Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58351) Gedeon31 válasza Sofian (#58350) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ez nálam nem így van :(

Intruder2k5 ez valóban így van és azóta sem tudták elintézni ,hogy szeretnék egy telefont venni a webshopból ,mert ugye az akciók csak arra vonatkoznak pl egy Fun S Aranytárskártya díjcsomaggal és vezetékes résznél vagyok arany szinten ezzel megtudjam venni.

(#58352) Teko001 válasza Gedeon31 (#58351) üzenetére


Teko001
őstag

Kérni kell ha jól tudom, hogy összerendeljék a kettőt, ha egy előfizető nevén van

(#58353) Gedeon31 válasza Teko001 (#58352) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm :) sejtettem ez lehet korábban kértem egy Domino számot arany szinten legyen és úgy működik.

Vajon 1412 vagy 1430 érdemes ilyenkor hívni? :U

(#58354) Teko001 válasza Gedeon31 (#58353) üzenetére


Teko001
őstag

Szerintem mindegy, csak ha lehet egy javaslatom, ne hétvégén, és ne is este.

(#58355) Gedeon31 válasza Teko001 (#58354) üzenetére


Gedeon31
addikt

Oksa köszönöm :) jövő héten rá kérdezek.

(#58356) #41133696


#41133696
törölt tag

N7 esetében másnál is azt mondja, hogy minőségbiztosítási szempontból nem megy a TV GO?

(#58357) Teko001 válasza #41133696 (#58356) üzenetére


Teko001
őstag

Nálam megy

(#58358) btz válasza #41133696 (#58356) üzenetére


btz
addikt

Rootoltad?

ⓑⓣⓩ

(#58359) #41133696 válasza Teko001 (#58357) üzenetére


#41133696
törölt tag

Melyik verzión?

(#58358) btz : Nem. Viszont TSF Shell Lsaunchert használok, de eddig azzal is ment.

[ Szerkesztve ]

(#58360) Teko001 válasza #41133696 (#58359) üzenetére


Teko001
őstag

5.1.1

(#58361) #41133696 válasza Teko001 (#58360) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az oké, de 2012-es verzió ?:) Mert nekem is 5.1.1 van rajta :)

(#58362) Teko001 válasza #41133696 (#58361) üzenetére


Teko001
őstag

Az, és WiFi only

[ Szerkesztve ]

(#58363) #41133696 válasza Teko001 (#58362) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, nekem is, meg is oldódott, kiléptem meg beléptem...

(#58364) btz válasza #41133696 (#58363) üzenetére


btz
addikt

Ja hát ilyet nekem is szokott csinálni, azt hittem már hogy adat és cache törléstől kezdve a régi verziók kipróbálásokig minden megvolt és annak ellenére nem megy.
Ilyen átmeneti hiba gyakran van. Meg képkimerevedés is.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#58365) #41133696 válasza btz (#58364) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azok a módszerek jöttek volna utána, meg eltávolítás, telepítés :D Tök idegesítő volt, mert velem ez még nem nagyon fordult elő. Illetve talán egyszer amikor valamelyik új Android verzió jelent meg, de az is lehet, hogy keverem az RTL Mosttal =az ugyanis KitKat frissítés után egérmozi módban ment sokáig) :)

Amire hirtelen gondoltam, hogy frissült a TV GO, de nem láttam a frissítési előzményekben a nyomát, azt meg nem hittem, hogy esetleg már nem támogatná az N7-et, nem egy olyan erőforrásigényes applikáció, pláne, hogy még HD Stream sincs (nem mintha ha az megkottyanna neki) :D

(#58366) BandD


BandD
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni: T-Home előfizetésünk van (3in1, Családi+HD TV, Netmánia M, alap kábeltelefon, Hiéna) már kb. 5-6 éve, de egy pár hónapja van olyan jelenség, hogy a net szolgáltatás egy pár pillanatra randomszerűen, naponta több alkalommal megszakad kb. fél-egy percre.
Pár naponta a modem-router kombót (CISCO EPC 3925) újraindítjuk általában (mint a Windowsnál, hátha a restart jót tesz neki), a net sebbesség is rendben van.
Szerintetek érdemes ezt bejelenteni hibára? Ha igen, milyen számon? Esetleg volt már valakinek hasonló jelenség?
Köszönöm válaszotokat előre is. :R

(#58367) kabelmania27 válasza BandD (#58366) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Első kőrben nézd meg a modem értékeket és hogy el van-e osztva a koax.

