓣⓩ

(#57704) decoati válasza btz (#57703) üzenetére


decoati
aktív tag

Nem mondod? :)
Oké, akkor még egyszer: van-e bármi gyakorlati akadálya annak, hogy a megfelelő eszközt megvásárolva, és megfelelően beállítva meg tudjam oldani a fentebb vázolt problémát (mondjuk pl. a Cisco wireless oldalán nincs engedélyezve a multicast)?
Igen/nem is elég. :)

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#57705) Teko001 válasza decoati (#57704) üzenetére


Teko001
őstag

Nincs, csak pénz kérdése. A Cisco wireless oldalát is kilehet váltani saját eszközzel.

[ Szerkesztve ]

(#57706) decoati válasza Teko001 (#57705) üzenetére


decoati
aktív tag

Hát ezaz.
Köszi srácok!

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#57707) dchard válasza decoati (#57706) üzenetére


dchard
veterán

Lehetni lehet, csak nem érdemes, mert sosem fog rendesen működni. Amikor majd jönnek az apró képhibák a wifis továbbítás miatt, ne lepődjön meg. Ha már semmiképp nem akar kábelezni, akkor inkább próbálkoznék powerline cuccal.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#57708) decoati válasza dchard (#57707) üzenetére


decoati
aktív tag

Köszi, meggyőztetek egyébként, már csak pusztán szakmai érdeklődés (beleraktam jó pár évet a kábeles rendszerekbe én is): mekkora minimális sávszélességet igényelne ez a móka? HD, természetesen.

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#57709) btz válasza decoati (#57708) üzenetére


btz
addikt

9 megabit jó ha van.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#57710) decoati válasza btz (#57709) üzenetére


decoati
aktív tag

Az szép.
Még egy kérdés (nem is igazán ide való), aztán tényleg békén hagylak benneteket: powerline esetén (sima ethernet, egy be, egy ki) kell-e bármire figyelnem ebben az esetben? Kell-e vmit konfigurálni, egyáltalán lehetséges-e, vagy felfoghatjuk a két powerline eszközt egy ethernet kábel két végének?

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#57711) DJ. Ru$y válasza decoati (#57710) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Azt kell figyelni, hogy egy áramkörön legyen a 2 helység. Ahonnan viszed a netet és ahova viszed a netet. Annyit csinálsz, mintha a falban menne az ethernet kábel az árammal együtt, ennyi.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#57712) Intruder2k5 válasza DJ. Ru$y (#57711) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez sem feltétel, az is elegendő, ha a falban a kábelek valahol együtt futnak, legalább 1-2 méter hosszban.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#57713) decoati válasza DJ. Ru$y (#57711) üzenetére


decoati
aktív tag

Danke! :R
További szép napot nektek.

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#57714) btz válasza decoati (#57710) üzenetére


btz
addikt

Van alami konfigurációs metódus mert titkosítás érdekében össze kell hangolni a két pár készüléket. De erről biztos van manual a termékhez. Annyi a lényeg hogy jó ha egy fázison van a két eszköz és a Tescos elosztók használatát is kerülni kell.

ⓑⓣⓩ

(#57715) Kernel válasza DJ. Ru$y (#57711) üzenetére


Kernel
nagyúr

Pontosabban ezt úgy szokták mondani, hogy lehetőleg egy közös fázison legyen, de ha a lakásban eleve nincs három fázis bevezetve, akkor ilyen szempontból mindegy. Meg egyébként a fázisok között is átsugároz az RF-jel, a villanyóránál is lehetnek párhuzamos szakaszok.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57716) Teko001


Teko001
őstag

2015. május 12-én analóg kábel TV szolgáltatásunk csatornakiosztása megváltozik a központi és az ajkai fejállomásokon, így az AMC és Comedy Central csatornák új frekvenciahelyre kerülnek.

A továbbiakban a központi fejállomás esetén az AMC csatorna a 695,25 MHz, a Comedy Central csatorna a 727,25 MHz frekvenciahelyen, illetve az ajkai fejállomáson az AMC csatorna a 727,25 MHz, a Comedy Central csatorna a 759,25 MHz frekvenciahelyen érhető el.

A változásban érintett települések a következők: Budapest, Dunakeszi, Pomáz, Csömör, Pusztazámor-Sóskút, Göd, Sződ, Fót, Vecsés, Üröm, Solymár, Nagykovácsi, Remeteszőlős, Perbál, Piliscsaba, Tinnye, Mende, Gyál, Üllő, Ecser, Gyömrő, Veresegyház, Bernecebaráti, Dunabogdány, Ipolydamásd, Ipolytölgyes, Kemence, Kismaros, Kisoroszi, Kóspallag, Letkés, Márianosztra, Nagybörzsöny, Perőcsény, Szob, Szokolya, Tésa, Vámosmikola, Verőce, Visegrád, Zebegény, Pócsmegyer, Surány, Tahitótfalu, Isaszeg, Tura, Aszód,( Iklad, Domony), Érd, Diósd, Óbuda, Újpalota, Budakalász, Budapest Pesthidegkút; Ajka, Magyarpolány, Kislőd, Noszlop, Ajkarendek, Bakonygyepes

[ Szerkesztve ]

(#57717) dchard válasza decoati (#57708) üzenetére


dchard
veterán

A powerline témában elhangzott dolgok némi kiegészítésre szorulnak.

Közös fázis: a régebbi poweline cuccoknál muszáj, ha nincsenek közös fázison akkor szélessávú közösítő kell a fázisok közé. Az újabb powerline cuccok (MIMO) képesek a három vezeték (rendesen meglévő föld esetén) az össze nem érő fázisok helyett például a föld-nullát használni, vagy ha van mind a három, akkor jóval gyorsabban működnek. Az együtt futó fázisoknál valóban van áthallás, de erre biztosan nem alapoznék hálózatot, mert a sebesség gyatra és kiszámíthatatlan lesz. A legolcsóbb MIMO képes powerline cucc ami ajánlható az a Tp-Link TL-PA8010P.

Igen, a powerline cucc tulajdonképpen egy ethernet "kábelként" működik, párosítás után már működnek is, nem kell semmit konfigurálni, nincs IP beállítás se semmi.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#57718) KKrisz751


KKrisz751
aktív tag

Hát nem jutottam vele semmire.
Elő szedtem egy másik routeremet ami tud hídban működni a wifivel.

TL-wr740N router nem kapcsolódik hozzá wifin keresztül. Kábellel össze tudom kötni, sőt, ha egy (IP) címre teszem, és kikapcsolom a dhcp-t még a gépel is látják egymást, és a speedport oszt címet a hálózaton, és megy a net is.

De wifi bridge módban, nem csatlakozik a speedporthoz.
Látja a speedportot, le is kéri a mac címeet ssid-i. Beírom a jelszót, is, a titkosítás módot, speedporton engedélyezve van a mac címe a 740esnek. de nem kapcsolódik. scan... .init.... join.... művelet váltják egymást, de running sehol. Csak újra scan..
(Pedig nincsenek egy IP-n a speed, 192,168.1.1 a 740N 192.168.2.1.)

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#57719) btz


btz
addikt

Nem tudja valaki hogy az Német Telekom már minden faluban tud 50 megabites netet adni vdsl-en vagy ott is van még adsl2+ technológia? Hogy állnak ott a vdsl vagy üvegszálas fejlesztéssel?
Szlovák, Román helyzet is érdekelne. Szlováknál is van 40 és 300 megabites csomag is. A Románnál már Net 1 Gbps fület is épp most nézem.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#57720) Intruder2k5 válasza btz (#57719) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ERRE gondolsz?

szerk.:
Lehet félreértettem a kérdést, ebből nem derül ki, hogy mi a legkisebb sebesség, ami mindenhol elérhető, de minden esetre van 16Mbps DSL net a kínálatban. És mivel az elején a V betű zárójeles, felteszem bőven van még ADSL is kínálatban.

Sajnos kell a translate, egy büdös kukkot nem értek németül! :)

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#57721) btz válasza Intruder2k5 (#57720) üzenetére


btz
addikt

Ezt nem tudom megnyitni lehet a translate végett.

(#57720) Intruder2k5 -> Inkább egyfajta általános helyzetkép érdekelne néhány minket körülvevő országról, ahol a Telekom is szolgáltat. Hasonló-e a helyzet mint nálunk, hány háztartásba jut optika hányba vdsl kinek jut csak a 16-os csomag, és van-e ahol nincs konkurencia. Ilyenek és ehhez hasonlók.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#57722) Intruder2k5 válasza btz (#57721) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ebben sajnos nem tudok segíteni, de gyanítom sehol sincs kolbászból a kerítés, és a helyzet nagyjából mindenhol hasonló lehet, tehát akad még bőven DSL mindenfelé.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#57723) btz válasza Intruder2k5 (#57722) üzenetére