[ Szerkesztve ]

(#58368) wmati válasza BandD (#58366) üzenetére


wmati
addikt

1412 számon hálózaton belül ingyen hívható.

(#58369) TaaT


TaaT
veterán

Havernál megpusztult a modem, kijött a szerelő, haver megkérdezte tőle ezt a kedvezmény dolgot. Csak akkor adják meg ha van Digi bekötési lehetőség az adott házba.

Give them hell Ukraine!

(#58370) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nah úgy fest hogy lassan be kell kötni a TV-t és a netet. Viszont lenne egy kérdésem.
Mennyire érzékeny a tányéros cuccos? Olcsóbb lenne, de ha egy kis szellő is tönkre vágja a műsort akkor hanyagolnám..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#58371) senki66


senki66
senior tag

Sziasztok,
Korábban szépen ment a TVGO a rootolt tabomon az Xposed + rootcloak-os megoldással. Tegnap estétől azonban nem ment semmilyen TV csatorna, csak pörgött a "homokóra" végül kiírt valami jelenleg nem lejátszható hibaüzenetet. Nem a már jól ismert "minőségbiztosítási okokbólt". Mivel ma sem ment semmi, hát lefrissítettem az Áruházban a TVGO appot, gondoltam, ha gond lenne vele, akkor visszateszem a régit. Hát nem, a frissített appal jön a rootolás miatti "minőségbiztosítási okokból nem támogatott" hibaüzenet az xposed+rootcloak ellenére is. A régebbi appot meg nem lehet elindítani, mert követeli a frissítést, ha nem akkor kilép. Tud valaki más/újabb megoldást erre a problémára? Esetleg van olyan telepítője, ami után nem kér frissítést és működik vele a xposed+rootcloak? Eszköz:Samsung Galaxy Tab 7 Lite SM-T110

(#58372) hcsbi


hcsbi
csendes tag

Sziasztok!

Új kábelnet, kaptam egy Thomson THG570-et.

Még nem él a szolgáltatás a kábelen, viszont 192.168.100.1-es IP-t kapott a gépem, amikor direktben rádugtam.
Remélem, hogy csak azért ad most helyi IP-t, mert még nincs élő szolgáltatás a kábelen.

Rákerestem itt a fórumon, úgy tűnik tavaly Dchard kapott egy ilyen készüléket, és mintha az ment volna rendesen.

Kérdésem, hogy szerintetek fog-e ezzel menni a külső IP, és minden egyéb finomság (port forward, stb.), vagy szívás lesz vele (mintha HGW-t kaptam volna)?

Ha szenvedés lesz, akkor be se engedem a szerelőt, visszaadom a cuccot.
Köszi előre is!
hcsbi

(#58373) Teko001 válasza hcsbi (#58372) üzenetére


Teko001
őstag

Ez egy modem, tehát router funkcionalitással nem bír.

(#58374) dchard válasza hcsbi (#58372) üzenetére


dchard
veterán

A 192.168.100.1 a modem IP-je nem a gépedé. Ezen az IP-n lehet elérni a modem webes felületét, ahol tájékozódhatsz a modem állapotáról, jelszintekről stb.

Ahogyan Teko is leírta, a modem router funkciókkal nem bír, publikus IP-t akkor fog osztani a gépednek vagy a routerednek, amikor a szolgáltatást aktiválják.

Én amúgy nagyon elégedett vagyok vele: jól ellenőrizhetők a működési paraméterek, visszanézhető a rendszer napló, illetve beállíthatók rajta a választott elsődleges csatornák is.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#58375) hcsbi válasza dchard (#58374) üzenetére


hcsbi
csendes tag

Köszi az extrém-gyors választ!

Persze, badarságot írtam, bocs, 192.168.100.10-et kapott a gépem, a 100.1-en a web-es admin felület megy.
Akkor jó, megnyugtattál:)

Elsődleges csatorna paramétereket (ami ha jól értem a gyorsabb boot-hoz kell) gondolom fog mondani a szerelő.
Egyéb állítgatnivalód nem is volt rajta?