btz
addikt

Ok. Akkor várom azokat akik több infója van ezekről a dolgokról.
Azt vettem észre a külföldi Telekom oldalak nézegetése során, hogy egyik Telekomnál sem jellemző az mint itt nálunk, hogy van 5 féle internet csomag. Románban egy költséghatékony 50 megabit (Persze ott a részlezeknél már szabatkoznak, hogy az ADSL pentációban az max 20, na itt ember legyen a szörmetalpán aki megmondja ki hány megabitre mennyit fizet :D) és egy minden ami a csövön kifér 200 megabit verziót látok és néhol már játszanak a gigabitekkel is. Talán a Németeknél van rajtunk kívül soknak mondható (3) csomag még, elég jól elosztva 16,50,100 megabites csomagokra. + van egy ilyen LTE rásegítős cuccuk is (vajon ezt mikor vezetik be nálunk is?). A Szlovákoknál is van 3 csomag de az is elég érdekes a 6,40,300 megabit elosztásban, mondjuk így a 40-300 közé még beférne nekik is két csomag és akkor ők is felzárkózhatnának a Magyar ötös csomaghoz. :D

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#57724) btz válasza btz (#57723) üzenetére


btz
addikt

Román Telekomnál már bevezették az UPC Wifreeé-hez hasonló wififrekvencia gyilkoló szolgáltatást. Vajon itt is meglépik ezt?

ⓑⓣⓩ

(#57725) #32577792


#32577792
törölt tag

meghát

(#57726) adika4444 válasza btz (#57724) üzenetére


adika4444
addikt

Én már alig váárooom! Remélem ezzel is majd annyi probléma lesz mint UPC-nél, ja és hogy le lehessen mondani!
Azthidtem tanult az UPC hülyeségéből a Telekom, de úgylátszik nem, játsszuk T-nél is a szívatóst!
Meg amúgy is, az elmaradt DSL területeken például vmelyik fórumtárs a napokban a 10 helyett 6 Mbps-sel, ha jön ez a wi-fi-s baromság majd lesz neki a 10-ből 2 vagy 3?
Vagy ilyen wi-fi csatornazavaróval csak a Docsis meg Optikás feleket idegelik?
A hsz eleje pedig cinizmus, úgyhogy senki ne vegye komolyan hogy várom! Jah, várom mint púpot a hátamra...

üdv, adika4444

(#57727) Sofian válasza adika4444 (#57726) üzenetére


Sofian
őstag

Mondjuk a WiFree re pazarolt kapacitást jobb lenne a felhasználóknak adni COAX-on.

(#57728) #32577792


#32577792
törölt tag

Tudom, hogy itt ez nem mobil, de úgyis mindig sok az of meg az egészen más, hát megkérdem:
szerintetek mikorra lesz itthon is az usa piacon bevezetett.
50 dolcsiért szinte mindent ingyen adnak.
A cikk erről

(#57729) Bile Demon


Bile Demon
őstag

üdv,

Nektek bejön az alábbi oldal:
www.silentpcreview.com

Telenoros mobilon bejön, de a T-kábel neten nem hozza be. (hónapokkal ezelőtt is gond volt már).
Google DNS-en már túl vagyok, az nem segített.

Bruhe

(#57730) btz válasza #32577792 (#57728) üzenetére


btz
addikt

Amikor majd Magyarországot úgy hívják majd hogy USA. De az is lehet hogy Szovjetuniónak fognak majd hívni.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#57731) #32577792 válasza btz (#57724) üzenetére


#32577792
törölt tag

majd ha Magyarországot úgy hívják, hogy Románia gondolom azonnal
Minden egyéb másra ott a mastercard :)

#57729

Nekem bejön

[ Szerkesztve ]

(#57732) adika4444 válasza Sofian (#57727) üzenetére


adika4444
addikt

Ott a pont.
(#57728) ungawa: Majd kb. 20 év múlva, amikor máshol már alanyi jogon fog járni a mobil meg kábeles szolgáltatás.
(#57729) Bile Demon: Nekem is jön Telekom mobilneten, hgw-t indítottad újra a mostani nem bejövetelnél? Pingelni tudod a címet?

üdv, adika4444

(#57733) Bile Demon válasza adika4444 (#57732) üzenetére


Bile Demon
őstag

Mostanában nem indítottam újra, de a hónapok alatt, mióta nem jön be, már volt újraindítva.

ping:
Pinging www.silentpcreview.com [66.199.191.115] with 32 bytes of data:
Request timed out.

Ping statistics for 66.199.191.115:
Packets: Sent = 1, Received = 0, Lost = 1 (100% loss),

Bruhe

(#57734) Bile Demon válasza adika4444 (#57732) üzenetére


Bile Demon
őstag

Újraindítottam. Nem változott semmi.
Érdekes, hogy a név feloldás megy, de a szerver mégsem válaszol. Lehet, hogy a Telekom hálózatát az ottani tűzfal blokkolja.

Bruhe

(#57735) Sasos válasza Bile Demon (#57734) üzenetére


Sasos
senior tag

Otthonról nekem se nyitja meg (ED3) pingelés sikertelen cserébe névfeloldás van. Ellenben melóhelyi szintén T-s DSL-el simán nyitja, cserébe a ping itt sem jön vissza, úgyhogy az valószínűleg tiltva van a szerveren. A DSL ahol bejön az 134.255.xxx.xxx tartományú IP-tkap, az otthoni ED3 46.139.xxx.xxx tartományból kap.

(#57736) Sasos válasza Bile Demon (#57734) üzenetére


Sasos
senior tag

Viszont proxyval simán benyitható... ITT egy lista, katt az egyik domain-re, a felugróban beküldöd az URL-t és már böngészed is. Aztán majd csak megjavul a T-is egyszer. Valószínűleg valamelyik T-s IP tartomány van tiltólistán.

(#57737) Teko001 válasza Bile Demon (#57734) üzenetére


Teko001
őstag

Nálam is megy. Szerintem írj egy emailt nekik.

(#57738) Sasos válasza Teko001 (#57737) üzenetére


Sasos
senior tag

Belinkelted neki annak a domainnek az egyik oldalát, amit nem tud megnyitni. ;]

(#57739) Teko001 válasza Sasos (#57738) üzenetére


Teko001
őstag

Igen, mivel leírtad neki, hogy érheti el, és van pár cím az oldalon, akinek írhat :P

(#57740) #41133696 válasza #41133696 (#57573) üzenetére


#41133696
törölt tag

Na megoldották :)

Most még felhívom őket, hogy szépen fűzzék össze a mobilinternetemmel :) Meg a TV GO is kell :)

(#57741) macikos


macikos
addikt

Sziasztok!

Cisco Speedport W724V-en hogy kell bekapcsolni az UPnP-t?

(#57742) DJ. Ru$y válasza macikos (#57741) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Na most akkor Cisco vagy Speedport? Nem ugyanaz a kettő.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#57743) macikos válasza DJ. Ru$y (#57742) üzenetére


macikos
addikt

Speedport :)

(#57744) Bile Demon válasza Sasos (#57736) üzenetére


Bile Demon
őstag

Köszi, proxyval megy.
Melóhelyen is megy (Optinet).
Írtam az adminnak, hogy vizsgálja ki, mi van.

Bruhe

(#57745) DJ. Ru$y válasza macikos (#57743) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Így ni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#57746) Intruder2k5 válasza Bile Demon (#57733) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem bejön, Telekom kábelnetről...

http://silentpcreview.com/

Vagy nem ez volt a kérdés? :)

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#57747) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk ping-re nem válaszol se Telekom, se UPC netről, de ez ugye részletkérdés. Az oldal viszont betölt Telekom, UPC, és Invitel netről is.

Egyébként 86.59.225.x a Telekom IP cím.

Így sem oké?
http://66.199.191.115/

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#57748) macikos válasza DJ. Ru$y (#57745) üzenetére


macikos
addikt

Köszi. Nem értem miért nem találtam meg magamtól :)

(#57749) Ronam


Ronam
addikt

Pár hete írtam ide a topicba, hogy szarozik a netem. Cserélték a routeremet (ZTE), mert folyton újra kellett indítgatni, elszállt a net, és csak a router újraindítás után ment megint. Speedport-ot kaptam, de a wifivel valami gáz van. Ajánlottátok, hogy váltsak channel-t, de az sem segített. Kábelen működik rendesen, viszont ha wifin használom, időközönként lehal, nem hoz be pár oldalt (ncore, index), és csak akkor működik, ha újracsatlakozok rá. Ez mégis mi lehet?

(#57750) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Sziasztok!
Az otthoni internettel lenne problémám. Egész nap szakadozik a net a gépen. Ha kijonnek a szervizesek, szamolnak fel valami dijat?
Masnak is van ilyen problemaja?) (LoL kozben is folyamatosan eldobalja)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.