Üdv,
hcsbi

(#58376) dchard válasza hcsbi (#58375) üzenetére


dchard
veterán

Nem kell semmit állítanod, a modem az első aktiváláskor be fogja konfigurálni magát. Csak a jelszintek ellenőrzésére van szükség. Ha már működik a szolgáltatás, tegyél fel egy képkivágást a jelszinteket tartalmazó oldalról.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#58377) senki66 válasza senki66 (#58371) üzenetére


senki66
senior tag

Feltettem a TVGO 1.0.11 verziót, ez ugyan nem kér frissítést és a "minőségbiztosítási" hiba sem jön, viszont így sem indulnak el a TV csatornák, hosszas homokórázás után:
Hiba történt a lejátszás során! Kérjük próbáld meg újra betölteni a filmet![1, -1004] hibaüzenet. Kérlek jelezzetek vissza, hogy akinek korábban ment rootolt eszközön, most szintén nem megy, vagy ha igen melyik verzióval, vagy trükkel.

(#58378) glaci válasza senki66 (#58377) üzenetére


glaci
őstag

Szia! Kipróbáltam gyorsan. (Alig volt térerő, de szerencsére az 1 csík LTE is elég volt hozzá.) 1.0.12 -es TVGO hasonló felállásban mint Nálad, egy S4 -en 4.3 -as Droiddal szépen üzemel.
(Régen én is sokat szivtam vele. Azóta inkább nem is engedem frissülni az Appot.)

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#58379) senki66 válasza glaci (#58378) üzenetére


senki66
senior tag

Köszi a próbát, akkor ugye nálad is rootolt készülékről+rootcloakról beszélünk?
Én is csak azért frissítettem az appot, mert úgysem ment már.
Ezt az 1.0.12 es telepítőt közben sikerült megtalálnom.

[ Szerkesztve ]

(#58380) senki66 válasza glaci (#58378) üzenetére


senki66
senior tag

Sajnos még sincs meg a 1.0.12-es telepítő, nem tudnád valahogy eljuttani nekem, már valahol másutt is olvastam, hogy azzal megy a rootolt készüléken is.

(#58381) glaci válasza senki66 (#58379) üzenetére


glaci
őstag

Igen, ugyanaz a felállás. (XPosed + RoatCloak)
Vonaton vagyok, így a feltöltés jelenleg biztonságosan nem lehetséges.
Viszont én úgy emlékszek, hogy régebben pont itt linkelte nekem valaki, próbálj meg rákeresni!

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#58382) Ronam


Ronam
addikt

Csütörtökön tettem egy hibabejelentést a kedves T-nél, wifiről még mindig szarakodik a netem. Küldtek egy sms-t pénteken, hogy hibát találtak, és elhárították, de ugyanúgy nem jönnek be oldalak random időközönként. Ncore-ral van leginkább a probléma, csak akkor jön be az oldal, ha lecsatlakozok, és vissza a wifi-re. Ez mi lehet vajon?

(#58383) senki66 válasza glaci (#58381) üzenetére


senki66
senior tag

Sikerült megtalálnom az 1.0.12-őt, de ajnos ezzel sem megy, de szerintem nem a root miatt. Furcsa módon a regisztrált eszközeim között kétszer is ott van a tabom (1) és (2) utótaggal. A windows-os klienssel együtt már 3 eszközöm van.Úgy fél éve már jártam így, hogy csak a windowsos ment, akkor újraregisztráltam másik emailcímmel és utána ment a tabon megint. Most viszont mind a két emailcímmel megy, de csak a windows kliens. Lehet megpróbálok egy harmadik emailcímre is reggelni.

(#58384) Intruder2k5 válasza Ronam (#58382) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A szolgáltatónak semmi köze nincsen a WiFi hálózathoz, illetőleg erre semmi garancia nincs, sebességet és stabilitást illetően. Az nCore-ról meg már ne is beszéljünk...

Kábelen minden rendben működik?

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#58385) Ronam válasza Intruder2k5 (#58384) üzenetére


Ronam
addikt

Kábelen működik rendesen, de kábellel elég kényelmetlen használni a gépet..

(#58386) Intruder2k5 válasza Ronam (#58385) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt értem, de a WiFi lefedettségre, sebességre, stabilitásra egy szolgáltató sem vállal garanciát, függetlenül attól, hogy esetleg a WiFi routert (HGW-t) Ők adták. Úgy meg aztán főleg nem, hogy főként egy adott oldallal van gondod.

Javaslom töltsd le az inSSIDer 3 programot, tedd fel egy WiFi-vel rendelkező Windows-os gépre, csinálj egy képet az éterről, és tedd be ide.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#58387) Bajusz2010


Bajusz2010
tag

Érdeklődni szeretnék, hogy ha szerzek egy TV Go hozzáférést (pl: valaki regisztrál), akkor tudom-e más Internet szolgáltató hálózatán (UPC) nézni egy-két Tv csatornát az asztali gépen?
Nekem csak mobil előfizetésem van a "T"-től. Internetre még köt a hűség.

(#58388) Ronam válasza Intruder2k5 (#58386) üzenetére


Ronam
addikt

Itt egy kép.

(#58389) Intruder2k5 válasza Bajusz2010 (#58387) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha UPC-s vagy, akkor ott a Horizon Go.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#58390) Intruder2k5 válasza Ronam (#58388) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbálj meg átállni a 1-es csatornára, és 20MHz csatornaszélességre.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#58391) r3dsnake válasza Bajusz2010 (#58387) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Bármilyen hálózaton megy magyar ip-ről.

(#58392) kabelmania27 válasza Sirandrish (#58370) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az a lényeg, hogy az antenna szabad rálátással rendelkezzen.
Időjárási tartalékot 110-es tükörrel lehet elérni.

(#58393) btz válasza senki66 (#58383) üzenetére


btz
addikt

Próbáld meg eltávolítani az állandó rootot. Azaz unrootold és nézd meg hogy úgy megy-e.

ⓑⓣⓩ

(#58394) senki66 válasza btz (#58393) üzenetére


senki66
senior tag

Már teljesen el is felejtettem, hogy hogyan rootoltam, tehát, ha mégsem ez a baja, akkor nem biztos, hogy vissza tudom csinálni és nem akarok nagyon belemélyedni újra. Apropó azt sem tudom, hogyan kell unrootolni,
Supersu Pro van fent, abban van olyan funkció hogy Teljes Unroot - azzal kellene? Utána a Supersuban ugyanilyen egyszerűen újra lehet esetleg rootolni egy kattintással?

[ Szerkesztve ]

(#58395) btz válasza senki66 (#58394) üzenetére


btz
addikt

Igen azzal lehet. Viszont a Super SU is törlődik, tehát úgy kell visszarootolni ahogy eredetileg rootoltad. De mostanában vannak ilyen egy-két kattintásos rootoló appok is mint a framaroot, azzal is újralehet rootolni bizonyos tipusokat.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#58396) Sirandrish válasza kabelmania27 (#58392) üzenetére


Sirandrish
legenda

Elvileg kábeles lesz, még ha drágább is.
Összedugtuk a fejünket és végül e mellett döntöttünk. Mondjuk én örülök is neki :K

Természetesen azért köszi az infót :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#58397) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Tudnátok abban segíteni, hogy a routeremen keresztül hogyan tudom továbbítani az IPTV adatait?
elég jó routerem van, de csak fekete képet ad a TV. internet van rajta.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#58398) OldMike válasza bajnokpityu (#58397) üzenetére


OldMike
őstag

Így egy kicsit hiányos az infó. Van IPTV előfizetésed, kaptál hozzá HGW-t, és ahhoz kapcsolt routerből szeretnéd a set-top boxhoz vezető UTP kábelt kivezetni?

Az IPTV-hez szükséges az IGMP funkció megléte, ez nem feltétlenül megszokott a routereknél.

42LM660S

(#58399) btz válasza OldMike (#58398) üzenetére


btz
addikt

A mostani modellekben már elég általános, hogy benne van.

ⓑⓣⓩ

(#58400) Rick4


Rick4
félisten

Urak!
Volt egy f- csatlakozó cserém, a régi krimpelt egyszerűen lejött, mert többször is mozgatva volt a cisco EP3925-ös HGW-m, raktam rá 2 perc alatt egy tekerőset, de mintha picit lassabban érné el a max sebességet a speedtest, lehet csak érzéki csalódás.
Ezek az értékek jók?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.